Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Megcseréltem a cmd (alt) és ctrl gombokat, így hagyományos pc-s a ctrl+c / ctrl+w. Viszont az alkalmazásváltáshoz csak a ctrl+tab van. Ezt át tudnám tenni a hagyományos alt+tab kombóra?

Köszi!

(#28252) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok,

Yosemite van fent a pc-men, sikerült már valakinek működésbe hoznia az iMessage-t? :R

(#28253) mgaben válasza #51177472 (#28252) üzenetére


mgaben
senior tag

Az nagyjából halott ügy hackintoshon tudtommal. Meg a facetime is

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28254) Plasticbomb válasza mgaben (#28253) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Pedig nemrég, mintha azt olvastam volna itt, hogy meg lehet csinálni. (Lehet mégis rég volt, csak rémlik, hogy dsdt meg clover meg mittoménmivel össze lehetett hozni.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#28255) mgaben válasza Plasticbomb (#28254) üzenetére


mgaben
senior tag

rákerestem. nem teljesen halott. ennyit írt Smilye kolléga:
'Szerintem semmi ertelme nekiallni, az egy hatalamas szivas... ezzel egyutt kell elni.'

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#28256) birorichard


birorichard
őstag

Ha van Music előfizetésed, akkor működik, nekem legalábbis igen. Ennek ellenére elég nyögvenyelős, hol megy, hol nem, de az már szerintem nem ezzel összefüggő probléma. Bejelentkezni bejelentkezik.

(#28257) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:

1) Számít az, hogy milyen system definitiont használok?
Eddig mindig a MacPro3,1-re volt állítva, de most Sierran a Mac Mini 6,2 (Mac Mini Server 2012 late) használom, mert a config.plist amit a tonymacx86-ról letöltöttem, az erre van állítva. :DD

2) Tegnap raktam fel a Sierrat, ma reggel jelent meg az App Storeban egy "Thunderbolt-firmware-frissítés 1.2" nevű frissítés. Már 2-szer telepítettem, de újraindítás után ismét megjelent és sehogy sem tudom eltűntetni. Valami ötlet?

(#28258) szocsaba válasza Ron Swanson (#28257) üzenetére


szocsaba
csendes tag

http://apple.stackexchange.com/questions/177901/thunderbolt-display-firmware-update-1-2-keeps-reappearing-but-is-not-compatible

Nem fog többet figyelmeztetni.

Mac Mini M1 16/512 MacOS Monterey

(#28259) Smiley válasza Ron Swanson (#28257) üzenetére


Smiley
őstag

Van jelentosege, leginkabb energiakezelesben. Azert raktak at, mert a sierra-hoz minimum macpro5,1 kell ami viszont ECC ramos, tehat telepites alatt, es hasznalat kozben is ki kell szedni az ECC driver-t, kulonben panic-ol. Ha minden jol mukodik macmini profile-al, akkor en a helyedben nem nyulnek hozza. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28260) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R
Végül kipróbáltam több system def.-et és most iMac14,2-re van állítva, ezzel Geekbenchben egy kicsivel több pontot értem el, illetve eltűnt az a thunderbolt firmware frissítés az AppStoreból.

Újabb kérdésem:
Valahogy meg lehet oldani, hogy működjön a helymeghatározás a Sirinél?
Pl. megkérdezem, hogy milyen az időjárás, de nyílván nem tudja megmondani, mert nem működik rendesen a helymeghatározás. Ezt a választ kapom: I don't know where you are (név), please turn on WiFi, which will allow me to find your location. (wifi meg persze nincs a gépemben)
Valahogy manuálisan nem lehet beállítani a helyet, pl hogy megadom a várost?

[ Szerkesztve ]

(#28261) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sierra-t hogyan tudom feltelepíteni? Leszedtem az installert El Capitan alatt, kéri is, hogy indítsam újra a gépet. Újraindítom, bebootolok ugyanarra a partícióra, és ugyanúgy El Capitan fogad, telepítés nélkül.

(#28262) Smiley válasza Ron Swanson (#28260) üzenetére


Smiley
őstag

A location-hoz mindenkepp kell mukodo wifi kartya, ami csatlakoztatva van a halozatra is... ami megjegyzem ugyanugy ip alapjan lovi be a location-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28263) Chal válasza Smiley (#28262) üzenetére


Chal
addikt

Nem csak. Elég komoly SSID/wifi AP mac address adatbázisok vannak már a neten. A google ebben nagyon brutál. Szoktam nézegetni a saját AP-met, már jópár éve méterre pontosan megmondja hogy hol van.

És mindezt úgy, hogy gps-el rendelkező google maps-et futtató telefonok adataiból kiháromszögeli.

Egyszer csináltunk a kollégákkal egy tesztet, egy zsír új wifi AP-t leraktunk az irodába, majd 1-2 héten át ios és androidos telefonokkal mászkáltunk a környéken, úgy, hogy futott a maps és be volt kapcsolva a GPS. Tehát a telefonoknak pontos infója volt arról hogy ők hol vannak, milyen wifi-ket látnak, és milyen jelerősséggel. Elég gyorsan bekerült a db-be az AP, később pedig a helye is méterre pontos lett.

Az Apple is épít már régóta egy ilyen db-t, de lehet hogy feedelnek a google-el is, ezt nem tudom, de a lényeg hogy az OSX valószínűleg elküldi hogy milyen wifi hálózatokat lát a kártya, az Apple egyik szervere pedig visszaadja a koordinátákat.

[ Szerkesztve ]

(#28264) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok,

felment a Yosemite, majd ma a Sierra, net, miegymás működik, viszont a hanggal lenne egy kis problémám, nagyon sistereg. Lehet kezdeni vele valamit?
Köszönöm. :R

(#28265) #51177472 válasza #51177472 (#28264) üzenetére


#51177472
törölt tag

Annó Mavericks alatt használtam utoljára, de most Sierra alatt feltelepítettem a VoodooHDA 2.8.8-at, amivel jó lett a hang. Viszont a System Preferences alatt nincs VoodooHDA ahogy akkor, hogy leljebb tudjam venni a sistergést. A VoodooHdaSettingsLoader amit feltelepített sem tölt be semmit, ha megnyitom.
Valaki találkozott már ilyennel?

(#28266) tlac válasza #51177472 (#28265) üzenetére


tlac
Topikgazda

Honnan töltötted le?
Lehet a Sierra-t még nem támogatja.

(#28267) #51177472 válasza tlac (#28266) üzenetére


#51177472
törölt tag

Innen.
De itt látom, hogy van újabb verzió. Ilyenkor törölni kell az előző verziót, majd úgy feltelepíteni az újat?

(#28268) #51177472 válasza #51177472 (#28267) üzenetére


#51177472
törölt tag

Igen, ez volt a megoldás, ha másnak is kéne később.

(#28269) xedos


xedos
addikt

Ezt az oldalt ismeritek? [link]
A megfelelő notikhoz a megfelelő rendszerhez a megfelelő clover és chameleon cuccok...

(#28270) #51177472


#51177472
törölt tag

Sierra alatt működik nálam az iMessage, bármiféle bütykölés nélkül.
Másnak van tapasztalata?

(#28271) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Hackintosh based asztali gépet bővíthető módon költségminimalizált módon körülbelül mennyiből lehetne megoldani? 100 körülre jó lenne beállni.

Aiben gondolkodom:
8GB Ram
valami vga, nemtudom mit tudnak mostanság ( nem játszom de azért ha mégis akkor vigyen el dolgokat dualboot windowson, nem kell maxon, úgyis megunom, inkább photoshop, illustrator, webdesign.
SSD + van hdd-m azt becsapatnám mellé.
Processzor nem tudom milyen jutna ki ebből, i3-i5 körül. i5-nek nyilván jobban örülnék.
Ház az nem kell, az van, atx szabvány.
alaplapban jólenne ha bővíthető maradna, tehát hadne kelljen cserélgetnem félév után.
Monitor nem kell beleférjen az árba, az majd külön lenne.

(#28272) szuszinho válasza kkdesign (#28271) üzenetére


szuszinho
őstag

Innen válogasd össze a pénztárcádnak megfelelően.

(#28273) #51177472


#51177472
törölt tag

Ténylegesen működő iMessage fix El Capitan és Sierra alá.

Sierra GM alatt nálam hébe-hóba működött, de félóránként kidobált, nem tudtam írni, stb. Megcsináltam ezt a fixet, így már teljesértékűen működik az iMessage is Sierra alatt. Sok sikert! :R

(#28274) xedos


xedos
addikt

Gondoltam kipróbálom egy Yoga 700-ra (i5 6200u, intel HD520 vga) felrakni az El Captaint. OHA pendriveról bootolok 10.11.6-al, akkor rendben elindul a telepítő, de nem látja a gép ssd-jét. Ha az SSD-n megcsinálom a telepítő particiót Unibeastel, akkor meg elindul a telepítő, majd egy áthuzott jellel abbahagyja. ???
ötlet?

(#28275) kisjimy válasza #51177472 (#28273) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia! Leforditanád Léccives mit is kell csinálni?

(#28276) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Yosemite DMG-t honnan tudnék szerválni? (Privátban is jöhet.) Köszi!

(#28277) tlac válasza r3dsnake (#28276) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha már egyszer az app store-ból leszedted, akkor újból le tudod tölteni onnan

[ Szerkesztve ]

(#28280) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sikerült Yosemite DMG-hez jutnom fórumos segítséggel. :) Viszont elakadok vele ott, amikor Unibeast-tel másolnám pendrive-ra. Nem jelenik meg az opció, hogy Yosemite-ot telepítsek, mindenképp az AppStore-ból letöltöttet várná. Létezik erre valamilyen workaround? Vagy esetleg ha valakinek megvan az Apple ID-ján a Yosemite, be tudna jelentkezni nálam TeamViewer-rel míg letöltöm. Sajnos a notim csak ezzel lenne kompatibilis, az újabb verziók már nem működnek rajta és szerettem volna tenni egy próbát. Köszi!

(#28281) xedos válasza r3dsnake (#28280) üzenetére


xedos
addikt

A telepített alkalmazások közé várja a Yosemite install fájlt. Milyen formátumban kaptad meg?

(#28282) birorichard válasza r3dsnake (#28280) üzenetére


birorichard
őstag

Csináld terminal-ból, a topic összefoglalóban megvan, hogy kell.

Vagy nemtom, bocs, elvesztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#28283) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Megjelent hivatalosan a macOS Sierra, múlt héten raktam fel a GM verziót, ezzel a módszerrel: [link]. Nem kell pendriveval szórakozni, működik rendesen. :)
Ami fontos, hogy nem működik már MacPro 3,1 és 4,1-es rendszer def.-kal. (Ajánlott az iMac 14,2.)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28284) Smiley válasza ThuG4LifE (#28283) üzenetére


Smiley
őstag

Azt meg tegyuk hozza hogy minimum SSE4,1 tamogatas is kell hozza, tehat elofordulhat hogy a regi Core 2 Dou es Quad procik kozul nem mindegyiken fog elindulni, esetembe a Q6600-on se...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28285) kisjimy válasza ThuG4LifE (#28283) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Hello!

Ezt leirnád magyarul is it hogyan kell? Érdemes 10.11.6ról frissiteni?

(#28286) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok,

4690K HD 4600-val kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. El Capitan gyári felmegy, elsődleges (HDMI) monitor rendben van, de másodlagosnak (display port vagy dvi) pont ilyen képet kapok, mint amit a kolléga. Van erre valami megoldás?

Ja, és fent a menüsorban az óra mellett a kivetítésre kattintva csak az elsődleges monitoromat látom. :/ Rendszerinformációkban szintén.

[ Szerkesztve ]

(#28287) Chal


Chal
addikt

Na, kint van a Sierra a store-ban is :) Updatelt már valaki meglevő/belakott rendszert? Minden oké volt? Clover frissítés kellett neki?

Azt láttam az utóbbi hetekben, hogy többen is írtatok tapasztalatokat a GM-ről, de ha jól vettem ki, akkor azok szűz installok voltak.

(#28288) scream válasza Chal (#28287) üzenetére


scream
veterán

Pont 4 hsz-szel előtted írták le, linkelték.

(#28289) Chal válasza scream (#28288) üzenetére


Chal
addikt

Láttam, de ahogy írtam is, nem volt egyértelmű hogy egy régi/belakott rendszert frissített e, vagy szűz install volt (előtte egy szűz 10.11-ről pl.) Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy régi kextek mennek e, volt e bármilyen szívás a régebbi cuccokkal, etc..(új Clover kell, azt látom a tutorialból, e felett elsiklottam).

De mindegy, este kipróbálom ettől függetlenül úgyis.

(#28290) ThuG4LifE válasza Chal (#28289) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

10.11.6-rol frisitettem, frisitettem a clovert, csereltem az smbios-t (14,2-re) es ennyi volt. Persze nem art, ha van egy backupod a rendszerrol (vagy egy usb indtaller) a biztonsag kedveert.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28291) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy szeretnék venni egy m2-es foglalató ssd-t.Megoldható hogy erről gond nélkül boot-jon? Vagy vannak még gondok vele?Mert ha igen akkor maradok a sata3-as ssd-nél!

(#28292) ThuG4LifE válasza kisjimy (#28291) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Elvileg nem lesz gond vele. Azert rakeresnek, hatha masnak van mar tapasztalata az adott tipussal, vagy olyat vegyel amilyennel masnak ment siman. Tonymac-en keresgelj szerintem.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#28293) #51177472


#51177472
törölt tag

A nulla és az í karakterek felcserélődtek nálam, mivel tudnám visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

(#28294) tlac válasza #51177472 (#28293) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#28295) Crondore válasza tlac (#28294) üzenetére


Crondore
tag

Ez annyiszor felmerül mostanában, hogy akár az összefoglalóba is bekerülhetne, ott egyszerűbb lenne megtalálni...

(#28296) Smiley válasza Crondore (#28295) üzenetére


Smiley
őstag

Az osszefoglalot, ugyis ki kell egesziteni a sierra miatt, meg utana kell nezni ennek a folyamatosan felmerulo fakesmc mizerianak is... majd valamelyik nagyon esos hetvegen nekiugrok megint.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#28297) tlac válasza Smiley (#28296) üzenetére


tlac
Topikgazda

fakesmc-vel nincs gond
[link]

(#28298) tlac válasza Crondore (#28295) üzenetére


tlac
Topikgazda

összefoglalóval nagy terveim voltak, de kb. egy teljes hétvége kellene rá
[link]

(#28299) scream válasza tlac (#28297) üzenetére


scream
veterán

Azóta esetleg sikerült kitalálni mitől esik szét az installer képe? :F

(#28300) Smiley


Smiley
őstag

Nah tesztkent feldobtam en is, a kapitanyhoz kepest szerintem joval gyorsabb lett. Egy kicsit szarakondi kellett a TyMCE patch-el, de vegulis sikerult megcsinalni a macpro5,1 smbios-t.
Gyorsan vettem is egy Q9550-et a ceges Q6600 helyere, aztan jovo heten tolom is fel a ceges hacklira ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.