Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) amargo válasza viharhozo (#1138) üzenetére


amargo
addikt

Nyilvánvalóan ez a cél, hogy minél kevesebb információ alapján "döntsön" az ember.. aki nem tudja bevállalni a buktát annak egyértelműen az állami a nyerő.
De azt nem értem, miért kellene az önkéntesbe nyomni a pénzt? Te vagy más kitudja jelenteni, hogy az ott felhalmozott pénzt nem tudják államosítani? Persze jól tudom, hogy különbség van a mnyp és az önkéntes pénz között és a mnyp ezért tudják nagyon könnyen ezt megtenni, de én semmi garanciát nem látok arra, hogy az önkéntessel, miért ne tudnák megtenni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1152) #47053824 válasza tildy (#1140) üzenetére


#47053824
törölt tag

"úgysem szándékozom Magyarországnak többet adózni, vagy nyugdíjjárulékot fizetni"

Nagyon off, meg tudom jogod van hozza, etc... , de az ugy fair szerintem, hogy nem is szolsz bele akkor tobbet a dolgokba pl. valasztasok idejen!

(#1153) Kobe


Kobe
veterán

valaki magyarázzon meg nekem valamit

milyen logika alapján sikerült úgy összerakni ezt a törvényt, hogy átlépésről január 31-ig kell dönteni, de nyugdíjadó csak 2011 decemberben lesz belőle ?
szal nekem meg kell hoznom egy döntést januárban, ami az akkori állapot szerint aggályos - hiszen én ha maradok, lemondok az állami nyugdíjról, úgy, hogy akkor és azután még jódarabig a munkaadóm járulékot (jogot keletkeztető hozzájárulást) fizet, ami után kötelező ugye kapnom valamit, majd egyszercsak decemberben ez változik át nyugdíjadóvá. Szóval milyen alapon vesztek én el egy jogot januárban, amikor a jogvesztés csak decembertől érvényes ?

Nem tom értitek e az időbeli dilemmámat...... Ez ilyen sokkal előbb ütünk, aztán talán kérdezünk mentalitás, amiről nem tudom elhinni, hogy normakontrollon és AB-n keresztülmehet.
Azt nem tudom elhinni, hogy tényleg ilyen jogrendszerünk van, ahol nekem, mint jogot a büdös életben nem tanult embernek is feltűnik az alapvető logika hiánya a jorendszerben. Kb a betyárbecsület és a börtönszleng szervezettebb alapokra épül, mint nálunk a társadalombiztosítási rendszer, bakker

[ Szerkesztve ]

(#1154) amargo válasza Kobe (#1153) üzenetére


amargo
addikt

Tudomásom szerint csak decemberben fogod elveszteni, most arról kell döntened, hogy egy év múlva mit vesztesz el..

A próbaperek gyanítom csak ezek után jönnek, de kíváncsi vagyok mi lesz, valahol a neten olvastam önkéntes jogászról aki vállalkozott ilyen ügyekre.

Esetleg feljelentésbe mennyire szabad belemenni/gondolkozni? Mert a törvényt meghozzák rá, hogy ez törvényes.. miközben mindenki tudja, hogy nem az.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1155) bobsys válasza #47053824 (#1152) üzenetére


bobsys
addikt

szerintem nem is fog

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1156) Kobe válasza amargo (#1154) üzenetére


Kobe
veterán

az egy dolog, hogy decemberben veszik el, de nekem miért kell akkor arról nyilatkoznom januárban, hogy átlépek és márciusban már el is veszik a megtakaritásom, és már most is oda fizetem a lóvém, ha csak decembertől él a törvény ezen passzusa?
Akkor miért nem december a döntési határidő és neadjisten még realizálni tudjak 1 évnyi hozamot az mnypben, vagy neadjisten jól meggondolhassam, esetleg megvárhassam az AB véleményét ?
Gondoltam rá, hogy van valami köze a kisemmizéshez, ugye a járulék-adó közötti szemantikai hercehurca miatt, de az én értelmezésemben még így is fordítva sül el a puska, ugyanis ha most benne hagyják járulékként, akkor a döntés pillanatában tuti alkotmány ellenes a fennmaradó jog miatt....szal én itt arra következtetek hogy jövő decemberre az AB tagjai már a Duna mélyén lesznek betoncsizmában

Ez a kemény, nem a faláb.

[ Szerkesztve ]

(#1157) Rive válasza Kobe (#1153) üzenetére


Rive
veterán

A MNYP befizetéseket 2011 végéig a jelen macerától függetlenül a költségvetés kapja. 'Kompenzáciióként' minden befizető (átlép vagy sem) kap 2011-ig állami nyugdíjjogosultságot (ez a vazelin a s*ggbeb@száshoz). 2011-től leszel jogfosztott, ha maradsz MNYP tag.

Amúgy meg a törvény tekintélyes részének nincs más funkciója, mint az elrettentés - ezen túlmenő értelmet keresni...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1158) Rive válasza #47053824 (#1152) üzenetére


Rive
veterán

Kvára sokról tudok, aki inkább maradhatna csendben mint egy csalódott rendes ember :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1159) lajafix válasza Kobe (#1153) üzenetére


lajafix
addikt

azé' mert az önző hozzáállásodat az állam is magáévá tette :D : a ktvbe pénz kell, az államadósságot csökkenteni kell => a pénzed nem decembertől kell, hanem minél hamarabb, lásd 3% alatti hiánycél . Egyébként a pénzáramlások címszó alatt tanítják, nem a jognál, s nem böcsületről van szó, hanem -szerk: elkefélt- csődeljárásról.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#1160) lajafix válasza #47053824 (#1152) üzenetére


lajafix
addikt

ebbe beleszólhat, merthogy neki is van/volt befizetése, jogosultsága.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#1162) tildy válasza #47053824 (#1152) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez év eleje volta utolsó, mikor adóztam haza és emiatt szavaztam is , de az az ország amely így bánik az állampolgáraival... Következő magyarországi választásnál én már ha minden jól alakul kettős állampolgár leszek. ( ha addig fel nem dobom a pacskert- most eléggé megvisel az influenza)

De pont az ilyen mentalitás miatt nem is szándékoznék visszamenni. Ahogy esmein mondaná , saját fajtánk kivet maga közül , mert eljöttünk, ez milyen már. De semmi gond, elfogadom, majd csak lesz, aki befogad.

lajafix: így van. Nem is adjuk oda az államnak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1163) tildy válasza Kalandor (#1161) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez se piskóta.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1164) #47053824 válasza tildy (#1162) üzenetére


#47053824
törölt tag

Erre a kirohanasodra inkabb nem reagalnek.
Viszont el kell hogy keseritselek, nem leszel te meg kettos allampolgar 2014 aprilisaban. Ahhoz min 5+1 ev kell.

(#1165) fokukac


fokukac
nagyúr

[link]
Nyugdíj: állásával játszik az a köztisztviselő, aki marad?

További eszközökkel igyekszik nyomást gyakorolni a kormány azokra, akik azt fontolgatják, hogy maradnának a második nyugdíjpillérben. A kitartók számára előírt nyilatkozatokat a pénztárak fiókjaiban nem lehet megtenni, az pedig a többek közt a közszférában dolgozóknak okozhat fejfájást, hogy az állami rendszerre nemet mondó döntésükről értesíteniük kell munkahelyüket.

welcome to the matrix.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1166) bobsys válasza fokukac (#1165) üzenetére


bobsys
addikt

ez egyre durvabb
fenykepet nem fognak rolam csinalni a ONYF fiokban? meg akkor mar mondjuk ujjlenyomatot venni?
es azt meg mindig nem ertem, hogy miert csak szemelyesen lehet, meghatalmazast ha jol tudom pont arra talaltak ki, hogy ne kelljen nekem elmenni valamit intezni hanem helyettem mondjuk a penztaram kepviseloje elintezze

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1167) viharhozo válasza amargo (#1151) üzenetére


viharhozo
addikt

Garancia nincs, nyilvan elvehetik a bankbetetedet meg az ingatlanodat is, de ilyen alapon a legcelszerubb, ha most rogton lelovod magad.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1168) Integra válasza fokukac (#1165) üzenetére


Integra
titán

szerintem megy a para még mindig, hogy nem fognak elegen átlépni államiba. gondolom számolnak és sok pénz maradna az mnyp-ben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1169) Alg


Alg
veterán

Hurrá, 2 hete léptem be magánba, mert kötelező...
Jelenleg 2 lehetőséget látok a jövőre:

1, Mire nyugdíjba megyek, nem lesz aki fizesse, ezért keveset fogok akkor kapni

2, Mielőtt nyugdíjba mennék, a kevés járulékfizető miatt megemelik a járulékot -> kevesebb fizetést fogok kapni (ha nem lépek át államiba, akkor meg a kettő kombinációja... hurrá, megmentettük a nyugdíjakat :W )

Megoldás: Le vannak ezek magasról ejtve, megyek önkéntesbe és/vagy életbiztosítóhoz...

Mellesleg NYIKI jelentést olvasta valaki? Vannak bene érdekes dolgok...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1170) lajafix válasza fokukac (#1165) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem az állami munkahely máshonnan is tudná, nem csak a nyilatkozatból... Az állami szférából leépíteni akarnak, lehet ez is rendező elv, annyira egzakt mint a többi leépítési döntés.

Alg: te pályakezdőként itthon akarsz maradni? Úgy sejtem jó matematikai képzést kaptál, minek? A Nyugdíj és Időskori kerekasztal évekig tartó nyögéseire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#1171) Alg válasza lajafix (#1170) üzenetére


Alg
veterán

Első pár évben még itthon, aztán majd meglátom...
Valóban, aktuáriusként van lehetőség külföldön is bőven, én meg nem zárkózom el előle...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1172) fokukac válasza bobsys (#1166) üzenetére


fokukac
nagyúr

"fenykepet nem fognak rolam csinalni a ONYF fiokban? meg akkor mar mondjuk ujjlenyomatot venni?"

Minek? Az már rég megvan... :P :D

Alg: kellemetlen, de igazából még előtted a jövő, ne foglalkozz vele. Akinek viszont már több millió Ft-ja áll a pénztárakban, most nehéz döntés előtt áll....
aktuárius vagy? akárhova mehetsz, szénné fogod magad keresni. ;)

Laja: ott kúrtuk el, hogy nem mentünk ki külföldre már évekkel ezelőtt, még a válság előtt.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1173) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Biztos volt már róla szó, de most akkor ha valaki nem nyilatkozik jan31-ig, akkor azzal mi lesz? Átkerül az államiba, vagy ott marad ahol van? :F Nulla a tájékoztatás, illetve egyszer ezt hallom, egyszer azt :R

(#1175) Alg válasza God Vazzeg (#1173) üzenetére


Alg
veterán

Szerinted?

Naná hogy átkerül államiba.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1176) fokukac válasza God Vazzeg (#1173) üzenetére


fokukac
nagyúr

átkerül az államiba, automatikusan.
milyen tájékoztatást vársz?
Viktorunk nem a járulékfizetőknek, hanem a 3 millió mostani nyugdíjasnak ír szép, szerelmes levelet, hogy megvédte a nyugdíjukat... a járulékfizetők le vannak szarva.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1177) Integra válasza Alg (#1171) üzenetére


Integra
titán

ha perfekt vagy angolból, most húzz át londonba, dolgozol 10 évet, aztán elmész nyugdijba. ha rám hallgatsz.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1178) lajafix válasza Alg (#1171) üzenetére


lajafix
addikt

off: vazzeg az aktuárius top végzettség, ne habozz.

Rock'n Roll

(#1179) God Vazzeg válasza fokukac (#1176) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Köszi mindenkinek :R Érdekes dolog ez, anno erővel beléptettek, most meg lehet **opni a faxt :U Mondjuk nálam annyira nem gáz, nem sok van benne, szerencsére :D

(#1180) Woodslave válasza fokukac (#1176) üzenetére


Woodslave
nagyúr

bennem az a kérdés merül fel, hogy mi a fax köze van ehhez a mostani nyugdíjasoknak? Komolyan mondom én minden nyugdíjast eltiltanék a közügyek gyakorlásától, lehet értelmesebb politika lenne :U ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1181) fokukac válasza Woodslave (#1180) üzenetére


fokukac
nagyúr

semmi. klasszikus, "osszd meg, és uralkodj!" jellegű politika, össze kell ugrasztani a különböző érdekcsoportokat...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1182) Integra válasza God Vazzeg (#1179) üzenetére


Integra
titán

az "erővel" azért volt, mert mo-n az öngondoskodás alapvetően nem jellemző a zemberekre sok évtizednyi szocializmus után. nálunk egyszerűen kiestek olyan mechanizmusok a társadalom feljődéséből, mint az öngondoskodás. ha meglettek volna, akkor valszeg magadtól is beléptél volna, nem kellett volna pusholni.
ennek a szerencsétlen flétónak egyet lehet a számlájára a pozitiv oldalra irni, hogy igenis súlykolta az emberekbe, hogy magukért tegyenek első sorban, szakadjanak le az állam emlőiről, és az öngondoskodásra figyeljenek oda, mert nagyon nem jó dolog a kiszolgáltatottság. most meg...
szocializmus reneszánsz van:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1183) Integra válasza fokukac (#1181) üzenetére


Integra
titán

ez csak egy utólagos igazolás, amit valszeg a kommunikációs stáb nemrég talált ki, hogy csomagolják be azt, hogy gyakorlatilag lopnak. végülis ez a robin hoodoskodás ugye nem új keletű történet.. hiába, ez van, egyik kutya, másik eb. :)
más kérdés, hogy még a 83 éves nagyanyóm is érti mi történik, nem értem miért nézik szellemileg visszamaradottnak vagy leépültnek..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1184) viharhozo válasza Integra (#1182) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez is csak feligazsag. Azert van ~1,5 millio onkentes nyp-tag (igaz, ezek jelentos resze nem feltetlen onszantabol lepett be, hanem mert ezt adta a munkaltato) ~1000 milliardos vagyonnal, emellett legalabb ugyanekkora nagysagrendu penz van a unit-linkedet arulo, magat penzugyi szolgaltatonak alcazo rablobandak kezeleseben is. Figyelembe veve, h a lakossag jelentos resze az unios normak szerint praktikusan nyomorog, ezek egeszen turheto szamok.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1185) szesa


szesa
senior tag

A Magányugdíjpénztatrban felgyülemlett pénzt mikor és hogy kaptam volna meg?

Egy nyugdijat állapítanak meg (összeg), aminek egyik resze a teljes allami masik resze meg ebből a kasszából jött volna nemde?

Tehát egy pillér lett volna a direkt állami rendszerből történő kifizetések könnyítésére.

Ami nem tiszta számomra ez az "öröklődési" lehetőség.
Ez kire vonatkozik ? A teljes összegre, vagy csak a kamatokra? És mi van ha negatívban van a hozam?
Valami buktató csak van ebben, mert azt kötve hiszem hogy a mindenki által felhalmozott nyugdijvagyon az ilyen egyszerüen megörökölhető lenne a családtagok, vagy gyermekek számára. (Például 10 év alatt kb 3 millio, 40 év alatt igy kb 15 Millio Ft-ot jelentene ez az összeg, már ha valaki rendesen be volt jelentve).
Ezt az összeget leörökölheti - felveheti egy hozzátartozó, egy összegben?
Ez ügye nem igy van?

-

(#1186) lajafix válasza Integra (#1182) üzenetére


lajafix
addikt

Integra: fletó pont az ellenkezőjét cselekedte, amit te hansúlyozásnak vélsz: pont azokat szívatta extra adókkal, akik az adókötelezettségeiket teljesítették. Épp az a probléma, hogy ez marad változatlan ...

de nekem levezetheted azt, hogy lehet a fletói 70%+ adóterhelés mellett, kopterkedés nélkül öngondoskodni. :)) Bármiről meggyőzhető vagyok.

Rock'n Roll

(#1187) Integra válasza lajafix (#1186) üzenetére


Integra
titán

az hogy ugyanazt vitte tovább mint bárki más, hogy a rendszerben lévőket megnyomorgatjuk még egy picit, annak semmi köze az mnyp-hez, illetve ahhoz, hogy ha tud, az ember maga intézze a dolgait.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1188) lajafix válasza Integra (#1187) üzenetére


lajafix
addikt

dehogy nincs, ami a nyomorgatás után marad, abból tudod magadnak intézni a dolgaidat.

Rock'n Roll

(#1189) szesa válasza Woodslave (#1180) üzenetére


szesa
senior tag

na erre en is várom a választ:

1- mostani nyugdijas megkapja a meghatarozott nyugdíjösszegét
2- ő nem volt magányugdijp tag tehát az általam előbb "meg nem értett" családi nyugidjvagyon öröklés sem létezik
3 - az ö nyugdijat éppenhogy ennek az összegnek az államkasszába irányítása biztosítja leginkább

---

Ennek ellenére olyan vehemenciával arroganciával és ütődöttséggel csápolnak, tüntetgetnek, ordibálnak, felháborodnak, miközben öket ez nem éritni hogy az már paródia kategóriába illik.

Én nem értem mit tombolnak már????

Nem vagyok én fidesz párti, de már megbocsásson a világ, ebben a szar helyzetben ez a legkevésbé fájdalmas lépés amit tehetnek.

Persze az más kérdés hogy szegény nyuggereket teljesen be tudják hülyíteni a szoci demagógok, de amögött semmi értelem nincs, csak a tömeg.
És már megtanultak skandálni is.
(ja és hozzáteszem nekem vannak ilyen nyugdíjas ismerőseim, akik amugy baromi jól élnek, na azok nagy "fanatikusok" is, látszólag nagyon kritizaltak 2006ban a ferit, de most ott olálkodnak körülötte, mondván megvilágosodtak)
Viktor meg épp most cseszi el: képes volt a nyuggereknek levelet irni...ezzel mindent elbukik :)

-

(#1190) Integra válasza lajafix (#1188) üzenetére


Integra
titán

ez valóban igy van, csak én nem erről beszéltem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1191) lajafix válasza Integra (#1190) üzenetére


lajafix
addikt

hanem miről? Teljesen farizeus szöveg öngondoskodásról beszélni akkor, amikor 70%+ a terhelés.

Rock'n Roll

(#1192) amargo válasza viharhozo (#1167) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem az emberek többsége pont ezért látja olyannak a jövőt, mint amilyennek, eddig voltak korlátok, de most nincsen vagy rosszul látom?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1193) Integra válasza lajafix (#1191) üzenetére


Integra
titán

szerintem meg nem.
nem tudsz mit tenni, fizetned kell. ja de, feketézel és csalsz. én nem csalok, nem feketézek. ami meg marad, abból igenis figyelek, hogy mit hova teszek. persze el lehet szórni a maradékot is vagy megrántani a vállat, hogy mi hova folyik el...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1194) Alg


Alg
veterán

Neeem baj, a lényeg hogy "megmentettük" a nyugdíjakat.

Meg majd kapják a levelet a mnyp tagok is a "választási lehetőségekről"

LOL

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1195) lajafix válasza Integra (#1193) üzenetére


lajafix
addikt

a maradék 30%-ból aztán sose raksz félre, főleg ha családot is alapítasz merthogy a fenntarthatósághoz utódok is kellenek: ez sima matek sajnos.

Rock'n Roll

(#1196) Integra válasza lajafix (#1195) üzenetére


Integra
titán

úgy kell tanulni és dolgozni, hogy lehessen. senki nem mondta, hogy ez máról holnapra megy, de a legkevésbé sem képviselem a te minden mindegy világnézeted, maradjunk ennyiben.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1197) lajafix válasza Integra (#1196) üzenetére


lajafix
addikt

Integra ez akkor is matek ha úgy kell tanulni és dolgozni, akkor is 70%+ a terhelés.
Nekem pedig aztán legkevésbé minden mindegy a világnézetem.

Rock'n Roll

(#1198) joysefke válasza Rive (#1157) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A MNYP befizetéseket 2011 végéig a jelen macerától függetlenül a költségvetés kapja. 'Kompenzáciióként' minden befizető (átlép vagy sem) kap 2011-ig állami nyugdíjjogosultságot

Rive, tudsz ehhez linkelni valamit? Én pont azért maradnék MNYP-ben mert úgy gondolom, hogy többet ér az a 10% befizetés befektetés formájában mint a 34% befizetés állami igérvény formájában. Ehhez képest kapnék +1 év állami igérvényt, lenne 5,5 helyett 6,5 év szolgálati időm na puff. Ezzel kitörölhetem a valagamat.

J.

(#1199) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vérlázító:
A szemkilövő vágó lászló 38 évesen nyugíjas, 280E a havi (nettó) nyugdíja,
naja nem sajnálom tőle, megdolgozott érte. :W
Link

[ Szerkesztve ]

(#1200) Boxer001 válasza joysefke (#1199) üzenetére


Boxer001
veterán

Ezekre van pénz...hogy a jó édes k. anyjukat. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.