Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) amargo válasza Flashcash (#193) üzenetére


amargo
addikt

Átjöttem ide..

Tovább viszem a témát.
Elsőnek az APEH-hez megy a pénz, ki csak közvetítő, gyakorlatilag a mnyp be is perelheti őket a visszatartott pénz miatt vagy rosszul gondolom?

Mert én mint befizető befizettem a pénzt, arról nem tehetek, hogy egy harmadik fél - az állam lenyúlta - attól az nekem még egy jogos befizetés vagy akkor mi a fenének fizetnék be??
Továbbá elképzelésem sincs, miként tehetné meg, hogy csak úgy az egész pénzemet ellopja.
Ennyi erővel a számlámat is leszívja? Vagy mi ez már?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#202) amargo válasza Kobe (#199) üzenetére


amargo
addikt

Nos arról nem is akartam írni, hogy ezzel a lépéssel - egykulcsos, majd a SB szépen kivezetik - a közép felső rétegnek kedveznek megint, főként, ha azok gyereket is csinálnak!

A mai fiatalságról, Velencén a Fidesz lepaktál Oláhné-vel, a választások után 1 nappal a Velencei strandon lebombáztak mindent, 18-os rokon lánynak első gondolata ezzel: "mé szép lesz majd az a pláááza ott", az ilyen idióták nem fogják megtermelni az nyugdíjam. Annyira megy a nép butítás..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#203) Ariadne válasza amargo (#201) üzenetére


Ariadne
őstag

No igen, állam bácsinak nem kell figyelembe vennie a jogszabályokat, mivel megvan az a lehetősége, hogy maga alakítja őket, és bizony él is ezzel a lehetőséggel hol egyes cégek javára, hol a hétköznapi emberek hátrányára... :U A közigazgatásban dolgozom egy ideje - elcseszett egy ötlet volt átjönni a versenyszférából, na mindegy -, és egészen elképesztő, amit látok. Külső szemlélő számára ki sem derül, mennyi mocskos dolog van még odabent, hogy jönnek-mennek milliárdok, közben meg mi fizetjük meg az árát... Fú tudnék még mondani dolgokat pár felháborító költségvetési pénzszerzési esetről mostanában, de nem lehet...

Mindig, de tényleg mindig csak az a cél, hogy jól kommunikálható legyen az eredmény, az mindegy, hogy egyébként sz*rul van megcsinálva egy jogszabály például szakmailag, vagy hogy az EU elnökséghez nyelvtudással rendelkező ember egyszerűen nincs (pontosabban ennyiért nem jön, csak én voltam ilyen hülye), a lényeg, hogy butíthassák tovább a népet. A spórolás meg odáig jutott, hogy hónapok óta nincs nyomtató toner (!) minisztériumokban, mert halasztják a közbeszerzés kiírását, hogy ne kelljen kifizetni... Megáll az ész, komolyan. Jópáran este 7-8-ig gürcölünk bent, közben meg a közigben dolgozók legalább fele semmihez sem ért, pasziánsszal tölti a munkaidejét, pontban fél ötkor már csukja is az ajtót maga mögött, és nem rúgják ki őket. Ehh...

Mindig büszke voltam arra, hogy én bizony nem akarok elmenni innen, akármilyen is ez az ország, ez a hazám, bárhol máshol idegen vagyok, de mostanában kezd betelni a pohár, hogy ennyire hülyének néznek. Híradót már nem nézek. :(((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#204) Kobe válasza amargo (#201) üzenetére


Kobe
veterán

többek között ezért vizsgálja a nyugdíjpénztárak szövetsége, hogy alkotmányos-e ez a megoldás, illetve az EU mit reagál rá. Az mnyp-k bevezetése eus követelmény volt, fenntartása és műkdtetése eus előírás, ha nagyon komolyan veszi az Eu akkor durva szankciók következhetnek belőle - és remélhetőleg fog is következni.
Kb olyan a jelenlegi helyzet, mintha az államnak előírják hogy legyen KRESZ szabálzata, azt mégis mindenki szabadon vezethetne jogsi nélkül.

Én személy szerint leszarnám, hogy hova megy a pénzem helyileg, állambácsi vagy mnyp - bár tény, hogy ennek durva kumulatiiv hatásai is vannak jövő évtől ugyanis durván emgcsappan az államkötvények iránti kereslet mert a magánnyugdijpénztáraknak nem lesz miből venni - én csak azt szeretném, hogy legyen egy olyan (akár webes) felület, pénzügyi szervezet, ahol mindig mindenkor meg tudják mondani az aktuális egyenlegemet ami alapján majd kapom a nyugdíjat. És ezen a számlán adjanak lehetőséget portfoliot választanom mint az MNYP-knél, onnantól kezdve meg a kockázat és a felelősség az enyém. De ez hogy havonta 100 ezreket adózok le, és talán majd kapok 30-40 nyugdíjat, ez nemgyerebe. Nem a közöst akarom fenntartani, hanem magamat. Persze ezzel az is együtt jár, hogy mások elsüllyednek.

És akkor a mostani rendszerről nem is bezséltem aol az apehnak amugy is 3-4 hónapba kerül teljesíteni egy átutalást, onnantól kezdve arra az öszegre egy negyedéves teljes negyedéves kamatot bukok. Gyakorlatilag ha fogok ezer eurót, és gyalog nekiindulok spanyolországból budapestre, előbb hazaérek az ezer eurómmal, mint ahogy az APEH 2 országon belüli számla között megcsinál egy átvezetst.....vicc

(#205) Kobe válasza Kobe (#204) üzenetére


Kobe
veterán

ja, a portfolios cikkben is emlitik, hogy gyak a nyugdijelvonásból fedezik az egykulsos SZJA-t. Érdemes elgondolkozni, hogy az új szja törvény emgint az amúgy sem szegény embernek kedvez, akkor a szegényebb, vagy átlagos jövedelmű réteg még a nyugdíját is áldozza be a burzsoá yuppiek kedvéért ? na neee...én baromira nem vagyok kisegítve havi 2-3 ezerrel (minimálbérnél kb 500-1000 forinttal havonta? röhej), legalábbis messze nem ér annyit hogy több évi nyugdíjamat áldozzam be érte....dilettáns barmok, komolyan mondom

(#206) Integra válasza bobsys (#200) üzenetére


Integra
titán

választhattál 7%-ra állampapírt.
én már csak annak örülök, hogy a céges önkéntes nyugdíjpénztáram nem veszik el, ahhoz nem nyúlhatnak szerencsére..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#207) Integra válasza Kobe (#204) üzenetére


Integra
titán

az a baj, hogy mindegy hogy alkotmány ellenes e vagy sem, 2/3, majd megoldják hogy ne legyen az. a másik baj, hogy a nyugdíjat úgy tekintik, mint nem megtakarított pénzt, hanem befektetendő eszközt, büntetlenül és felelőtlenül játszhatnak vele. engem az döbbent meg hogy a magánvagyon mennyire nem szent nekik.
és egyáltalán nem mindegy hogy állami vagy magán, ez a lényeg, a magánnal az állam nem csinálhat semmit, az tabu, el a kezekkel.
és ezek kommunistáztak 10 éven keresztül szájtépve? hát ki itt a legnagyobb komcsi? ja tudom, ők a jó komcsi...
engem az ijeszt meg, hogy ezt milyen fapofával adják elő, a választások óta, amit eddig műveltek, az hihetetlen már önmagában, de ez... az egész egy nagy hazardírozás.
és szerintem senki sem fogja tudni ezt megakadályozni, ez a legkeményebb.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#208) FF23


FF23
senior tag

Mielőtt tévútra mennétek, megnézném >>>ezt<<< a műsort is, és a politikai felhangoktól eltekinteve Bogár László mondanivalóját emelném ki: a magánnyugdíjpénztárral át vagy b@szva!

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#209) stangli válasza FF23 (#208) üzenetére


stangli
senior tag

ezek betegek :W

[ Szerkesztve ]

(#210) Kobe válasza FF23 (#208) üzenetére


Kobe
veterán

a magánnyugdijpénztár nem más mint egy hosszutávú kamatozó lekötött betét, aminek a nagyrésze államkötvényekben van. Nincs sok előnye, ellenben tudod, hogy mennyi pénzt tartasz rajta és mennyit kamatozik, és ha nem tetszik, viheted máshova a pénzed. Tény hogy nem működik azzal a hatékonysággal ahogy kéne, ellenben állambácsi 40 év mulva nyugodtan mondhatja hogy figyi, elfogyott a lóvé, te msot nem kapsz nyugdijat vay felét kapod vagy ötödét, vagy tizedét, mert hát kiürült a kassza
egy magánnyugdijpénztár ezt nem csinálhatja meg emrt nem nyúlhat a pénzedhez, max a kezelési költséget veheti le róla, a többit a piac és a tőzsde diktálja.....
ez kb olyan mint a befektetési bank, annak is biztositania kell a mindenkori befektetésedet, nem hazárdírozhat vele
ezzel a lépéssel kvázi annyit tettek, hogy kimondták : elveszem a nem túl kamatozó, de biztos járulékodat, és cserébe nem kapsz mást mint az adott szavamat hogy én azt majd talán ha lesz kedvem visszatérítem valamilyen formában...vagy sem. Azért ez ciki nem ? mert mig egy mnypvel irott szerződéses viszonyban vagy addig röhej hogy az állam csak egy szóbeli ígéretet tud kicsikarni magából

[ Szerkesztve ]

(#211) Flashcash válasza FF23 (#208) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az echoTV a FIDESZ gazdasági tv-je. Ennyit a politikai felhangokról. :))

Ha politikamentesen akarsz tájékozódni, akkor azt az interneten teheted meg a megfelelő szakmai oldalakon, tv-ben nem.

(#212) Integra válasza FF23 (#208) üzenetére


Integra
titán

megmosolyogtató:)
hány éves vagy? adót fizetsz e már? nyugdíjat netán tb-t? csak okulásképpen, mert szépen rávágtad a tutit :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#213) Ariadne válasza Kobe (#210) üzenetére


Ariadne
őstag

Egyértelmű, hogy gyakorlatilag államosítani akarják a mnyp befektetéseinket. Saját tulajdonunk, egyénileg nyilvántartva, amit most fel akarnak használni a költségvetési lyukak befoltozására. Szerintem röviden ennyi a lényege az egész balhénak. :(

A kérdés már tényleg csak az, hogy ha ez sem lesz elég, mi jöhet még... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#214) Integra válasza Ariadne (#213) üzenetére


Integra
titán

marha egyszerű a történet.
nem akarták a hiánycélt tartani, és már eleve meg akarták szerezni a könyvelési kozmetikázáshoz a mnyp-t. az eu nem engedte, illetve rájuk szólt hogy ne merjék, továbbá a hiánycélt is tartani kellett. ugye mindenki emlékszik hogy döntötték be majdnem a ft-ot és hogy a devizásokat hogy megszopatták ezzel a viselkedéssel. aztán kénytelen kellettlen beletörődtek a hiánycél tartásába. lám stabilizálódott a piac és a ft is, szépen lassan.
ezt a húzást egyetlen devizás sem felejti nekik.
mivel imf-fel nem állnak szóba és köti őket a választási ígéret, ezért így csinálták meg. a jegybankelnök ellehetetlenítése is folyamatban, mivel kirúgni nem tudják, ezért a fizetését akarják elvenni, hogy így bírják távozásra, mert a jegybank ellentart, nem engedi elszállni a helyzetet. persze így nincsen pénzük játszani.
hát most másképp, de megoldják. természetesen az államhoz még mindig nem nyúltak, a vízfejhez gyávák hozzá nyúlni, megint a tisztes adófizetőkön verik le az egészet..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#215) fordfairlane válasza bobsys (#200) üzenetére


fordfairlane
veterán

A baj az egész mnyp rendszerrel, hogy rosszul működik, ennek egyik jelensége, hogy kötezelő odafizetni bizonyos csoportoknak. Az mnyp szisztéma akkor lenne jó, ha begyűjti a befizetések x százalékát, egy másik százalék megy az állami kasszába. Az állam ebből fizetné a jelenlegi nyugdíjasokat, az mnyp-nek pedig az volna a dolga, hogy az őhozzájuk érkező befizetések az állampapíroknál magasabb hozamot érjenek el.

Először is az mnyp rendszer eddigi hozamszintje a magyar államkötvényekét sem éri el, legalábbis nálunk nem, tehát ebből a szempontból haszna nincs.

Lássuk a tőkefedezettség kérdését: Az van, hogy az államhoz befizetett járulékhányad nem elégséges a nyugdíjkifizetések finanszírozásához, ezért az mnyp-k a befizetett járulékok egy tekintélyes hányadából magyar állampapírokat vesznek, amiből többek közt éppen azt a hiányt finanszírozzák, amit az okoz, hogy a befizetések egy része nem közvetlenül az államkasszába megy. Csak közben ottmarad egy kis járulékhányad az mnyp-knél, amit a magasabb állampapír hozamban az adófizető fizet meg. De ennek az egésznek van egy súlyosabb következménye is: Miközben az mnyp vezeti a számládat, valójában nincs az egészen tőkefedezet, így ebben a formában az mnyp rendszer sem teljes egészében tőkevédett, gyakorlatilag egy pilótajáték az egész jelenlegi formájában.

A pilótajátékok lényege, hogy ha nincs új befizető, akkor összeomlik. Miközben a pénztárak papíron 2800 milliárdos vagyont kezelnek, arról panaszkodnak, hogy majd nem tudják fizetni a vagyonkezelés költségét, (ami nálunk 1%, elképesztően magas). Szóval egy nagy vagyonon ülnek, és gyakorlatilag mégsem, mert állításuk szerint nemhogy kifizetéseket nem tudnak kezelni, hanem a vagyonkezelést sem tudják pótlólagos befizetések nélkül ellátni, ami nonszensz.

Az emberek meg azt hiszik, hogy van pénzük, és az kamatozik, mivel rendszeresen kapnak egy papírt, amin szerepel néhány összeg. És ezért bíznak a rendszerben. Majd nem fognak, ha csődbemegy egy-két mnyp is. :(

Ez az egész mnyp szisztéma szerintem egy nagy átbaszás. Az egész arra mehetett ki, hogy aztán majd a kormányok keményen nyugdíjakato vágnak, az EU is ezért támogatta, csak hát 2002-ig is max. tartani tudták a nyugdíjszinteket, utána aztán végképp ellenkező előjelűvé vált a folyamat.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#216) fordfairlane válasza FF23 (#208) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bogárhoz képest egész jó. :D

x gon' give it to ya

(#217) R


R
aktív tag

Eddig hat uniós tagország függesztette fel a magánnyugdíjpénztári járulékok átutalását átmeneti hatállyal

(#218) FF23 válasza fordfairlane (#216) üzenetére


FF23
senior tag

Jah, de ha leveszed róla a politikai körítést, akkor lényegében azt mondta amit te az előző hsz-edben.

(#210) -=Libria=-
-tudom, hogy mi a mnyp.....egy nagy átverés. Bizonyos érdekcsoportok kilobbizták maguknak, és qrva jól élnek az államilag garantált fenntartási költségekből.
A tőzsdei szerencsejáték neked biztos befektetés? Ne humorizáljál már :)) Most vesztették el szinte az egész hozamot. Ha az államban nem bízol, akkor az általa kibocsátott államkötvényeiben miért? Lényegében ugyanaz a kettő, és Magyar Államkötvényekben van az mnyp-k jelentős, egyébkén virtuális vagyona. Az meg hogy éppen milyen kormányunk van?.....Amilyet megérdemlünk :)
Egy "magán" cég mióta garancia negyvenakárhány évig? Bármikor tönkremehet, legfeljebb az állam segítheti ki, de az már megint csak a mi pénzünkből van.
Nem állítom, hogy a mnyp-k nem működhetnének "jól" egy kedvező gazdasági és demográfiai környezetben, dehát nálunk nem ilyen van.

(#214) Integra
Olvass mást is mint a népszava. Mert ez kb. az a szint :D
Világos, hogy így-úgy mozgásteret keresnek, viszont az mnyp-k helyzetét mindenképpen rendezni kell.
A simor pedig egy sima gazember, az MNB pedig nem magyar, nem nemzeti és nem bank. Szerinted miért visít érte pont az EKB meg az IMF?

Hozzátenném, hogy nem vagyok fityesz szavazó és ov fan, és azt sem tudom, hogy jól jövünk e ki belőle.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#219) Flashcash válasza fordfairlane (#215) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"A baj az egész mnyp rendszerrel, hogy rosszul működik, ennek egyik jelensége, hogy kötezelő odafizetni bizonyos csoportoknak. Az mnyp szisztéma akkor lenne jó, ha begyűjti a befizetések x százalékát, egy másik százalék megy az állami kasszába."

Lehet, hogy nem tudtad de jelenleg éppen így működik.

A többi témánál meg pont az a probléma, hogy nem a MNYP-ak működését akarják átalakítani vagy javítani, hanem a benne levő pénzt ellopni és elkölteni.
-csak az MNYP tagok befizetését akarják lenyúlni, aki nem MNYP tag attól semmit nem vonnak le, pedig összességében mindkettő ugyanannyi nyugdíjjárulékot fizet
(Hol van ilyenkor Schmidt? Aki megvédi az egyének alkotmányos jogait. :D (biztos valami sportmegnyitón))
-a lenyúlási kormánybiztos, kijelentette, hogy az ellopott pénzt csak akkor írják jóvá, ha valaki visszalép az állami rendszerbe (ahol nincsenek egyéni számlák)
-kijelentették megmarad az eredeti MNYP rendszer is (magyarul választhatsz, egy rosszul működő MNYP és az egyéni számlákkal nem rendelkező állami rendszer között)

Ha az MNYP rendszert át akarná alakítani a kormány és továbbfejleszteni pl. a Svéd modell szerint, akkor az ellentétes lenne a jelenlegi céljaikkal, hiszen az első vagyonkezelői negyedévnél kiderülne, hogy nincs kezelt vagyon. :)) Nem csoda, hogy nem törekszenek az átalakításra, hanem csak a megszüntetésre.

[ Szerkesztve ]

(#221) amargo válasza fordfairlane (#215) üzenetére


amargo
addikt

Arra lennék kíváncsi, hogy ebből mit értelmezel? Mert én látszólag tök mást.. így nem értem, mit írsz.

Munkaadói egészségbiztosítási járulék (3%)
Munkaadói TB járulék (24%)
Szakképzési alap hozzájárulás (1,5%)
Munkavállalói járulék (1,5%)
Munkavállalói eü-i járulék (6%)
Állami nyugdíjjárulék (1,5%)
Magánnyugdíjpénztári befizetés (8%)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#222) Integra válasza FF23 (#218) üzenetére


Integra
titán

tévedsz, nem olvasok sem népszavát, sem a "felvilágosult" jobbos lapokat, szenny az összes. nem tudom hány éves vagy (22 talán?), de azt hiszem te nem tudsz különbséget tenni a között, hogy van a magán és van az állam. előbbi az állam számára tabu. fel tudod ezt fogni? tudod mi az az öngondoskodás? fizetsz tb-t? adót? szja-t?
te még kis fidesz káder vagy, majd kinövöd, aztán rájössz, hogy a világ nem jóból meg rosszból áll, jó narancsosból meg csúnya vörösből vagy másból, hanem abból, hogy dolgozol, fizeted kőkeményen az adóid és amikor a verejtékkel összespórolt pénzed elveszik és kapsz érte egy kibaszott homály ígértetet, hogy majd még lehet belőle valami talán.... igen erősen érződik, hogy te még ebben a kis homokozóban kotorsz ezerrel, amiben (sajnos) a legtöbb magyar és nem látsz az orrodnál tovább.
a többi írásod meg egy vicc, óvóda.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#223) Integra válasza fordfairlane (#215) üzenetére


Integra
titán

nem az mnyp a baj, hanem maga az állam, amelyik vízfejű és két kézzel szóra a pénzt, és gyáva szembenézni továbbra is a szerkezeti gondokkal, léhűtőkkel van tele, akiket én fizetek az adómból. továbbá kozmetikázni kell a könyvelést és ehhez pénz kell, teljesen mindegy hogyan, de a pénzt megszerezik. kell a zsíros bödön, ennyiről szól a történet.
nagyon kedves vagy te is, hogy ennyire aggósz az én és még sok más tisztes adó és nyugdíj fizető megtakarításáért, de talán ez a mi döntésünk és nem adjuk az államnak önként oda. nem pedig viktoré vagy bárki másé.
ha pedig nagyon a működésre hegyezed már mindenképpen ki, ezt is megoldhatnák, ha akarnák, mert megtudnák, elmehetnének tanulni svédekhez ha már ennyire azt hozzák fel példának. de nem ezt csinálják, erre semmi jel nincsen. arra van csak, hogy elvesszük, pofád befogod aztán ha majd újra nekünk tejelsz mindent, akkor lehet róla szó, hogy...
ne is haragudj, ezt én semmilyen formában nem támogatom.
ettől te még boldogan fizethetsz az államnak, engem nem zavar.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#224) FF23 válasza Integra (#222) üzenetére


FF23
senior tag

"22 talán?" -ennél több munkaviszonyom van :D Káder nem vagyok, narancsos meg pláne nem. Azért gondoltam a népszavára, mert pont ilyeneket mondanak. (ha nem értesz egyet az nem probléma, hisz csak beszélgetünk, de ha tovább folytatod a lekezelő, flémelő stílusodat, akkor az sűrű anyázásokhoz fog vezetni ;])

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#225) Integra válasza FF23 (#224) üzenetére


Integra
titán

belinkeltél egy echo tévés cikket, mint valamit is érő hírforrást. ne alázd már magad.
mint mondtam, majd ha kinőtted a jobbos-balos homokozót, és érted az alapvető elvi kérdéseket, akkor térjünk vissza rá. óvóda.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#226) Kobe válasza FF23 (#218) üzenetére


Kobe
veterán

egy államkötvény írásbeli kötelezettség arra vonatkozólag, hogy a kötvény kibocsájtója a futamidő lejártakor megéríti a kötvény névértékét s az írásban foglalt kamatot.
A magánnyugdíjpénztárral szintén szerződéses viszonyban vagy.

A fenti kettő közül ha bármelyikkel probléma van, megfelelő fórumokon lehet hangot adni és szankciókat, jogorvoslást kérni.
Azt meg meg sem jegyzem hogy hosszútávú befektetéseknél nem megy ritkaságszámba a tőkevédett, hozamgarantált alap, ergo igen, a tőzsdei befektetés bizonyos köülmények között mérsékelhető kockázattal bírnak. Csak míg a hazai tőzsdei kultúra kimerül a brokernetben, addig nincs miről érdemben beszélni.

Furcsamód az állami kasszába fizetett járulékokról te az állam felől 1 db elszámolást nem kapsz, 1 db szerződést nem írtál alá arról, hogy amikor munkába álltál, onnantól kezdve a fizetett járulék csak és kizárólag nyugdíjcélokra megy és te X és Y feltételnek megfelelően fogsz részesülni belőle.

Nekem ez a legnagyobb problémám, mert ez így kb annyira legális vagy legalábbis morálisan elfogadható és nyomon követhető, mint a kurvafuttatás kb.
Ha te neadjisten eléred a nyugdíjkorhatárt, és kapsz egy levelet h bocs, neked idén nem jutott nyugdíj, te megkérdezed miért nem, és ők rávágáják hogy hát mert elment a józsi nyaralójára, akkor te azzal a levéllel max a seggedet törölheted ki, mást nem, mert nem volt mögötte semmilyen jogviszonyt megtestesítő okirat, és elszámolás.

A minap volt a naplóba egy cikk egy pilótajátékról, hogy fizess be X összeget és nyerhetsz, aztn következő hónapban megint és akkor tuti nyersz, cska lécci a postán add fel nekünk postán a befizetést igazoló szelvényt is....na, a nyugdíjrendszer jelenlegi formájában kb ugyanez csak állami szinten.

És ezek csak azok a struktúrális problémák, amik anélkül jutottak eszembe hogy figyelembe venném a demográfiai válságot, ami a felosztó kirovó rendszert megint csak az alapjaiban vágja haza, illetve ha ezt kezelni szeretnénk és nem 8 millió nugdíjas országa lenni 10-20 éven belül, akkor talán a családtámogatást nem úgy kéne alakítani, hogy az a többgyerekes gazdag / többgyerekes kisebbségiek körét támogassa, hanem a gyermekvállalás előtt állókat is ösztönözze némiképp. Mert hát tök jól hangzik ez, hogy ha van 3 kölköd, kapsz 100 ezer kedvezményt, csak anyni a bibi hogy a dolgozók kb 0,5%-ának van olyan keresete, hogy maximálisan ki tudja használni, nomeg a gyerekvállaláshoz szükséges egzisztenciális feltételek megteremtése jóval túlmutat azon havi 10-20 közötti összegen amit 1, illetve 50-60 körüli összegnél, amit 2 után kapsz. Magyarul költsél milliókat, kapsz vissza filléreket alapon fog menni a dolog. Nem akarom hasonlítgatni, de ennél kb a Tesco hétvégi akciói is arányosabbak, kecsegtetőbbek.

ui: azt, hogy mennyire díjazza a piac a bejelentéseket, hűen tükrözi a reggeli CHF és EUR árfolyam. Megint a 210, 280 forint felé tendálnak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#227) fordfairlane válasza FF23 (#218) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jah, de ha leveszed róla a politikai körítést, akkor lényegében azt mondta amit te az előző hsz-edben.

Igen, ezért is írtam ezt. Egyébként a jelenlegi rendszerben is lehetséges a megtakarítás, elvileg, csak nem így. Megtakarítani a folyó kiadásokon felül lehet. Az okozza a problémát, hogy az állam irányába történő befizetések nem fedezik a nyugdíjkiadásokat.

x gon' give it to ya

(#228) fordfairlane válasza amargo (#221) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mit jelent az az "ebből"? Amit én írtam, vagy amit most te százalékok formájában? Én annyit értelmezek, hogy az állam által beszedett járulék 98 óta nem elég a folyó nyugdíjkiadásokra. Felhalmozni pedig csak úgy lehet, ha a folyó kiadásokon felül takarítasz meg.

Ergo, ha nem bízol abban, hogy 30 év múlva lesz, aki befizető lesz a rendszerben, akkor megtakarítani kell saját magad nyugdíjára, viszont a mostaniaknak a nyugdíját is fedezni kell, ez nem megkerülhető. Tehát kvázi aki saját magának is felhalmoz, annak dupla járulékot kellene fizetnie.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#229) amargo válasza fordfairlane (#228) üzenetére


amargo
addikt

Az mnyp szisztéma akkor lenne jó, ha begyűjti a befizetések x százalékát, egy másik százalék megy az állami kasszába.

Egészen nem értem mit írsz, főként a kiemelt részt. Szerinted, hogy működik most?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#230) fordfairlane válasza amargo (#229) üzenetére


fordfairlane
veterán

Így működik, csak ami az állami kasszába megy, az kevés. X túl alacsony azoknál, akiknek a járulékai egy része az mnyp számlákra vándorol. Mi sem mutatja ezt jobban, hogy az mnyp-től magyar államkötvényekbe megy, onnan meg többek közt az állami nyugdíjkassza hiányát finanszírozza.

x gon' give it to ya

(#231) FehérHolló válasza amargo (#229) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hagyd, máshol is elmondtuk már, te is leírtad ([link]), valahogy nem tudatosul. Mint ahogy az sem, hogy a mnyp-k csak a befizetések egy részét tartották/tartják állampapírokban. De mindegy.

Skynet is real. It's called Google.

(#232) amargo


amargo
addikt

Akkor írok még egyet:

"Szerintem azt a kérdést is érdemes feltenni, hogy mire adtak felhatalmazást a választók? És erre van írott, szignózott válaszunk. Erre:

" Nem engedjük, hogy az állami nyugdíjak mellett szolgáltatást biztosító magánnyugdíj-pénztári rendszer megtakarításai veszélybe kerüljenek. "

(Fidesz Nemzeti Együttműködés Programja 68.oldal)
www.parlament.hu/irom39/00047/00047.pdf"

"Az, hogy akár a bankok akár a tesco élősködnének rajtunk szimpla urban legend. Például pont az áruházlánc multik azok akik valahogyan kordában tartják a folyton áremelésért követelőző termelőket - mielőtt bejött volna a Tesco boldog boldogtalan akkor emelt árat, amikor akart.

A valódi élősködők azok, akiket a kormány soha nem merne piszkálni. A sok korkedvezményes nyugger, a 600.000 álrokkant, a lábukat lógató mávos senkiházik, a megélhetési gyerekgyárosok... Csak az álrokkantnyuggerekre évi 300-400 milliárd körül költhetünk... miért nem ezeket baszogatják vajon? Kissé lelombozó azt látni, hogy még 2/3-al is ilyen mocskos gyávák..."

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#233) Atlantis


Atlantis
veterán

Nocsak, nem is gondoltam a választási eredmények alapján, hogy ennyi hasonlóan gondolkodót találok itt. Magam is fel vagyok háborodva, ronda átverés, amit most terveznek ellenünk. Még hogy mindenki jól jár...büntetve vagyok én is, mert nincs gyerekem és nem is lesz, valamint szüleim is, akik felneveltek minket, de még nem nyugdíjasok. Családi kedvezmény? Ugyan már, kinek van akkora jövedelme, hogy ezt teljes mértékben ki tudja használni? No, de ez "csak" az adó...

Ami a nyugdíjpénztárak elleni merényletet illeti: meg vagyok lepve, hogy az EU ezt hagyja, mikor a csatlakozási tárgyalások során EU-nyomásra lett kitalálva ez a rendszer. Most simán hagyják veszni? Nyilván igen, változtak az érdekek. Én az előző narancskormány idején kezdtem dolgozni, kötelező volt belépnem...most meg elveszik az egészet? Miféle jogbiztonság ez? Felfüggeszteni a befizetéseket? Ugyan ki hiszi már el, hogy ezt valaha is visszatérítik? Miből?

Ha már vissza kell lépnem államiba, akkor az a minimum, hogy az eddig befizetett pénzemet kérem vissza. Majd akkor félreteszem magamnak, ahogy gondolom, pl.: beteszem önkéntes pénztárba.

Szomorú, szánalmas, ugyanolyan hülyének néznek minket, mint eddig. Sajnos úgy tűnik, igazuk is van...most senki nem fog tüntetni, senki nem kezdeményez népszavazást...nincs ellenzéke a kormánynak, se politikai, se a nép körében. Bármit megtehetnek..."mi" akartuk, megkaptuk.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#234) Flashcash válasza Atlantis (#233) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-Schmidt Pál megígérte nekünk, hogy ő még Sólyom Lászlónál is jobban fogja védeni az egyének alkotmányos jogait. Emiatt őrá biztosan számíthatunk és minden követ meg fog mozgatni a 20-45-éves korosztály érdekében a szelektív lopás ellen.

Az abszurd viccet félretéve, :D itt van egy alkotmányjogász véleménye:

Lövétei István szerint az államot teljes kompenzációs kötelezettség terheli, vagyis senki nem járhat rosszabbul a következő 14 hónapban, mintha pénzét nyugdíjpénztára kezelné. Az alkotmányjogász szerint a kormány által választott módszer egyáltalán nem biztos, hogy kiállja az alkotmányosság próbáját, ha valaki az Alkotmánybírósághoz fordul – mint azt több nyugdíjpénztár vezetője már valószínűsítette.

A szakember szerint „ha nem lesz teljes körű a kompenzáció, akkor alkotmányellenes a lépés”. Kérdésünkre, hogy utólag indíthat-e polgári pert bárki az elmaradt hozamok miatt, Lövétei István azt mondta, az állampolgárnak azt kell bizonyítania, hogy elmaradt haszna keletkezett.

Az Alkotmánybíróság eddigi döntési logikája alapján elég jó eséllyel semmisítheti meg a törvényt, ha valóban már november 1-től bevezetik az intézkedést, hiszen a pénztárak joggal mondhatják, hogy az állam nem adott nekik elég időt arra, hogy egy ilyen rendkívüli lépésre felkészüljenek – mondta lapunknak Hack Péter. Az ELTE tanára szerint 1995-ben a Bokros-csomag több elemét is ezért semmisítették meg.

A pénztárak, és az állampolgárok ugyanakkor hivatkozhatnak a jogbiztonság elvének sérelmére is, hiszen ők azért kötöttek szerződést, mert joggal gondolhatták, hogy ezt a befizetést az akkor megkötött feltételekkel kezelhetik az alapok – arról nem is beszélve, hogy az állam egyenesen kötelezővé tette a belépést.
„Erre hivatkozva perelni is lehet az államot, a kormánynak ebben az esetben azt kellene bizonyítania, hogy mást nem tehetett, amit szerintem elég nehezen tudna alátámasztani, hiszen jelenleg az elvont pénzekből fedezik a kedvezményes nyugdíjakat” – mondta a Hírszerzőnek Hack Péter.

(#235) Kobe válasza Atlantis (#233) üzenetére


Kobe
veterán

a 2/3 ad egy nagyon jó lehetőség lenne, ha hozzáértők használnák ki. Orbán sajnos majd 1 évtizedet töltött az aktív politikán kívül - mert ugye ellenzékiként annyi volt a szerepe, hogy javasolt valamit, leugatták, elküldték a francba, de mélyebb betekintést kvázi semmilyen területről nem tudott szerezni az elmúlt 2 ciklus alatt. Kiesett a pixisből, de nagyon.
Ez abból is látszik, hogy a robin hood adó bevezetésekor azzal érvelt, hogy az energetikai szektor egy az egybe át fogja nyomni a lakosságra, most meg ő az, aki ezt be akarja vezetni...pálfordulás ezerrel. Komolyan azt hitte, hogy ezt majd a multik, emg az Eu lenyeli ? Hónapokon belül megint 10 évvel ezelőtti mobil és net árak lesznek itt, annak ellenére hogy ma is mi vagyunk az egyik legelmaradottabb és legdrágább régió telekommunikáció terén.

A nyugdíjpénztárakkal van probléma, ez tény. Alacsony a hozam, kicsi az oda befolyó összeg, magas a kezelési költség. Viszont az sem járható út, hogy visszcsapják az egészet a közösbe, mert ugye most a közösön osztozik hasraütve 4 millió ember, 20-30 év múlva meg ugyanennyi közösön fog osztozni írd és mond 6-7 millió nyugger, ha a mostani demográfiai tendenciát követjük. Ergo 2x annyi ember ellátásra fog ugyanannyi jutni mai reálértéken, de közben bejátszik még 20-30 év infláció....

A családtámogatás meg egy vicc, ami nekem kibaszottul böki a csőröm. Családalapítás 2-3 éven befigyelne, legalábbis illene befigyelnie (feltéve ha nem akarok a kölköm diplomaosztójára lélegeztetőgéppel és tolószékkel menni), de lakást, kocsit miből ? Ősök vidéki lakásának a teljes értéke annyi mint itt pesten egy lakáshoz az önerő bakker...10-15 millió meg nem terem zsebből, 100 ezres törlesztőt meg nem vállalnék be, és mivel mobilis vagyok saját lakáshoz sem ragaszkodom - önkormányzati, állami bérlakás program persze meg sehol. Ja de, van szociális bérlakás, ha barnabőrű vagy és ellettél 10 purdét. Nyugaton furcsamód nincs ekkora keletje a saját röghöz való ragaszkodásnak, a fiatal értelmiségiek 30-40%-a lakik saját lakásban. Idehaza viszont még az albérlet, tartós bérlet kategóriáját sem tudják rendezni, nem hogy a bérlakásokét. Pedig havonta szerintem 100 milliárdok mennek el az albérletek után feketén kifizetett pénzekre, annak az áfája is milliárdos tétel, ha valamin spórolni kellene, akkor tán az irdatlan méretű fekete gzdaság kifehérítésével kellene kezdeni, nem pedig egy újabb családi adózásnak nevezett romaprogrammal....

(#236) amargo válasza Kobe (#235) üzenetére


amargo
addikt

Én most is önkormányzati bérlakásban lakok és itt - Csepel - rendszeresen van meghirdetve.
Viszont én Budán keresek másikat.. szerintem vannak, csak az önkormányzatok nem hirdetik meg - vagy kitudja, hogy csinálják.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#237) amargo


amargo
addikt

Egy mnyp már visszavonta a szerződés kötés lehetőségeit.. azaz oda már nem vesznek fel új pénztár tagokat. Valami elkezdődött.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#238) Integra válasza amargo (#237) üzenetére


Integra
titán

valami aláírásgyűjtés van már népszavazás kezdeményezésére?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#239) amargo válasza Integra (#238) üzenetére


amargo
addikt

még nem tudok róla.. de amint a hírek - Nincs kompenzáció, tisztázatlan nyilvántartás és öröklési szabályok -, lesz itt még valami.

Csak egy kis infó, Orbán munkahelyeket akar teremteni, tegnap-ma több mnyp felmondott a külsős vállalkozóknak, nekem ez nem tűnik munkahely teremtésnek..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#240) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Bármi áron kell az MNYP rendszerben felhalmozott vagyon nekik (kb. 2700milliárdFT felelősség nélkül elszórható pénz):
Orbán: Aki nem lép vissza az állami nyugdíjkasszába, nem kap kompenzációt

(#241) csibor válasza Kobe (#235) üzenetére


csibor
őstag

Családtámogatás:A mai napon 1 hallgatói kérdésre válaszolva beismerte Fellegi Tamás Január 1-je után a családi pótlék megszűnik. Csak a bér után jár támogatás,tehát aki keveset keres az a hajára kenheti az adócsókkenést.

(#242) Flashcash válasza csibor (#241) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezt kizártnak tartom, valamilyen elírás lehet.

Egy megszűnő rendszerrel nem szórakoztak volna ennyit:
-iskolalátogatáshoz kötés
-várható jövedelem maximumhoz kapcsolás

(#243) csibor válasza Flashcash (#242) üzenetére


csibor
őstag

A párom ma hallgatta a Pannon Egyetemen a teljes előadást élőben.

(#244) Integra


Integra
titán

Így néz ki most a magyar nyugdíjrendszer

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#245) amargo


amargo
addikt

Orbán: szeretnénk, ha már az idén vissza lehetne lépni az állami nyugdíjrendszerbe

A kormányfő az RTL Klubnak adott interjújában leszögezte, hogy azon dolgoznak a nyugdíjbiztosítási főigazgatósággal, hogy minél hamarabb, még az év végéig le lehessen vezényelni a visszalépéseket. Orbán Viktor elmondta, hogy mindenki megkapja majd a választás lehetőségét, akik visszalépnek, azok vihetik magukkal a számlájukat, viszont akik maradnak, azok többet nem fognak állami pénzt látni. A miniszterelnök szerint már dolgoznak az egyéni számlás rendszer bevezetésén az állami pillérben.

Rendben, akkor nem is kell majd az állami TB fizetnünk ennyit max 1-2% :D

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#246) Kobe válasza amargo (#245) üzenetére


Kobe
veterán

ez igen erdekes valasztasi lehetoseg, vegulis csak a nyugdijad 75%-a kellene hogy az allami pillerbol jojjon...egyre erdekesebb nyilatkozatok, egyre radikalisabbak, furcsallom hogy az EU erre nem reagal semmit.
Mert ez mar nem a magannyugdijpenztarak megszuntetese, egy ilyen nyilatkozattal gyakorlatilag a teljes tarsadalombiztositasi rendszert vagja kette ez az idiota. Milyen jogallamisag, alkotmanyossag az ahol igy ki meri mondani hogy ugy futyulsz ahogy mi mondjuk vagy ehen leszel veszejtve ?

Bar teny, hogy erdekes felvetes, mikor jarnal jobban - ha nem fizeted a nyugdijat hanem teljes egeszeben magadnak rakod felre, vagy ha allambacsi garantalta joletre epitesz ;] sztem egy tozsdet a budos eletben nem latott ember is hatekonyabban tudna kezelni a portfoliojat mint az mnyp es allam

ezek a f*sztarisznyak eloszor oldottak volna meg az egyeni szamlas dolgot az allami pillerben, es utana fenyegetoznenek ilyenekkel, akkor valoszinuleg tobb ember lenne ra kaphato
de egy olyan orszagban, ahol orszaggyulesi kepviseloknek bemondasos alapon megy a koltsegterites, szamla nelkul, ahol a par honapja olcsobban kivitelezett projektet ujra emgpalyaztatjak es mily meglepo 2x annyiert az allamtitkar cege nyeri meg (ertsd: olyan melot, ami alapjaiban penzkidobas es egyszer sem kene megcsinalni, 2x kivitelezik es 3x kifizetik), ilyen orszagban en mar nem tudok meglepodni....csak azt nem ertem hogy egy ilyen orszagot az eu hogy engedett a tagjai koze....

[ Szerkesztve ]

(#247) Integra válasza amargo (#245) üzenetére


Integra
titán

egyszerűen undorító.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#248) AMD Power válasza amargo (#245) üzenetére


AMD Power
titán

Ez az ért elég durva!! És szerintetek melyikkel jár majd "jobban" az ember... :F

(#249) Integra válasza AMD Power (#248) üzenetére


Integra
titán

hidd el, bármit is csinálnak, úgy van ez megcsinálva, hogy visszamenj az államiba..
ez kb ugyanaz, mint amikor választhattál lakáshitelnél a chf meg a huf hitel között.. választhattad a huf-ot is, csak hát nem volt mindegy hogy 14% vs 4-5% vagy mennyi..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#250) AMD Power válasza Integra (#249) üzenetére


AMD Power
titán

És akkor az eddig összegyűlt pénzemnek "lőttek"... ami mára már nem is olyan kevés. És mi a garancia arra ,hogy aki 4 ,8 vagy 20 év múlva lesz kormány nem-e találja ki azt ,hogy jó legyen újra magánnyugdíjpénztár és akkor kezdheted újra elölről gyűjteni a pénzedet a 0-ról?!!? :F :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.