Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) deicide válasza DopeBob (#1399) üzenetére


deicide
veterán

Nem is azt mondom, hogy most dönt rosszul, most csak dönt így vagy úgy és hosszú évek múlva derül ki, hogy jól vagy rosszul.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1402) ityam válasza Boxer001 (#1395) üzenetére


ityam
senior tag

az a logikus hogy majd a jövőben máshogy számolják az állami nyugdíjat a magánpénztári tagoknak. Tegyük fel hogy a számolásnál a fizetést az állami rendszerben lévőknek 100% al számolják majd a magánban eltöltött évek fizetését meg mondjuk 50-60%-al. Ha valaki visszalépett az államiba akkor annak úgy fogják számolni mintha a magánban eltöltött évek is államisak lettek volna tehát 100% al. Így már is kisebb a forradalom lehetősége.

(#1403) sith7


sith7
nagyúr

hogy visszataláljak :B

(#1404) V.Stryker válasza Boxer001 (#1398) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem az elveim eddig is úgy diktálták,hogy majd én gondoskodom magamról, az állam nem kér tőlem semmit és én sem fogok igényt tartani semmire. Ha meg nem telik rá, akkor vállalom,hogy dögöljek meg. Persze az állam nem mond le a részéről, de ez nem változtat nálam.

Én a következőt találtam ki és nem kell követni engem, csak hogy mozgassam a ti kerekeiteket is: Szóval maradok a magánban és beléptem egy önkéntesbe. Mivel bizonyíthatóan romlik az eltartók és az eltartottak aránya, ezért nem hiszek az állami nyugdíjba. És a munkáltatómmal és minden további munkáltatómmal lebeszélem,hogy a lehető legminimálisabban legyek hivatalosan alkalmazott, amit spórolunk azt felezzük és az én részem megy az önkéntesbe. Ennyi.

Ennek annyi oka van,hogy kurvára bassza a csőröm,hogy én 10 éve is befizettem becsülettel az adómat, 5 éve is és most is. És még mindig többet akarnak tőlem, miközben a veszteségekért én k.rvára nem vagyok hibás. Hát a k.rva anyjukat.....

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1405) bobsys válasza fokukac (#1381) üzenetére


bobsys
addikt

koszonom
a masik kerdesedre pedig, ha 3 honapnal tobb idot toltesz kulfoldon azt elvileg a lakohelyed szerint illetekes okmanyirodaban be kell jelentened

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1406) tildy válasza Boxer001 (#1395) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg a mostaniból is folyhatna vér, hiszen milyen alapon kap az az államtól nagyobb nyugdíja, aki az összeset odaadja az államnak, és aki marad mnypben milyen alapon kell neki ugyanúgy a 24%ot fizetni? Csak ugye zsarolás na....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1407) Alg


Alg
veterán

Jelenleg mindenki csak találgat, senki nem tudja maradni vagy menni jobb... Most komolyan, még azt sem tudjuk hogyan fog működni az állami rendszer???? :W Voltak itt mindenféle egyéni számlákról sugdolózások, de valaki tudja, milyen lesz? Nem, senki. Gratulálok Viktorka.

Gabika meg csak engem emlékeztet az egykori vizitdíjas kisasszonyra?

Egy megoldás van: Önkéntes, és/vagy hosszú lejáratú életbiztosítás.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1408) ityam


ityam
senior tag

"Egy megoldás van: Önkéntes, és/vagy hosszú lejáratú életbiztosítás."

Ha valakit nem tudja miért is jó egy életbizti és érdekli mint ÖNYP alternatíva akkor nyugodtan vegye fel velem a kapcsolatot, mivel biztosítónál dolgozok

[ Szerkesztve ]

(#1409) fokukac válasza ityam (#1408) üzenetére


fokukac
nagyúr

Csak, hogy spóroljak egy kis telefonköltséget nekik, itt halkan megsúgom, hogy semmire nem jó egy életbizti.
Olyat csak az ilyen idióták kötnek, mint én (vagy apám), aztán meg nem lehet kiszállni belőle, csak kurva nagy veszteséggel...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1410) tildy válasza fokukac (#1409) üzenetére


tildy
nagyúr

Abbol nem lejaratkor szokas kiszallni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1411) Alg válasza fokukac (#1409) üzenetére


Alg
veterán

Kiszállni csak veszteséggel lehet, ezeket általában lejáratra tervezik...

Szintén biztosítós, de nem üzletkötő, hanem aktuárius vagyok, így elég jól belelátok a termékek működésébe...

Egy-egy jól megválasztott UL azért szépen tud fizetni lejáratkor

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1412) ityam válasza fokukac (#1409) üzenetére


ityam
senior tag

Lejárat előtt nem érdemes belőle kiszálni ez tény, de ha a nyugdíjas éveidre akarsz gyűjteni akkor elindítod mondjuk úgy hogy 55-60 éves korodba járjon le és akkor legalább lesz akkor pénzed mert nem költöd el másra. Ha nem tudod fizetni akkor nem olyan baromnak kell lenni hogy visszavásárolod veszteséggel hanem ledíjmentesíted ameddig nem tudod fizetni és semmi baj nem történik. Ha fontos az adott cél amihez kötöd. pl nyugdíj akkor nem is lenne szabad megforduljon a fejedbe hogy előtte kiszálljál belőle.
Ezenkívül hasznos szolgáltatásokat lehet kérni bele hogyha esetleg veled történik valami akkor átvállalja a biztosító a további díjfizetést vagy legalább a családodnak megoldja több anyagi problémáját.
Persze nem mindenkit érdekelnek ezek a szolgáltatások de ettől függetlenül nem rossz életbiztiben sem gyűjtögetni.

(#1413) sith7 válasza fokukac (#1409) üzenetére


sith7
nagyúr

+ 1 :W

tudom, hogy nem szabad, érdemes előbb kiszállni, de ha az élet mást osztott , akkor muszáj , mert kell a pénz :O :W

445000 - et fizettem be, visszakaptam 332000 - et :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1414) ityam válasza sith7 (#1413) üzenetére


ityam
senior tag

Kérdés hogy miért kötötted? Milyen célból. Ha csak azért mert hogy járt rá adókedvezmény és azt mondták milyen jó befektetés akkor jogos is lehet a felháborodásod. De ha mondjuk ahhoz kötötted az életbiztid hogy egy bizonyos eseményre legyen megtakarított pénz(Pl gyermek taníttatás, esküvő,lakásfelújítás,nyugdíj stb) akkor ha ezt korábban kiveszed akkor meg az lesz a probléma hogy nem lesz arra sem amit a megkötésekor fontosnak találtál hogy márpedig legyen.
De ez már nagyon eltér a tárgytól.
Amit tudni kell az életbiztiről hogy egy konkrét célra ha gyűjtögetsz mert FONTOSNAK tartod akkor ez egy jó konstrukció. Ha közbejön valami probléma és nem válik fontossá az adott dolog akkor az probléma.Olyan összeggel kell inditani amennyit ki tudsz fizetni és bármikor rakhatsz hozzá rendkívülibe nagyobb összeget amit ugyancsak erre a célra szántál, amit bármikor kivehetsz 99-100% on ha esetleg úgy alakul hogy kell pénz.
Egyébként próbálj meg egy ÖNYPből kivenni 5 év után pénzt. Szerinted mennyit kapsz meg?

[ Szerkesztve ]

(#1415) sith7 válasza ityam (#1414) üzenetére


sith7
nagyúr

milyen jó befektetés

azért ... hidd el , nem akartam én kivenni ... nem én ... :(

[ Szerkesztve ]

(#1416) ityam válasza sith7 (#1415) üzenetére


ityam
senior tag

Ez a baj hogy így adták el régen....
Ez pedig ebben a formában nem igaz. Főleg nem ha régi klasszikus életbizi volt és nem is Unit Link.

(#1417) sith7 válasza ityam (#1416) üzenetére


sith7
nagyúr

azt hiszem 97 - ben kötöttem :U

(#1418) _BM_ válasza Alg (#1407) üzenetére


_BM_
senior tag

"Voltak itt mindenféle egyéni számlákról sugdolózások, de valaki tudja, milyen lesz? Nem, senki."

2000 környékén már beindították az egyéni számlás rendszert, valszeg ilyen lesz az új is. Ez úgy nézett ki, hogy év végén kaptál egy papírt, amin rajta volt, hogy mennyi járulékot fizettél be a tárgyévben ilyen-olyan jogcímen. Ezt szüntették meg 2003-ban....

(#1419) Alg válasza ityam (#1414) üzenetére


Alg
veterán

Ott a lényeg.

És valóban, rendkívüliből nálunk is büntetés nélkül lehet visszavásárolni - sőt, van olyan termékünk, ahol jobban jár az ügyfél ha díjmentesíti, és ugyanannyit utána befizet rendkívüliben évente mint amennyi az éves díja lenne...(mondjuk ez elég elcseszett konstrukció, de így sikerült...)

Persze, ezzel szemben alacsonyabb havi/éves díj=alacsonyabb haláleseti/egyéb bizt. eseményi bizt.összeg, és százalékosan magasabb fix költséglevonások (ami mondjuk még mindig nem jelentős)

Tőke/hozamvédett UL termékek meg szerintem az egyik legjobb rövidtávú, biztonságos befektetési lehetőséget nyújtják (jellemzően 2-3 éves futamidővel elérhető garantált 10-13%-os kumulált kamat...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1420) ityam


ityam
senior tag

sith7: 97 es szerződés jó eséllyel még nem is Unit link volt hanem klasszikus. Azoknál pedis még lejáratkor sem veszel ki általában többet mint befizettél. Szal ott átvertek jó eséllyel.Az a baj hogy nem csak téged és ennek a levét a mai üzletkötők isszák meg.
Ott sem a termékkel volt a baj csak nem arra volt jó amivel eladták.

Alg:
Persze mindig lehet trükközni. Valszeg én is így fogok tenni a saját biztimmel. 3 év után tudom díjmentesíteni aztán meg rendkívülibe rakom be a pénzt mert arra nem kell adminisztrációs díjat fizetni :D De ez már csak a trükközés

(#1421) sith7 válasza ityam (#1420) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem akartam feszültséget kelteni, mert van elég gondja mindenkinek, de ha Te már kimondtad , igen, átvertek nem is kicsit ... 1,5 milliós végső összeggel hitegettek, ami ha kivárom, mint utólag kiderült nem lett volna 800.000 Ft sem :(

(#1422) lajafix válasza _BM_ (#1418) üzenetére


lajafix
addikt

kicsit kevered a dolgokat. 2000ben kiküldték papíron hogy mennyit fizetett be utánad a munkáltatód, sokan 'csodálkoztak' hogy jé nem vagyok fullra bejelentve? Már jó régen az Ügyfélkapun online megnézheted.

Rock'n Roll

(#1423) lajafix válasza Alg (#1407) üzenetére


lajafix
addikt

egyértelmű, hogy maradni jobb, hisz a 'közgaztan felkent szaktekintélye' Róna Péter szerint vissza kell lépni. Amit pedig ő mond az 99%ban fordítottan helyes.

Rock'n Roll

(#1424) lajafix válasza Integra (#1250) üzenetére


lajafix
addikt

muszáj hogy osszam neked az észt ha azt hiszed, hogy nettó fizetésből ilyen elvonási szint mellett öregkorára érdemi megtakarítást lehet elérni egy átlag magyarnak. Ez nem visszahúzás, hanem realitás és nem neked szól, hanem azoknak, akik olvasták az elképzelésed. Megjegyzem nemhogy Magyarországon, hanem nyugaton sem képesek erre az átlagemberek, meg is bukna ott az a politikus ha 30% körüli nyugdíjelvonás melett még további öngondoskodást hirdetne .

Még1x: ez a nagybetűs realitás. Na buék neked, küzdjél tovább messze. ha már itthon nem ment a nettóból várat elképzelés.

Rock'n Roll

(#1425) lajafix válasza tildy (#1252) üzenetére


lajafix
addikt

Tildy a hosszútávú öngondoskodásról volt szó az ember öregkorára. Amit te itt leírsz az max beugró rész egy lakásba és ma egy átlagos 26 évesnek álom. A küzdést meg bizony szükséges, csak annak az eredménye kb nettó 200e lehet átlag, merthogy Integra hiába tanult oly sokat önerőből sajnos a várható érték fogalmát nem magyarázták el neki.

Rock'n Roll

(#1426) ityam válasza sith7 (#1421) üzenetére


ityam
senior tag

Mint mondtam ott nem a termékkel volt baj hanem azzal amivel eladták. Ez részben a biztosítók hibája (rossz oktatása az eladástechnikának)másik részben meg az üzletkötő hibája.
A régi klasszikus biztire mondok egy példát hogy mire jó: Tegyük fel hogy 45 éves fiu vagyok van egy 45 éves feleségem. Nyugdíj kiegészítésképpen szükségünk lenne 2 millió forintra. Ezt kb 60 éves korunkra akarjuk összegyűjteni.Mint ahogy az üzletkötő felhívta a figyelmem hogy erre az összegre attól függetlenül szükségem lesz hogy életben vagyok e én vagy a párom mert ha valamilyen oknál fogva én vagy a párom meghalna akkor sem lenne kevesebb pénzre szükségem. Ezért jó ötlet egy klasszikus életbizti mert az a lejáratkoz is kifizeti a 2 milllát illetve ha korábban történik bármelyikünkel egy haláleset akkor is megkapja a másik a 2 millát. Ami lehet akár 1 év múlva is.Egy ilyen bizti nekem megér havonta 15480 Ft(ennyibe kerül) ot mert bármi megtörténhet és nem akarom hogy ha valami történik velem akkor pénz nélkül maradjon a párom és vicca versa. Ha nem történik haláleset akkor is csak a 2 millát fizeti ki(plusz valamekkora hozamot) hiába fizettem be 15 év alatt majdnem 2,8 millát. Szal látszik hogy befektetésnek nem jó. A hozammal próbáltak meg még érvelni hogy az majd felturbózza csak akkoriban az állampapírokon nem 5% körüli hozam volt mint ahogy az infláció sem. Hanem nagyobb és a kalkulációk a nagyobb feltételezett hozammal számoltak mert akkor éppen több volt az állampapírokon is a hozam.Aztán közben az lejjebb ment így aztán borult a bili.Régi biztik részvénybe nem fektethettek szal esély sem volt nagy hozamra ha az állampapírok hozama leesik. Illetve a hozamból is csak a 2.5-3,5% fölötti részből kapott az ügyfél szal ha 5% volt a hozam akkor 1,5-2% ot kapott ténylegesen. persze ha 12-15% hozam lett volna akkor nem gond mert 10-12% megmaradt volna belőle csak hát közben nem ennyi hozam volt végül az állampapírokon.

Szal a lényeg hogy ha nem azzal van eladva az életbizti amire ki lett találva akkor abból baj van. A példámból kiindulva látszik hogy ami a szerződésben van 2 millió Ft os Garantált biztosítási összeg az jóval kevesebb mint a 15480Ft os havi díj 15 évvel beszorozva szal jó befektetésnek nem szabadott volna senkinek eladni ilyen terméket, mert ugyan erre még lesz valamekkora hozam de nehezen dolgozza le ezt a nagy hiányt. Gyakorlatban a szerencsések ki tudnak jönni annyi pénzel belőle amennyit beleraktak.
A lényeg tehát mivel adjuk el.

Sajnos az uj Unit Link biztikkel is átverik a mai napig az embereket. Multkor jöttem volt évfolyamtársammal vonaton és mondta hogy havi 80Kt fizet egy biztibe mert mondták hogy milyen jó befektetés és hogy csak 2 évig kell fieztni utána már kivehető. Nagyon sajnáltam a gyereket mert ez is átverés. Nincs 2 éves tartamú biztosítás. Biztos hogy legalább egy 10 évest kötött amit ugyan vissza lehet vásárolni 2 év után de akkora bukta lesz belőle mint egy ház.
A BIZTOSÍTÁS NEM RÖVID TÁVÚ DOLGOKRA VALÓ ÉS CSAK OLYAN DOLGOKRA SZABAD BENNE TAKARÉKOSKODNI AMI FONTOS SZÁMUNKA ÉS NEM AKARJUK EZÉRT KORÁBBAN MEGSZÜNTETNI!!! Ilyen tipikusan a nyugdíj, vagy a gyermekünk jövőjének a megalapozása.Ezek jellemzően olyan fontos dolgok hogy még plusz biztosítási védelem is elkell a megtakihoz hogyha valami történik akkor is meglegyen az a pénz amit szerettünk volna. Mert a gyereknek akkor is szeretnénk biztosítani az életkezdéshez egy alaptőkét ha valami történik velünk illetve ha a nyugdíjra gondolunk akkor pedig ha én mégsem érném meg akkor a páromnak ugyanugy szüksége lesz arra a pénzre ha én már mondjuk 5 év múlva meghalok De 5 évnyi megtakiból nem sokra megy a hátramaradott fél önmagában.

Remélem sikerült érthetően fogalmazni hogy mikor érdemes életbiztibe gyűjtögetni. Amivel én feldobtam a témát az a nyugdíjkiegészítés. Annál pedig igenis van létjogosultsága az életbiztinek.

Továbbiakban inkább privátban irogatok, annak akit érdekel mert ez nem a nyugdíjbiztosításos topic hanem a nyugdíjpénztáras.

[ Szerkesztve ]

(#1427) _BM_ válasza lajafix (#1422) üzenetére


_BM_
senior tag

"Már jó régen az Ügyfélkapun online megnézheted"

Szólj a birkapásztoroknak és az építőipari segédmunkásoknak, hogy pattanjanak fel a netre a netbookkal, és csekkolják le a bejelentettségüket. :))
Miért kellett megszüntetni a papíros nyilvántartást? Minden évben félreteszi az ügyfél, és amikor eljön a nyugdíjkorhatár, beviszi a nyuggerhivatalba, ahol megállapítják az ellátását. Hogyan fogják megállapítani azoknak a pénzét, akik mondjuk 90 óta dolgoznak mindenféle munkahelyen?

[ Szerkesztve ]

(#1428) sith7 válasza ityam (#1426) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, igazad van, de mint mondtam , nálam az élet közbeszólt; nem is kicsit :(((

(#1429) ityam válasza sith7 (#1428) üzenetére


ityam
senior tag

:(

(#1430) fokukac válasza lajafix (#1422) üzenetére


fokukac
nagyúr

hol? én nem találok ilyen opciót...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1431) Mercutio_ válasza Alg (#1419) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hümm, 12% kumulált kamat, az évi 4% 3 év esetén, hááát ennél az otp is többet fizet lekötés esetén.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1432) Alg válasza Mercutio_ (#1431) üzenetére


Alg
veterán

Nagyonoff, de:

- úgy néz ki eléggé alábecsültem, most megnézve, csak a saját termékünket, évi 9-10% körüli kamatot látok
- otp nem ad mellé életbiztosítást

Off témával végeztem...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1433) Mercutio_ válasza Alg (#1432) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na, így már más :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1434) ityam válasza Mercutio_ (#1431) üzenetére


ityam
senior tag

ha havi befizetést nézel és havi kamatozást számolsz mindig az éppen aktuális befizetésre akkor 3 év alatti 11,5% os összesített "komulált kamathoz" évi 7% os kamattal kell berakni mindig a pénzt.
Ettől függetlenül énnekem nem tetszenek a hozamvédett alapok mert a költségek elviszik azt a hozamot.

[ Szerkesztve ]

(#1435) sith7 válasza ityam (#1434) üzenetére


sith7
nagyúr

akkor ez is egy csodás konstrukció ... :(((

[ Szerkesztve ]

(#1436) ityam válasza sith7 (#1435) üzenetére


ityam
senior tag

ez nem konstrukció. Ez egyszerű tény. Ha minden hónapba beraksz bankba X forintot 36 honapig és mindig az aktuálisan bent lévő pénzre évi 7% kamatot számolsz havi kamatozással akkor 11.5% jön ki. Most számoltam ki excelben. Tehát ez nem kész termék. Ez egy feltételezés.
Folyamatos díjfizetésre sajnos nem lehet találni az említett 8-9% os garantált hozamot("kamatot"). Egyszeri befektetésre(lekötésre) még csakcsak.

A folyamatos megtakarításnál nem azt kell várni hogy sokkal több pénzed lesz, max ha nagyon hosszú futamidőben gondolkodol.

[ Szerkesztve ]

(#1437) sith7 válasza ityam (#1436) üzenetére


sith7
nagyúr

értem

(#1438) sith7 válasza ityam (#1436) üzenetére


sith7
nagyúr

miért ment 2x ? :F

[ Szerkesztve ]

(#1439) Ivan15 válasza tildy (#1406) üzenetére


Ivan15
senior tag

ez igy igazsagtalan, hogy aki marad mnyp tag az fizeti a 24%-ot es nem kap erte allami nyugdijjogosultsagot.
Ezert talan
-vagy megszüntetik ezt a befizetest (nem valoszinü, mert jol jar vele a kormanyzat)
-atnevezik ahogy mar hallani lehetett ezt a jarulekot. Adonak hijjak majd, es igy tenyleg fizeti mindenki (igy több nyugdijast lehet tartosan eltartani)

"Ha elegen leszünk, akik ellenállunk az állami mohóságnak és erőszakoskodásnak, fennmaradhat a többpilléres nyugdíjrendszer, ami csökkenti a következő generációk nyugdíjterheit. "forras: http://www.azennyugdijam.eu/ :DDD -inkabb ez garantalja az allami nyugdijakat tartosan is (ha sokan maradnak mnyp tagok)

" már nem vagyok része a szolidaritáson alapuló állami nyugdíjrendszer-közösségnek. kiszerződtem az állami nyugdíjrendszerből. de mert úrinő is vagyok egyben, a cégem továbbra is fizeti a 24%-os járulékot, hogy nagyrabecsült kormányunk tudjon nyugdíjakat fizetni." Andrea Frenyo (http://www.facebook.com/nyugdij) Igy igaz, igaza van :K

Szolval minel többen lepnek ki az allamibol annal jobb lesz az allamnak, ha ez a szabalyozas megmarad. Es a marado mnyp-tagoknak is maradhat a felhalmozott nyugdij. Kecske is, kaposzta is :D

[ Szerkesztve ]

(#1440) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Nagyon összevagyok keveredve a témában. 5-éves munkaviszonyom van, mind államiba mind magánnyugdíj pénztárba fizettem pénzt. Itthon aztmondják lépjek ki a magánból, ami pénzt befizettem eddig vegyem ki és menjek az államiba. Ezzel én így jóljárok?! Valaki egyszerűen, érthetően felvilágosítana mitévő legyek?!

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1441) Ivan15 válasza Tom5 (#1440) üzenetére


Ivan15
senior tag

Sztünk itt a többseg szerint a forumon -maradj mnyp tag (az a penz a tied marad es örökölhetö, a penztar bezarasa nem jelent kockazatot, atviheted masik mnyp-ba a penzt -mint eddig is-, nem veszik el)

De emellett a bruttbol vonja majd a munkaltatod a 24%-ot amiböl a jövö nyugdijasai ki lesznek fizetve. (ha ez a hozzajarulas marad, jo lesz igy. Gond akkor lesz megint, ha a következö szoci apparatus ezt a jarulekot megszüntetne)

(#1442) Ivan15


Ivan15
senior tag

Következö lepesben talan csökkenthetnek a mnyp portfolioban kötelezöen elöirt allampapir hanyadot -ha mar ugyis fizeteskeptelenek lesznek a kibocsatott kötvenyeik utan

Megj. Korabban forditva lattam ezt a szitut .. (marmint hogy jobb lenne az allamiba menni, de nem tünik jobbnak)

(#1443) deicide válasza Tom5 (#1440) üzenetére


deicide
veterán

Az nem így működik, hogy kiveszed a pénzt a magánból átlépéskor...a reálhozamot (ha van) adják oda, a többi összeget beleöntik az állambácsi zsebébe, ahonnan soha többé nem látod viszont.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1444) Tom5 válasza deicide (#1443) üzenetére


Tom5
addikt

Fasza, akkor én már semmit sem értek.. :W

(#1445) Boxer001 válasza Tom5 (#1444) üzenetére


Boxer001
veterán

Mit nem értesz és honnan vetted ezt, hogy majd te megkapod az eddigi befizetéseid? :DD :U Ez itt Magyarország, ébresztő. :U

(#1446) Tom5 válasza Boxer001 (#1445) üzenetére


Tom5
addikt

Rohadjanak meg. Akkor ami bentvan az mind bukta?! Csak ha megtartom a magánnyugdíj tagságom akkor nem?

(#1447) Boxer001 válasza Tom5 (#1446) üzenetére


Boxer001
veterán

Jah, az megy a nyuggereknek, vagy pl. a cigóknak segélyre, államadósságra, tök mindegy, honnan nézzük...
Ha maradsz mnyp-s, akkor se biztos semmi, ki tudja, hogy mi lesz addigra, mire nyuggerek leszünk. Az biztos, hogy mnyp-s tagként az állami nyugdíjrészedre nem számíthatsz, de ezt se lehet tudni, hogy így lesz-e majd akkor...
Nekem még f...om sincs, hogy mi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1448) Tom5 válasza Boxer001 (#1447) üzenetére


Tom5
addikt

fasza...azthittem ennél lentebb már nincs és kiderült, hogy van. :(

(#1449) tildy válasza Tom5 (#1448) üzenetére


tildy
nagyúr

Kiderült. az emberek nagy része kvázi meg lett zsarolva, hogy ha nem megy át az államiba , akkor keresztet vethet a nyugdíja 75%-ra. Ugyanis hiába fizeti bruttó bérének 24%-t az államnak, neki az biza adó lesz, mert a maradék 8at nem adja az államnak, hanem megtartja a magánban. Aki mindet az államnak adja, az elvileg 100%-ot kap onnan vissza, aki magánban marad, annak a 8%-os befizetésből származó amúgy "egynegyed" résszel kell beérni. Kérdés, hogy az állam tud-e majd normálisan nyugdíjat fizetni. Szerintem nem. Én biztosabbnak érzem, ha magánban tartom a pénzem. Az állam meg csak ne zsarolgasson.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1450) 3shae


3shae
aktív tag

Van itt olyan fórumozó,akinek a hozama jelentős összegű? Kíváncsi lennék rá,hogy ő milyen döntést hozna. Részemről megfontolandó a dolog,mert 650-700 E hozam van az összesítőn,csak kérdés az,hogy ebből mennyi a reál.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.