Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) tlac válasza Smiley (#28300) üzenetére


tlac
Topikgazda

Egy kicsit szarakondi kellett a TyMCE patch-el

Ez mi?

(#28302) tlac válasza scream (#28299) üzenetére


tlac
Topikgazda

Nem, de azóta talán ha kétszer indítottam osx-et.

(#28303) Smiley válasza tlac (#28301) üzenetére


Smiley
őstag

Ez az AppleTyMCEDriver panikol ha nincs ECC-s ram a gepben... macpro4,1-5,1 smbios alatt. Erre regen volt egy ilyen disabler kext vagy valami hasonlo meg a chameleon-os idoben. Viszont a clover alatt ezt is meg lehet csinalni igenyesen ami on the fly patch-eli, ezt a driver-t. Viszont ez a megoldas az usb-s installer alatt ez valamiert nem mukodik... igy csinaltam egy ideiglenes imac-es smbios-t es azzal raktam fel es utana raktam vissza a macpro profile-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28304) tlac válasza Smiley (#28303) üzenetére


tlac
Topikgazda

Jah értem, köszi.

(#28305) scream válasza tlac (#28302) üzenetére


scream
veterán

Én most adtam még egy esélyt Sierra-nak otthoni gépre, de megint ugyan az, Clover bejön, beállítom a 10.12-t meg nv_disabled=1, install -> fekete képernyő, majd 2-3 sec múlva megjelenik egy '_' és rá 30-40 secre meg sok plusz jel (+) és reboot. -v sem ír semmi értelmeset. :F

[ Szerkesztve ]

(#28306) Smiley válasza scream (#28305) üzenetére


Smiley
őstag

Az "Execute Disable Bit" mire van allitva a biosban?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28307) scream válasza Smiley (#28306) üzenetére


scream
veterán

Enabled, de próbáltam Disabled-del is, ugyan úgy nem megy.

Meg mit kell kikapcsolni BIOSban? VT-d maradhat?

[ Szerkesztve ]

(#28308) scream válasza scream (#28307) üzenetére


scream
veterán

Na, akkor amiket próbáltam és kapcsolgattam:

VT-d - Enabled/Disabled
Secure boot - Disabled, Type: Other OS
SerialPort - Disabled
XHCI - Enabled
EHCI Handoff - Enabled/Disabled

Execute Disable Bit - Enabled/Disabled
CFG-Lock - nincsen ilyen a BIOS-omban

Cloverben:

params: nv_disabled=1
os: 10.12

Hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#28309) scream válasza scream (#28308) üzenetére


scream
veterán

Most látom csak hogy az nv_disable=1.

Mondjuk a lényegen nem változtatott, mert ezzel is ugyan az a jelenség...

(#28310) ThuG4LifE válasza scream (#28309) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Próbáld meg így:
FakeSMC és NullCPUPowerManagement kext-et rakd az Others mappába, cloverben meg ezeket írd be: -v kext-dev-mode=1 rootless=0 és az os verziót hagyd úgy ahogy van.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28311) scream válasza ThuG4LifE (#28310) üzenetére


scream
veterán

Rendben, viszont ezt majd csak hétfőn tudom kipróbálni, mert nincsen itthon Mac-em. Kerestem Win alá programot, ami látja a pendrive-ot, de nem találtam semmi használhatót.

- FakeSMC-t bemásoltam 10.10, 10.11 mappákba, illetve létrehoztam egy 10.12 mappát is, abba is bemásoltam, de akkor még az Others-be is bemásolom
- NullCPUPowerManagement kextet hol találom?
- -v kext-dev-mode=1 rootless=0 - ez idáig is volt

[ Szerkesztve ]

(#28312) ThuG4LifE válasza scream (#28311) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

NullCPU kext: [link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28313) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Ma este akarok nekiállni egy projektnek. 2 rendszert szeretnék a gépre, Win10 & OSX. Elő vannak készitve a telepitő usb-k. Melyikkel célszerű kezdeni a telepitést? Ha már fenn van az egyik akkor hogy lehet megoldani ezt a dual boot témát?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#28314) Crondore válasza func93 (#28313) üzenetére


Crondore
tag

Csak az a vinyó legyen felcsatlakoztatva az alaplapra vagy biosból tiltsd le a többit ha tudod, amelyikre a win10 -et akarod feltenni. Install win 10. Win 10 lehúz, OS X -es vinyó feldcsatlakoztat, OS X install. Így nem tudsz félrenyúlni. Én személy szerint nem javaslom egy vinyóra telepíteni a két OS-t, bár ahogy olvastam nem lehetetlen. Ha az OS X -el és a cloverrel -el kész vagy fel lehet csatlakoztatni a Win10 -et is a clover megtalálja és onnan lehet majd bootolni. Biosban sz elsődleges boot partició a clover -es vinyó legyen. Ha nem elsödleges/egyedüli vinyóra akarod telepíteni a win 10 -et akkor elszállhat a telepítő, nálam is ez volt míg az OS X-es vinyót le nem húztam a telepítés idejére, nekem a konfiom vinyóilag úgy nézki, hogy a sata_0-ssd-OS X, sata_1-hdd-win10. Win 10-re csak akkor van szükségem ha játékot akarok futtatni, mindenre lehet alternatívát találni OS X alá. Amire meg nem arra ott a virtualbox, húzol egy Win 10-et és a shared mappákon keresztül megy az adatcsere. Mondjuk én jobban preferálom a Parallels -t, mivel jobban konfigolható, és gyorsabb, igaz ez fizetős. Mióta újra raktam az os-eket csak OS X -et használtam, Win 10 -re nem volt szükségem. Igaz nem is játszottam mostanában. Elég pongyolára sikeredett de a lényget leírtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#28315) ThuG4LifE válasza Crondore (#28314) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

En meglevo osx utan telepitettem win-t, igazabol mind1 a sorrend, csak a boot a cloveres vinyo legyen, ahogy irtad is.
Clover ha bejon akkor ki tudod valasztani, hogy melyik rendszert inditsa.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28316) func93 válasza ThuG4LifE (#28315) üzenetére


func93
senior tag

Szuper, köszi. Nekem azért megvan a heti 10ó játék így kell a 10. Viszont programozás terén jobban szeretem az osx-et munkára, win servert meg mondjuk virtuálisan is tudom megoldani.

Köszi srácok!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#28317) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy szeretnék venni egy laptopot,de olyat amire fel lehet tenni macosx-et.Tudtok ajánlani valamit? És ha van is mennyire macerás felrakni?Ha nagyon macerás,vagy sok hiányossággal működne akkor inkább veszek egy macbook airt( mondjuk azért az árért sokkal jobb notebook-ot lehet venni).

(#28318) al-ma


al-ma
csendes tag

Én az ASUS K501LX tudom ajánlani. Tökéletesen fut rajta az El Capitan.
Az alábbi linken találsz leírást:
http://www.insanelymac.com/forum/topic/312356-guide-installing-el-capitan-on-asus-k501lx/

(#28319) scream válasza ThuG4LifE (#28312) üzenetére


scream
veterán

Király, köszönöm.

Előrébb jutottam, már nem a '++++' kép jön be, hanem egy fekete háttéren egy Apple logo, majd onnan restartol. Verbose hiába van bekapcsolva nem látok semmit, hogy írna :(

Ötlet, hogyan tovább?

(#28320) scream válasza scream (#28319) üzenetére


scream
veterán

Tévedtem, mégsincs előrehaladás, csak a -v nem volt ott...

Még mindig ugyan az a baj. Először '_', majd utána sok kis várakozás után sok '+' és reboot, mintha mi sem történt volna.

-x (Safe mode) -v sem segít rajta, pontosan ugyan ennyit ír ott is.

(#28321) tlac válasza scream (#28320) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt próbáltad már, hogy kikapcsolod az összes dsdt fixet?

(#28322) scream válasza tlac (#28321) üzenetére


scream
veterán

Fogalmam sincs mi az a dsdt, így nem hiszem.

(#28323) rooney8 válasza scream (#28322) üzenetére


rooney8
aktív tag

nekem is volt annak idején ilyen hibám

már nem emlékszem pontosan, de cloverrel kellett kicsit mókolni.
az /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ mappában lévő fájlokkal kellett babrálni valamit. ezen leírás szerint (a 25. lépés) a VBoxHfs-64.efi fájlt kellett törölni és bemásolni a HFSPlus.efi fájlt.

el capitan-on is előjött ugyanez, akkor volt egy működő pendrive-om, amiről bootolt a rendszer. akkor a pendrive fent említett mappájából bemásoltam a hdd-n lévő clover partícióra a mappa tartalmát és megjavult.

meg talán akkor is ez volt, mikor nem volt bekapcsolva clover-ben az egyik kernel patch (haswell proci miatt)

[ Szerkesztve ]

(#28324) tlac válasza scream (#28322) üzenetére


tlac
Topikgazda

a clover beállításai között van
mielőtt bootolsz vele, nézz körbe benne, van ott még sok minden, amit lehet nyomkodni

(#28325) scream válasza tlac (#28324) üzenetére


scream
veterán

Körbenéztem, de a találomra való nyomkodás nem hiszem, hogy célravezető volna.

És nem találtam dsdt fix-et sehol sem, hol kéne lennie? USB?

-----

(#28323) rooney8

Köszi, holnap ki is próbálom. :R

[ Szerkesztve ]

(#28326) tlac válasza scream (#28325) üzenetére


tlac
Topikgazda

biztos clovered van?

mikor elindult a clover és indítanád vele a telepítőt, ott kellene lennie valahol

én nem hiszem, hogy rooney8 megoldása segítene, mert a telepítőd elindul és szerintem az akkor kellhet, amikor már azzal is gond van

(#28327) scream válasza tlac (#28326) üzenetére


scream
veterán

A telepítő nem indul el, egy alma logo-t látok, de nincs alatta töltő csík sem, semmi. Fekete hátten egy fehér alma logo, majd ott ácsorog kb 30-40 secet és reboot.

Biztos, hogy Cloverem van, igen. A legfrissebb, meg akkor Pendrive-on nem lenne Clover mappa sem.

(#28328) tlac válasza scream (#28327) üzenetére


tlac
Topikgazda

az alma logóig eljutsz, az már félsiker
amit rooney8 írt, szerintem csak abban segítene, ha már az osx (telepítő) egyáltalán nem indulna el

nekem is ugyanott kell feltenni egy plusz drivert, mert egyébként semmit nem csinál

Biztos, hogy Cloverem van, igen.

akkor viszont keresd meg, amit írtam :)

(#28329) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Lenovo T430(HD Graphics 4000 + Nvidia NVS5400M) notira,vagy T420 próbálta-e már valaki felrakni az OSX-et?

Üdv:Attila

(#28330) scream válasza tlac (#28328) üzenetére


scream
veterán

akkor viszont keresd meg, amit írtam

az ott kellene lennie valahol-t esetleg lehet szűkíteni valahogy? Mert tényleg nagyon sok opció van. Legalább, hogy mivel kapcsolatos az a patch (mmint melyik alkatrészzel).

(#28331) ThuG4LifE válasza scream (#28330) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Amikor a cloverben vagy menj az options-re és ott a dsdt fix mask-ra.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28332) scream válasza ThuG4LifE (#28331) üzenetére


scream
veterán

:R

(#28333) tlac válasza scream (#28330) üzenetére


tlac
Topikgazda

olyan rengeteg dolog nincs, érdemes lenne legalább egyszer átnézned egyszer mindet

(#28334) #51177472


#51177472
törölt tag

Frissult a Sierra, telepitettem, majd ujrainditas utan azt vettem eszre, hogy nem ut "a" karaktert a billentyuzet, illetve felcserelodtek a "g" es az "i" karakterek. Restart volt, a keyboard plist-et is toroltem mar.
Ha lecsatlakoztatom majd vissza a billentyuzetet, par masodpercig "a" karaktereket is ut es helyrejon, majd utana megint osszeomlik valami.
Tudnatok segiteni?

(#28335) #51177472 válasza #51177472 (#28334) üzenetére


#51177472
törölt tag

A módosító billentyűk felcserélésével (what??) minden visszaállt a helyére.

(#28336) func93


func93
senior tag

Sierra alá mennyire jok az elcapitan kextek? egy realtek 887 hangkartya kextet toltam fel, de sajna nem jo, pedig olyan a hangom..

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#28337) söncö


söncö
tag

Sziasztok.
Pár kérdéssel fordulnék hozzátok.
Totál láma vagyok a dologban ,3napja foglalkozok komolyabban a dologgal.
Adott egy ősgyík ASUS P50IJ noti egy Intel cerka T3500 duálos procival ,akad még egy Intel csipszetes alaplap meg egy intel G szériás grafika és 3GB ram 800mhz-n. Igazi gyalult deszka a notik közt :)
Lehetséges erre a gépre felvarázsolni?
Most egy olyan projektet alkotok hogy:
Pendrivera (2GB) iBoot és mégegyre (8GB) egy osx snow leopardtelepítő ,windows alól dmg fájlként TransMac peogival GPT fájlrendszerre írva. Mégegy 8GB-s pendriven pedig multibeast és egy 10.6.7 update combo.
Érdemes nekikezdjek vagy ne akarjam elcseszni az eredti windows amit a géppel adtak annak idelyén?
Válaszaitokat előre is köszönöm :))

(#28338) Smiley válasza söncö (#28337) üzenetére


Smiley
őstag

Notira amugy is szivas, de erre a celeron-ra teljesen felesleges. Valoszinuleg semmit nem is tudnal mukodesre birni, arrol nem is beszelve, hogy a snow leo egy 8 eves oprendszer ami manapsag mar semmire nem jo.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28339) tlac


tlac
Topikgazda

no feldobtam a Sierra-t vmware-re:

Eléggé meg van már könnyítve a dolgunk a sok ügyes scriptekkel. Hétvégén megírom az összefoglalót hozzá.

(#28340) scream válasza tlac (#28339) üzenetére


scream
veterán

Én meg még mindig nem jutottam egyről a kettőre.

Kiszedtem minden fixet (megtaláltam a menüpontot, ACPI patching a neve, csak hogy megmaradjon), de nem segített, sajnos. :(

(#28341) söncö válasza Smiley (#28338) üzenetére


söncö
tag

Noti vétel előtt állok ,és macbook próba gondolkodom. De előtte ki szeretném próbálni a rendszert. Nagyjából 17 éve windows-t használok és ha nem jön be az osx akkor nem akarok az ablakon fél milliót kivágni ,hogy aztán eladjam az új gépet 200-ért.
Adj egy leírást meg valami használható forrás anyagot a telepítő szempontjából és feldobom a notimra.

(#28342) ThuG4LifE válasza söncö (#28341) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ha arra a regire akarod rakni akkor biztos nem kell majd macbook. Jobban jarsz ha bemesz egy apr-be vagy media marktba es ott nyomkodod a gepeket. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28343) söncö válasza ThuG4LifE (#28342) üzenetére


söncö
tag

Értem hogy mire gondolsz, de azért az mégsem csak olyan mint ,ahogyan a minden napokban használom a szerkezetet. Pl.: emailezés ,böngészés ,excel ,publisher ,world ,felhőtárhelyek kezelése ,ftp. Van almás telefonom ,abban megbízok ,de egy csomó olyan kérdés mereng bennem amit csak akkor tudok helyre tenni ha a szolgálatomban áll egy ilyen vagy ehez hasonló masina legalább egy hetet.

(#28344) Smiley válasza söncö (#28341) üzenetére


Smiley
őstag

Tehat ha jol ertem ugy akarsz megismerni egy a szamodra teljesen ismeretlen rendszert, hogy egy kb hulladek hardware-re valahogy feltakolod az OS X 8 evvel ezelotti verziojat... majd ez alapjan megitelni, hogy ennek a rendszernek a mai verzioja szamodra megfelelo-e. Ezt megprobalom leforditani windows-os nyelvre. Van egy regi p2 celeron gepem, amire szeretnem felrakni a win7-et, mert nem tudom eldonteni, hogy kell-e nekem majd az uj hardware-en a windows 10, mert meg nem soha nem lattam.

Szerintem irj egy listat, hogy mit szeretnel hasznalni, es menj el egy apple store-ba, ott biztosan segiteni fognak neked megismerni az OS X-et. Arrol nem is beszelve, hogy mekkora irto nagy szivas volt a snow leopard idejeben a hackintosh, meg megfelelo asztali hardware eseten is.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28345) söncö válasza Smiley (#28344) üzenetére


söncö
tag

Az a hulladék több százezret keresett meg. Igaz mára már tényleg az. Magyarán ha jól értem akkor legalább a Yosemitevel kellene próbálkozzak ,viszont azt meg nem viszi el az a "hulladék" :)

(#28346) ThuG4LifE válasza söncö (#28345) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Csak jot akarunk. :K
Menj be egy iStyleba mondjuk es biztos, hogy segitenek.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28347) söncö válasza ThuG4LifE (#28346) üzenetére


söncö
tag

Akkor ezzel is előrébb vagyok. Vissza kettőt.
IStyle-ról megvan a véleményem. Bemegyek ,de ha jól érzem ott csak az a lényeg ,hogy vedd meg. Csak azt az oldalát mututják be a dolgokbak amiért neked elengedethetlenül szükséged van a gépre. De egye fene.

(#28348) ThuG4LifE válasza söncö (#28347) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Mehetsz iCenterbe is vagy iSamurai ... Csak peldat irtam. ;)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28349) Smiley válasza söncö (#28345) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor jol megszolgalta az arat. :)
Minimum a yosemite... de hidd el, nagyon faszan ossze vannak rakva ezek a gepek, ezt az elmeny egyik pc-s gyarto se tudja visszaadni szerintem. En 6 eve hasznalom az i5-os macbook pro-t, amit a mai napig nem erzek kevesnek... Software-es teren, pedig szerintem a legjobban hasznalhato desktop rendszer, termeszetesen megvannak ennek is a nyugjei, de konnyu hozzaszokni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28350) MAGura válasza söncö (#28347) üzenetére


MAGura
csendes tag

VMware miért nem jó erre?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.