Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) lajafix válasza tildy (#2991) üzenetére


lajafix
addikt

a porszivógyártás betanított munka kínai versenytársakkal tildy, a bevétel pedig nem = profit, profitot a kapitalizmus a tulajdonosok érdekében, nem az alkalmazottakért termeli. S a porszívógyár is ellentételezés a Gripen repülőkért, nem tisztán üzleti döntés, és a fizetést sem szociális szempontok szerint emeli senki, hiába próbálja ezt nyomatni most a kormány.

Rock'n Roll

(#3002) lajafix válasza erdoke (#2982) üzenetére


lajafix
addikt

akkor szüntesd meg a munkáltatókat és jobb lesz? hány alkalmazottad van neked?

Rock'n Roll

(#3003) erdoke válasza lajafix (#3002) üzenetére


erdoke
titán

Megoldást nem javasoltam, de pont azért nem is érdekel, mert nincs alkalmazottam. Viszont vállalkozást csak úgy indítanék, ha az alkalmazottaimat is ki tudnám fizetni. Az akarat legalább megvan...

A legjobb aláírás a héten

(#3004) fokukac válasza lajafix (#3000) üzenetére


fokukac
nagyúr

duplán vettem észre, mert már bónuszt is kaptam idén.

---------------------

na, a tegnapi témához: most a mi antink brillírozik...

[Rogán: A Fidesznek megvan az eszköze a bérellenőrzésre]

elképesztő, hogy a fiúk hogy képzelik el a piacgazdaságot.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3005) Nimrod válasza tildy (#2991) üzenetére


Nimrod
addikt

Az a cég akkor volt jó, amikor még a mienk volt, avagy nesze neked "sikeres privatizáció...' :(((

(#3006) kraftxld válasza fokukac (#3004) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ehhez minek kell plusz ember, meg zold szam, nagyfulu rendszer, stb? :F
A NAV megfelelo adatbazisan egy jol beallitott query es mar ki is dobta, hogy kinel nem valtozott "megfeleloen" a fizu (jarulekokbol visszaszamolva), utana meg lehet kuldeni a nagy fekete autot... :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3007) lajafix válasza fokukac (#3004) üzenetére


lajafix
addikt

ne a piacgazdaságról elmélkedj @, neked még a százalékszámítás bonyolítása a gólyacsőrrel a feladat. :)

na sajnos a fijuk megin' álasztásokat akarnak nyerni. Ez a ciklus lassan lecsó, nem áll össze a kép egésszé be köll vallani.

Rock'n Roll

(#3008) fokukac válasza lajafix (#3007) üzenetére


fokukac
nagyúr

na mesélj, Te mennyivel kompenzálod az alkalmazottaidat?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3009) lajafix válasza erdoke (#3003) üzenetére


lajafix
addikt

Ez nem akarat hanem ábránd, ahogy Nimrod kollegának is bilibe lóg a keze a csodálatos LEHEL gyárról.

Szentség a boltba, hogy a francba lesz itt + munkahely ezzel a szemlélettel?

Rock'n Roll

(#3010) Integra válasza lajafix (#3007) üzenetére


Integra
titán

ez egy pillanatig sem volt kérdéses.
de ez, hogy majd nyomást gyakorolnak nem állami cégekre, mert ők kúrták el... mert számolni ezek a majmok sem tudnak..
lol

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3011) lajafix válasza fokukac (#3008) üzenetére


lajafix
addikt

ne mesélek és nem is vállalkozok. :)

Rock'n Roll

(#3012) lajafix válasza Integra (#3010) üzenetére


lajafix
addikt

miért te tudsz már számolni? :) hogy is van az öngondoskodással?

egy jóval gazdagabb országban ennyit képesek megtakarítani

Rock'n Roll

(#3013) Integra válasza lajafix (#3012) üzenetére


Integra
titán

egyszerűen, tanulni és dolgozni kell keményen, kitartással, alázattal.
melyik részét nem érted? szóljál papi, lebetűzöm neked...

azt meg már csak csöndben jegyzem meg neked, hogy ócska kis provokáción túl megint nem jutottál tovább, mert amit írtál, annak semmi köze ahhoz, hogy a fiúk arra verték a mellüket, hogy itt mindenki jól fog járni az adócsökkentéssel, aztán lám, csak kiderült hány mrd hiány keletkezik és kiknél.. sebaj, a lenyúlt magánnyugdíjból majd kistafírozzák. és ezek után még magáncégeket fenyegetnek.. erre belém kötsz.
ez vagy te lajafix. egy vicc.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3014) fokukac


fokukac
nagyúr

óh, jeee :))

A bérharc új frontját nyitotta meg a Fidesz-kormány: a versenyszféra neheztel. A cégek terhére akarja a kabinet betartani saját ígéretét – ezt egy új bizottsággal tervezik kikényszeríteni.

ez a kép minden pénzt megér :D

kabaré az, ami itt megy, de komolyan.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3015) tildy válasza lajafix (#3001) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke , ettol fuggetlenul ahogy elelmiszeriparban is letezik fair trade, itt is lehetne.

Amugy igen, betanitott munka, nem igazan van mas -privatizaciokor ugyanis felszamoltak a TMK-kat, GMK-at.
Anyum valami ketmeteres rajzgeppel dolgozott addig, hivatkozva arra, hogy nincs szamitogepes tudasa -1992-t irunk - elkuldtek a Lehelbol. (2 ev mulva ott volt a sulinkban a hutos szgep tanfolyam).

Baromi vicces amugy tenyleg, 1970 ota ott dolgozik, ebbol 6 ev kihagyas a fenti okok miatt, es nem visz haza 80 ezret se .Ugy , hogy reggel 4kor kelsz, hogy hatra beerj, majd 60 evesen is.

Ez kb ugyanaz, mint a kis kinaiak kihasznalasa.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3016) fokukac válasza tildy (#3015) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy másik országban az emberek felkerekednek, és oda mennek, ahol munka van. Hasonló munkáért Győrben duplaennyit vihetne haza...

az meg, hogy azóta nem emeltek neki? Ha megtehetik úgy, hogy nem megy el máshova...

Nyilván a vállalkozó és a munkavállaló közötti bérmegállapodás egy magánjogi szerződés, amit a munkapiac körülményeinek a figyelembe vételével hoznak, hogy nagyjából mekkora bérek figyelhetők meg az adott országban/városban az adott területen. Nyilván senki nem fog többet fizetni, ha bármikor talál egy olyan embert, aki megcsinálja ugyanazt a munkát ugyanannyiért. Nyilván többet fog fizetni, ha az adott munkaerő valami olyan tudás vagy tapasztalat birtokában van, ami pótolhatatlan. A közgazdaság így működik.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3017) tildy válasza fokukac (#3016) üzenetére


tildy
nagyúr

Ismersz kukac, en is olyan vagyok, aki oda megy , ahol munka van, de azt azert vedd figyelembe, hogy ezeknek az embereknek a haza itt er kb 3-5 millio forintot , es akkor egy 80 nm-es lakasrol beszeltunk , amibol Gyorben leginkabb semmit sem kapna. Fiatalon kellett volna megtennie, es ezt elismerem, ebben anyam roghozkotott, ragaszkodik a kornyekhez, emiatt sziv is.

Valamilyen szinten azonban meg tudom erteni, hogy nem megy el mashova ( helyben) , mert nincs mashova . ( vagy ha van, akkor ugyanennyit kapna csak minberre bejelentve). Azt is, hogy 40 folott gyerekkel mar nem pattogott ugy az ember rosszabb korulmenyek koze (ugye alakasarbol adodoan ott max berelni lehetett volna).

. Nyilván senki nem fog többet fizetni, ha bármikor talál egy olyan embert, aki megcsinálja ugyanazt a munkát ugyanannyiért No emiatt vannak odahaza alacsonyan a berek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3018) fokukac válasza tildy (#3017) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez a másik alapvető baj, ami miatt a magyar ember röghöz kötött - mert úgy érzi, hogy lakást _kell_ venni. Nem kell lakást venni, dolgozni kell, ott, ahol van munka, és ott kell bérelni...

nem emiatt vannak alacsonyan a bérek - hanem mert az a szegmens konkrétan tényleg kínával versenyez.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3019) Mercutio_ válasza fokukac (#3018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a baj, hogy ezt a beidegződést a politika csak erősíti, mert - nyilván - az az alapja, hogy "ez fiam legalább a te lakásod, ezt már nem veszik el tőled", és ugye a trendek (MNYP pénz, folyamatosan változó adók, és egyéb sarcok) nem arra hajaznak, hogy itt nagy a létbiztonság.
Persze van egy olyan réteg, - valutahitelesek, akik eredetileg is túlvállalták magukat - aki a "nekem minden azonnal jár" mentalitás szerint élnek, nekik más szempontok miatt kell a lakás.

Ami még beleszól ebbe az egészbe, az a nem magán bérlakások hiánya, és a bérletidíjak viszonylag magas volta.

A költözést egyébként sokszor az is hátráltatja, hogy a hazai tipikus sógor-koma, kapcsolatitőkére alapozó érvényesülési lehetőségek miatt ezt, vagy ennek látszatát kockáztatja aki költözik. (Idegen környezet, senkit nem ismersz, azt se tudod gond esetén melyik orvoshoz/ügyvédhez/szerelőhöz fordulj, ha megszűnik a munkád kit keress.)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3020) tildy válasza Mercutio_ (#3019) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem a bérleti díjak egy mérnöki fizuhoz képest abszolút nem magasak. Viszont egygyári munkáséhoz képest már azért .....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3021) fokukac válasza Mercutio_ (#3019) üzenetére


fokukac
nagyúr

a bérleti díjak milyen magas volta?
50 ezerért nem tudnám kiadni a jó helyen, belvároshoz közel lévő, felújított, 49 m2-es, panorámás panellakásomat.
Anno a lakás árának 1/3-át vettem fel hitelnek, és több, mint 60 ezer a törlesztőm. kurva olcsó lakást bérelni, a lakás árához képest mindenképpen...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3022) Mercutio_ válasza tildy (#3020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ milyen mérnök, mennyire keresett a munkaerőpiacon, és mondjuk, hogy hányan élnek és mennyi pénzből.

kukac: Szomszéd kitudja, pedig 20 éves panel, igaz 58 m2 és metró végállomástól is még 6 perc távolság.
Keress egy korrekt ingatlanügynököt, aki kiadással is foglalkozik és előszűri neked a bérlőket a te szempontjaid szerint. Általában 1 havi bérletidíjért dolgoznak (kiadáskor fizetsz, előre nem! :N), annyit megér, ha előbb ki tudod adni és nem kell mindenféle arccal elsz*rni az időt :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3023) Mercutio_ válasza fokukac (#3021) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja és ne az akkori árához viszonyítsd a mai bérletidíját és törlesztőjét :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3024) plömplöm válasza Mercutio_ (#3022) üzenetére


plömplöm
őstag

egyszer adtam ki ügynökön keresztül lakást, az egyhavit persze eltette, de négy hónap múlva, amikor az amúgy egy évet aláírt bérlőm díjfizetés helyett kiköltözött, akkor csak pingvinezett a karjaival, éshogy pereljem be én a bérlőmet, ő ennyit vállalt, hogy hozott bérlőt, így jártam. szerintem a korrekt ingatlanügynök olyan gyakori lehet, mint a korrekt használtautó-árus.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3025) Mercutio_ válasza plömplöm (#3024) üzenetére


Mercutio_
félisten

Teljesen igaza volt, amit vállalt teljesítette :K
Ő gondolom az elején se ígérte, hogy ha nem jön be a bérlő eljár helyetted vele szemben? :U
Egyébként mintaszerződést szoktak biztosítani, de az, hogy elegendő kauciót kérj, már a te dolgod.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3026) fokukac válasza Mercutio_ (#3023) üzenetére


fokukac
nagyúr

értelemszerűen a mai árához viszonyítom (mondjuk, kb. ugyanannyit ér most, mint amiért vettem - de csak azért, mert közben felújítottam, és beletoltam még kétmilliót)

amúgy most benne élünk. csak amiatt nézelődtem, hogy én kiadnám, és bérelnék egy egy szobával nagyobb, de minőségibb lakást. de még nem mertem belevágni...

Plömplöm: eleget nézegettem mostanában a bérlakás piacot, és a meglátásom a következő: Iszonyatosan sok bérbeadó lakás van, fillérekért. Egy csomót már egy évvel ezelőtt is láttam hirdetni.
Majdnem minden hirdetésben oda van írva, hogy "csak hosszútávra, min. 12 hónap" - persze,mindenki ezt szeretné. De könyörgöm, ez nem olyan,mint az irodapiac, itt nem cégek, intézmények, hanem magánszemélyek állnak a másik oldalon. Ha válság van, bármikor beállhat olyan változás egy egyén életében, ami döntő hatással lehet az anyagi helyzetére, pl. kirúgják, és nem tudja fizetni.... Szerintem éppen ezért irreális a hosszú távú szerződést elvárni, pláne egy alacsony szegmensben.
számomra a lakásbérlés nagy előnye a rugalmasság - az, hogy ha nem tetszik, vagy valami változik, rugalmasan tovább állhatok. Ugyanez egy lakástulajdonnal iszonyat költséges, és időben sem megvalósítható.

Sok tulaj inkább hirdeti évekig, minthogy kiadná... és közben fizeti a rezsit, törlesztőt...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3027) Mercutio_ válasza fokukac (#3026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha annyit beletoltál felújításra, akkor nem biztos, hogy megéri kiadni :( , az amortizáció elkerülhetetlen, esetleg, ha a bérlő egy komplett festés-tapétázás árát még plusz lerakja letétbe, de arra kicsi az esély.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3028) fokukac


fokukac
nagyúr

na, és amiért jöttem eleve:

http://hvg.hu/realhozam_kalkulator

nagyon basic, de egy próbát megér.

Én beírtam az adataimat, és nekem azt mondja, hogy elvileg -60 ezer kéne, hogy legyen a reálhozamom, a gyakorlatban az Aranykor szerint +135 ezer körül volt. :)

--------------------------

Plömplöm-nek még az előzőhöz folytatás: persze az ingatlanügynök-dologban igazad van, nem sokat csinálnak, mégis lenyúlnak egy valag lóvét...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3029) plömplöm válasza Mercutio_ (#3025) üzenetére


plömplöm
őstag

te ingatlanos vagy? :)

"elegendő kauciót kérj", két hónapot kértem, ennek a felével távozott elegánsan az ingatlanos. hány hónapot kellett volna kérjek, hatot? :DDD

(#3026) fokukac:

én is kevesebbért adom most ki, mint két-három éve, akkor elment 60-ért is simán, most 55-ért is elment végül, de nem olyan simán. diákoknak adom most is ki, akik örültek annak, hogy 11 hónapra adtam ki nekik. volt már abból gond, hogy aug31én még a régi volt ott, az új meg jött szept1én, és attól nem takarítódik ki a lakás, hogy visszatartok a kaucióból. nekem volt kellemetlen :( . úgyhogy inkább "bukok" egy hónapot, de ne magyarázkodással kezdődjön a bérlés.

ez biztosan az a topik?

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3030) viharhozo válasza Mercutio_ (#3023) üzenetére


viharhozo
addikt

Most is adok ki lakast, aminek a piaci ara ~12-13M lehet, ezt 65k/ho-ert tudom kiadni. Belvaros, jo kozlekedes, magas rezsi. Ebbol meg lejon az ado (iden mar csak 16%, yippiekayyey!), ergo eves szinten maximum 5%-os hozamot lehet vele elerni (minusz ingatlanado ill. amortizacio).

Mivel az ingatlanpiac doglott, aki teheti, az nem megy a piacra, hanem megprobalja kiadni, emiatt baromi alacsonyak az arak.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#3031) Mercutio_ válasza plömplöm (#3029) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, de tisztában vagyok a hazai jogi és ingatlanos állapotokkal, így nem várok csodát :N
viharhozó leírta miért alacsonyak az ingatlan bérletidíjai. Annak semmi köze a kaució mértékéhez, hogy mennyit kér az ingatlanos, az egy fix összeg egy adott szolgáltatásért, és nem a kaucióból kell fedezned, hanem a lakás kiadásánál bele kell kalkulálnod a költségekbe, és eldönteni, hogy ez a szolgáltatás ér-e neked ennyi pénzt.

viharhozó: Annyi a különbség az ingatlannal nyert bevétel és az ingatlan értékének bankban lekötése között, hogy az ingatlan jó esetben tartja az értékét, mig a forint... :U Ugyanakkor az ingatlannal több a macera is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3032) plömplöm válasza Mercutio_ (#3031) üzenetére


plömplöm
őstag

nyugi, el van döntve a dolog. nekem sincs ingyen bejárkálnom és mutogatnom a jelölteknek, de 55-60ezerért, egye fene, elvállalom ;)

"a lakás kiadásánál bele kell kalkulálnod a költségekbe, és eldönteni, hogy ez a szolgáltatás ér-e neked ennyi pénzt."
a kaució visszajár, abba nem kalkulálhatom bele. egy évre nézve egy havi kaució az több mint 8%, akkormeg kiadom az első jelentkezőnek ennyivel kevesebbért. "kalkulálnod", muhaha :))
az esetkor azt mondtam az ingatlanosnak, hogy egy évet aláírt emberünk, ennek a harmadát teljesítette, azaz ha ő vissza akarná adni nekem az eltett egy havi kaució kétharmadát, akkor szerintem kvittek lennénk. egy darabig nem hallottam semmit a telefonban, sztem leeshetett a székéről a röhögéstől :)
maradjunk abban, hogy patkánybanda, tisztelet a kivételnek (biztos van kivétel is, ahogy van tisztességes politikus is, biztos...). nem csodát vártam, de azt mondtam magamnak, hogy ha nem is közeli, de mégiscsak rokon, nem fog átvágni. de üzletben nincs barátság, és ezt kifelejtettem a képletből. azóta megtanultam :K

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3033) dabadab


dabadab
titán

Bocs, hogy ezzel a témával zavarkolódok :P, de kiderült már, hogy mennyi pénz maradt a mnyp-kben?

DRM is theft

(#3034) Mercutio_ válasza dabadab (#3033) üzenetére


Mercutio_
félisten

Engem az érdekel, hogy mikor(tól) és hol kell hivatalosan újra nyilatkozni azoknak, akiknek nem éri el a pénztára a 2000 fős limitet?

plömplöm: Mást várunk el a pénzünkért:R 8%, pont ennyit buksz, ha 1 hónappal később tudod kiadni a lakást.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3035) fokukac válasza Mercutio_ (#3031) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Annyi a különbség az ingatlannal nyert bevétel és az ingatlan értékének bankban lekötése között, hogy az ingatlan jó esetben tartja az értékét, mig a forint"

na, ezt azért nem merném így kijelenteni, 2006 óta csökken a lakások reál-értéke....
FHB-index

Viharhozó: az általad leírtakat két dologgal egészíteném ki: Az adó lehet, hogy 16%, de az adó alapja a TB-járulékkal növelt összeg, azaz 1,27-tel kell szorozni. Az effektív adó tehát 20,32%.
A másik pedig: már 2006-ban is hasonló volt az elérhető hozam. Én akkor örököltem egy vidéki lakásnak a felét, és kifejtettem a családomnak, hogy én nem veszek lakást, mert 8% a betéti kamat, és a pénzből kijön az 5-6%-os bérlet, erre a család közölte, hogy fiam, nem lehetsz csöves, nem herdálhatod el az öröklött vagyont, lakást veszel, punktum. (ez a magyar általános mentalitás)
Na, ezért tartok ott, ahol, hogy van egy lakásom, ami 2-3 millával kevesebbet ér, momentán eladhatatlan, és van még egy jó kis hitelem is rá., és másfélszer annyival tartozom... :)
nade ne offoljunk már.

LEsz itt valakinek nyugdíja? :- )

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3036) deicide válasza fokukac (#3035) üzenetére


deicide
veterán

Lesz itt valaki nyugdíjas? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3037) fokukac válasza fokukac (#3035) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha jól látom, kb. 31%-kal csökkent a lakások reálértéke 2006 és 2010 között. Jó befektetés volt lakást venni ebben az időszakban. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3039) fokukac válasza Kalandor (#3038) üzenetére


fokukac
nagyúr

na ne izélj már. ilyet beleírni?
de fogadjunk, hogy a sumér-magyar rokonság meg a szent-korona tan benne lesz. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#3040) amargo válasza fokukac (#3026) üzenetére


amargo
addikt

15 éves szerződésem van, akkor ehhez mit szólsz? Persze a szerződés nekem kedvez, mert én bármikor felmondhatom, ellenben engem - hacsak nem szegek meg szabályokat - nem rakhatnak ki. Önkormányzati lakásban vagyok, nekem az a szívfájdalmam, hogy nincs egy normális kereső, amivel meglehetne nézni BP önkormányzati lakásait.. mert most leginkább tovább állnák innen másikat nézni, de ehhez is rengeteg utánajárás kellett, mire megtaláltam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3041) joysefke válasza viharhozo (#3030) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Megkérdezhetem, hogy melyik környék, mennyire nagy a lakás és milyen építmény a ház?
Engem is érdekelnek az ingatlanügyek :)
J.

[ Szerkesztve ]

(#3042) Flashcash válasza dabadab (#3033) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

2600milliárd FT vagyont birtokolnak az állami rendszerbe visszalépők és kb.4-450milliárdFT vagyon maradhatott az MNYP-t választóknál.

-A 2600milliárdból már idén elköltenek 530milliárdFT-ot a nyugdíjkassza hiányának pótlására.
-Ha valóban kifizetik a reálhozamokat az további kb.100milliárdFT mínusz.

(#3043) plömplöm válasza amargo (#3040) üzenetére


plömplöm
őstag

"Persze a szerződés nekem kedvez, mert én bármikor felmondhatom, ellenben engem - hacsak nem szegek meg szabályokat - nem rakhatnak "

na pont ebben a topikban nem kéne önkormányzattal (állammal) kötött szerződéseket kedvezőnek mondani... tavaly még hány embernek volt kedvező magánnyugdíj "szerződése"? pld hoznak egy rendeletet, hogy ha nálad rászorulóbb kerekedik valahonnan, akkor van 30 napod a kiköltözésre, sztán mehetsz az ombuccmanhó'...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3044) dabadab válasza Flashcash (#3042) üzenetére


dabadab
titán

Akkor az a három százaléknyi tag vitte a pénz 15%-át? Nahát.

DRM is theft

(#3045) tildy válasza Mercutio_ (#3022) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy kezdő informatikus bérre gondoltam, nettó 150-200 ezer forinttal. Ahhoz képest egy 50 ezres albi (plusz 25-30 rezsi) nem sok. ( ha meg ketten bérlik, pl. valaki a párjával , akkor meg főleg nem)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3046) erdoke válasza Kalandor (#3038) üzenetére


erdoke
titán

Felőlem azt írsz bele, amit akarsz, csak a saját rokonaimon kívül ne én fizessem. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#3047) PazsitZ válasza Kalandor (#3038) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát de ez a lényeg, hogy feljebb menjen az átlagéletkornál a nyugdíjkorhatár és ne kelljen kifizetni.
Te meg gályázz és fizesd az adót halálod napjáig.

- http://pazsitz.hu -

(#3048) lajafix válasza Integra (#3013) üzenetére


lajafix
addikt

de legalább nem vagyok kopter, aki blődséget beszél. S nem provokállak, most van időm oktatni. Na vegyük szájbarágósra, hogy a gyenge képességűek is értsék az eleresztett nagy öngondoskodás lufit:

Az ember rendelkezik X megtermelt jövedelemmel.
1. ennek az 50%át(eddig volt vagy 70%) elkéri az állam mert hát ugye közös költségek, meg majd ebből leszel eltartva ha megéred 65+ korhatárt.
2. illik összehozni 2.x darab utódot is, merthogy semmit sem ér az állam 40 év múlva esedékes igérvénye, ha nincs újabb generáció aki kipelenkáz és a végén elkapar s melleseleg megtakarít, mert a megtakarítás lényege hogy amikor te felhasználod mer tmár nem vagy munkaképes akkor elcseréled az utánad jövő gen munkaerejére. Na mármost 1 gyerek felnevelése 2 éveel ezelőtti tanulmány szerint olyan 30 misi.
3. Kéne öngondoskodni is és úgy tűnik az általam linkelt cikkből hogy ez még sokkal szerencsésebb környéken sem több 10%os megtakarításnál.
4. Nem mellesleg meg kell élni, s nálunk már ennél a pontnál probléma van, nemhogy még a fenti 1-2 pontot is tudják teljesíteni s ez még az 'öngondoskodás' lufival is bővül. Abszurd.

Kérdésem hogy mennyi jövedelem kell ahhoz hogy a fentiek működjenek? Válasz sem kell mert rengeteg, nem véletlen hogy még nyugaton sem képes erre a túlnyomó többség.

Persze vannak akik hiába mérnökök mégse képesek átlátni egy általuk pártolt modell számait és azt se tudják hogy képzési költségük nem csak a felsőoktatásból állt, ahol tandíjat fizettek esetleg... 'tanulni és dolgozni kell keményen, kitartással, alázattal.' + érteni is amit csinálsz, nem blődségeket hangoztatni. :(

ui: mindenki jól járt az adócsökkentéssel, aki full adót fizetett eddig. Aki nem az nem. :)

Rock'n Roll

(#3049) lajafix válasza dabadab (#3044) üzenetére


lajafix
addikt

(#3050) lajafix válasza fokukac (#3039) üzenetére


lajafix
addikt

s a százalékszámítás is! :))

Rock'n Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.