Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) JohnyBlue válasza koko52 (#52700) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Miért ne menne? ( anno nekem is volt vegyes rigem, nem volt vele különösebb szopó )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52702) gabi123 válasza koko52 (#52700) üzenetére


gabi123
senior tag

Szerintem Claymore-ral vagy Phonenix Minerrel menni fog.

Forza Ferrari!

(#52703) Pioneer válasza koko52 (#52700) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nekem anno Claymore-ra simán ment a vegyes rig, csak fel kellett tenni hozzá az AMD és az Nvidia drivert is.

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#52704) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem, hátha tud rá valaki mondani egy okosat. Phoenix Miner win10el vegyes rig , az első gpu folyamatos incorrect share-t add, még alapórajelen is , eddig jól ment a beállításokkal. :F

(#52705) aleister válasza Racer77 (#52704) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Vedd ki a kérdéses kártyát, teszteld külön rigben egyedül.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52706) KaqXar19


KaqXar19
tag

sziasztok!
van egy 7es vega rig, amihez most nem ferek hozza.
az a gondom, hogy tegnap frissitettem hive-replace --list-tel 4.15.18-hiveos -rol 5.4.0-ra (3-as pont)

> Loading Hive OS images list
> Select version to install:
0) Exit
1) hiveos-0.6.172@201105.zip · Latest Stable · K 5.0.21 · N 450.66 · A OpenCL legacy+pal 20.30 · Dual-Boot BIOS+UEFI / Universal image for AMD and Nvidia
2) hiveos-beta-0.6-157@200909.zip · Latest Beta · K 5.6.0 · N 440.100 · A OpenCL legacy+pal 19.30 · Dual-Boot BIOS+UEFI (Navi Beta3)
3) hiveos-vega-0.6-101@191210.zip · Latest Vega · K 5.4.0 · N 410.73 · A OpenCL PAL 19.10
4) hiveos-vega-0.6-01@181121.zip · K 4.15.18 · N 410.73 · A OpenCL 16.60
5) hiveos-beta-0.6-140@200520.zip · K 5.0.21 · N 440.82 · A OpenCL legacy+pal 19.30 · Dual-Boot BIOS+UEFI (Navi Beta2)
6) hiveos-0.6-97@191128.zip · K 5.0.21 · N 440.31 · A OpenCL legacy+pal 19.20 · Dual-Boot BIOS+UEFI
7) hiveos-0.6-39@190503.zip · K 4.13.16 · N 418.56 · A 18.10-572953
8) hiveos-0.6-156@200905.zip · K 5.0.21 · N 440.100 · A OpenCL legacy+pal 19.20 · Dual-Boot BIOS+UEFI / no AMD Navi support
9) hiveos-0.6-146@200714.zip · K 5.0.21 · N 430.64 · A OpenCL legacy+pal 19.20 · Dual-Boot BIOS+UEFI

es azota nem hajlando alkalmazni az overclocking beallitasaimat, igy csak 32MHs-el mennek a kartyak es ugy sem stabilak (230Mhs vs 288Mhs).

probaltam visszarakni a 4)-est, de azt az imaget mar nem talalja a repoban.

van valakinek otlete hogy tudnam visszarakni a korabbi imaget, vagy hogy tudnam az OC-t mukodesre birni?

koszi

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#52707) JohnyBlue válasza KaqXar19 (#52706) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tia,

A (Navi Beta2) imidzsel is elmegy a vega. De amugy jobban jarsz egy raveos + teamredminer kombóval ;) (ott az ötvenhatosaim egy kis memória inkecióval 51.7 el atomstabilan kaparnak ;) )

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52708) Emperor_


Emperor_
addikt

Sziasztok,

RX570 -es rig (5 db 8GB) esetében milyen beállításokat kell elvégezni, hogy a fogyasztás csökkenjen, de hasrate megmaradjon ravencoin esetén?

ETH esetén 700 W falból, 800 W körül van a raven.

Angol nyelvű link is segítség :R .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#52709) aleister válasza Emperor_ (#52708) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Nagy tisztelettel kérdem, hogy miért bányászol révönt, amikor az ETH kb másfélszer profitábilisabb, ráadásul még kevesebbet is eszik vele a rig.
Tényleg nem értelek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52710) koko52 válasza aleister (#52709) üzenetére


koko52
veterán

ETH-t meddig lehet bányászni?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52711) aleister válasza koko52 (#52710) üzenetére


aleister
veterán

Az égen mennyi csillag van?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52712) koko52 válasza aleister (#52711) üzenetére


koko52
veterán

Valamit hallottam, hogy az ETH beáll a nem bányászható kriptónak. De lehet félreértelmeztem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52713) shteer válasza koko52 (#52712) üzenetére


shteer
titán

Nincs még konkrét időpont. 2022-2024 de lehet később

..szerintem jónak tűnik

(#52714) aleister válasza koko52 (#52712) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem félreértelmezted.
Az ETH 2.0 lesz "nem bányászható", de amellett a jelenlegi ETH 1.0 ugyanúgy fut majd tovább. Amíg az előbbi nem éri el a végleges formáját, addig biztos megy minden a régiben. Ez pedig csak évek múlva fog bekövetkezni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52715) koko52 válasza aleister (#52714) üzenetére


koko52
veterán

Igen, most hogy írod ilyesmi volt. Ez a része még homályos :D .
Amúgy ETH-n kívül a többi elég gyenge profittal rendelkezik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52716) madpapa válasza aleister (#52709) üzenetére


madpapa
senior tag

Raven-t csak a mazohisták bányásznak. Folyamatosan esik az ára, többet fogyaszt, nagyobb eséllyel égnek szét a csatlakozóid. Teljesen megéri :)

(#52717) JohnyBlue válasza madpapa (#52716) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ha mar ravent akar bezsuppolni egyszerubb eth-t kaparni es ravenre valtani ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52718) madpapa válasza JohnyBlue (#52717) üzenetére


madpapa
senior tag

Pontosan.

(#52719) aleister válasza madpapa (#52716) üzenetére


aleister
veterán

Ezért is kérdeztem rá.
Persze lehet, hogy van valami tuti, belsős értesülése a topictársnak, hogy hamarosan 500%-ot fog emelkedni az árfolyama. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52720) Parano1d


Parano1d
aktív tag

Sziasztok,

HiveOS használóktól kérdezném, be lehet állítani valahogy, hogy egy rigen bellül mondjuk 2 kártya eltérő walletre bányásszon? Pl 2 flight sheet-et hozok létre, és aktív legyen mindkettő egyszerre?
Vagy csak úgy oldható meg, hogy időlimiteket állítok, be, hogy egyszer egyik wallet címre bányásszon az összes kártya, utána, egy másikra.

Közös a rig haverral, azért kellene valami megoldás.

(#52721) tom120514 válasza Parano1d (#52720) üzenetére


tom120514
őstag

Egy flight sheet, azon belül 2 miner, mindkettő paraméterezve, melyik karit használja. Simán megy így.

Never go full retard.

(#52722) Parano1d válasza tom120514 (#52721) üzenetére


Parano1d
aktív tag

És tényleg lehet több minert adni hozzá, de ugyanazt a minert nem lehet kétszer.

Polaris kártyához Phoenixen kívül van még másik ajánlott miner?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52723) Emperor_ válasza aleister (#52709) üzenetére


Emperor_
addikt

Szia!

Kérem szépen van rá logikus magyarázatom :) .

Saját rigem nincsen, a játékos gépemen szoktam bányászni egy db 560 RX-el. Ezen 4 GB RAM van ezért már nem megy rajta az ETH.
A mining pool hub-on megnéztem, hogy mi a következő legjövedelmezőbb coin. Jelenleg a raven az. Ezért azt szoktam bányászni esténként+monerót a CPU-val.

Van most nálam egy rig, amit szerelek és én hangoltam be ETH-ra. Gondoltam ezen is termelek egy kis raven-t a kísérlet kedvéért. Ekkor futottam bele, hogy jóval többet fogyaszt és nem leltem normális leírást a finom hangolásról.

De köszi az infókat elengedem a rigen a ravent, marad az ETH.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#52724) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Eljött a nagy nap, leálltak a 4GB kártyák ETH alatt. Azt hittem még van egy hét, így nem készültem fel kellően.

Eddig HiveOS + Phoenixminer ment. Mit javasoltok, RX570 4GB-okkal mire érdemes átállni hosszútávon?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#52725) rebb válasza Mosqu!to (#52724) üzenetére


rebb
tag

Szia,

HiveOs+TRM-el még lehet, hogy egy pár napot ki tudsz húzni, de egy picit csökkenni fog a Hash.

(#52726) JohnyBlue válasza Mosqu!to (#52724) üzenetére


JohnyBlue
őstag

-rmode 0
-daglim 4064

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52727) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Köszi mindkettőtöknek, de ez csak pár napot ad ha jól értem, hosszútávon nem működik. Átállnék már most másik algora, csak az a kérdés hogy mit érdemes túrni, vagy milyen eszközzel?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#52728) tom120514 válasza Mosqu!to (#52727) üzenetére


tom120514
őstag

RVN-en van likviditás, én azt nyomnám - legalábbis WTM szerint az hoz jól - és váltanám BTC-re, ETH-ra. Addig is kockázat az arfolyama de ATL-tól US-ben 50%-ra van, csak nem megy vissza oda, BTC-ben 4%-ra ATL-tól. Felfelé szerintem több van benne.

Never go full retard.

(#52729) aleister válasza Mosqu!to (#52724) üzenetére


aleister
veterán

Így már érthető. Mivel 8 GB-s kártyákat írtál a postban, nem volt indokolt az ETH-tól elállás, de így már oké.
Én ETC-t bányászok majd egyébként vagy CLO-t, de ez utóbbi mostanában elég gáz árfolyammal bír. Most ránézve a WTM-re, a CryptoNight-féle HavenProtocol(XHV) követi az ETH-t.
Erről tud valaki valamit?

#52726JohnyBlue
Az újabb driverekkel mehet a -daglim 4076 is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52730) koko52


koko52
veterán

No, áttörtük a 20000 dodót. :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52731) sanzi89 válasza koko52 (#52730) üzenetére


sanzi89
addikt

Lambótime!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52732) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

Sziasztok!

Volt egy kis időm és újra hadrendbe állítottam egy 4gigás 470esekből álló riget, mert ugye az ETC DAG fájl méretét ~2,5GB-re csökkentették és így december eleje óta lehet újra bányászni ezekkel.. :D (meg ott a RavenCoin is, tök jó profittal, szóval most van mit csákányolni a 4G kártyákkal is)

Mivel gyárira vissza volt állítva a bios a kártyákon, fogtam őket és az AtiFlash-sel rátoltam a kártyákra a moddolt biost (csak a strap volt benne módosítva, 1750-esé a felette lévőkhöz átmásolva). A 6-ból 5 kártyánál szépen lefutott és épp a 6. kártyán ment a bios flash, amikor a Win beadta a kulcsot, kékhalál (vmi driver power state failure - v hasonló üzenettel). :O

Azóta a Win nem bútol, ha rá van kötve ez a kártya, DOS alól pedig próbáltam az utolsó - még DOS alól működő AtiFlash-sel visszatenni a gyári bios-t, de nem is látja a kártyát. (Adapter not found üzenetet ad). :F

Van bárkinek ötlete-javaslata, hogyan tudom életre kelteni a kártyát? (Nem dual bios-os, hogy át tudjam kapcsolni..)

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#52733) JohnyBlue válasza ff-thomas (#52732) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én az ilyen összefosott kártyát olyan gepbe rakom amiben mar van egy kari ezt meg melle pattintom masodlagosnak. utana a hive-ost elinditom driverek nelkul karbantartas uzemmodban. ott tolok neki egy klafa gyari biost es viszhall.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52734) ff-thomas válasza JohnyBlue (#52733) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Köszi, kipróbálom a HiveOS-sal, hátha az látja a döglött kártyát.

find a way or make one..

(#52735) aleister válasza koko52 (#52730) üzenetére


aleister
veterán

És hogyan kéremszépen?! Az ETH is szolid 584 volt délelőtt egész végig, még kora délután is tán. Kimegyek kutyaházat építeni, erre mire visszajövök már 621.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52736) koko52 válasza aleister (#52735) üzenetére


koko52
veterán

Akkor most ne szalaszd el :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52737) aleister válasza koko52 (#52736) üzenetére


aleister
veterán

Semmit sem garantálhatok. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52738) tom120514 válasza aleister (#52735) üzenetére


tom120514
őstag

Építs egyet minden nap légyszi :))

Never go full retard.

(#52739) rolko válasza ff-thomas (#52732) üzenetére


rolko
őstag

Mennyit túrnak a 470-esek RVN alatt? És milyen fogyasztással?

(#52740) Winzsolt válasza aleister (#52735) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Építs már légyszíves még egy pár kutyaházat! :DDD
Szerk. : Bocsi látom nem csak nekem tetszik..

[ Szerkesztve ]

(#52741) aleister válasza tom120514 (#52738) üzenetére


aleister
veterán

...és Winzsolt:
Parancs értettem. :)

Bár több kutyát én már nem hozhatok haza, különben én leszek menhelyi. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52742) aleister


aleister
veterán

*** ETH alatt 4 GB-s kártyák ***

Szerintem hamarosan nagyon sok kérdés fog születni emiatt, így gondoltam megírom egy hsz-ben a teendőket azoknak, akik érintettek.

Még jó egy hétig használhatóak a 4 GB-s kártyák ETH alatt. Sokan most csak legyintenek, és már most inkább áttérnek másik coinra, viszont jelenleg nagyon megéri maradni, ugyanis állati nagy hashpower kiesett már, és esik ki folyamatosan az ETH hálózat alól emiatt, s noha a diffen nem látok esést, ám mégis több, mint másfélszeresére nőtt a heti income, ami fokozatosan kompenzálódik ugyan, de ettől még lehet jó napi-heti futamokat kifogni.

Szóval legtovább HiveOS vagy EthOS alatt működnek majd ezek a kártyák Phoenix miner 5.4b-vel karöltve. A Tuning-on belül az alábbi kapcsolók hozzáadása javasolt:
-amd (nyilván, ha van pl 1050 Ti is a rigben, akkor ez nem kell)
-rmode 0
-daglim 4074 (nálam a javasolt 4076 instabil volt)

A vga-k a szabad fedélzeti memóriájuk csökkenésével folyamatosan veszítenek a hashrate-ből. Alapból az eddig 30+ Mh/s-es kártyák most már csak 26 körüli értékeket tudnak. A -daglim kapcsolóval ez valamilyen szinten ellensúlyozható. Nekem a 4074 MB-vel sikerült 29.7-29.8 közötti értéket elérni.

Hogy mi lesz ezekkel a kártyákkal december 22 után? Ez a cikk rendesen körbejárja a dolgot. A lényeg, hogy, ha valaki ragaszkodik az ETH-hoz, akkor továbbra is bányászhat azt a 4 gigás kártyákkal is, de csökkentett teljesítménnyel. Ez az úgynevezett zombi mód, amit tudtommal jelenleg egyedül a LolMiner tud. Zombi bányászni egész addig érdemes, amíg a csökkentett hashrate profit szintjén annyit hoz, mint amit egy alternatív coin hozna 100%-os teljesítménnyel. Ez véleményem szerint 21-22 MHs, amit Linux alatt nagyjából január közepéig tudnak majd a kártyák.

Ha valakinek nem szimpatikus a zombi mód, akkor jó alternatívák lehetnek az egyéb EThash algok (ETC, DubaCoin, Callisto, stb), valamint a RavenCoin. Erről felesleges is többet írni, mert mindig az aktuális árfolyam függvénye, hogy melyik a befutó.
Megoldás lehet még a NiceHash, de alég sok bizonytalanság és visszaélés volt az elmúlt pár évben körülöttük, így személy szerint én kerülöm őket.

Nos, röviden ennyi. Remélem sikerült kellően körbejárnom a témát, és segítség lesz páraknak a karácsonyi ajándékvásárlási őrület idegőrlő perceiben. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52743) shteer válasza aleister (#52742) üzenetére


shteer
titán

Köszi, az income-on valóban észrevehető

..szerintem jónak tűnik

(#52744) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

All time high BTC :Y

(#52745) madpapa válasza bobalazs (#52744) üzenetére


madpapa
senior tag

to the moon :DD

Végre valami jó 2020-ban.

[ Szerkesztve ]

(#52746) koko52 válasza madpapa (#52745) üzenetére


koko52
veterán

:Y 22800 :))Ha 20 felett marad évekig az frankó lenne.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52747) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló
Segítséget szeretnék kérni.
Szereztem egy RTX3080-as VGA-t.
Eddig is Nanominer-el bányásztam ETH-t egy RTX2070-el probléma mentesen.

Most beraktam a 3080-at új driver , de nem bányászik.
Megnéztem a Nanominer oldalán (Github) és írják is hogy az új Nvidia Driverrel valami NVML Libary hiba van. Fogtam és vissza raktam már 2 féle régebbi Nvidia drivert is de nem akar működni így sem.

Mit tudok tenni?
Használjak másik programot? Mi hasonlóan egyszerű mint ez a Nanominer?
Köszönöm előre is

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#52748) Parano1d válasza Kiskokó (#52747) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Fentebb írták, hogy a mostani driverrel nem mennek, amit én is meg tudok erősíteni, és az egyel korábbival sem megy már. 460.79 a verziószám ha jól emlékszem, tehát ennél régebbivel próbáld. Ezen kívül a víruskeresőt is érdemes kikapcsolni próbaképpen, mert bezavarhat az is. A hibaüzenet alapján egyértelműen driver hibának mondanám.

(#52749) Kiskokó válasza Parano1d (#52748) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszi szépen!
Igen az lesz a megoldás, csak tegnap 2 driverre volt időm a 460.89 ről 460.79 de nem ment, illetve egy "jóval" régebbit próbáltam de azzal se ment :D Akkor nézek 79 előttit.

Egy hülye kérdés (nem régóta bányászok és én valamilyen szinten hosszútávban gondolkodok nem az azonnali profiton.)
Ebből adódóan 2 kérdésem is lenne.
1. Semmilyen módon nem éri már meg Bitcoint bányászni?
2. Az ETH árában vajon várható majd hasonló növekedés mint a bitcoinnál?
+1 nem kérdés :
Bármi hasznos tipp /trükk vagy bármi olyan tanács (mit bányászni) stb -vel ha tudtok szolgálni, azért nagyon hálás lennék.

Köszönöm
Üdv
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#52750) madpapa válasza Kiskokó (#52749) üzenetére


madpapa
senior tag

1. A BTC-re célhardver kell. Nem occsó, plusz jó áron villamos energia. Jó az ETH bányászáshoz IS.
2. Tavaszhoz képest ETH 3-4x áron van pillanatnyilag. Az hogy mi várható, azt csak az önjelölt orákulum tudhassa. Vélhetően lesz jóval több is, de ez években mérhető. De ki tudja. Ha tudnám, lottóznék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.