Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) rooney8 válasza scream (#28150) üzenetére


rooney8
aktív tag

indítsd verbose módban, így nem sokat tudunk mondani
mielőtt kiválasztod cloverben a telepítőt, nyomj egy space-t és ott menj a verbose módra, majd fotózd be, ahol elakadt

#28130
én carbon copy cloner-t használtam, nem volt semmi gubanc. clover-t kellett újratelepíteni a klónozott hdd/ssd-re. igaz, nálam ugyanabba a konfigba került bele, de egy próbát megérhet.
legyen egy clover egy pendrive-on, arról boot-olj, majd ha elindult, akkor telepítsd a clovert a hdd/ssd-re.

[ Szerkesztve ]

(#28152) Crondore válasza Crondore (#28149) üzenetére


Crondore
tag

unable to find driver for this platform ACPI hibával szál el a boot.

UEFI -s clover hajlandó csak látni a telepítőt így indítva a fenti hiba jön.

(#28153) scream válasza rooney8 (#28151) üzenetére


scream
veterán

Köszi, elindítottam Verbose-ban és kb 30-40 +-t írt 30-40sec után.

Szóval ez sem túl sok infó. :F

(#28154) rooney8 válasza scream (#28153) üzenetére


rooney8
aktív tag

ilyen nekem is volt.
egyszer az volt a baj, hogy haswell cpu-m volt, ezért clover-ben a patch résznél a patchpm-et be kellett kapcsolni.
másik esetben pedig a clover partíción a uefi "driverekkel" volt valami gebasz. anno még yosemite-vel próbálkoztam ez alapján. itt a 25. lépés - "Navigate to /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ remove VBoxHfs-64.efi and add HFSPlus.efi" - oldotta meg a problémát. illetve nem biztos, hogy konkrétan a HFSPlus.efi kellett, de az itt felsorolt dolgokat átnéztem is levontam belőle valami következtetést, hogy melyik lehet számomra a jó :)

(#28155) Crondore válasza rooney8 (#28154) üzenetére


Crondore
tag

Tegnapról mára végül is sikerült egy clean install -t készítenem és azt fel is telepítenem az alábbiak szerint:

- az összefoglalóban leírtak szerint elkészítettem az usb -s telepítőt,
- a legújabb clovert azonban nem erre az usb -re telepítettem, hanem egy különálló másikra, amit csak a bootoláshoz fogok használni,
- ha nem így járok el a telepítő felkínlódja ugyan a recovery particiót, majd szól, hogy a telepítő lemez nem azonosítható és kilép a telepítésből,
- clover telepítési beállításai nálam: Install for UEFI booting only, Install Clover in ESP, Themes - valamit kiválasztottam, Install all RC scripts on target volume - kiválasztva.
- Install clover

Csak hogy ne legyen egyszerű a clovert be kell állítani a lapomhoz mert alapból eléggé érdekes config.plist -et hoz össze.

Szerencsére találtam a configomhoz egy jó config.plist -et az alábbi oldalon:
https://www.reddit.com/r/hackintosh/comments/2uxg10/success_report_asrock_z97_fatal1ty_killer4790k/

Igaz nekem 4670K a procim, de a többi teljesen ugyan az.

A clover által készített config.plist -ben a az összes Acpi Fixes hozzá van adva, az én alaplapomhoz nem kell látszólag egyik sem, mindet ki kellett kapcsolnom különben megfekszik a boot.
Oké írom a hogyan legegyszerűbb config.plist -et szerezni és így nem kell a szerkesztésével bajlódni, megnézed valakinek sikerült e már működő config.plist -et összehozni az alaplapodra -> ez egy jó kiindulási pont lehet:
http://www.osx86.net/forums/topic/20722-clover-successful-builds-configplist-for-hackintosh/?page=1

BIOS beállítások:
http://www.insanelymac.com/forum/topic/302041-guide-asrock-h97-pro4-yosemite-with-clover-uefi-installation/

Ha nem találsz ilyet marad a neten való keresgélés.

Szóval szerencsémre nekem van egy jó config.plist -em, de ez nem elég mert még így is kell alakítgatni a cloveren. A config.plist -ből még kiszedtem a cpu spec beállításokat úgy mint freki meg ilyesmi.Meg cloverconfigurátor(lasd később) SMBIOS szekciójában kiválasztottam egy olyan Mac-et ami legközelebb állt a configomhoz.

EFI partició az usb drive -on alapból nem mountolódik, ezen segített nekem a cloverconfigurator nevű program a mivel könnyedén felcsatolható.
Ha az EFI fel van csatolva a következőket kellett csinálnom:

- FakeSMC.kext -et az összefoglaló szerint bemásoltam az EFI/CLOVER/kexts/10.11 mappába
- idemásoltam még az alábbi kext állományokat is mert az én alaplapomnak kellenek az optimális induláshoz: VoodooPS2Controller.kext - a PS2 -es billentyűm miatt, AtherosE2200Ethernet.kext - hálózati kártyám miatt. Forrás: http://www.tonymacx86.com/

Kész is.

Ezt követően bootoltam a clovert tartalmazó usb -ről, majd az összefoglalóban leírtak szerint módosítottam az options alatt 10.10.10 -et 10.11 -re,
az alábbi boot Argumentseket használva: -v (verbose), -nv_disable=1 (gtx970 miatt), kext-dev-mode=1.
Majd elbootoltattam vele az El Capitan telepítő USB -t.
Telepítés két lépésben az összefoglaló szerint megtörtént.

Nvidia Web Driver install két lépésben - így működik nálam csak:
- elöször Pacifist -al telepítem,
- majd normal módon,
Forrás szintén : http://www.insanelymac.com/forum/topic/302041-guide-asrock-h97-pro4-yosemite-with-clover-uefi-installation/

Boot parameterek az alábbiak szerint változnak a videó kártya install miatt:
-v, kext-dev-mode=1, nvda_drv=1.

Most itt tartok, clovert fel kell még dobnom az osx -es lemez Efi partíciójára és kész is lesz, majd azt is leírom ha nem triviális.

Ami még számomra nem tiszta, kell -e kezdeni bármit is a clover F4-es dsdt dump -jával, és az végül is mire és hogyan használható, ezt nem sikerül még kibogoznom.

[ Szerkesztve ]

(#28156) sad_Vamp válasza Crondore (#28155) üzenetére


sad_Vamp
őstag

remélem a tonymac-es alkatrész válogatással az ilyesmit elkerülöm, mert ennek, amit leírtál kb a felét sem értem :(

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#28157) szuszinho válasza sad_Vamp (#28156) üzenetére


szuszinho
őstag

Kextek akkor is kelleni fognak.

(#28158) tlac válasza Crondore (#28155) üzenetére


tlac
Topikgazda

köszi, hogy összefoglaltad

az érdekes, hogy kellett 2 pendrive is, ott lehet valami mellé ment a clover telepítésénél

(#28159) scream válasza Crondore (#28155) üzenetére


scream
veterán

Köszi, ez lehet nekem is hasznomra lesz, abban az esetben, ha nem hagyom az egészet a francba. :DDD

(#28160) tlac válasza scream (#28153) üzenetére


tlac
Topikgazda

kapcsold ki az összes dsdt fix-et a clover-ben, de az is lehet, hogy valamelyik kelleni fog
sajnos ezt ki kell kísérletezni

(#28161) Crondore válasza tlac (#28160) üzenetére


Crondore
tag

Még annyit, hogy ez előtt Unibeast -os telepítőről volt fent az El Capitan, annyira nem éreztem kezemben ezt a konfigolási dolgot, nem tudom mi is került bele plusszba a telepítőbe... a mostani telepítés érzetre simában is fut, de majd cubase alatt minden kiderül... tényleg van -e különbség a teljesítményben/minőségben.

Egy dolgot viszont le kell szögeznem, ugyan ezen a vason windows alatt az UR242 -es usb hangkártyám(teljes osx támogatása van) nem szól ilyen jól, itt mintha levegősebben szólna, és a windows alatt érzek némi fátyolosságot is a hangon. Eléggé meggyőző módon hallható a különbség.

(#28162) sad_Vamp válasza szuszinho (#28157) üzenetére


sad_Vamp
őstag

no, akkor sokat fogok majd itt sírni :O

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#28163) RaZroX


RaZroX
addikt

Ha 1 darab HDD-m van 1 darab partícióval akkor OS X mellé fel tudok pakolni egy Windowst ?

This is the way

(#28164) tlac válasza RaZroX (#28163) üzenetére


tlac
Topikgazda

Igen, csak előtte le kellene kicsinyíteni az osx-es partíciót.

(#28165) RaZroX válasza tlac (#28164) üzenetére


RaZroX
addikt

És ennek mi a menete ?

This is the way

(#28166) tlac válasza RaZroX (#28165) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem csináltam még ilyet osx-es partícióval

de amit én próbálnék:
-archiválnám a fontos cuccok
-usb-s telepítőről bootolnék
-aztán diskutilty-vel összébb húznám a partíciót

majd írd le, hogy sikerült-e

[ Szerkesztve ]

(#28167) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Üdv! Ma újra felteszem az osx-et (yosemite), eddig nem próbálkoztam huzamosabb ideig, mert nem volt rá időm. A probléma az, hogy a videokartyat és a WiFi-t nem ismeri fel.
Acer 5733 laptop, sima Intel HD graphics van benne, a WiFi pedig qualcomm atheros.

Tud valaki ebben segíteni?

(#28168) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Nos, felment a yosemite, sikerült a videokartyat is megoldani, tökéletesen megy :)

A wifivel meg mindig bajban vagyok, kextet nem találtam hozzá.

Viszont találtam 2 leírást amit én nem teljesen értek, megkoszonnem ha valaki elmagyarazna mit akarnak ezzel mondani.

[link]

A másik linket nem tudom életre kelteni, ezért csak bemasolom:
http://www.hackintosh.zone/forums/topic/1623-kext-for-qualcomm-atheros-ar5b125-wifi/

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28169) mobileman


mobileman
aktív tag

Nah, megint én..
A múltkori leírt problémám megoldódott, valóban hardverhiba volt, az alaplap nem volt kóser, kicseréltem egy H81M alaplapra, és most minden klappol. Egyet kivéve, hogy nem tudom a hangot beizzasztani, egy jó kexet tudnátok ajánlani?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#28170) tlac válasza zsnorbi21 (#28168) üzenetére


tlac
Topikgazda

Van valami oka, hogy nem a legfrisebb osx-szel próbálkozol?

De arra az AR5B125-re azt írják, hogy nem támogatott. Ki kellene cserélni másik modulra.

[ Szerkesztve ]

(#28171) tlac válasza mobileman (#28169) üzenetére


tlac
Topikgazda

ALC887 van az alaplapodon. Az egy nagyon jól támogatott chip.
Hangot viszont annyira nem egyszerű beállítani: [link]

(#28172) Smiley válasza tlac (#28171) üzenetére


Smiley
őstag

Te jo eg, egy vacak realtek hangert tuti nem szopnek ennyit ;]

@mobileman: Azert kitartast hozza, es ird meg ha sikerult. :R

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28173) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok! Van nekem egy Asus K70IO laposom es az lenne a kérdésem, hogy erre lehet-e telepíteni valami osx félét? :) bocs a buta kérdés miatt, teljesen uj vagyok a témában, soha nem csináltam még ilyet :) előre is köszi a választ :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#28174) mobileman válasza tlac (#28171) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ezt én is megtaláltam, halvány lila gőzöm sincs, hogy hogyan kell értelmezni, végrehajtani... :B

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#28175) rooney8 válasza tlac (#28171) üzenetére


rooney8
aktív tag

nekem is az van, én is próbálkoztam ezen leírás alapján, de nem jártam sikerrel. végül voodoo-val oldottam meg, minőségre nem vettem észre különbséget.

(#28176) mobileman válasza rooney8 (#28175) üzenetére


mobileman
aktív tag

Na, ez a vudu szeánsz engem is érdekelne :DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#28177) tlac válasza mobileman (#28176) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor nézd meg ezt

de elvileg jobb a gyári megoldást összehackelni
(lehet telepítek egy friss osx-et holnap, aztán kipróbálom újra a korábban linkelt leírást, mert régen csináltam már, de nem emlékszem)

(#28178) zsnorbi21 válasza tlac (#28170) üzenetére


zsnorbi21
tag

Igen, csak irtak ott egy lehetőséget, amiből én nem tudtam kivenni, hogy mit is akar. De mindegy, rendeltem az Ebay-en egy wifi sticket igy már van net.

Egyébként az El Capitan telepitője már az elején meghal, valószinűleg a videodriver miatt. Az be lehet injektálni valahogy előre, hogy már a telepitéskor is menjen rendes felbontáson?

(#28179) rooney8 válasza mobileman (#28176) üzenetére


rooney8
aktív tag

amit tlac kolléga írt, feltelepíted és kész. utána lesz egy voodoo panel a beállításokban és ott tudod finomhangolni.
de lehet érdemesebb lenne megvárnod, míg megcsinálja ő is, hátha tud majd valami tanácsot adni :) tényleg az a tisztább megoldás. én azért nem szenvedtem tovább vele, mert egy tök egyszerű sztereó hangszóróm van, gondolom ez az integrált kártya eleve nem stúdió minőség, így hétköznapi használatra elég nekem a voodoo. én nem hallom rosszabbnak, mint win-en.

még talán snow leo, vagy lion idején szintén voodoo-m volt, na ott érezhetően szarabb volt, mint win-en. igaz, az még egy másik gép volt, lehet azt a hangeszközt nem kezelte megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#28180) Diokhan válasza Diokhan (#28173) üzenetére


Diokhan
addikt

Nos, mivel nem nagyon kaptam választ, neki álltam magam utána olvasni. Mivel az íróm nem jó, ezért USB-ről szeretném telepíteni. Jól vettem ki a fórumokon írtakból, hogy WINDOWS gépen nem lehet csinálni bootolható iboot és OSX telepítőt? Próbáltam transmac-el megcsinálni, de nem működik. Mindenképpen MAC kell hozzá?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#28181) mobileman válasza rooney8 (#28179) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ez nem akar összejönni, feltelepült, majd indítom, erre egy 'Alert' ablakkal megál.. :O

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#28182) gazso007 válasza Diokhan (#28180) üzenetére


gazso007
tag

Nos nem kell mindenképpen mac de nem árt ha van. Mivel nekem sem volt én letöltöttem egy VM Ware imaget.
Yosemite versiot. Feltelepitettem a Windowsos gépre és azon belül elinditottam a kész Mac osx rendszert, majd
applestore és ott letölti magának a legfrissebb el kapitányt és ezek után jöhet a pendrive illetve a boot usb gyártása . A fentiek alapján igy vissza gondolva gyerekjáték. Sok sikert

(#28183) Diokhan válasza gazso007 (#28182) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi, megpróbálom.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#28184) tlac válasza Smiley (#28139) üzenetére


tlac
Topikgazda

Ez kicsit off, de szerintem ujra at kene nezni az osszefoglalot, multkor volt egy srac akinek itt segitettem, es mintha ez az uj clover nem ette volna meg a fakesmc.kext-et a 10.11 folder-bol

elkezdtem kicsit kipofozni az összefoglalót

kipróbáltam egy friss clover-t, friss El Capitan-nel, és a 10.11-es mappába rakva a fakesmc-t látszólag felolvasta, mert megjelent a bootolásnál (más dolog, hogy amúgy a telepítőm már nem indult el, csak kaptam egy széthullott képet, egyelőre még nem tudom miért)

(#28185) zsnorbi21 válasza tlac (#28184) üzenetére


zsnorbi21
tag

Én egy ilyet kapok a telepítés inditasanal. Szóval valahogy be lehet injektalni már a telepiteshez a megfelelő kextet?

(#28186) Crondore válasza tlac (#28171) üzenetére


Crondore
tag

Szerintem nem bonyolult(igazából az eredeti leírás egy opció alapú plan tree - igaz nem szájbarágos), alapvetően az alábbi metódus alapján csináltam meg:

2.
audio_realtekALC-110.command.zip
patch kext in place
edits AppleHDA.kext binaries and adds files
run script after Software Update
Chameleon, Clover, Osmosis, others
audio_pikeralphaALC-110.command.zip

Ami kell hozzá:

1. Disable SIP: CsrActiveConfig=0x3 - ez a rootless=0 kernel paraméterrel kiváltható, permanensé a clover configuratorban ACPI szekcó Boot részében lehet, ott kell bepipálni,
2. kext-dev-mode=1 kernel boot paraméter beállítása lsd. fent egy sorral, :)

(mind a két paraméter beállítható, a clover bootolásakor is a boot option menűben is)

3. cloverconfigurator: http://www.tonymacx86.com/resources/clover-configurator.276/ - ha frissíteni akaja magát hagyni kell....

- elindítod, fel fogja ajánlani, hogy mountold az EFI particiódat, elfogadod, de ez csak annyit csinál, hogy eldob a mount efi lapjára, a tényleges mountoláshoz jobb alul van egy mountefi gomb - használod:)
- feldobja az összes lemezt ahol EFI particiót talál, kiválasztod azt ahol a clovered van,
- bezárod,
- efi particiódon a /CLOVER/config.plist -et megnyitod(dupla click :) ) - automatikusan a clover configuratorral nyílik majd meg, ha azt már futtatd egyszer - mert futtatad az előbb ugye....?

- bal oldalt Devices szekciót kiválasztod, középen az USB melett találod az Audio -t ott a lehajható fülnél beírsz 1-et a No vagy Auto helyett,
- config.plist elment
- reboot

- audio_realtekALC-110.command.zip lertölt kicsomagol egy külön könyvtárba
- futatt, ez egy terminalban fog futni, automatikusan felismeri majd a a codecet, és ennek megfelelően fogja létrehozni az APPLEHDA.kext -et.

- ha hiba nélkül lefut az asztalon létrehoz egy könytárat amiben egy APPLEHDA.kext, megy egy APPLEHDA-orig.kext lesz.

- beállítod hogy a rendszerben láthatóak legyenek a hiden állományok, ehhez segítség lehet az :
http://www.bresink.com/osx/TinkerTool.html,
vagy az http://www.titanium.free.fr/onyx.html,

- /System/Library/Extensions -ból törlöd, az APPLEHDA.kext, érdemes előtte egy copy -t csinálnod róla...
- Easy kext pro -t letöltöd: http://www.osx86.net/files/file/4506-easykext-pro-a-minimal-and-super-fast-kext-installer/ , maj ezzel telepíted az asztalodon lévő mappából az APPLEHDA.kext -et drag&drop, folyamatosan dobálja majd az üzeneteket akkor van kész amikor dob egy completed üzenetet is...

- reboot
- alkalmazások, segédprogramok midi&audio beálítása progi alatt már configolhatod is a hangkártyádat, a beépített hangszoró, az elsödleges hangkimenetet takarja(zöld), ne felejts el a hangszórókat se beállítani, optikai kimenetnél nem lehet hangerőt állítani - ez így üzem szerű.

Nekem ALC1150 így megy.
Nem kikerülhető - úgy látom - hogy a alapvető rendszer ismereteket meg kell szerezni. Mivel alapjában egy BSD -ről van szó, ami mappa struktúrában elég egyszerű más oprendszerekhez képest ez szerintem nem okozhat gondot, az installálás alatt ez könnyedén megszerezhető, mire egy tiszta felesleges kext -ektől mentes rendszert össze rak az ember másodjára harmadjár, már minden menni is fog. :)

(#28187) Crondore válasza zsnorbi21 (#28185) üzenetére


Crondore
tag

Elvileg a /CLOVER/kexts/10.11 alá lehet pakolni a bootoláshoz szükséges kext -eket, a telepítéshe vagy tesztelés céljára, mielőtt azt véglegesen a /System/Library/Extensions alá telepítenéd, de a kép alapján én alapbol valamilyen kernel paraméterrel próbálkoznék míg véglegesre nem lesz a videokártya feltelepítve.
Nekem az nvidia web telepítéséig eléggé lassú volt a grafikus megjelenítés de ezt a másodok bootra töbnyire olvosolni lehet, driver install, és vagy kernel paraméretek.

(#28188) Crondore válasza Crondore (#28187) üzenetére


Crondore
tag

audio_realtekALC-110.command.zip lertölt helyett persze letölt kicsomagol egy külön könyvtárba
- futatt, ez egy terminalban fog futni, automatikusan felismeri majd a a codecet, és ennek megfelelően fogja létrehozni az APPLEHDA.kext -et.

(#28189) tlac válasza Crondore (#28186) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen ez a 4 lehetőség közül, az egyik legtradicionálisabb megoldás :)

- bal oldalt Devices szekciót kiválasztod, középen az USB melett találod az Audio -t ott a lehajható fülnél beírsz 1-et a No vagy Auto helyett,
- config.plist elment

vagy 2 vagy 3, attól függően, hogy hány ki-bemenet van
nekem 2-es kellett

beállítod hogy a rendszerben láthatóak legyenek a hiden állományok, ehhez segítség lehet az

szerintem erre itt nincs szükség

(#28190) kalimist válasza Crondore (#28186) üzenetére


kalimist
aktív tag

Szerintem nincs teljesen rendben a leírásod. Gondolom a Toleda-féle scriptről van szó, aminek pont az a lényege, hogy patcheli a vanilla AppleHDA.kext-et nem pedig létrehoz egy újat. EFI/CLOVER/kexts/10.11 vagy, mint nálam 10.12-be pedig tesz egy realtekALC.kext-et, ami csak egy info.plistet tartalmaz a CLOVER/config.plistbe pedig a KextsToPatch részhez ír be dolgokat.

A másik pedig, hogy sokkal érdemesebb mindig az efi partícióra tenni a szükséges kexteket mert így software update után is megmarad pl. ebben az esetben a hang. Sierránál a legelső betánál használtam ezt a scriptet (10.12-re módosítva) először most pedig dp6-on vagyok és még nem kellett újraszenvedni a hangot, mint előtte minden frissítés után.

(#28191) tlac válasza kalimist (#28190) üzenetére


tlac
Topikgazda

többféle megoldás van
[link]
az I. 2. 1. ágat írta le, szerintem jó

[ Szerkesztve ]

(#28192) Aureal


Aureal
senior tag

AMD-s gépekre az újabb osx-ek hackintoshként hardverileg hogy mennének fel mostanában? Van pozitív változás a régebbi kudarcokhoz képest?

(#28193) Plasticbomb válasza Aureal (#28192) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nincs. Sőt, mivel eléggé eltérnek az AMD-s procik mostanság az Intelesektől, elég sok munka és idő, míg valaki ír egy kernelt, akarom mondani pathceli a vanilla kernelt. Zentől ez változhat, mivel rengeteg ponton közelebb fog esni a két gyártó terméke, de majd meglátjuk a végleges terméket.(És akkor még ott van az alaplap, chipkészlet téma is, mennyiben fog eltérni az inteles megoldásoktól, és ez hol fog problémát okozni....)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28194) Crondore


Crondore
tag

Olyan problémám adódott, hogy fstab -ban mount -olnám(read/write) a külső ntfs diskemet, de nem látszik a Volumes alatt, a disk lemezkezelő alatt látszik, de a partició szürke, infónál a tulajdonos letitva látható, gondolom valamilyen jogosultsági probléma, mi a teendő ilyenkor? Fstab -nélkül read-onlyban látszik rendesen és automatikusan mountolódik is.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#28195) tlac válasza Crondore (#28194) üzenetére


tlac
Topikgazda

Mit írtál az fstab-ba?

(#28196) Crondore válasza tlac (#28195) üzenetére


Crondore
tag

Ez van bent:

LABEL=Vagabond none ntfs rw,auto,nobrowse

Lehet exFAT -al jobban járnék mint ntfs -el?

[ Szerkesztve ]

(#28197) Crondore válasza Crondore (#28196) üzenetére


Crondore
tag

Átrakom exFAT -re ahogy látom ez az ajánlott megoldás ...

(#28198) tlac válasza Crondore (#28196) üzenetére


tlac
Topikgazda

Régen írtam már ntfs-t osx alól (voltak fura dolgok), de itt azt írja, hogy kézzel kell még megnyitni:

The drive will no longer show in Finder, but can be accessed by returning to Terminal and entering open /Volumes.

(#28199) gazso007


gazso007
tag

Hy esetleg valakinek valami ötlete?
Fagyogat néha az egér kurzor az megy de semmi más

(#28200) Crondore válasza gazso007 (#28199) üzenetére


Crondore
tag

Usb driver/energia gazdálkodási probléma lesz,lehet alternatív driverral kell próbálkozni, esetleg a clovert configurálni, nekem akkor volt ilyenem amikor ps2/usb átalakítót használtam, alvás után jelentkezett.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.