Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) Emperor_ válasza fireman123 (#52099) üzenetére


Emperor_
addikt

OK. Meglesem a windows-os verziót :R .

tom120514
Köszi :R !

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#52102) varmi2


varmi2
nagyúr

Melyik tőzsdéről tudnék kiutalni revolutra?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52103) aleister válasza varmi2 (#52102) üzenetére


aleister
veterán

Coinbase Pro. Lehet, hogy az alap is tudja. A Pro biztosan.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52104) sanzi89 válasza aleister (#52103) üzenetére


sanzi89
addikt

Elvileg az alap is tudja.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52105) JohnyBlue válasza aleister (#52103) üzenetére


JohnyBlue
őstag

én az alapról szoktam :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52106) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Az mitől lehet vajon, hogy a gpu0 csak 25.92-t hashel, a gpu 2 pedig 30.87-et? Mindkettőn oneclick bios van és két teljesen azonos kártya azonos beállításokkal. van pár hasonló kártyám, amiket hiába flashelek, ugyanúgy a többi alatt hashel.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#52107) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy amcsi cég kifizetne egy melót amit csináltam, de szeretnének eléggé anoním maradni (nem őrült nagy összeg 1-2 ezer dollár).
Hogyan tudnák ezt elküldeni nekem a legegyszerűbben, hogy ne kelljen exchange-eken ID-t jóváhagyni, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52108) golya87 válasza kraftxld (#52107) üzenetére


golya87
őstag

Tehát sem nekik, sem neked nincs kriptovalutájuk, Exchange-en validált regjük? És csak kp-jük van, valamint neked is az kell?

(#52109) kraftxld válasza golya87 (#52108) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Senkinek nincs exchange-en validált regje, se kriptovalutája, csak egy-egy bankszámla a különböző országokban. Transferwise az nem jó, mert ennél a melónál fontos nekik, hogy a fizetés így menjen. Valami speckó rendszert szögeltem amihez elvileg csak amcsik férhettek volna hozzá :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52110) varmi2 válasza kraftxld (#52109) üzenetére


varmi2
nagyúr

És miköze ehez a kryptonak?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52111) tom120514 válasza kraftxld (#52109) üzenetére


tom120514
őstag

BTC automatában vesz készpénzért te meg itteni automatából kiveszed. Ha limit feletti akkor több nap alatt. Ha tud stabilt akkor az a tuti, nincs árfolyamkockázat.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#52112) kraftxld válasza varmi2 (#52110) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert valamilyen crypto-n keresztül szeretnék áthajtani a pénzt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52113) cof válasza kraftxld (#52112) üzenetére


cof
veterán

Még itthon sem lehet nem, hogy ott a nyugaton kriptót venni anoním fél millió forint értékben. Kb. ha találnak magánszemélyt aki elad nekik kp-ra csak akkor lesz anoním. Bankszámláról sehol sem tudnak venni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52114) tom120514 válasza cof (#52113) üzenetére


tom120514
őstag

Automata 1000 EUR napi limit ha jól látom.

Never go full retard.

(#52115) kraftxld válasza cof (#52113) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, akkor mondom nekik, hogy dobják át transferwise-al, és írjanak be mondjuk kecskefedeztetést közleménybe :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52116) prmcsk


prmcsk
addikt

Üdv. Itt vidéken olyan egyedül túrok, mint az ujjam. Ezért is van, hogy nem tudjuk egymást okosítani, így ide fordulok.

Egy darab hatos fogattal, RX-580/4GB ETH-t túrok. Win10/64bit - Claymore 15 driverrel mentem úgy egy hónappal ezelőttig. Kevés GPU memre hivatkozva nem ment a claymore, amit ki is írt maga a szoftver. Ezt még megoldottam, hogy betettem egy RX-580/8GB kártyát a PCI-E16 slotba és ment minden tovább, egészen tegnap előttig.

Azóta a szoftver hibamentesen fut, de csakis egy kártya, a 8GB-os dolgozik, a többi csak úgy tesz, mert a további öt, vagy nullával, vagy 1,4 Mhs-el rendszerben van. A hat kártya összesen, vagy 30Mhs-el fut, ami nem buli. Néha wattmant ír ki, ami eddig emlékeim szerint, soha nem volt.

Kérdésem, hogy erre van e valami megoldás, vagy mást kell ezután túrnom e velük, amikre még képesek a 4GB kártyák ? Ha így van, mit ajánlotok ETH helyett, alternatívaként ?

Megköszönöm, ha felvilágosítotok…

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#52117) JohnyBlue válasza prmcsk (#52116) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Térj át winről hivera

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52118) bobalazs válasza prmcsk (#52116) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy mondták hive, de a Phoenix minert is lehet probálni.

(#52119) prmcsk


prmcsk
addikt

Köszi a válaszokat. :R

Tehát a hiveos megy AMD vga-val és 6 darab 4GB kártyával, vagy hagyjam így, hogy egy darab 8GB-os, a többi meg 4GB-os ? Esetleg egy hiveos driver direktlink letöltéssel segítenétek még, amivel biztosan megy ? Nem kényelemből, de a koromnál fogva nulla angollal ez nekem sok lesz...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#52120) bobalazs válasza prmcsk (#52119) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ott a linken. install - gpu - torrent vagy zip
ott egy how to write leirás is hogy kell a letöltött fájlt rendszerre irni.

[ Szerkesztve ]

(#52121) aleister válasza prmcsk (#52116) üzenetére


aleister
veterán

Ha idegenkedsz a linux-tól, ott a jó régi Win7. Tökéletesen tesz a dolgát.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52122) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Az utóbbi hónapban megismerkedtem a hiveos-el, sok mindent tanultam, de volna 1 problémám.
Adott 2 db 6os rig, Mind2 vegyesen 5700 és 5700xt. Mind2 stabil beállításokkal fut(eth hiveon poolon, teamredminert használok, de ez Most nem fontos.)
Alaplap h81 pro btc, 4gb+2gb ram, pendriverol megy Mindkét rig ugyan az a hardver. (szinte a leg frissebb os verzió de ez sem fontos)

Amikor a hiveos watchdog-ja néha ujraindítja a minert valami miatt akkor a rig1 99%ban jól indul el, OC beállítások minden kártyán rajta vannak.
Viszont ha rebootol a watchdog vagy akár én manuálisan, akkor OC nélkül indulnak el a kártyák. (ilyenkor módosítom egy minimálisan az oc-t, leokézom és akkor már az én beállításaimmal fut)

Rig2 hibátlan, mindig oc-val indul.

A másik, hogy tegnap este elment a net egy fél órára (borér)
Amikor újra jó lett akkor a rig2 elindult faszán, de a rig1 offline maradt, csak manuális reboot segítségével indult meg.

Lehet valami beállítás az osben vagy biosban amit meg kéne néznem, hogy a rig1 is jól működjön?

(#52123) Iginotus válasza Winzsolt (#52122) üzenetére


Iginotus
őstag

Jól rémlik, hogy még BÉTA az 5700 ashoz való HIVE-Os?
Lehet ez is egy okozója.
Illetve OC azt olvastam másnál is hogy csak ha módosít valamit akkor áll be stabilra, szóval ezen szerintem majd még javit a HIVEOs mert még kicsit lehet bugos.
Amit én még szoktam, hogy csak hashrate watchdogot hagyok bekapcsolva és az 5-10 % os loadosat kikapcsolom. És ha a load felmegy akkor megáll a gép akkor tudom, hogy ott kel keresni a bibit.
A netkiesés nálam gyakran okozott olyat, hogy nem talál magára a gép, csak restartra én nem tudom az okát.

Plug and Pray... :)

(#52124) Winzsolt válasza Iginotus (#52123) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Igen, ezekhez a kártyákhoz a bétával kell indítani, de mindig szoktam upgradelni. (minden verzióban ezt csinálta)
Csak érdekes, hogy van 2 teljesen ugyanolyan rig(mondjuk a vga gyártók és a riserek vegyesek), az egyik "bugos" a másik meg úgy működik ahogy kell. :U

(#52125) janos666 válasza prmcsk (#52116) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltál beállítani egy fix és nagy méretű lapozófile-t (Windows rendszerbeállítás)?

Szerk.: Ja, amúgy kérdezni jöttem. :DDD Az RTX 3080 kártyák tényleg olyan jók bányászatra? (Nem tervezek venni, főleg ilyen célra, csak érdekel a hírek és kommentek láttán.)
A NiceHash (vagy hasonló, nem emlékszem) adatbázisból csak annyit szűrtem le, hogy ezen a legjobb a perf/watt, viszont közel sem annyival, mint amivel drágább a kártya (tehát sokkal későbbre kaparja ki a vételárát, csak sok évnyi üzem után hozná be a különbséget).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52126) Iginotus válasza Winzsolt (#52124) üzenetére


Iginotus
őstag

Sajna még 5700-al nincs tapasztalatom inkább csak 470-570 el.
És én ebben az esetben azt csinálnám, hogy tuninot mellőzném, és megnézném, 1-2 napig, hogy minimum tuningal is előfordul-e az instabilitás. Ha igen akkor esetlegesen risereket, táp kábeleket nézegetném végig.
Ha ismétlem ha nagyon sok időm van akkor meg minden tuning marad és egyesével levenném a kártyákat, hogy 0 ás GPU riser lehuz és megnézni, hogy így is instalbil-e? Aztán jön a 1-es GPU riser.
De ez nagyon macera. Szóval sokszor célravezetőbb ha csak hagyjuk futni és néha újraindítjuk kézzel.

Nem hiszem, hogy BIOS-ban lenne más beállítás bár PCIx-gen 1 beállítást érdemes megnézni, hogy mindenhol az van-e de általában az AUTO beállítás is jó szokott lenni.
Nem hiszem, hogy a tuningal lenne gond.

De olyan sok minden van ami lehet, hogy tényleg sok idő ezeket kitesztelni.

Plug and Pray... :)

(#52127) aleister


aleister
veterán

Urak, akinek van Coinbase Pro és/vagy sima Coinbase fiókja az megnézné, hogy be tud-e lépni?
Az egy dolog, hogy a biztosan ismert jelszavammal nem enged be, de még a jelszóemlékeztető és a hibajegy felvevő automatikus emailek sem jönnek meg. :F

szerk: írtam volna a support chat-be...már az sem müxik.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52128) varmi2 válasza aleister (#52127) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én be tudtam lépni a sajátomba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52129) JohnyBlue válasza aleister (#52127) üzenetére


JohnyBlue
őstag

nekem a sima műxik...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52130) aleister


aleister
veterán

Köszi mindkettőtöknek!

Hmm. Az félig meddig jó hír. Ezek szerint nálam lesz a probléma, és nem az egész oldalt vitték a hekkerek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52131) aleister


aleister
veterán

A szolgáltatóm supportja ezt írta:
A @coinbase.com feladóval levél nyomát nem látjuk a logban. Feltehetőleg a levél el sem jut a szerverig. A visszapattanó levél sokat segítene a probléma okának kiderítésében.
wtf?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52132) cof válasza aleister (#52131) üzenetére


cof
veterán

Internet szogáltatói e-mail címet használsz? Nem szerencsés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52133) aleister válasza cof (#52132) üzenetére


aleister
veterán

Saját webhosting csomagom van, saját domaines címmel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52134) cof válasza aleister (#52133) üzenetére


cof
veterán

Akkor az lesz a baj. Valószínű már a coinbase tiltja is a küldést, azért nincs nyoma.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52135) aleister válasza cof (#52134) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Az volt. Pedig az ember azt hinné, hogy ezerszer jobb és biztonságosabb, mint bármilyen ingyenes szolgáltató címe.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52136) thoger válasza janos666 (#52125) üzenetére


thoger
csendes tag

Szia! Engem is érdekelne hogy ezek az új kártyák hogyan tudnak hasznot hozni a konyhára.
Sosem bányásztam még, de most lehetőségem lenne beker áron kártyákat venni akár ezt a típust is, de egyszerűen rendesen fizetett árammal nem látom hol a profit a tevékenységben. több mint 2 év mire visszahozná egy 3080-3090 az árát, miután visszahozta képes rendes profitot termelni? Hogyan lehet egy ilyen csúcs kártyából tényleges profitot kicsikarni fizetett áram esetén? Valaki világosítson fel miért, vagy hogyan éri meg bányászni. :(

(#52137) varmi2 válasza thoger (#52136) üzenetére


varmi2
nagyúr

A profit attól is függ, hogy mennyit ér az adott coin dollárban kifejezve. Ha úgy gondolod, hogy az adott coin később többet fog érni, mint most, akkor hamarabb eljön a megtérülés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52138) Iginotus válasza thoger (#52136) üzenetére


Iginotus
őstag

Jelenleg csak akkor fogsz igazi profitot látni, bányászattal, ha az áramod napelemes, vagy közel ingyen van.
A kártyák ára miatt te is láttad, hogy több év a megtérülés.
Ha feljebb megy 1-1 bányászható coin ára az is befolyásolja a profitot. De sajnos még mindig jobban jársz ha a kártyák helyet megveszed azt a coint ami szerinted feljebb fog menni, és az árfolyam nyereségre játszol. Mint, hogy kártyákat vegyél, áramdíjat fizess és amortizációt+ a belefektetett energia és idő is elég sok egy bányagépben...
Más a helyzet, ha kész bányász farmod van és csak kártyákat akarsz cserélni :)

Plug and Pray... :)

(#52139) janos666 válasza thoger (#52136) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Saccra úgy tippelném, hogy remélhetőleg megtermeli az indulóárát + áramdíjat 1-3 éven belül (ez sok mindentől függ: az általános crypto piactól és későbbi hardware megjelenésektől is), mielőtt kiöregedne (tönkremegy, vagy kiszorul a perf/watt olyan szintre, hogy <=0 az átlag hozam), és akkor onnantól vagy az a profit, hogy eladod a kártyákat (pl. ha nem 3, hanem 1 éven belül sikerült, még sokat érhetnek, főleg ha épp emiatt nagy a kereslet használatpiacon is, hogy az utóbbi év jól profitált, ilyenkor elkelhet akár eredeti nettó áron), vagy "kockáztatsz" és megnézed mit termel még ki, ha hagyod futni.

Én legutóbb jókor vásároltam (korán, a nagy láz előtti árakon), majd felszámoltam a farmot, amint megvolt a RIO (tehát effektíve ~100% profit 1 éven belül), aztán megbántam, mert később nézegettem, és simán kikaparták volna újra a RIO-t, és még mindig értek volna valamit használtan (tehát utóbbi lett volna az extra profit, a csökkent kártyaárak, ha ülök rajtuk).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52140) aleister válasza janos666 (#52139) üzenetére


aleister
veterán

Ezt sajnos kb lehetetlen előre meglátni. Az ember akkor tudna hw vétel/eladásokban jól dönteni, ha fél-egy évre előre tudná, hogy mi lesz...de hát kevesen vannak ilyenek. Ezen kevesek meg már nem a vga-k árával fognak foglalkozni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52141) aleister


aleister
veterán

Visszavették ETH-n a rewardot? Kb a harmadára visszaesett.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52142) fireman123 válasza aleister (#52141) üzenetére


fireman123
őstag

most van a helyén (sajnos), a defiláz miatt volt többszöröse az elmúlt hetekben, a rengeteg tranzakció miatt nőtt meg a tranzakciós díj a block rewardon felül amit a bányászok kaptak meg, ezért volt blokkonként 8-10 ETH, most meg csak 2-3

[ Szerkesztve ]

(#52143) gabi123 válasza fireman123 (#52142) üzenetére


gabi123
senior tag

:( :( :(

Forza Ferrari!

(#52144) aleister válasza fireman123 (#52142) üzenetére


aleister
veterán

Azért durva, hogy az egyik hónapban még hetente meglett volna az 1 ETH, most meg ugyanazzal a hashpower-rel 0.24. És még csökken...

Btw valami hír az ETH 2.0-ra való átállás idejéről?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52145) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Valaki találkozott olyannal, hogy MEW-ről szeretne ETH-t küldeni, bent vagyok az accountban, beállítom a célcímet, az összeget, alap gas és a send gombra nem történik semmi? Napok óta nem tudok küldeni valamiért. Esetleg tipp, hogy honnan tudok még hozáférni a tárcámhoz?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#52146) cof válasza Mosqu!to (#52145) üzenetére


cof
veterán

Ugye nem az egész tárca tartalmát akarod kiküldeni? Mert a GAS ETH fee-t külön számold le, annyit hagyj rajta, automatikusan nem vonódik ki a küldendő összegből.

Elég sok tárcába lehet importálni seed szavak alapján, de csak óvatosan, hogy honnan meg mit töltesz le.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52147) Mosqu!to válasza cof (#52146) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nem az egész tartalmát akarom. Korábban rendszeresen küldtem, de most egyszerűen a send gombra nem reagál.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#52148) cof válasza Mosqu!to (#52147) üzenetére


cof
veterán

Másik böngésző, vagy a jelenleginél a sütik, előzmények, gyorsítótár törlése megvolt már?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52149) bobalazs válasza Mosqu!to (#52145) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Guarda-t használok, MEW fiokot jol kezelte importálással.

(#52150) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki olyan váltót, ahol Grin-t lehet váltani, és nincs '"under maintenace"? HitBtc, Bittrex, KuCoin-on vagyok, de a deposit nem működik... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.