Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) philoxenia válasza T 1000 (#446) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Direkt napi politika tilos a Fórumon!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#452) philoxenia válasza Flashcash (#449) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Biztosan fogják kompenzálni, hiszen ez pénzbe még évekig nem kerül...Hárommillió választót nem akarnak veszíteni...
Jóváírják egyszerűen az egyéni számládon, ha visszalépsz..... ;]
Ha nem akarsz visszalépni, az érdekesebb szitu, főleg annál, akinek az összes eddigi befizetése magán, nálam pl. csak hosszabbodna vele a bevezetés előtti állami nyugdíjfizetés időtartama....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#453) deicide válasza philoxenia (#452) üzenetére


deicide
veterán

Én is pont 2002-ben kezdtem dolgozni, azaz már 8 éve gyűlik a pénz, amit el akarnak venni. Magamtól biztosan nem lépek vissza, ha nem garantálják az egyéni számlákat.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#454) Integra válasza deicide (#453) üzenetére


Integra
titán

szlovákéknál

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#455) philoxenia válasza deicide (#453) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nem lesz egyéni számla, akkor én sem szándékszom visszalépni, de az egyéni számla vezetésére az adórendszer bevezetésétől kezdődően visszamenőleg van lehetőség, mert gyakorlatilag azóta vezetik...
A cikk januári! [link]
A kampány pedig még a NOL-nál is tart . Októberi cikk: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#456) amargo


amargo
addikt

Egy kis infó, az OTP-s a nyugdíjpénztárnak nincs tartaléka a működésre - gyakorlatilag 1-2 ember fog maradni -, így az állam náluk már elérte a célját..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#457) lajafix válasza amargo (#456) üzenetére


lajafix
addikt

nem azért, mert nincs tartalék... Az OTP-é volt a bevételek nagyja és a 4-5% kezelési költséget vonták ők is bőven. nem tartalék kérdése ez, hanem ha nincs bevétel akkor nem kell embert tartani, nincs munkájuk, a meglevő portfoliót kezelni/felszámolni pedig sima alapkezelői munka.

Rock'n Roll

(#458) fLeSs válasza deicide (#453) üzenetére


fLeSs
nagyúr

dettó, 2003.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#459) T 1000 válasza philoxenia (#451) üzenetére


T 1000
aktív tag

Elnézést, nem annak szántam. Levontam egy konzekvenciát, ami a topic témáján túlnyúlik, mégegyszer bocs!

(#460) amargo válasza lajafix (#457) üzenetére


amargo
addikt

Az, hogy az OTP-é volt a bevételek nagyja semmit nem jelent, mert ellenben ők költötték a legtöbbet is.

De abban igazad van, hogy ha nincs munka minek munka erő, de kérdem én a vezetők mi alapon vannak még mindig ott?
Én olyan cégben nem tudok bízni, aki "meginog" ennyitől..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#461) lajafix válasza amargo (#460) üzenetére


lajafix
addikt

'nagyja semmit nem jelent, mert ellenben ők költötték a legtöbbet is.'
hagyjuk má'... az anyacég infrastruktúráját használják ők is mint a többi magánnyugdíjpénztár, a költségeik a leheteő legminimálisabbak, elég gáláns volt így 4-5%ot adni a befizetésekből. Ha valamit fel lehet róni a manyupoknak akkor ezt első helyen: a semmiért 5%. (merthogy állampapírt venni nem nagy cucc, ahogy a részvényportfóliókra is volt már külön gárda, s a kifizetések még sehol sem vannak, merthogy először ugye befizet a kuncsaft)

'ha nincs munka minek munka erő, de kérdem én a vezetők mi alapon vannak még mindig ott?'
minek, minek. gondokodni dönteni csak kell és le kell gyártani a költségszámlákat...
itt nem megingásról, hanem állami beavatkozásról van szó eddig.

Rock'n Roll

(#462) amargo válasza lajafix (#461) üzenetére


amargo
addikt

Nézd Te megint másról írsz és én is másról. Gondolom azzal tisztában vagy, hogy teljesen mind1, hány % az, amint a befizetésekből beszednek működési költségként, mert elköltik nem képeznek belőle tartalékot. Remélem ezt a részét sikerült tisztázni.

minek, minek. gondokodni dönteni csak kell és le kell gyártani a költségszámlákat...
szintén Tőled -> ha nincs bevétel akkor nem kell embert tartani, nincs munkájuk,

itt nem megingásról, hanem állami beavatkozásról van szó eddig.
Ez is igaz, a többi nagy pénztár miért nem küldi el fejvesztve az embereket?

az anyacég infrastruktúráját használják ők is mint a többi magánnyugdíjpénztár
Pontosan, ezzel van a nagy baj.. mert ők is a saját anyacégükét használják, ellenben Te is tisztában vagy vele, hogy az miről szól.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#463) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ha felidegesített a téma, nézd meg ezt. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#464) lajafix válasza amargo (#462) üzenetére


lajafix
addikt

'teljesen mind1, hány % az, amint a befizetésekből beszednek működési költségként, mert elköltik nem képeznek belőle tartalékot.'
dehogy mindegy, kétlem hogy az összes költség valós. 1x évig kaptak 5%ot költségre éppenségel futhatná tartalékba is, nade ha a szabályozás ennyire megengedő, akkor ugyan lehet rá hivatkozni, de elég fals.

'szintén Tőled -> ha nincs bevétel akkor nem kell embert tartani, nincs munkájuk,'
Azé' a vagyonnal még el kell számolni, amihez minimum kell egy jegyzésre jogosult vezető+ némi backoffice.

'a többi nagy pénztár miért nem küldi el fejvesztve az embereket?'
ha megszűnnek a manyupok ott is el fogják őket küldeni. ha nem akkor azok az emberek csak kamuköltséget generáltak, eddig is máson dolgoztak.

'Te is tisztában vagy vele, hogy az miről szól.' naná, kb évi 400 milliárdnak az 5%-a kb 20 milliárd, ami jutott az egész manyup szektor költségére, s kifizetésre szervezetet nem kellett fenntartani. Kb 24 milliárdból működik a nyufi is, ami szintén nem a hatékony gazdálkodás etalonja.

Mondjuk ez semmi a jövő évi nagy explicit=>implicit adósságkonverzióhoz képest.

Rock'n Roll

(#465) Integra válasza fLeSs (#463) üzenetére


Integra
titán

vagy ezt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#466) amargo


amargo
addikt

2012-ben is költjük majd a nyugdíjvagyont

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#467) deicide


deicide
veterán

No comment

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#468) sgx


sgx
tag

(#469) bobsys válasza deicide (#467) üzenetére


bobsys
addikt

Na elmennek a picsaba. Foleg ezzel a resszel
"A 24 százaléknyi nyugdíjjárulékot, amit a munkáltató befizet, elveszíti, azaz a nyugdíjának 70 százalékát elveszíti "
Ha nem leszek resze az allami nyugdijnak akkor megis miilyen faszom jogcimen kapnak 24%-ot? Eleg szar duma, hogy "Matolcsy azt mondta, azért veszik el a maradás mellett döntő tagok 24 százaléknyi járulékát, mert azt nem a jövőre fizeti a munkáltató, hanem a mostani nyugdíjrendszerre" - ugy gondolom, hogy azt is az en nyugdijamra fizeti a munkaltatom, de a mai nyugdijakra koltik, mert nincs eleg penz a nyugdijkasszaban
Ha mar nem vagyok "része a szolidaritáson alapuló állami nyugdíjrendszernek" akkor semmi kozom nincs sem a jovobeni allami nyugdijamhoz, sem pedig a mostani nyugdijkifizetesek problemaihoz.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#470) Integra válasza deicide (#467) üzenetére


Integra
titán

ezt érdemli ez az ország.
rájöttek, hogy nem értenek hozzá, az állami vízfejet nem vágják le mert gyávák, hát mit lehet tenni? elvesszük, akinek nem tetszik, húzzon el a picsába, megszoksz vagy megszöksz, ennyi. szomorú hogy ez az ország 2010-re idáig jutott.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#471) Integra válasza bobsys (#469) üzenetére


Integra
titán

egyértelmű lépés, tudták, hogy senki sem fog visszalépni, még talán a narancsfanok sem. egyszerűen megoldották, valljuk be. nincs mese, úgy kell dolgozni, félretenni, hogy a nyugdíjra semmit sem szabad alapozni, mert abból kell kiindulni, hogy nem lesz.

a legrosszabb, hogy egyszerűen tehetetlen vagy, semmit sem tehetsz ellene. vagyis két lehetőséged van: marad magánban, elveszik a pénzed, nem maradsz magánban és elveszik még több pénzed.
mert ugye nem kergetünk illúziókat, hogy azt mondják, hogy aki nem akar, akkor annak a munkáltató majd az állam felé fizetett részét szintén a magán számlára utalja és nem az államba, kvázi a teljes nyugdíjad magánszámlára teszed.. nem hülyék ezek.
csak gyávábbak még a szociknál is, pedig azok is kutyaütők. és a vicc az egészben, hogy ott a szakképzett brigád, de esélyük sincsen dolgozni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#472) lajafix válasza bobsys (#469) üzenetére


lajafix
addikt

A fijúk nem mernek csődöt jelenteni a nyugdíjrendszerre, ahol 30% az éves hiány és várhatóan évről évről növekszik, ott bizony azt kellene. Ehelyett szőnyeg alá söprik a problémát.

Integra:
'megszoksz vagy megszöksz, ennyi.'
Mi ez a kopter szöveg? :)

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#473) Kickass válasza deicide (#467) üzenetére


Kickass
őstag

'Ezzel az összes eddigi magánnyugdíjpénztári befizetése visszaáramlik az állami rendszerbe, sőt magával viszi egyéni számláját, ami eztán örökölhetővé válik'

ezt elmagyarazna nekem valaki? egeszen konkretan ez most arra vonatkozik hogy a tovabbi befizeteseimet is vezetik tovabb ezen a szamlan (kvazi sved modell) vagy csak az eddig befizetett osszeg kap kulonszamlat es a tobbi amit febr 1 utan fizet be a kedves allam (l)user az ugyanugy megy a levesbe?

(#474) Integra válasza lajafix (#472) üzenetére


Integra
titán

miért, nem ez van?:)
én már jó pár éve ezen dolgozom, szépen lassan alakul is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#475) FF23 válasza bobsys (#469) üzenetére


FF23
senior tag

Pedig az elv helyes. Aki az mnyp-t választja és piaci alapokra helyezi a megtakarítását , az vállalja annak minden előnyét és kockázatát is. Jelenleg a kockázatviselés az államé, vagyis azoké is akik nem mnyp tagok. Ez ellen persze nem tiltakoztál ;]
A megvalósítás olyan amilyen, nagyrészt kényszer. Kedvező demográfiai és gazdasági környezetben, ami most nincs, lehetne tiszta is.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#476) bobsys válasza Integra (#471) üzenetére


bobsys
addikt

Teljesen meg lettem volna elegedve azzal, hogy ha nem lepek vissza az allamiba akkor elesek az allami nyugdijtol, de ezert semmilyen jelenleg az allami nyugdija kasszaba folyo penzt a jovoben nem vonnak le, hanem en rendelkezem vele. Igy kurvara nem hagynak valasztast, ellenben a rendes nyugdij igy sem lesz garantalva es legalabb kevesebb lovet tudok en felretenni a kisparnamba vagy akarhova ahova akarom.
Es igen igazad van (modoros leszelk,de) el kell huzni innen, mert a szar csak no es folyamatsona dobaljak a ventillatorba.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#477) Integra válasza FF23 (#475) üzenetére


Integra
titán

akkor a következőt kell tenni:
aki nem magánnyugdíj pénzárt akar, annak a teljes nyugdíja oda megy és nem az államhoz, mind az önrész, mind a munkáltatói, teremtsék meg ezt a lehetőséget is!

ÖNGONDOSKODÁS, mi?????
egy vicc

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#478) bobsys válasza FF23 (#475) üzenetére


bobsys
addikt

Miota dolgozom en azt szeretnem, hogy en dontsem el, hogy a jarulekkal mi tortenik. Mind a munkavallaloi mind a munkaltatoi resszel. Allamiba rakom az osszeset. Elosztom allami es mnyp kozott, hogy most van vagy netalan kurvakra koltom es vallalom, hogy senkitol nem kapok penzt ha nyugdijba vonulok. Vagy amit Intergar is isrt az egeszet az mnypre bizom.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#479) Integra válasza bobsys (#476) üzenetére


Integra
titán

ahogy öregem mondaná: a fülkeforradalom mindenre feljogosít.

55mrd euro tartozása van az államnak. felfoghatatlan.
fejenként ez kb 2 mio ft-ot jelent kamatokkal mindennel együtt.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#480) lajafix válasza Kickass (#473) üzenetére


lajafix
addikt

lényegtelen: van 900 milliárd hiány, amiből max 400at fedd le hosszútávon az einstand és az aktív/inaktív arány javulása nem várható => tovább fog nőni a hiány.

bobsys:
'Miota dolgozom en azt szeretnem, hogy en dontsem el, hogy a jarulekkal mi tortenik.'
lehetséges, erre van a feketepiac kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#481) bobsys válasza Integra (#479) üzenetére


bobsys
addikt

PC megfogalmazasban azt mondom ironikusan, hogy nagyszeru

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#482) FF23 válasza Integra (#477) üzenetére


FF23
senior tag

Írtam, hogy kedvező.....stb helyzetben ezt kellene. Természetesen az állami kockázatviselés teljes megszüntetésével.
Nem ez van. Nincs elég befizető, és a gazdaság teljesítményéből nem lehet finanszírozni az állami nyp-ban lévő hiányt.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#483) Rive válasza bobsys (#469) üzenetére


Rive
veterán

"A 24 százaléknyi nyugdíjjárulékot, amit a munkáltató befizet, elveszíti, azaz a nyugdíjának 70 százalékát elveszíti "
Máshol úgy szerepel, hogy:

Sőt, mivel kiszerződik az állami, szolidaritási alapú rendszerből: munkavállalói járulékáról szabadon rendelkezik, de az a 24 százalék, amelyet a munkaadója fizet utána, nem kerül a számlájára, valamint a jelenlegi nyugdíj-jogosultságának 70 százalékát elveszti.

Ez jelenthet 'csak' csökkentett állami nyugdijat is. Azzal még ki is egyeznék, úgy-ahogy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#484) lajafix válasza FF23 (#475) üzenetére


lajafix
addikt

mivel a munkáltatói befizetést is neked kell kiterlmened (így van a fizetésed megállapítva, bele van kalkulálva) ezért eddig sem teljesen piaci alapú volt a manyup tagság, ugyanúgy fizette a az állam kockázatát a manyup is.

Ja merthogy mi is az állam a nyugdíj szempontjából ? Egy közvetítő szervezet a jelenlegi aktívok és a már inaktívok között.

'a gazdaság teljesítményéből nem lehet finanszírozni az állami nyp-ban lévő hiányt.'
azaz csődről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#485) FF23 válasza bobsys (#478) üzenetére


FF23
senior tag

Legszivesebben azt mondanám, hogy választhasd ezt, de úgy, hogy a kieső nyugdíjadat a hozzád legközelebbálló nyugdíjas családtagodtól vonják le.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#486) Rive válasza FF23 (#482) üzenetére


Rive
veterán

Nem ez van. Nincs elég befizető, és a gazdaság teljesítményéből nem lehet finanszírozni az állami nyp-ban lévő hiányt.
Akkor talán szembesiteni kellene a 'kockázetmentes' állami pillérben leledzőket az állami pillér ezen aprócska kockázataival ahelyett, hogy további hasonló jövőbeni kockázatokat épitünk be 'kockázatmentes!' felkiáltással az államháztartásba.

Ui.: valahol muris, tulajdonképpen. Az állami nyugdijrendszerrel kapcsolatos (állami) kockázatok hosszú távú kezelésére kitalált MNYP-t herélik ki az állami rendszer aktualizálódó kockázatainak kezelése érdekében. Máshogyan: a kölcsön az ugye tőkeáttét a jövőből a jelenbe: ez kockázatáttét a jelenből a jövőbe. Tapsikoljunk.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#487) Rive válasza Rive (#483) üzenetére


Rive
veterán

Nos, a bejelentés szövegét végighallgatva nem ezt jelenti, hanem bizony azt, hogy aki nem lép vissza államiba, az egy fityinget nem kap utóbb a munkavállalói befizetésért cserébe.

No, ezt eléggé hentesmunka lesz keresztülverni az alkotmánybiróságon. De az EU szemét is igencsak csipni fogja, hentesmunkát meg éppenséggel ott is tudnak, csak kicsit nagyobb fejszével.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#488) FF23


FF23
senior tag

Látom én lettem a célpont :R (nem baj)

Szóval a mnyp-állami-nyp körüli sok-sok anomáliától eltekintve, aki a teljes mnyp mellett döntene (8+24%) akkor lehetne az érveit elfogadni, ha azt is meg tudná mondani, hogy a jelenlegi nyugdíjasokat miből fizessük.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#489) bobsys válasza FF23 (#488) üzenetére


bobsys
addikt

Siman leszarom. Konstans 30% minuszt csodbnek hivjak. Oldjak meg. Lehet kezdeni a sok lehuto kirugdosasaval igazi kiadas csokkentessel nem pedig apuci/anyuci/teso/haver/rokont betolni penzugyi-eloadoi-felterjesztoi osztalyvezetonek.
Azt a 24%-ot egyszeruen ellopjak ha nem lepek at a teljes allami nyudijrendszerbe. Mint emlitettem, ha Matolcsy szerint kilepek az allami nyugdijbol es nem kapok semmit akkor nem is kivanok befizetni semmit. Ugye a 70%-nak bucsut intek mikozben 24%-ot fizetek a nagy budoss semmire. Nekem a 24% az havi 100+ ezer forint.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#490) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Maradjatok a napi politika keretein kívül, ez nem politikai site !

Javaslom a Heti Választ, nekem meglepően jó fórumnak tűnt mikor olvasgattam, ráadásul azt talán Matolcsy úr is olvassa.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#491) Kobe


Kobe
veterán

azért ez egy elég merész kijelentés volt, a zindexes cikkben is benne volt, hog akárhogy csűrik csavarják, az minimum jogállamiságot sértő - ugye befizetés és a járadék kifizetése többé nem függ össze - de ha változtatnak rajta és adónak nevezik, az pedig emberi jogokat sértő, diszkriminatív. Mindét esetben van az AB-nek (még) mozgástere, utóbbi esetben pedig EU-s bíróságoknak is lesz min pattognia

(#492) bobsys válasza Kobe (#491) üzenetére


bobsys
addikt

AB-ben annyira nem bizom, mert max. megint valtoztatnak rajta egy picit, hogy ne szolhasson bele, de remelem az EU elkaszaja ezt a javaslatot nagyon csunyan. A mnypk mogott eros lobbierdeket feltudnak sorakoztatni nemzetkozi szinten is.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#493) FF23 válasza bobsys (#489) üzenetére


FF23
senior tag

Siman leszarom #1 megoldásnak nem rossz. Megfeleltél ;]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#494) Kobe válasza bobsys (#492) üzenetére


Kobe
veterán

ezzel az a gáz, hogy pont olyan formában fogadták el a törvényjavaslatot, amit az AB még a létező jogkörei mellett is ott támad emg, ahol akar. És ha van egy kis eszük és tartásuk, a korábbi korlátozás után darabokra cincálják a javaslatot. Ha meg nem, akkor is lehet menni az európai Emberi Jogi Bírósághoz, alkotmányos alapérdekek sérülése miatt

(#495) bobsys válasza Kobe (#494) üzenetére


bobsys
addikt

Meglatjuk.
Megyek is sorozni cimborakkal, lesz tema :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#497) Flashcash válasza Kickass (#473) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

El tudom magyarázni, ez egy egyszerű hazugság, hogy könnyebben átcsalják az embereket. A magyar állami nyugdíjrendszerben soha nem lesz örökölhető az egyéni számlán felhalmozott összeg. Lehet, hogy néhány évig szól erről majd valami kamu jogszabály, de mire fizetni kéne addigra visszavonják majd.

Az egyéni számla önmagában nem jelent semmire sem biztosítékot. A nyugdíjszámítási módszerek szabadon módosíthatók a politikusok által bármilyen formában. Legfeljebb gutaütést kaphat majd az az adófizető aki mondjuk 38-40évig valóban befizetett a rendszerbe, és majd elkezdik büntetni mindenféle degressziós tényezőkkel, azért mert nem minimálbér után fizette a járulékot, meg megemelik a korhatárt 65-68évre. Viszont lesz egy papírfecni a kezében X millióról amit befizetett az állami rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#498) amargo válasza bobsys (#469) üzenetére


amargo
addikt

Hogy miben bízok azt nem írom le - túl sokan rendelkeznek szavazati joggal és magukra veszik.

Viszont csak annyit tudok írni erre, hogy lesz feladata a következő kormánynak, továbbá mire én elérem a nyugdíj korhatárt, ezek már - ... - a föld alatt lesznek, csak mit csináljon az, aki most menne nyugdíjba - megy a levesbe vagy a 10.-re?

Integra:
Devecser is kapóra jött a kormánynak - fura -, de nem ragozom.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#499) Integra válasza amargo (#498) üzenetére


Integra
titán

következő kormánynak?
bármikor megléphetik valóban azt az agyrém ötletüket, hogy 8 éves ciklus..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#500) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Azért kíváncsi vagyok, hogy közép-hosszú távon pl. a feketegazdaság, zsebbe fizetés mennyire fog nőni.
Mert jelenleg, úgy látszik nagyon mindegy mennyit fizetsz be, nyugdíjad úgysem lesz.
Elérik, hogy érdemesebb csalni és magadnak félrerakni, befektetgetni.

- http://pazsitz.hu -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.