Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) gazso007 válasza Crondore (#28200) üzenetére


gazso007
tag

Köszönöm.(Amúgy utólag köszönöm a hang beállítását is 1150) 3 hónapja nem értettem meg ,hogy is van ez.
A hang és az net kexteken kívül semmi más nincs de utána lesek :R

(#28202) Crondore válasza gazso007 (#28201) üzenetére


Crondore
tag

https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-usb-inject-all ezt próbáld meg,
és még itt érdemes szétnézni:
https://bitbucket.org/RehabMan/
Remélem valamelyik jó lesz.
Clover kext -ekhez pakold ha valami galibát okozna meg tudd kerülni.

(#28203) gazso007 válasza Crondore (#28202) üzenetére


gazso007
tag

:R :R

(#28204) rooney8


rooney8
aktív tag

üdv

ebay-ről rendeltem egy no name kínai egeret. sajnos nem működik tökéletesen. a kurzort akárhova mozgatom, nem lép "interakcióba" semmivel (pl. nem vált ikont, ha link fölé viszem, nem jelöli ki a menüt, ha felé viszem), sem alkalmazásokban, sem pedig natívan osx-en belül. illetve néha random gombnyomást érzékel, miközben nem is nyomtam le rajta semmit.
próbáltam usb 2.0 és 3.0 porton is, de semmi változás. illetve annyit észrevettem, hogy hiába dugom át a 2.0 portba, a rendszerinfóban végig a 3.0 portnak jelzi. ez mitől lehet? lehet, hogy a 2.0 port megoldaná ezeket a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#28205) tlac válasza rooney8 (#28204) üzenetére


tlac
Topikgazda

normális egérrel is jelentkezik a probléma?

(#28206) rooney8 válasza tlac (#28205) üzenetére


rooney8
aktív tag

nem, az előzőnél nincs semmi gebasz.
érdekességképp, ha azt bedugom, akkor annál azt írja ki, hogy ps2/usb mouse.

egyébként ez ilyen gaming egér utánzat, tehát több gomb is van rajta, de azok amúgy működnek.

[ Szerkesztve ]

(#28207) rooney8 válasza rooney8 (#28206) üzenetére


rooney8
aktív tag

közben kipróbáltam win alatt is.
az egyik gépen jó volt, a másikon viszont szintén produkált hibákat. olyasmi volt, mint osx-en, viszont ha nyomtam egy ctrl+alt+delete bill. kombinációt, utána helyreállt. valami nem kóser ezen az egerén:D

(#28208) tlac válasza rooney8 (#28207) üzenetére


tlac
Topikgazda

Szerintem egy határozott mozdulattal mehet a szemétbe :)

(#28209) rooney8 válasza tlac (#28208) üzenetére


rooney8
aktív tag

igen, az lesz :D

(#28210) rii


rii
nagyúr

sziasztok

az újabb rendszerek (10.10-től felfele) rámennek még egy Asus P5Q pro, Pentium Core2 Quad, Q8300-2,5GHz gépre?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28211) mgaben válasza rii (#28210) üzenetére


mgaben
senior tag

nekem 10.10.5 volt hasonló vason. csak giga lapom volt, de quad proci.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28212) henter


henter
tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte GA-945GCM-S2c alaplap E8400-as procival, Gigabyte 9400GT vga-val (N94T-512H), erre szeretnék OSX-et telepíteni. Elindul a telepítő, majd az egér helyén megjelenik egy fehér négyszög, ami mozog, ha mozgatom az egeret. A háttér teljesen fekete. Clover és Chameleon telepítővel is ugyanez van. Mi lehet a gond?
Ugyanezen a konfigon a Win7 hibátlanul ment, tehát a pci-e port és a vga hibáját kizárnám. Alaplapi vga-val minden okés, fel lehet telepíteni a rendszert, működik is, csak hát 8MB vga nem túl sok .

Megköszönném, ha valaki tudna valami hasznos tanácsot adni

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28213) Crondore válasza henter (#28212) üzenetére


Crondore
tag

http://www.insanelymac.com/forum/topic/309787-elcapitan-10112-on-ga-945gcm-s2c/
http://www.osx86.net/files/file/3156-gigabyte-ga-945gcm-s2c/

[ Szerkesztve ]

(#28214) henter válasza Crondore (#28213) üzenetére


henter
tag

Szia!

Köszönöm, ezeket én is néztem, de ha benne van a gépben a vga, akkor el se jutok a telepítésig. Usb-ről bootolok, de amikor meg kellene jelenjen a telepítési beállítás, akkor csak fekete kép van, meg egy fehér négyzet az egér helyett. Olyan, mintha nem kezelné normálisan a videokártyát, de ha bemegyek a clover beállításaiba, akkor ott van pontosan minden. Talán a pcie porttal lehet valami, de akkor nem értem, hogy a win7 miért működik normálisan

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28215) Crondore válasza henter (#28214) üzenetére


Crondore
tag

Igaz Mavericks de írja, hogy csináld a videó kártyád is szerepel a listában.

http://www.tonymacx86.com/threads/how-to-install-os-x-mavericks-using-clover.125632/

Próbáld azzal a minimal config.plist -el.

[ Szerkesztve ]

(#28216) henter válasza Crondore (#28215) üzenetére


henter
tag

Most teszteltem egy 8500GT-vel, a helyzet csak annyiban más, hogy a háttér nem fekete, hanem zöld, mintás. Ez pcie-port lesz, csak azt nem értem, hogy a win alatt miért működik rendesen. Veszek egy másik lapot, ami osx-kompatibilis

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28217) tlac válasza henter (#28216) üzenetére


tlac
Topikgazda

Mivel win alatt jó, ezért szinte biztosan kizárható a hardverhiba. Konfigolni kellene még valamit.

(#28218) Crondore


Crondore
tag

Biztonsági frissítéseket ugye nem ajánlott felrakni?

(#28219) Smiley válasza Crondore (#28218) üzenetére


Smiley
őstag

Pont forditva... az a lenyege ennek az egesznek, hogy normalisan lehessen frissiteni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28220) henter válasza tlac (#28217) üzenetére


henter
tag

Netes leírások szerint a lap és a vga is kompatibilis. Mégse sikerül olyan telepítőt összehozni, amit fel is tudok telepíteni. Próbáltam a 10.10, 10.11 Clover és Chameleonos változatát, a végeredmény mindig ugyanaz. A kártya másik gépben osx alatt hibátlan, a lap integrált vga-val működik osx alatt, olyan, mintha valami miatt a pci-e portot nem vezérelné rendesen.

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28221) Wiz Khalifa válasza henter (#28220) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Próbáltad a PCI-e csatolós bootflagal?

PCIRootUID=1

Vagy mi a túró. :D

Smoke some weed nigga!

(#28222) henter válasza Wiz Khalifa (#28221) üzenetére


henter
tag

Igen, 0-val és 1-gyel is, semmi nem változik

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28223) Wiz Khalifa válasza henter (#28222) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondolom esetleg az NV-s bootflageket is beírtad az adott bootloaderbe.

Ha igen akkor én nem tudok mire tippelni. Esetleg arra hogy a Bios-ban az alaplapi VGA-t letiltottad-e teljesen, ha egyáltalán lehet. Mert akkor elképzelhető hogy bekavar neki.

Smoke some weed nigga!

(#28224) henter válasza Wiz Khalifa (#28223) üzenetére


henter
tag

Minden NV-s beállítást kipróbáltam, amt a neten írtak. Bios-ban csak a sorrendet lehet változtatni a vga-nál, de be van állítva

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28225) Wiz Khalifa válasza henter (#28224) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor nincs ötletem sajna. :(

Smoke some weed nigga!

(#28226) henter válasza Wiz Khalifa (#28225) üzenetére


henter
tag

Nekem se sok, szerintem lapot cserélek. Azért köszönöm :R

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28227) sad_Vamp válasza henter (#28226) üzenetére


sad_Vamp
őstag

és ez támogatott (tonymac-es lap volt) ?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#28228) Wiz Khalifa válasza henter (#28226) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én is most fogom újra felvarázsolni az El Capitant majd a gépemre mert nekem meg adott minden hogy tökéletesen menjen csak hát... Én eddig használtam olyan dolgokat minden nap ami miatt az OS X kiesett. Mostanában meg szinte nem. Arra az 1-1 órára meg a Wint be tudom lőni. :)

Sok szerencsét hogy találj egy olyan lapot ami faja lesz. :)

Smoke some weed nigga!

(#28229) henter válasza sad_Vamp (#28227) üzenetére


henter
tag

Gigabyte GA-945GCM-S2C-integrált vga-val megy rajta az osx, a gond akkor kezdődik, ha videokártyát teszek bele. 8500GT-vel és 9400GT-vel is ugyanaz a helyzet. Félig elmegy a folyamatjelző, majd fekete káttéren fehér négyszög alakú kurzor van

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28230) henter válasza Wiz Khalifa (#28228) üzenetére


henter
tag

A saját gépemben egy P5QL-E van, azon hibátlan, de sok ASUS és Gigabite lapon megy

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28231) Crondore válasza Smiley (#28219) üzenetére


Crondore
tag

Azért érdekes ez, mert kinyirta a z nvidis web driver -emet, és nem hajlandó 2016-001 -es frissítés után pár programot futtatni...

(#28232) Smiley válasza Crondore (#28231) üzenetére


Smiley
őstag

Hmmm... erdekes, nalam siman megy a webdriver az 560Ti-vel, a 8800GTX-el, es a 9600GT-vel is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28233) tlac válasza Smiley (#28232) üzenetére


tlac
Topikgazda

melyik a legrégebbi kártya, amit még támogat a webdriver?

(#28234) henter válasza henter (#28212) üzenetére


henter
tag

Jelentem, megoldódott :) A varázsszó: npci=0x2000

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#28235) Chal válasza tlac (#28233) üzenetére


Chal
addikt

Nem nagyon dokumentálják, itt van némi infó a supported products fülön, de az egy vicc:

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/96651/en-us

(Van ennél jóval újabb is, de a kiírt infó ugyanez).

Szóval ennél jóval több kártyát támogat valójában, pl az újakat is (10xx -eket mondjuk nem tudom, de 9xx tuti megy). Szerintem próbáld ki, vagy ha kiszemeltél egy típust amit megvennél, akkor keress rá, hátha már próbálta valaki.

(#28236) Smiley válasza tlac (#28233) üzenetére


Smiley
őstag

A 8xxx szeria.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28237) Smiley válasza Smiley (#28232) üzenetére


Smiley
őstag

Hopp... sorry! Megis neked volt igazad, visszaallt a gyari driverek-re, de nem kell izgulni, ilyenkor 1-2 napon belul jon az uj webdriver.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28238) Smiley


Smiley
őstag

Lejart a szerkesztesi ido, viszont ha addig nem birod ki nelkule a 346.03.15b01 kompatibilis vele. Most raktam fel, es megy.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28239) Crondore válasza Smiley (#28238) üzenetére


Crondore
tag

A 15b01-el több problémám is volt Tom Raider pl nem megy pedig eddig ment..., meg még valami volt valami... valamelyik videó lejátszó, ez így lutri, inkább egyenlőre nem erőltetem ASUS Strix GeForce GTX 970 -em van egyébbként. Több helyen is panaszkodnak erre a frissítésre....

[ Szerkesztve ]

(#28240) Smiley válasza Crondore (#28239) üzenetére


Smiley
őstag

Aham, en nem jatszom, szoval ebben nem tudok segiteni. A plex nekem tokeletesen mukodik vele.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28241) Crondore válasza Smiley (#28240) üzenetére


Crondore
tag

Gyógyír a bajra: https://images.nvidia.com/mac/pkg/346/WebDriver-346.03.15f03.pkg :) igazad lett!

(#28242) mgaben


mgaben
senior tag

sziasztok!

hogy tudom előhozni azt a billentyűzet beállítást, hogy melyik gomb van a shift bill mellett?
most a 0 van í helyén és fordítva... :W

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28243) Crondore válasza mgaben (#28242) üzenetére


Crondore
tag

https://prohardver.hu/tema/mac_osx_pc-re/hsz_25212-25212.html

(#28244) mgaben válasza Crondore (#28243) üzenetére


mgaben
senior tag

köszi. előjött.
viszont így sem jó. még mindig meg vannak cserélve a karakterek... :W
azóta van ez, hogy babráltam az itt található windows-os kiosztással.
aztán visszaállítottam, és így maradt... pedig mindent töröltem azokból... :(

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28245) tlac válasza mgaben (#28244) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbálkozz még, legyenek újraindítások közte

(#28246) mgaben válasza tlac (#28245) üzenetére


mgaben
senior tag

na, a második újraindítás úgy néz ki megoldotta. :)
Köszi

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28247) tlac válasza mgaben (#28246) üzenetére


tlac
Topikgazda

Akkor most már neki állhatsz újra beállítani a pc-s kiosztást ;)

(#28248) zsnorbi21


zsnorbi21
tag

Udv!

Yosemite 10.10.1 van feltelepitve, yosemite-zone verzió. Nincs rajta a photos alkalmazás, nem tudom a képeket megnezni csak szerkeszteni. App storeban sincs,kerestem már rá a googleban, de nem találtam használható infót. Tud valaki ebben segíteni?

(#28249) xedos válasza zsnorbi21 (#28248) üzenetére


xedos
addikt

Az OSX oprendszer, a Fotó egy külön megvásárolható alkalmazás. Ha eredeti MAC-ed van, akkor alapból jár hozzá talán 2014-2015-től. Alőtte az iPhoto-iMovie stb volt. Amúgy a Preview alkalmazás része a rendszernek - space-el kattintasz a képre...

[ Szerkesztve ]

(#28250) mgaben válasza tlac (#28247) üzenetére


mgaben
senior tag

:D á, nem érdekes. adobe premiere miatt lett volna érdekes, azt gondoltam úgy elfogadja majd a win-es premiere keyboard beállításaim, de nem tette így sem. :) ez kicsit kényelmesebb lett volna, mint megcsinálni a configot osx alatt is. viszont néha használom a final cut pro x-et is, így maradok mac kiosztáson.
a többit meg már megszoktam, hogy command, stb. néha a különleges karaktereket puskázom egy apple keyborard képről, de ritka. :D

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.