Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Boxer001 válasza mephi666 (#800) üzenetére


Boxer001
veterán

Egyetértek, lehet fognak is.

(#802) apóka válasza dqdb (#795) üzenetére


apóka
aktív tag

A fedezet nagy része állampapír, ha elértéktelenedik, akkor mi lesz a fedezet?
A pénzügyi világban a "garancia" és a "fedezet" érdekes szavak. Fizikailag nem léteznek.......kivéve a bankokban lévő arany, de az is kevesebb mint a követelés velük szembe.
Képzeljünk el egy fikciót: mindenki kivenné egyszerre a pénzét.....gyakorlatilag összeomlana a pénzvilág és teljesen elértéktelenedne az, ami garantált és van rá fedezet :)
Olyan rendszer nincs, amiben nem szív valaki. Hogy hányan, az a kérdés?

Mikor van egy szobába hideg? 100 ember közül mennyinek kell ehhez fázni?

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#803) deicide válasza mephi666 (#800) üzenetére


deicide
veterán

Én eleve azt nem értem, hogy miért nem kötelező egy ilyen horderejű döntésről értesíteni az ügyfeleket...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#804) Polllen válasza apóka (#794) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tisztaban vagy azzal, h a fizetesed hany %-t fizeted be adok es jarulekok formajaban? Aki erre azt mondja, h keves & mese erte varni cserebe barmit is az egy cimeres birka...

Te apoka, tanultal valaha penzugyet?

Amugy 1-2 hetet mindenkeppen varni kell sztem, h meglegyen a vegleges formaja ennek a frenetikus otletnek...:\

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#805) Polllen válasza deicide (#803) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amíg nincs meg a törvény végleges formája csak kavarodás lenne. Amúgy a legtöbb mnyp oldalán már külön menüpont vagy hír van a témának szentelve.

Valószínűleg megvárják a végleges formát és utána, ha már tudják pontosan mivel állnak szemben, teszik meg a megfelelő lépéseket.

Ha pedig ezután sem tesznek semmit, akkor le lett vajazva a háttérben... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#806) viharhozo


viharhozo
addikt

Tfh vki marad a penztaranal. Ezzel ugye "kiirja magat az allami rendszerbol". A penztara harom ev mulva bedobja a torolkozot, az alany alternativa hijan visszalep az allami rendszerbe (ahonnan "kiirta magat"). Mi lesz az emberunk sorsa?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#807) apóka válasza Polllen (#804) üzenetére


apóka
aktív tag

...."barmit is az egy cimeres birka"...
Ismersz engem, mert ez már személyeskedésnek tűnik?

Különben ha sok a befizetés, akkor miért nem elég ez sem? Mert sokan élvezik az előnyeit, akik nem fizetnek. De ennek a kiborítása politikai öngyilkosság, egyik vonal sem meri bevállalni. Mert rögtön hozzák az alkotmányos jogokat....alanyi jogon jár a segély, szülhetsz ezer gyereket, majd a társadalom gondoskodik rólad és még sorolhatjuk.

Különben tökéletesen tisztába vagyok vele....és igen, tanultam.
Azok nem tanultak akik miatt ott tartunk ahol most?.....legyenek bármelyik párt holdudvarához tartozóak :C

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#808) bobsys


bobsys
addikt

Itt a valasz az osztrak erste banktol

"It's no problem to open the account with a Hungarian passport but it's
necessary that you visit one of our branches."

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#809) bobsys válasza viharhozo (#806) üzenetére


bobsys
addikt

Erre en sem kaptam seholsem valaszt.
Meg arra se mivan ha a mnypnek nem eri meg a mukodes. Attolhatom a let mondjuk onkentesbe? Bebuktam?
Torvenyben/torvenytervezetben nem lattam erre megoldast
Politikusok kussolnak
Penztarszovetseg meg semmit nem tud meg

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#810) Polllen válasza apóka (#807) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha azt gondolod, hogy a fehéren dolgozó emberek keveset fizetnek be az államkasszába és ezért ne akarjanak semmit az államtól, akkor magadra veheted és ebben az esetben személyeskedés.

Ha nem így gondolod, akkor meg akinek nem inge...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#811) Rive válasza viharhozo (#806) üzenetére


Rive
veterán

SZerintem jelen helyzetben efféle kérdésekre a határidő lejárta előtt tuti nem lesz válasz állami részről (a bizonytalanság nekik jó). Utána meg a jelen hozzáállásból kiindulva erősen megtorló jellegű lesz a dolog.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#812) Integra válasza brownus (#796) üzenetére


Integra
titán

vajon az a 30 db kirendeltség ami olyan csodás nyitva tartási idővel rendelkezik, vajon hány embert tud kiszolgálni január végéig?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#813) Rive válasza Integra (#812) üzenetére


Rive
veterán

Rohadt sokat, ha a dolgozók nem tudnak kijönni a kapun a tömegtől :K

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#814) Integra válasza Rive (#813) üzenetére


Integra
titán

számoljunk csak 500ezer emberrel, ideális esetben mind a 30 iroda 100%.os kihasználtsággal működik. szerintem ennyit sem tudnak feldolgozni.
szerintem erre nem is gondoltak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#815) TheShow

Én mondjuk nem tartanám hülyeségnek, hogy a mostani (talán végleges) feltételek ismeretében a pénztárak vagy a Pénztárszövetség mérje fel a tagok között, hogy ki akar maradni, és ki akar visszalépni államiba. Szerintem el kellene kezdeniük számolgatni, hogy mennyi tag marad, és annyival tudják-e egyáltalán biztosítani a működésüket, nehogy később magukkal rántsák a bedőlő pénztárak a náluk maradó tagokat (és a tagok pénzét).

Jól tudom, hogy aki nyilatkozni akar, annak ezen a listán kell megkeresnie a hozzá legközelebb eső Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság ügyfélszolgálatát? [ügyfélszolgálati irodák]

(#816) bobsys válasza Integra (#814) üzenetére


bobsys
addikt

8 ora nyitvatartas, 10 percenkent egy ember, max 30 nap az 1440/ugyintezo
van 30 kirendeltseg az 500 000 emberhez kirendeltsegenkent atlagosan 10 fot erre kene raalitani, de ennke kozeleben sem lesz, mert azt meg ugye tudjuk milyen sebesseggel dolgoznak ezen alkalmazottak
Meghatalmazas. Egy ember odamegy sok ember nyilatkozataval es meghatalmazasaval es leadja jol (ha kinem talaljak, hogy az ugyintezo elott kell kitolteni)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#817) Polllen válasza bobsys (#816) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az sem véletlen, hogy így akarják intéztetni... Ahol lehet, ellehetetlenítik... :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#818) TheShow válasza bobsys (#816) üzenetére

A törvény szerint személyesen kell nyilatkozni.
Nyilván részben azért, mert a magyar ember nem szeret ügyintézni, és így kevesebbeknek éri majd meg a herce-hurcát, azaz ennyivel is több lesz az átlépő.

(#819) brownus válasza Integra (#812) üzenetére


brownus
veterán

passz, a többség meg úgy sem fog nyilatkozni.

Te már németben maradsz, vagy érint téged is az ügy?

(#820) mephi666 válasza bobsys (#816) üzenetére


mephi666
nagyúr

kecskeméten csak hétfőn van 13:00 után nyitva tartás... tehát mivel 15:00-ig melózok minden nap és szabim sincs már, mellesleg itt az év végi leltár is: esélytelen elintéznem... büdös bürokrácia :W miért nem intézi minden pénzintézet magának? lejátszhatnák a játékot az ügyfelekkel, aztán 2 mázsa papírral minden intézet mehetne az állambácsihoz és sakkozhatnának, ki hova kerül... csak szerintem lenne logikus ez az eljárás? :U na, mindegy... beveszek egy marék "lesz@rom tabletta"-t és várok...

ui: mellékesen szerintem lehet több (tíz)ezer dolgozó a városban, akinek szintén csak a hétfő lenne jó... mekkora tumultus lesz hétfőn délutánonként az ügyfélszolgálaton?

#821: hát na, de azért jobb dolgokra is el tudnám lőni :K amúgy várni akarok vele és az volt a mondandóm lényege, hogy: "miért bonyolítanak az ügyintézésen? miért nem a pénzintézet játssza le első körben az ügyféllel, hogy marad-e vagy sem?" ez itt szerintem a legnagyobb kérdés... (valószínű, hogy azért, mert mindenki automatikusan megy az államiba, ha nem nyilatkozik... márpedig így nehezebb nyilatkozni... undorító... pedig ez szvsz. elsősorban a pénzintézet és az ügyfél dolga... az önkéntes pénztárak már hetekkel ezelőtt jelezték az ügyfeleknek elég sok helyen, hogy az oda beérkező befizetéshez SENKI nem nyúlhat... csak az ügyfél :K )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#821) Rive válasza mephi666 (#820) üzenetére


Rive
veterán

Mondjuk január előtt belefogni se érdemes a nyilatkozásba. Akkor meg lesz új szabikereted.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#822) Polllen válasza TheShow (#818) üzenetére


Polllen
nagyúr

És törvény adta lehetőséged meghatalmazni másokat, csak ezt nem reklámozzák... Akár a pénztárakat is meghatalmazhatod, hogy eljárjanak a nevedben... (pl kgbiztosító váltásnál az alkuszt hatalmazod meg, hogy a nevedben felmondja a régi és megkösse az új biztosítást)

Természetesen van 1-2 kivétel, ahol személyesen kell megjelenni pl személyigazolvány csere, de ott ugye fényképet készítenek rólad, azért kellesz...

Azt viszont nem tudom, hogy ilyen esetekben le lehet-e tiltani a meghatalmazásokat...

Persze kötözködni lehet - pl közjegyző által hitelesített meghatalmazást kérnek... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#823) TheShow válasza Polllen (#822) üzenetére

A következő napokban, 1-2 hétben remélem a részletkérdések is tisztázásra kerülnek. Bár a sietős törvényalkotások ezt nem támogatják...

(#824) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Írtam egy kis összefoglalót a Policityn, a jelenleg elérhetô információk alapján, hátha segít a döntésben a tisztá(bba)n látás.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#825) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ha én lennék az aktuális Matolcsy 20-30 év múlva, akinek el kell mosnia az akkori nyugdíjpénztári rendszer óriási hiányát, amit az MNYP rendszer eltörlése is okozott a következőket mondanám az akkori munkavállalóknak akik nyugdíjba akarnak menni:

-a nyugdíjkorhatárt meg kell emelnünk 65-ről 67 évre mert az XYZ kormány sajnos elverte a pénzt a kasszából
-meg kell oldanunk azt a problémát, hogy kb. 1,5millió munkavállaló egész életében minimálbérre volt bejelentve és emiatt nem lenne megfelelő összegű a nyugdíjuk
-mivel a nyugdíjjárulékot nyugdíjadóra kereszteltük át 2010-ben, ezért a továbbiakban senki sem jogosult a rendszerbe való befizetésével arányban levő nyugdíjra
-a magyar állam mindenkinek egyforma és igazságos lehetőséget biztosít az egyen-nyugdíj formájában amely mai reálértéken 75ezerFT, erre mindenki jogosult aki a meghatározott feltételeket teljesíti

(#826) brownus válasza Flashcash (#825) üzenetére


brownus
veterán

hahaha:)

(#827) mephi666 válasza brownus (#826) üzenetére


mephi666
nagyúr

majd 40 év múlva a híd alatt nem fogunk szerintem nevetni :( engem az bosszant, hogy 1 vonással "adó"-vá minősítik a befizetést és nem kötelesek arányosan kifizetni... engem bosszantana, ha életem során adózok k*rva sokat mondjuk 4-szer akkora bérből, mint más minimálbér környékén és a nyugdíjban lóf*sz különbség lesz... azért ez túlzás lenne :W ennyi erővel mondhatnánk mi is azt, hogy szavazzunk az összes ilyen idióta döntéshozónak 1 minimálbért, mert 1 utcaseprő többet tesz az országért és a lakosokért, mint ők és ennyit érdemelnek... tetszene nekik? :U gondolom nem szívesen állnának a f@sz másik oldalán...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#828) viharhozo válasza Grafiqs (#824) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert ebbol nagyon hianyzik a penztarak jovobeni szabalyzasara vonatkozo resz (a mostani penz toredeket vonhatjak le mukodesi koltsegekre, igy nem fogjak tudni fenntartani magukat) ill. az a hirfoszlany miszerint a jovobeni nyugdijszamitasnak semmi koze nem lesz a paciens jovedelmehez. Elobbi gyengitheti, utobbi erositheti az at nem lepesi kedvet.

Illetoleg szinten hianyzik, h aki "kiirja magat", az is jogosult a mindenkori nyugdijminimum 80%-ara.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#829) Grafiqs válasza viharhozo (#828) üzenetére


Grafiqs
őstag

Jelen pillanatban még nincs releváns információ arra nézve, hogy mely módon kívánják szabályozni a manyupok mûködését. Mindössze tervek vannak, de semmi konkrét információ nincs arra vonatkozóan, hogy mely tervnek a megvalósulása a legvalószínûbb.

A mindenkori nyugdíjminimum 80%-ára csak az jogosult akinek legalább 25 év munkaviszonya van illetve 25 éven keresztül fizette a 24%-ot.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#830) brownus válasza mephi666 (#827) üzenetére


brownus
veterán

valójában semmi fikció nincs abban amit írt... ezek után...

(#831) amargo


amargo
addikt

További 16 szakszervezet csatlakoztak a szombati demonstrációhoz

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#833) Integra válasza brownus (#819) üzenetére


Integra
titán

egy csudát nem érint, jelenleg engem is lekaszálnak.. :DDD
de szerintem akkor sem fogok átmenni államiba, rohadjanak meg. inkább dolgozok 2x ennyit és még inkább véglegesíteni fogom, hogy más országban telepszem le. alapvetően már évek óta úgy állok hozzá az egészhez, hogy úgy kell keresnem az évek alatt, hogy abból a nyugdíjas éveim is finanszírozni tudjam. ennek megfelelően tanulok, képzem magam tovább és hajtok. most vagyok erős, ezt még sok évig tudom így csinálni. nincsen más esélyem. van egy 10 éves célom és azt el is fogom érni. aztán majd meglátom, hogyan tovább.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#834) mephi666 válasza Kalandor (#832) üzenetére


mephi666
nagyúr

aztabetyár... pont előbb néztem mnb.hu-n, hogy "frankón" megy fel a chf/eur, az alapkamatot meg áprilisban piszkálták utoljára... még a régi van kiírva...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#835) lajafix válasza viharhozo (#789) üzenetére


lajafix
addikt

a demográfiai folyamatok ellenkezője nem történhet meg, ahhoz most kellene demográfiai boomnak lenni s ledolgozni az elmúlt évtizedek gyerekszámbeli lemaradását... Semmi olyan biztató nincs, ami egy elöregedő, tőkeszegény ország nyugdíjrendszerét megtartaná.

Rock'n Roll

(#836) bobsys válasza Kalandor (#832) üzenetére


bobsys
addikt

Nem is akarhogy, akik shortolnak most megnyaljak mind a 10 ujjukat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#837) lakisoft válasza lajafix (#835) üzenetére


lakisoft
veterán

[link] - hááát kemény a helyzet és ez csak egyre rosszabb lesz.

(#838) lajafix válasza fordfairlane (#634) üzenetére


lajafix
addikt

Ford, én sem röhögtem. A fijúk nem merik bevallani, hogy fenntarthatlan a jelenlegi állami rendszer s megint azok szívnak legnagyobbat, akik be voltak teljesen jelentve, lassan illene megtanulnom, hogy aki becsületes az a legnagyobb hülya.

Viharhozó: kösz a linket, már értem, én csak az ingatlanhitelekre gondoltam.

Rock'n Roll

(#839) apóka válasza Polllen (#810) üzenetére


apóka
aktív tag

"Ha azt gondolod, hogy a fehéren dolgozó emberek keveset fizetnek be az államkasszába és ezért ne akarjanak semmit az államtól..."

Nem keveset fizetünk, de az évek alatt elég figyelmeztető jel volt arra, hogy többet költünk mint szabadna. Csak politikai megfontolásból nem kívántak belenyúlni a nagy rendszerekbe (nyugdíj, egészségügy), mert az egyenlő a halálos ítélettel.
Ameddig csak ennyien fizetünk, addig nem fog változni semmi. Várhatunk többet, de nekem már nincsenek illúzióim. Az egyenlő teherviselés megvalósulása várat magára, addig meg a működést azok finanszírozzák, akik elérhetőek.
Úgy érzem a sárgák időt akarnak nyerni.....

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#840) Rive válasza lajafix (#838) üzenetére


Rive
veterán

Minden személyeskedés nélkül, a régi viták afféle öregkori nosztalgikus visszhangjaként: még mindig úgy gondolod, hogy a káderek arrafelé tudják (csak nem merik)?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#841) viharhozo válasza Grafiqs (#829) üzenetére


viharhozo
addikt

Itt irnak a penztarak tovabbi mukodeserol.

Azt gondolhatnánk, hogy ha a nagyobb pénztárakhoz megyünk vissza, akkor ott biztonságban leszünk, azonban ez ilyen szabályozás mellett teljesen értelmetlen felvetés. Az emberek be fogják látni, hogy jobb az állami ígérvény, mint a kiszerződés, a szűkös bevételek pedig össze fogják roppantani a pénztárakat. Végül csak az lesz a menekvés, hogy az államhoz térünk vissza, egyszerűen azért, mert a pénztárak el fognak tűnni. Jelen ismereteink szerint lehet próbálkozni, azonban a feltételek ismeretében ez reménytelen, úgyis csak húzzuk az elkerülhetetlent.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#842) Integra válasza lajafix (#838) üzenetére


Integra
titán

persze hogy mindig ezek szívják meg, mert ők vannak a rendszerben, ők nyomon követkzetők, lenyomozhatók bármikor, akik feketéznek, meg lopnak meg csalnak naponta, azokkal meg nem csinálnak semmit sem, mert dolgozni kéne.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#843) Rive válasza Kalandor (#832) üzenetére


Rive
veterán

Egyelőre nem sok visszafogó ereje látszik a kamatemelésnek...

Ui.: Ja, és a BUX is eléggé sz*póágon van...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#844) joysefke válasza viharhozo (#841) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nevetséges.

Eddig kúrva sokba került a pénztártagoknak a magánnyugdíjpénztári számlavezetés (persze én ezzel eggyütt is jobban hiszek benne, mint a tisztán állami rendszerben)

Számoljunk csak:
2010 november-ig kb 30Mrd Ft vándorolt MNYP kasszákba, havonta ez egy 5%-os mőködési költséggel (befizetés arányában) havonta 1.5Mrd Ft-t jelent a kasszáknak, összessen. Brutálisan sok pénz egy kis portfoliómenedzselésért. Az én esetemben ez tuti jelent legalább 2000Ft havonta, 24000 Ft-t évente, melyet a befizetéseimből von el a pénztáram. Amit kapok érte, az annyi hogy vezetik a portfoliómat, a többi 100.000, ugyanolyan összetételő portfolióval eggyütt ill. évente küldenek egy levelet. Semmi Netbank, komolyabb call center stb, semmi. Egy bankszámlavezetés kerül vagy 200Ft-ba havonta, nem értem, hogy a nyugdíjszámlám miért lenne drágább.

A nyugdíjkasszák egyszerűen sírnak, mert lényegesen kissebb szeletet tudnak ezután lecsípni, azonban gyanítom, hogy még így is nyereségesek leszek, vagyis az MNYP ügyfél jár jól. A média meg szokás szerint terjeszti a hisztériás féligazságait.

J.

(#845) Polllen válasza apóka (#839) üzenetére


Polllen
nagyúr

A mondandód ezen felével nem is vitatkoztam. Egyértelműen pazarló rendszerben vagyunk,már 10 éve (meg előtte) is arról beszéltek az értelmesebb közgazdászok, hogy ebben a formában nem fenntartható a rendszer hosszú távon...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#846) Grafiqs válasza viharhozo (#841) üzenetére


Grafiqs
őstag

Igen olvastam már a publikációt, de az, amit kiemelsz feltételezésekre alapszik. Nevezetesen arra, hogy senki sem marad, a manyupban. Így ez nem helytálló információ, ezért nem került bele a cikkbe.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#847) lajafix válasza Rive (#840) üzenetére


lajafix
addikt

nem gondolom, lenyilatkozta már mindenki őszinte pillanatában: a káderek mind2 oldalon tudják, lásd Varga januári svéd modelles interjúja a figyelőben , 'prof' korózs lali valaha nyugdíjügyi államtitkár, aki valóban megvédte a nyugdíjasokat :) szavait a csökkenő népességről, vagy a holtzer által évekig vezetett és semmit fel nem mutató 'Nyugdíj- és Idősügyi Kerekasztal'-ról (ennek alelnökeként katapultált az mnb-e a közgáz koronázatlan királya Király J )

Rock'n Roll

(#848) Rive válasza lajafix (#847) üzenetére


Rive
veterán

Továbbra is kétellem, de majd meglássuk, ugye. Szerinted minek kellene történnie, hogy a józan ész szót kapjon?

Jól szakadtunk amúgy :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#849) bobsys válasza viharhozo (#841) üzenetére


bobsys
addikt

Obammeg.
Ha elmegyek az orszagbol akkor 8 ev munkaban toltott ev utan fogok egyaltalan latni valamit a penzembol a tisztan allami rendszerben? Vagy full bachatom az egeszet?

(#844) joysefke nekem ugy 1,2%-1,3% amit vonnak mukodesi koltsegkent

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#850) joysefke válasza bobsys (#849) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hol vagy?

Én az OTP-nél vagyok (OTP oldaláról):
Hogyan osztjuk fel a befizetett tagdíjakat?
Az OTP Magánnyugdíjpénztár három tartalék között osztja fel a befizetett tagdíjakat.

Fedezeti tartalék: 95,5%
Működési tartalék: 4,4%
Likviditási tartalék: 0,1%
A fedezeti tartalék az egyéni számlákból áll, a pénztár ebből finanszírozza a tagjainkat nyújtott szolgáltatásokat.

A működési tartalék a pénztár működési költségeit (például nyilvántartás, könyvelés, munkáltatói levelek és egyéni számlaértesítők költsége) fedezi.
A likviditási tartalék a pénztár fizetőképességének fenntartását és a befektetési kockázatok kiküszöbölését szolgálja.

Tehát az 5% az nem állt messze a valóságtól az én esetemben sem (OTP 4,5%)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.