Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) szuszinho válasza zodes (#28950) üzenetére


szuszinho
őstag

Arra gondolok, hogy a konfigodnak megfelelően van-e megírva a plist.

(#28952) zodes válasza szuszinho (#28951) üzenetére


zodes
aktív tag

Valószínűleg nem. De halvány lila fogalmam sincs, mit kéne beleírni.
Ez a konfig:

Asus B85M-G alaplap
Processzor foglalat: LGA 1150
Chip készlet: Intel B85
Memória: 2x4GB, Dual Channel,DDR3, 1600/ 1333/ 1066 MHz
Proci:
Intel Pentium Dual Core G3240, 3,1 Ghz, 3Mb Cache
Samsung 120 GB SSD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#28953) zodes válasza szuszinho (#28951) üzenetére


zodes
aktív tag

Az összefoglalóban leírt 6. pontot például nem is értem:

6. Telepítsük fel a Clover-t a pendrive-ra a következő beállításokkal:
Install boot0af in MBR
CloverEFI 64-bits SATA

Én csak simán rákattintottam a Clover.app -ra és feltelepült a pendrive-ra. Lehetőségem sem volt beállítani semmit.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#28954) ThuG4LifE válasza zodes (#28953) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Telepites kozben van egy testreszabas ful a cloverben, nezd meg meg1szer.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28955) xenonboy13


xenonboy13
tag

Sziasztok! Erre a gépre felmenne a Hackintosh? :R

Alaplap: Supermicro X8SAX
CPU: Intel Xeon E5620
Memória: 2x4GB DDR3
Videókártya: GT210 vagy GT610 (2 videókártya van jelenleg nálam szabadon :D )
HDD,SSD: ADATA 64GB SSD, 500GB HDD

(#28956) zodes válasza ThuG4LifE (#28954) üzenetére


zodes
aktív tag

ÁÁÁ köszi, megtaláltam beállítottam...ugyanúgy nem akar települni... :(
lefényképezem a monitort, bár olyan gyorsan kiszalad

[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#28957) zodes válasza zodes (#28956) üzenetére


zodes
aktív tag

Közben találtam egy leírást, ami konkrétan az Én alaplapomról szól: (sajnos, nekünk kezdő, amatőr, gyakorlatilag nulla programozási tudással ezek a leírások elég hevenyészettek, persze, amikor segít valaki és szájbarágósan elmondja "Te 'butuska' ott a gomb amit meg kell nyomnod és be tudod állítani a megfelelő paramétereket, utána már mi is csapkodjuk a fejünket, hogy hogyan lehetünk ilyen balgák)
Ebben a leírásban sem értek két dolgot:
Az első pont végét :F : 1. Created El Capitan boot drive with Unibeast off a 2011 MBP
és a 3. pontot: 3. Boot up the pen drive, using flag nv_disable=1 :Y

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#28958) ThuG4LifE válasza zodes (#28957) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Az első csak annyi, hogy egy 2011-es MacBookkal készítette a telepítőt, második pedig: amikor bejön a clover, menj az optionsbe, ott a Boot Args-hoz írd be az nv_disable1 -et, escappel visszamész és indítod a telepítőt.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28959) ThuG4LifE válasza zodes (#28957) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Most nézem, hogy Pentium G3240-es processzorod van, ahhoz kicsit több mindent kell csinálni és kell vga is hozzá, itt van egy leírás: [link]
Szerintem jobban járnál, ha egy i3-ra cserélnéd, akkor nem kéne külön vga kártya se.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28960) zodes válasza ThuG4LifE (#28959) üzenetére


zodes
aktív tag

Mindenképpen cserélném a procit i3-ra vagy i5-re! Csak arra gondoltam előszőr megcsinálom a hacklit és utána. De lehet egyszerűbb lenne a dolgom, ha előtte cserélnék procit. :)

Köszi a leírást, hétfőn folytatom, mert a gép bent van a munkahelyemen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#28961) mgaben válasza zodes (#28960) üzenetére


mgaben
senior tag

ha mindenképp akarsz procit cserélni, akkor azt javaslom előbb a csere. simán előfordulhat, hogy szenvedsz most vele, megcsinálod, majd az új procihoz egy teljesen más beállítás kell. én is szívtam a quad core » xeon csere után... :/

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28962) zodes válasza mgaben (#28961) üzenetére


zodes
aktív tag

Hmm ez megfontolandó... a hétvégén eldöntöm.
Lehet igazad van. :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#28963) iater


iater
csendes tag

Örömmel jelentem összeállt a gépem, bár még nem működik a "dualboot" dolog... Szóval windowsom egyelőre nincs, de nem is hiányzik most :)

Nem volt könnyű, volt egy segítségem is.
Volt pár buktató, BIOS beállítások, aztán, hogy a windowsos winchestert a telepítés során le kellett húznom, és a legtrükösebb, hogy VGA kábellel nem működött, kilépett, újraindult, kilépett, újraindult, kilépett...stb.stb. Aztán DVI kábelre cseréltem a VGA-t, s láss csodát, működött :)

(#28964) zodes válasza iater (#28963) üzenetére


zodes
aktív tag

Sokat segítenél, ha leírnád a buktatókat.
Nekem ezidáig csak az van... már feladtam, mikor sikerült a fórum segítségével végre egy bootolható pendrive-ot csinálnom.
A bios/Uefi beállítási mizériába Én is beleszaladtam.
Már láttam az Almát! :D
Ha cserélek procit, szerintem jó lesz. A héten kell rá szereznem lét :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#28965) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

telepített itt valaki kaby lake procis gépre osx sierra-t?

(#28966) mgaben válasza Smiley (#28914) üzenetére


mgaben
senior tag

Kernel cache-t, hogy tudom újragenerálni ha esetleg szükség lenne rá a vga csere miatt?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28967) ThuG4LifE válasza mgaben (#28966) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Kext Wizard app-val a legegyszerubb.

kisjimmy: FakeCPUID-vel lehet telepiteni.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28968) mgaben válasza ThuG4LifE (#28967) üzenetére


mgaben
senior tag

köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28969) mgaben válasza mgaben (#28968) üzenetére


mgaben
senior tag

uhhh, nagyon szuper a quadro 4000, csattra indult is vele a hackintosh is. egyetlen egy bajom van vele, hogy a display portra kötött monitort nem ismeri fel (windows alatt megy, ugye dvi-display port átalakítóval).
nincs esetleg ötlete valakinek, hogy azt is működésre bírjam? natív os x dirverrel megy, nem webdriver. és ha egy mód van rá nem is piszkálnám ezt. legalábbis egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28970) mgaben válasza mgaben (#28969) üzenetére


mgaben
senior tag

meg még egy észrevétel, hogy a windowson az aida 50 fokot mutat a gpura, az osx-en a hw monitor viszont 70 fokot. a venti fordulatszáma mindkettő esetben 2700 körül van... :/

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28971) Smiley válasza mgaben (#28970) üzenetére


Smiley
őstag

A gpu speedstep mukodik?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28972) mgaben válasza Smiley (#28971) üzenetére


mgaben
senior tag

azt nem tudom. hogy tudom ellenőrizni?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28973) tlac válasza mgaben (#28970) üzenetére


tlac
Topikgazda

Ha nem zajosabb, nem melegebb, akkor nem biztos, hogy hinnék a programnak.

(#28974) Smiley válasza mgaben (#28972) üzenetére


Smiley
őstag

Hat en megcsinaltam az 570-nel az AGPM-et, szoval nalam ilyen amikor nyugi van.
Itt egy jo leiras rola.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28975) Smiley válasza Smiley (#28974) üzenetére


Smiley
őstag

Hopp, az lemaradt, hogy ehhez mindenkepp kell a rootless, hogy szerkeszteni tudjad a plist-et... es ha vegeztel ujra is kell generalni a cache-t, csak azutan fogja betolteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28976) mgaben válasza Smiley (#28974) üzenetére


mgaben
senior tag

@Smiley @tlac rendben, köszönöm mindkettőtöknek.
mondjuk a quadro kártyáknál a közel 100 fok sem ismeretlen, bár azok már render közben.
de ez a 50-es nyugalmi teljesen normálisnak mondható.
a passzív hűtéses régi kártyám volt nyugalmiban 70 fokos, meg akkor olvastam is, hogy a vga-nál nem gond a 100 fok vagy akár a feletti hőfok sem. bár ezt is fajtája válogatja valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28977) Smiley válasza mgaben (#28976) üzenetére


Smiley
őstag

Érdemes megcsinálni amúgy, nem csak a hőmérséklet, hanem a fogyasztás miatt is, feltéve ha tudja a kártya. Ha jól rémlik akkor a fermi volt az első amiben ez feature benne volt. Desktop-ra meg bőven elég a legalacsonyabb órajel is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28978) mgaben válasza Smiley (#28977) üzenetére


mgaben
senior tag

Mindenképp átrágom a leírást és ha kifutott a final cut projektem, akkor neki kezdek. Addig nem merem, nehogy taccsra tegyem az osx-et és ne tudjak exportálni anyagot.

Meg még a displayportra keresgetek megoldást, van egy elég ígéretesnek tűnő, de az webdriveres.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28979) mgaben válasza Smiley (#28977) üzenetére


mgaben
senior tag

Szia Smiley!

Egyelőre csak olvasgattam. Jól értem, hogy a kext-ben azokat az értékeket kellene módosítanom amelyik az én smbiosomhoz passzol? Tehát jelen esetben iMac 14,2-es, akkor itt is azokat a sorokat keressem?
Mert speciel nincs 14,2-es sor az én kext-emben.
Modnjuk az angolom hagy némi kívánnivalót maga után... :O Nem igazán értem, hogy mi alapján számolja és miért az értékeket. Lehet magyarul sem érteném, de talán több eséllyel futnék neki. :D
Vagy nekem is csak ezeket az értékeket kellene beállítanom és az smbiost átállítani MacPro5,1-re, vagy kellene csinálnom egy iMac 14.2-s részt?

Vagy úgy ezek után ne is kezdjek bele? :DD :DD :DD

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28980) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Adott egy DELL Optiplex 3040 micro melyre sierra-t szeretnék telepíteni. Sikerül felszenvedni rá a rendszert de van kettő nagy problémám.
- Nincs hang. Realtek ALC255 van benne. A problémám hogy nincs benne a multibeast nevű programban a szükséges driver hozzá.
- Nincs vga driver. A gépben egy Intel I5 6500T van Hd530-al. Felrakva a drivert multibeast-ből következő bootnál kernel pánikot kap és nem kapcsol be többet. Volna ötletetek ezen problémák megoldására?

ui. Eléggé dilettáns vagyok még ehhez, ezért szeretném használni és kipróbálni :)

Válaszotok előre is köszönöm!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#28981) szuszinho válasza fkenny (#28980) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem kell driver a vga-hoz. Inject Intel, és ig-platform-id 0x19120000. A cloverbe szükséges még a glitch fix.

(#28982) Smiley válasza mgaben (#28979) üzenetére


Smiley
őstag

A match miatt biztos hogy fel kell venned az adott smbios-nak megfelelo azonositot, az ertekeket meg lovesem sincs hogyan szamoltak ki, nalam ugymond szerencses volt a helyzet, mivel pont olyan kartyam van ami a leirasban szerepel.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28983) mgaben válasza Smiley (#28982) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahh, értem. Lehet majd akkor ott a google angolommal megkérdezem, hogy a quadro-hoz mi kellene. :-)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28984) #68216320


#68216320
törölt tag

Valaki járatos UEFI-s gépen (i5 6600K) 1 SSD - 2 rendszer felpakolásban?

Szeretném ugyanarra feltenni a Sierra-t és a Win8.1-et.
Első körben felrakom a macOS-t, de hagyok a GPT-s lemezen 2 FAT partíciót. Egyet a Win nek, egyet az adatoknak. Clover-t is felteszem, a macOS be is boot-ol SSD-ről.
Ezután tenném fel a Win-t, de nem tudok egy partíciót sem kiválasztani telepítésre, pedig a FAT-okat NTFS-re formáztatom vele.

Azt mondja, hogy UEFI gépen csak GPT módban lehet felrakni ez pedig MBR partíciókat tartalmaz. Ez érthető is csak az nem, hogy miért látja a GPT-t MBR-nek.

(#28985) ThuG4LifE válasza #68216320 (#28984) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Forditva probaltad? Eloszor a win-t.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28986) #68216320 válasza ThuG4LifE (#28985) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben rájöttem, hogy az járható megoldás Win esetében, hogy OSX telepítőben lefoglalok minden partíciót HFS+ formátumban, aztán a Win telepítőben törlöm a szükséges partíciót és létrehozom újra. Úgy elfogadja, de OSX-ben FAT-ra létrehozva és azt formázva már nem.

Most más problémám adódott:

Felraktam a Win-t és lett ugye egy WindowsBootLoader amivel betölt induláskor EFI-ből.
Felraktam utána a macOS-t is + Multibeast-el a Clover-t szintén EFI módban ESP-re.
Mégis csak a Windows loadere tölt be, Clover-t nem tudok indítani, pedig szeretném azzal kiválasztani, hogy mit töltsön be. Kizárólag a telepítővel indítva tudok macOS-t indítani.

(#28987) tlac válasza #68216320 (#28986) üzenetére


tlac
Topikgazda

válaszd ki a bios-ban a clover-es efi bejegyzést

(#28988) #68216320 válasza tlac (#28987) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nincs ilyen sajnos. Megjelenik a Windows és ha felteszem, az Ubuntu, de Clover nem jelenik meg.

(#28989) tlac válasza #68216320 (#28988) üzenetére


tlac
Topikgazda

Telepítsd újra a clovert hátha beleteszi.
Milyen alaplapod van?

(#28990) #68216320 válasza tlac (#28989) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most egymagában különraktam egy másik SSD-re és telepítettem a macOS Sierra-t.
akkor jelent csak meg a választhatóan a Mac OS, amikor a recovery telepítése után újraindult, hogy feltegye a rendszert. Viszont az is eltűnt már.

Clover-t is többször újratettem.

Asus Z170I Pro Gaming

(#28991) Smiley válasza #68216320 (#28990) üzenetére


Smiley
őstag

Ha mindenkepp 1 ssd-re akarod, akkor csinald meg paraszt megoldassal. Ez csak pusztan elmeleti sikon, de en igy csinalnam, ha szopatni akarnam magamat 1 ssd-vel...

MacOS-t fel az ssd-re, ha kesz ditto-val atmasolnek mindent ami a /-en van egy masik disk-re vagy pendrive-ra
Megparticionalnam, az ssd-t ujra valahogy igy EFI/Windows/MacOS
Mehet fel a windows
USB install alol lementenek mindent amit a windows az EFI particiora rakott a biztonsag kedveert
Visszamasolnek mindent az image-bol, aztan beleszornam a clover cuccait az EFI-re, es mar kesz is.

Attol nem kell tartanod, hogy a macos szet fogja cseszni valaha is az egeszet, de hogy a windows miket csinal a tudtod nelkul egy-egy frissites alkalmaval az egy kulon fejezetet is megerne...

Szoval, en a helyedben nem szenvednek ennyit, kulon disk a win-nek, kulon az ssd-nek.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28992) tlac válasza #68216320 (#28990) üzenetére


tlac
Topikgazda

secureboot ugye ki van kapcsolva?

de egyébként sejtem mi a gondod, ezen a külön ssd sem fog segíteni
nekem is asus lapom van, z97i-plus, az is túl okos akar lenni és elrontja az efi-s bejegyzéseket
valószínűleg nem szereti a clover-es bejegyzést

meg kellene próbálni kézzel létrehozni egyet
pl. a bcdedit-tel win alatt

(#28993) #68216320 válasza tlac (#28992) üzenetére


#68216320
törölt tag

Meglesem ezt a BCDEdit-et.
SecureBoot kikapcsolás nincs, ez nekem is új volt, kizárólag OtherOS-re lehet váltani Win helyett.

[ Szerkesztve ]

(#28994) #68216320 válasza #68216320 (#28993) üzenetére


#68216320
törölt tag

Letöltöttem a Visual BCD Editor-t, de egyelőre teljes homályzóna, hogy mit kellene/lehet beállítani.
Nem világos, hogy ez mit is csinál pontosan.

(#28995) Plasticbomb válasza tlac (#28992) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Miket is használsz az alaplapodhoz? Kext vagy clover on-the-fly patch? Ma végre megcsinálom a saját éles osxem.. Melyik usbk működnek neked telepítéskor?

Elfeledtem: az osx tud bootolni m2 pcie ssdről? Az alaplap elvileg tudja bootoltatni, csak elfeledtem, hogy eredetileg a winem alá akartam rakni az m2 pcie ssd-t, és ezért csak egy kissebbet rendeltem...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28996) #68216320 válasza Plasticbomb (#28995) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem is m2 van és simán működik (samu 850 evo)

(#28991) Smiley:
Hááát, most úgy van, hogy Win (500GB SSD), OSX (60GB SSD)
Lehet érdemes volna megcserélnem.
Igazából az is probléma egyelőre, hogy jó volna valami közös partíció az adatoknak a két OS számára. exFAT lenne, de nem naplózott fájlrendszerre nem bízok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#28997) Plasticbomb válasza #68216320 (#28996) üzenetére


Plasticbomb
addikt

M2 SATA, sejtésem szerint, én viszont most M2 PCIE-ről beszélek. Ha M2 sata lenne, amit rendeltem, akkor nem lenne kérdés, mert akkor sata interfészen keresztül kommunikál az eszköz a rendszerrel, viszont az M2 pcie rendes pcie interfészen nyomul, kihagyva a sata vezérlőt.

Rákerestem tonymacx86-on, nem natívan, de van rá megoldás/kext.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28998) #68216320 válasza Plasticbomb (#28997) üzenetére


#68216320
törölt tag

Aha, az könnyen lehet, hogy SATA, elnézést.

(#28999) Plasticbomb válasza #68216320 (#28998) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Semmi baj, csak nem tudtad. Sokan mSata esetében sem tudták, hogy az lehet mpcie is, ha be van drótozva mindkét helyre, de az első laptopokban, ahol megjelent, sokszor csak mpcie-re volt bedrótozva a foglalat, vagyis hiába rakták be az msata ssd-ket, nem működtek, mert nem látta őket a rendszer.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29000) #68216320 válasza Plasticbomb (#28999) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tehát ha jól értem akkor PCIE, ha a két szélén lévő érintkezők mindegyike aktív?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.