Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) madpapa válasza lenox (#52400) üzenetére


madpapa
senior tag

Lehet trombitások jártak arra és megfújták. Megint. Az szép lenne, ha megint kirámolták volna. :Y

(#52402) sanzi89 válasza madpapa (#52401) üzenetére


sanzi89
addikt

Pedig a napokban jött levél, hogy december 16.-án 100%-ban visszafizetik a lenyúlt zsét.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52403) madpapa válasza sanzi89 (#52402) üzenetére


madpapa
senior tag

Ja. De most így utólag visszanézve a 3 évvel ezelőtti dologra, szépen kifizették nagy részét és igaz 3 évvel azután, de jó az most is :D Nem mondom, jó lenne a maradék is még, de az már nem jelentős. Ha netán most történt valami, abban meg már nem vagyok érintett. :R

(#52404) tisn válasza madpapa (#52403) üzenetére


tisn
addikt

a francba, pont most neztem mar, hogy osszegyult 30$, ideje lenne kiutalni :D

(#52405) koko52 válasza tisn (#52404) üzenetére


koko52
veterán

:Y most akartam kiutalni. Valami infó? Ugrott a lóvé?
Szerk: Fészen ha jól értelmezem mehet a túrás, csak a wallet nem megy még.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52406) tisn válasza koko52 (#52405) üzenetére


tisn
addikt

https://www.nicehash.com/blog/post/nicehash-is-back-online-what-happened

(#52407) madpapa


madpapa
senior tag

Hát itt van. Lehangoló.

(#52408) sanzi89 válasza madpapa (#52407) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, nem tudom. Nekem még mindig az RX570 a stabil 30 MH/s értékével és 40+k-s árával tűnik a legjobb választásnak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52409) koko52 válasza madpapa (#52407) üzenetére


koko52
veterán

Jó döntés volt a 6x 5700 xt. :)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52410) ludman07


ludman07
csendes tag

Sziasztok!
8-as riget építek viszont 2 kártyán gondolkodom szerintetek megéri a +17ezret a NITRO

Ethereum-ot akarok vele bányászni amíg lehet!
Hive OS-t használnám!
Garancia és eladás szempontból a Gigabyte felé hajlok mert erre 3 évet ad a Sapphire csak 2 évet!

Eth hashrate között szerintetek nagy különbség lenne?

Ti melyiket ajánlanátok?

Gigabyte Radeon RX 5700 XT 8GB Gaming OC videokártya (GV-R57XTGAMING OC-8GD) 123.000Ft NETTÓ

Sapphire Radeon RX 5700 XT 8GB NITRO+ videokártya (11293-03-40G) 140.000Ft NETTÓ

(#52411) sanzi89 válasza ludman07 (#52410) üzenetére


sanzi89
addikt

Gigabyte mellett szól a 3 év garancia, a Sapphire pedig egy jobban megépített kártyának tűnik. Ha 2 évig nem lesz vele gond, szerintem a harmadikban sem. Én a Sapphire-t választanám, a hűtése is jobbnak tűnik, plusz szerintem király dolog a BIOS switch. A hashrate hasonló lehet. Használtpiacon is az egyik legmagasabb áron a Nitro+ kártyák szoktak menni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52412) lenox válasza lenox (#52306) üzenetére


lenox
veterán

Ugye-ugye.

(#52413) Loci1981


Loci1981
csendes tag

Sziasztok!
HiveOS használóktól szeretnék kis segítséget kérni. Pár hónapja használom gond nélkül a rendszert, 4 db rx5700xt kártyával.
Így utólag nézve elég hülye voltam, mert egy jól működő rig-hez nyúltam hozzá, de frissítettem az OS verziót a legfrissebbre. A kernel továbbra is maradt 5.6.0-200909-hiveos-beta, viszont láttam hogy folyamatosan fejlesztik az OS-t és gondoltam kipróbálom.
Először bányászott ugyan a 4 kártya, de mindenféle irreális hashrate-eket írt, most ott járok, hogy látja a 4 GPU-t, mintha mi sem történt volna, de bármilyen flight sheet-et állítok, nem indul el a bányászás.
Változattam pool-t, miner-t, semmi.
Újra mount-oltam az eredeti HIveOS bétát, leválasztottam a rig-et, újrakezdtem az elejéről, de ugyanaz.
Próbáltam külön 1-1 kártyát, visszatettem az eredeti ROM-ot, de ugyanaz.
Minden funkció működik, látja a kártyákat, tudom kezelni a ROM-okat, de egyszerűen nem indul el a bányászás.
Eltelik kis idő és ilyen hibákat dobál a képernyőre:

Ha valakinek van ötlete nagyon megköszönném, ha megosztaná akár itt, akár privátban.
Köszi előre is!

(#52414) JohnyBlue válasza Loci1981 (#52413) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Hive-replace --list
utana meg valaszd a beta 2 verziot ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#52415) Loci1981 válasza JohnyBlue (#52414) üzenetére


Loci1981
csendes tag

Köszönöm a választ.
Végigcsináltam, de sajnos ugyanúgy nem megy :((
Ahh... nem a beta2-t nyomtam. Akkor újra...

[ Szerkesztve ]

(#52416) Loci1981 válasza JohnyBlue (#52414) üzenetére


Loci1981
csendes tag

Nem indul ezzel sem.

(#52417) fatpingvin válasza Loci1981 (#52413) üzenetére


fatpingvin
őstag

a hibaüzenetek azt mutatják hogy az OOM killer akcióba lépett, azaz elfogyott a ramod. valamelyik process akkorára hízott hogy nem fér bele a rendszermemóriába, swap nem tudom van-e. ennél többet a hibüzenetből nem tudok kihámozni. kéne nyomni egy újraindítást aztán htop-pal vagy valami hasonló rendszermonitorral megnézni hogy mi zabálja fel a ramot

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#52418) koko52


koko52
veterán

Nicehash megint padlón?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52419) Loci1981 válasza fatpingvin (#52417) üzenetére


Loci1981
csendes tag

Köszönöm.
Amikor láttam, hogy memória gondja van, tettem bele a 4 Mb mellé még 4et, de nem oldotta meg.
A régebbi kernellel most ezt produkálja:

Kivettem minden Flight Sheet-et a rendszerből és úgy indítottam. Egészen addig jól megy minden amíg be nem állítok egyet és rá nem nyomok, hogy indulhat a mining. Utána jön a hibaüzenetet.

(#52420) fatpingvin válasza Loci1981 (#52419) üzenetére


fatpingvin
őstag

figyelj, biztos hogy jó az összes kártyád? ez nekem egyre jobban arra hasonlít mint amikor valami hardveres nyűg miatt memóriaszemét kerül a rendszerbe.

ezen kívül valami driver problémát tudok gyanítani.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#52421) Loci1981 válasza fatpingvin (#52420) üzenetére


Loci1981
csendes tag

Egyenként megpróbáltam a kártyákat HiveOS alatt úgy, hogy mindig csak egy kártya volt az alaplapra dugva és mindegyiknél ugyanezt csinálja.
Félek tőle én is, hogy valami hardveres dolog lesz, de elég valószínűtlen, hogy mind a 4 kártya egyszerre haljon meg. Próbálom majd tesztelni őket windows alatt.

(#52422) aleister


aleister
veterán

Újabb anomália:

Megnéznétek, hogy nálatok volt-e ETH alatt miner hiba 10:12 és 10:60 magasságában?
HiveOS, HiveOn pool, Phoenix miner. 3 db, hónapok óta atomstabil rig egymástól függetlenül, percre pontosan dobta kétszer is a phoenixminer reboot-ot..

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52423) fireman123


fireman123
őstag

Nyilván sz@r ügy ha meghekkelik a nicehasht és leürítik a userek számláit, de gondoljatok bele, hogy a nicehash-en bérelt hash-el (akár a Ti rigjeitek általi kapacitással is) meg meghekkelnek (51%-os támadás) egy egész blokkláncot mint aug-szeptemberben 3x az etc-t és ott okoznak hatalmas károkat, nem tudom hogy akkor ment-e a nicehash usereknél az aggódás, gondolom nem mert akkor nem ők voltak a károsultak hanem "csak" esetleg bérbe adták a hash kapacitásukat lehet hogy éppen a támadónak, ...no ezért utálom az egész nicehash-t és hozzá hasonló hash bérlési lehetőségeket. :(((

(#52424) tom120514 válasza fireman123 (#52423) üzenetére


tom120514
őstag

:K :K :K :K :K :K :K :K
Nicehash rohaggyon meg, aki bányászatból akar valamit, vegye már a fáradságot hogy beüzemeljen egy rohadt Windowst vagy Linuxot és azon egy hat perces munkával egy bányász progit.

Never go full retard.

(#52425) , válasza fireman123 (#52423) üzenetére


,
addikt

Nicehash-ről nekem is meg van a véleményem. Zárolta a fiókom, és egyúttal a pénzem is. Rájuk írtam, hogy ugyan már mégis hogy lehetséges az, hogy a saját pénzemhez nem férhetek hozzá? Azt a választ kaptam, hogy majd csak akkor fogom visszakapni a SAJÁT pénzem, ha az összes személyes adatom megadom számukra, név, lakcím, személyes okmányok, adószám, stb., stb., de amennyiben valamelyik nem lesz valós, akkor törlik a fiókom, és a pénz az övék! (Az, hogy valós-e, gondolom csak úgy fog kiderülni, hogy az adatok megadását követően bekérik majd a személyes okmányokat lefényképezve is, hogy ellenőrizhessék a megadott adatokat!) Normálisak ezek?!

(#52426) fireman123 válasza tom120514 (#52424) üzenetére


fireman123
őstag

amúgy nem is értem, hogy mi a vonzó a nicahashben, semmivel sem hozz jobban mintha egy konkrét coint túrnának, és azt is át lehet váltani btc-re ha az a cél, ....talán a "lustaság/kényelem", de pillanatok alatt át lehet állni másik coinra is, főleg hiveos-en

(#52427) tom120514 válasza fireman123 (#52426) üzenetére


tom120514
őstag

Gondolom a kényelem. Nem is értem, szerintem pont az az egyik jó ebben hogy mókolod a gépet, összeáll, akkor bányászol, váltod ha akarod, tanulod, mi hol és hogyan működik.

Never go full retard.

(#52428) koko52 válasza fireman123 (#52426) üzenetére


koko52
veterán

Aki most kezdte annak jó addig amíg megtanulja a többi részét.
Pl most azt nem értem, a nichesh egyik gépben egy 5700xt-vel túr. Pár percig daggerhashimotot 1,5-4 dollár profittal, majd vált BeamV3-ra 0,8 dollár profittal. És ez oda vissza folyamatosan. Ez miért van? (lolMiner)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52429) koko52


koko52
veterán

Most az alulfeszelés is kelleni fog, mert 1200mV-on 82C-os és 185W-ot eszik.
Ha megjön a többi 5 kártya, azokat hogy tudom majd egyesével alulfeszelni?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52430) fatpingvin válasza Loci1981 (#52421) üzenetére


fatpingvin
őstag

az is lehet mögötte am hogy a rendszer ram pusztult el valahol. vagy ami ilyenkor eszébe köll hogy jusson az embernek, valami a szoftverrel. van lemezképmentésed esetleg a korábbi állapotról amivel működött?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#52431) , válasza , (#52425) üzenetére


,
addikt

Javítom saját magam, valójában nem a fiókom zárolta a Nicehash, csak a pénzem. Eddig ami az enyém volt, most már az övék lett szerintük. Járt már így valaki?

(#52432) Loci1981 válasza fatpingvin (#52430) üzenetére


Loci1981
csendes tag

Köszi az ötleteket.
Lemezképem nincs, de már 83 féle módon telepítettem újra a béta verziókat, mindegyik ugyanazt produkálja.
A memóriából van még egy 4Mb-os, amit már betettem ugyan a másik mellé. De holnap megpróbálom azt, hogy csak az új lesz az alaplapban.

(#52433) fatpingvin válasza Loci1981 (#52432) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát, sok sikert. esetleg annyi hogy írtad hogy béta, stable vagy valami ilyen nincs? (nem vágom ezt az oprendszert, csak annyit értek belőle ami Linux)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#52434) Pioneer válasza Loci1981 (#52432) üzenetére


Pioneer
senior tag

Milyen az a "4Mb-os" memória, MMC kártya, vagy micsoda? :DD

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#52435) Loci1981 válasza Pioneer (#52434) üzenetére


Loci1981
csendes tag

Bocs, folyamatosan 4Mb-ot írok 4Gb helyett. Ternészetesen RAM-ról van szó.

(#52436) Pioneer válasza Loci1981 (#52435) üzenetére


Pioneer
senior tag

Reméljük az sem "4Gb" inkább 4GB ram. :DD

Próbáld meg USB helyett SSD-ről futtatni a OS-t.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#52437) digo00


digo00
tag

Sziasztok.Sikerült beállítanom a hive os-t.Csak az a gondom,hogy a 3 kártyából csak 2 megy.Mi lehet a probléma? RX470 4GB-os kártyák. ETH bányászat.

(#52438) tisn válasza tom120514 (#52427) üzenetére


tisn
addikt

az mar megvolt 1 eve, most a nicehash kenyelmes a melos/netezos gepemen, hogy ne alljon a ryzen + 570. hiveosel semmit se tudnek vele csinalni :)

(#52439) prmcsk válasza aleister (#52422) üzenetére


prmcsk
addikt

Nálam is bolondult ma minden. Most tettem helyre, legalább is, azt gondolom... :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#52440) fireman123


fireman123
őstag

na tessék megint 51% attack:((( [link] ...rohadjon meg az egész nicehash

[ Szerkesztve ]

(#52441) tom120514 válasza fireman123 (#52440) üzenetére


tom120514
őstag

:K

Never go full retard.

(#52442) aleister válasza prmcsk (#52439) üzenetére


aleister
veterán

Nálam azóta jó minden. Nálad is több riget érintett?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52443) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Milyen beállításokkal megy a csákány neketek rx 5700 xt-vel? Pár napon belül a bírtokomba kerül egy ilyen vga, és csákányolásra akarom fogni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52444) aleister


aleister
veterán

Ismét szopó van Hive-on. Twitteren posztoltak is róla. Elvileg csak a statisztikákat érinti...hát nemtom.

"Mining operations will be unaffected, but there may be statistical (worker/hashrate/payout) glitches during 19th and 20th November (but maybe not), earlier remaining payments, not on the 28th, as usual."

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52445) prmcsk


prmcsk
addikt

aleister: Nekem még megy. Tegnap mind érintve volt ezzel a sz.rsággal...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#52446) koko52 válasza varmi2 (#52443) üzenetére


koko52
veterán

Mire gondolsz?
Többiek: van valami magyar (szájbarágós) fórum, ahol segítenek riget beüzemelni ami hive OS és Daggerhashimotot használ? Ezt a nichesh-t mellőzném.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52447) fireman123 válasza koko52 (#52446) üzenetére


fireman123
őstag

Nem tudok ilyen fórumot, a korábban linkelt videók alapján mg lehet csinálni nyelvtudás nélkül is (yt felirat fordítás beállítás tűrhető). Nem algót hanem konkrét coint kell beállítani, eth vagy etc.

(#52448) koko52 válasza fireman123 (#52447) üzenetére


koko52
veterán

Algóritmussal már megtanultam, hogy csak daggerhashimoto. Ez a bú..i nicehadh szivatott a lolmine-al ami nem azt használta. Váltottam és most már faxán jön az 1.8 dollár/nap / rx5700xt.
Linkelsz egy ilyen videót? Ha megjön a többi 5 kari, egyesével hogy tudom undervoltingolni egy hiveOs program esetén?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52449) fireman123 válasza koko52 (#52448) üzenetére


fireman123
őstag

[#52395] .....Nvidia kártyám vannak, amd-hez nem értek :) Mostanában eth, etc a legjobb, de nem volt és nem is lesz mindig így. Ha majd más jobban jön akkor át kell állni, viszont Nvidia sokrétübb.

[ Szerkesztve ]

(#52450) madpapa


madpapa
senior tag

RX 5700 kártyákat szerintetek lehet hajtani egy tápcsatlakozóról?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.