Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Integra válasza lajafix (#1248) üzenetére


Integra
titán

az én képzési költségeim magam fizettem ki az utolsó forintig.
mondom, próbálkozhatsz a provokálással meg a szurkálódással, de édes kevés vagy. remélem idővel valamelyik moderátor most már rád szól, hogy kopj le rólam, mert kezd nagyon unalmas lenni a piszkálódásod meg az állandó negativ és pesszimista rinyálásod.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1252) tildy válasza lajafix (#1246) üzenetére


tildy
nagyúr

Tth. egy szerencses 26 eves kap netto 200t es mivel nem szorja a penzt, ebbol havi 100t elrak. 3 ev alatt 3.6 millat rak igy el, 29 evesen meg mondjuk csaladot alapit. Igaz ez nem sok penznek tunik, de befektetheto.
Integra : abszolut igazad van a kuzdessel kapcsolatban. :K

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1253) fokukac


fokukac
nagyúr

Gyerekek, unatkoztam tegnap este, és összedobtam egy kis nyugdíjmegtakarításos, jelenértékes - jövőértékes automata táblázatot, ami figyelembe vesz elvileg mindent.,
(hány éves vagy, mennyi az eddigi megtakarításod, hány évesen mennél nyugdíjba, mennyi a várható élettartamod, hány évig lennél nyugdíjas, mekkora az átlagos nominál-bérnövekedésed, mekkora a hosszú távú infláció, mekkora a hosszútávú hozam)

Persze sok paraméter van, a hatásuk exponenciális, így az eredmény is elég tág határok között szóródhat, de egy kiindulási alapnak jó, annak, aki számolgat, hogy maradna a magánban. Sajnos amúgy azt is elmondhatjuk, hogy ez a 10% még mindig nagyon kevés, hiába emelték föl 8,5%-ról.

Érdekel valakit ez a tábla?
most a munkahelyen nem tudok feltölteni, de majd otthonról.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1254) bobsys válasza fokukac (#1253) üzenetére


bobsys
addikt

engem erdekel, megkoszonnem ha feltolnad valahova

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1255) ityam válasza fokukac (#1253) üzenetére


ityam
senior tag

Én is csináltam egy hasonlót de érdekel hogy te mennyivel számoltál máshogy mint én.

Én a megtakarítási időben nem számoltam inflációt. Fizetést azt így fixnek vettem. Végig ugyanannyival számoltam így szimulálva az infláció követést. Be lehet irni egy feltételezett hozamot. Ez természetesen infláció fölötti hozamnak kell értelmezni.
Így minden évben befizetett összeget beszoroztam a hozammal aztán hozzáadtam a következő évi befizetést és azt az egészet szoroztam be megint a hozammal és igy jött ki egy jelen értéken számított jövőbeli összeg. Magyarul mintha nem lett volna infláció.

Aztán másik táblázatban meg megnéztem hogy ebből a pénzből mennyit lehet kivenni gazdaságosan. Be lehet irni hogy mennyi pénzt szeretnék kivenni belőle, mekkora infláció(Minden évben ennyivel többet veszek majd ki belőle) mellet és mekkora feltételezett hozam mellett mikor fogy el a pénz.

Szal szívesen látom a te számolásod is hátha valami fontosat nem számoltam bele.

off: hova lehetne ezt feltölteni akit érdekel az enyim?

[ Szerkesztve ]

(#1256) joysefke válasza Rive (#1227) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Megkérdeztem az AXA MNYPt (nem ott vagyok, de ők legalább felveszik a telefont OTP-vel szemben), hogy mi lessz a 14 hónapnyi eltérített tagdíj sorsa.:

tudnak a kérdésről :) és semmilyen hivatalos tájékoztatást nem kaptak az államtól ez ügyben.

J.

(#1257) joysefke válasza fokukac (#1253) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ehh pont ezzel foglalkoztam én is pár napja, de nem excell táblát csináltam. az eloszto.hu ra lessz kirakva, ha minden igaz.

(#1258) joysefke válasza ityam (#1255) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

így minden évben befizetett összeget beszoroztam a hozammal aztán hozzáadtam a következő évi befizetést és azt az egészet szoroztam be megint a hozammal és igy jött ki egy jelen értéken számított jövőbeli összeg. Magyarul mintha nem lett volna infláció.

ez így nem pontos: a befizetések már éven belül jóváírásra kerülnek és a törtévben is kamatoznak.

J

(#1259) fokukac válasza joysefke (#1258) üzenetére


fokukac
nagyúr

én havi szinten számoltam.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1260) ityam válasza joysefke (#1258) üzenetére


ityam
senior tag

Csak béna vagyok excelből és egyszerűbb volt éves díjfizetéssel számolni. Így nem pontos a számolás, de talán nem annyira veszélyes mértékben tér el hogy marginális különbség legyen a végeredményben.
Viszont a legtöbb befektetés nem kamattal számol hanem hozammal ezért évközben könnyen kilenghet bármerre az aktuális hozam. Az én számításom szerint éves díjfizetés van és év végén lesz a feltételezett hozammal több pénzünk.

Végül ide tudtam feltölteni:
[link]

Nincs levédve egy cella sem.érdemes csak a felső részét buzerálni. Először a jobb oldaliba beírni mekkora brutto fizuval számoljon mekkora hozammal(Infláció fölöttit irjál hogy reális képet kapj. 2-6% körül). a hozamnál az 5% ot 1,05 nek kell beírni. a 6% ot 1,06 nak stb

bal oldali táblázatba beírod a jobb oldali táblázatban szereplő kívánt futamidőhöz tartozó számot(És hozzáadod a meglévő pénzed mondjuk). Beirod hogy kb mekkora összeget szeretnél ebből kivenni az elején. mekkora infláció és mekkora hozam mellett.
Így kiírja a táblázat hogy az aktuális év végén mennyi pénzed lesz bent. Mekkora összeget veszel ki belőle az aktuális éveben. Végül kiirja hogy mikor fogyott el a pénzed...
Sajnos minden évben többet pénzt kell kivenni az infláció miatt és ez megeszi a bent lévő pénzt :(. Alapból pedig jó elképzelés lenne hogy mindig csak a hozamot kivenni ....

Bárki szabadon módosíthatja és terjesztheti az excell táblám. Használjátok egészséggel.

(#1261) fokukac válasza ityam (#1260) üzenetére


fokukac
nagyúr

negyven év alatt számít az éven belüli hozam is, hidd el.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1262) fokukac válasza fokukac (#1261) üzenetére


fokukac
nagyúr

Amúgy meg a nominális fizetések is változnak (normál gazdasági körülmények között), csak lesz már 40 év alatt valamiféle gazdasági növekedés, reál-konvergencia, csak jobban fogunk már élni, mint most...
(ha nem, akkor cseszhetjük)
ezen kívül pedig mindenkinek van egy karrier-pályája, ami azért jó esetben felfele ívelő...

Ezzel most csak azt akarom mondani, hogy ez egy dinamikus modell kéne, hogy legyen

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1263) tildy


tildy
nagyúr

A kulugyminiszterium nem tud semmit, mikor kerdeztem az mnyp konzulatuson torteno nyilatkozattetelrol, azt mondtak ott, hogy ezert a nyilatkozatert nem lehet, hogy haza kell jonni? ( reakciom :Hat erre most mit mondjak, akkor csokokoltatom a Miniszterelnokot - szegeny ember a telefon tulvegen csak mosolygott , de rendes volt, mondta hivjam a konzulatust) Londoni magyar konzulatos sem tudott bovebbet mondani, nem ertesitettek oket. Hetfon telefonaljak.

Egyebkent ezt facebookon talaltam :
'Bár a törvény még nem hatályos a 1281/2010-es kormányhatározat alapján lehet nyilatkozni a Nyugdíj biztosítási szerveknél. Én már túl vagyok rajta.
A nyilatkozathoz vidd magaddal a személyi igazolványt, lakcímkártyát és a TAJ kártyádat. A nyugdíjpénztári egyenlegemet le akarták fénymásolni, de annak csak a fejlécet engedtem. Az egyenleghez semmi közük.'

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1264) bobsys válasza tildy (#1263) üzenetére


bobsys
addikt

1281/2010-es kormányhatározat alapján megyek en is. En nem is viszek semmi szamla egyenleget csak szemelyi, lakcim, TAJ krtya meg a mnyp nevet es tagsagi szamomat. Tobbihez senkinek semmi koze.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1265) tildy válasza bobsys (#1264) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem jobb minnel hamarabb. Ha maskepp nem, kenytelen leszek januarban hazamenni, csak ezert , bar remelem, tenyleg lehet konzulatosun is nyilatkozni, tobben is mennenk.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1266) Boxer001 válasza tildy (#1265) üzenetére


Boxer001
veterán

Mintha azt hallottam volna tegnap, hogy aki külföldön van, az mehet a konzulátusra.

(#1267) bobsys válasza tildy (#1265) üzenetére


bobsys
addikt

ahogy Boxer001 is mondja en is ugy olvastam, hogy lehet konzulatuson nyilatkozni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1268) danih


danih
addikt

Esetleg nem lehetne érdemes átmenni államiba és az MNYP-részt pedig átfordítani önkéntes nyugdíjpénztárba? Vagy nyugdíj-előtakarékossági számlát nyitni?
Valaki beleásta magát ezekbe a lehetőségekbe?

(#1269) bobsys válasza danih (#1268) üzenetére


bobsys
addikt

mnyp reszt nemtudod atrakni onkentesbe, csak a realhozam reszerol rendelkezhetsz ugy, hogy onketesbe rakod

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1270) danih válasza bobsys (#1269) üzenetére


danih
addikt

Igen, ez rendben, én úgy értettem, hogy a jövőben. Ahelyett, hogy "elégne" az állami befizetés, inkább menjen az állami, és azon felül az önkéntes...

(#1271) Kobe válasza tildy (#1252) üzenetére


Kobe
veterán

elmondtam, leírtam, én pont ebbe a kategóriába tartozok kb, és nem is egyedül élek, de fizetés felét elrakni még nem nagyon sikerült (igaz, olyan sem volt, hogy semmit nem sikerült,)
Nem kötekedésképp írom, cska ha jól tudom több, mint 1 éve nem tartózkodsz idehaza, leírtam h 1 év alatt kb 25%-al lett drágább a megélhetés így a 2009-es adat minden, csak nem mérvadó.

(#1272) fokukac válasza Kobe (#1271) üzenetére


fokukac
nagyúr

na haragudj már, hol lett 25%-kal drágább a megélhetés?
még a fűtésszámlám is alacsonyabb, mint tavaly...

az össz-rezsim szvsz nem nőtt pár %-nál többel, pedig panellakásban élek.
Az egyedüli, ami ilyen mértékben nőtt, az a CHF-hitelek törlesztőrészlete...

IGazából, ha nem lenne a lakáshitel-törlesztőm, még egész jól is élnék, pedig negyedével kevesebb az idei bérem, mint mondjuk 2008-ban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1273) Alg válasza danih (#1270) üzenetére


Alg
veterán

Ez volt eddig... ment az állami, meg mellé a MNYP

A 10%-odról nem rendelkezhetsz

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1274) tildy válasza Kobe (#1271) üzenetére


tildy
nagyúr

Az eloszton most volt cikk, hogy az elmult idoszakban estek 5-15%al az albiarak.
Mielott kijottem , en biza a felet siman elraktam. Kb 1 ev alatt igy majd egy milla osszejott, meg ugye a sulimra is elment meg valamennyi, hala egnek oda nem sok , meg megtakaritasi eletbiztire , szal lazan megvolt a havi 100 felrerakas. Igaz, mint mondod, 2009ben.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1275) fokukac válasza Kobe (#1219) üzenetére


fokukac
nagyúr

"lakható 1 szobás lakást ma 65+ rezsi alatt tuti nem találsz"

bocsi, de ismét kötekednem kell - nem tudom, Te hol élsz, illetve milyen gazdasági élményeid vannak arról, hogy mennyiért lehetett lakást bérelni 2-3 évvel ezelőtt, illetve mennyiért lehet ma...

Azt kell, hogy mondjam, hogy a lakásbérlők számára egy paradicsom volt az idei év, több tízezer üres lakás van Budapesten, ami kiadásra várt, folyamatosan követhető volt ugyanazoknak a lakásoknak az ár-pályafutása, hogy meghirdették 160-ért, aztán már 85-ért volt fent a neten, és akkor tűnt el; a tél beállta előtt iszonyat sok lakás volt, és pofátlanul lehetett alkudni annak, aki akart (egy tulaj se szereti a fűtést fizetni az üres lakás után)

Ami pedig a 65k-s élhető lakásra vonatkozó megjegyzésedet illeti:
lehet, hogy nem a deák téren, de a belvároshoz viszonylag közel lehet ennyiből nemhogy egy, hanem két szobát is bérelni, és nem trágya színvonalon, még Budán is!

Külvárosban ugyanakkor a mágikus 50k alá estek a bérleti díjak (korábban egy évtizeden át nem volt 50k alatt lakás Pesten, hát most van), Újpesten, meg ilyen helyeken 30-40-ért is lehet bérelni lakást, pl.

De mondok egy saját példát: van egy 50 m2-es két szobás panellakásom, a pesti oldal egyik kvázi "elit", viszonylag jó állapotban lévő lakótelepén; közvetlenül a Duna mellett, elvehetetlen panorámával a margitszigetre és a hegyekre, de mégse a főútra néz; pöpecre felújítva minden, új fürdő, új parketta, járólap, tapéta, új konyha, új tűzhely, mosogatógép, stb. (cirka 2 millát költöttem rá)

Augusztusban jött a gondolat, hogy kiadom bérbe, majd hozzárakok egy kicsit, és elmegyünk a barátnőmmel egy egy szobával nagyobb lakásba egy jobb helyen. Szerinted hányan akarták kibérelni? Két jelentkező akadt, az egyik novemberig hitegetett, aztán ennyi. 50-ért se lehet kiadni, pedig minőségét tekintve azért jóval az átlag fölötti, igazán élhető kategória.

Van rá egy nagyon jó konstrukciójú, anno 3,5 millió Ft-nyi CHF-hitelem, aminek a törlesztője havi 60 e Ft.
Ez azt jelenti, hogy kvázi, ha bérbe tudnám adni, még az se termelné ki a lakáshitel törlesztőjét, pedig csak a lakás értékének az 1/3-a volt hitel..!

Mi ez, ha nem paradicsom a bérlőknek? Ha anno nem veszek lakást az örökségemből, ami a lakás árának a felét tette ki - ahogy azt terveztem is - hanem berakom államkötvénybe, símán kijött volna a bérleti díj a kamatokból. De persze ezt a családom nem hagyta, "mert azt a pénzt csak lakásra lehet fordítani, nem herdálhatod el, fiam!" - volt az ukáz. Mert ez a magyar mentalitás, saját lakás kell, punktum.
Így most van egy lakásom, ami ugyanannyit ér, mint amennyiért megvettem, hiába költöttem rá 2 milliót, továbbá van egy lakáshitelem, amiből már kifizettem több, mint 2 millát, de még mindig tartozom vagy hárommal. :)

na, dióhéjban ennyit a lakáshelyzetről. megyek dolgozni, mert sose leszek kész...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1276) Kobe válasza fokukac (#1272) üzenetére


Kobe
veterán

de közben a benzin ugye 1 ftot sem emelkedett, ami az élelmiszerben nem jelent megy, a svájci frank véletlenül sem tartózkodott hosszú hónapokig rekordmagasságban ( ugye az albérletek 60%nál ugye a törlesztőt is te fizeted ha lakást bérelsz hiszen nagyrésze részletre ment) és most sem jelentettek be közüzemi díj emelkedést jan 1től ? illetve tavasszal volt valami jelentősebb gázáremelkedés, arra emlékszem.....

(#1277) tildy válasza bobsys (#1267) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, en is ebben a hitben vagyok, de :
-A kulugyminiszteriumban azt mondtak: szerintuk haza kell emiatt utaznom
-itteni konzulatus meg nem tud semmit. Vicces a munkaidejuk is 9-17, pentek 9-14.

Libria: iden ketszer voltam otthon, azert a 25%os elelmiszeraremelkedest en nem eszleltem.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1278) fokukac válasza Kobe (#1276) üzenetére


fokukac
nagyúr

és, a megélhetésed, a rezsid része a benzin?
kit érdekel a benzin? kaja, pia, közüzemi díj.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1279) tildy


tildy
nagyúr

Most hivtam az mnyp-m. A befizetesem kb negyede az ami pluszban van (kamat , hozam ). Szerintem erdemes mindenkinek megneznie, mennyi az annyi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1280) Boxer001 válasza tildy (#1279) üzenetére


Boxer001
veterán

Na rászólok már a másik felemre, hogy hívja már tényleg fel, nagyon kiváncsi vagyok. Melyik mnyp ez?

(#1281) tildy válasza Boxer001 (#1280) üzenetére


tildy
nagyúr

En Aegonnal vagyok, nekem taj , meg meg ket adat bediktalasara megmondtak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1282) fokukac válasza tildy (#1279) üzenetére


fokukac
nagyúr

és ez hogy működik, külön veszik azt a részt, ami pluszban van? Nem egy szummaként kezelik?

Btw. én az aranykornál vagyok, és pár hónapja megkerestem a belépési kódot, beléptem, és egész sok pénzt találtam a számlámon... Ami azért megdöbbentő, ismerve, hogy mennyi volt rajta tavaly (63%-kal több van rajta, pedig már azért 5 éve fizetem, és nem most kerestem igazán jól).

De ami igazán meglepő, az az, hogy hétfőn is beléptem, meg ma is, és ma még 6 ezer ft-tal több volt rajta... :- )

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1283) Boxer001 válasza tildy (#1281) üzenetére


Boxer001
veterán

Párom is ott van. Az ügyfélszolgálati számot hívtad? Ilyenkor még felveszik :F Nekem is megmondják, ha elváltoztatom a hangom? :DDD

(#1284) V.Stryker válasza tildy (#1279) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ebben én nem vagyok annyira biztos. Ugyanis ha belegondolunk most lesz karácsony, tél van nagy fűtés számlával, stb. És az emberek pár tízezer forintért elb.szhatják a jövőjüket. Én a 10%-os magánnyugdíjpénztáras befizetésemmel nem fogok rosszabbúl járni, mint az államival. Én mellette beléptem egy önkéntes nyp-ba.
Szerintem nem éri meg pár tízezer esetleg százezer forint miatt meggondolatlannak lenni, amit egy hónap alatt úgyis elver az ember.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1285) tildy válasza V.Stryker (#1284) üzenetére


tildy
nagyúr

Miben nem vagy biztos? Abban, hogy erdemes-e tajekozottnak lenni?

De mint irtam , nekem az a kormany remelhetoleg mar nem oszt, nem szoro, kiveve ha nem lehet a konzulatoson nyiltkozni.

Boxer: 6ig vannak, szal szerintem mar nem.

Kukac: nekem igy mondtak x osszeg tokebefizetes, y osszeg hozam. Nekem sajnos rajottem, idokozben egy-ket ev kimaradt, a pannonos diakmunkanal csak adot vontak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1286) V.Stryker válasza tildy (#1285) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én minden évben kapok levelet az eddigi befizetésekről, hozamokról az én mnyp-tól. Így tisztában vagyok. :) Én nem azt mondtam,hogy nem kell tájékozódni, csak azt, hogy nem biztos, hogy érdemes egy kis pénzért visszamenni az államiba. De sajnos olyan anyagi helyzetben vannak sokan, hogy ez is döntő lesz.

Valamelyik indexes cikkben olvastam,hogy aki külföldön van, az is nyilatkozhat a helyi konzulátuson vagy hol. Hirtelen nem találom a cikket.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1287) tildy válasza V.Stryker (#1286) üzenetére


tildy
nagyúr

En is olvastam errol, de ha a konzulatus es a kulugyminiszterium nem tud rola, hogy lehet-e es mikortol, akkor szerinted kit erdemes kerdezni?

Amugy en is kaptam minden evben , szerencsere.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1288) V.Stryker válasza tildy (#1287) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ki van ez találva, hogy minden az utolsó percen legyen úgy intézve,hogy senkinek semmire ne legyen ideje. Remélem marha nagy sorok lesznek. :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1289) Boxer001


Boxer001
veterán

Hoppárééé...felmentem az Aegon oldalára, mondom majd regelek páromnak, csak meg lehet nézni az egyenleget...aztán kiderült, hogy már regisztrált, nem tudtam bejelentkezni jelszó nélkül, de elfelejtett jelszó-új jelszó kérése, majd már bent is vagyok. :D
Bazzeg látom a dolgokat...nem tudom, hogy párom mit csináljon, átlépjen-e, vagy maradjon. :U Az eddigi befizetése egész jó, régebben nem volt rossz a bruttója, de már annak az időszaknak vége, nem is keres jól, szóval... :W

(#1290) Kobe válasza fokukac (#1278) üzenetére


Kobe
veterán

ha nem látod, az alapvető összefüggést pl a benzinnel hajtott, élelmiszert szállító kamion és az élelmiszer ára között, akkor nem tudom, hogy magyarázzam el jobban, részletesebben. Főleg úgy, hogy leírtam voltak pl közüzemi díjakban változások, illetve sok olyan tételnél ami rengeteg társasház közösköltségének részét képezi. Így írtam, hogy amit tildy írt, 2008-2009-re lehet igaz volt (hogy 2 ember írd és mond 200-ból röhögve kijött a fővárosban) csak közben eltelt majd 2 év (majd 10% infláció), pár százalék gázárdrágulás, kis vízdíj emelkedés, nemkicsi benzinár növekedés és ezek a tételek együttesen simán kiadhatnak 15-25% közötti összeget. Persze nem lehetetlen 200-ból megélni, csak ha azzal kalkulálsz, hogy ha olyan helyen dolgozol, havonta illik 1-1 új ing, esetleg 1 gatya, neadjisten nyakkendő-zakó, akkor már sanszos, hogy bukik a terv. Ahogy én észrevettem, nálam 90%-ban ezek a kis tételek azok amikkel nem kalkulál(hat)sz előre és rossz irányba vihetik el a mérleg nyelvét (pl hónap elején kitűzöd, hogy na, ebben a hónapban félreraksz 100-at, de mikor elmész bevásárolni, meglátsz valamit akciósan 2000-ért, úgyis kell melóhelyre, vagy a régi jön szét, stb, hónap végén meg nézel, hogy ja, hát ezért jött össze csak 70-80)

[ Szerkesztve ]

(#1291) tildy válasza Kobe (#1290) üzenetére


tildy
nagyúr

Vegyuk csak 2009-okt-novembert , szimplan, az csak egy eve volt . Es amit irtam, abban nyaralas, mozik, szulokhozoz hazaut stb, is benne voltak. De teny, hogy kettonknek Budapesten egy honap 200E-be belefert. Szerintem most sem lenne tobb 220-nal.

Nem tudom mit dolgozol, es mennyire kell markas cuiccokban jarni, de szerintem egy havi 4000Ft-os tetel , meg negyedevnte egy uj nadrag nem hinnem , hogy annyira lelbacta volna a budzset .
Erdemes megnezni mire adsz ki, en peldaul munkahelyen kajaltam , ez anyagilag eleg jol jott ki, parom is kapott melegetkezesit , ezenkivul ugye figyeltunk, hogy nem veszunk meg minden balfekseget, csak amire tenyleg szuksegunk van ( kivetelt a mozizas jelentette) .
Ilyen aprosagokkal lehet azert sporolni. Berletet nekem szinten adta a ceg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1292) amargo


amargo
addikt

Annyira elírogattok egymás mellett, tildy mindenkinek más az igénye. Szerintem a ruházkodás csak egy példa volt, de beleképzelhetnél mást is. A spórolás is bejöhet a képletbe, de eddig nem arról volt szó, hogy azért élsz meg ugyan úgy - ami már nem igaz - , mert másra kevesebbet költesz. Én tavaly 1000ft alatt fizettem szemét szállítási díjért, idén kicsivel 2000ft alatt van. Eddig 100ft vettem kenyeret most 120ft és lehetne sorolni millió ilyet, aki ezt itthon nem veszi észre az nem itt él. Igen meglehet csinálni, hogy ugyan úgy jössz ki, jahh csak nem veszed meg, a régóta kinézett inget - a példánál maradva.

Persze az is tény, ha ugyan annyit akarsz félre tenni, kevesebbet költesz másra, de ez már nem ugyan az a szitu..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1293) Kobe válasza tildy (#1291) üzenetére


Kobe
veterán

lakás + rezsi + pl mobiltelefon számlák, 100-105 körül. Bevásárlás hétvégére olyan átlag 10 - és akkor 2 embernek 3-esetleg 4 napra emgvettél mindent (mondjuk szükséges vegyszereket - mosópor, stb - is beleértve, nem csak kaját, de tisztálkodási szereket még nem). Ez egy átlag hónapban 40.
Hétköznap nem főzöl, mert minek (mi sem), számoljunk napi 7-800 ftos menüvel egy munkahely közeli étteremben, ez kb átlag 20 munkanapra 2 fő esetén legyen olyan 30 (belekalkulálva, hogy esetleg nem 700, hanem 1000-ért kajálsz, vagy viszel kaját hétfőn, stb). Mondjuk estére veszel hozzá kis gyümlcsöt, joghurtot, stb, akkor kb pont 1000/kopf/munkanap körüli összeg jön ki, számoljunk akkor 40-el, és feltételezem nem tévedtünk nagyot. Jó mondjuk, ennek a 40-nek a jó része szintén melegutalványból megy el, de én azt is a fizetésed részének tekintem.
2 darab bérlet havi 20 ezer, én beleszámolnám, mert hiába adja a cég cafeteriaként, azt is te fizeted ki, tehát ugyanúgy a fizetésed részét képezi, amit elköltesz rá.

ez így kb valahol pont 200 körüli összeget ad ki. És ezen felül jönnek azok a tételek, amiket mondtam, nem mindenkinél létszükséglet, de egy fiatal értelmiségi párnál szükséges lehet, rendszeres ruházkodás (nem márkás, de pl elegáns ruhából, hogy ne nézzenek hülyének ha minden második nap ugyanabba mész be) pl, tisztálkodási szerek (2 emberre havonta szerintem egy 5öst biztos elvisznek), ha csak havonta 1 váltás melós ruhát veszel, az is kb 6-10 ezer szezontól függően (nyár gatya + ing pl, tél gatya + ing + pulcsi) per kopf, neadjisten szezononként egy cipő - én eddgi akárhol vettem cipőt, télre vízállót és olyat ami 1 szezonnál többet bírna, nem létezik. Ilyen a mai ruházat sajnos.

Plusz illik azért valamennyit szórakozásra, kikapcsolódásra költeni ha ne akarsz teljesen befordulni, esetleg havonta 1 hazaút, és akkor már simán 230-240 tarthatunk (ami nem sokban különbözik attól, amit mondtál), de ehhez bőven elég, ha 2 ember nem tud 400-at összerakni, és máris más a leányzó fekvése, a szerinted havi 200 megtakarítás máris erodálódik olyan 60-70 ezer forintra.

amargo: én egy időben megpróbáltam tartani azt, hogy havi fix büdzséből dolgozom, és mindig kicsit máshonnan veszem el a lóvét, hamar rá kellett jönnöm, hogy nem igazán helyes megoldás (egy idő után szabályosan szakadtnak éreztem magam, mert gondoltam minek az a plusz 1 gatya, stb, csak közben más dolgok meg 2x gyorsaban "avultak" mint ahogy én azt gondoltam és pótoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#1294) Bibby válasza Kobe (#1293) üzenetére


Bibby
addikt

Ha ketten kétszázból nem jöttök ki, akkor azért ott van egy kis hiba.
Az meg a másik hogy "Hétköznap nem főzöl, mert minek (mi sem)"... vegyél ezerért egy étkezést naponta és panaszkodj. :K
10000 Ft-os bevásárlás 3 vagy 4 nap? Kettő emberre? :Y Max ha lazacot veszek és a 10 kilós ariel elfogy hetente, abban az esetben tudom elképzelni. De akkor sem értem egészen, hiszen azt írtad menüt kajálsz, akkor meg mit veszel? :F

Ελευθερια η θανατος

(#1295) amargo válasza Kobe (#1293) üzenetére


amargo
addikt

A cipő témához, egyszer nézzél be egy outdoor boltba nevével ellentétben lehet találni pl olyan cipőt is, ami nem fog egy év alatt tönkre menni és persze nem túra cipő kinézete van, igaz >30e - hanwag, columbia.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1296) Kobe válasza Bibby (#1294) üzenetére


Kobe
veterán

ha 2 emberből kettő hétfőtől péntekig egész nap dolgozik, minek főzzön ? mikor este 5-6 körül hazaér, még álljon neki 1-2 órát szenvedni vele és bassza el a maradék idejét is? lófaxt, már elnézést....kényelmesebb, olcsóbb elballagni a lenti kajáldába és 700-ért venni valamit

"vegyél ezerért egy étkezést naponta és panaszkodj." ....olcsóbban jövök ki, ha "megveszem ezerért és panaszkodok", kedves komám, mintha hetente több bevásárlást intéznék ahol olyan mennyiséget is meg kell vennem, amire semmi szükségem...

Ha a 10 rugó 3-4 napra 2 emberre soknak találod (durván 1500/nap/kopf, ha leosztod), akkor szerintem nem én vagyok az aki valamit rosszul csinál.....röhögve öszejön ennyi, ha mondjuk egy leveshez + szombat-vasárnapi (más-más) kajához úgy veszed a cuccokat, hogy maradjon hétfő keddre is, veszel mellé 1-2 kiló zöldséget gyümölcsöt és hidegélelmet, neadjisten pótlod az elfogyott klotyópapírt + öblítőt, nem kell hozzá 10 kilós ariel meg lazac...

az meg megint magas nekem, hogy miből vezetted le, hogy panaszkodok? attól, hogy leírom, mi mennyibe kerül kb, az mitől sirám ?

amargo: ismerem a márkákat, van is nem egy columbia cuccom, de nem ilyenekben járok meló miatt (inkább üzleti ruházat, ugye). Azokban meg nézegettem, hogy manapság márkától és bolttól függetlenül csak a 25 ezer feletti cuccokra merik ráírni hogy vízálló téli lábbeli, mert ha az olcsóbb beázik és visszaviszed, van mire fogni hogy miért nem cserélik :) persze ez üzleti fogás, de kicsit nonszensz hogy amit egy 40 éves ruszki katonai bakancs tud azt nem tudja egy mai gyártó, kicsit visszafejlődés :)

[ Szerkesztve ]

(#1297) Bibby válasza Kobe (#1296) üzenetére


Bibby
addikt

Értem én hogy a hétvégi leveshez drága a zöldség ( :D ), de 3-4 naponta írtad a vásárlást, miközben meg nem is eszel otthon. Vagy ennyi szalámi fogy? Meg vécépapír?
Nem hiszem hogy meg lehet téged bármiről is győzni, csak szeretném ha tudnád hogy nincs túlságosan igazad, és valószínűleg rohadt pazarlóan élsz. Tudom erre azt írod hogy csak a legszükségesebbeket veszed, stb... de lehet nem is látod. ;)

Tényleg teljesen mellékes, de ha főzöl jóval ezer/adag alatt jössz ki, és nem kerül annyi időbe. Próbáld ki, megéri. ;)

Ελευθερια η θανατος

(#1298) amargo válasza Kobe (#1296) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem egy szolid üzleti ruházkodásnál felvehetőek, én nálunk is látom, hogy ilyenekbe járkálnak - én is, de az én elcseszett ízlésemnek már ezek 1, 2 is
az elegánsabb cipőim közüliek -, aztán bent a munkahelyén úgy is átveszi az ember, mert oda nem jó, ha befő a lábad, addig meg nem üt el annyira a ruhádtól - noha én csak ritkán öltözködök üzletibe.

Bibby: Gondolj bele abba is, hogy van aki azalatt a 30 perc alatt, amíg megfőzné többet keres, mint az 1000ft-os kaja. Persze lehet ezeken vitatkozni, hogy ettől még pazarló, meg akkor minek panaszkodik az ember stb.. nálam mivel barátnőm jóval többet van otthon így nincs akkora gond a főzéssel, de amíg csak suliba járt bizony nem volt rá idő, és akkor inkább eljártunk kajálni, mert míg megveszed, elkészíted, tálalod több idő volt, mint amit ért az egész. Mára már közös program a főzés, ami szintén szánalmas, ahelyett, hogy beülnék valahova enni és addig is nyugodtan beszélgetnénk.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1299) Kobe válasza Bibby (#1297) üzenetére


Kobe
veterán

szerintem én sehol nem írtam, hogy 3-4 naponta vásárolok.......hanem azt, hogy akkor megveszek kb 3-4 napra való melegélelmet.

Ez technikailag annyit jelent, hogy 1 héten max 1x járok el a boltba és hagyok ott egy nagyobb összeget, de akkor megveszem majdnem az egész hétre való hidegélelmet, zöldséget, stb, hétvégére mindent ami kellhet, stb. Vagyis hétvégén megvan a főtt kajám, amiből hétfő keddre még bőven jut mindkettőnknek, és egész héten ott áll a gyümölcs a kosárban, szalámi a hűtőben.

Ilyen alapon a 10 + kb 4000 kajajegyből megvan egész hétre 2 emberre az ebéd + vacsora kombó - ami ugye kb pont 1000/kopf. (Na jó, néha el kell rohanni boltba 10 deka szalámiért, mert megromlott időközben)
Ezt, hacsak nem vajaskenyéren él az ember, nem igazán látom, hogy lehetne érdemben letornázni úgy, hogy ne jöjjenek ki rajta harmadik világbeli betegségek alultápláltság miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#1300) tildy válasza Kobe (#1299) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 2009ben ilyen egyhetes bevasarlas kb 5-6E ft volt kettonknek. Igaz ebben joreszt pulyka , csirkehus is benne volt, leginkabb mell, meg zoldsegek gyumolcsok. idekinn sem megy el egy heti bevasarlasra 20 fontnal tobb, pedig azt mondjak anglia draga, es itt egy 40 dkgs kenyer 240 ft. Mindegy ne menjunk el ebbe az iranyba, csak probaltam megjegyezni, hogy ahogy korabbi irasaidra emlekszem , tobb a hiszti , mint az hogy valoban kezbefognad a dolgokat. Ena berletet , kajajegyet nem szamoltam amugy sosem a fizuba.Az cafeteria. Szerintem tudnal hol fogni es sporolni, ugy hogy ne erezd meg szakadtnak magad.
Mindegy terjunk vissza a nyugdijakra, ezt meg majd vitassuk meg egyszer mashol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.