Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) Morph76


Morph76
aktív tag

Hello!
Tud valaki bányászprogi beállításban segíteni?
Eddig Claymore-t használtam és ugye, azzal már nem tudok dec29 óta. Windows-on ment az egész, most Phoenix-et töltöttem le, de nem igazán indul, hiába írok át dolgokat.
Mivel volna érdemes bányásznom? Igaziból nem értek hozzá be volt állítva nekem és ment. Aki régen segített nem válaszol, így csak valaki "jófejségében " bízhatok.
Előre is köszönettel és tisztelettel, aki ráérne egy pár percre. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#52952) tom120514 válasza Morph76 (#52951) üzenetére


tom120514
őstag

A poolokon általában van segítség. Pl. [link]

Never go full retard.

(#52953) Morph76 válasza tom120514 (#52952) üzenetére


Morph76
aktív tag

Köszönöm.

(#52954) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Elolvastam az összefoglalót, illetve több helyen próbáltam kiokosítani magam bányászat témában. A hardveres részével nincs is semmi gond, neten fogjuk rá kalkulátorokat is találtam mennyi profitot hozna tisztán az elképzelt setup.

A szoftveres részéhez viszont teljesen zöldfülű vagyok hogy és mit kell telepíteni, futtatni. Tényleg fogalmam sincs és nem találtam szájbarágós leírást. :B Egyszerű itthoni pár videókártyás, tehát 2-6 gpu-s összeállításban gondoltam. Ha valaki tud linkelni, segíteni akár privátban, akár itt azt megköszönném. :) Lenne még sok kérdésem, de addig nem teszem fel. Egyáltalán megéri, nem meggazdagodni szeretnék belőle, inkább a kíváncsiság hajt. Hardverek meg eddig is jöttek-mentek a kezeim közt.

(#52955) tom120514 válasza Grave_444 (#52954) üzenetére


tom120514
őstag

Windows lesz? AMD vagy Nvidia?
Most egy ideje megint eléggé megéri, az elmúlt három és fél évben volt pár hónap talán amikor éppen csak a villanyszámlára valót termeltem ki, általában áramszámla után marad profit. Ennek összege változó volt és lesz is, nem kiszámítható, de izgalmas.

Never go full retard.

(#52956) Grave_444 válasza tom120514 (#52955) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jó kérdés, amit javasoltok. Inkább NVIDIA amúgy és ha lehet Windows.
Próbaképp a mostani gépemen is kipróbálnám (adatlap) csak hogy tudjam egyáltalán hogy néz ki a folyamat. :)

[ Szerkesztve ]

(#52957) tom120514 válasza Grave_444 (#52956) üzenetére


tom120514
őstag

Neked is jó lesz ez a link :) [link] Kell egy wallet, nem tőzsdei, nálam pl. Exodus van Windowson. A wallet címet beleteszed a batba és mehet. Vírusirtók hisztiznek néha a bányász progi miatt. Állítgatni Afterburner jó de a 400-as táppal óvatosan csak szerintem.

Never go full retard.

(#52958) koko52


koko52
veterán

Na, megléptük a 30 000-es BTC-t.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52959) shteer válasza koko52 (#52958) üzenetére


shteer
titán

és a 32-t is. altok megint velünk együtt nézik :D

..szerintem jónak tűnik

(#52960) Ciccuka


Ciccuka
veterán


:Y [link]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52961) madpapa válasza shteer (#52959) üzenetére


madpapa
senior tag

:Y :Y :Y
Agyrém
:Y :Y :Y

(#52962) koko52 válasza shteer (#52959) üzenetére


koko52
veterán

Hát nem tudom jó-e ez a magas ár. A hardver piacot is szétcsapta. Akartam még egy riget, de majdnem duplája lenne ( ha lehetne kapni) mint 1 hónapja.
Szerintem nagy bukó lesz mint 2018-ban.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52963) Attix82


Attix82
őstag

BTC: [link]

(#52964) madpapa


madpapa
senior tag

És akkora pénzek mozognak, hogy az összes hacker most a tőzsdék feltörésén dolgozik. Ne legyen igazam!

(#52965) aleister válasza koko52 (#52962) üzenetére


aleister
veterán

Minden létező elemző nagy lehetőséget lát most a kriptóban. Gyakorlatilag nem is találkozni most negatív véleménnyel. Én gondolkozom rajta, hogy ha meglépi az ETH a 800-as határt, akkor eladom mind.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52966) madpapa válasza aleister (#52965) üzenetére


madpapa
senior tag

Akkor miért adod el?

DOGECOIN micsoda rally!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#52967) Grave_444 válasza tom120514 (#52957) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezen a linken pontosan mit is kéne csinálnom? Mást ezt ajánlotta. Számít melyiket futtatom?

(#52968) madpapa


madpapa
senior tag

Ma beindultam Hiveos-szel. Valamit már sejtek a konzol szinten, szóval megy a bánya. Tudom is állítgatni, stb. Olyat kérdeznék, hogy hogyan lehetne beállítani azt, hogy a futó bányászproggi dolgait lássam hasonlatosan mint win10 alatt a DOS ablakban?

(#52969) madpapa válasza Grave_444 (#52967) üzenetére


madpapa
senior tag

Alapvetően legelőször kriptotárcát kellene nyitnod valamelyik tőzsdén. Ez az első. Hasonlatosan mint a köznapi életben a bankszámlaszám. Ha ez megvan, akkor lehet a Nicehashre továbblépni. Vannak persze olyan bányák is ahová beregelve odagyűlik a rewardod, de idővel onnan is ki akarod majd venni. Ugye a kriptotőzsdén ezernyi kripto alszámla van. Neked nyilván ebből ki kell választanod hogy melyikre nyitsz. Vélhetően vagy BTC vagy ETH alszámlát kell nyitnod. Ha Nicehash, akkor BTC alszámlát nyitsz, mert abban történik a kifizetés. Ha nem Nicehash, akkor pedig amit bányászni akarsz, annak megfelelő kriptoalszámlát kell nyitnod. Hasonlatosan a bankban, hogy Forint/Euro vagy pl. dollár számlát nyitsz. Nyilván a kriptók sem keverhetők össze. Amit kiutalsz, azt csak olyan kripto alszámlára utalhatod, ami annak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#52970) Grave_444 válasza madpapa (#52969) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Értem, köszönöm a részletes leírást. Tehát ha ez megvan utána az adott programot töltöm le és futtatom. Ez a nicehash egyszerűnek tűnik, böngészőben is megnyit egy ablakot.
A kártya alapon kb 1,2-1,3$ a proci még + 0,3-at hozzá tud tenni. :DDD
A korábban belinkelt Ethermine oldalról letöltöm, amit szerintem kell, de az alkalmazást meg se nyitja a Windows. :F

[ Szerkesztve ]

(#52971) Winzsolt válasza madpapa (#52968) üzenetére


Winzsolt
aktív tag


Majd pár mp múlva megjelenik egy ikon hive Shell néven a sorban ahol az üzeneteket írja. Rákatt és megnyílik a "monitor"

Bepötyögöd, hogy miner -> enter

[ Szerkesztve ]

(#52972) tom120514 válasza Grave_444 (#52970) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem ne Nicehash legyen és ne tőzsdei wallet. Asztali de még egy mobilos is jobb. Azt mondtad, ki akarod próbálni, nem azt hogy egyszerű legyen. Proci nem bányászik ETH-t.

Never go full retard.

(#52973) madpapa válasza Grave_444 (#52970) üzenetére


madpapa
senior tag

Nézz komolyabb tőzsdéket. Poloniex, Kraken, Binance, Coinbase, stb. Szerintem ezek nem rosszak, de biztosan lesz más javaslat is. Egyelőre neked felesleges asztali meg minden szuper hardveres tárcával foglalkozni. Azzal majd a fejjődésed során esetleg foglalkozol.
Hát ha a Nicehash ilyen egyszerű lenne :)
Szóval. Letöltöd, elindítod. Ő benchmarkolni fog feleslegesen egy halom bányászproggit és algot a videokártyáidra és a procidra. A procival akkor érdemes foglalkozni ha nem valami belépőszintű, mert úgyis Monerót fog túrni. Az esetedben felesleges az összes benchmarkot lefuttatni. Kiválasztod pl. a Phoenix minert, azt csókolom. Elég ha azt lebenchmarkolja. Na, de itt jön elő az, hogy akkor ismerjük meg a Phoenix minert :D . Ugyanis paraméterezned kell a kártyát, hogy hogy tudod hashrateban a maxot és fogyasztásban a minimumot beállítani :). Ez a szebbik része a sztorinak. Szóval nem is olyan egyszerű. Persze kérdés milyen kártyád van. Nvidia vagy AMD? Az Nvidia egyszerűbb, az AMD a mazochista hajlammal megáldottaknak való. Én az vagyok :)
Szóval van mit tanulni hidd el, és nem is keveset. Ha van is előéleted, az csak segít, de rendkívül sok új dologot kell megtanulnod és nem is olyan egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#52974) aleister válasza madpapa (#52966) üzenetére


aleister
veterán

Mert az elemzők szinte mindig érintettek pénzügyileg, és mindig gyanús, ha valamelyik piacot túl nagy pozitív légkör vesz körbe. Ez rendszerint vásárlóerő serkentő, és mindig a nagy halak érdekeit szolgálja.
Az egyik legerősebb mozgatóerő a jelen árfolyam felívelésében a Covid miatt pénzügyi bizonytalanság volt. Viszont a vakcina megjelenésével ez mérséklődni fog szerintem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52975) varmi2 válasza Grave_444 (#52970) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha elakadsz a nicehashel, írj privit, tudok segíteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52976) Grave_444 válasza madpapa (#52973) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nvidia 1070 az alany. Azon gondolkodtam +2db riserrel meg egy tápcserével az itthono gamer gépemmel is tudok 3db kártyával bányászni. :DDD Kezdésnek megtenné. A fogyasztás/teljesítmény részével még játszanék, az nem idegen pálya. A miner program viszont eléggé.

I5 10400 amúgy a cpu.

[ Szerkesztve ]

(#52977) varmi2 válasza Grave_444 (#52976) üzenetére


varmi2
nagyúr

A nicehashnél nem kell foglalkozni a miner progi beállításával. Csak a kártyákat optimalizáld.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52978) Grave_444 válasza varmi2 (#52977) üzenetére


Grave_444
nagyúr

ETH-t tud ha jól elmékszem és tényleg egyszerűnek tűnik. Lehet akkor először maradok annál. :B

(#52979) Grave_444 válasza madpapa (#52973) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha elindul a Phoenix a dos ablakban mit kéne még futtatnom/megnyitnom hogy összesítve is lássak egy összeget? :U Az ilyen információkra lenne szükségem, köszönöm mindenkinek aki segít, viszont a nulláról végig a folyamatot még nem írtátok le. Nyilván nem részletezve értem, csak az alapokat. Miner progi, milyen pénztárcát érdemes, hogy monitorozom/látom az elért teljesítményt stb.. :B

[ Szerkesztve ]

(#52980) varmi2 válasza Grave_444 (#52979) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nicehash-t futtatsz, akkor ezt kell látnod:

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52981) madpapa válasza Grave_444 (#52979) üzenetére


madpapa
senior tag

Mint varmi2 szaktárs írta, ezt leginkább a szerver oldalon fogod látni. Ott ők központilag leszedik az aktuális árfolyamot, látják az átlag hashedet és abból kalkulálnak valamit. De ugye a folyamatos árfolyam ingadozások miatt ez csak egy kalkulált valami. Több napos futás után inkább az a jó, ha azt látod, hogy pl. ETH-ból mit tudsz összekaparni adott időintervallum alatt. Nyilván a dodó a lényeg, de próbáld meg a gondolkodásod inkább arra összpontosítani, hogy adott idő alatt mennyi az az adott kriptó amit ki tudsz szedni. A többi már csak számolás kérdése, hogy mi lesz a számla végösszege.

(#52982) varmi2 válasza madpapa (#52981) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bármit túrsz, a nicehashen btc-t kapsz érte, amit kedved szerint átválthatsz sokféle coinra, vagy megtarthatod a btc-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52983) rasotamas válasza madpapa (#52981) üzenetére


rasotamas
veterán

Pénzt hogy lehet nicehashről kiszedni? Mondjuk egy exodus mobil walletbe.
Van minimum összeg és időkeret is ha jól látom, még mi kell hogy ténylegesen elérhetővé váljon?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52984) madpapa válasza varmi2 (#52982) üzenetére


madpapa
senior tag

Nicehashen igen, azt tudom. Ha specifikus bányászpoolra megy fel mint nanominer pl., arra értettem, hogy ott láthatja szerveroldalon, hogy hogyan áll.

(#52985) madpapa válasza rasotamas (#52983) üzenetére


madpapa
senior tag

Ha eléred a kifizetési limitet, akkor automatikusan kiutalja a Nicehashen beállított címre. A NIcehashen a beállításoknál akkor az Exodus wallet BTC címét írod be.

(#52986) rasotamas válasza madpapa (#52985) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm. Valaki írta, hogy kellett személyi igazolvány meg adókártya meg minden lófütty.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52987) madpapa válasza rasotamas (#52986) üzenetére


madpapa
senior tag

Nicehashnél nem tudom. Ott max. akkor ha regisztrálod magad. De mindenhol kell amúgy, ha egy tőzsdén fiókot nyitsz. Ezen át kell esni, vagy limitálnak nagyon. Jöhet a kriptó, de nem kezdhetsz vele semmit :N

(#52988) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#52989) rasotamas válasza madpapa (#52987) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt hittem az a lényege hogy teljesen lekövethetetlen és illegális dolgokat vegyél belőle. :DDD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52990) aerosmith


aerosmith
őstag

hali 6 kártyás rigbe milyen VGAt érdemes most venni és mit bányászni?

(#52991) madpapa válasza rasotamas (#52989) üzenetére


madpapa
senior tag

Ez téves gondolat. Voltak akik ezt így gondolták. Azóta a sitten vannak mert nagyon pörgették az illegális bizniszt BTCn keresztül.

(#52992) madpapa válasza aerosmith (#52990) üzenetére


madpapa
senior tag

Amit kapsz leginkább és persze rászánsz :-)
A legjövedelmezőbb az ETH túrás. 6-8 Gigabyteos kártyák minimum.

[ Szerkesztve ]

(#52993) rasotamas


rasotamas
veterán

Egyébként beszerzési árat és fogyasztást is tekintve mivel a legkifizetődőbb most bányászni? Ahogy néztem 2-3000 eurós ASIC-ok tudnak 2-3-szor annyit mint egy 3070/rx5700 vagy rosszul látom?
Mondjuk a 2 vga közül utóbbi sokkal olcsóbb, de előbbi talán kevesebbet fogyszt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52994) varmi2 válasza rasotamas (#52993) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az rx5700xt azért eléggé jó eth-ra. 52Mh kb 101W-ból, az azért nem rossz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52995) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok,

Bitstampen működik a Revolutos befizetés (fiat)? Ha valaki tesztelte mostanában, le tudná nekem írni lépésről lépésre hogyan ment (akár PÜ-ben)? Nem szeretnék "elhagyni" összeget néhány napra sem :))
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52996) koko52 válasza aleister (#52965) üzenetére


koko52
veterán

923. Eladtad? :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52997) rasotamas


rasotamas
veterán

Gpu órajelet mennyire érdemes csökkenteni?
Kb 60% poweren undervoltolva a gyári boost órajel 90%-a felett van. Nem lehetne lemenni még jelentősen, fele-kétharmad fogyasztásra úgy, hogy 10% hashrate-nél ne bukjak többet?
Nicehash-ezek egyelőre, lusta disznó vagyok utánaolvasni ez meg baromi kényelmes (csak fizessék is ki, ha jól nézem a minimum kifizetés 1 gpu-val kb 10 nap alatt jön össze)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52998) aleister válasza koko52 (#52996) üzenetére


aleister
veterán

951, még nem. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52999) aleister válasza aleister (#52998) üzenetére


aleister
veterán

990,57. Minnyá 1000, nem bírom én ezt a stresszt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#53000) Krix válasza aleister (#52999) üzenetére


Krix
őstag

pain of the gain :DDD

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.