Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) N.GÁBOR válasza sti (#5250) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Üdv!

Örülök, hogy sikerült elhatároznod magad, azt hiszem ez volt a legjobb döntés.
Azt esetleg megtundád írni, hogy abszolút minimális terhelés mellett (min fényerő, wifi kikapcsolva) kb mennyi ideig bírja aksiról?
A másik ami nagyon fontos számomra, az a "halkság" Ez persze szubjektív, de mégis, Te hogy ítéled meg a gépet? Állandóan megy a ventije?

Gratulálok a géphez, nagyon jó vétel volt ;)

Üdv Gábor

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#5252) Throme válasza N.GÁBOR (#5251) üzenetére


Throme
veterán

a HWSW-n van egy teszt az U350 gépről. Ha mindent energiatakarékos módba kapcsolsz és a fényerőt is leveszed akkor 6 órát írnak. "Ami a csövön kifér" módban kb 3 - 4 óra.
Persze kérdés, hogy mekkora árat kell fizetni ha 6 órát akarsz kihozni a gépből?!
Pl nappal, világos helységben mennyire frankó levett fényerővel küzdeni. Ráadásul - ahogy a képet néztem, és írták is - a kijelző belső kávája tükrözödő fekete. Gondolom csillog rendesen.

Egyébként szép kis gép és nagy előny, hogy könnyű és vékony.
Jó vételnek tűnik!

(#5253) sti válasza N.GÁBOR (#5251) üzenetére


sti
tag

Az aksi még rajta sem volt, úgyhogy arról még semmit nem tudok mondani. A halkság tényleg relatív, számomra hangtalan( de rólam tudni kell, hogy a koliban az egyetemen lazán aludtam 4 db, folyamatosan bekapcsolt viszonylag hangos gép mellett :DDD ), nálam a hangos az teljesen máshol indul mint normális embereknék. Folyamatosan megy a ventije amennyire most figyelem, és ha megdolgoztatom akkor rákapcsol.

(#5254) djvoyager válasza jrpryv (#5243) üzenetére


djvoyager
tag

W7 upgrade-nél nem tudsz verziót váltani, ergo 32bitről 64bitre sem.

Pixel hibák kezelése: itt megtaláható hogy mennyi pixelhibától garanciális a gép.

Generálisan 1-2 hiba sajnos nem jogosít cserére.

[ Szerkesztve ]

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5255) Puma4 válasza N.GÁBOR (#5251) üzenetére


Puma4
tag

Gábor, nem vagy megelégedve a G550-es géppel, hogy érdeklődsz zajszint felől?
Esetleg olyan dolgok, amik használat közben jöttek ki és nem pozitívak?

(#5256) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok!

Eléggé sürgős volna a mamám gépéről van szó (3000c200). Újra kellett tennem az xp-t de már hetek óta szenvedem nincs hang...a gyári lemez nincs meg...amiket letöltöttem driverket nem segitenek....valami linket küldene valakit milyen drivert telepitsek,hogy jó legyen a hang...

(valaki olyanra gondoltam aki hasonló cipőben járt,mert ami lenovo honlapján van az nem jött be)

hozzá kell tenni,így már jártam 1 évvel ezelött,csak elfeljtettem,hogyan oldottam meg.

ezekkel a fájlokkal oldhattam meg régen. vagy a telepitésen kivül valamire másra is szükség lehet?

-digitalmedia2042u
-63ar07ww
-63ar09ww
-63ar14ww
-kb888111xp2en

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#5257) ArrayOfLilly válasza gti16v (#5256) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Néha ez szokott lenni a probléma.

Gyári driver - amit a honlapon találtál és most nem ok. Meg ez:
Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio description

(Vagy valami hasonló...)

http://www.arrayoflilly.com

(#5258) gti16v válasza ArrayOfLilly (#5257) üzenetére


gti16v
őstag

nagyon nagyon köszi végre ezzel JÓ!!!!!!!

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#5259) ArrayOfLilly válasza gti16v (#5258) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nagyon szívesen,

(Ez amúgy a Microsoft Update-tel is le szokott jönni egy ponton - asszem.)

http://www.arrayoflilly.com

(#5260) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap előtt vettem egy Lenovo G550-es masinát. A problémám az, hogy nem adtak hozzá driver cd-t. Azt írja a kiskönyv, hogy csak egyes modellekhez mellékelik. :(

Namármost keresgéltem neten, de a Lenovo honlapján se találtam driver-t. Lehetséges ez vagy én vagyok bamba? :U :B

(#5261) sti válasza yoogie (#5260) üzenetére


sti
tag

(#5262) yoogie válasza sti (#5261) üzenetére


yoogie
aktív tag

Köszönet! :R

(#5263) djvoyager válasza yoogie (#5260) üzenetére


djvoyager
tag

Driver CD továbbra sincsen melléadva.
Vagy recovery a rajta lévő külön partícióról, vagy a driverek leszedése a support oldalról, ez a két megoldás.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5264) N.GÁBOR válasza Puma4 (#5255) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Jelenleg elodáztam a gépvásárlást, így nem vettem G550-et. Mivel a mostani gépem is kellően gyors ( most még így érzem) ezért mérlegelve a prioritásaimat, fontosabb nekem az, hogy könnyű és pici legyen, mint az, hogy villámgyors. Ha pedig mindez zajtalan működéssel párosulna akkor...:)

Persze az nem vitás, hogy a T400 lenne az ideális alternatíva, így elképzelhető, hogy egészen addig elodázom a vásárlást, míg a T400-nál sem kell már feltételes módban beszélnem:)

Üdv

May the force be with you!

(#5265) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Ki lehet valahol kapcsolni a hangjelzést, ha merül a gép? Olyan hangos, hogy ha füles van a fülembe első sípolásnál mindig felugrok a székről...

(#5266) Throme válasza petyus_ (#5265) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

#4488 hsz, ha vistád van!
Ha xp-d van akkor marad a rémület és a szívgyógyszer....

(#5267) Bigiee válasza zééé21 (#5207) üzenetére


Bigiee
csendes tag

Helló zééé!
Hasonló problémával küzdök de itt a fény az alagút végén, ugye te is sp2 es xp vel próbáltad?
mert akkor erre kukkants:
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-65456.html
ha ezt feltetted (újraindít)utána kell futtatni a 250 - 260 mb körüli drivert amit xp hez kiad a lenovo portál.
és akkor már működik.
azaz egy újraindítás és működik.

Csókoltatom az olyan hozzászólókat , hogy mé nem vistát vagy win7 et használsz.
Az bökte az agyam , hogy ubuntu alatt simán szólt akkor nem igaz , hogy xp re nem megy , főleg , ha a lenovo oldalon ,még van is xp-s driver (csak elfelejtették odaírni , hogy előtte a szükséges feltétel az sp2 patch-elése)

Csáó
remélem sikerült segítenem.

(#5268) zééé21 válasza Bigiee (#5267) üzenetére


zééé21
csendes tag

Hy:) Nagyon szépen köszi az ötletet. Közben vhogy sikerült megoldanom a problémát,de ezt a cucerát feltétlenül leszedem a notira(jobb,ha több megoldás van a problémákra). Vegyél fel msn-re,esetleges notis problémáink megbeszélésére.

msn: vannekem88@hotmail.com

(#5269) Throme válasza Bigiee (#5267) üzenetére


Throme
veterán

Tudod ha valaki 2 oprendszert kipróbál és az egyikkel (XP) gondja van, mégis azt használja a továbbiakban, akkor számomra nem logikátlan a kérdés, hogy miért nem a probléma mentes (Win7) mellett dönt!
Főleg XP-s noti tulajok kérdeznek driver, hang, stb., problémák miatt.

Hogy ki milyen oprendszert használ az magánügy, nem is akarok senkit semmire rábeszélni, nem is tettem. Sőt ha XP barkácsszakkör alakul az sem zavar.

Hogy segítesz másoknak azzal nincs is baj, hisz ezért vannak a fórumok,
viszont az elmés megjegyzést inkább otthon, családi körben tedd, ott biztos bejön ez a stílus!

[ Szerkesztve ]

(#5270) zééé21 válasza Throme (#5269) üzenetére


zééé21
csendes tag

Én mindenesetre mindkettőtöknek köszönöm a választ és a lehetséges megoldásokat a problémára:) Ha lesz véglegesített win7 akkor azért majd lecserélem öregecske xp-met,de addig még vhogy elleszek ezzel. peace

(#5271) BoSSanCS


BoSSanCS
tag

Sziasztok! Van egy N200-as laptopom, és a töltőjének a végénél a DC dugónál megtört, egy ideig még orvosolni lehetett a dolgot, de már egyre többször szenved, szóval szeretnék hozzá venni egy új DC dugót. Szerintetek ezt a fajtát, ami kell hozzá lehet boltban kapni? Tehát ilyen DC dugót belső tüskével? Mert sok DC dugót láttam, de ilyen tüskéset nem nagyon. Előre is köszi a választ!

(#5272) tgmaster


tgmaster
csendes tag

Hali!

G550G vásárlásán gondolkodok, de több helyen is írják, hogy 2200 mAh-s akksi jár hozzá. G530-hoz 4800 mAh-s jár, N500-hoz 4400 mAh-s. Bár az üzemidőre sehol nem hallottam panaszt, ez előtt a tény előtt egy kicsit bizonytalanul állok. Gyakorlati tapasztalatokat kérnék a G550-es széria akksis üzemidejéről!

Köszönöm.

(#5273) Puma4 válasza tgmaster (#5272) üzenetére


Puma4
tag

Szia!

Itt olvashatsz róla:
http://www.ipon.hu/elemzesek/lenovo_g550_tavol_a_hazatol/511/

Valószínűnek tartom, hogy nagyobb az aksi feszültsége, mert ha az általad megadott adatot szorzod a feszültséggel, akkor kapod a Wh-t, ami G550-nél 48, és ez a lényeg, ez jó átlagos.
Az összehasonlító tesztben egyébként a hasonló árkategóriás gépeknél pont az aksis idő az, amivel a Levovo a legnagyobb győzelmet aratta a többi felett.

(#5274) BobMaster


BobMaster
senior tag

Az egyik beszállító (hivatalos Lenovo disztribútor) partneremnek kiadták a feladatot, hogy jövő hét csütörökig söpörje tisztára a Lenovo N500-as sarkot. Ő tett mellé egy garkitet, én meg az első 10 megrendelőnek egy lézernyomtatót.

Aztán az egész kompletten megállt bruttó 155.900 Ft-nál.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5275) katlasz


katlasz
csendes tag

Helló mindenkinek!
Az van, hogy N500 (NS738HV) ásom merevlemeze elég meleg, amit nem tok hogy miért ?
HDsentinellel nézve 50-54 fok a hőmérséklete :W egy kb óra működés után, pedig csak szinte msn meg gyengén torrent megy. És csak nálam van ez, vagy más is tapasztalt hasonlót?
Üdv katlasz!

ui:és mivel meleg ezért égeti a bal csuklómat :O

(#5276) Throme válasza katlasz (#5275) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Most próbálom crystaldiskinfo progival mérni a HDD hőmérsékletét.
Alapból 38°-os volt. Elindítottam a spybot és a spyware terminator keresőket.
Felment 41°-ra a merevlemez hőmérséklete.

Enyhén langyos felülről a noti ház. Alul langyos.

Nálad mi lehet a gond, nem tudom, de nem tűnik normálisnak az 50+ fok.
Említed a torrentet. Nem lehetséges, hogy összeszedtél valami nem kívánatos vírust, férget, ami gátolja a programok normális működést?

(#5277) katlasz


katlasz
csendes tag

Hali!
Már többször formáztam és akkor is. De vírusírtó nem jelez semmit.

(#5278) Throme válasza katlasz (#5277) üzenetére


Throme
veterán

Hát akkor nem szofteres gond van...
Ez lehet az a pont mikor érdemes a szervizzel felvenni a kapcsolatot :((

(#5279) spammer


spammer
veterán

Sziasztok!

Lenovo S12 tulajoktól kérnék egy kis segítséget. Az a helyzet, hogy a noti nem látja a wifi hálózatot. Ugye a gép előre telepített XP-vel jön, hálózati kapcsolatoknál jelzi a Broadcom wlant és mégsem látja a wifit, pedig a másik notikon megy simán (igaz, azokon windows 7 van). Már kikapcsoltam az XP tűzfalat, minden védelmet, letiltottam a wlant az eszközkezelőben, újra engedélyeztem, akkor sem. Az oldalsó wifi állító gombot is kapcsolgattam, de nem segített. Ráadásul hiába van wifi állásba kapcsolva, a kis led nem világít a gépen, hogy wlan be van kapcsolva. Vagy az csak akkor világít ha már tudott kapcsolódni a netre?

Előre is köszi minden segítséget!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5280) spammer válasza spammer (#5279) üzenetére


spammer
veterán

Csináltam egy rendszervisszaállítást, mostmár látja a dlink routert, rányomok h csatlakozás, kéri a wifi jelszót és csak megy a csík 1 percig kb és semmi. Utána megint rányomhatok és csatlakozás és ugyanez előről.. Most az XP ekkora szar vagy ez a lenovo? :W

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5281) spammer válasza spammer (#5280) üzenetére


spammer
veterán

Azóta mint kiderült, a bal oldali kapcsoló mellett az FN+F5 is kapcsolja a wifi kártyát, ott is on-ra kellett tenni, csak tudnám, akkor minek a bal oldali kapcsoló.. Na mindegy, a lényeg, hogy megy, viszont időnként eldobálja a jelet.. Meg valamiért visszaállítja WPA2-AES-re és úgy nem tud csatlakozni, holott be lett neki állítva a WPA-TKIP.

Más S12 tulajnál nem voltak wifi problémák? Lenovo fórumán írta valaki, hogy neki BIOS frissítés segített, hát nemtudom :F [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5282) mexel válasza spammer (#5281) üzenetére


mexel
veterán

Ezen a "kis" hibán kívül mi a tapasztalat az S12-vel? Milyen procisat használsz? Engem a VIA Nano ULV2250 1.6Ghz processzor érdekelne hogy mit tud, mennyire használható.

(#5283) McKane


McKane
senior tag

üdvözlet!

mostanában ha üresben megy a notebook, lenovo 3000n200 típus: 0769-EPG , a ventillátor zörög, de úgy hogy néha rezeg egy kicsit maga a gép is.. Jobban rezeg mint eddig. megy talán tönkre a venti? ahogy olvasgattam ez a gyengéje ennek a gépnek..

köszi előre is! :R

(#5284) footy


footy
addikt

Az U350-ben MHD-s az X4500 vagy csak sima M-es? Mert nem egyértelműek az infók...

Akinek ilyen gépe van nézze már meg és egy típusszámot is írjon pls.

köszi

(#5285) footy válasza footy (#5284) üzenetére


footy
addikt

Ja és U450P lesz nálunk? Vagy SL410? vagy valami 14"os elérhető árú?

(#5286) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

2 post tartalmát másolom be ide most:

Miért van az, hogy ha töltőn van a Lenovo N500-asom, akkor a CPU-szorzó nem hajlandó elmozdulni a csökkentett 6-os értékről? Azt vettem észre, hogy akadozik a 720p-s mkv-k lejátszása, és ahogy nézegettem, mi a gáz, kiderült, hogy ez. Ha nincs töltőn a gép, akkor simán állítgatja magától a 6-8-10-13x-os szorzókat.

Ez mégis miért van, és hogyan oldhatom meg? Nehogy már filmnézéshez ki kelljen húznom a töltőt...

A Power Manager Driver telepítése és BIOS-frissítés után sem javult a helyzet, ugyanúgy nem hajlandó a szorzó változni, ha be van dugva a töltő. Egyszerűen beszarok ezen.
Nem tudom, mióta csinálja, csak nemrég vettem észre a HD-videók szaggatása miatt.

Valami ötlet esetleg? Vagy legalább manuálisan tudom állítani, ha már magától szarakodik?

Köszi!

Mauzes

(#5287) footy válasza Mauzes (#5286) üzenetére


footy
addikt

Használsz valami órajelmenedzselő progit? speedswitchXP, RMclock vagy NHC?

Ha ezek közül fennt van valami akkor abban kellene beállítani hogy telepről használva hogyan állítson órajelet, ha nincs fennt, akkor egyet felrakni és ez felülbírálja az XP menedzsmentjét.
(Én a Speedswitch XP-t használom)

(#5288) Mauzes válasza footy (#5287) üzenetére


Mauzes
őstag

Nincs fent ilyen. Kipróbálok majd egyet, de azért jobban érezném magam, ha tudnám, mi a probléma forrása és hogyan oldhatnám meg. Mert most nehogy már azért kelljen újabb programokat futtatnom, hogy a gépem normálisan működjön, nem igaz?

Azért köszi a tippeket, első körben a SpeedSwitch-et próbálom ki.

(#5289) 2ozz válasza userZ (#5036) üzenetére


2ozz
tag

Na én megoldottam a gondot, mert én is néha véletlenül hozzáértem. Vettem egy Tesco gazdaságos Hama laptop egeret kemény 1400HUF-ért és bedobtam a laptop táskába :))

(#5290) 2ozz


2ozz
tag

Egy nagy kérdés n500 tulajokhoz: Nektek is kerreg a venti, vagy menjek be egy szervízbe?
Kb olyan hangosan mint egy távirányítós kisautó....
Úgy 4-5 óra használat után össze tudnám törni szegény gépet, szal pls help.

(#5291) Throme válasza 2ozz (#5290) üzenetére


Throme
veterán

Nekem az van. Kicsit öregebb mint fél év. Minden nap megy pár órát. Szerencsére semmi gondom a ventivel, egyelőre.
Ha nagyon nem tudod elviselni a kerregés, akkor szerviz, sajna.
Nem lehet, hogy csak nagyon poros, vagy esetleg bekerült a forgórészhez valami amitől olyan a hangja?
Csak 5letelek, mert nem tudom mi lehet a konkrét ok.

Ha megoldódik légyszi írd meg ide a fórumra, mi volt ahiba kiváltója.

Sok sikert!

(#5292) Throme válasza Mauzes (#5286) üzenetére


Throme
veterán

Az xp energiagazdálkodási beállításait nézted már?
Nem emlékszem az xp-n mennyire lehetett állítgatni a procit. Itt vistán van külön táppal és táp nélküli beállítási lehetőség. Minimális és maximális értéket lehet %-ban megadni.
Bocs ha már ilyeneken túl vagy!

[ Szerkesztve ]

(#5293) metal01


metal01
őstag

Hello!

Nemrég vettem egy Ideapad G550A típusú masinát. A problémám a HDD melegedése. WD Scorpio (WD3200BEVT) vinyó van benne. Alap hőfoka 45-50 között mozog. Ha egy kicsit megterhelem (víruskeresés, vagy defrag, vagy everest stressz) akkor felmegy akár 60 fokra is, vagy a fölé.

Normális ez? Szerintem nem. A Lenovo szerviz szerint ez belefér a kritikus határba. Szerintem meg egy 200k-s laptopnál ez nem fér bele.

Nem lehet, hogy csak én fogtam ki egy rosszul összerakott gépet?

A másik. 20 másodpercenként kapcsol be a prociventi. Ez sem egészséges szerintem

Valakinek van hasonló problémája? Van valakinek ilyen gépe?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv.:

M.

(#5294) Blamazs válasza 2ozz (#5290) üzenetére


Blamazs
senior tag

keresztfiam majdnem egy eves gepet most vittuk szervizbe ventillator zorges miatt.
szerintem vidd te is el es csereltesd ki.
szar bennuk a venti sajnos.

(#5295) djvoyager válasza footy (#5284) üzenetére


djvoyager
tag

U350-ben az integrált video csak sima, azaz nem MHD-s.

[ Szerkesztve ]

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5296) djvoyager válasza footy (#5285) üzenetére


djvoyager
tag

U450p egyelőre nem lesz kishazánkban.
Az SL410 modellek 1-2 héten belül elérhetők.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5297) Throme válasza metal01 (#5293) üzenetére


Throme
veterán

Helló!
Nemrégiben egy N500-al is hasonló probléma volt itt a fórumon.
Az 50° - 60° nem tűnik normálisnak (de nem vagyok szakértő).
Nekem (N500) 38° - 45°közt megy a vinyó (WD2500BEVS) (hsz #5276).
Víruskeresést igen, defragot nem próbáltam....

A szervizt meg nem értem... illetve igen.
1., nem nekik ég le a szőr a kezükról
2., garis javítás nekik nem bevétel
3., romlik a statisztikájuk...
Lehet, hogy elmegy a vinyó éveket 60°-on, de ez nem a szerviznek kellemetlen...

A venti akkor is bekapcsolhat többször ha csak netezel. Van olyan oldal ahol a reklámok elég jól megdolgoztatják a procit. Az nem a gép hibája (szvsz).

[ Szerkesztve ]

(#5298) Throme válasza Blamazs (#5294) üzenetére


Throme
veterán

...hmm...jó kilátások...
Szerencse, hogy gariidőn belül történt!

(#5299) metal01 válasza Throme (#5297) üzenetére


metal01
őstag

Hello!

Véleményed szerint érdemes bevinnem szervizbe? Tényleg bosszantó, hogy 1 óra használat után 50+ a hőmérséklet.

Akivel beszéltem, mindenki azt mondta, hogy a WD Scorpio az egyik leghűvösebb 2,5-ös vinyó. Ez nálam bizony nem így van.

Üdv.:

M.

(#5300) Throme válasza metal01 (#5299) üzenetére


Throme
veterán

Egyrészt garis a gép tehát inkább most, minthogy később (amikor is nem lesz jobbb).
Másrészt el tudom képzelni, hogy nagyon zavar. Engem is zavarna.

Nem tudom mennyire lenne macera esetleg egy teljes oprendszer újrahúzás és egyből utána megnézni egy windows-os alkalmazással (pl defrag) hogy akkor is nagyon melegszik a HDD, vagy sem.

Ha így is melegszik akkor nem mondhatják a szervizesek, hogy biztos valami szoftverhiba vagy vírus vagy akármi.

A HDD működését (írás, olvasás) jelző led az mit csinál? Világít vagy nem mikor látszólag semmit nem csinál a noti?

Csak 5letelek, mert nem vagyok szakértő.

Semmi képp ne te szedd szét a gépet!! Akkor ugrik a garancia.

Hasonlítsátok össze másik, ugyan olyan géppel. Esetleg ha az üzletben van kirakva ilyen gép akkor azt is meg lehet tapperolni.

Persze az se ártana ha ide a fórumba beírna akinek ugyan olyan gépe van mint neked.
Nekem N500am van és vistával megy, de a vinyó ugyan annak a típusnak látszik csak az enyémnek kisebb a tárkapacitása....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.