Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) varmi2 válasza koko52 (#52250) üzenetére


varmi2
nagyúr

Beregisztráltál a nicehasre? Az ott generált minning andress van megadva a programba?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52252) koko52 válasza varmi2 (#52251) üzenetére


koko52
veterán

Beregisztráltam, de a coinbase wallet-em bitcoin adresst adtam meg.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52253) varmi2 válasza koko52 (#52252) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ne azt add meg, hanem amit a nicehash generál. És majd kiutalod a coinbasre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52254) koko52 válasza varmi2 (#52253) üzenetére


koko52
veterán

OK.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52255) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szépen megindult a BTC, de az ETH is megindult, lehetséges már DEc.1el elindulhat a 2.0

(#52256) gabi123 válasza bobalazs (#52255) üzenetére


gabi123
senior tag

:C

Forza Ferrari!

(#52257) tisn válasza lenox (#50948) üzenetére


tisn
addikt

nincs. lehet valamivel banyaszni? neked van meg?

(#52258) koko52 válasza tisn (#52257) üzenetére


koko52
veterán

Nem kapkodtad el a választ :DDD :DDD :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52259) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ETC 385 a DAG méret. A 4 gb-os kártyákkal már vagy nem, vagy csökkentett hashrattel bányászható.
A Thanos hardfork, November végére várható, megfelezi a dag méretet. Ezzel 3 gb-os kártyákkal is bányászható lesz. Meglepő hogy a hackek ellenére megőrízte az ETC az árfolyamát. Nagy bálnák lehetnek mögötte, mint Barry Silbert is pl.

Ethereum Classic dag size reduction planned for end November
[link]

(#52260) tisn válasza koko52 (#52258) üzenetére


tisn
addikt

mas forumon ismeros irt errol a coinrol nemreg, akkor keresterm ra :)

gondoltam beinditom a temaban a beszelgetest.

mivel lehet ezt banyaszni, melyik tozsden kereskedni?

(#52261) madpapa válasza tisn (#52260) üzenetére


madpapa
senior tag

QKC akar lenni?

(#52262) aleister válasza bobalazs (#52255) üzenetére


aleister
veterán

Erről én is olvastam, de kicsit még homályos pár részlet.
Csak hogy tisztázzuk, egyelőre a Phase 0 indul(hat) december elsején. Ezt a fázist akarták korábban 2020 nyarán startolni. Jó féléves késésről beszélünk.

Ennyit kell tudni a 0. fázisról:
"Phase 0: the beacon chain
Expected: 2020
The first part of Eth2 to ship will be the beacon chain. It won't be fully operational right away because there won't be any shard chains, so there'll be nothing to keep in sync other than itself."

Az én értelmezésemben ez még nem egy működő ETH 2.0

A következő fázisok:

"Phase 1: the shard chains
Expected: 2021
Phase 1 is when we'll meet the shard chains. These are chains that are delegated a portion of Ethereum's transactions and account data. "

"Phase 1.5: mainnet becomes a shard
Expected: 2021
Up until Phase 1.5, the Ethereum we use today on mainnet will continue as a proof-of-work blockchain. Transactions will continue to be processed by miners. But in Phase 1.5, mainnet will officially become a shard and transition to proof-of-stake."

"Phase 2: fully formed shards

Expected: 2021+
In Phase 2, shards should be fully functional chains. Shards will now be compatible with smart contracts and they'll be able to communicate with each other more freely.
Phase 2 is still very much in the research phase."

Ahogy én látom a végső fázisnál lesz teljesen működőképes az ETH 2.0. Ha választanom kéne, akkor a Phase 1.5-át mondanám már használhatónak. A kérdés az, hogy melyik fázisokban mit lehet vele kezdeni pontosan? A különböző fázisok milyen szinten érintenek minket bányászokat? És ami a legfontosabb, melyik fázisban kell meglennie a 32 ETH-nak, hogy az végül 1 szavazatnak számítson? Bármikor átutalható menet közben ETH 1-ről? Vagy már a Phase 0-nál egy címen kell lennie az ETH 1 coinoknak?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52263) bobalazs válasza aleister (#52262) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

a 32 eth-es stakelés beindult már, egyre többen tartanak.

(#52264) tisn válasza madpapa (#52261) üzenetére


tisn
addikt

https://coinmarketcap.com/currencies/qanplatform/tools/

(#52265) lenox válasza tisn (#52260) üzenetére


lenox
veterán

(#52266) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Újraindul

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#52267) varmi2 válasza Ciccuka (#52266) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jaja, már láttam pár napja. Én 2017-óta folyamatosan nyomattam, csak nem telejs riggel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52268) madpapa válasza Ciccuka (#52266) üzenetére


madpapa
senior tag

Az a baj későn ébredt fel, mert augusztusban és szeptemberben volt nagy reward csúcs. Meg a kártyái is eléggé gyenguszok a maguk 4 gigájával.

(#52269) aleister válasza bobalazs (#52263) üzenetére


aleister
veterán

Persze. Nem is ez volt a kérdés. :)
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de az érdekelt volna, hogy ha beindul a Phase 0, de nekem még csak 2x ETH-m van, majd pl a Phase 1.5 idejére összegyűlik a 32, akkor lesz 1 db ETH 2.0-ám? Vagy csak azoknak "jár", akik a Phase 0 előtt rendelkeztek vele? Vagy bármikor megtörténhet az átutalás ETH 1-ről 2-re?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52270) cof válasza bobalazs (#52263) üzenetére


cof
veterán

Még nem. Egyelőre még csak "gyűjtés" van. Amolyan felmérés ez csak, december 1-től indulhat a stakelés ha összejön az 500K ETH.

@aleister Átválthatod majd bármikor ha elindult az ETH2.0 de 32 ETH alatt nincs értelme. Mert nem lehet visszaforgatni az ETH1 láncra amit átváltottál.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52271) aleister válasza cof (#52270) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!
Annyit hozzáfűznék, hogy elvileg lesz majd olyan időpillanat is, amikor kétirányú átjárhatóság lesz az ETH 1 és 2 között. Korábban írtam erről. De a kezdeti időkben tuti, hogy csak 1-ről lehet majd a 2-re utalni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52272) cof válasza aleister (#52271) üzenetére


cof
veterán

Igen, majd biztos megoldják az átjárhatóságot, én nem kapkodod az átváltással még 1-2 év mire teljesen megszűnik a POW biztos.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52273) whited


whited
addikt

Sziasztok
Összefoglaló elolvasása után tanácsot szeretnék kérni.
Egy ismerős szeretne egy bányász gépet csinálni.
A keret rá 1.2M és új alkatrészekből szeretne dolgozni.
Az áram díja 38ft neki, milyen gépet építsünk esetleg vegyünk készet és mit érdemes elkezdenie bányászni most ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#52274) fireman123 válasza whited (#52273) üzenetére


fireman123
őstag

Bocs, de eszembe nem jutna most rigbe 1,2 millát beletolni :( , inkább vegyen rajta kriptót. A többiek majd megindokolják miért.(pl. a 38 ft-os áram)

[ Szerkesztve ]

(#52275) varmi2 válasza whited (#52273) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmilyet. Vegyen coint. 1.2Mft-bol annyi coin kijön, amit a gép csak nagyon sok év alatt termelnek ki. És megspirolja az áram díjat is. Ami szintén sok penz.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52276) tom120514 válasza whited (#52273) üzenetére


tom120514
őstag

Itt egy link pl., [link] a whattomine elég jól számol szerintem. A GPU fülön lehet kalkulálni komplett rigekre. Ízlés dolga az NV/AMD, a mostani árakat nem tudom, számolgatni kell. Én is inkább coin vásárlást javasolnék de nem ez volt a kérdés, ha riget akar akkor indulásnak itt érdemes kezdeni, legyen sejtés legalább, mennyire éri meg. Látni fogjátok hogy a ROI messze van de ez kripto, lehet sokkal több és sokkal kevesebb is mint ami ma látszik.

Never go full retard.

(#52277) madpapa válasza whited (#52273) üzenetére


madpapa
senior tag

Aztán hogyan üzemeltetné? Érteni kell ahhoz is. Ha leáll valami miatt, ki kell deríteni az okát. Ért hozzá?

(#52278) whited válasza madpapa (#52277) üzenetére


whited
addikt

Akkor jó eséllyel nekem kell kimenni megoldani 😅
Az igazat megvallva, el van eresztve és ki akarja próbálni
Én nem tudom lebeszélni és megkért, hogy segítsek neki :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#52279) tom120514 válasza whited (#52278) üzenetére


tom120514
őstag

Azért nem agysebészet a bányászat maga. Stabil nettel meg egy okos konnektorral 99%-ban távolról is intézhető ha valami gond van.

Never go full retard.

(#52280) koko52 válasza whited (#52278) üzenetére


koko52
veterán

Akkor építsen napelem erőművet, azon nem lehet bukni és ingyen áram is lesz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52281) varmi2 válasza whited (#52278) üzenetére


varmi2
nagyúr

Figyelj. Ha most akar befektetni 1.2Mft-ot bánya gép építésbe, ráadásul új alkatrészekbe, sosem fog megtérülni, ha figyelembe vesszük at áram díját is. Tehát kidobná az ablakon azt a pénzt. Ezt mond el neki. Ha így is bele akar vágni, akkor hajrá. De az új vgakból ha vesz, 1.2Mft-ból nem jön ki egy egész rig, sőt, lehet ehy fél sem.....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52282) madpapa válasza tom120514 (#52279) üzenetére


madpapa
senior tag

Azért óvatosan ezzel a kijelentéssel. Anno, bár magam eléggé képzettnek gondoltam hardverileg, volt azért problémám mire rendesen kitanultam.

[ Szerkesztve ]

(#52283) madpapa válasza whited (#52278) üzenetére


madpapa
senior tag

6xRX5700 XT, 4GB RAM, H110 Pro BTC lap, G3930 proci, 120GB SSD, 1000W gold táp. Ezzel már tud túrni.
Aztán ha rájön hogy mégsem éri meg, olcsón megveszed tőle :D

[ Szerkesztve ]

(#52284) tom120514 válasza madpapa (#52282) üzenetére


tom120514
őstag

Óvatos és gyakorlott vagyok, 3 és fél éve mennek a rigek. Nvidia karikkal nem dráma, a Windows szívás, ha azt megoldod vagy kikerülöd, nyugis dolog.

Never go full retard.

(#52285) madpapa válasza tom120514 (#52284) üzenetére


madpapa
senior tag

Persze, nVidia karikkal ja. :D
Na de Polarissal, meg BIOS moddal voltak azért gondok.

(#52286) aleister válasza madpapa (#52285) üzenetére


aleister
veterán

Az a baj, hogy ha átléped a 4-6 kártyás rigek vonalát, akkor hirtelen tele lesz a browsered keresési előzménye a "GPU driver error, no temps" szöveggel. Na akkor majd átértékeled az "nVidia karikkal nincs gond" kijelentést. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52287) aleister válasza koko52 (#52280) üzenetére


aleister
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz.
A napelemes rendszert is ki kell építeni. Ez a bányászoknál 3+ mFt. Igaz, hogy aktuálisan 0 forint az áramszámla, de ez kb 4-5 év mire megtérül. Akkor most ingyen van az áram vagy sem? (költői kérdés)

Főleg most, amikor az egész világ a megújuló, zöld energiákat támogatja, kivéve a kedves kormányunk, aki direkt kibaszik 2024.01.01.-től a napelemesekkel a szaldó elszámolás bevezetésével. Én most már nem vágnék bele, mert ez konkrétan rablás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52288) lenox válasza aleister (#52286) üzenetére


lenox
veterán

En 11 kartyaig mentem, win10-en, nem volt vele semmi ilyesmi.

(#52289) tom120514 válasza aleister (#52286) üzenetére


tom120514
őstag

Én direkt nem. léptem át 6-7 kártyás rigek voltak és vannak. Ha lehal egy rig egy kari miatt, ne álljon az egész bánya.

Never go full retard.

(#52290) aleister válasza lenox (#52288) üzenetére


aleister
veterán

Ez linux hiba.
Kétféle bányász létezik: aki áttért már HiveOS-re, és aki majd át fog. :)

#52289tom120514:
Igen, ez teljesen ésszerű megfontolás. Én korábban az energiatakarékosság (és így a jobb Hs/W arány, megtérülés) miatt álltam át a 10+ vga-s rigekre, és hát bizonyos esetekben katasztrófa.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52291) lenox válasza aleister (#52290) üzenetére


lenox
veterán

Hat en egy riget inditottam vissza, nem latom, miert kene atternem, win7-tel is szepen megy.

(#52292) aleister válasza lenox (#52291) üzenetére


aleister
veterán

A W7 az jó is. Ha Win-t futtatnék, akkor azt használnám.
A W10-zel az a probléma, hogy nagyon elcseszett a memória kezelése. 0.5 GB-t levesz minden vga fedélzeti memóriájából. Ezért van az, hogy míg linux és W7 alatt vígan mennek még a 4 GB-s kártyák, addig W10 alatt már nyár óta nem megy pl az ETH bányászat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52293) lenox válasza aleister (#52292) üzenetére


lenox
veterán

Aha, mondjuk 11 kartyat win7-tel nem tudtam megoldani, azert volt azon win10, azzal vigan ment, de ezek szerint most mar nem menne, 4 gigas kartyak voltak ugyanis.

(#52294) madpapa válasza lenox (#52293) üzenetére


madpapa
senior tag

5.2a Phoenixminer szerint lehet még használni a 4GB-kártyákat. Az ETC is tervez valami forkot, hogy gond nélkül mehessenek a 4GB kártyák.

(#52295) tom120514 válasza aleister (#52290) üzenetére


tom120514
őstag

Most 18 kari megy 3 rigben, összesen 1630 Watt a fogyasztás. Ebből 13 kari 82 W, 5 pedig 80 W fogyasztáson, vagyis ha jól számolom, a 3 rig alap fogyaszt mondjuk 160-170 Wattot. Úgy vagyok vele hogy ha ezen múlik akkor mindegy is az egész :)

Never go full retard.

(#52296) aleister válasza tom120514 (#52295) üzenetére


aleister
veterán

Na az a 18 vga pont beférne az Asus B250 mining expertbe. Az óránként több, mint 100 watt spórolás lenne. 1 nap 2.4 kW (91 Ft). Havonta 2736-2827 forint, 1 évben kb 33.380. Nekem 3 év alatt kb 140.000 forintot spórolt.
Hogy ez sok valakinek, vagy csak legyint, mindenki döntse el. A medve idején ez egy 6-os P106-os rig ára. Vagy a pároddal egy kisebb nyaralásé.
Én csak kis hal vagyok, de pl egy mining farm-nál, ahol áruháznyi gép dolgozik, ott ez milliós-milliárdos különbség lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52297) shteer válasza aleister (#52296) üzenetére


shteer
titán

Nem menne benne 18 ugyanolyan VGA - 12 v 13db az nV limit ha jól tudom

..szerintem jónak tűnik

(#52298) aleister válasza shteer (#52297) üzenetére


aleister
veterán

11.
Vegyesben kell AMD-t és NV-t belepakolni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52300) tom120514 válasza aleister (#52296) üzenetére


tom120514
őstag

Jogos de ha leveszed azt amikor neked az egy riged meghal nekem meg kettő még megy, már nem olyan durva. Plusz a három évvel ezelőtti forint sem annyit ér, szóval én azt mondom, egye kutya, ha ezen múlik akkor mindegy. Emellett az alaplapokat el tudom adni ha úgy van vagy felhasználni, a B250 bányászlap marad, csak bányász veszi meg.

Never go full retard.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.