Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) ferni válasza aerosmith (#55799) üzenetére


ferni
őstag

Egy egyszerű switch van csak beépítve, hogy a modemből direktbe lejövő UTP szét legyen osztva, kétlem, hogy az bekavarhatna.

Mókoljak akkor a modem beállításaiban, hátha ott van a bibi valahol?
Full egyszerű a helyzet, net, nem lett rajta mókolva semmi és ez a helyzet és nem értem.
Sajna ennyire nem értek hozzá, hogy subnet meg route. :D

(#55802) cof válasza ferni (#55797) üzenetére


cof
veterán

Nézd meg a CB webadmin oldalán hogy látsz-e modem üzemmódot, ha nem akkor IPv6-on vagy, ügyfélszolgálatnak mondd meg, hogy kapcsolják ki és tegyenek IPv4-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55803) titetoyz


titetoyz
tag

Ez így mennyire lehet reális számolás?
1060 3gbok, átlag 22mhash, 40ft/kw árammal számolva ez jön ki:
[link]

túl szép :D

Köszi ha segítesz!

(#55804) kzkz válasza ferni (#55797) üzenetére


kzkz
őstag

https://whatismyipaddress.com/
Mivel kezdődik az IP-d? 10? 100? Akkor NAT-oltak, lehet, hogy ez a gond.

(#55805) B4l!nt válasza titetoyz (#55803) üzenetére


B4l!nt
aktív tag

3gb-s kártya már nem tud eth-t bányászni. 6gb-s tudja ezt.

(#55806) koko52 válasza titetoyz (#55803) üzenetére


koko52
veterán

3 GB 1060 nem tud ETH-t túrni. BTC váltás 42k-n? Az sem reális.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55807) ferni válasza cof (#55802) üzenetére


ferni
őstag

Van modem üzemmód rajta, de nem abban használom, mert Wifiként is megy.
Tegyem át Modem üzemmódba és tegyek rá egy külön routert? Vagy ez nem lehet baj?

"Mivel kezdődik az IP-d? 10? 100? Akkor NAT-oltak, lehet, hogy ez a gond."
IPv4 80.99.***.**
IPv6 not detected

(#55808) titetoyz válasza koko52 (#55806) üzenetére


titetoyz
tag

köszi szépen mindkettőtöknek.

milyen konfigba, milyen megtérülési arány mellett,mit bányászva lenne érdemes befektetni 40-500k-t jelenleg?

(#55809) cof válasza ferni (#55807) üzenetére


cof
veterán

Ok akkor más gond lesz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55810) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Ilonka bevasarolt BTC-bol
[link] hirtelen felugrott 43k USD-ra :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#55811) SzlobiG válasza Dare2Live (#55800) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem fogja bírni az 1500-at szinte biztos. Nekem van kettő 3070 egyik se bírja 1100 felett hiba nélkül. Órákat is el fog menni mir hibát dob.

(#55812) FöldiM válasza varmi2 (#55792) üzenetére


FöldiM
csendes tag

Erre gondoltam, https://www.youtube.com/watch?v=eI9h9du80Mo. Szóval ekkor ezt most nem értem. Ez valami nem igazi USB port?

Puszi!

Móni

Aquila non captat muscas.

(#55813) aerosmith válasza ferni (#55801) üzenetére


aerosmith
őstag

dugd rá direktben a modemre a gépet. ha látja a weboldal akkor a switch kavar be

(#55814) ReFleXx válasza FöldiM (#55812) üzenetére


ReFleXx
addikt

az nem USB port hanem pcie

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#55815) shteer válasza FöldiM (#55812) üzenetére


shteer
titán

Nem usb. PCIe vezetékek, csak az usb3.0 kábelben van hozzá épp elegendő ér.

..szerintem jónak tűnik

(#55816) Dare2Live válasza titetoyz (#55808) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Meg mik a lottószámok.

be lehet szállni de nagy lett a kockázat. Mert minden elképesztően drága lett. Ami jó túrásra annak az ára brutálisan elszállt. Nemrég még 30-35-45Kért alig/nem eladható karik mennek 120-150Kért. Tegyük fel veszel hármat meg a köcölékeket. Kiadtál 500Kt. Lehet pl elöző hét volt csúcs. Beesünk. A 120-150Kért megvett kariktól mindenki szabadulni fog. Még azért a 30-45Kért se tudod eladni. Riserek... detto senkinek nem tudod eladni. Mit csinálsz egy rig kerettel? Minek vettél 700-1200wos tápot? feléért se tudod eladni.
Nem lebeszélni akarlak csak ezt tudd.

Ha viszont ETh felmegy 2000$ra. meg olyan lesz a köv hónap mint elöző hétből 2nap akkor még hónapokat kitarhat a jelenlegi 6hónap alatt kitermeli a 3070 magát állapot és megéri.

Ha vmi spec kérdésed van slacken megtalálsz.

szerk: Játszani játszol? ha igen nem rossz gondolat, hogy veszel (ha tudsz) egy pl 3070. Rakd bele a gépedbe. Új táp se kell. ha játszol szuper, ha nem túr. Aztán ha már megismerted innen tovább léphetsz egy hét, hónapra. btw olcsó áramot tudsz szerezni? (napelem házon pl?)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55817) aerosmith


aerosmith
őstag

kellene még 3 riser nekem lehetőleg v6nál nem régebbi de inkább v9, van még valakinek?

(#55818) ferni válasza cof (#55809) üzenetére


ferni
őstag

Tűzfalat is kikapcsoltam a Connect Box-on, az se segített.... :DDD
Nem is a switch a probléma.

Kaptam olyan infot, lehet, hogy full hülyeség, hogy hiába van Fix IP-m a Vodafone hostolja a netet és több embernek is kioszthatja és ez kavarhat be és a Vodafone-nak kéne állítani valamit, hogy jó legyen, de nem értem ,hogy mit....
Én se értem mit írtam le, de ebben nem lehet valami ami igaz? :D
Vagy nem lehet, hogy pl nekem IPv6 kéne, hogy jó legyen?

Olyan problémák jöttek most elő a nettel, hogy nem is értem...
Múltkor fél napig volt Wifi-m rendesen, de az UTP-n keresztül nem jött a net.... És hát nem lett észrevéve csak 12 óra eltelte után, mert pont nem gépeztem, ahol UTP-n használom szintén.
Ilyen se volt még soha, azt se értem, hogy történhetett meg.... Hát volt net, szórta a Wifi a jelet, UTP meg lehalt külön, de nagy nehezen az helyre jött... Nem értem mi van itt.... :DDD

Mindegy ha van valakinek valami ötlete szívesen várom és köszönöm az eddgi tippeket.

simpleminer, linuxon fut, hátha ez segíthet még valamit.

Nem én vagyok itt, aki konkrétan üzemelteti és állítgatja, én csak felületesen értek hozzá, de leírtam már mindent, amit láttam meg kaptam infot.

[ Szerkesztve ]

(#55819) koko52 válasza ReFleXx (#55810) üzenetére


koko52
veterán

El is adtam egy részét 43,8k-ért. Remélem rossz döntés volt. ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55820) Enter65 válasza FöldiM (#55812) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia, kérlek legközelebb használd a linket, mert sokan vannak telefonról, és körülményes az adott linkek megnyitása!

Köszi.

(#55821) kzkz válasza aerosmith (#55817) üzenetére


kzkz
őstag

V6-ot lehetett tegnap rendelni a PCX-nél szerdai szállítással, olcsóbban, mint amiért a hardveraprón van használtan.

Én már egy hete hiába írok bárkinek a hardveraprón, még válaszolni is csak a harmada képes. Aki meg megígéri, hogy másnap menjek 4-re érte, de előtte hívjam fel, az persze nem veszi fel, majd ma közli, hogy nagyon elfoglalt volt, de arra azért volt ideje, hogy amit nekem ígért azt másnak eladja...

[ Szerkesztve ]

(#55822) aerosmith válasza kzkz (#55821) üzenetére


aerosmith
őstag

azt én is néztem de v4es, 4 tűs molex. :(

(#55823) ferni válasza kzkz (#55821) üzenetére


ferni
őstag

kegyetlen most a helyzet sajnos, mindent elvisznek azonnal folyamat.

Felraknak egy RX570/RX580 8GB-t, ha 5 perc múlva írsz már késő.
Tegnap szereztem egyet, 2 perc, így is alig előztem meg a következőt, aki írt, szerencsére el is tudtam menni érte egyből.
A rekordom, hogy x perckor ki lett rakva, még abban a percben ment az üzenet.
Pont akkor léptem fel az oldalra, szerencse kell hozzá, mert nem lehet percenként frissítgetni.

Az meg, hogy nem válaszolnak ne csodálkozz, mikor rád ír 20-25 ember, lehet te se írnál vissza mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#55824) Frozen


Frozen
őstag

A riser ha kéken világit az jó?
Ez mitől van?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55825) FöldiM válasza shteer (#55815) üzenetére


FöldiM
csendes tag

Köszönöm neked és ReFleXx-nek a választ. Egyben elnézést Enter65, hogy nem linknek raktam be a yt filmet! Amúgy eldöntöttem, egy H470 alaplap lesz 5905-ös Celeronnal, kap 8 Gb memóriát és 128 Gb SSD. A táp egy 1250 W Chieftec lesz és HiveOs. Kész. :)
Még egyszer köszi!

Móni

Aquila non captat muscas.

(#55826) Reggie0 válasza SzlobiG (#55811) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs is ertelme 1100-nek se. Ha visszaveszed 1000-ra, akkor a memoria fogyasztasa szamottevoen (talan 5% is) csokken, mig a hashrate 1-0,5%-al. Szerintem nem eri meg az extra hotermelest egy ilyen kerekitesi hibanyi hashrate emelkedes.

[ Szerkesztve ]

(#55827) k1raly válasza FöldiM (#55825) üzenetére


k1raly
tag

nem lesz kevés a 6x 3090hez 1 db 1250es táp ? :U

(#55828) koxx válasza k1raly (#55827) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tűzijátékhoz pont jó :D
De bazikevés, főleg az a chieftec ami nem a csúcsok csúcsa. Én min 2db 1000W-os SS focus goldra merném bekötni vagy 3db 850-es Corsairre.

(#55829) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Visszaugranék a bányába, egyenlőre 2db 8GB-os rx 570-el. (Van egy 4GB-os is azzal lehet valamit kezdeni?) Mivel érdemes most bányászni eth-t? Valaki fel tudna dobni egy configolt linket hozzá?
A másik CoinBase accom-ba nem tudok belépni mert megváltozott a telefonszámom és mikor próbálnám megváltoztatni nem küldi ki az sms-t. Ilyennel találkoztatok már?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#55830) prmcsk válasza koxx (#55828) üzenetére


prmcsk
addikt

Az igaz, hogy murva kevés lesz, de 35k-ból megúszható a hat 3090 etetése + madzagok (cca:15k) és rutin...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#55831) ReFleXx válasza Bossp (#55829) üzenetére


ReFleXx
addikt

probalj meg ezen vegig menni, van egy ilyen resz hogy ha uj szamod van mit kell csinalni:
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#55832) Albigator válasza k1raly (#55827) üzenetére


Albigator
őstag

6 db 3090 neki? :Y
Én csak kérdezem h a 128 GB-os SSD nem kevés ebben az esetben?

Olvastam h érdemes legalább annyi virtuális memóriát beállítani amennyi az összes Videomemória, azaz 144 GB? :F
A logikáját egyébként nem értem de sokáig nekem is az volt a baj hiába van 32 GB rendes RAM-om, a lapozófájl automatán volt hagyva, win kezelte, azaz nagyon pici volt. Aztán beállítottam fix 20 GB-ot, ami ugye 2x akkora mint a 3080-as 10 gigája. Utána tényleg jobb lett a helyzet a rejectek arányát nézve NH-n.

[ Szerkesztve ]

(#55833) Reggie0 válasza Albigator (#55832) üzenetére


Reggie0
félisten

Szent tudomany, ezeket a varosi legendakat vajon ki talalja ki?

(#55834) koxx válasza Albigator (#55832) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#55835) Albigator válasza Reggie0 (#55833) üzenetére


Albigator
őstag

Nem tudom ki találta ki de még win kezelte nekem, nem emlékszem de 2-3 giga volt talán addig rohadt sok rejectem volt NH-n (akár 5-8% is!). USA szerverre váltás is segített ezen mondjuk.

(#55836) kzkz válasza ferni (#55823) üzenetére


kzkz
őstag

És minek hirdeti ha már nincs meg neki?

(#55837) Racer77 válasza FöldiM (#55825) üzenetére


Racer77
tag

1db 3090es fogyasztása 280-300w körül van, ha elszáll a beállítás lehet 350w+ is ehez legalább két bika táp kell , minimum gold vagy platinum, 2db 1300-1500w os EVGA, Corsair, Seasonic közül válasz ha nem akarsz gondot. A chieftecre még egy gamer konfigot se biznék rá nem hogy 5-6millió ftnyi vgat.

(#55838) madpapa válasza FöldiM (#55825) üzenetére


madpapa
senior tag

Ahogyan már sokan leírták, 2x 1250W táp GOLD minősítéssel. A Chieftec egy hulladék. Egy autó árát nem bíznám egy ócska 60e Ft-os tápra. Tessék kb. 150-200e Ft értékben tápokat venni hozzá.

(#55839) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Száguld ám a btc és vele együtt az eth is. :Y Én balga meg tegnap eladtam, van még itt tanulni való. :))

(#55840) shteer válasza Bossp (#55829) üzenetére


shteer
titán

bármivel amin több a VRAM 4GB-nál

..szerintem jónak tűnik

(#55841) koko52 válasza SzlobiG (#55839) üzenetére


koko52
veterán

Sose tudhatod, ezen ne rágódj! Ez legalább már a zsebedben van!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#55842) Frozen


Frozen
őstag

Rendeltem rendes pcie 16 os kábelt mert a riserek egyszerűen sz@rok vagy behalnak 3 nap utan. Vicc hogy az ember elkolt kozel 80-100 eurot és nincs egy rendes haszbalható darab közte

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55843) SzlobiG válasza koko52 (#55841) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ja ez igaz. :)

Frozen: Hogy a fenébe lehet ez, hogy xarok nálad? 5db vga megy nekem riserrel, amibe van 006c és 008c is a legtöbb több éves és gond nélkül mennek. A 16-os nem lesz olcsó mulatság.

(#55844) Reggie0 válasza SzlobiG (#55843) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyian gyartjak annyifele minosegben, hogy az eszmeletlen. Aztan ott van az, hogy fugg alaplaptol, procitol stb., hogy mennyire megy vele.

#55842 Frozen: BIOS-ban a pcie idoziteseket felnyomtad?

(#55845) ImpersonatoR

Na meddig van meg maintenance NH-n.
Wallet em sem latom.
Most lopjak el a pénzem :U
[link]

(#55846) Frozen válasza Reggie0 (#55844) üzenetére


Frozen
őstag

Probáltam auto modban gen 4 meg gen 3 gen 1 ben el sem indult.
Mást nem nagyon lehet állítani meg a kiosztást lehet hogy x16 /x8+x8/4+4+4+4 de ezeket is kipróbáltam egyszerűen az alaplapom vagy nem érintkezik jól a riserrel ,mert mikor beledugom már a biosban latom ures a foglalat. Van hogy windowsban is egyszer betölti a kártyát egyszer meg nem vagy ha be is tölt újraindítás után már nincs ott.
Egyszerűen tényleg annyit koltottem már riserre hogy ebből megvana szalag kábel is és remélem ezzel működni fog végre.tényleg nagyon kivagyok már fél délutánokat eltolok olyannal ami 10 másodperces dolog azért mert valami szar.
Már újra raktam a windowst,kiprobaltam a féktisztitott,volt másik pcie foglalat,ami van a biosban pcie azokat is probáltam,2 kártyát kicseréltem többször nem e tényleg valamelyik hibás..... igazából semmi amit összeraktam és ment rendesen az is 3 nap után defekt és hiába inditom újra már nincs ott és csak kezdödik a vacakolás. Kb normálisan 2 db riser ment 3-3 napot

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55847) prmcsk válasza SzlobiG (#55843) üzenetére


prmcsk
addikt

Ugyanez fogalmazódott meg bennem is, csak nem akartam megírni, még azt gondolná, hogy kötekszem... :DDD

Láttam már én is sok riget ahol olyan öreg és olyan vegyes volt a riser, mint a koldussz@r, de tönkremenni még egyet sem. Ott más gebasz van...

Mondtam, hogy nincs eladás...Hosszútávú gondolkodás és várás van.

Frozen: A Winfost kéne elfelejteni...Tudom- tudom, hogy, de: "nem fog(hat) a macska egyszerre kint s bent egeret" J.A.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#55848) Bossp válasza shteer (#55840) üzenetére


Bossp
addikt

És melyik progival érdemes most túrni az eth-t? Illetve 8Gb os RX-ekhez kell valami mod vagy eleg manualisan minel magasabb ram orajelet beloni egy alap gpu colockal?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#55849) Frozen válasza prmcsk (#55847) üzenetére


Frozen
őstag

Az a baj hogy mindenki mond mindent.
- windows update :W
- rossz a táp ( zsír új 1200hxi corsair)
- valamit nem jól érintkezik ( féktisztitó)
- el kell felejteni a windowst ( ha már a bios nem ismeri fel mikor beledugom akkor más op sem fogja)
-6 db kolink risert vettem casekingről szinte csak ez van. 2 db ebeyről ez nem tudom milyen volt nagyon más nincs vagy 1 hónapos kiszállítással.
5900x +570x tomahawk lapom van ( az elején úgy akartam mind2 kártya kint legyen a gépen kívül csak nem ment... És az a vic az egyik kolinkel osszeraktam 10 sec és minden jo volt 3 napon keresztül míg meg nem állt valami véget a bánya azóta megint áll..

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55850) aerosmith válasza Frozen (#55849) üzenetére


aerosmith
őstag

azér nem megy mer minden szart összefújkáltál azzak a féktisztítóval pedig montuk hogy ne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.