Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) viharhozo válasza Grafiqs (#846) üzenetére


viharhozo
addikt

Logikailag ez nem teljesen igy van. Azert nem marad senki a penztarakban, mert azok mukodese ellehetetlenul. Ez inkabb kovetkeztetes mint feltetelezes.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#852) lajafix válasza Rive (#848) üzenetére


lajafix
addikt

a jelenlegi állami nyugdíjrendszerre simán csődöt kell jelenteni. Simán újra lehet számolni svéd modell szerint a kifizetéseket 1 év alatt, de ne fűnyírószerűen.

nem szakadtunk be még, majd amikor az emelkedő állampapírhozamokra kamatcsökkentéssel reagál a tanács, majd akkor láthatsz gyönyörű tankönyvi szakadást...

Rock'n Roll

(#853) bobsys válasza joysefke (#850) üzenetére


bobsys
addikt

Kerestem de nem talaltam a pszaf ide vonatkozo kimutatasat. Atlagos mukodesi koltsegkent a penztarak 1.2%-ot vonnak el a tagoktol a befizetesek utan.
2000ben vontak 3.5%ot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#854) joysefke válasza bobsys (#853) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Már terveztem, hogy utánnanézek ennek a dolognak, és oda váltok, ahol ez a részlet is stimmel.

Itt egy link az OTP saját oldalán:
https://www.otpbank.hu/otppenztarak/hu/M01030101.html

Még régebben (évekkel ezelőtt), amikor utánnanéztem, akkor 5%-ban volt maximalizálva a működési költség. Az OTP láthatóan jól kihasználja ezt a szabályozást...

J.

[ Szerkesztve ]

(#855) adalbert1 válasza bobsys (#808) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért kár hogy 2010 végére még nem tartunk ott hogy egy ilyet személyes jelenlét nélkül online el lehessen intézni...

(#856) Rive válasza joysefke (#854) üzenetére


Rive
veterán

Ez talán releváns: [link]

Ui.: a kimutatás alapján az a 4.4% az tényleg csak tartalék, nem valós működési költség.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#857) joysefke válasza Rive (#856) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

releváns.
Az ördög a részletekben rejlik, most éppen próbálom több-kevesebb sikerrel a számokat értelmezni.

Mindenesetre egy mondat a linkelt PDF-ből:
A pénztári befizetések működési és likviditási alapokra levonható maximális összegét a jogszabály 2008-ban 5,5%-ban, 2009-től 4,5%-ban határozta meg.

Köszi
J.

(#858) Flashcash válasza joysefke (#850) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az MNYP működési költség is egy érdekes téma, ahol az lenne a cél, hogy a nagy taglétszám miatt a lehető legkedvezőbb költségeket harcolja ki az állam az általa képviselt tagok számára.

-A fentiek Magyarországon úgy valósultak meg, hogy első körben zsebre tették a bankok a politkusainkat, és emiatt túl magasak lettek ezek a költségek. Ők meg eltették a bónusz milliárdjaikat éveken keresztül. Az állam asszisztálásával lophattak a teljes magyar adófizetői rétegtől.
-Ahelyett, hogy ezt a struktúrát optimalizálták volna, a mostani kormány kitalálta, hogy a kezelési költség ami 2010-ben 4.5% volt az most legyen 0,9%, a vagyonkezelési díj pedig 0,8->0,2%-ra csökkent. Azért, hogy a pénztárak ne maradhassanak életképesek és el tudják lopni a tagok pénzét.

Első körben a bankok nyúlták le a magyar adófizető réteget, majd jön az állam aki elvisz minden pénzt. Tipikus velejéig korrupt banánköztársaság..... :))

A magyarok meg tanulni fognak belőle, az a pénz van egyelőre biztonságban amit a minimálbérre bejelentett fizetéseden felül a borítékban veszel át. A többit gátlástalanul lenyúlják és le fogják tagadni a négy évenként gengszterváltást tartó magyar kormányok.

[ Szerkesztve ]

(#859) lajafix válasza Flashcash (#858) üzenetére


lajafix
addikt

Szokásos jó postod, csak:

'a kezelési költség ami 2010-ben 4.5% volt az most legyen 0,9%, a vagyonkezelési díj pedig 0,8->0,2%-ra csökkent. Azért, hogy a pénztárak ne maradhassanak életképesek és el tudják lopni a tagok pénzét.'
Azé' ez még mindig 10 milliárdos tétel lenne (360*0,9%+3000*0,2%), ettől még a pénztárak megmaradnának.

Rock'n Roll

(#860) joysefke válasza Rive (#856) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Számomra úgy tűnik, hogy a linkelt PDF nem a befizetésekre, hanem a teljes felhalmozott pénztári vagyonra vetíti le a működési költségeket, ezért beszélünk teljessen eltérő számokról:
-A pdf szerint az OTP MNYP 2009-es díjterhelése 1,13%-volt, nyilván ez a teljes tőkére vonatkozik, tehát nem csupán a 2009-es OTP MNYP befizetésekre.

Az egyes pénztárak fajlagos díjterhelésének könnyebb áttekintése érdekében iszámítottuk a 2009-ben működő összes aktív magán- és önkéntes nyugdíjpénztár egységnyi vagyonra jutó átlagos díjterhelését.
....
A fajlagos díjterhelés számítása során az éves beszámolóban szereplő tagdíjbefizetéseknek a fedezeti alapba nem kerülő részét, valamint a vagyonkezelői és letétkezelői díjakat vetítettük a pénztári vagyon záró piaci eszközértékére. Ez a megközelítés a fajlagos díjterhelés mértékét a pénztártagok szempontjából mutatja be.
...
Magyarul az OTP 2009-ben a felhalmozott vagyon 1,13%-t elműködte. Tekintve a hatalmas kezelt vagyont, azt, hogy 3 különféle portfoliójuk van, melybe minden tag besorolható, azt, hogy nem üzemeltetnek net-hozzáférést, drága call centert, ez komoly teljesítmény, ennyi pénzt elverni.
Továbbra is tartom az állításomat, hogy nagyon drágán üzemelnek a MNYP-k. (Persze ettől még van létjogosúltságuk)

J.

(#861) Rive válasza Flashcash (#858) üzenetére


Rive
veterán

Ha jól olvasom a fentebbi doksit, akkor a tartalék helyett a valós költségekkel számolva a ~ 1.12 -nek kell 'lemennie' 0.9 + 0.2% magasságába :K :))

joysefke: hümm, kotorászok még a dolog körül, meglássuk :K

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#862) joysefke válasza Flashcash (#858) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Komolyan gondolod, hogy:
A befizetések 0,9%-a illetve
a tőke 0,2%-a éves szinten
nem nyújt fedezetet egy MNYP működésére, ahol 100+Mrd-t kezelnek???

Mert szerintem még ez is sok.

J.

(#863) apóka válasza Polllen (#845) üzenetére


apóka
aktív tag

Sajnos nem, és ezzel a problémával küzd egész európa. Inkább az aggaszt engem, hogy nem látom ennek a végét........itthonról már nem is beszélve.
Kedves politikusaink büntetlenül "kormányoznak", ennek nevezik ezt a hazárdjátékot, amihez mi adjuk a pénzt.

Most hozok majd egy döntést, amit nem lehet biztonsággal átgondolni. Később ennek viselem a következményét. És bármennyire megfontolt a döntés, lehet nagyon rossz a következmény.......bár a statisztikák szerint nem fogom sokáig élvezni a nyugdíjat :O

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#864) joysefke válasza Rive (#861) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Rive:
Ha a 0,2% a teljes felhalmozott összegre vonatkozik évente, ill a 0,9% pedig a befizetésekre, akkor a teljes működési díj lényegesen kissebb lessz már most, mint 1,12% (OTP példa) a jövőben pedig egyre inkább 0,2%-hoz közelítene (éves szinten), a határértéke pedig 0,2% lenne, ahogy haladunk az idő tengelyen.

J.

(#865) Flashcash válasza lajafix (#859) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem nem becsültem rosszul, azzal kapcsolatban, hogy 0,9+0,2%-al ellehetetlenül a működésük. Az, hogy milyen feltételek mellett működtethető egy magánnyugdíjpénztár ma Magyarországon, azt a PSZÁF szabályozza. A működési költség és a vagyonkezelési költségnek minden költségelemet tartalmaznia kell, a többi vagyont jóvá kell írni a pénztártagok számláján.

Biztosítás nélkül egyetlen pénztár sem működhet ennek a kb. költsége 1%, a pénztárak garanciaalapjába (vis major esetekre) megy további 1% (amiben a felhalmozott vagyont szintén az állam visz majd)

A 4,5% meg különösen a korábbi ennél magasabb költség túl sok, a mostani meg túl kevés a megfelelő működéshez. Természetesen lehet a szabályozáson is enyhíteni a költségszint csökkentéséhez, de akkor azt a PSZÁF-el közösen kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#866) Flashcash válasza joysefke (#862) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem csak a működést kell fedeznie, hanem mindent.

Tudod tőkegarancia, vagyonbiztosítás.

(#867) bobsys válasza adalbert1 (#855) üzenetére


bobsys
addikt

Szerintem penzmosas illetve eu-s jogszabalyok miatt nem megy.
Magyarorszagon sem tudsz online szamlat nyitni. Szerintem sehol nem tudsz.

A masik meg, ha maradok aztan a manyup lehuzza a rolot es atkerulok az allami nyugdij rendszerbe teljes egeszeben akkor visszairatkoztam a szolidaritasi piramisjatekba vagy a duplan megszopom es fizetem a 24%-ot adokent allamiba meg 10%-ot szinten az allamiba mikozben a 24% mar nem fog beleszamitani a jovebni nyugdijamba?
Tehat nemcsak a 24%ot bukom, mert maradok hanem utanna a 10%ot is? Hiszen a nyugdijkorhatar elerese utan nem igazan lesz mit adni mint nyugdij.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#868) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Itt írnak a további MNYP működés esélyeiről:

Mi lesz a pénztárak sorsa?

A legfontosabb tényező a pénztárak számára a bevételek nagysága. A friss szabályok alapján 2011-től a befizetésekre vonatkozó levonás a korábbi 4,5 százalék helyett ötödére 0,9 százalékra csökken. A jobb összehasonlíthatóság kedvéért, ha 10 000 forintos átlagos havi tagdíjjal számolunk, akkor eddig 450 forintot lehetett levonni havonta, most csak 90 forintot. A törvény szerint 2010. november elseje és 2011. december vége között megengedik, hogy ha pozitív hozamot érnek el a pénztárak, akkor abból 265 forintot levonhassanak, és működésre költhessék el. A híreknek megfelelően a vagyonkezelési díj is drasztikusan csökken 2011-től, a mostani vagyonarányos 0,8 százalék helyett 0,2 százalékra.

Egyszerűen nem lehet ilyen feltételek mellett működni, hiszen az adminisztrációs teher továbbra is nagyon magas. Ehhez viszont hozzájön, hogy a tagok döntő többségét a pénztárak el fogják veszíteni, ennek megfelelően a vagyonuk is drasztikus mértékben vissza fog esni. Egy ilyen hadjáratnak a kisebb pénztárak mellett a nagyobb, több százezres tagsággal bíró pénztárak sem tudnak majd ellenállni. A pénzügyi csoportok nem fogják ilyen feltételek mellett fenntartani a pénztárakat, tehát effektív elsorvadásra van ítélve a szektor. Az már csak hab a tortán, hogy az új belépőket is elveszítik a pénztárak, hiszen az új, friss belépőkre is érvényes az állami szigor.

(#869) joysefke válasza Flashcash (#865) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Csupán részben értek eggyet, mivel én az ilyen-olyan biztosításokat is túlzónak tartom:
-A pénz fele Magyar Államkötvényben van. Ezt kinél és hogyan akarod biztosítani? Szerintem felesleges, nem azért mert olyan jó a magyar kötvény, hanem mert ha CDS-el akarnák biztosítani, akkor az 3%-ba kerülne, évente. (most kb ennyin áll a magyar CDS emlékeim szerint) Aztán akinél biztosítottad magad, az is csődbe mehet...
-A pénz másik fele ilyen olyan részvényekben van. Itt egyszerűen nem engedném/komolyan korlátoznám (nem tudom mi a szabályozás) a határidős ügyletek semmilyen formáját sem, úgy legalább nem lehet nagyot bukni.

Inkább arról van szó, hogy a PSZÁF gondoskodjon a rendszeres ellenőrzésekről, hogy a MNYP ne tudjon lelépni a kezelt pénzel.

J.

(#870) Flashcash válasza joysefke (#869) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ennyire egyszerű azért ez a téma szerintem.

-a garanciaalap nem hülyeség, ahogy az OBA sem
-az adminisztrációs költségek a PSZÁF-től is függenek, ha az itt meghatározott nyilvántartást írnák elő az állami rendszerrel szemben is, akkor ott is nőnének a költségek
-vannak inaktív pénztártagok is akiknek a számláját ugyanúgy vezetni kell (13%)

meg biztosan van még ezernyi más tétel is.

A lényeg az, hogy a működési költséget úgy kellett volna meghatározni, hogy lehetőleg mindkét fél megkapja amit akar. Nyilván Matolcsy-éknak most nem ez volt a célja, de meglátjuk majd, hogy lesz-e olyan magánpénztár ami üzemelni fog 1-2 év múlva.

(#871) joysefke válasza Flashcash (#870) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szvsz, Van ami ellen nem véd :)

Ha a magyar állampapírokat évi 3%-ba kerül biztosítani, olyan nyugati bankoknál, amelyek maguk is jó eséllyel csődbe mennek, ha netán 1000Mrd-kat kéne fizetni nonszensz.

A többi eszköz (részvény) biztosítása pedig a körültekintő szabályozás, jól összeállított portfolió kéne legyen, mely szabályozás kidolgozása a PSZÁF feladata

Az, hogy 1%-kat befizetnek biztosítás címén valahova az egy vicc. Ha egy pénztár lelépne a pénzel (ami csak a szabályozás hiányossága esetén történhet meg), netán eltözsdézi a pénzt (szintén) akkor komolyan gondolja valaki, hogy pénznyomtatáson ill más, gondos pénztárak lehúzásán kívül lenne más eszköz a károk megtérítésére?

J.

[ Szerkesztve ]

(#872) Flashcash válasza joysefke (#871) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nézd, lehet puffogtatni, hogy minden hülyeség. Szerintem nem ezen a fórumon fog eldőlni, hogy mennyi a reális kezelési költség, ami az MNYP-nek is megfelelő hasznot hoz meg a tagok is jól járnak vele.

Ez egy komplex rendszer, te azt mondod hogy 0,9% kezelési költség+0,2%vagyonkezelői költség elegendő én meg azt hogy nem.

240000FT bruttó bérnél mondjuk 900ezerFT pénztári vagyonnal ez havi
10% MNYP járulék -> 24000FT -> 0,9% 216FT kezelési költség, amire rárakódik még havi 150FT vagyonkezelési költség.

És ez nem az MNYP tiszta haszna, ebből a PSZÁF által létrehozott garanciaalapba be kell fizetni akkor is ha nem tetszik az adott MNYP-nek (idén ez havi kb. -96FT), és nem csak ilyen bérűek vannak, hanem a tagok 40%-a minimálbéres, a tagok 13%-a inaktív, a PSZÁF előírásait teljesíteni kell, külön ügyfélszolgálatot biztosítani kell, az átlépéseket portfólióváltásokat az előírt feltételekkel meg kell oldaniuk.

[ Szerkesztve ]

(#873) viharhozo válasza lajafix (#859) üzenetére


viharhozo
addikt

Hehe, itt azert visszanyalt a fagyi rendesen. "Felvesszuk-felvesszuk' barataink idejen a penztarak legnagyobb gondja az volt, milyen autot vasaroljanak a vezetok, mert az adminisztracion kivul a vilagon semmi dolguk nem volt, az allam eloirta, mit vehetnek a befizeteseken (megjegyzem, nagyjabol senkit se zavart, h a penztarak 11 even at 6-8%-ert csinaltak a semmit).

A mostani a masik veglet, ennyibol valoban nem lehet kihozni meg az adminisztraciot sem. Amugy a mai Nepszaboban hatalmas a Matolcsy-interju, lehet, h a felesege talalta ki az egeszet, mi meg szivjuk.

Ja, a penztarak vagyonanak kb. fele magyar allampapir, 30%-a kulfoldi eszkoz, a maradek magyar eszkoz. Utobbiakat majd el kell adni, vicces lesz, foleg a kis/kozepes magyar papiroknal.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#874) amargo válasza viharhozo (#873) üzenetére


amargo
addikt

Én is pont ezen gondolkoztam, hogy a feleségére keni az egészet mert olyan töketlen vagy csak azért keni rá, hogy ne őt nézzék hülyének.. ehhez is arc kell.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#875) fordfairlane válasza amargo (#874) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem olvastam a cikket, de nem hinném, hogy a feleségére keni. Szerintem viharhozo arra gondolt, hogy olyan hülye indokokat hangoztat, akár a feleségével is irathatta volna. Pofozóbábut egyébként sem kell keresni, ott van Selmeczi Gabriella, elvállalta ezt a szerepet. Ki tudja, miért...

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#876) dabadab válasza fordfairlane (#875) üzenetére


dabadab
titán

A cikkben arrol beszelt, hogy azert MNYP-tag (pedig hat o abban soha nem hitt), mert azt a felesege intezte :D

DRM is theft

(#877) lajafix válasza viharhozo (#873) üzenetére


lajafix
addikt

'(megjegyzem, nagyjabol senkit se zavart, h a penztarak 11 even at 6-8%-ert csinaltak a semmit).'
én itt sem foglalkozok politikával. :)

'Utobbiakat majd el kell adni, vicces lesz, foleg a kis/kozepes magyar papiroknal.'
Azokat eddig is a bennfentes infok mozgatták...

Rock'n Roll

(#878) lajafix válasza amargo (#874) üzenetére


lajafix
addikt

A jereváni rádióban hallottam, hogy a feleségének nem ez a legnagyobb problémája az urával... De ez itt off, a legszebb nők/nőügyek topikba akartam.

Rock'n Roll

(#879) fordfairlane válasza dabadab (#876) üzenetére


fordfairlane
veterán

Már értem :facepalm:

x gon' give it to ya

(#880) fordfairlane válasza lajafix (#877) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azért eljátszottam a gondolattal, hogy véletlenül megtudom, mikor dobják piacra a 100 mrd értékű Mol vagy OTP részvényből egy nagyobb pakettet, és jól megshortolom. :)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#881) tildy válasza bobsys (#867) üzenetére


tildy
nagyúr

[link]
Kalandor : jaja , nekem abszolút. Hoztam haza rokonságnak egy kis casht, csak az elmúlt pár nap alatt 10 -20 forintot gyengült a forint a fonthoz képest. Nyamma. Jól jön az a párezer ft plusz most:D:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#882) Flashcash válasza amargo (#874) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Matolcsy Október közepén még a magán-nyugdípénztári rendszer megerősítését támogató törvényjavaslatot nyújtott be vitára a parlamentbe úgy látszik, hogy azt is a felesége írta helyette. :))

"Matolcsy György a pályakezdő egyéni vállalkozókat, őstermelőket és egyszerűsített foglalkoztatás szabályai szerint alkalmazott munkavállalókat is kötelezné a magánnyugdíjpénztári belépésre. A javaslat egészen pontosan valójában technikai módosítást jelent: az említett körnek a jogviszony kezdetétől számított 15 napon belül kell belépnie valamelyik kasszába."

(#883) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Múltkor beszéltem egy barátommal aki kb. egy 500 fős cégnél dolgozik.
A cégnél fejlett kafetéria rendszer +1,5-2%MNYP befizetés és teljes béren való bejelentés működik.

Viszont a munkavállalóknak már nem tetszik ez a rendszer, mert az átlag dolgozó már nem mondjuk nettó 200-at akar keresni bejelentve, hanem 80-90ezerFT-os bruttó bér mellett 280-300ezerFT-ot szeretnének kapni borítékban. Éppen ezért lehet, hogy létrehoznak valamilyen külső céget akikhez kiszervezik a munkaerőt majd.

Belegondolva valóban igazuk van, akinek Magyarországon egy csepp esze és lehetősége van áttérni a minimálbér+boríték rendszerre az váltani fog.

A bejelentett bérnek már nincs olyan értéke mint ami volt az elmúlt 10-20 évben. A közösbe befizetett pénzekre több mint egymillió minimálbéres is be fog jelentkezni, ők többet fognak visszakapni a közösből mint amit beletettek (egészségügyi ellátás és nyugdíj terén is), a másik réteg pedig értelemszerűen soha sem fogja visszakapni a befizetéseit, csak valami minimum összeget.

(#884) bobsys válasza tildy (#881) üzenetére


bobsys
addikt

Miert nekem a Lloyds bank linkje?

Mi maradunk mnypben, mert tegnap biztossa valt, hogy jovo evben mi is elhagyjuk az orszagot. Igy innentol kezdve engem mar csak az erdekel, hogyha a az osszes manyup bedol jovore akkor az ott levo penzzel mi lesz? Atmegy allamiba es kezitcsokolom?

(#883) Flashcash en is elgondolkoznek ezen a modszeren

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#885) danih


danih
addikt

Én is úgy tervezem, hogy maradok az MNYP-mben, 'oszt jónapot.
Néhány éven belül vagy elzavarják(juk) ezt a társaságot (is) és igazságosabbá teszik a rendszert, vagy én is dobbantok külföldre, de ezúttal már végleg, még választási lehetőségem is van. A többi pedig egye meg azt, amit megfőzött (vagy megválasztott).

[ Szerkesztve ]

(#886) tildy válasza bobsys (#884) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak arra akartam utalni, lehet neten is bankszamlat igenyelni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#887) Rive válasza Integra (#713) üzenetére


Rive
veterán

CHF jobb lett volna, ahogy kinéz :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#888) bobsys válasza tildy (#886) üzenetére


bobsys
addikt

Aaaa, ertem :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#889) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Mivel engem akaratom ellenére rákényszerítettek, hogy belépjek egy mnyp-ba most élek a lehetőséggel és visszamegyek az államiba.

(#890) Boxer001 válasza tildy (#886) üzenetére


Boxer001
veterán

Megtaláltam a Lloyds kártyánkat, még érvényes kb. 5 hónapig, vagy már azóta zárolták, passz :F Mindegy, nekünk szerintem felesleges ezen vergődni. :U

(#891) tildy válasza Boxer001 (#890) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg a régi címetekre küldik az újat. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#892) joysefke válasza Flashcash (#872) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jól van, hanyagolom a témát, mert sehova sem vezet ezen a mellékvágányon vitatkozni,
nem tesz hozzá semmit a témához. Abban mindketten egyetértünk, hogy a jelenlegi rendszer drága, abban nem értünk eggyet, hogy mi lenne egy elfogadható költség a rendszer működtetéséhez.

(#893) amargo


amargo
addikt

Kommunikációs hiba?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#894) Ivan15 válasza hucsikoi (#889) üzenetére


Ivan15
senior tag

örömmel hagyom, hogy visszategyenek az allamiba. A magannyugdijpenztar-szlamrol, miota nincs befizetesem, az elszamolasom szerint FOGY a penz. Tehat evek ota nincs akkora hozam, ami a kezelesi ktg-eket fedezi. Itt latszik mekkora uborka volt ez a köt.mgnyp.
Inkabb finanszirozom az allamot, mint az allam a mnyp-akat (ugy, hogy parhuzamosan meg fogy is a penz a szlamon)
Most az a furcsa helyzet allt elö, hogy nincs miert lazadnom. Szar ez igy... :(

Ha mar a sz*nal tartunk, csk egy gyors kerdes: nalatok is tetü-lassu a prohardver? Modemmel gyorsabb volt a net, nem gyözöm az F5-öt nyomogatni, a keresett oldal nem talalhato...ha egyataln bejön egyszer...es betöltene 3-4 percenkent. Hanyinger ez igy..hozzaszolni sem lehet (letelik az 5 perc :DDD )

(#895) Boxer001 válasza tildy (#891) üzenetére


Boxer001
veterán

Biztos fog neki örülni, aki épp ott lakik. :U Off vége.

(#896) joysefke válasza Ivan15 (#894) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem, nálam nem lassú a PH.

Ha a kezelési költséget nem termelte ki a portfoliód /a válságtól eltekintve/, akkor eleve nagyon kevés pénz lehet rajta, valszeg jobban jársz a szolidaritási kasszával, ahol reménykedhetsz, hogy mások majd fizetnek helyetted a közösbe.

J.

[ Szerkesztve ]

(#897) Ivan15 válasza joysefke (#896) üzenetére


Ivan15
senior tag

hat nem dolgoztam Mo-n sokat az biztos :D (de az is eleg volt)
1millio alatt volt valahol az szlan 2007-ben, es egyre kevesebb miota nincs befizetesem (azota).

(#898) Ivan15 válasza joysefke (#896) üzenetére


Ivan15
senior tag

Miert kb mennyi penznek kellene rajta lenni, hogy elkezdjen realhozamot is honzni az a szla ? :DDD
Tekintettel arra, hogy a ktg-ek miatt összefogott portfiliokkal dolgoznak, es a ktg-ek mindenkinek a szlajn levö összeg %-ai ?
Vicces ez igy. Nem remenykedek, a rajtalevö penzt odaadom nektek :D

a net gyors a ph valtozatlanul nagyon lassu :(

(#899) joysefke válasza Ivan15 (#898) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Minden MNYP infláció feletti hozamot produkált 2009-ben...

(#900) Ivan15 válasza joysefke (#899) üzenetére


Ivan15
senior tag

a dolog nem olyan egyszerü, hogy összehasonlitjuk az inflaciot(%) az elszamolt hozammal(%).
Van egy olyan sorom 2007-ben hogy erekelesi különbözet.... egy bazinagy minusszal (ami gyakorlatilag elvitte az adott evi befizeteseket, igy lett az vegen kevesebb a szlan, mint ev elejen. Mindenki megnezheti a sajat elszamolasait több evre vissza...
Söt van aki mar 1998 ota is elökaparhatja öket. Egy ilyen ember hozzaszolasara kivancsi lennek. Ez mast mutat mint az összesitett elszamolasa a mnyp-nak, ami szerint nyeresegesek voltak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.