Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Boxer001 válasza joysefke (#899) üzenetére


Boxer001
veterán

Konkrét példa: 2006 végén x összeg mnyp számlán, 2008 végére ez az összeg megnőtt 17%-kal a befizetés miatt, de aztán akkora lett a "hozam", hogy ez a 17% el is ment, így 2008 végére mintha be se fizetett volna, visszaállt a 2006-os összegre...és nem pár db ezres a tétel, hanem több százezer. :W

[ Szerkesztve ]

(#902) Rive


Rive
veterán

No, csak számolgatnak már komolyabb emberek is...

A nyugdíjunkról saját magunknak kell gondoskodni

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#903) ityam válasza Ivan15 (#900) üzenetére


ityam
senior tag

Értékesítési különbözet az a költség. Függetlenül attól hogy mennyi pénz van bent. Az aktuális évi befizetésből vonják le.kb 100 Pénzből 95 egységet fordítanak befektetésre. Magyarul 5% kürül van a költség. Viszont az előző évi befizetésből ezt már nem vonjék le. Csak az aktuális éviből.

(#904) bobsys válasza Boxer001 (#901) üzenetére


bobsys
addikt

Azt megnezted, hogy 2009ben mekkora volt a hozam?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#905) joysefke válasza Boxer001 (#901) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez így is volt, megtörtént. A 2008-as teljesítmény tragikus volt, de a 2009-es egészen jó volt. 2008+2009 még mindíg negatív, de azt állítani, hogy huzamosabb időn keresztül negatív lenne a hozam minimum csúsztatás.

Kiragadtál 1-2-3 évet és abból próbálsz következtetni arra, hogy milyen sikeresen fognak működni a pénztárak 10-20-30 év távlatában.

J.

(#906) Boxer001 válasza bobsys (#904) üzenetére


Boxer001
veterán

2008-ban kb. 3 hónap melója ment az mnyp-be, mert Angliában voltunk 2009 áprilisáig. Azt a "kis" buktát a befizetésekkel együtt úgy se nyertük vissza szerintem.
joysefke
Nem próbálok semmire következtetni...ez konkrétan párom mnyp-je, aki amióta dolgozik (úgy, hogy nem irodában bassza az eget), azóta férfiembereket megszégyenítően, nagyon sok óraszámban...na mindegy.
Mindenkinek öngondoskodnia kell, ez van, aki meg nem tud, mert így is napról napra él, az ha véletlenül eléri a nyugdíjas kort...hát max. addig érdemes élnie, utána megdöglik. :R

[ Szerkesztve ]

(#907) lajafix válasza Boxer001 (#906) üzenetére


lajafix
addikt

nem 'szerintem' kérdés, hanem matek: a 2008as buktát a részvények mélyrepülése okozta, amik 2009ben visszamásztak szépen. 1 évalapján nem tudod megítélni egy évtizedekre szóló megtakarítás hozamát, nem titok hogy lesz még bukta, ahogy ingadozik a gazdaság. Ugyanígy az állami nyugdíjrendszer baja sem csak a jövő évi 900 milliárdos hiány, hanem az évtizdek óta divergáló folyamatok megjelenése a bevételi és a kiadási oldalon.

Rock'n Roll

(#908) Ivan15 válasza bobsys (#904) üzenetére


Ivan15
senior tag

Miert mennyi volt a hozamod (% eleg böven összeg nem kell) 2009 ben az egyeni szla-don jovairva?
A hozamnak rajta kell lennie a szlaertesitön külön sorban is
Ez hany %-a a 2009-es össz befizeteseidnek?

Legyszives ne azt a %-ot ird be ami a mnyp összesitett vallalati hozamelszamolasaban itt ott a neten, szoroanyagon, ertesitödön stb talalsz. Szamolj csak a 2009-es szlaertesitöd szeint. Mert erdekel. A 2009-es jo ev volt erdekel, hogy mennyi egy mnyp szla hozama a jo evben. Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#909) Ivan15 válasza Ivan15 (#908) üzenetére


Ivan15
senior tag

illetve vond le legyszives az elszamolt ktg-eket is, es utana dobj mar egy hozam %-ot ide :R

(#910) bobsys válasza Ivan15 (#908) üzenetére


bobsys
addikt

Hat erre nemtudok valaszolni. Az ertesito az messze van tolem. Majd az ideit megmondom, mert azt mar e-mailben fogom kapni :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#911) Integra


Integra
titán

a mi megmentőnk és védelmezőnk
miből? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#912) brownus válasza Integra (#911) üzenetére


brownus
veterán

fussa a mnyp pinzbűl...

de jó ízlése van a ribancának...

[ Szerkesztve ]

(#913) tildy válasza Integra (#911) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt nézd, milyen kedvesek:
forrás: index.
"
Egy tegnap benyújtott, Rogán Antal és Lázár János polgármesterek által jegyzett módosító értelmében több csatornán is hazacsábítaná a kormány a külföldön parkoltatott vagyonokat.

Bár kedvezményes adókulcsot nem ígér az offshore vagyonokat hazacsábító javaslat, azt igen, hogy a hazahozott vagyonokkal kapcsolatban nem tesz fel kérdéseket az adóhatóság és csak a jövőre érvényben lévő 16 százalékos személyi jövedelemadót kell megfizetni - írja a Napi Gazdaság. [1]

A módosító szerint akkor alkalmazható az amnesztia, ha az inkriminált jövedelem a magánszemély vagy közeli hozzátartozója, élettársa nevén lévő külföldi bank-, értékpapír- vagy biztosítási számlán volt 2010. október 31-én."

Na most nekem munkatársnak még nicns uk számlája, bár egy helyen dolgozunk. Ha most rakná be az eddigi befizetéseit a majd hamarosan elkészülő számlájára, a magyar állam lenne olyan kedves és "szexuálisan inzultálná". Nem, nemcsak offshore vagyonról van szó. Ha valaki most nyit magyarként külföldi számlát, és oda fizet be, arról is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#914) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Meg tudja mondani vki, hogy a törvényszövegben szereplő "Nyugdíjbiztosítási Alap kezeléséért felelős nyugdíjbiztosítási szerv" alatt mit kell érteni?

A Bp.-ieknek esetleg az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságot?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#915) lajafix válasza tildy (#913) üzenetére


lajafix
addikt

ne ragozd tildy, adóval csak az 'offshore' pénzt érdemes sújtani, amit máshol kerestél és tudod bizonyítani hogy hivatalos adózott jövedelemből származik azt nem: lásd kettős adóztatás elkerülése.
Megjegyzem ilyen vagyonhazahozatalra van lehetőség minden ciklusban, 2007 körül 10%ért hozhatta volna haza a 'vagyonát ' akinek kedve volt hozzá, node akinek már van biztosabb helyen pénze, az minek hozná haza?

fless: gondolom az illetékes nyufi központot kell érteni de mire elfogadják a törvényt addigra mindenki tudni fogja.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#916) tildy válasza lajafix (#915) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát én ezeknek nem hiszek, ezekről már midnen galádságot el tudok képzelni.
Hogy is volt az a 80as évek elején az ékszerbevallással?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#917) Rive válasza tildy (#913) üzenetére


Rive
veterán

Ühüm. És ki az a hülye, aki ilyenkor hazapakol? Pláne, ha már egyszer volt esze időben máshova gyűjteni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#918) tildy válasza Rive (#917) üzenetére


tildy
nagyúr

Aki mondjuk megijed?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#919) bobsys válasza tildy (#918) üzenetére


bobsys
addikt

Aki offshoreozik nem fog ettol megijedni. Korbebastyazta mar magat annyira, hogy ne erdekelje.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#920) lajafix válasza tildy (#916) üzenetére


lajafix
addikt

ékszerbevallás? mi volt az? szvsz kevered a 80as évek végi devizabevallással...

Rock'n Roll

(#922) tildy válasza lajafix (#920) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem arra gondolok...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#923) Integra válasza tildy (#913) üzenetére


Integra
titán

gondolom az összes parlamenti és önkormányzati képviselő majd most jól hazahozza az összes offshore számlára szétlopott adóforintunkat.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#924) adalbert1 válasza bobsys (#867) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem feltétlen csak rájuk értettem, inkább arra hogy így a nagyon hangoztatott web 2.0 esetében még nem jutottunk el egy olyan széleskörűen alkalmazható (és alkalmazott), megbízható digitális azonosítási rendszer használatáig, ami feleslegessé tenné a személyes megjelenést.

Vicces ez az offshore pénzes kijelentés, szerintem rengetegen azon gondolkoznak hogy a törvényesen megkeresett, leadózott pénzüket viszik inkább külföldre, akinek meg kint van, az úgyse fogja hazahozni...

(#925) philoxenia válasza ollie (#921) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Végül is egyre kevesebben fizetnek egyre kevesebbet és egyre többen kapnak relatíve sokat...
Igazából a nyugdíjrendszer Mo-on sajnos politikai kérdés, függetleníteni kellene a politikától, de ezt politikusok nem tudják megtenni....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#926) Flashcash válasza Rive (#902) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ugye ezt számolták ki:

Horváth Krisztián, a CIB lakossági üzletágának fejlesztési igazgatója konkrét példákkal szemléltette, hogy mire számíthat az, aki csak az állami nyugdíjból akarja fedezni a munka utáni életet. A felvázolt három példánál 35 év szolgálati idővel számoltak a bank szakemberei.

1. Minimálbérre bejelentett 30 éves munkavállaló (magánvállalkozó)
Nettó fizetés: 60 800 forint (hivatalosan).
Nyugdíj összege: 30 800 forint.

2. Egy 35 éves beosztott
Nettó kereset: 185 000 forint.
Nyugdíj összege: 122 700 forint.

Csak azzal nem számoltak, hogy ilyen nyugdíj, hogy 30800FT nem lesz. A munkavállalók akkorra már legalább felét kitevő minimálbéresek nyugdíját ki kell majd egészíteni a minimálnyugdíjra amit a bejelentett béren dolgozótól fognak elvonni, tehát a képlet így változik:

1. Minimálbérre bejelentett 30 éves munkavállaló (magánvállalkozó)
Nettó fizetés: 60 800 forint (hivatalosan).
Nyugdíj összege: 70000 forint.

2. Egy 35 éves beosztott
Nettó kereset: 185 000 forint.
Nyugdíj összege: 83500 forint.

Így meg már nem is vagyunk olyan távol, a topicban beharangozott 70-80ezerFT-os egységes minimálnyugdíjtól, amire mindenki jogosult lesz aki befizeti a 34% nyugdíjadót 35-40éven keresztül.... :))

(#927) Boxer001 válasza Flashcash (#926) üzenetére


Boxer001
veterán

Na hát akkor nincs is semmi gond, jó lesz az a 70-80k kiegészítésnek még az mellé, amit addig összelopok, vagy nem tudom, de megszerzem... :DDD

(#928) #47053824 válasza tildy (#916) üzenetére


#47053824
törölt tag

Unioba nincs kettos adozas, ahogy mar lentebb is irtak. Ha legalis es adoztal mar egyszer, nem kell felni.
Es nem a munkatarsad tesz be penzt, hanem a munkaadó. Gondolkodj egy kicsit, mielott ilyeneket irsz!

[ Szerkesztve ]

(#929) ityam


ityam
senior tag

Valamit én szerintem nagyon félreértettem és ezért szeretnék segítséget kérni. Én úgy értelmeztem hogy aki nem lép át az állami nyugdíjba az csak a magánból fog kapni, függetlenül attól hogy mióta MNYP tag, de most ahogy beszélgettünk kollegákkal máshogy értelmeztük a következő pontot:
"Akik pénztártagok maradnak 2011 februárja után, elveszítik állami nyugdíjjogosultságukat a nyugdíjkorhatárig hátralévő éveikre "
Ez ezekszerint nem azt jelenti amit én gondoltam hanem azt hogy csak kevesebb időt fognak beszámolni az államiba. Tehát ha valaki 20 évet dolgozott államiban és 10 éve MNYP tag és fog még mondjuk 12 évet dolgozni MNYP rendszerben akkor elvileg az állami nyugdíjat 20 év után fogják számolni? Mintha az ember összesen 20 évet dolgozott volna? Van e valami táblázat hogy az egyes ledolgozott évek után mennyi nyugdíjat kap az ember?
Mi van akkor ha valaki eléri a 65 éves életkort és dolgozott 20 évet összesen? elvileg az is kap valamennyi nyugdíjat csak a ledolgozott évek miatt jóval kevesebbet mint aki 40 évet mondjuk. Vagy nem jól gondolom?

Másik kérdés hogy nem e lehet az előző példánál hogy 30 év után jár a nyugdíj mert csak most hozzák be hogy nem nyugdíjjárulék lesz amit fizet a munkaadó hanem adó. Ezért innentől nem fogják csak beleszámítani a ledolgozott évekbe mert be kell számolni azokat az éveket amikor még járulékot fizetett.(persze lehet hogy máshogy számolják az államis éveket és máshogy az MNYPs időt de attól még beszámítják).

Valaki segít nekem kibogózni a dolgot?

(#930) ityam


ityam
senior tag

Másik kérdés:
Az állami egyéni számlák amiket mondogatnak azok igérnek valamekkora reálhozamot? Mert az OK hogy mostantól tartozom neked cetli formájában felírják a befizetéseket de gondolom csak azt a 10% ot fogják beírni amit az MNYP tagoknak is. Nem fogják a 24% adót is hozzáírni.... ha viszont ugyanannyit irnak fel az állami számlámra mint a magánra akkor annyiban lehet jobb az állami hogy HA igérnek fix REÁLhozamot.Ha az államiban is csak az alapján teljesítenek kifizetést amennyit befizettél akkor semmivel sem jobb mint az MNYP. Ha összegyűlt 20 millió forint akkor abból kb ugyanakkora járadékot fog adni az állam is mint az MNYP. Tehát nem látom hogy mivel lenne jobb az állami még az igért verzióval sem. Amit persze még változtathatnak de valszeg nem a mi javunkra.

Tehát jól sejtem hogy felírják a bruttom 10% át államiban és arra egy inflációkövető hozamot számolnak és ez lesz amiből számolnak nekem egy járadékot?

(#931) ArchElf válasza ityam (#929) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha jól emlékszem 15 - 25 - 35 éves kategóriák vannak.
- 15 év alatt nem kap semmit
- min 15 év - a befizetései alapján számolt (asszem utolsó 3-5 év átlaga) nyugdíj 35%-át halálig
- min 25 év - a befizetései alapján számolt nyugdíj 50%-át halálig
- min 35 év - a befizetései alapján számolt nyugdíj 80%-át a nyugdíjkorhatárig, utána 100%-ot halálig
Valaki majd biztos pontosít...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#932) ArchElf válasza ityam (#930) üzenetére


ArchElf
addikt

Nincs igaz reálhozam (talán az éves inflációt felszámolják), de ez is lényegtelen, mivel a kifizetéskor csak arányosítás történik ez alapján, és ez alapján (nem pedig az utolsó x év befizetései alapján) számolják majd, hogy a maximális állami nyugdíjat megkapod-e , vagy ha nem, akkor annak mekkora részére vagy jogosult.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#933) ityam válasza ArchElf (#932) üzenetére


ityam
senior tag

az egyéni állami számlákkal elvileg új nyugdíjszámítási módszer is kell. Minek irják fel egyéni számlára az államiba ha nem azt kapom meg hanem valami arányosított dolgot?
Mert jelenleg arányosítanak az ok, de ha már számlán fogják vezetni akkor abból kell gazdálkodni ami van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#934) ArchElf válasza ityam (#933) üzenetére


ArchElf
addikt

Az "új" rendszerben nem az utolsó évek alapján arányosítáanak, hanem az össz befizetésed után. Így elkerülhető, hogy sokan úgy menjenek el korkedvezménnyel nyugdíjba (pl állami / fegyveres szervektől), hogy a pl. 35 éves bónuszuk megnyomja az utolsó év befizetéseit és így megkapják a lehető legmagasabb nyugdíjat, amire - ha akkor mennének el nyugdíjba, ha "eljön az idő" - esélyük sem lenne.
Nem jótékonyásgi bál ez, kérem szépen.

Amúgy abból, ami a számládon "van" sehogy nem gazdálkodnak (mivel elköltik a jelenkor nyugdíjasaira). Amiből a te nyugdíjadat fizetni fogják, az az az összeg, amit az akkor dolgozók befizetnek, amikor te nyugdíjas leszel. Ez nem fog megváltozni - nem is tud, hiszen nincs rá keret.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#935) ArchElf válasza Flashcash (#926) üzenetére


ArchElf
addikt

Minimál(öregségi)nyugdíj összege 2010-ben 28.500 forint. Amit te számoltál az a minimálbér...
forrás
Nem lesz jelentős öregségi nyugdíj emelés.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#936) bobsys


bobsys
addikt

[link] :W Latszik fogalma sincs mirol beszel, nem is erti es nem mellekesen szerintem baromsag az amit osszeirtak neki

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#937) Flashcash válasza ArchElf (#935) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem érted miről írtam. Én nem a jelenről beszéltem, hanem arról amit várhatunk 20-30 év múlva, arról ami néhány nyugati országban már létezik.

Tudom, hogy van most minimum nyugdíj meg minimálbér. A mostani rendszer a felosztó kirovó rendszer elemeire épül, a szocializmusban illetve az elmúlt 15-20 évben megszokott nyugdíjszámítási rendszer, csökkenő születések és munkavállalói létszám mellett az 1,5 millió minimálbéres országában már nem lesz alkalmazható.

A nyugdíjadó bevezetése biztosítja azt, hogy a befizetett pénzek után az államnak nem kell arányos kifizetést teljesítenie, nem kell egyéni számlát sem vezetnie. Mivel nem járulékot fizetünk Januártól ezért minden magyar munkavállaló elvesztette a jogát arra, hogy bármiféle arányos nyugdíjat követeljen az államtól a befizetéseiért cserébe.

(#938) philoxenia válasza Flashcash (#937) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Januártól ezért minden magyar munkavállaló elvesztette a jogát arra, hogy bármiféle arányos nyugdíjat követeljen az államtól a befizetéseiért cserébe.

Ez így jelenleg tudtommal nem pontos....[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#939) brownus válasza bobsys (#936) üzenetére


brownus
veterán

de van, ezzel a szöveggel elérik azt, hogy /még/ többen átmennek A közösségbe! ügyes...

(#940) ArchElf válasza Flashcash (#937) üzenetére


ArchElf
addikt

A felosztó kirovó rendszer nem fog megváltozni, csak nem befizetés arányos lesz a nyugdíj (ahogy eddigsem volt az).
Az államnak nincs és nem is lesz pénze arra, hogy ne költse el a befolyó tb összegeket. Az állam jelenlegi szociális kiadásai a teljes kiadási oldal 70-80%-át teszi ki, és ezt fedezni kell valamiből.

Ráadásul most már adónak is fogják hívni, úgyhogy semmi nem fogja megakadályozni az államot abban, hogy ne a befizetés arányában írjon jóvá nem létező forintokat a virtuális számlán.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#941) dabadab válasza brownus (#939) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem azoknal, akik maradni akarnak, a kormanynak kb. nulla hitelessege van - amikor meglattam, hogy a kifliugyi biztos megint nyilatkozott valami nagyivut, mar vartam, hogy hogyan szedik izere minden szavat, fel se merult bennem, hogy nem komplett hazugsag az, amit mond.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#942) Flashcash válasza philoxenia (#938) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Természetesen aki már jelenleg rendelkezik a szükséges munkában töltött évekkel, a múltban megszerzett valamilyen jogosultságot azt nem veszti el.

De akiknek ez a jogosultság nincs meg, azokra igaz az állítás.

[ Szerkesztve ]

(#943) Flashcash válasza ArchElf (#940) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Milyen virtuális számláról beszélsz? Csak nem az egyéni számláról?

Mert olyan nem lesz. Technikailag jelenleg alkalmatlan a nyugdíjrendszer rá, de a kormány úgy nyilatkozott, hogy nincs is szándékukban az egyéni számla bevezetése. Nyugdíjadó mellett értelmetlen is volna hiszen nem járulékot fizetsz hanem adót.

Viszont létrehoznak egy olyan rendszert majd amelyen ellenőrizheted, hogy a munkáltatód fizeti-e utánad a nyugdíjadót.

(#944) philoxenia válasza Flashcash (#942) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudnál elfogadott törvényből linkelni szövegrészt, ami alátámasztja?

Az egyéni számlák bevezetésének a technikai lehetősége gyakorlatilag az SZJA bevezetésétől megvan, akkortól számon van tartva, ki mennyit fizetett be... gyakorlatilag a vagyongyarapodás is követhető lenne, de ebbe itt nem mehetünk bele....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#945) Flashcash válasza philoxenia (#944) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Decemberben elfogadásra kerülő törvényből nehezen tudok linkelni. De a kormány elég lelkes, biztos vagyok benne, hogy hamarosan olvashatod majd.

(#946) philoxenia válasza Flashcash (#945) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor kijelentésként nem fogalmazhatunk meg ilyen állítást, bele kellene írni, hogy például "feltehetőleg" stb.....
természetesen nem mondom, hogy nem valószínű, de mire én nyugdíjba megyek, /ha marad a négyévenkénti választás.. :D / még lesz pár kormányunk, a most munkát kezdőknél meg pláne....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#947) Flashcash válasza philoxenia (#944) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egyéni számlák

Az állami nyugdíjrendszerben is bevezetnek egyfajta egyéni számlákat, Selmeczi szavaiból azonban az derült ki, hogy az egyéni számlás rendszer bevezetése a kormánynak kicsit mást jelent, mint sokan remélték. A nyilvántartás nem terjed ki az egyéni befizetések összesítésére, nyomon követésére, nem lesz látható, hogy mennyit fizettünk be járulékként.

Ezzel az is eldőlni látszik, hogy az átvitt vagyonra az állami rendszer nem magántulajdonként tekint, ezt a pénzt nem személyes vagyonként tartják nyilván. Az átvitt összeg egy óriási közös kalapba megy, a nyugdíjalapba, amiből a jelenlegi nyugdíjasok kapják a nyugdíjat.

Jelenleg az állami rendszerben az is követhetetlen, hogy ki mennyi járulékot fizetett be, és milyen nyugdíjra számíthat. Változás ezen a téren lehet, de csak részleges. Az állami rendszerben az egyéni számla egy nyilvántartási számla lesz, és csak az fog kiderülni belőle, hogy az éppen hatályos szabályok szerint ki mekkora nyugdíjra számíthat. Ez éppen ellentétes a nyugdíjpénztárakban megszokott számlavezetéssel, ahol mindenki forintra pontosan látja az összes korábbi befizetését annak hozamaival együtt.

A magánpénztáraknál tehát követhető a személyes nyugdíjvagyon, az államnál ez nem így lesz. Ahogy Selmeczi elmondta, inkább technikai segítség lesz ahhoz, hogy mindenki munkavállaló lássa, ha a munkaadója nem fizeti rendesen a kötelező nyugdíjjárulékát. Így viszont a rendszer – mivel a befizetéseket nem magántulajdont képző vagyonként tartja nyilván – nem biztosít többet egy a jövendő nyugdíjjogosultságra vonatkozó homályos ígéretnél.

#####
Az állami rendszerről korábban olvastam egy cikket, ott annyit írtak, hogy műszakilag és informatikailag is alkalmatlan jelenleg arra, hogy egyéni számlákat vezessenek.

[ Szerkesztve ]

(#948) philoxenia válasza Flashcash (#947) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért Selmeczi Gabriella szakértelmét minden tiszteletem mellett is megkérdőjelezem ez ügyben... Tudtommal az Apehnél tudják, hogy ki mennyit fizetett be, aminek alapján egy arányos nyugdíjfizetés lehetséges lehet majd anno....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#949) lajafix válasza philoxenia (#944) üzenetére


lajafix
addikt

az államnak nagyon nem érdeke egyéni számlákat vezetni, mert azzal láthatóvá tenné egyénre lebontva, hogy mennyi befizetésre fogja kapni a pozitív semmit a delikvens...

#948: az apehnál csak sejtik hogy ki mennyi járulékot fizetett be, azt tudják, hogy mennyi adót.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#950) philoxenia válasza lajafix (#949) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valamennyi adóbevallás szerepel az adatbázisban, az adóbevallásokban pedig az érvényes tb jellegű befizetések is. Nem találgatni kellene, hanem konkrét állásfoglalást kérni az APEH-től esetleg, ha tényleg érdekel... :U
Tényeket kellene felhozni, mert a híreszteléseken alapuló híresztelések még a meglévőnél is rosszabb képet igyekeznek mutatni....
Az, hogy most elveszik az egyéni számlánkon lévő, külön kezelt pénzünket gyakorlatilag, nem jelenti azt, hogy nincs technikai lehetőség az egyéni befizetések nyilvántartására, azt, hogy mi alapján mennyi nyugdíjat kapsz majd, anno, az akkori politikai és gazdasági helyzet dönti el úgyis...
többek között az indexálás arányaiban is sokat lehet variálni. ..
Ha nincs nyilvántartás, akkor most hogy is számolnak nyugdíjat? :F [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.