Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) tlac válasza scream (#28696) üzenetére


tlac
Topikgazda

Illetve Z97-es Asus lapnál (Haswell, de nem Haswell-E) is kell az AsusAICPUPM vajon?

nekem nem kellett az asus z97i-plus-omnál

(#28702) scream válasza Crondore (#28699) üzenetére


scream
veterán

Oké, de nekem nem az a kérdésem, hogy miután az új rendszeren (frissítés után) hogyan telepítem a webdriver-t, hanem, hogy hogyan bootol be a frissített rendszerre, ha a Clover config.plist-jében be van rakva a

<key>NvidiaWeb</key>
<true/>

kód a System param-hoz és mivel a rendszer frissült nincsen még a rendszerhez való WebDriver.

[ Szerkesztve ]

(#28703) Crondore válasza scream (#28702) üzenetére


Crondore
tag

Ha új rendszeren bootolsz a nvidia driver alapból le lesz tiltva inkompabilitás miatt, rendszer vga-t fog használni, így áltam át én is 10.12.1-re. Amint van új webdriver az nvidia manager -ben már frissíthetsz is.

(#28704) mgaben válasza tlac (#28700) üzenetére


mgaben
senior tag

köszi. most egyelőre működik rendesen. ha megint szórakozik velem, akkor kipróbálom a webdrivert.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28705) scream válasza Crondore (#28703) üzenetére


scream
veterán

Ja értem, köszi, így már világos! :R

(#28706) Phantomhive válasza scream (#28705) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Ha meg mégis elhasal, akkor szerintem -x kapcsolóval be tudsz bootolni, safe modeban.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#28707) ThuG4LifE válasza Phantomhive (#28706) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Vagy clover boot optionsban kicsereli a flaget amikor restartol.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28708) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Jól rémlik nekem, hogy az osx nem támogatja az analóg megjelenőt (d-sub)? Emlékeim szerint a yosemite-n mintha még ment volna, de a capinan-on nem akar.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28709) xedos válasza mgaben (#28708) üzenetére


xedos
addikt

MAC-en 1000-éve nincs D-sub csati, így szerintem már 10.8 fele kiesett...

(#28710) mgaben válasza xedos (#28709) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahhha. akkor nem is keresem a megoldást. :D

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28711) mgaben


mgaben
senior tag

No. Kellene pár ötlet.
Adott egy geforce 630 vga, d-sub, dvi, hdmi kijelzővel.
Adott két monitor, egy régi kisebb (19", d-sub, dvi csati),
a másik egy profi (24", 2xdvi, hdmi, display port, composite,
componens, s-video csatikkal).
Mindenképp kell a kis monitor is, mert ha nem is egyeznek felbontásban,
jól jön vágásnál, hogy át tudok ezt-azt dobni a másodlagos monitorra.

A baj ott van, hogy a nagy monitor hdmi-n össze-vissza kapcsolgat olykor,
windows alatt viszont tökéletes. Sajna a webdriver nem okés. Be sem tudok
állítani két kijelzőt és csak a kicsi jön be, de felbontást nem tudok állítani.
Sajna a d-subot nem támogatja az osx. Ugye a dvi-n tökéletes a nagy monitor is.

Gondolkodtam rajta, hogy veszek egy hdmi-dvi átalakítót és arra teszem a kicsi
monitort, ott kevésbé zavar ha ki be kapcsolna, de mondom hátha úgy esetleg mégsem...

Szóval kellene ötlet. :) :R :R :R :R

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28712) Crondore válasza mgaben (#28711) üzenetére


Crondore
tag

BIOS -ban a CSM(Compatibility Support Module)opciókban a video rom -ot állítsd legacy-ra már ha van ilyened. Míg ez nekem nem volt beállítva a webdriver nem volt hajlandó normálisan működni hdmi -n.

[ Szerkesztve ]

(#28713) mgaben válasza Crondore (#28712) üzenetére


mgaben
senior tag

ilyen beállításom nincs a biosban. de lehet azért, mert ez még régi biosos, nem uefi.
egyébként a webdrivernél nem írják a gt630-at támogatottnak. :/

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28714) scream válasza tlac (#28701) üzenetére


scream
veterán

És egyéb más beállítás kellett?

Most az a baja, hogy Clover elindul, telepítő addig jut, hogy ++++, majd semmi. Csak áll és ennyi.

Legacy/hibrid telepítővel el sem indult a Clover, így csak UEFI-vel lett megcsinálva, így a Clover legalább megy.

Asus MAXIMUS VII RANGER alaplap, i7 4790k proci.

(#28715) #68216320 válasza scream (#28714) üzenetére


#68216320
törölt tag

Bios-ban xHCI Hand be van kapcsolva?
Clover OsxAptioFix2Drv fel lett téve telepítéskor?

[ Szerkesztve ]

(#28716) Crondore válasza mgaben (#28713) üzenetére


Crondore
tag

Sajnálom, egyenlőre más nem jut az eszembe...

(#28717) scream válasza #68216320 (#28715) üzenetére


scream
veterán

xHCI Smart Auto, a Fix2 nem volt felrakva.

De már fent a rendszer.

Cloverben hogyan lehet véglegesíteni, a DSDT fixek kikapcsolását?

Ugyan ez kellett a mostani eseben is.

(#28718) Smiley


Smiley
őstag

Most en jovok segitsegert, tolja valaki itt 771-es xeon-al. Most dobtam bele az e5450-t, es indulaskor belefagy folyamatosan. Win10 viszont faszan megy. Mi a trukk ehhez? :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28719) scream válasza scream (#28717) üzenetére


scream
veterán

Az lehet, hogy a

<key>FixAirport_4000</key>
<false/>

és

<key>FixLAN_2000</key>
<false/>

kellenek nekem ehhez?

(#28720) mgaben válasza Smiley (#28718) üzenetére


mgaben
senior tag

Hehe, nekem az van. Boot flag: cpus=1 és npci=0x2000
Aztán majd kell a VoodooTSCSync.kext, ha kicsomagolod akkor az info.plist-ben ezt a sort keresd meg és ez az érték legyen:
<dict>
<key>IOCPUNumber</key>
<integer>3</integer>
</dict>

Ha ezt betetted a system/library/extensions mappába, akkor utána a cpus=1 elhagyható, a másikat meg tedd be cloverbe.

Szóval nekem elvileg ennyi van buherálva.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28721) tlac válasza mgaben (#28711) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha mindkettő tudja a digitális bemenetet, akkor úgy használd őket

mi az, hogy ki-bekapcsolgat?

(#28722) mgaben válasza tlac (#28721) üzenetére


mgaben
senior tag

Az, hogy ha hdmi-t használok a nagy monitorra, akkor azzal néha elsötétül a kép, mint amikor sleep móba vált. DVI-n nem csinálja, de mint írtam a vga karimon csak egy dvi van. Plusz egy hdmi és egy d-sub, ugye utóbbi kiesik. A moitor hdmi bemenetével semmi gond, mert windowson remül szuperál. Így érthető a dilemmám?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28723) tlac válasza mgaben (#28722) üzenetére


tlac
Topikgazda

és milyen esetben sötétül el?
ha magára hagyod a gépet vagy akkor mikor ott vagy előtte?
van benne valami szabályszerűség?

(#28724) Smiley válasza mgaben (#28720) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi, nagy vagy! :R

Igazabol nekem eleg volt csak az npci=0x2000, a tobbi vacak nem kellett.

Vegre kesz a low budget gepem:
4Core1600Twins-P35||E5450@3,3Ghz||8GB DDR2@800||Asus GTX 570||Seasonic S12II 520||Corsair 60GB SSD

Mindez 37e-ert. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28725) tlac válasza scream (#28719) üzenetére


tlac
Topikgazda

az airport stimmel, a másik valami hda lesz
(nincs éppen osx-em, trial boot-ot fogok majd megpróbálni egy ssd-re)

[ Szerkesztve ]

(#28726) mgaben válasza tlac (#28723) üzenetére


mgaben
senior tag

hát már induláskor is szórakozik, aztán ha (!!) helyre áll, akkor sleep-ből mikor ébresztem a monitort.
ha induláskor még jó is, az első sleep után már kezdi. volt olyan, hogy sleep-ről nem is jött vissza a kép, bár a monitor bekapcsolt, de fekete volt, mint amikor nincs jel (de nem ír ki semmit, hogy csekkoljam a kábelt, vagy no input). viszont ha az egeret oda mozgattam azt láttam, de semmi mást.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28727) mgaben válasza Smiley (#28724) üzenetére


mgaben
senior tag

:))
frankó, meg a low budget cucc is. :D

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28728) scream válasza tlac (#28725) üzenetére


scream
veterán

Köszi a tippet, az volt az.

<key>FixHDA_8000</key>
<false/>

[ Szerkesztve ]

(#28729) scream


scream
veterán

Hali!

Na már sikerült felrakni az OSX-et 2 konfigon (IvyBridge és Haswell), de most Skylake-en elakadtam megint...

Olny UEFI-s installer, Clover betölt, majd amikor install-t nyomok ez jön be:

USB2.0:

OsxAptioFix2Drv: Starting overrides for \.IABootFiles\boot.efi
Using reloc block: no, hibernate wake: no
Error allocationg 0x10a pages at 0x0000000010000000 alloc type 2
Error loading kernel cache (0x9)
Boot failed, sleeping for 10 seconds before exiting...

USB3.0:

OsxAptioFix2Drv: Starting overrides for \.IABootFiles\boot.efi
Using reloc block: no, hibernate wake: no
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

és ezután egyből reboot.

OsxAptioFix2 Cloverrel telepítve lett, legfrissebb. FakeSMC a helyén, conf.plistben csak a -v lett odaírva.

A konfig amire szeretném rakni:

Msi B150M Mortar
i5 6400
GTX 760

:F

[ Szerkesztve ]

(#28730) tlac válasza scream (#28729) üzenetére


tlac
Topikgazda

ami bios van a gépen?

(#28731) scream válasza tlac (#28730) üzenetére


scream
veterán

Nem tudom, hogy tudom ezt megnézni?

Gondolom 'ami' alatt, akkor az American Megatrends-re gondolsz.

(#28732) tlac válasza scream (#28731) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen

sok helyen kiírja, belépés előtt, belépve, stb.

(#28733) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Mi módon tudok el capitan telepítőt letölteni a gépre? (VMWARE alatt fut egy elcapitan már, de szeretnék próbálgatás, tesztelés céllel már most összerani egy telepítést egy 64 GB-s pendrive-ra (van egy 8as a telepítőnek magának), de csak aSierra-t találtam az AppStore-ban meg. Tudom, hogy lassú lesz a reakció, csak mire megveszem az SSD-t alá, már szeretnék rendelkezni a szükséges infókkal a gépet illetően.)

Konfig:
Asus Z97I-PLUS
Intel Core i5-5675C (Iris Pro 6200)
16 GB 1866 DDR3L
XFX R9 380X OC DD Black Edition (mivel ott az Iris, így ő most másodlagos, amúgy is cserélem egy XFX RX 480 GTR-re majd, windows alatt játékokhoz.)
2 SSD és egy Apple HDD (Hitachi)
A Pendriveok SanDisk Cruzer-ek, 8 és 64 GB hellyel. Van most 3 hetem, mire megveszem az SSD-t, és szeretnék bütykölni.

Mindenképpen legacy bootot kell válasszak? Full UEFI nem működik? Oké, látom, csak a telepítőhöz...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28734) tlac válasza Plasticbomb (#28733) üzenetére


tlac
Topikgazda

Sierra miért nem jó?

Uefi-s telepítőt is csinálhatsz.

(#28735) Plasticbomb válasza tlac (#28734) üzenetére


Plasticbomb
addikt

VGA, ahogy olvasok tonymacx86on a radeon topikban, annyira nem látom még jónak, de amúgy most azt tölt a gép...Csak épp satu féket húzott a net.... alig csorog... 80 Mbitből alig megy 3 most, lehet megint valaki töltöget.... Sebaj, ezt most letöltöm, aztán majd meglátom, hogy hogy fut.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28736) mgaben


mgaben
senior tag

Na, úgy néz ki megoldódni látszik a monitor problémám.
DVI-HDMI átalakítóval rendesen működik a kis monitor a hdmi portról. :)
Nem kiabálom el, de egyelőre okés. :))

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28737) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Szuper. Sikerült belöknöm egy El Capitanos Techreviewes virtuális gép leemezt egy VMWare Workstationbe, azon összebütyköltem egy Telepítőt, először Cloverrel próbáltam, leírás alapján, de valahol elakadtam, mert valami ApplaACPIexpertnél (elfeledtem képet lőni) pánikolt (illetve előtte meg be sem töltött), aztán csináltam egy UNIBeastes telepítőt, azzal végül sikerült egy telepítést létrehozni, de valahogy nem tudom a a frissen telepített friss clovert felkonfigurálni, hogy betöltsön, csak az installer usbvel tudom elindítani.

Ami jobban zavar, az az, hogy halvány lila gőzöm sincs most, hogy mégis hogy fogom belőni a WiFi+BT kombót (Azurewave BCM94352HMB, a BT-t úgy látom, működik, de nem teszteltem még), mivel folyton újra kell indítanom, kihúzni-bedugni a sata cuccokat, és rohadt sok idő (meg nyűg), hogy nem tudom ott olvasni az oldalakat, tesztelni meg csak ott tudom...

Pozitív: Az IRIS PRO-t és az R9 380Xet is egyből felszedte a rendszer, mindkettő működik bacakodás nélkül (tálca átlátszós, stb)

CPUID-et kell találnom, de nem tudom merre keressem: az I5-5675R-é kellene, miel az i5-5675C és eközött csak annyi a különbség, hogy a c normál foglalatos, az R meg forrasztva van az iMac 4k-ban... Így gondolom működne natívan az is (PStatek, energiagazdálkodás).

Folytatás következik, amint fölnyaltam megint egy adag infót a netről...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28738) magordac


magordac
újonc

Kedves tlac!, segítségre lenne szükségem, ugyanis a "22" csapdájában vergődöm. Évekig használtam PC-OS X-et. A 10.7.5-ig jutottam vele. Az utóbbi időben volt egy iMac-m ez is csak 10.7.5 tudott kezelni. Sajnos pár hónapja szó szerin elfüstölt. időközben PC-s hdd is tönkre ment (csapás csapás hátán ahogy a költő mondja).
Szóval a topic elején leírtak alapján csinálnék én magamnak egy bootoló USB, de ez OS x nélkül nem megy. Nagyon megköszönném ha valaki segítene nekem ebben. Előre is köszönöm.

(#28739) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok! Elterveztem hogy felteszem a dell 3537 es laposomra a hackintosh-t. Csak próba képp érdekelne és ha tetszik akkor maradna is rajta. De lehet túl hülye vagyok hozzá de nagyon szeretném így nem tántoríthat el a dolog. Első kérdésem lehet windows alól bottolható usb-t csinálni virtual box nélkül vagy igenis szánjak rá egy napot erre az egészre( nem szeretnék). Válaszokat előre is köszönöm!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#28740) Ganz-[HUN] válasza Plasticbomb (#28737) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

UEFI vagy BIOS?
UEFI specifikus telepítés kell neked Cloverben.
De miért nem indul?
kidob valamivel?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28741) Plasticbomb válasza Plasticbomb (#28737) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Yap. ACPI gond. AppleACPIPlatformExpert failed to start. Vanilla Sierra és 25ikei és előző clover build is. FakeSMC a helyén, arguments a helyén. Elfáradtam mára tőle. És még csak elkezdtem érteni, hogy mi merre van, mit hova tegyek, hogy a WiFI-t belőjem majd. Veszek egy gyorsabb pendrive-ot....

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28742) tlac válasza magordac (#28738) üzenetére


tlac
Topikgazda

a legális út, hogy veszel egy snow leopard-ot, felteszed vmware workstation player-re (ingyenes) és onnan tudsz szedni már friss verziót

(#28743) tlac válasza Plasticbomb (#28737) üzenetére


tlac
Topikgazda

használj addig vezetékes netet, ahhoz ezt a kext-et kell felraknod

(egyébként ugyanilyen alaplapom van, de én a wifi-t nem állítottam be, mert bonyolultnak tűnt, meg úgy sincs rá szükségem)

(#28744) Plasticbomb válasza tlac (#28743) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Sajna nekem pont fordítva áll a helyzet. Vezetékhez nem férek hozzá, csak wifi van.

Talán sikerült helyre rakni most. Az unibeastes clover és a rendes clover segítségével összegyúrtam valamit, bevágtam mellé nullcpu-t, rálestem az UEFI-re, ahol észre vettem, hogy a csmet elfelejtettem átállítani, diaabledre raktam, majd bootoltam az installert. Ez volt az előző hozzászólásom után nemsokkal. Még fut a telepítő, mostmár a végleges helyén rendezkedik. Majd estére meglesz. :P

Fake CPUID-et merre találok vajon? Haswellig találtam listát, de a broadwellek már nem szerepelnek rajta. Imac 16.2 4k procijának kene a CPUID-je....

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28745) scream válasza tlac (#28732) üzenetére


scream
veterán

Sehol nem írja, hogy milyen. Belépve sem találtam róla infót.

(#28746) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok. Sikerült feltenni minden működik kivéve ez a kex es téma. Így elvileg hiányzik pár driver. Valaki le írná hogy is használjam a kex ekez? Nem tudok angolul ezért kérlek titeket hogy segítsetek. Már vagy 5 orája szórakozom vele.

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#28747) tlac válasza scream (#28745) üzenetére


tlac
Topikgazda

mit ír ki indításnál, ha ki van kapcsolva a "Full Screen Logo Display" ?

egyébként meg ha nem vagy benne biztos, akkor ne rakd fel a OsxAptioFix2Drv-t

[ Szerkesztve ]

(#28748) Plasticbomb válasza tlac (#28743) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Tegnap délután így állt meg, miután lefeküdtem aludni, és végig szenvedte magát a telepítésen:

Az intel Iris Pro 6200-on volt, ahogy tanácsolva van, és ez az IGP natívan támogatott, szóval kb nem értem most, hogy mi a fene baja van.

Most a következő az, hogy csinálok megint egy Unibeast-es telepítőt, és meglátom, azzal miként viselkedik. Lesz ott valami a különböző clover configokban, ami az eredetiben nincs beadva, de még nem tudom mi van hatással erre.

JObbat tudok, leszedem az El Capitant (megtaláltam a storeban, a vásárlásaim listán...), és azzal csinálok egy telepíítést, elvileg ahhoz minden működik...

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28749) kopi120


kopi120
tag

Sziasztok!

Mivel még mindig nincs nvidia driver 10xx kártyákhoz kipróbáltam, hogy tudom-e használni a gépet Intel HD4600-val anélkül, hogy kivegyem a 1060-at, jelentem sikerült. :C

Gigabyte lapokon:
BIOS > Peripherals > Initial Display output > IGFX-re állítani

HDMI bedug alaplapba, én a biztonság kedvéért nyomtam egy nv_disable=1 - et, hogy véletlenül se hasaljon el és elindult.
Cloverbe kellett egy Intel inject 0x0D220003 és minden megy rendesen, még a 10.12.1-es frissítés is felment gond nélkül

(#28750) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Üdv!
Van itt valakinek hackintosh-a r9 290-es kártyával? (sima ref, nem overclockolt gyári asus)
Sajnos nem tudom beüzemelni yosemite alatt. Végig nyálaztam már az insanelymac-et a tonymac fórumot, de semmi se jött be. A legközelebb a módosított kextekkel jutottam, így már felismeri radeon 8xxx 4092Mb rammal, de mégsem megy a qe/ci. Próbálgattam az injektálást is clover configon, de sehogy se működött. Azért yosemite (10.10.5), mert x79-es a lapom és bár a sierra is meg a capitan telepítő is be tud bootolni gond nélkül, de nem megy az usb, emiatt meg külön kompatibilis usb kártyát nem vennék 20k-ért.
Ha valaki esetleg ilyennel tolná, lehet tudna segíteni mi jött be neki. (neten sokaknak van ilyen kártyája és azt mondják megy minden gond nélkül)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.