Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) amargo


amargo
addikt

Fura, hogy az OTP-ben bíztok.. kíváncsi lennék miért?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1702) fordfairlane válasza Rive (#1699) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem igazán motivál az, ha valaki láthatóan hülyének tart. Én sem vagyok rólad túl jó véleménnyel. :P

x gon' give it to ya

(#1703) Rive válasza fordfairlane (#1702) üzenetére


Rive
veterán

Téged speciel Mo. utolsó hatvan évének teljes történelme tart hülyének. Én legföljebb vitaképtelennek tartalak, hamár lusta vagy akár csak megpróbálni rendesen alátámasztani az álláspontodat.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1704) Rive válasza amargo (#1701) üzenetére


Rive
veterán

Csókos a főnök. Amúgy meg igazából bízik a fene, de ha annyira megzuhannak a dolgok, hogy majd' minden MNYP bedől, akkor az OTP az utolsó három között lesz jó eséllyel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1705) fordfairlane válasza Rive (#1703) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sem tartalak vitaképesnek, úgyhogy ezért sem erőltetem magam.

x gon' give it to ya

(#1706) KrAt


KrAt
veterán

Személyeskedést kérem otthon hagyni, nem fórumra való, nem mellékesen a hangnemen is lehet kicsit igazítani..

Köszönöm!

(#1707) Polllen válasza Rive (#1704) üzenetére


Polllen
nagyúr

Esetleg még ha azt mondanád, hogy azért az OTP, mert nála van a legnagyobb kezelt vagyon -> neki van valószínűleg a legtöbb tagja és ezért talán nála marad a legtöbb ember, még azt mondanám, hogy ok az érvelés... de amúgy másoknak beszólsz, hogy érvel, te pedig ideírod, hogy csókos a főnök... :))

Amúgy érdemes lenne megnézni, hogy a legnépszerűbb mnyp-nél milyen a tagösszetétel... Hiába van ott a legtöbb ember, ha ennek a tömegnek a nagyobbik felét olyanok alkotják, akik rosszul járnának a maradással/nem is akarnak a széllel szemben pisilni és visszaléptetik őket.

Természetesen nem tudom, milyen a tényleges összetétel, de másoktól csak olyat illik megkövetelni, amit te magad is meg tudsz tenni. ;) (bölcselkedés off)

Abban viszont biztos vagyok, hogy mivel ez is csak üzlet, az az mnyp maradhat fenn, ahol marad elég tag. Ha nem éri meg nekik, az OTP is pontosan úgy fogy rottyantani a nyugdíjadra, mint mondjuk az enyémre az AEGON és küldik a papírt, hogy válasszak új pénztárat, ellenkező esetben visszaléptetnek az állami rendszerbe, mert bezárják a boltot... ;)

Persze a remény hal meg utoljára... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1708) attiati


attiati
veterán

Interjú M-el

- Hogyan képzeli el az egyéni nyugdíjszámlák vezetését a társadalombiztosítási rendszerben?

- Ez két lépésben valósul meg. Az első lépés, amikor a magán-nyugdíjpénztárakból visszatérők hozzák magukkal a számlájukat az állami nyugdíjrendszerbe. A második lépésben már mindenkinek a követelése és a jogosultsága a saját számláján fog megjelenni. Ez a folyamat a következő 18 hónapban megy majd végbe. Legkésőbb 2012 második felére mindenkinek egyéni számlája lesz az állami nyugdíjrendszerben.

- Az egyéni számlának is lesz hozama, vagy csak a befizetések nyilvántartására vállal kötelezettséget az állam?

- Erről majd akkor születik döntés. Most az a legfontosabb, hogy jelenjen meg az állami rendszerben a munkavállalói járulékbefizetéseinket tartalmazó egyéni számla. A munkaadói nyugdíj-hozzájárulás nem kerül a számlára, mivel az a mindenkori nyugdíjak kifizetésére megy el.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1709) fordfairlane válasza Polllen (#1707) üzenetére


fordfairlane
veterán

de amúgy másoknak beszólsz, hogy érvel, te pedig ideírod, hogy csókos a főnök...

Amiről én írtam, az egy gazdaságfilozófiai-társadalmi dolog, amibe azért sem akarok belebonyolódni, mert nagyon érintőleges a főtémát illetően, de azért az OTP vezér esetében kijelenteni azt, hogy csókos, az bocsánatos bűn. Merthogy nyilvánvalóan csókos. :D

Csányi jóban van a politikai vezetéssel (mindegyikkel), és ha adott esetben mást nem is, információt biztosan hamarabb szerez, mint mi.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#1710) Polllen válasza fordfairlane (#1709) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez lényegében csak annyit jelent (és nem is vitattam), hogy akár elsőnek is kiszállhat a buliból, mert van bennfentes infoja... :U Ez önmagában még nem bizonyíték arra, hogy az OTP a tagok számától függetlenül képes legyen túlélni... ;) (szvsz)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1711) amargo válasza Rive (#1704) üzenetére


amargo
addikt

Semmit nem jelent, a tagok zöme minimálbéres vagy a közeli. A csókos meg nyíltan kimondta, nem érdekli a magán ágazata és mindent meg tesz érte, hogy a leghamarabb bedőljön.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1712) Rive válasza Polllen (#1707) üzenetére


Rive
veterán

Sajnos az, hogy csókos: Magyarországon, most, az adott esetben az egyik legfontosabb tényező.

A tőkéjük ( a tagság) összetétele amúgy elég vacak náluk, főleg a kényszer-belépettek duzzasztják fel a létszámot: ennek megfelelő mértékben fognak megzuhanni is, jobban, mint a többiek.

Amargo: ugye nem gondolod komolyan, hogy csak azért, mert nyalni muszáj, még tényleg le akarja vágni az aranytojást tojó tyúkot :DDD

Ui.: nem csak a működési költség számít, hanem az is, hogy ki tartja saját befolyás alatt a tőkét. A tagok portfoliója nem csak kezelendő tőke, hanem tőzsdei fegyver is, adott esetben: meglehetős naivitás azt gondolni, hogy nem kerül felhasználásra alkalmadtán. Pláne, ha csókos valaki. Mondjuk addig a határig, amíg nemzetközileg még nem bűzlik túlsággal. Ugyanezen határ ad némi korlátot a tagi tőke biztonságára is a fentiek ellenében.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1713) fordfairlane válasza Polllen (#1710) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mondjuk azt én sem értem, hogy hogyan vagy miből következik az OTP nyugdíjpénztárának fennmaradása. Én csak a politikai szándékot látom egyértelműnek, a jelenlegi rendszert fel akarják felszámolni, persze ilyen-olyan okokra hivatkozva. Ha a működési költségeket törvényileg lenyomják, akkor nem tudom, mi lenne ebben a nagy üzlet az OTP vezérének.

x gon' give it to ya

(#1714) amargo válasza Rive (#1712) üzenetére


amargo
addikt

Milyen aranytojásról írsz? 2 napra nincs fedezeti tőkéjük.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1715) tildy


tildy
nagyúr

Most jöttünk a követségről.Hiába az itteni lakcím, NI number, bankszámla, a követségen nem engedték Esmeint nyilatkozni, mert nincs munkáltatója. Én nyilatkozhattam.
Szóval szopó .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1716) bobsys válasza tildy (#1715) üzenetére


bobsys
addikt

de minek munkaltato? azzal igazolod, hogy kulfoldon dolgozol?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1717) Polllen válasza tildy (#1715) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt a munkáltatót én sem értem... :U Vagy még sohasem dolgozott és még egy mnyp-nek sem a tagja? (bár ez sem magyarázat, mert úgy tudom, még be lehet lépni bármelyikbe, csak külön figyelmeztetnek, hogy egy fillér sem fog a számládra vándorolni még egy ideig...)


Rive

Tiszta sor, hogy milyen fontos az ismeretség... Mo mindig is ilyen ország volt, ilyen is marad a berendezkedés miatt... Lehet ezt rossz meg jó dolognak is tartani... Pl. az olaszoknál ez sokkal nagyobb mértékben igaz, északabbra meg simán korrupciónak tartják...

Az viszont még mindig igaz sztem, hogy hiába csókos, ha valami nem éri meg, nem fog vele foglalkozni... :) Jelen állás szerint a legújabb nyilatkozatok szerint is az mnyp pillért teljesen el kívánják törölni...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1718) tildy válasza bobsys (#1716) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak az nyilatkozhat külföldön , követségen, aki :

-kinn dolgozik, abban az országban
-kinn tanul
-kiküldetésben van.

Mivel ő jelenleg nem dolgozik, így ő nem nyilatkozhatott. Akkor sem, ha életvitelszerűen él itt.
Természetesen dolgozott már korábban, 2006 óta mnyp tag.

És szeritntem ide még polkorrekten írtam,a követségről kijőve előtört belőlem az állat, és olyan szavakat mondtam, hogy ihajjj. Az a legenyhébb volt, hogy bürökratikus klotyóbapottyantott magyar állam. De felmerült bennem az állampolgárság leadása is. Esmein úgy nyugtatott , hogy ne aggódjak.

Még szerencse, hogy januárban utazik látogatóba haza.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1719) Alex91 válasza tildy (#1718) üzenetére


Alex91
félisten

Hazajon :), az a par millko biztos megeri... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1720) bobsys válasza tildy (#1718) üzenetére


bobsys
addikt

obaze
irjak neki egy angol munkaltatoi igazolast? mert nagyjabol ennyi ertelme van

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1721) Ivan15 válasza bobsys (#1720) üzenetére


Ivan15
senior tag

de sokat irtatok, hem olvasok vissza
igen, mert Angliaban nincs munkavallaloi korlatozas mint egyeb helyeken ezert ez a kötelezö munkaltatoi igazolas tenyleg furcsanak tünik...
...de inkabb ne irj neki egyetsem... vallalkozoi papirja biztos van Esmein-nek, sztem azt is elfogadhatjak :)

[ Szerkesztve ]

(#1722) tildy válasza Ivan15 (#1721) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez nem csak Angliáról szól. Gyanítom kraftxldéknél is gond lehet, Új-Zélandon, ha egykikük véletlen nem dolgozik. Hiába élnek ott életvitelszerűen, nem számít. (Bár remélema konzulátus arrafelé nem szőrszálhasogató)

Amúgy volt ma még benn egy csaj, szintén mnyp ügyben.

Egyelőre nincs kiváltva a vállakozóija itt , de a konzul szerint a self-employedséggel sem vagyunk bentebb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1723) Ivan15 válasza tildy (#1722) üzenetére


Ivan15
senior tag

ez igy tenyleg erdekes hogy ervenyes munkaltatonak kell lennie eppen az igazolas napjan -mert Anliaban elvileg munka nelkül is lehet hosszabb idöt eltölteni- ha vkinek van megtakaritasa vagy rokona ott...es pl. munkanelküli igazolast elfogadnak? A kerdes csak költöi ....
en majd jaunarban megyek vmikor

kraftxld-nel az a gond amit mar emlitett,a legközelebbi konzulatus több 1000 km-re van

[ Szerkesztve ]

(#1724) Thunderzolee

Azért egy ilyen változat nálunk is emészthetőbb lett volna:

napi.hu/Magyaros nyugdijreform_javaslatot_fogadtak_el_Lengyelorszagban.htm

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1725) Thunderzolee

Fészbúkon találtam pár linket még:
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=379654

Lemaradtam már az előzőről..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1726) Thunderzolee

hehhehh.. nem pont ide tartozik, de már készülnek az első videok..

http://bence.blog.hu/2010/12/23/orban_megtudja_hogy_az_internetet_nem_lehet_kontrollalni

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1727) Mercutio_ válasza fordfairlane (#1691) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért ne felejtsük el, hogy... - mint korábban leírtam - a Lengyelek már találtak megoldást, és mi is valószínűleg hasonló lehetőségeket kaphatnánk, de a jelek szerint valójában nem ez a cél :(

amargo: Egy dolog lehet ami miatt - ha nem küldenek más pénztárba átléptető levelet - nem akarhatja Csányi megborítani az MNYP részlegét: Annak elég szép visszhangja lenne, és a sima banki betétekre is rossz fényt vetne. (állami garancia ide vagy oda)

Polllen: Sőt, még az észak-olaszok is egész másként ítélik meg a dolgokat, mint a déliek, illetve magukat a délieket az északiak :D

tildy: Esetleg, ha úgy is jön haza Esmein egy ombudsmani vizsgálatot kérhetne erre az eljárásra ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1728) amargo válasza Mercutio_ (#1727) üzenetére


amargo
addikt

Nyilván, ha maga a csókos bevallja akkor ezt is bekövetkezhet, de miért is kellene bevallania? Pénzt akar csinálni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1729) kraftxld válasza tildy (#1722) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel nincs itt konzulátus tehát nem szőrszálhasogatóak :D
Nekünk Canberrába kéne átrepülni, de hála az égnek nem kell, mivel előrelátó voltam, amikor Mo-on dolgoztam diákszövetkezeten keresztül fizettettem ki a melót így nem vontak nyugdíjjárulékot. A páromnak van kb 400e Ft-ja az OTP-nál, erre már keresztet vetettünk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1730) fordfairlane válasza Mercutio_ (#1727) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azért ne felejtsük el, hogy... - mint korábban leírtam - a Lengyelek már találtak megoldást, és mi is valószínűleg hasonló lehetőségeket kaphatnánk, de a jelek szerint valójában nem ez a cél

A lengyelek átmeneti megoldást találtak, most már a befizetések egy részére "fizikailag" is benyújtották az igényüket, helyette csak állami ígérvényt adnának (még nem szavazták meg). Ez a fajta magán nyugdíjpénztári finanszírozás egészen addig deficitet okoz az államnak, amíg az összes olyan kifut a nyugdíjrendszerből, aki csak az államtól kap nyugdíjat.

Az elszámolás módja ebben az esetben csak átmeneti könnyebbséget jelentett volna, így könnyebben teljesítettük volna az EU által megkövetelt 3%-os hiányt, viszont nekünk nem adták meg, mivel mi a belépés óta nem vagyunk képesek ezt teljesíteni.

x gon' give it to ya

(#1731) Polllen válasza fordfairlane (#1730) üzenetére


Polllen
nagyúr

De ezáltal megmaradt nekik a 3 pillér és a hiánycélt is meg tudják oldani. Mindig is ismert volt, hogy ebben a rendszerben lesz egy ilyen időszak, amikor több pénzt fog elvinni, mint megtakarítani... :U

Ők átmenetileg megoldották a problémát (hiánycél megtartása) és megpróbálják átvészelni ezzel azt a jó pár évet, amíg deficites a nyugdíjrendszer.

Nálunk viszont azt történik, hogy megszüntetik a 3 pillért és
1. marad a 2 pillér és majd jó pár év múlva teljesen finanszírozhatatlan lesz az állami nyugdíj
2. bevezetnek egy új modellt, ami hosszú távon finanszírozhatóvá teszi a nyugdíjrendszert. (pl. svéd modell, aminek az lenne a következménye, hogy lényegesen kevesebb nyugdíjra számíthatok majd, mint most. Ofc sajnos a 8%-m se tud olyan nagy összeget kitermelni, és ha az a cél, hogy megszüntessék az mnyp-ket teljesen mindegy is mit választok. Előbb utóbb, ugyanott fogok kikötni.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1732) AMD Power


AMD Power
titán

Megkaptam az a papírt amit szerintem mindeni más is.... szerintem én megyek az államiba. Remélem nem fogom "megbánni". :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1733) tildy válasza fordfairlane (#1730) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt pont meg is válaszoltad azt, amit én átmenetinek hívtam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1734) fordfairlane válasza Polllen (#1731) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ők átmenetileg megoldották a problémát (hiánycél megtartása) és megpróbálják átvészelni ezzel azt a jó pár évet, amíg deficites a nyugdíjrendszer.

Értem én, de ezt a tavalyi év folyamán mi is megpróbáltuk, és nekünk gyakorlatilag nemet mondtak. Sem a hiánycélból nem kaptunk engedményt, sem pedig az elszámolással kapcsolatban, ezután jöttek a drasztikus kormányzati intézkedések a 2. pillérben. Most azon lehet filózni, hogy a mi kormányunk tárgyalási módszerei, vagy eleve a tárgyalási pozíció volt a fő oka a kudarcnak, de az elszámolás átvariálásával mi is próbálkoztunk. Egyébként a lengyelek lépései nekem még drasztikusabbnak tűnnek az ő eladósodottságuk mértékéhez képest.

Nálunk viszont azt történik, hogy megszüntetik a 3 pillért és
1. marad a 2 pillér és majd jó pár év múlva teljesen finanszírozhatatlan lesz az állami nyugdíj
2. bevezetnek egy új modellt, ami hosszú távon finanszírozhatóvá teszi a nyugdíjrendszert. (pl. svéd modell, aminek az lenne a következménye, hogy lényegesen kevesebb nyugdíjra számíthatok majd, mint most.

Átalakítják az állami pillért, nincs más választásuk.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#1735) Polllen válasza fordfairlane (#1734) üzenetére


Polllen
nagyúr

A nincs más választásuk Mo-n néha az "ejj, ráérünk arra még" felkiáltással szokott párosulni... ;) De természetesen nem az utolsó utáni pillanatban, hanem most fogják megváltoztatni a rendszert... :U

Amúgy ne legyen igazam... (és én inkább az mnyp-re szavaznék, mint egy svéd modellre...)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1736) fordfairlane válasza Polllen (#1735) üzenetére


fordfairlane
veterán

De természetesen nem az utolsó utáni pillanatban, hanem most fogják megváltoztatni a rendszert... :U

Bár nem olvastam el, de tettek ezzel kapcsolatban politikai nyilatkozatot is, hogy átalakítják a rendszert. Az ígéret szerint a folyamat 2011 februárjától indul el, és év végéig tart, gondolom, azért is február, hogy lássák, hogyan sikerül az átlépés. Év végére kiderül, mi lesz ebből az egészből.

x gon' give it to ya

(#1737) Polllen válasza fordfairlane (#1736) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt én is olvastam... De ezenkívül korábban is olvastam sok mást is... :U Egyszerűbb lenne felsorolni azt, hogy mi valósult meg, mint azt, hogy mi nem... ;)

A jelenlegi kormánynak számomra pontosan ugyanannyi hitele van, mint az előzőnek. Kb. semmi. Majd meglátjuk.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1738) fordfairlane válasza Polllen (#1737) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nyugdíjügyben én is csak azt hiszem el, ami megvalósult.

x gon' give it to ya

(#1739) Thunderzolee

Fészbúkról 3 jópofa cikk:

http://azennyugdijam.eu/content/mentsuk-a-menthetot

http://azennyugdijam.blog.hu/2010/12/22/egy_tal_lencseert

És végül a legütősebb:
http://orulunkvincent.blog.hu/2011/01/01/hazudni_harommillio_peldanyban

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1740) bobsys


bobsys
addikt

Nah, mi is voltunk a fiumei uton. 5 perc alatt vegeztunk

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1741) ityam


ityam
senior tag

Kérdés:Aki most nyilatkozik hogy marad a magánban az februártól ha meggondolja magát az vissza tud lépni az állami rendszerbe ha akar? Vagy ha már nyilatkozott akkor véglegesnek mondható a döntés és nem lehet önszántunkból meggondolni magunkat?

Ha valaki tudja hogy mely rendelet nyitotta meg az utat az állami rendszerbe való visszalépéshez és hogy az a rendelet milyen időlimit volt megadva?

A kérdés azért merült fel mert ha később is bármikor visszaléphet az ember akkor érdemes most maradni az MNYPben aztán ha februárban bemutatják az új nyugdíjrendszer tervezetet akkor meglátjuk hogy mi a helyzet és elég lesz eldönteni akkor ha már tudjuk mit terveznek.

(#1742) bobsys válasza ityam (#1741) üzenetére


bobsys
addikt

Itt tobben azt mondtak, hogy nem lehet majd visszalepni a kesobbiekben.
Arra viszont nekem senki nemtudott valaszolni hogy mivan ha bedol az mnyp es atraknak az allami rendszerbe akkor duplan megszopom es a 10% is megy a levesbe mert most maradtam vagy akkor teljes jogu leszek?

Es egy mnyp nyugdij kalkulator
http://www.magánnyugdíj.com/kalkulator/
Azert nem linkent rakom, mert ekezetes a domain nev :W

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1743) Polllen válasza bobsys (#1742) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az én mnyp-m oldalán (Aegon) van egy tájékoztató. Abban azt írják, ha bedől az mnyp x időn belül választanod kell, hogy mely másik mnyp-be rakják át a pénzed (gondolom csak a befizetésekre van garancia, a hozamra nincs ilyen esetben - de ezt nem tudom), ha pedig nem nyilatkozol automatikusan visszaléptetnek az állami rendszerbe. Valószínűleg a feb. 1. utáni idő nem számolódik bele a szolgálati idődbe, ami pedig az állami nyugdíj alapja.

Amúgy nem véletlenül csak azután hirdetik ki, mi lesz a reform, miután már mindenki döntött... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1744) ityam válasza Polllen (#1743) üzenetére


ityam
senior tag

Én pont azért kérdezem hogy utána is vissza lehet lépni mert ha igen akkor magán tagként meghallgatjuk az új tervezetet aztán úgy már tudunk felelős döntést hozni. Nem úgy mint most.
Egyébként nekem úgy rémlik hogy év végéig már szerzünk állami jogosultságot mert csak akkortól tudtak valamit megváltoztatni. Szal ha késébb is visszaléphetek az államiba akkor kockázat nélkül tudok most maradni az MNYPben és meghallgathatom a reformot.
Mondjuk én már lenyilatkoztam de attól még jó lenne tudni.

[ Szerkesztve ]

(#1745) Polllen válasza ityam (#1744) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tiszta sor, de ha egy így lenne, fel ennyi ember lépne vissza, mint most ténylegesen vissza fognak lépni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1746) ityam válasza Polllen (#1745) üzenetére


ityam
senior tag

Node ha nem tudnak erről a lehetőségről akkor nem tudnak élni vele. Csak kérdés hogy élő lehetőségről van e szó.

(#1747) Polllen válasza ityam (#1746) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha lenne ilyen lehetőség, biztosan tudnánk már róla. Szándékosan nincs kiskapu.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1748) ityam válasza Polllen (#1747) üzenetére


ityam
senior tag

ezt találtam: [link]

A törvény - amelynek sürgős kihirdetését kérték a képviselők - a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszalépésre 2011. december 31-ig ad lehetőséget.
Kérdés hogy ezt felülírták e. Mert ezt megszavazták még anno ha jól értelmezem.

(#1749) Polllen válasza ityam (#1748) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azóta ezt módosították február 1-re.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1750) ityam válasza Polllen (#1749) üzenetére


ityam
senior tag

Tudod esetleg hogy mikor? Nem lehet hogy megfeledkeztek ennek a módosításáról és csak hozták az automatikus átlépést annak aki nem nyilatkozik?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.