Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4453) Throme válasza 2ozz (#4449) üzenetére


Throme
veterán

Csak akkor veszem le a fényerőt, ha aksiról üzemel a gép. Full-on használom tápról. A gari időn belül jöjjön ki a hiba! Remélem nem lesz sem garin belül, sem kívül :).

Hozzászólásokból nekem úgy tűnik a melegedés normális.

(#4465) McKane


McKane
senior tag

Hello!

Hogy ON is legyen a topic, lenne egy kérdésem a Lenovo 3000N200 hölgy és úr tulajdonosaihoz..
Miért van az,hogyha online,vagy akár sima mp3-at hallgatok a notebookon, ingadozik a hang. Hol erősebb,hol gyengébb.. Ha az utóbbi fordul elő,akkor alig lehet hallani,pedig -elméletileg- max hangerőn van szoftveresen..
A hiba csak akkor fordul elő -szerencsére-ha a beépített hangszórókon játszok le zenét. fülessel,vagy külsö hangfalakkal nincs hiba..
Ötlet,javaslat?

Köszi előre is !

Üdvözlettel : McKane

(Szerkesztés 1.: Az op.rsz. windows vista home premium sp1. ha jelent valamit.. )

[ Szerkesztve ]

(#4466) W_Wolfe


W_Wolfe
csendes tag

Én ma vettem egy Lenovo N500ast, ujrahúztam rajta az XP-t, drivereket feltelepitettem és nem tudom hazsnálni a touchpad-ot.Előtte müködött, és nem találok semmilyen bill kombinációt a feloldáshoz.

(#4467) W_Wolfe válasza W_Wolfe (#4466) üzenetére


W_Wolfe
csendes tag

Nah rájöttem én balga van egy érintőgomba, pff. :DDD

Már csak 2 drivert nem találok, s mind2 az Egyéb eszközöknél van Alapvető rendszereszköz.

(#4468) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

helló

korábban írtam hogy nem tudom párosítani a telót bluetooth-al az N500-hoz. ez azóta se sikerült és ezért leszedtem a blut... drivert hogy újra rakjam, de nem ismeri fel sehogy se.

hogyan tudnám feltelepíteni? és esetleg ha valaki tudja hogy hogyan kell aktiválni a bluetooth, hogy a kis ikon megjelenjen a jobb alsó sarokban, az leírná. mert ez is volt a gond korábban, hogy azt eltüntettem és ha az asztali ikonra kattintottam és előjött a kezelőfelület aktívnak mutatta magát, de mégse volt az...milyen színű a led ha a wifi és a bluetooth is rendben megy?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4469) W_Wolfe válasza AXisBOLD (#4468) üzenetére


W_Wolfe
csendes tag

Nos, aktívnak kell lennie a vezetéknélküli kapcsolatoknak, legegyzserübben a touchpad alatti kapcsolóval tudod.
Szinben pedig ilyen lilásan világit a bal oladlon a led ha bevan kapcsolva s aktiv a wifi és a BT.

(#4470) bere


bere
csendes tag

Sziasztok,
szombaton (04.25) vettem egy lenovo N500-at a Váci úti notebook.hu-ban. Az eladók korrektek voltak, a rendszert feltelepítették, és ellenőriztem a képernyőt vásárlás előtt. Pixelhibát akkor nem találtam, de otthon pár órás használat után sajnos előjött egy hiba. 1 pont pirosan világít sötétebb hátterek előtt.
Szerintetek kicserélnék? (3 napos szabályra gondolok.) Milyen tapasztalatok vannak ilyen ügyekkel kapcsolatban?

(#4471) AXisBOLD válasza bere (#4470) üzenetére


AXisBOLD
addikt

azt tudom ajánlani, hogy hívd fel a fogyasztóvédelmet és kérdezd meg mi a teendő és mik a lehetőségeid.

haver két éve vett egy acer laptopot és ott 1 vagy 2 pixel nem működött, de neki nem cserélték mert azt mondták hogy minimum 3 pixel után cserélik és úgy is csak akkor, ha egybefüggő. de gyakran más a törvény és más amit a kereskedő mond.

a három napban mindenképpen legyél benne, ha reklamálsz.(vasár és szünnap nem számít bele!).

szerk: én is utánna nézek hogy ez a három nap milyen lehetőségeket ad, mert azt hiszem hogy ennyi idő alatt csak akkor nem kötelesek kicserélni ha semmi hibája nincs és pl csak nem tetszik az adott termék, de nálad szemmel látható a "hiba"....folyt.köv.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4472) AXisBOLD válasza bere (#4470) üzenetére


AXisBOLD
addikt

EZT olvasd el illetve a 7-dik hozzászólást mindenképpen!

viszont mivel ott helyben megnézted és nem találtál hibát erre már hivatkozhatnak.

olyat is olvastam valakitől itt a ph-n hogy a mertóban vett egy laptopot és 3 pixel nem ment, de csak négy után cserélik, így az lett számára a megoldás, hogy téves vásárlásként ítrák be és visszakapta a pénz. ezután egy másik metrós kártyával vett egy ugyan olyan gépet. viszont a notebook.hu nem egy metró szintű nagyáruház és nem tudom hogy ott ezt meg lehet-e csinálni ill. hogy megcsinálják-e az eladók.

olyat is olvastam, hogy nem hivatkozhatsz ezzel a téves vásárlásra. (én is erre szavazok.)

Illetve van még az elállási jog, amit szintén sokféleképpen lehet értelmezni.

nekem is volt olyan hogy vettünk két PSP-t ajándékba, de mind a kettőben volt egy-két pixel hiba. visszavittük, de ezért nem cserélték ki.

szóval, ha nagyon zavar az az egyke hiba akkor érdeklődj mint már mondtam a fogyasztóvédelemnél(telefonon vagy a www.fvf.hu -n), mert ha rápróbálsz és visszaviszed azzal hogy "csak" cseréljék ki biztos lesz nekik egy jó kis meséjük hogy miért nem teszik meg. elötte inkább okosodj.

üdv.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4473) AXisBOLD válasza W_Wolfe (#4469) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok köszi akkor ez megvan, de a szoftvert még mindig nem tudom telepíteni :F :F :F

Aurea mediocritas

(#4474) Throme válasza bere (#4470) üzenetére


Throme
veterán

Helló!
Én is ott vettem kb 2 hete és hasonló jó tapasztalataim vannak. Kértem a gép megtekintését.
Még vásárlás előtt megmutatták!
Pixel hibát próbáltam keresni, szerencsére sikertelenül.

Ha jól tudom az üzlet nem cseréli vissza mert a gép rendesen működik.
Valszeg a szervizet ajánlják majd. De gyanítom a lenovo-nak, ha van ilyen pixel hibaszám kvótája, akkor az nem 1.

Természetesen - első körben - vedd fel az üzlettel a kapcsolatot mert lehet segítenek és nem kell a szervizhez fordulni.

Szerintem minden laptop és lcd tv/monitor vásárlót az elején a víz kiver, hogy ne legyen pixel problémája.
Eddig én szerencsés voltam, de át tudom érezni a bosszúságod!

(#4475) footy válasza AXisBOLD (#4473) üzenetére


footy
addikt

Szedj le egy másik widcomm driver-t.
Esetleg még érdemes a CCcleanerrel kitakarítania regisztrit telepítés előtt.

(#4476) W_Wolfe


W_Wolfe
csendes tag

Nekem a tipikus problémám van a töltő csatlakozásakkor és a wifi hálózat megtalálásakkor hallható beep hanggal.
Sehogyan sem tom kikapcsolni.

(#4477) AXisBOLD válasza footy (#4475) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ezt megpróbálom :R

Aurea mediocritas

(#4478) zonaporkolt válasza W_Wolfe (#4476) üzenetére


zonaporkolt
tag

Ez a beep hang (ami egyebkent bazi hangos) kikapcsolas engem is erdekelne. Win hangsemat "nincs hang"-ra allitottam, laptotyon a nemitast bekapcsoltam, de semmi hatas.

Szerintetek normalis, hogy egy frissen vasarolt N500 (4233-6WG, T1600-as proc) akkumulatora 2 orat birja az alabbi feltetelek mellett: szuz XP SP3 + Word 97 (12 eves progi!) hasznalata? Se net, se semmi, a Lenovo driverei sincsenek rajta (meg)

Az akksit kicsereltethetem 3 napon belul?

(#4479) footy válasza zonaporkolt (#4478) üzenetére


footy
addikt

Ha átlag fényerőn van akkor reálisnak tűnik.

(#4480) footy válasza zonaporkolt (#4478) üzenetére


footy
addikt

kétszer ment el

[ Szerkesztve ]

(#4481) Throme válasza zonaporkolt (#4478) üzenetére


Throme
veterán

a hangos beep-re még én se találtam meg a jó megoldást. Tényleg idegesítő!
Nálam a tápkábel ki-be csatlakoztatásnál és alacsony aksi töltöttség esetén sipákol.

Kábel csatlakoztatás előtt lenémítom a gépet (érintő gombbal 1 mozdulat).
Majd vissza.

Alacsony töltöttség esetén meg amíg van szufla az aksiban addig lenémítom. Nem a legjobb megoldás, de egyelőre nem hallottam jobbat.

Ezt nagyon eltolták a lenovo-nál!

Grat az új géphez!

Nálam alapból 53%-ra vissza van véve a fényerő, ha aksiról megy a gép. Szerintem így is simán élvezhető a kép.
Kb 3,5 vagy annál kicsit többet ír ki. Persze ennél kevesebbet bír, de múltkor túl voltam a 3 órán.
ezzel az eredménnyel meg vagyok elégedve.
Ebben a kategóriában szerintem ez jónak mondható.

Szerintem nem kapsz másik aksit. Valszeg a boltnak nincs is, ahol vetted!
Új gépet meg nem bontanak, hogy kicseréljék ;) !

A gép meg műxik így 3 napos cseregari nem érvényes.
Talán akkor, ha valamilyen teszt progikkal / mérőműszerekkel be tudod bizonyítani, hogy az aksinak baja van (valamelyik cella nem megy, vagy nem éri el a megfelelő teljesítményt) ...

Próbáld meg visszavenni a fényerőt és akkor tovább bírja....

Másrészt azt olvastam, hogy a vista-nak (én ezzel tolom) jobb az energiagazdálkodása mint az xp-nek.

Arról nem vagyok meggyőződve, hogy egy öreg szoftver energiaszükséglete kevesebb egy mai, korszerűbb (és csicsásabb) társánál.

(#4482) AXisBOLD válasza footy (#4475) üzenetére


AXisBOLD
addikt

melyik widcomm drivert kell letölteni a bluetooth-hoz? mert van egy pár widcomm driver :U

Aurea mediocritas

(#4483) footy válasza AXisBOLD (#4482) üzenetére


footy
addikt

BCM 2046, de most drivert így hirtelen nem találtam.

(#4484) Thibi válasza Throme (#4481) üzenetére


Thibi
csendes tag

A Beep-re talán megoldás az Eszközkezelőben előszöz a Nézet/Rejtett Eszközök megjelenítését bekapcsolni,majd a A "Nem Pnp illesztőprogramok" között a Beep-et letiltani

(#4485) W_Wolfe válasza Thibi (#4484) üzenetére


W_Wolfe
csendes tag

Sajnos ez a megoldás sem megoldás, nekem ugyanúgy beep-eg.

(#4486) Throme válasza Thibi (#4484) üzenetére


Throme
veterán

Sajnos nekem sem sikerült ezzel az 5lettel megszüntetnem a beep-et :(

(#4487) PNP


PNP
őstag

Lejárt garanciájú Lenovo 3000 C200-ra akarom visszatelepíteni a legális XP Home-ot, a gondom mindössze annyi, hogy nincs meg a recovery partíció, se CD nem készült anno. Mit tudok tenni ilyenkor?
Másik kérdés: T5500 procival mennyiért lehet eladni ezt a gépet? 70?
Kösz!

(#4488) Throme


Throme
veterán

Helló!

Úgy tűnik sikerült megoldani ezt a nyomorult Beep kérdést :C .

Nekem a következő folyamat vezetett eredményre:

Oprendszer: vista

Vezérlőpult - Hardver és hang - Hang - lejátszás fül és Hangszórók-ra bal klikk - lent Tulajdonságok - Jelszintek fül

Nos, itt a PC Speaker állítási lehetőségnél a "csúszkát" levettem 0-ra, de még a némítást is beklikkeltem :D , majd OK

És most nekem NINCS BEEEEEEEP!!!!!!!!!!!!
A tápkábel ki- becsatlakoztatásával teszteltem a dolgot.
Természetesen egy mp3-at is elkezdtem lejátszani.
Minden működik, de nincs beep ha kiveszem a tápkábelt!!!!

Külföldi fórumokon olvastam ezt a tipp-et.
Volt aki bios frissítés után áhítozott....

Végre sikerült!! Köcsög BEEP!!!

[ Szerkesztve ]

(#4489) Otisz válasza PNP (#4487) üzenetére


Otisz
őstag

Mekkora a kijelzője?

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4490) PNP válasza Otisz (#4489) üzenetére


PNP
őstag

15-ös (1024x768 asszem)

(#4491) Otisz válasza PNP (#4490) üzenetére


Otisz
őstag

Akkor a saccolt árad kb. reális.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4492) W_Wolfe


W_Wolfe
csendes tag

Akkor ez ezek szerint ezidáig csak Vistán müxik, XP-n nem találok ilyen funkciót sajnos.

(#4493) Throme válasza W_Wolfe (#4492) üzenetére


Throme
veterán

XP vezérlőpultban is van Hang beállítási lehetőség.
Pc Speaker funkciót próbálj valahol találni.

Én nem vagyok expert oprendszerekben, így nem tudom megmondani mi az XP-s megfelelője az általam leírt folyamatnak.

(#4494) djvoyager válasza bere (#4470) üzenetére


djvoyager
tag

Szia,

Sajnos egy pixel hibára nincsen csere, a szabályokat lásd itt!

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4495) djvoyager válasza AXisBOLD (#4471) üzenetére


djvoyager
tag

3 három napon belüli cseráre akkor vagy jogosult, ha a termék meghibásodott.
Sajnos a pixelhiba akkor minősül hibának, ha a szabványban definiált értéket meghaladta.

A pontos Lenovo szabályozás:

11. Pixel hibára vonatkozó szabály
A Lenovo notebook számítógépek és monitorok vékony-film tranzisztoros (TFT- Thin-Film Transistor) folyadék kristályos (LCD - Liquid Cristal Display) kijelzői nagymennyiségű TFT egységet tartalmaznak. A gyártási folyamat során - gyártótól függetlenül - keletkezhetnek hibás pixelek, melyek vagy mindig sötétek vagy folyamatosan világítanak.
Az Ön kijelzője nem minősül hibásnak, ha a hibás képpontok száma nem haladja meg az alábbi linken megtalálható táblázatban foglalt értékeket. Hibásnak minősül a kijelző és a garanciális idő alatt díjmentes cserére jogosult, ha típustól függően a hibás pixelek száma eléri vagy meghaladja az alábbi linken megtalálható táblázatban foglalt értékeket.
http://lenovo.hu/pixel

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4496) djvoyager válasza zonaporkolt (#4478) üzenetére


djvoyager
tag

Leginkább attól függ, hogy a procid és a kijelződ milyen teljesítményre van kapcsolva.
Tesztelgesd még kicsit, ha nagyon kevésnek tűnik (2-3 óra azért kell, hogy legyen), akkor szervizben garanciálisan cserélik.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4497) djvoyager válasza Throme (#4481) üzenetére


djvoyager
tag

Hangos beepre átmeneti megoldás itt.

Plusz a komment alatta.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4498) djvoyager válasza PNP (#4487) üzenetére


djvoyager
tag

Tehetsz rá bármilyen XP Home-ot, ami átmegy a WGA ellenőrzésen.
A jogszerűsége a gép alján lévő MS CAL matricától lesz meg.

Másik megoldás, hogy privátban megírod a gép modellszámát, és a címedet, és küldök hozzá egy gyári recovery lemezszettet.

Többi paramétertől is függ, de olyan 50-70 körül.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4499) footy válasza djvoyager (#4498) üzenetére


footy
addikt

Tudnál kalibrált színprofilt küldeni N500-hoz? (4233 38g)

(#4500) PNP válasza djvoyager (#4498) üzenetére


PNP
őstag

Elvileg nem csak a hozzá adott megy át az ellenőrzésen? Vagy azt mondod, hogy a warez is legális lesz jogi szempontból, hiszen én kifizettem arra a gépre, azt a verziójú wint?
Másik Lenovo gépről legyártott recovery is menni fog az én gépemhez tartozó kulccsal? Budapesti vagy?
Kösz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.