Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) cof válasza BandiT85 (#52150) üzenetére


cof
veterán

Meg kell nézni: [link]

Regisztrálni kell valami eldobható email címmel, aztán ha van deposit akkor egy normálissal.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#52152) fireman123 válasza BandiT85 (#52150) üzenetére


fireman123
őstag

gate.io működik

(#52153) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#52154) bobalazs válasza bobalazs (#51947) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Consequently, the amount of confirmed blocks required for payouts has been set to 1 000
80k-ról levitték 1k-ra a confirmationt etc.ethermineon.

(#52155) AAntii


AAntii
őstag

[link] Bányászat "ingyen árammal" :DD Nem mindig happy end a vége!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#52156) shteer válasza AAntii (#52155) üzenetére


shteer
titán

A kriptobányász gépek rendkívüli módon forrósodnak, ezért balesetveszélyesek, ha nem szakszerűen használják őket. Ráadásul rengeteg áramot is fogyasztanak, feltehetően ezzel függ össze a hatósági eljárás is.

Megkérdeztünk egy szakértőt is, aki elmondta: az eszköz valószínűleg ethereum-bányászatra alkalmas, ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy tárolása amatőr, régen használt fakeretes szerkezetben történik, ami önmagában hordozza a rendkívüli tűzveszélyt. Az így alkalmazott gépek nagyon erőteljes hőkibocsátással rendelkeznek; nem elképzelhetetlen, hogy a fakeret öngyulladást szenved bizonyos esetekben.

a dark weben a Bitcoin-bányászatban adathalászok, emberkereskedők, fegyverkereskedők cserélnek pénzt, illetve gyártanak valutát

:DD :DD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#52157) pn4hvq válasza AAntii (#52155) üzenetére


pn4hvq
senior tag

De honnan jött ez, hogy "áramlopás"? Engedély nélkül rácsatlakozott egy vezetékre, kihúzta a saját "fészerébe" és ott használta (kvázi a hivatalos rendeltetési helyétől eltérő helyen használta)? Miért nem úgy fogalmaznak, hogy engedély nélkül eszközöket csatlakoztatott az irodai áramhálózatra?

(#52158) aleister válasza pn4hvq (#52157) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem egyszerűen arra gondoltak, hogy privát célra használta az önkormányzat által fizetett áramot. Ez innét kezdve valóban áramlopás.

Az eset konkrétan egy röhejes, politikai boszorkányüldözés. A kriptó bányászat önmagában nem illegális. Úgy állítják be, mintha a kibányászott coinnal csakis a darkweben, illegális dolgokat vennének az emberek. Pedig ennek pont az ellenkezője igaz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52159) janos666 válasza aleister (#52158) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De ha elköltötték a crypto-t (HUF-ért, vagy jószágért), és nem adóztak a profit része után, akkor már a bányászat része is illegális tevékenység lett.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#52160) varmi2 válasza janos666 (#52159) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tudomásom szerint, itthon, a kryptók nem fizető eszközök, nem pénz, nincs elismerve fizetőeszközként, innentől ,ilyen profitra gondolsz?
Meg lett vásárolva a hardver, normál áfás áron, az áram is fizetve van, innentől az államnak semmi köze hozzá, az én felfogásomban.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52161) tisn


tisn
addikt

hi
reg voltam

mit mivel banyasszak egy db 580 8gb-vel, ryzen 7-el? eddig nicehash ment (hideg van mar kell a futes, gep amugy is majdnem mindig megy), de most a winantivir letorolte az egeszet, es kezembe vennem az ugyet. miningpoolhub az meg mindig jo, vagy van helyette valami ajanlottabb?

koszike

(#52162) varmi2 válasza tisn (#52161) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én nicehast használok, rx580+ryzen 3600. Van olyan nap, hogy 500ft-ot is összekapar.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52163) aleister válasza janos666 (#52159) üzenetére


aleister
veterán

Ha nem adóztak utána akkor az adócsalás. Viszont erről nem szólt a fáma.
Továbbá erre is igaz, hogy csak a 600.000 forint bevételig vagy 200.000 forint haszonig nem kell adóznod. Szóval az elmúlt 2 évben nemigen kellett. Kivéve a mostani dömpinget.
Továbbá a kibányászáskor aktuális árfolyamot kell nézni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52164) tisn válasza varmi2 (#52162) üzenetére


tisn
addikt

eddig az ment, de most torlodott :)

(#52165) fireman123 válasza aleister (#52163) üzenetére


fireman123
őstag

Tévedés, erre nem igaz :( sem a 600e, sem a 200e

(#52166) aleister válasza fireman123 (#52165) üzenetére


aleister
veterán

Miért ne lenne igaz?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52167) fireman123 válasza aleister (#52166) üzenetére


fireman123
őstag

olvass utána

(#52168) aleister válasza fireman123 (#52167) üzenetére


aleister
veterán

Minden egyéb forrásból származó bevétel évi 200.000 forintig adómentes, csak adóbejelentési kötelezettség van rá. Továbbá abban az esetben, ha a bevétel 600.000 forint, de fel tudsz vele szemben mutatni 400.000 forint kiadást, akkor szintén adómentes.
Ezt a könyvelőm mondta.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52169) fireman123 válasza aleister (#52168) üzenetére


fireman123
őstag

...a kriptó "egyéb jövedelem" kategóriába tartozik, ott ez nem érvényesíthető,...amire vonatkozik az általad hivatkozott 600e és 200e:
SZJA tv. 11.§ (3) bek:
Nem kell bevallani azt a bevételt,:
....
"b) amely ingó vagyontárgy átruházásából származik, és az éves összege nem haladja meg a 600 ezer forintot, vagy az abból megállapított összes jövedelem
nem haladja meg a 200 ezer forintot;"

[ezt] érdemes elolvasni, ...de nem szentírás ez sem, mert hivatalos állásfoglalást nem ad a NAV, a cryptp falka utánajárt, többek között Ők is leveleztek a navval, a linken lévőket válaszolták, ....de a válaszok végén szerepelt, hogy nem minősül hivatalos állásfoglalásnak :)

[ Szerkesztve ]

(#52170) AAntii válasza aleister (#52158) üzenetére


AAntii
őstag

A cikk, öngyulladás, darkweb, stb. nyilván az, de a piti lopás az piti lopás. Ezen nincs mit szépíteni, pláne, hogy tudjuk kispestről, hogy aki nem tud 100 milliós összeharácsolni abban a pozícióban, az annyit is ér, erre havi pártízezer forint villannyal bohóckodik az ember.. Ejnya na!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#52171) aleister válasza fireman123 (#52169) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a helyesbítést!
A vicc, hogy amikor megnyitottam a hivatkozott oldalt, akkor leesett, hogy anno olvastam már ezt a cikket. De úgy néz ki bal szememen be, a jobbon ki. :)

(#52170) AAntii
Igen, az áramlopás, az áramlopás. Ez sima liba. De nem egy elbaszott értékrendet alakított ki bennünk a jelen politikai élet? A pár tízezres áramlopást kell meglovagolni a milliós, milliárdos mutatványokkal szemben?
Költői kérdés volt. Szerintem ne is vigyük tovább ezt az aktuálpolitikai szálat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52172) sanzi89


sanzi89
addikt

Claymore abbahagyta az ETH miner fejlesztést, Nicehash-hez kötelező a 2FA a kiutaláshoz, amit hiba miatt nem tudok beállítani. Kár volt ránézni a bányára, úgy érzem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52173) tom120514 válasza sanzi89 (#52172) üzenetére


tom120514
őstag

ETH miningra van más, Nicehash rohaggyon meg, bár sose lett volna. Nincs itt semmi baj.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#52174) aleister válasza sanzi89 (#52172) üzenetére


aleister
veterán

De most tényleg olyan nagy katasztrófa a 2FA?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52175) sanzi89 válasza aleister (#52174) üzenetére


sanzi89
addikt

Nem. Az a baj, hogy nem működik. :D
Legalábbis nem tudom bekapcsolni, mert valami invalid 2fa token hibával találom szembe magam, ha be akarom kapcsolni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52176) varmi2 válasza sanzi89 (#52175) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem működik, pár napja csináltam meg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52177) aleister válasza sanzi89 (#52175) üzenetére


aleister
veterán

Mobilra érkező sms opció nincs? Én ezt használom több helyen is, és sosem volt vele gond.
A HiveOS és a Crypto.com meg a google authenticator app-ot használja. Ott sem futottam eddig hibába.
Írd meg a pontos hibát, hátha tudunk segíteni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52178) sanzi89 válasza aleister (#52177) üzenetére


sanzi89
addikt

1. Új gép, új browser, minden cookie, előzmény törölve. Chrome és Edge is ugyanazt csinálja.
2. Megpróbálom bekapcsolni a 2FA-t, ezt az üzenetet kapom és kiléptet a rendszer: Session Nonce skew detected
3. Belépek újra, megpróbálom bekapcsolni a 2FA-t és utána mindig csak ennyit kapok hibaüzenetnek és nem történik semmi: Invalid 2FA entered
4. Akárhányszor próbálom, mindig a Invalid 2FA entered üzenetet kapom, egész addig amíg nem törlöm a böngésző adatait, mert akkor egyszer, első alkalommal megkapom a Session Nonce skew detected üzenetet.
5. Több mobillal is próbáltam már, más Google Autentikáló alkalmazás használó oldalla, (pl. Kraken) semmi gond.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52179) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, alapvetően BTC-t vennék, automatánál valszeg, de kicsit tetű lett mára az egész rendszer... érdemes lehet mást venni, pl. ETH-t, vagy egyebet, amit az automata tud, és azt utána tőzsde tárcára beküldve átváltani BTC-re ? (Vagy ETH esetében tartani akár úgy, úgyis együtt mozognak ezek, az USD-hez képest). Hogyan csinálnátok, hogy ne kelljen ítéletidőt várni egy tranzakcióra ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#52180) varmi2 válasza Dißnäëß (#52179) üzenetére


varmi2
nagyúr

Revoluton egy másodperc az egész. annyi a hátránya, hogy nem tudod kiutalni sehova a kryptot

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52181) Dißnäëß válasza varmi2 (#52180) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pont ezért alkalmatlan bármire is számomra.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#52182) aleister válasza sanzi89 (#52178) üzenetére


aleister
veterán

A rendszeridő stimmel?

Ha igen, próbáld meg resetelni a 2FA kódokat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52183) shteer válasza tom120514 (#52173) üzenetére


shteer
titán

phoenixminer?

..szerintem jónak tűnik

(#52184) sanzi89 válasza aleister (#52182) üzenetére


sanzi89
addikt

Idő stimmel, más oldalon működik (pl. Kraken), több telefonnal is próbáltam.

Mit értessz 2FA kód reset alatt?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52185) aleister válasza sanzi89 (#52184) üzenetére


aleister
veterán

Első körben Disable, majd Enable.
Ha nem oldja meg, akkor levelezés.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52186) sanzi89 válasza aleister (#52185) üzenetére


sanzi89
addikt

A support-tal már levelezek, de idáig nem jutottunk előrébb.
Szerencsére a Kraken-es BTC címemet felvettem korábban, így oda ki tudta utalni az egyenlegemet. A fiókot meg lehet törlöm az egészet és csinálok egy újat.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52187) aleister válasza sanzi89 (#52186) üzenetére


aleister
veterán

Jah, ha már a supportnál az ügy, akkor meg lesz az oldva. :)
A vicces, hogy anno, amikor a Coinbas-en problémám volt, mivel nem volt semmi akkor a fiókban, nekem is azt ajánlotta a support, hogy csináljak egy újat, ezt meg töröljem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52188) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

PayPal announced on Wednesday its entry into the cryptocurrency market, according to multiple reports.
The coins initially supported will include Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) and Litecoin (LTC), the company said. starting from early 2021

(#52189) aleister


aleister
veterán

Az ETH 2.0-ról van valakinek konkrét infója?
Gyorsan rákerestem a fejlesztők oldalán, de egyelőre csak a Spadina és Zinken teszthálózatról találtam bejegyzéseket. A ténylegesen ETH 2.0 indulásról semmit.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52191) fireman123 válasza aleister (#52189) üzenetére


fireman123
őstag

szerintem pontos időpontot senki nem tud, de mennek a találgatások/valószínűsítések [link]

(#52192) digo00


digo00
tag

Sziasztok.Most kezdtem nemrég a bányászatot.Coinbasere bányászok és azt vettem észre,hogy ugyanallál a coinnál kiutalás után másik wallet addresst adott meg.Ezt mindig át kell írni a bányaprogramban?És menyi idő kb míg megérkezik a számlára a bányászott öszeg?A válaszotokat előre is köszönöm.

(#52193) aleister válasza digo00 (#52192) üzenetére


aleister
veterán

Nemrég én is feltettem ezt a kérdést. :)
Használd nyugodtan valamelyik már meglévő ETH address-t.

#52191fireman123:
Én még nem látom ilyen közelinek. Jelenleg a 0. fázis megy elvileg. A roadmap alapján van még további 3. A Phase 1-re is csak nagy általánosságban 2021-et jósolnak, és akkor még jön az 1.5 és 2-es fázis.

Ti hogy okoskodtok? Megéri majd összehozni a szavazathoz szükséges 32 ETH-t, vagy annyira fel fog menni az átállás pillanatában az ára, hogy érdemes lesz inkább eladni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52194) fireman123 válasza digo00 (#52192) üzenetére


fireman123
őstag

nem tudom, hogy a coinbase-nél hogy működik, én binance címre bányászok most éppen eth-t, de ugyanarra a címre megy az elejétől kezdve hónapok óta (nem írtam át semmit a batban), mindig megérkezett az eth a pool kiutalása után 5-10 percen belül, nem sokat kell várni a jóváírásra sem, hogy megjelenjen az egyenlegemben, .....de pl. etc esetében a binance ül rajta kb. még 1 hetet a múlt havi 51%-os támadások miatt és csak utána írja jóvá a számlámon, addig is látszik hogy beérkezett a pooolból, de függőben van 1 hétig.

Nem hinném, hogy coinbasen mindig cserélgetni kellene a batban az addresst.

(#52195) digo00 válasza fireman123 (#52194) üzenetére


digo00
tag

Köszönöm a gyors választ.Próbáltam 2 hete a hitbtc-re is bányásztam de még oda sem ért az utalás.Azthittem én rontottam el valamit.Amúgy ETC-t bányászok

[ Szerkesztve ]

(#52196) fireman123 válasza aleister (#52193) üzenetére


fireman123
őstag

Bár sose vezetnék be a 2.0-t :D , addig is lehet bányászni, ha kiesik az eth a bányászható coinok közül érdekes lesz, hogy hová migrál a jelenleg eth-n lévő 250 Th/s kapacitás, ...ez olyan nagy érték, hogy ha még szét is oszlik a kis coinok között akkor is meg fogja érezni mind, rendesen megnő majd minden coinon a nehézség és csökken a jövedelmezőség.

..én nem fogok ezzel a dologgal foglalkozni, hosszú távra vettem és bányásztam is, ......és úgysem tudjuk mi fog történni

digo00: a poolból mikor utalták ki az etc-t? (melyik poolban vagy? ...némelyik pool is sokáig ül rajta kiutalás előtt)

[ Szerkesztve ]

(#52197) digo00


digo00
tag

A flypolon bányászok.
volt kiutalásom október 13-14-15-19-21 én is de még az sem ért a számlámra.
Mivel csak nemrég kezdtem azért utalgattam ki,hogy megnézzem rendesen kiutalja-e .
13-14-15 hitbtc
19-21 coinbase
Amúgy pending-et ír.
Még egy kérdésem lene.Milyen távoli vezérlő szoftvert használtok a rig elérésére?Én a team viewert de az nem mindig működik nálam rendessen.

[ Szerkesztve ]

(#52198) fireman123 válasza digo00 (#52197) üzenetére


fireman123
őstag

akkor még "várakoztatás" van etc-re az 51% attack miatt, ki kell várni :)) , ha windows megy a rigen akkor a teamviewer helyett a chrome távoli asztal, vagy még inkább a www.dwservice.net, ....de a win helyett fontold meg a hiveos-t, én 2,5 év win után mentem át augusztusban hive-re, de ég és föld a különbség, sokkal stabilabb és könnyebben kezelhetőbb, egyszerűbb

(#52199) aleister válasza fireman123 (#52196) üzenetére


aleister
veterán

Az még nagyon messze van, hogy ne tudj ETH-t bányászni. :)
Az elején párhuzamosan megy majd a kettő. Annyi, hogy az ETH 2.0 debütálásakor a jelenlegi hálózatból lehet coinokat átvezeti az újba, viszont visszafelé már nem. Aztán évek múlva az átjárhatóság kétirányú lesz. Végül az ETH hálózat beleolvad majd a 2.0-ba.
De ismétlem, ezek elvileg még évek.

Magunk közt szólva, környezetvédőként én örülnék, ha minden algo áttérne a POS-ra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#52200) digo00 válasza fireman123 (#52198) üzenetére


digo00
tag

Az amúgy egy komplett oprendszer?Nézegettem de még nem jutottam vele semmire.
Kimondottan bányászatra való?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.