Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) SzlobiG válasza ffodi (#55650) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem a GAS priceal is gondom van, sose lehet normálisan beállítani, én találgassak, hogy mikortól fogadja el...erre dob errort nekem, pedig a legdrábább verziót választom ki.

Nekem most a legjobb megoldásnak a Coinbase tűnik azaz ha oda bányászok közvetlen és megy ki paypalra.

Paypalról saját számlára utalásnak is van költsége jól tudom?

(#55652) kzkz válasza fireman123 (#55649) üzenetére


kzkz
őstag

A Binance-hoz űrhajós vizsga kell, a segítő videók szart se érnek, elavultak, és a FAQ se segít.

Hát már Coinbase-en van, lassan nem marad belőle semmi, mert innen se egyszerű.
Persze coinbase-en is volt díja az ETH-ról EUR wallet-be tételnek.
Csak paypal-ra tudtam átlökni, onnan még nem tudom mennyibe fáj.

A MEW-en fizettem 5$-t, és a számlámon volt 2 nap múlva a pénz. Visszatérek ehhez, csak itt zavart, hogy nem látok a tranzakciót rendesen.

Most olyan 15$-nál tartok és még nincs nálam a forint :) :W, és ráment vagy 3 óra...

Szerk: A paypal-ról utalás úgy tűnik ingyenes volt. A kezdeti 26000Ft-ból marad 21000. Szép munka :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55653) SzlobiG válasza kzkz (#55652) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pompás, tök jó, hogy a megdolgozott eth-ért mindenhol sarcolnak amivel persze nincs gond, mert mindenki él vmiből, na de ilyen kis összegnél is ekkora levonást...

A MEW-en, ha most utalnék ki már 10 dollár felett van csak szólok, nincs már 5-ért, pont ez a bajom velük. :(

(#55654) Frozen


Frozen
őstag

Srácok gyors kérdés coinbaseról ha szeretnék küldeni btc vagy eth egy ismerősnek az csak email címet lehet vagy ha van neki hasonló wallet címe akkor az is jó?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55655) q765 válasza Dare2Live (#55630) üzenetére


q765
tag

Nálam ezzel a beállítással 91,5MHs bányászik a 3080-as. (102 fok)
Ha emelem a memóriát, el kezd esni az MH érték. +1000 felett szabályosan kifagy,
vagy a win ír hibát, és újraindul.
Mivel birjátok rá a nagyobb frekire?

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#55656) Frozen válasza q765 (#55655) üzenetére


Frozen
őstag

Core hogy néz ki a görbe?
Milyen tipusú kártya? Márka /tipusa

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55657) Reggie0 válasza q765 (#55655) üzenetére


Reggie0
félisten

Jobb hutessel, a memoria melegszik tul. Itt van egy video peldanak(youtube) [link]

[ Szerkesztve ]

(#55658) Frozen válasza q765 (#55655) üzenetére


Frozen
őstag

Core kb 1100-1300 kozt legyen ( a curve edite) legyen egy tök vizszintes csík
+Mem 1200-1300kozt
Fan +70-80% ( ha melegszik hw info ) akkor tobbet ,ha a memoria hűvős (hw info) akkor kevesebb

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55659) q765 válasza Frozen (#55656) üzenetére


q765
tag

MSI GAMING X TRIO 10G

Afterburnerben kellene megnéznem egy core görbét?
Maxra vettem a ventiket. Így beesett 100/96 fokra.
+1000 felett Win hibaképernyő jön. Újraindul, mert hibát talált.

[ Szerkesztve ]

(#55660) Dare2Live válasza q765 (#55655) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Még nincs kitesztelve, itt vannak a mostani beállításaim 3080ra. 100.25öt hoz. Ahogy néztem 102+ is kihozható lenne csak fogyi elszáll és nem akarom koppra hajtani.

Ventit 95%a raktam. A memory junction temp így csak ~85C lehet visszább veszem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55661) Frozen válasza q765 (#55659) üzenetére


Frozen
őstag

[kép]

Itt az enyém tessék msi gaming X trio(suprim bios + újrapárnázva)
1315 a memorián

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55662) fireman123 válasza kzkz (#55652) üzenetére


fireman123
őstag

Nem is értem miről beszélsz, Binance-hez még bicaj vizsga is sok :DD , ....ettől függetlenül ilyen kis tételt nem érdemes mozgatni, de majd rájösz, a tanulópénzt meg kell fizetni

(#55663) q765 válasza Frozen (#55661) üzenetére


q765
tag

Köszönöm, hogy válaszoltatok. Próbálgattam a tanácsaitok alapján. Eljutottam 96Mh -ig 110fokos Memoval. Azthiszem hanyagolom az egészet. Elég nekem 92Mh 200W.
Igy tűnik nekem biztonságosnak. Az a 2*7- 14Mh amúgysem sokat számítana.
Köszönöm mégegyszer :R

(#55664) Dreadloord válasza Dreadloord (#55395) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, ebben tudna valaki segíteni esetleg?

(#55665) Frozen válasza q765 (#55663) üzenetére


Frozen
őstag

Sajnos ennek a kártyának nagyon silány minősége van hűtés szempontjából. Én is úgy tuningoltam fel az enyém ,mert nekem sem ment normálisan. Ezért kapott suprime biosst meg kb 30 euroért új pasztát meg hőpárnákat. Így js meleg mert a hűtő nem ér rendesen hozzá a memoriák felett lévő lemezhez. [kép] ez a probléma sajnos ezt semmi nem oldja meg max egy teljesen új hűtő lap aio vagy víz.
A suprim már egy jobb kártya állítolag és az elhiszem hogy szalad 102-103 is akár ( jelenleg enyém is megy 102 őt de a hűtés kritikus

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55666) q765 válasza Frozen (#55665) üzenetére


q765
tag

Nekem az sem segitene. Vettem a hiperszuper házat azt még sose volt rajta az oldala.
Ami temperált üveg lenne, ha ki lenne bontva a fóliából..
Nagyon melegszik itt minden a lakásban. Nemtudom mi lesz nyáron.... :N :DDD

Nem lehet kiönteni a hűtőn a hézagot például ilyen [link] újéví ólmos szerencse remélőszettel? :C

[ Szerkesztve ]

(#55667) Frozen válasza q765 (#55666) üzenetére


Frozen
őstag

Amit látsz lemezt az ráfekszik a memoria hőpárnákra de a lemez alatt nagy semmi.. a hőcsővek futnak ott én nem fogom szétbarmolni inkább elado.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55668) q765 válasza Frozen (#55667) üzenetére


q765
tag

Vicc volt. Látom nem volt jó vicc.
Mindenki párnázik, aztán csak oda kellene rézzel, dissouval forrasztani a hőcsövekhez.

[ Szerkesztve ]

(#55669) Albigator válasza q765 (#55663) üzenetére


Albigator
őstag

Szerintem se kínozd ha nem tudod/lehet hűteni. Az a 110 fok nem éppen baráti.
De amúgy milyen fordulaton/ százalékon mentek a VGA ventik?

Nálam az FTW3-nál (nyitott házban) 70%-->57%-on (~1713/3000 RPM) mennek amúgy a ventik +1200 MEM-nél a 26 fokos szobában ez 92 fokot jelent átlagban, de volt 96 fokos peak is. EVGA mem szenzorai persze jóval alacsonyabb értékeket mutatnak.

(majdnem 43 órája fut)

Szerk.:
Most olvasom tovább a topikot, szóval ott a hőpárnákkal vannak gondok.. Sajnálatos. :U

[ Szerkesztve ]

(#55670) koxx válasza Albigator (#55669) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezen a b.zi curve editoron, hogy lehet egyszerre több pöttyöt is megfogni, hogy vízszintbe tudja húzni?
269 órája fut :) a fogyin jó lenne csökkenteni kicsit

(#55671) q765 válasza Albigator (#55669) üzenetére


q765
tag

100%on mennek most a ventik.

Nem túráztatom magam. Minél kevesebbszer nézem, annál nagyobb meglepetés a hozam.
Visszatérve a VGA-ra. Amikor megérkeztek póstán, az egyiknek le volt törve a hátlapból egy darab. Gyári csomagoltak voltak, de biztosan nézegette valaki fóliában és a földre ejtette.
Semmi nem látszik rajta, leesett a vége a hátlapnak. Nem is szóltam az eladónak, nem volt kedvem vele szärakadni. Ez most így fut.

(#55672) tupacamaru válasza koxx (#55670) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Shift-el húzd le az egész görbét, az alá a pont alá amit be akarsz állítani, majd vidd fel az a pontot amit szeretnél és nyomj egy pipát a konzolon. Akkor az összes utána lévő pontot vízszintesen hozzáigazítja.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#55673) Albigator válasza koxx (#55670) üzenetére


Albigator
őstag

Két megoldás is van, én az egyszerűbbet nem rég tanultam ffodi-tól:
CTRL+L-t nyomsz egy adott ponton, vagyis négyzeten akkor az azon a feszültségen és órajelen fog járni folyamatosan. Ez bányászatra kiváló megoldás.

Amit amúgy használtam, sima UV-hoz is jó (gamingre) mert megmarad a curve elején a felfelé haladó görbe:

"Én úgy szoktam, h pl kinézek egy adott feszt, pl bányához most 0.75V, annál a kis négyzetnél nyomok egy Shift+Enter-t és beütöm a kellő órajelet (pl 1245 MHz). Után Ctrl+egér bal gomg segítségével kijelölöm az egész területet onnantól. Aztán bármelyik ponton megváltoztatom az órajelet akkor az végig annyi lesz (egyenes vonal)."

[ Szerkesztve ]

(#55674) Ravisu91


Ravisu91
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek:
6db RTX 3070 (már ha hozzájut az ember értelmes áron...)
vagy
12db AMD RX580

:F

(#55675) Frozen


Frozen
őstag

Kínában már a 30xx al szerelt notebookal is bányáznak. Valószínűleg annak is felugrik hamarosan az ára. :))

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55676) Frozen válasza koxx (#55670) üzenetére


Frozen
őstag

Ezen nem biztos már tudsz faragni.
Nekem az asus kártya ugyan az (beallítasok)mint msi és +10-12w többlet az asus részére probáltam én is csiszolni de nem nagyon sikerült max ugy hogy eset a rate

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55677) aerosmith válasza Ravisu91 (#55674) üzenetére


aerosmith
őstag

Van 12 workert kezelő alaplapod?
Mert ha nincs akkor 2 külön lap, 4 táp, framek plusz a többi.
Én biztos a 3070t raknám össze.

(#55678) madpapa válasza Ravisu91 (#55674) üzenetére


madpapa
senior tag

RTX 3070

(#55679) SzlobiG válasza Ravisu91 (#55674) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindenképp az RTX 3070, mert ha bezuhan az árfolyam, akkor az 580-at "apróért" fogod tudni eladni az RTX-re meg a gamerek kapkodnak. Na persze ez nagyban függ attól is, hogy milyen áron tudsz hozzájuk jutni.

(#55680) Albigator válasza Frozen (#55676) üzenetére


Albigator
őstag

Szerintem meg lehet picit... Ugye koxx-al ugyanolyan káryánk van (FTW3 Ultra).

[ Szerkesztve ]

(#55681) Kiskokó válasza Frozen (#55665) üzenetére


Kiskokó
veterán

AZ én EVGA XC3-amon is felleltem ezt a hibát, hogy az egyik szélén úgy vettem észre,mintha nem érne össze és elállna a hűtőfelület.
Megoldottam egyszerűen igaz nem is hozott csak 1-2 fokot. De összehúzattam kábelkötegelővel :D

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#55682) 2thletme2day válasza koxx (#55670) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ezen a screenshot-on azt látom, hogy ethermine-on bányászol és a diff:4000MH. Rengeteg share-ed van hozzám képest. Nanopoolon bányászom ahol 10000MH a diff és jóval kevesebb ezáltal a share-em. A két pool közötti diff különbség hatással van a bányászat nyereségességére? Teszem azt a kisebb diff miatti több share többet hoz a konyhára mint a nagyobb diff de kevesebb vagy ez nem ennyire egyszerű?

(#55683) Kiskokó válasza 2thletme2day (#55682) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez mondjuk engem is érdekelne. Bár érdekes mert a Nanominer nekem is 10K diffet ír. De ha itt
[link] megnézed akkor csak 4700-at mutat.
Akkor most, hogy is van ez ?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#55684) mZoleee válasza 2thletme2day (#55682) üzenetére


mZoleee
senior tag

nagyobb a diff, kevesebb share-t "találsz", viszont a fizetség ugyan annyi (vagy kicsit jobb is) mint ha sok kicsi share-t találnál.. (elvileg)

személyes tapasztalat az, hogy a alacsonyabb diff-nél több a share, viszont a hiba lehetőség is.
Anno a dwarfpool-on kezdtem és kisebb volt a diff mint nanopool-on.
Dwarfon több share-t találtam 24 óra alatt, viszont volt benne 1-2 incorrect is, míg ugyan ez idő alatt nanopoolon hibátlanul ment.

[ Szerkesztve ]

(#55685) Krix


Krix
őstag

Van egy felesleges ilyenem, ha kell valakinek:

If it is not broken then don't fix it!

(#55686) Kiskokó válasza Krix (#55685) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hello

Ez egy 2.tápinditó lenne ?
Engem lehet érdekelne. Irsz rám egy üzenetet? Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#55687) kzkz


kzkz
őstag

Y kábellel kell bekötnöm egy kártyát, mert nincs elég kiállás a tápnál. Melyik módszer a jobb?

Ugyanitt két Y kábel kerestetik, akinek lenne eladó az írjon privit légyszi! Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#55688) kzkz válasza fireman123 (#55662) üzenetére


kzkz
őstag

Olyan oktatóvideók vannak a Binance-on, hogy még a menüpont se stimmel, pár évvel ezelőtt még lehet, hogy jó volt, de most már nem.
Pont azért próbálkoztam ilyen kis lóvéval, hogy ne a "nagynál" legyen szívás.

Ja, a tanulópénzt már megfizettem párszor, hiába csak 2 hete kezdtem az egészet...

(#55689) prmcsk válasza kzkz (#55687) üzenetére


prmcsk
addikt

A főágra egy 8/8 osztó és azokra is 8/8 osztó...Tehát három darab 8 pin osztóval lesz négy helyes betápod. A hatost kerülni kell. (ilyen nincs a rajzokon).

Jó az egyes is, de 8/8-al-

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#55690) kzkz válasza prmcsk (#55689) üzenetére


kzkz
őstag

Az a baj, hogy nem lehet itthon kapni 8/8as osztót. Alirol rendeltem már de az több hónap, a kártya meg jövő héten jön.
Még az lehet hogy 8as toldót veszek 4et, azokat elvágom, és házilag csinálok Y kábelt.

(#55691) Shkiz0 válasza kzkz (#55690) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ilyet tudok adni jövő héten

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#55692) FöldiM


FöldiM
csendes tag

Sziasztok! Kérlek adjatok tippet, milyen alaplapot érdemes most venni egy 6 kártyás rig összerakásához? Egy tartozásért cserébe 6 darab RTX 3090 kártyát kaptam Apun keresztül. Nekem ingyenbe van. :) Úgy döntöttem bányászni kezdek vele Ethereumot, már napok óta olvasok és azt hiszem menne. Akitől származik szintén ezt akarta. A kártyák mind ki vannak bontva, de csak egyet tettek be gépbe és állítólag 2-3 órát ment kipróbálásként egy játszós gépben. Papírjuk nincs sajnos. Kigugliztam mindent, de alaplapot csak Asrock H110 Pro Btc+-ot találtam itthon bányászni. A bátyám szerint hülye vagyok, el kéne adni, de én tudom, hogy ráérek eladni és akár jól is járhatok. Az áram a családi vállalkozásban adott, nekem ingyen van, ez a költség a tartozékok megvétele után nem lenne. Ha lehet AMD-sben gondolkodnék, de ez nem kizáró. Előre is köszi!

Puszi!

Móni

Aquila non captat muscas.

(#55693) Frozen válasza FöldiM (#55692) üzenetére


Frozen
őstag

Szia egy kicsi fogyasztású, olcsó proci meg hozzá a legolcsobb lap amin van pár db pcie ( létezik pcie bővitő 1x pcie ből csinál 4 et riserel pár ezer ft elvileg a sebességre nincs hatással, 2db pci ből már van 8 hely akár és nem kell nagyon keresgetni sem a több foglalatos lapokat 3090 es kártyához viszont kelleni fog rendesen táp.( Gondolom a kiadás szeretnéd minél alacsonyabban tartani ,ha esetleg nem akkor vannak minőségi lapok+proci amit mondjuk a végén eladhatsz mint egy komplet gamer pc )

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55694) 0021666 válasza Ravisu91 (#55674) üzenetére


0021666
tag

3 napos utánajárás után (nekem 3vs6db) nekem az 580 kártyák maradtak, minden reddit, discord csoportban lebeszéltek a 3070, 5700xt kártyákról.
Miért? Amióta megvettem, a vételár 80%-a jött már vissza, és nagyon nem rég vettem, 2 hónapja. Én már nullán leszek, míg sokan még 30%-ot sem érik el addigra, és oké, azoknak a kártyáknak marad ára, viszont én körülbelül harmad annyit fektettem bele, és már profitot termel napokon belül, miközben az ethereum bányászatnak még talán egy jó fél éve van hátra. Nem hinném, hogy jó ötlet a legújabb kártyákkal makkolni, csak akkor, ha korlátozott helyed és erőforrásod van, de sokkal nagyobb alaptőkére lesz szükséged, pláne most, közben ha bedől az eth piac, higgyétek el, a 3070 ára is radikálisan be fog zuhanni, gamerek ide vagy oda.

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#55695) Frozen válasza 0021666 (#55694) üzenetére


Frozen
őstag

2 db 3080 a jelenlegi árfolyamon 2 hó alatt tisztán 1 kártya ingyen van 1000 euro árfolyamon ( már 400eurot kitermelt és 1000 van rá vevőm ennyibe is vettem+ még nálam lesz 1 hónapot a kártya szóval mondjuk úgy hogy ingyen van a sajátom :) )

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55696) 0021666 válasza Frozen (#55695) üzenetére


0021666
tag

Rendben. 2db 3080 jelenleg 800-900k Ft, és ugyanannyit hoz hashrátában mint 6db 470-480-570-580, amit 500-ért jó dealekkel ki lehet(ett még 1-2 hete) fogni. Nem jön ki a matek.

[ Szerkesztve ]

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#55697) mohow


mohow
tag

Sziasztok!

Egy kis induló segítséget kérnék. Összefoglalót elolvastam, de nem tiszta minden.
1 kártyával, otthoni asztali gépet bevonva szeretnék bányászni.
Amit eddig olvastam, és amit kérdeznék:
- bányász program( összefoglalóban ajánlott) letöltése, telepítése. Gondolom ott majd meg lehet adni a poolt ahova előzőleg regisztráltam. ETH-ra milyen poolt ajánlotok?
- wallet létrehozása; ETH-ra mit ajánlotok? Poolban wallet megadása?
- a poolból wallet-ra vagy esetleg átváltva Pay-Palra/ Revolutra lehet kiutaltatni? Vagy ott gyűjteni?
- ha walletban gyűjtöm, később hogy tudom átváltani?

Válaszokat előre is köszönöm!:R

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#55698) 2thletme2day válasza 0021666 (#55696) üzenetére


2thletme2day
őstag

De akkor még nem számoltad hozzá a plusz ez+azt mint nagyobb táp, riserek esetleg bányász lap és proci hozzá és a többiek amik egy átlag géphez nem kellenek nagy valószínúséggel. 2 3080-at meg simán bepattintasz egy olyan gépbe amiben van legalább egy normális 750-es táp (500-550W fogyasztés teljes gépre nézve) és egy nem full fapad mini itx alaplap amin legalább két pcie csati van. Ez 2 kártya 200MH-el hasít kb 500-550W-on.

(#55699) Krix válasza Kiskokó (#55686) üzenetére


Krix
őstag

Igen, az

If it is not broken then don't fix it!

(#55700) koko52


koko52
veterán

1 hónap alatt közel 20%-ot emelkedett a diff! Nem sokáig lesz kánaán :N . Nyárra egy 10 dolláros incoming 2 lesz, ha az árfolyam marad. Rákapcsolt az önszabályozás rendesen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.