Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) kicsiii válasza Mr Bond 007 (#28800) üzenetére


kicsiii
tag

Oooohh :( ez szomorú :( pedig az az atkozott FCPX nagyon kellene nekem, mert a macbook pro ami van, mar nagyon vergődik vele:( Mindenesetre köszönöm szépen a hozzáertésed. Legalább azt tudom, hogy nem velem van a baj...

(#28802) Mr Bond 007 válasza kicsiii (#28801) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha final cut pro x-re kell, akkor miért nvidia kártyában gondolkodtál? Oda az amd rx sokkal jobb választás. Adobe cuccoknál kell inkább cuda.

(#28803) kicsiii válasza Mr Bond 007 (#28802) üzenetére


kicsiii
tag

Ebben igazad van. De emellett win alatt néha még jatszom is. Macbook pro egyenlőre minden egyéb másra kielégítő számomra. Fotók szerkesztése weboldalak készítése. Asztali gépen az osx a videó vágásra lenne jobb. Emellett igazad van... de már nincs más megoldás. Várok, hátha lesz valami változás.

(#28804) kopi120 válasza kicsiii (#28803) üzenetére


kopi120
tag

Én is addig vártam, hogy most a 1060 pihen a polcon és az igp-vel megy az FCPX, meg kell hagyni így is használható.

(#28805) kicsiii válasza kopi120 (#28804) üzenetére


kicsiii
tag

Igen :) lehet hogy nekem is ez lesz. De amugy mindenképp ki kell venni a gput, ha at akarok allni alaplapira? Nem lehet egyszerűen letiltani a biosba, amikor osx re szeretnék bootolni?

(#28806) kicsiii


kicsiii
tag

Vagy esetleg egy olyan bootflag, ami az alaplapi gput használja? Mert a monitoron nekem van DP és HDMI bemenet. DP Win alatt, és a HDMI mehetne osx alatt, és akkor csak a monitoron kellene egyet "kapcsolnom". Vagy ez megoldhatatlan?

(#28807) Plasticbomb válasza kicsiii (#28806) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Belépsz a biosodba/uefidbe, és meglesed az advanced rész környékét.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28808) szuszinho


szuszinho
őstag

Használ valaki H170 alaplapot?

(#28809) scream válasza szuszinho (#28808) üzenetére


scream
veterán

Én B150(M Mortar)-re próbálom felrakni, de nagyon nem akar sikerülni... :(

Mindig megáll, a System uptime in nanoseconds-nál. Egyelőre annyit sikerült elérnem, hogy egy DSDT.aml-t bemásolva az az ACPI/orogin-be már nem kell mindig kikapcsolni a Fix Airport-ot és Fix sound-ot, de ugyanúgy megáll.

(#28810) kopi120 válasza kicsiii (#28806) üzenetére


kopi120
tag

Pont nemrég írtam ide, hogyan ment nekem :) :
https://prohardver.hu/tema/mac_osx_pc-re/hsz_28749-28749.html

(#28811) kicsiii válasza kopi120 (#28810) üzenetére


kicsiii
tag

Zseniális vagy köszönöm. Holnap rá is megyek és kipróbálom. ;)

(#28812) szuszinho válasza scream (#28809) üzenetére


szuszinho
őstag

Nekem egyedül az usb 3 problémám volt, minden hibátlanul ment, tegnapig :DDD
Most egyelőre nem bootol a bluetooth hiba miatt, de remélem délután újra életet tudok belé lehelni.

(#28813) dni válasza szuszinho (#28808) üzenetére


dni
őstag

Én Giga H170N-WiFi-n El-Cap-et

(#28814) söncö


söncö
tag

Sziasztok.
Régebb óta meglévő gépemre szeretném felvarázsolni az osx-et ,ebben szeretnék segítséget kérni.
A gép egy a HP által gyártott komplett PC-k egyike ,gyári lefszereléssel ,két plusszban beaplikált komponensel
egy videókártyával és egy ssd-vel:

HP 6000 Pro Microtower
Intel Core 2 Duo E7500 2,93GHz
4 GB DDR3
EVGA Nvidia GeForce GT220
Goodram C40 60GB + WD 320GB
Hang -> hp által gyártott alaplapi

Szerintetek érdemes neki vágni?

(#28815) func93


func93
senior tag

Üdv!

Adott egy Dell L E6220 noti. Jelenleg Windows 10 fut rajta, az megoldható-e, hogy mellé felrakok egy OSX-et?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#28816) kicsiii válasza kicsiii (#28805) üzenetére


kicsiii
tag

Szia. Jó lett, így működik a dolog. Van élvezhető felbontásom is.. De még nem teljesen. 1080 as felbojntásom van. Monitorom 1440 felbontás kellene, de nem tudom 1080nál feljebb állítani. Valami megoldás van esetleg?Még nem tettem fel semmi kextet , inkább megkérdezek nálam sokkal hozzáértőbb embereket! : Köszi előre is.! :R

(#28817) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok!
Kicsit furcsa lehet a kérdésem, de most épp laptopvásárlás előtt állok és az alapján szeretnék választani, hogy tudom-e futtatni rajta(kompatibilisek-e a belső komponensek) az OSX-et.
Alapvetően egy Lenovo G50-45-t néztem ki, amiben egy amd a6-6310-es proci és egy r5 m230-as gpu van. Ez tud gondot okozni, vagy mindenkéépen intel oldalon kéne járnom ha OSX-et is szeretnék a gépre?

Előre is köszönöm a válaszokat :R

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#28818) scream válasza AllTheBest (#28817) üzenetére


scream
veterán

Google keresési találatok alapján nem igazán lehet rárakni, igaz, azok 1 éves körüli postok.

(#28819) Smiley válasza AllTheBest (#28817) üzenetére


Smiley
őstag

Notebook-ok 90%-nal boritekolhato valamilyen szopas... amd meg amugy is felejtos.
Ha osx-es noti kell, akkor vegyel macbook/macbook pro-t. Soha az eletben nem fogja egy pc-s ize azt az elmenyt nyujtani mint egy macbook.
Asztalinal ott mas a helyzet, de oda is csak intel johet szoba.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28820) AllTheBest válasza Smiley (#28819) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Csak egy esélyt akartam adni az OSX-nek, soha az életben nem fogok macbookot venni :) Akkor marad a win10, azért köszönöm a gyors választ mindenkinek! :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#28821) al-ma válasza AllTheBest (#28820) üzenetére


al-ma
csendes tag

Szia !

Asus K501LX notebookt használok El Captan rendszerrel. Ezzel a leírással telepítettem, minden tökéletesen működik. Az Nvidia kártyát nem lehet használni.
Leírás : http://www.insanelymac.com/forum/topic/312356-guide-installing-el-capitan-on-asus-k501lx/

(#28822) scream válasza al-ma (#28821) üzenetére


scream
veterán

Hát azért mondjuk, ha a dVGA-t nem lehet használni egyáltalán, akkor nem mondanám rá, hogy minden tökéletesen működik.

;]

(#28823) scream


scream
veterán

Gondban vagyok.

Valamiért az OSX elfelejti a hangeszközt és csak a VGA HDMI kimeneteit látja újraindítás után. Aztán ha DPCIManager-rel felrakom újra a VoodooHDAVT1708S.kext-et (szól, hogy már van létezik egy ilyen, biztos felül akarom-e írni), Fix permission és Rebuild Cache után restartolva újra látja a hangkártyát, aztán ha kikapcsolom a gépet és vissza eltűnik.

Mit csinálok rosszul? Vagy mi okozhatja ezt? :F

(#28824) jaffika


jaffika
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy Lenovo Thinkpad x240- érintő képernyős gépre fel lehet e varázsolni a mac os-t? Ha igen szívesen fogadnék hozzá egy kis személyes vagy online segítséget, mert sajnos még sosem volt részem mac-os használatában és telepítéseben sem. Viszont a kíváncsiság hajt és nagyon szívesen kipróbálnám :)

Köszönöm! :R

(#28825) kicsiii válasza jaffika (#28824) üzenetére


kicsiii
tag

Szia. Feljebb írták, hogy laptopra nem nagyon ajánlott belekezdeni, főleg tapasztalat nélkül, mert többnyire nem megoldható, illetve elképesztően nagy szívás. Asztali gépre már inkább.

Amúgy a google alapján elvileg lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#28826) jaffika válasza kicsiii (#28825) üzenetére


jaffika
csendes tag

Igen azt találtam, hogy lehetséges erre a típusra, csak őszintén megvallva foggalmam sincs hogy hogy kell :) Gondolom, nem olyan egyszerű mint egy win telepítés :( :)

(#28827) szuszinho


szuszinho
őstag

Érdemes már Sierra-ra frissíteni?

(#28828) Ganz-[HUN] válasza szuszinho (#28827) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Én nekem nem volt bajom vele eddig sem, bár a driverek mindig lutri.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28829) Smiley válasza mgaben (#28727) üzenetére


Smiley
őstag

Viszont valami nem kerek meg mindig ezzel a Xeon-al. Az npci kapcsolo ota van ilyen nagyon random freeze, igazabol ahogy eszrevettem videok-nal foleg youtube alatt jon elo... de a gep megy tovabbra is, mert ssh-n be tudok menni es semmi furcsat nem talaltam a logban. :W

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28830) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy HP pavilion 15 i3 7100u procival 8gb ram 128ssd A sierra felismeri ezt a procit?

(#28831) Ganz-[HUN] válasza kisjimy (#28830) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Helló
Valszeg igen.

Kellemes ünnepeket mindenkinek

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28832) Wiz Khalifa válasza Ganz-[HUN] (#28831) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Neked is és mindenkinek aki a fórumban járkál. :)

Smoke some weed nigga!

(#28833) kisjimy válasza Ganz-[HUN] (#28831) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia! Jó lenne biztosra menni mert addig nem állnék neki! Olvastam olyat hogy még nem támogatja,bár ez hülyeségnem tartanám én is , mivel jövőre az új imacek i5 7500 és i7 7700 jönnek!

(#28834) Wiz Khalifa válasza kisjimy (#28833) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

De azokon már nem a Sierra lesz hanem a kövi rendszer.

Smoke some weed nigga!

(#28835) kisjimy válasza Wiz Khalifa (#28834) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Akkor ez elég lutri....

(#28836) Ganz-[HUN] válasza kisjimy (#28835) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ú tényleg 7k sorozat, bocsi!
Az nem biztos SSDT nélkül.
Sőt, kizárt.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28837) kisjimy válasza Ganz-[HUN] (#28836) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Ennyit találtam a Kaby Lake rendszerről:

https://www.tonymacx86.com/threads/kaby-lake-ssdtprgen-sh.210516/

(#28838) Ganz-[HUN] válasza kisjimy (#28837) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

próbáld meg.
semmi sem biztos ebbnen a bizniszben.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#28839) Gabady


Gabady
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, macos-t szeretnék a konfigomra varázsolni. Korábbi sikeres próbálkozások voltak már, amin csiszolgatni kellett, de most végre egy tényleg f*szán működő rendszert szeretnék.
Illetve utóbbi időben nem nagyon követtem a frissítéseket, milyen disztrókkal lehet próbálkozni.
Elképzelés első körben az lenne, hogy SSD-n marad a windows, az egyik vinyómra pedig telepedne az OS X.
Aztán ha jól sikerül az OS is mehetne egy SSD-re. Mit ajánlatok, hasonló deszkával dolgozott-e már valaki ??
Előre is köszönöm!

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#28840) tlac válasza Gabady (#28839) üzenetére


tlac
Topikgazda

Gigabyte Z97M-D3H - Intel i5 4460 - Geil Black Dragon 4x4GB CL9 - GTX 970 OC Extreme 4G

szinte biztos, hogy működne elég jól

kezdetnek nézd át az összefoglalót

(#28841) Crondore válasza Gabady (#28839) üzenetére


Crondore
tag

z97 killer -em van, simán megy rajta az OSx, mint úgy általában szinte minden z97 -es deszkán...
Ezek alapján csináltam:
http://www.hackintosh.computer/281/hackintosh-bios-configurations/
http://www.insanelymac.com/forum/topic/302041-guide-asrock-h97-pro4-yosemite-with-clover-uefi-installation/
https://www.tonymacx86.com/threads/success-z97-deluxe-el-capitan-install-10-11.176746/
https://www.reddit.com/r/hackintosh/comments/2uxg10/success_report_asrock_z97_fatal1ty_killer4790k/

970-hez meg a webdriver kell majd neked, ennyi. 3rd party usbket nem minden esetben szereti, vagy pl. nálam ha engedélyezve van nem alszik el a gép.. ennyi nálam belefér.

Clover -rel, meg a fenti leírásokkal szinte zökkenő mentesen sikerült.

Sok sikert.

Karesz

[ Szerkesztve ]

(#28842) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Újra belefogtam egy Hackintosh-ba,
az alaplap P67x UD3 B3
proci: i5 3470
16 GB Hyper X 1600 MHz
Kingstone V100 128 GB ssd
HD 7970

Az összefoglaló szerint megcsináltam a telepítőt. be is bootol, de a lemezkezelő nem látja az ssd-t, csak a pendrive-ot.

Mit hagytam ki?

A kanál a gyengék villája

(#28843) xedos válasza bbmt (#28842) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem nem látja az ssd vezérlőt. bele kell rakni a telepítőbe...de nem emlékszam a nevére :-(
Egy Kext a Clover-be.. után még kellett a EmuVariableUefi-64.efi -így bootolt és települt.

(#28844) bbmt válasza xedos (#28843) üzenetére


bbmt
senior tag

Jah az kimaradt, hogy van még egy 500 GB HDD is benne, azt sem látja.
Régen át kellett a bios-ban állítani AHCI-re ( vagy mire) :) ezt most is kell?

A kanál a gyengék villája

(#28845) xedos válasza bbmt (#28844) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem igen... De akkor tutira a vezérlőt nem látja...
Ez lesz az: [link]

Azt hiszem ezek kellenek:
EFI FAT32 Volume > EFI > CLOVER > drivers64UEFI > EmuVariableUefi-64.efi
EFI FAT32 Volume > EFI > CLOVER > drivers64UEFI > FSInject-64.efi
EFI FAT32 Volume > EFI > CLOVER > drivers64UEFI > HFSPlus.efi
EFI FAT32 Volume > EFI > CLOVER > drivers64UEFI > OsxAptioFixDrv-64.efi
EFI FAT32 Volume > EFI > CLOVER > drivers64UEFI > OsxFatBinaryDrv-64.efi
EFI FAT32 Volume > EFI > CLOVER > drivers64UEFI > PartitionDxe-64.efi

EFI FAT32 Volume > EFI > CLOVER > kexts > 10.9 > FakeSMC.kext, NullCPUPowerManagement.kext

[ Szerkesztve ]

(#28846) func93


func93
senior tag

Az megoldható osx alatt, hogy a bill kiosztás megfeleljen a windows-é val?
Programozó vagyok és annó probálkoztam vele, de olyan össze-vissza volt minden, hogy alig tudtam kirakni a jeleket stb.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#28847) bbmt válasza xedos (#28845) üzenetére


bbmt
senior tag

:R

Megpróbálom

A kanál a gyengék villája

(#28848) tlac válasza func93 (#28846) üzenetére


tlac
Topikgazda

Nézd meg az összefoglalót

(#28849) scream válasza func93 (#28846) üzenetére


scream
veterán

Persze, nézd meg ezt, én ezt használom: Hungarian Pro.

(#28850) func93 válasza scream (#28849) üzenetére


func93
senior tag

Akkor neki megyek újra, köszönöm! :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.