Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55102) Rolly válasza koxx (#55101) üzenetére


Rolly
veterán

riggel kellene melegíteni a bojlerben a vizet :D

(#55103) koxx válasza Rolly (#55102) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

4db 3080-as 100%poweren 10% ventin és megoldva :D

(#55104) Powerer


Powerer
tag

Hát amióta itthon megy a rig, a radiátort még nem kellett feltekernem :DDD Szóval ami a villanyszámlában megjelenik, abból nyerünk vissza a fűtésben.

(#55105) siot


siot
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mivel kezdő vagyok a témában. Egy bányász rigben riserek táplálására keresem a megoldást. A táp egy Chieftec GPS-1250C.

KÉP

A piros (VGA-nak jelzett) helyek nyilván mennek a videokártyákba (5 db).

A maradék egy 8-pinessel tudok 2 risert táplálni, de 3 további riser táplálását kell megoldanom.

Jól gondolom, hogy a szabad 6-pines ágak (PWR-rel jelezettek) valahogy használhatók riserek betáplálására?
Ilyen kábelekkel megoldható ez?

Vagy hagyjam az egészet és inkább szerezzek be egy másik tápot kiegészítésként? (A fenti táp egyébként elég kell hogy legyen önmagában 800-850W körüli összfogyasztáshoz.)

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#55106) Rolly válasza Powerer (#55104) üzenetére


Rolly
veterán

nálunk klimás fűtés van a klímát lekapcsoltam 1 hónapja mióta megy 1 db 3080 :) alul feszelve... 270Wh-ot fogyszt a komplett gép konnektorból a klíma átlag 50-100Wh között szokott fogyasztani óránként... és pénz is hoz ... csak nyáron lesz szar mert akkor meg mennie kell a klímának, hogy ne süljek meg (már mikor kint 10°volt napközben akkor 31 volt a szobában :)) ventillátorral toltam ki a folyosóra a meleget :)

(#55107) varmi2 válasza siot (#55105) üzenetére


varmi2
nagyúr

A riserek táplálására azt a kábelt használd, amit adtak hozzá. Vagy 4 pin molex vagy sata kábelt általában.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55108) koko52 válasza Powerer (#55104) üzenetére


koko52
veterán

Majd nyáron duplán dolgozik a klímád, vagy lesz 40C a szobádban a kártyák pedig megsülnek :K
Tehát amit most nyersz azt majd bukod nemsokára :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55109) madpapa válasza siot (#55105) üzenetére


madpapa
senior tag

Azokat a SATA csatlakozókról táplálod meg, mert a riserekhez kaptál átalakító kábelt is.
Jobb esetben SATA-6 pin, rosszabb esetben Molex-6 pin átalakítóst.

[ Szerkesztve ]

(#55110) kzkz válasza siot (#55105) üzenetére


kzkz
őstag

Ezzel csak 4db 8+8 pint igénylő kártya hajtható meg Y kábel nélkül, mert csak két vezetéken van 8+8, a maradék 6-on csak egy 8-as csati van.

(#55111) aerosmith válasza siot (#55105) üzenetére


aerosmith
őstag

A risereket nem a táp 6-8 pines kábeléről hajtjuk meg hanem a Sata kábel ágakról a riserhez adott Sata-6pin fordítóval vagy a régi 4 pines téglalapos csatiról.

ja és az egy focsi táp 2-3nál több kártyához.

[ Szerkesztve ]

(#55112) Reggie0 válasza siot (#55105) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, elvileg le tudsz venni 12V-ot azokrol is, de ha jol nezem az adatlapot az az altalanos tapkabelekhez tartozo csatlakozo, amin 3.3V, 5V es 12V is van, es hat mivel 2x3 pines, igy eleg valoszinu, hogy ezek kozuk 1-1-1 lesz a felosztas, a maradek 3, pedig a foldvezetek.
Tehat megoldani meg lehet, max 50W-ot tudhatsz levenni egy csatirol, de ki kell sakkoznod, hogy melyik labon jon a 12V es a fold, csak ezeket szabad bekotnod. Ennel fogva az a kabel nem felel meg amit linkeltel, az csak egy hosszabbito, igy a 3.3V-ot es a 5V-ot is viszi tovabb, ahelyett, hogy a 12V-ot osztana szet 3 pinre.

#55111 aerosmith: Ez attol is fugg milyen risere van, van amelyiken csak 6 pines minfit csatlakozo van, azokat pont a vga tapokra kell bekotni.

[ Szerkesztve ]

(#55113) Powerer válasza madpapa (#55109) üzenetére


Powerer
tag

Miért jobb a sata? A sata 54 wattot bír el, míg a Molex 132-t. A pcie porton keresztül a kártya 75 wattot is felvehet, ezért nem biztonságos sata-n keresztül táplálni árammal a risereket.

(#55114) GAbre


GAbre
veterán

Egy 3090-es kártya az utóbbi idők coin árfolyamán,mennyit lehet képes bányászni?
Azaz,még ha újra vissza is esne:
Jelenleg max 100k-ot látok havonta.
Nem tudom,hogy visszaesésnél mik a tapasztalatok,hogy felét se lehet összekuporgatni?(hozzávetőlegesen)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#55115) Reggie0 válasza Powerer (#55113) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont nem minden kartya vesz fel kotelezoen 50+ Wattot a PCIe slot felol, van olyan kartya amihez boven eleg a sata is. Lasd: #55032 kzkz, neki csak 13W jon onnan.

[ Szerkesztve ]

(#55116) Powerer válasza Reggie0 (#55115) üzenetére


Powerer
tag

HWinfo alapján nekem is csak 15-26 wattot vesznek fel azon keresztül amikor épp 50-60% közötti power limiten mennek.
Az érdekes az amikor elmegy a power limited és ez felszökken a duplájára ami meghaladhatja a sata képességeit - ne adj isten ha egy sata ágon viszel két riserbe áramot, akkor főleg - aztán jön az égés meg a füstölés.

(#55117) koxx válasza GAbre (#55114) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

90ezer /hó, de figyelembe véve, hogy 650k körül van egy 3090, jó 7 hónap kell a jelenlegi árfolyamon és diffen, hogy 0-ra hozd ki. Persze ha a fele megvan és 400k-ért eladod akkor már jól jártál. De ha bedől minden és tele lesz a piac vga-kkal akkor rajtad marad és eladhatatlan lesz.

(#55118) tupacamaru válasza Powerer (#55113) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jobb esetben Molex-6 pin, rosszabb esetben SATA-6 pin átalakítóst. :B

Végülis szerintem már majdnem mindegy, mert ezek a kártyák a dedikált tápcsatlakozón veszik fel az energiát. Csak pár Watt-ot vesznek fel a PCIe slot-ból. Szerintem.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#55119) Powerer válasza koxx (#55117) üzenetére


Powerer
tag

De azért tegyük hozzá, hogy a jelenlegi hírek fényében várhatóan nem lesz túltelítődés a vga piacon egyhamar - lásd memória hiány és áremelések.

(#55120) koko52 válasza tupacamaru (#55118) üzenetére


koko52
veterán

Nekem szipkázzák a 75w-ot tuti, mert a csatlakozók langyosak. És 1x voltam olyan ügyes, hogy 4 risert rákötöttem és jött a műanyag szag, szerencsére nem lett gond.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55121) Reggie0 válasza Powerer (#55116) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy nem, probald ki limit nelkul. PCIe-rol manapsag leginkabb csak a memoriat meg egyeb aprosagokat szokas taplalni, ha van a kartyan 6/8-as tapcsati, marpedig a memo most is maxon jar. Tudni kell milyen kartyaval van dolgod, aszerint lehet akar SATA-s is a riser.
Peldaul:

[ Szerkesztve ]

(#55122) koxx válasza Powerer (#55119) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze most még pár hónapig biztos nagy hiány lesz aztán majd lassan elkezdik feltölteni a készleteket.

(#55123) Reggie0 válasza koko52 (#55120) üzenetére


Reggie0
félisten

Barmi mastol is lehet langyos, akar a csatlakozok minosegetol is. Nekem volt olyan 6 pines csatim, ami a 40W/pin, azaz osszesen 120W-nal mar olvadt es megegett, pedig a molex szerint 1,5-szor annyit kene birnia, mint amire az atx szabvany engedi.

[ Szerkesztve ]

(#55124) tupacamaru válasza koko52 (#55120) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem a Slot-ból 9W-ot vesz fel, a tápcsatikról meg 88+30 Watt-ot. (3070)
Bár nem Riser-ben van hanem az alaplapba, de nem hiszem hogy ez sokat számítana...

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#55125) Powerer válasza Reggie0 (#55121) üzenetére


Powerer
tag

3080 esetében (GDDR6X) 60% power limit helyett 100% - 15 watt helyett 40 watt azonnal.

(#55126) q765 válasza koko52 (#54901) üzenetére


q765
tag

Szia!

Eltelt pár nap, bogarásztam.

Beállítottam mindhárom kártyát Afterburnerben, ahogy tanácsoltátok. A GPU hőfokok beestek, a felhasznált teljesítmény beesett, és a MH érték jócskán nőt. Ez nagyon szuperül néz ki- gondoltam én.

92MH,200W, 45fok PWL 72, CC -100, MC+600
61MH, 140W, 55fok PWL 60, CC -502, MC +1200

Afterburner után én is letöltöttem a HWinFo cuccot, hogy jobban rálássak mi is történik.
Nyitott gépháznál a memo temp értékek 104fokon voltak.
Gondoltam biztosan kevés az 5 darab 140es venti. Ma minden ventit maxra vettem a biosban. Zárt háznál felment 106fokra, nyitott háznál ugyanúgy 104fok minden 3080as.

Átrendeztem a házat, hogy jobban tudjam szellőztetni nyitott háznál a kártyákat és a kezembe fogtam egy 1A 12VDC ventit. Próbáltam minden oldalról fújkálni órákon keresztül a két VGA-t, de sehogy nem esett a Memo temp értéke. Talán egy-két fokot. Terhelés után 3mp-en belül 30fokról felkúszik 100fölé.

Aztán utánalestem a memo típusának.
Azt írják ez van benne:

[link]

D8BGW. Adatlapja szerint a maximális üzemi hőfoka 95fok.
Ez kicsit elbizonytalanított..

Visszatérve az elmúlt oldalra mikor a garanciát tárgyaltátok.
Nem lehet, hogy játék közbe nem ír egy "bejegyzést" a kártyára (mint az ECU az autóknál - legnagyobb sebesség, stb. amit az ecu megjegyez)?
Igy ha 95 fok fölé ment, biztosan bányászott? Tök amatőr kérdés, nem értek hozzá.

Na, visszatérve ahhoz amiért írtam. A kártyák frankón bányásznak, de nem merem jobban húzni a 3080 -asokat a mem temp miatt.

Köszi, hogy volt türelmed végigolvasni!

[ Szerkesztve ]

(#55127) Reggie0 válasza Powerer (#55125) üzenetére


Reggie0
félisten

Najo, de milyen 3080? A gyartok nem feltetlen ugyan azt a topologiat gyartjak.

(#55128) aerosmith válasza Powerer (#55113) üzenetére


aerosmith
őstag

Épp ezért egy sata kábelre max 2 riset kötünk rá

(#55129) GAbre válasza koxx (#55117) üzenetére


GAbre
veterán

Nem 1 teljes kártya árát akarom visszahozni,hanem ha lecseréli az ember,hogy jobb vga-ja legyen.Akkor hoz-e belőle vissza valamit/különbözetet idővel a bányászát.Még ha rossz árfolyamra esik vissza?

Avatar

(#55130) koko52 válasza tupacamaru (#55124) üzenetére


koko52
veterán

Mivel méred?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55131) Powerer válasza aerosmith (#55128) üzenetére


Powerer
tag

Épp most írtam, hogy power limit 100%-ra emelkedése esetén egy kártyán 40 wattra emelkedett a pcie-n keresztül felvett teljesítmény. Ha egy sata-ra kötsz két risert akkor ez 80 watt lenne, amit nem sokáig fog elviselni az 54 wattot bíró sata kábel.

(#55132) tupacamaru válasza koko52 (#55130) üzenetére


tupacamaru
veterán

A GPU-Z mutatja.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#55133) Powerer válasza Reggie0 (#55127) üzenetére


Powerer
tag

EVGA FTW3.

(#55134) Reggie0 válasza Powerer (#55133) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos linuxon nem tudom lekerdezni sehogy.

(#55135) koxx válasza GAbre (#55129) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amig a villanyszamlanal tobbet hoz addig megeri jaratni.

(#55136) GAbre válasza koxx (#55135) üzenetére


GAbre
veterán

Ez vitán felül áll!
3,727.57 HUF -96.19 HUF jelenleg számítás szerint.
Csak kérdés:Hogy mekkora esése lehet árfolyamnak,ez a jelenlegi ~38x-os érték az évek folyamán,hogy alakult,ez lenne a kérdésem?
Reggie0:
Nem előre kérdeztem,hanem aki csinálta eddig,vagy figyelte mit tapasztalt?MÚLT!
De kiemeltem neked a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#55137) Reggie0 válasza GAbre (#55136) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha tudnank elore az ilyesmit, akkor mar olyan gazdagok lennenk, hogy nem itt csetlenenk rola.

(#55138) Powerer válasza GAbre (#55136) üzenetére


Powerer
tag

Bármelyik exchange oldalán vissza tudod nézni hogy változott az egyes kriptovaluták árfolyama USD-hez vagy más kriptovalutákhoz képest.

(#55139) q765 válasza GAbre (#55136) üzenetére


q765
tag

Úgy láttam te fiatalabb lehetsz itt, mint én. Pedig énis csak pár napja szóltam először a fórumhoz. Már üzemel a bányász géped ahogy olvastam. Várd meg az első hónapot szerintem, és minden kérdésedre választ kapsz magadtól. Én is ezt teszem. Üdv., Zoli

(#55140) aerosmith válasza Powerer (#55131) üzenetére


aerosmith
őstag

megbírja az a kettőt

(#55141) shteer válasza GAbre (#55136) üzenetére


shteer
titán

Aki tolta régen és tartotta, baromi jól járt vele. Kb ennyi

..szerintem jónak tűnik

(#55142) Reggie0 válasza GAbre (#55136) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos az, hogy mit tapasztaltunk nem sokat jelent, mert ha mindig a tapasztaltak alapjan szinsztematikusan mukodne, akkor vegtelen penzt lehet csinalni. Emiatt mindig kell egy kiszamithatatlansag a rendszerbe. Pl. a BTC eveken at karacsony korul felfele ment, mig nem is tudom 1-2 eve ehelyett inkabb zuhant. Aki tapasztalatbol a novekedesre jatszott, az hajara kenhette. Pont ezert nem lehet azt sem mondani, hogy tartsd orokke mert mindig felment. Aztan egyszer johet a meglepetes, ha lepadlozik. De kb igy nez ki a dolog:

En arra jatszom, hogy noni fog. De erre semmifele garancia nincs, csak remeny. Bal oldali kep log-lin-ben van. En 20k-ra saccolom a visszaesest oktober kornyekeig, akkor er le az alaphoz.

[ Szerkesztve ]

(#55143) GAbre válasza Powerer (#55138) üzenetére


GAbre
veterán

Visszaneztem eth-t,de alig találtam vmit csak közeljövőben lévő adatot.
Az összes keresese helyett,meg gondoltam +kérdezem.
Köszönöm választ mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#55144) aerosmith válasza GAbre (#55136) üzenetére


aerosmith
őstag

Tessék. Az árfolyam mozgásával kapcsolatos tanácsadás pedig itt.

(#55145) aerosmith válasza aerosmith (#55144) üzenetére


aerosmith
őstag

Kéne gyorsan két riser, lehetőleg v009s, pesten, van valakinek?

(#55146) shteer válasza aerosmith (#55145) üzenetére


shteer
titán

két db akad, 008S

..szerintem jónak tűnik

(#55147) triklin válasza aleister (#54680) üzenetére


triklin
tag

rxboost 1, igazad van.

Észrevettem, hogy hwinfoban emelkedik a memory errors, de nem volt egy darab reject share-em sem. Visszavettem 2050mhz-re, így nem nő a hiba (és valószínűleg 2100-on sem hibázott mert a hash is arányosan csökkent). Időzítések miatt hibázhat már 2100mhz-en?

(#55148) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Chieftec 1250W Gold tápegység. Eddig 2 db 3080 és 1 db 3070 volt a RIG-ben 667wattos fogyasztással (falból). Ma beraktam mellé egy RX580 8GB-ot és felugrott 900 wattra, közben szoftver szerint csak 88 wattot eszik a radeon. Valami +145 W fogyasztást generál. Találkozott már valaki ilyennel? Ez normális? Tápegység rossz hatásfoka miatt ugrott meg ennyire az áramfelvétel? Vagy milyen más okok lehetnek még?

(#55149) aerosmith válasza shteer (#55146) üzenetére


aerosmith
őstag

küldtem PMet

(#55150) szokeherceg válasza hdcsaba87 (#55148) üzenetére


szokeherceg
tag

Az rx szériások köztudott hogy elég éhes jószagok :) Cserébe a mai napig nagyon jól hesselnek. Nem feszelted alul szerintem.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.