Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) tlac válasza xedos (#28390) üzenetére


tlac
Topikgazda

Utána kapott egy Multibeast-et...
Nem indult.

akkor ne rakd fel a multibeast-et
nem is értem miért akarod felrakni ha már egyszer tonymacx csodák nélkül is működik

A Wifi kártya úgy látom esélytelen Atheros QCA9377-es

nem néztem utána, de ha tényleg ez a helyzet, akkor esetleg még megpróbálhatod kicserélni másik modulra, feltéve ha nincs beforrasztva

A ciki az, hogy a hangkártyáról nem tudok semmit :-( Connexant ... ennyi...

linux-szal vagy win-nel próbáld meg kideríteni

(#28402) tlac válasza mgaben (#28399) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogy szoktál clover telepíteni?
lehet itt van a hiba

(#28403) xedos válasza tlac (#28401) üzenetére


xedos
addikt

Wifi esélytelen, megnéztem mik mehetnek még a Yogába gyárilag, így rendeltem a Broadcom 43162.
Hang megoldódott. Connexant 20751/2. Egyelőre csesztetem a rendszert, majd, ha minden összejön, akkor ideiglenes hdd helyett mehet ssd-re a rendszer és mellé a win10. Hónapok kérdése :-)

(#28404) mgaben válasza tlac (#28402) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahogy itt is le van írva. Ennyi van össz bepipálva elvileg:
Install boot0af in MBR
CloverEFI 64-bits SATA

Meg max. az emmbed téma.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28405) mgaben válasza mgaben (#28404) üzenetére


mgaben
senior tag

na, lehet, hogy találtam egy másik megoldást is. [link]
hasonló mint a tiéd tlac. annyi, hogy itt a végén a windows bootloaderből lehet választani a clovert.
De valami grub is van benne, nem teljesen értem. Azért majd kipróbálom, ha feltettem a sierra-t.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28406) tlac válasza mgaben (#28405) üzenetére


tlac
Topikgazda

uh, hát ez se egyszerű
inkább próbáld meg a clovert jól beállítani

gpt-re vagy mbr-re telepítesz?

(#28407) Crondore


Crondore
tag

Fatal1ty z97 killer + gtx 970 sierra -n a legújabb webdriver csak úgy megy ha a BIOS -ban a CSM -ben a video rom legacy-ra van állítva... egyébbként bootnál elhasal, ha esetleg valakinek ilyen problémája van ne szívjon annyit vele mint én... egy egész este volt mire rájöttem.... :)

El Capitan -on nem volt ilyen probléma...

[ Szerkesztve ]

(#28408) mgaben válasza tlac (#28406) üzenetére


mgaben
senior tag

mbr

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28409) tlac válasza Crondore (#28407) üzenetére


tlac
Topikgazda

hogy hasal el? mi a tünet?

(#28410) Crondore válasza tlac (#28409) üzenetére


Crondore
tag

Logo töltő csik 1/4 black screen, a bios beállítás megoldotta, de a CSM -et mindenhol disabledre állitva javasolják a leírások, ennek ellenére ha nincs a video legacyban nem jön fel a login screen.

[ Szerkesztve ]

(#28411) mgaben válasza tlac (#28406) üzenetére


mgaben
senior tag

Egyébként azt olvastam sok helyen, hogy a régi bios-os gépeken nem mindig működik rendesen a clover, és előjönnek ezek a boot/bcd errorok.

Bár az az fura, hogy anno mielőtt el...sztam yosemite alatt a clovert, akkor működött. De lehet az lesz a vége, hogy két külön ssd a winnek és a sierranak... és akkor nincs gond ha valamelyik behal...

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28412) Smiley válasza mgaben (#28411) üzenetére


Smiley
őstag

OSX-Linux-FreeBSD siman mehet 1 disk-re, a windows-t meg amugy is celszeru kulon disk-re rakni, mert ugyis ossze fogja fosni magat... sot, erdemes ilyenkor direktbe bootolni a windows-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28413) kacsuszka


kacsuszka
aktív tag

már nem tudok mit gondolni a hangról.
tegnap ezze emegolással ment: https://www.tonymacx86.com/threads/guide-hp-probook-elitebook-zbook-using-clover-uefi-hotpatch-10-11.189416/

reggel bekapcsoltam még ment a hang. Most nem jó megint. de most ezzel a megoldással se sikerül megcsinálni :/

nincs ötlete valakinek?

(#28414) tlac válasza Crondore (#28410) üzenetére


tlac
Topikgazda

milyen smbios-t használsz?

(#28415) Crondore válasza tlac (#28414) üzenetére


Crondore
tag

14,2 mióta os x -et használok csak ez van, de ezt találtam némi keresgélés után mert nem hagyott nyugodni a dolog, valószínüleg a gtx 970 -es bioszával lehet valami, van hozzá frissítés de eddig semmi nem indokolta az upgrade -t:

http://osxarena.com/2016/09/hackintosh-bios-settings-macos-sierra/

Ahol írják is:

CSM : Disabled ( Recommended) / Change State to Enabled if your display goes blank on restarting , just reset cmos

Ezek szerint jó így is. Mivel nekem: "display goes blank on restarting" :)

(#28416) tlac válasza Crondore (#28415) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah, ez elég általános probléma, sok embernek előjön
a clover aminek alapból beállítja az smbios-t, nincs gond, de ha atállítom MacPro6,1 vagy azt hiszem 14,2-re nálam is elmegy a monitor, de egyébként minden működik

(#28417) Crondore válasza tlac (#28416) üzenetére


Crondore
tag

El Capitan -on nem volt ez csak a Sierran jött elő, az új nvidia webdriver -el. Nincs agyon dokumentálva a megoldás attól függetlenül hogy sokaknak problémát okoz. Azért érdekes tulajdonképpen mert két gépem van ugyan olyan videó kártyával, amiben különböznek az hogy ahol kapásból állítgatás nélkül ment minden, abba az alaplap egy fatal1ty z97 killer x, ahol meg a CSM -et kellett állítgatnom az meg sima fatal1ty z97 killer... minimális a hardver különbség.

(#28419) xedos válasza #20749568 (#28418) üzenetére


xedos
addikt

Egy prociból mondjuk meg? :-)

[link]

(#28421) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Valakinek nincs ötlete, hogy miért nem állítja le rendesen a gépem ha clovert használok?
Chameleonnal nem volt ilyen bajom. FixShutdown be van pipálva.
A jelenség, hogy pörög az összes ventillátorom, cpu, rendszer, vga. HDD-k megállnak.

A configom, ha esetleg kell:
Gigabyte GA-EP45-DS3 lap
Xeon x5450 proci (matricás, és moddolva a 775-ös foglalat)
Gigabyte GV-N630 1 GB vga
4x2 GB kingston ram
egyébként egy Antec p280-as ház, antec hűtők, ők molex-el kapnak áramot, a cpu ventik pedig egy 3 és egy 4 tűs alaplapi csatlakozóról. a vga meg a pcie csatolóról, nincs külön tápja.

Azzal már megbékéltem, hogy a windowst nem indítja a clover, majd lesz külön ssd-ük idővel, de a shutdown jó lenne ha működne rendesen.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28422) Smiley válasza mgaben (#28421) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem is ilyet csinal a 965P, siman a clover-el. Biztos hogy tudja a clover on the fly patch-elni. Viszont en jo par evvel ezelott irtam egy sajat DSDT-t, amivel ezt megoldottam, viszont mar nem emlekszem melyik resze volt az.
Elso korben nezzuk meg ezt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28423) tlac


tlac
Topikgazda

vettem egy 4k-s lg monitort, már készültem arra, hogy hackelni kell majd hozzá, hogy ne legyenek mini betűk, de szerencsére teljesen automatán működik :)

[ Szerkesztve ]

(#28424) mgaben válasza Smiley (#28422) üzenetére


mgaben
senior tag

Ez csont nélkül betalált! 2x próbáltam a shutdown-t, mindkétszer szépen leállt :C :C :C :R :R :R
Köszönöm a segítséget! :)

@tlac! én meg itt a 1440x900-al... :)) :D

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28425) Smiley válasza tlac (#28423) üzenetére


Smiley
őstag

Grat! :C Most mar minden adott az uj osszefoglalo megirasahoz :))

(#28424) mgaben: Szuper!

Viszont ez valahol szomoru is... anno legalabb 1 evet szoptam a sajat DSDT-vel. Most meg ott tartunk, hogy on the fly megy minden csak intel&nvidia lagyen alatta, lassan nem marad semmi kihivas ebben az egeszben.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28426) tlac válasza Smiley (#28425) üzenetére


tlac
Topikgazda

köszi, már csak idő és motiváció kell :)

egyébként bő 1 hete kicsit már okosítottam az összefoglalón :)

(#28427) func93


func93
senior tag

sziasztok!

ismerősnek egy régi macbook-ja van. lion van rajta és azt is szeretne rá, csak egy frisset. lehet még valahonnan szerezni lion telepitőt?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#28428) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Valaki használ 1. Generációs sima Intel HD graphicssal szerelt laptopot? Esetleg azon Sierrat?

(#28429) tlac válasza func93 (#28427) üzenetére


tlac
Topikgazda

inkább az Apple topikban, ez a hackintosh-sal foglalkozik

(#28430) mgaben válasza Smiley (#28425) üzenetére


mgaben
senior tag

Ehh! Korán örültem megint nem áll le a kis mihaszna. 2-ből semmi. :(

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28431) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Telepítettem a Sierra-t az új gépre. Minden műkődik jól kivéve az intel HD 530-at. Miután belépek az OSbe a bal felső sarokban villódzik a kép egy része, ezzel nem lehet mit kezdeni, nincs még rá semmi megoldás úgyhogy maradt bent a régi 9600GT. El Capitan alatt működik rendesen, szóval remélhetőleg lesz majd valami megoldás rá.
Aki HD 530-al próbálja használni az vagy együtt él ezzel vagy El Capitan-t telepít. (Vagy vesz egy normális videokártyát. :D )

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28432) Smiley válasza mgaben (#28430) üzenetére


Smiley
őstag

Fogadjunk akkor nem kapcsol le ha mar el volt inditva bekapcsolas ota egyszer a windows

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28433) tlac válasza Smiley (#28432) üzenetére


tlac
Topikgazda

azzal hogy tud összefüggeni?

(#28434) mgaben válasza Smiley (#28432) üzenetére


mgaben
senior tag

Süllyedt... :D

@tlac: ez igazán jó kérdés. De hát a rendszer időt is buherálni kell a Windows registry-ben...

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28435) Smiley válasza tlac (#28433) üzenetére


Smiley
őstag

Azt nem tudom pontosan, de tuti osszekavar valamit az nvram-ban... nalam ha win10-et inditom el elsore, majd azt ujrainditom, akkor az OSX nem hajlando elindulni, valami ACPI-s szarral tolja tele a boot logot. De ha ujrainditas utan meg a clover elott tolok egy reset-et, akkor meg siman megy az OSX.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28436) mgaben válasza Smiley (#28435) üzenetére


mgaben
senior tag

Viszont érdekes, hogy chameleonnal nem csinált ilyet. Csak ugye sierraval nem bírom belőni a chameleont...

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28437) Smiley válasza mgaben (#28436) üzenetére


Smiley
őstag

En megmondom oszinten annyira nem foglakoztam vele, mert 2 havonta kb egyszer van szuksegem a windows-ra. Amugy siman lehet, hogy clover bug, es nem takarit ki maga elott indulaskor, vagy hianyzik valamilyen patch.PState, CState, SSDT, ezeket lehetne meg megnezni. Milyen procirol beszelunk amugy?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28438) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy kéne nekem optiaki kimenetű hangkártya,de olyan amit a mac is kezel!Van ilyen hangkártya? Kezel a mac bármilyen asus vagy creative hangkártyát?

(#28439) mgaben válasza Smiley (#28437) üzenetére


mgaben
senior tag

Szia!

Egy Xeon x5450 egy 775-ös foglalatba moddolva. Vagyis a foglalat pöckök le vannak vágva és a proci matricázva van. Utána olvasgatok akkor ezeknek amiket írtál.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28440) Smiley válasza mgaben (#28439) üzenetére


Smiley
őstag

Uhhh, akkor lehet, hogy Te vagy az en emberem, es forditva. :)
Pont tegnap rendeltem en is e5450-et, es azt akarom belegyomoszolni a p35-os lapba... es pont most irtam egy kerdest az ezzel foglalkozo logout cikkhez, mert szamomra azert nem minden vilagos.
Viszont, ha be tudom uzemelni, valoszinuleg nekem is ugyanilyen gondjaim lesznek...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28441) mgaben válasza Smiley (#28440) üzenetére


mgaben
senior tag

írok privát.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28442) #68216320


#68216320
törölt tag

Help:

Szeretnék egy Account-ot létrehozni, hogy a Sierra.app-ot letöltsem, de valamiért nem sikerül.
WMVare alatt folyton lejár a session elméletileg, pedig igen gyorsan töltöttem ki az űrlapot, win alatt pedig csináltam egy Apple ID-t, de azzal meg nem enged WMVare alatt belépni.

Hogyan tudnám letölteni az app-ot?

(#28443) tlac válasza #68216320 (#28442) üzenetére


tlac
Topikgazda

miért nem enged belépni?
mi a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#28444) Smiley válasza #68216320 (#28442) üzenetére


Smiley
őstag

Az a baja, hogy nincs megfelelo smbios emulalva a vmware ala... eredetileg ez csak os x host alatt erheto el. Virtualbox ala van hack, viszont az meg nem eszi meg csak ugy a dmg-s telepitot, eloszor valahogy at kell convertalni, amit azt hiszem alapbol fel is ajanl.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28445) tlac válasza Smiley (#28444) üzenetére


tlac
Topikgazda

Az a baja, hogy nincs megfelelo smbios emulalva a vmware ala

én ilyen problémával még nem találkoztam, pedig már évek óta vmware-ezem az osx-et

meg csak ugy a dmg-s telepitot, eloszor valahogy at kell convertalni, amit azt hiszem alapbol fel is ajanl

biztos nem ajánl fel
vmware workstation player-rel is szívás van emiatt

(#28446) #68216320 válasza Smiley (#28444) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sikerült előásnom egy régebbi account-ot még aktív mac-es időből. Azzal belépett és leszedtem az app-ot.
Megcsináltam a leírás alapján a telepítőt, viszont KP lesz a telepítő indításakor.

Egy Asus K53SV laposra menne rá. Anno volt már ezen ML és még valami másik verzió, de azok még nem clover-el.
Ha jól emlékszem akkor PCIRootUID=0 kellett a boot argument részbe és még valami talán.
Az alábbi KP mond nektek valamit? Mivel próbálkozzak?

(#28447) #68216320 válasza #68216320 (#28446) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben beugrott: Anno Chameleon és Mountain Lion illetve Mavericks volt már rajta.
Kernel Flags: npci=0x2000 darkwake=0

(#28448) Smiley válasza tlac (#28445) üzenetére


Smiley
őstag

Nem mostanaban csinaltam, de remlett hogy mokolni kell valamit a dmg-vel hogy megegye a cucc. :)

Masik dolog... ami eleg erdekes.
Van otthon 2 darab hackintosh egy macbook pro, es az irodaban is egy hackitosh. iCloud password be van kapcsolva... az otthoni gepek tokeletesen szinkronzalnak szinte azonnal, viszont az irodaban levo gep csak akkor hajlando szinkronizalni az uj dolgokat vagy a modositasokat, hogy ha mondjuk valamelyik otthoni geprol belepek vpn-el a ceges halora, tehat ugyanolyan mint ha egy helyen lennenek, viszont akkor szinte azonnal. ;]
A tobbi dolog, mint a jegyzetek, safari history stb ezek mukodnek faszan, csak a jelszavak nem. Van egy tippem, mivel ez egy erzekeny szolgaltatas, szerintem kellene neki a helymeghatarozas service, amihez viszont wifi kellene.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28449) kopi120


kopi120
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy most megszivattam magam, lecseréltem a GTX960-am GTX1060-ra
Gondoltam bekapcsolom a gépet és majd lőn világosság, de nem :O
Maga a rendszer elindul, de nem ismeri fel a VGA-t
Jelenleg a 346.03.15f02 webdriver van fent.

(#28450) Smiley válasza kopi120 (#28449) üzenetére


Smiley
őstag

Talan mar ebben benne van.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.