Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) g@bo válasza mephi666 (#613) üzenetére


g@bo
nagyúr

az imf kirúgása után is megmoccant a piac. és mégis elment a felhő.

most a nyugger pt varia miatt van pörgés, ehhez adódig az amugy is borongós befektetői hangulat, az euró / dollár kereszt miatt -is- rohad a forint, és inkább az a fő ok, most. az eurót is a dollár rángatja... nincs mese, egyelőre az a világpénz, hiába nyomtat a fed, imádják... ha leül az ir balhé, akkor a forint szépen erősödni fog, mert ha a nyugdijpénztári lóvét a kormány jól pörgeti meg ( afelől kétségem nincs, hogy ráteszik e a kezüket, mert nagyon kell nekik) akkor középtávon nyer az ország, rövidtávon tuti erősödik a forint, hosszútávon meg ha nem lesz munkahely, és normális intézkedések, végünk.

forintban nem tartjuk a pénzünket, lassan magyar bankba sem...

[ Szerkesztve ]

(#652) Manitou válasza lesaux (#635) üzenetére


Manitou
addikt

Úgy látom akkor mindenkinél ilyen rózsás a helyzet. :W :(
Nálunk is 2 éve nem volt fizetésemelés és az év végi prémiumok is elmaradtak már 2x is( eleve nem nagy összegek), mondván, majd megkapjuk, ha jobb anyagi helyzetbe lesz a cég, persze azóta se semmi.. a cég közben katasztrófálisan áll, nem tudom mi lesz a végkifejlet. Szeptemberben ledolgozott óráim után a fizetésem kb 60%-t kaptam még meg, lassan már kb 2,5 havi fizuelmaradás érik. :W

[ Szerkesztve ]

(#653) bobsys válasza g@bo (#649) üzenetére


bobsys
addikt

Koszonom.
Az elso nagy USD vasarlasunkat meg 153 forintos aron csinaltuk :). Most lett annyi forint amiert mar erdemes venni valamit. USD-t en is 200 korul gondoltam venni. Egyelore USDben gondolkozunk leven USD szamlank van.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#654) bobsys válasza Integra (#648) üzenetére


bobsys
addikt

Sok szeretettel. Mert tudom, te ertekeled ;]

18+ karika, vigyazz, magas vernyomast okoz

[link]

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#655) Thunderzolee válasza g@bo (#651) üzenetére

"ha a nyugdijpénztári lóvét a kormány jól pörgeti meg"

Na ez az amire esély sincs. :/

bobsys:
agrrhhhhhhh..

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#656) Integra válasza bobsys (#654) üzenetére


Integra
titán

éreztem, hogy a kiflicsücsök királynő lesz a linkben:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#657) bobsys válasza Integra (#656) üzenetére


bobsys
addikt

kiflicsücsök királynő - aaaaaa :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#658) amargo válasza bobsys (#654) üzenetére


amargo
addikt

Azért szar lehet neki is, na.

A korrektes megjegyzését kicsit feszegetném.
Azt állítja, hogy ha vesztesége van az átlépőnek akkor az infláció szintjére hozzák a befizetést.

Na most, ezek szerint még is csak befizetést rögzítenek? Mert akkor igazán ne értem, hogy számlát miért nem tudnak vezetni..
Ha meg nem rögzítik, akkor meg miről beszélünk, gyakorlatilag beledobják a kalapba?
- Nyuszika teli töltsem a poharad látom csak félig van - kérdi a farkas?
- Igen
- A farkas az üres kancsót nyuszika poharához emeli és látszólag teli tölti
- Farkas hülyének nézel?!?!

Választási lehetőség, gyakorlatilag legalizálják a zsarolást/vesztegetést vagy lesz egy mondat a törvényben, hogy kivéve, ha az állam csinálja?
Ezek alapján milyen alapon tartóztatják le a bűnözőket? Hiszen a választási lehetőséget ők is megadják, meghalsz vagy élsz, átadod a követelést vagy nem élsz.

Ezt valaki eltudja magyarázni?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#659) csibor


csibor
őstag

[link] Éljen a szabad választás.

(#660) ollie válasza amargo (#658) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenképpen csak beledobják a kalapba. Ha lesz is egyéni számla, akkor sem magadnak gyűjtöd a pénzt rajta.

***

(#661) bobsys válasza csibor (#659) üzenetére


bobsys
addikt

Az is valószínűsíthető, hogy ezzel a kötelező magánnyugdíjpénztárak többsége (18 van belőlük) tagok nélkül marad, vagy csak olyan kevéssel, hogy feltehetően nem is lesz érdemes folytatni a működést.

Es ilyenkor mivan? Maradok, de a mnyp nem kepes mukodni. Mi tortenik az ottani penzemmel? Felvehetem? Atrakjak onkentesbe? Bank betet? Vagy baszhatom?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#662) Ivan15 válasza bobsys (#661) üzenetére


Ivan15
senior tag

Egy darabig vonjak a magasabb müködesi ktget a szamladrol (kevesebb tagszam es ugyanaz a ktg) -amig eszre nem veszed, hogy az allamiban kevesebbet vonnanak le, es atmesz oda. Vagy kapsz egy levelet a penztartol, hogy beolvadt egy masik penztarba, vagy bezar...

(#664) Rive


Rive
veterán

Ha jól számolok, akkor mire nyugdijba megyek - várhatóan még 35 év - cirka 40kHUF jelenértékű átlagnyugdíjra számithatok a várható demográfiai folyamatok alapján. Erre leszek jogosult havi ~90kHUF befizetésért (24+8%).

MNYP alapon ~40 évnyi 22kHUF (8%) befizetéssel, 20 éves túléléssel számolva nagyjából ugyanennyi (40kHUF) jön ki jelenértékre, szimpla inflációkövető hozamot feltételezve.

Elég hozzávetőleges számitás, de nem látok benne jelentős hibát. Ha valaki jobbat tud, szóljon, mielőtt elsírom magam.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#665) amargo válasza Kalandor (#663) üzenetére


amargo
addikt

Ne haragudj, de annyira igaz amit írsz, hogy ezt tovább adhatom ebbe a formába?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#666) bobsys válasza Rive (#664) üzenetére


bobsys
addikt

Sajnos nyugodtan sirhatsz.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#667) ityam válasza amargo (#665) üzenetére


ityam
senior tag

(#668) Nkboy


Nkboy
senior tag

Olyat tudnék mondani, hogy inkább nem is mondok semmit! :W

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#669) Thunderzolee válasza bobsys (#661) üzenetére

Várjuk még ki a végét.

Első körben megnézném, mennyien lesznek dec. 12.-én.

Aztán kéne egy szám a magánpénztárak részéről, mennyi embernek kell maradnia ahhoz, h működőképesek tudjanak egyáltalán maradni.

El tudnék képzelni például TV-reklámokat a magán-nyugdíjpénztárakban való maradás mellett, az első TV-spot kapásból kezdhetne azzal, h Matolcsy miért nem lépett át amikor még önkéntes alapon át lehetett? :F :U Fel kéne világosítani a zembereket, h szimplán csak ne lépjenek vissza, mindenki menjen el nyilatkozni, és "hozzon magával még egy embert".
Vagy ezeket a TV-k nem adnák adásba? :Y

Már ha egyáltalán megszavazzák ezt az egészet a képviselők.
Nem sok Fideszesnek kell kilépnie, h ne legyen meg a 2/3-ad.

Jó, ezek durva forgatókönyvek, de bejöhetnek.

Alkotmánybíróság is beleköt, Stabilitás már meg is tette a szükséges beadványokat, és ha elég világosan a Fidesz tudtára adják a zemberek, h ez így nem oké.

Engem nem is az zavar, h 3 évig abban a tudatban fizetem majd a 24%-ot, h nem jár érte semmi (mert utána aztán úgyis bejelenti a köv. kormány, h ez csak a Fidesz zsarolásának része volt, és storno az egész), a gond itt az, h elköltenek majdnem 3ezer milliárdot, ami majd hiányozni fog évek múltán. Ráadásul akárki kerül majd hatalomra utánuk, ezt a pénzt már nem tudja visszaadni. A gazdaság addigra ismét romokban lesz. Megint elment 4 év a semmire.
Az egyetlen megoldásnak azt tartom, ha senki nem lép vissza az állami pillérbe, vagy legalábbis nagyon kevesen, és azok is főleg csak azok lesznek, akik minimálbéren vannak bejelentve, illetve nemsokára nyugdíjba mennek, így egyszerűen nem jön be amit a kormány szeretett volna.
Akkor mit lépnek majd?

Sosem értettem, h miért nem közgazdászok irányítják az országokat, sokkal kiszámíthatóbb gazdaság lenne.

index.hu/belfold/2010/11/27/adozniuk_kell_az_atlepoknekEzzel meg is adta az első öngólt a Fidesz magának. Egy újabb érv a maradás mellett. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#670) tildy válasza Thunderzolee (#650) üzenetére


tildy
nagyúr

Hehhhh? Személyesen? És aki külföldön van???? Na jó, mielőtt kimegyek szerdán , bemegyek a biztosítómhoz, csinálunk egy előre dátumozott szerződést, és személyesen aláírom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#671) Thunderzolee válasza tildy (#670) üzenetére

Olvastam egy másik fórumban, h valaki Ausztráliában dolgozik, és esze ágában sincs a Fideszre bízni a MNYP-részét, ráadásul magyar konzulátus is az ország másik felében van csak, sz'al tiszta szívás neki is ez az egész, de azért sem fogja hagyni. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#672) tildy válasza Thunderzolee (#671) üzenetére


tildy
nagyúr

"Aki tartósan külföldön dolgozik, a nyilatkozatát személyesen az ország külképviseletén is megteheti."
Na oké, lepecsételt hiteles másolatot fogok kérni a nyilatkozatomról. Ha megtagadják, nem fogok a babérjaimon ülni, média....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#674) aphra2 válasza Thunderzolee (#669) üzenetére


aphra2
aktív tag

" a gond itt az, h elköltenek majdnem 3ezer milliárdot, ami majd hiányozni fog évek múltán"

Az a közel 3 ezer milliárd már 13 éve hiányzik , ugyanis ennyivel is kevesebb (minimum ) a nyugdíjkassza ,és növeli a hiányt, cserébe ezért állampapír kibocsájtással , és hitelfelvételel van/volt kompenzálva , amit mindenki megfizet, nem tudom mi volna jó megoldás, de ez meg az államnak nem volt jó buli.
A netto befizetés a 13 év alatt 2500 milliárd, és a hozama kb 300 milliárd 13 év alatt!
A havi 30 milliárd visszatartásával évi 360 milliárd forintal csökken a kassza hiánya , és nem is kell ilyen értékben hitelt felvenni , ill arra kamatot fizetni.
Valójában nem szabadott volna engedni , hogy idáig eljusson a dolog.
Én nem vagyok érintett koromnál fogva, csak kivülről figyelem az eseményeket :)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#676) Polllen válasza aphra2 (#674) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amikor majd érintett leszel, már nem fogsz így mosolyogni...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#677) Integra


Integra
titán

egy kis bokros

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#678) Thunderzolee

Ez egy nagyon ütős írás. :C

nyugdijkarosultak.blog.hu/2010/11/27/het_ev_jar_a_nyugdij_lopasert

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#679) Thunderzolee válasza Kalandor (#675) üzenetére

Azt direkt nem raktam be, durvának találtam, és gondoltam nem is értené mindenki. De ha gondolod, itt van: :D

Szenzáció! Kitudódott a döntés háttere!

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#680) kraftxld válasza Thunderzolee (#671) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem át kéne röppenni Canberrába (átszállás nélkül 2250KM), hogy intézkedni tudjak, mivel ott van a legközelebbi konzulátus. Bár hála az égnek engem nem érint a téma, amikor anno Mo-on dolgoztam, mint diákmelós voltam foglalkoztatva, így csak SZJA-t vontak, mást nem. A páromat érintené a dolog, de az ő 8 évi befizetésére már amúgy is keresztet vetettünk....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#681) Thunderzolee

A nyugdíjakkal kapcsolatos ügyintézés állami feladat. Ebbe beleférne simán, hogy ezt a nyilatkozatot is lehessen az Ügyfélkapun keresztül betölteni. Ezt persze nyilvánvalóan nem fogják maguktól megcsinálni.

A nyugdíj pénztáraknak fel kellene ajánlaniuk, hogy megfinanszírozzák az Ügyfélkapus ügyintézés fejlesztési költségeit, hogy minél egyszerűbb legyen az ügyintézés. Gyorsan létre is lehetne hozni.

Ha kommunikációs háborút akarnak, hát kapják meg: és lehetne nyomni mindenhol a médiában, hogy a pénztárak milyen készségesen kiszolgálnák az ügyfelek szükségeit, az állam meg cseszik rájuk.

Egy ilyen kezdeményezés ellen, hogy kifizetik a fejlesztési költségeit is az ügyfelek kényelme érdekében, nem nagyon lehet beégés nélkül mit mondani.
A pénztáraknak szüksége van olyan kezdeményezésekre, amikkel aktivizálhatják az embereket. Ez erre is jó lehet.
A Fidesz végletesen agresszív, kizárólag az erő nyelvén ért.
Ha a pénztárak nem tudnak egy társadalmi méretű megmozdulással megtámogatott erőt kifejteni, lenyelik őket mint egy falat kenyeret.

Én valszeg kiküldenék két igénylőlapot válaszborítékkal. Az egyikben az lenne az igény, hogy cserélje fel a kormány, hogy az átlépést kelljen kérni, ahogy eddig is, és nem a maradást.
A másikban az Ügyfélkapus ügyintézés lehetővé tételét.
Ha a Pénztáraknak a kezében van mondjuk 70%-nyi igen szavazat, nyilvánvalóan ki lehet mutatni, hogy a kormány nem az emberek érdekében és felhatalmazásával cselekszik és lehet nyomni egy nagy kommunikációs offenzívát.

kraftxld:
Ja, néztem azóta én is, h hol van konzulátus.
Eddig valahogy fel sem tűnt, h mekkora ez az Ausztrália. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#682) Thunderzolee

Egyébként most hol is kell jelentkezni?
A regionális nyugdíjbiztosítási igazgatóságok egyikénél?
amiből összesen 8 város van

Vagy az ügyfélszolgálatoknál, amikből régiónként több is van?
Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság Ügyfélszolgálatai

~35 helyszín ~30 óra/hét átlagos nyitvatartás
6 hét alatt ez 6300 helyszínóra
ha ügyintézési idő 1 perc (??) akkor a nyilatkozatot legfeljebb ~380 000 magánnyugdíj pénztári tag tehet!
Ez alig több a tagok 12%-ánál, tehát az állami rendszerbe garantáltan visszakényszerül a tagok 88%-a, még akkor is ha valamennyien nyilatkoznának.

Ez elég riasztónak hangzik

Felkészülni sátorral thermo-ruhával kétnapi meleg élelemmel úgy néz ki ajánlatos lesz...Nem baj..addigra majd csak jön egy két stáb a CNNtől, BBCtől és a szalagcímek "Magyar fiatalok fagyoskodva állnak sorba hogy megvédjék a nyugdíjra félretett pénzeiket!" :)

Igen, ja és persze vegyünk ki 2-3 nap szabadságot is, mert hát mindezt nyilván munkaidőben kell majd teljesíteni... Tényleg kíváncsi vagyok, hogyan fognak 3 millió embert fogadni... Vagy akár csak 3 ezret, mondjuk 1 hónap alatt...

"- Jó napot kívánok, nyilatkozni jöttem. Merre találom az illetékes ügyintézőt?
- Hát kérem, először is itt a lift... melletti lépcső, ne tessék megijedni, csak rozogának látszik, de már jön a Pityu bácsi, foltozni a nagyobb lyukakat... Szóval a lépcsőn föl tetszik menni a harmadik emeletre, ott balra, végig a folyosón. A kötélen át tetszik lendülni a krokodilok fölött, amelyek a 3000 milliárdot védik. Igen, és a folyosó végén lesz a tűzlétra, azon ki tetszik mászni a tetőre. Nem kell félni, teljesen biztonságos, csak tessék vigyázni, mert most épp havazik, olyankor csúszós lehet... A tető szélén egy szökkenéssel lehet megközelíteni a szomszéd épület tetőzetét, ott szokott üldögélni a Gizike, nála lehet igényelni a nyomtatványt. Picit nagyot hall szegényke, lehet, hogy nem fogja elsőre érteni, hogy melyik nyomtatvány kellene, de ha már megvan, akkor ugyanezen az úton vissza tetszik jönni, és akkor itt a sor, amibe be kellene majd állni... Hát igen, a vége sajnos két kilométerre van, de hát a demokráciáért mindenkinek tennie kell, nem igaz?"

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#683) Thunderzolee

A PSZÁF oldalán a nyugdíjkalkulátor miért nem elérhető?

pszaf.hu/fogyasztoknak/alkalmazasok/nyugdijkalkulator

Tisztelt Érdeklődő!

2010. november 19-étől az Egyéni Nyugdíjszámító Program ideiglenesen nem elérhető. Az elkövetkező időben, a programot érintő jogszabályváltozásokkal összefüggő aktualizálási munkálatok folynak. A felhasználók számára várhatóan 2011. április hó első napjaitól lesz ismét elérhető a program, addig is szíves türelmét és megértését kérjük!

2010. november 19.

Persze, ez is véletlen összefüggés volna csak, hmm? :((
Áprilisban.. 'nyád. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#684) Thunderzolee válasza aphra2 (#674) üzenetére

Az első reakcióm:

A második az, h ugyanezt már olvastam máshol is.. :U
Mintha csak ez maradna meg a fejekben.

Miért nem írod azt, h majd amikor 20-30 év múlva elkezdenek a magánnyugdíj tagok nyugdíjba menni, akkor egyharmaddal kevesebb lesz a TB kiadása?

Vagy miért nem írod azt, h jelenleg 800ezer rokkantnyugdíjas van idehaza. Ezt illene észrevennie az illetékeseknek, mert olyan 2-300ezer lenne az "ideális" ekkora népességhez viszonyítva. Hopp, egyből nem kell kipótolni semmivel a nyugdíjkasszát, sőt, emelésre/tartalékok képzésére is futna bőven.

Leírták már mások is lejjebb, egy értelmes adórendszerrel nem lenne hiány, nem a magánnyugdíjpénztárak bevezetése itt a fő probléma.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#685) bobsys válasza Rive (#664) üzenetére


bobsys
addikt

Hogy szamoltad ki a 40K-t?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#686) g@bo


g@bo
nagyúr

szerintetek, az önkéntes magánynyugdijpéztárnak lesz létjogosultsága?

lehet megszüntettem, de akkor semmi privát megtakaritásom nem lesz, igaz, ebben az országban lassan.....

eur lesz 300?? ;]

(#687) Ivan15 válasza Kalandor (#663) üzenetére


Ivan15
senior tag

ez hiszteria...(gondolom a mnyp-ak megtalaltak a sajtot, mint ahogyan az EU-t is) megy az ellenkampany
-a mnyp-ban maradok realhozamait is megadoztatjak 16%-al (mint a többi hozamot, kamatbevetelt eddig is megadoztattak 16%-al = kamatado)

(#689) g@bo válasza Kalandor (#688) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor csak egy pillér kell, a bizonytalan állami? csodálatos.

akkor 50%-os adó mellett kinyirom a 11 éves ömnypt tagságom... :(((

[ Szerkesztve ]

(#690) bobsys


bobsys
addikt

Ha mar tenyleg kinyijak oket, legalabb engedjek meg, hogy az eddig felhalmozott osszeget kivehessem. Banom is en azt a 16% adot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#691) Boxer001 válasza bobsys (#690) üzenetére


Boxer001
veterán

Még szép, hogy engedjék meg... :W :((

(#692) g@bo válasza bobsys (#690) üzenetére


g@bo
nagyúr

az önkéntesre gondolsz? ott a hozam eddig adómentesen felvehető volt, a tőke már 50% os adó alá esik, tavaly 18+11% volt ( szja plus tb )

(#693) Ivan15


Ivan15
senior tag

a 14 honaprol nem ir ujabban senki itt, pedig az is aktualis parhuzamosan -ha mar a hiszterianal vagyunk:
allamiba lesz terelve a teljes mnyp-i befizetes. Aki nyilatkozik, hogy marad vmi mnyp-ban, az bolond, mert elvesziti a kesöbbi nyugdijanak rögtön a 70%-at (=a teljes allami reszt, mindamellett fizeti az allami reszt tovabb) es csak a mnyp-i 30% befiz.+hozama utan kap majd nyugdijat. Tehat boldond aki nyilatkozik, hogy marad...
Es emellett parhuzamosan a 14 honap meg ottvan: az atiranyitas mellett 14 honapi befizetesek teljes egeszeben az allamhaztartasnak lesz rendelkezesre allva. Tehat ez a resz eltünik a nyugdijbol. Erre is epül a 2011-es költsegvetes.

ha jol ertem ezt az aktualis örületet

(#695) tkazmer válasza Ivan15 (#693) üzenetére


tkazmer
addikt

Aki nyilatkozik, hogy marad vmi mnyp-ban, az bolond,
én el tudok képzelni olyan szcenáriót, hogy nem az. van még pár évtizedem nyugdíjig, egész biztos, hogy az állam részéről más szabályok fognak rám vonatkozni addigra, és ha majd jön egy normális kormány akkor az rendbe teszi ezt a dolgot. ez az egyik, a másik meg, hogy ezek után nem biztos, hogy megéri nekem minimálbérnél többet keresni, és azután járulékot fizetni. Sokkal olcsóbb a tőkejövedelmem után adózni, majd az adózott pénzből félretenni későbbre olyan módon, hogy az egyrészt rövid távon országhatáron kívül legyen, másrészt meg likvidebb, nem vonatkozik rá annyi megszorítás, mint egy kifejezetten nyugdíjcélú megtakarításra.
ilyen körülmények között "csak azért is" maradok mnyp tag, és igen, kiírom magam a nemzeti szolidaritás vagy mi a rák rendszeréből, de beírom magam a "tkazmer szolidaritás" rendszerébe amely meggyőződésem, hogy jobban fog jövedelmezni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#696) amargo válasza Ivan15 (#693) üzenetére


amargo
addikt

Tehat boldond aki nyilatkozik, hogy marad...

Ha ennek az egésznek más lett volna a kommunikálása az emberek is másképpen állnának hozzá, gyanítom az éhező hajléktalannak Te is önszántadból adsz, míg a tolvaj ugyan ezért fegyverrel kényszerít.

Én nem hiszek a mesékben, pedig szeretnék.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#697) Kobe válasza Ivan15 (#693) üzenetére


Kobe
veterán

nem érted jól, de nem a te hibád, hogy nem érted. Elvileg nyugdíjaskorában majd 14 hónapra jogosult lenne az illető a 70%-os részre is, de egy összegben nem fogják visszaadni neki számlapénzben.

és akkor a napi aktualitás: [és a faxom nem kéne még pluszba?]

a cikk pikantériája: "A jogászok azonban felhívták a figyelmet arra, hogy ez nem lehetséges, illetve igazságtalan lenne, ezért a többi tőkejövedelemhez hasonlóan fog adózni, vagyis a 16 százalékos, egykulcsos személyi jövedelemadó alá fog esni"

a drága jogászok arra esetleg nem hívták fel a figyelmüket, hogy egy alanyi jogon járó (tehát elidegeníthetetlen) jogot megvonó, diszkriminatív törvénytervezetről van itt szó, ami a büdös életbe nem lesz alkotmányhoz illeszkedő, de uniós alapdokuentumokat - ami ugye kötelező érvényű és hatályon kívül nem helyezhető, max ha kilépsz az unióból - is sért?

kiváncsi leszek hétfő reggel a devizák árfolyamára. Kvázi szabadesésben lesz a forint az fix. Ezek az emberek egyszerűen elfelejtették, vagy nem akarják tudomásul venni, hogy a befektetők kb 1 nap alatt kimondják a halálos ítéletet, nem kell az Eu véleménynyilvánítására (nem rendelkezésre, véleményre) hónapokat várni, a piac dönt 1-2 nap alatt. Most olvastam, hogy a legújabb agymenés a költségvetési tanács teljes felszámolása, ami múlt hét szerint még csak ellehetetlenítés lett volna....de ugyanez az mnypknél, 1 héten 20 variáció jön ki, ez aztán a konzekvens dolog.,

Multiknál, bankszektornál különösen a többmilliárdos befektetések megtérülési ideje 3-4 év, 5. évben már pluszban vannak. Ezek a cégek, akik 1000-2000 fős központokat üzemeltetnek itt pár éve, olyan szó nélkül fognak kivonulni, hogy csak porzik utánuk az út Hegyeshalomnál....

[ Szerkesztve ]

(#698) Ivan15 válasza tkazmer (#695) üzenetére


Ivan15
senior tag

borzaszto, hogy nem lehet tudni, hogy hosszutavon mi lesz.
Valoszinüleg, a köv kormany nem lesz abszolut többsegben (az alkotmanyt nem valtoztathatja vissza), ezert esetleg tenyleg nagyon rosszul jar az, aki marad. :U

(#699) tkazmer válasza Ivan15 (#698) üzenetére


tkazmer
addikt

ez a nyugdíjasdi nem alkotmányban rögzített dolog (bár lehet, holnap már az lesz, fene tudja), de engem személy szerint abszolút nem érdekel, mint írtam, én tényleg és tudatosan kiírom magam a "nemzeti szolidaritásból" <= nem is számítok egy fillér állami nyugdíjra sem! annál rosszabbul pedig jelen állás szerint(!) nem járhatok, mint hogy nem kapok állami nyugdíjat egyáltalán, és én ezzel számolok.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#700) Ivan15 válasza Ivan15 (#698) üzenetére


Ivan15
senior tag

ez meg neked megy tkazmer, nagyon lassu a prohardver...

tudod, hogy a tökejövedelmed utan is fizeted majd az allami nyugdijalapba a 24%-ot a nyugdijkorhatarig, es garantaltan nem latsz majd belöle semmit, ha maradsz? Ennel nagyobb szolidaritast nem is vallalhatnal -pedig nem akarod, de megis-
Egy alkalmazott nem ugralhat ezzel ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.