Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Lenovo G550G-vel (059026428) rendelkezem, tavalyi vásárlás volt. Nemrég kicseréltettem garanciában az akksit, mert 45 perc után sima wifis netelésnél lemerült. Azonban az új akksi is megadja magát igen gyorsan.

Arra lettem figyelmes, hogy a ventilátor folyamatosan megy, gondolom ez lehet az oka.
Régebben olvastam ennél a szériánál erről a hibáról, de sehol nem találom, illetve azt se, hogyan lehetne orvosolni...

Tudnátok segíteni?!

Előre is köszönöm,

papeti01

#proudfather

(#5952) g4besz válasza papeti01 (#5951) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Erre már létezik megoldás, még a lenovo fóruma is kiadta, nem tudom, hogy nem találtad meg. :)
A lényeg, hogy gyárilag elég béna a ventilátor vezérlése, de egy BIOS frissítést segít rajta.
Topic a lenovo fórumán: LINK
BIOS frissítéshez cucc: LINK
Legfelül a BIOS update résznél találod, van hozzá leírás is.

(#5953) papeti01 válasza g4besz (#5952) üzenetére


papeti01
senior tag

Szia,

Megnéztem amit írtál, és hasznos is köszi, de sajnos nem segített a problémámon... :(
Már régebben egyszer frissitettem bios-t.

Amit le lehetett szedni az ez:

BIOS tulajdonságai
BIOS típusa Phoenix
BIOS verzió 18CN44WW(V2.53)
Rendszer BIOS dátuma 04/19/10
Video BIOS dátuma 05/10/09

Nekem pedig a (v2.51) volt fent.

A probléma most is van. Összehasonlítottam a párom Dell gépével a hangot. Az teljesen csendes, néhe felpörög aztán kikapcsol. Nekem pedig egyfolytában müködik, és néha pedig felpörög mégjobban egy időre (sztem csak ez utóbbinak kellene történnie, de nem értek hozzá).
A gép egyébként nem koszos belül, asztalon használom, és szakszervízben tisztították augusztusban...

5let?

papeti01

#proudfather

(#5954) kripe


kripe
csendes tag

Sziasztok!
Lenovo n500 gépem van az a baj, hogy a wifi állandóan ledob. kicsit birja aztán restart után megy csak.
help pls sos

(#5955) g4besz válasza papeti01 (#5953) üzenetére


g4besz
tag

Az enyémben is megy folyamatosan a ventilátor, de szinte hangtalan, ha a szellőzőhöz teszed a füled akkor hallani valamit. De az enyémben van még a procin kívül egy g210m videokártya is, aminek ugyanakkora (ha nem nagyobb) a hőtermelése. Így filmnézéssel kibír 1,5-2 órát (persze nem HD felbontásban).
Én a helyedben azért ellenőrizném, hogy milyen a gép belülről, augusztus óta azért eltelt 2-3 hónap. :)

(#5956) g4besz válasza kripe (#5954) üzenetére


g4besz
tag

Szia!
Intel vagy Gemtek típusú wifi adaptert van benne?
Milyen oprendszert használsz?
Driver frissítést már csináltál?

(#5957) _szantos_


_szantos_
csendes tag

Sziasztok! 11,6" subnotebookos kategóriát nézegettem mostanában... Bruttó 150k volt kb. a határ, és a következőre akadtam:

LENOVO IdeaPad U165
AMD K625 (2×1,5 Ghz, 2 Mb L2); 2GB DDR3; 500 GB HDD; Radoen HD4200
stb: b/g/n wifi, gigabit lan, BT, HDMI, no os, 6 cella, 2év gar
(140k bruttó)

Van valakinek személyes tapasztalata a géppel ?! Nagyon érdekelne...

Közvetlen tesztet sajnos nem láttam, eddig ezeket találtam:
[platform teszt másik notiban]
[képek]

Versenytársai lehetnének:
Acer 1410, Acer 752 (gyengébb 1 magos Celeron 743; már kifutott) bruttó 125-135k
Acer 1810TZ (SU4100 kb. uolyan erős, már nem beszerezhető) bruttó 145k
Acer 753 (U3400 procival kb. uolyan erős, még nem elérhető) bruttó 145k
Esetleg más létező alternatíva (mind árban, mind teljesítményben) ?!

(#5958) kripe válasza g4besz (#5956) üzenetére


kripe
csendes tag

Szia!
Intel wifi van benne.
Driver frissités nem segitett.
más ötlet hogy miért van?
ty

[ Szerkesztve ]

(#5959) papeti01 válasza g4besz (#5955) üzenetére


papeti01
senior tag

Szia,

Voltam szervízben is, ott kapásból azt mondták, hogy vmi túlhajtja a procit.
Az erőforrás figyelőben találtam egy presentationfontcache.exe-t, ami több mint 50%-al használta a procit egyfolytában...
Kitöröltem ez a fájlt:

Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\FontCache4.0.0.0.dat

Újraindítás után a proci nincs hajtva, és a venti sem megy egyfolytában :)

Remélem így is marad!!!

Köszi a tippeket!

papeti01

#proudfather

(#5960) Torry


Torry
addikt

Sziasztok.
CPU upgrade-en töröm a fejem, jelenleg Lenovo n200 0679epg van, t2390-es cpuval, 667-es ramokkal.
Ha jól néztem utána, akkor T7100, T7300, T7500, T7700, T8100, T8300 tudna bele menni. Ezek legtöbbje 800mhz-es, nem lesz gond, hogy a ramok csak 667-esek?
Van valakinek tapasztalata ilyen upgrade terén? Fan bírni fogja?
És a legfontosabb, hogy Full-HD filmeket szeretnék végre akadásmentesen nézni, ehhez ugye a cpu upgrade elég?

Előre is kösz!

(#5961) g4besz válasza kripe (#5958) üzenetére


g4besz
tag

Driver frissítést ugye az Intel oldaláról csináltad? Mert a lenovo oldalán asszem vagy 3 éves driver van fent.

(#5962) g4besz válasza Torry (#5960) üzenetére


g4besz
tag

Szia!
Én úgy tudom, hogy a prociba integrált gpu-t és ahhoz tartozó HD támogatást csak a Corei család sajátossága. A Core2Duo-kban ilyen nincs, így egy külső gpu-nak kell rendelkeznie HD támogatással, hogy megadja a megfelelő hardveres gyorsítást a FullHD filmekhez.

(#5963) Torry válasza g4besz (#5962) üzenetére


Torry
addikt

Amiről te beszélsz, az az, hogy a vidkártya gpu-ja támogatja a HD "rásegítést".
Alapvetően a proc végzi a kódolást HD filmek esetében és jobb/újabb kártyák segítenek neki, leveszik a terhelést róla, kevésbé teker a proc.
Én arra lennék kíváncsi, hogy t8100 x3100 kombó elég-e a full hd-nak.

(#5964) bolcsodal válasza Torry (#5963) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nálam killasample 60-70%-os prociterhelést csinál (T2370). Szóval messze nem nyírja ki a CPU-t. Felesleges CPU-t cserélned.... :U

They drew first blood....

(#5965) Torry válasza bolcsodal (#5964) üzenetére


Torry
addikt

Szóval neked akadásmentesen fut ugyanezen a konfigon a true hd?

(#5966) bolcsodal válasza Torry (#5965) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mit nevezünk true-HD-nak? Egy N200-assal próbáltam, azon csak VGA csati van és nem is volt alkalmam 1080P-s videókat nézegetni laposTV-n. De az 1080P-s killa sample nem akadt be saját kijelzőn futtatva (T2370+X3100). Próbáld ki te is, letöltöd, futtatod megnézed bírja-e.

Erről beszélek:[link]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5967) g4besz válasza Torry (#5963) üzenetére


g4besz
tag

Teljesen igazad van, de a gpu ugye hardveresen támogatja a HD-t, míg a proci csak "bruteforce" csinálja a kódolást. Így ebben az esetben szoftveresen kéne valami gyorsítás.
Én a helyedben ezt azért kipróbálnám a mostani prociddal: LINK

(#5968) bolcsodal válasza Torry (#5965) üzenetére


bolcsodal
addikt

Azthiszem revidiálnom kell az álláspontomat. Rosszul emlékeztem:

T2390+X3100 vs. killa sample

Cseréld a procid ha tudod. Símán felszökik 95%-ra a CPU kihasználtság és akadozik is.

Jah..mivel játszottam le: MPC-HC 1.3.1249.0

Azthiszem az asztali E5200-assal keverhettem össze... :(

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5969) Nagy Zsolt


Nagy Zsolt
csendes tag

Sziasztok.Lenne egy számomra fontos kérdésem hozzátok.Van nekem egy Lenovo g550-es laptopom intel t3300 2x2ghz proci 2 giga memo wifi meg egyebek.Van benne egy intel gma 4500 as videokari ezt szeretném cserélni benne vagy bőviteni.lehetséges ez?ugyan ehhez kapcsolódóan.ha erre a laptopra xp-t vagy vistat telepítek akkor 256 megásnak ismeri fel a videokártyát de ha win 7-et teszek fel akkor 780 megásnak.ez miért lehet?próbáltam már xp driver cserével meg direct x 10 telepitéssel is de mindig ennyi maradt.de 7.en alapból ennyi.
Válaszaitokat előre is köszi.

(#5970) g4besz válasza Nagy Zsolt (#5969) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Ezekben az újabb lenovo-kban már az összes vga-kártya rá van integrálva az alaplapra, így cserélni sem lehet őket.
A te esetedben egy olyan gpu-ról van szó, ami nem rendelkezik dedikált (direkt az ő számára fenntartott) memóriával, így azt a RAM-ból fogja neki kiosztani az oprendszer. Ezt pedig a saját belátása szerint fogja csinálni: xp és vista alatt kevesebbel is beéri, win7 alatt 3szor annyi kell. De ettől még nem lesz nagyobb teljesítményű a gpu.

[ Szerkesztve ]

(#5971) M4rc0n1


M4rc0n1
tag

Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre!

Van egy korosodó N100-as gépem (0768-BNG), amire megfelelő bővítés után felraktam a windows 7 (x64) prof-ot. Azonban a hanggal problémáim akadtak. (korábbi hozzászólások tanácsait követtem, de az sem vezetett eredményre)
Jelenség: a rendszer felismeri a "High Definition Audio"-t és megjelenít egy digitális hangeszközt (nem arról a gépről írok, így nem tudom pontosan, sorry) SPDIF? néven, ami szép és jó, csak hangot nem ad ki.
Már minden volt, eszköz, illesztőprogi eltávolítás, realtek driver telepítés. Viszont előrelépés semmi. A win7 kicsit makacs, azonnal visszatelepíti az általa jónak vélt, ámde használhatatlan "alap" (?) drivert, a realteket "szóhoz sem engedi jutni".

A tanácsaitokat kérem, mit tegyek? (xp és vista drivereket, valamint a soundmaxot is próbáltam, egyiket sem engedte még csak települni sem, nem hogy használni...)

Üdv,

M

(#5972) M4rc0n1


M4rc0n1
tag

A Realtek high definition audio driver 2.53-as verzióját letöltöttem.
.exe fájl. - elindít.
Kicsomagolja magát, elkezd települni, újraindítást kér.... majd: nem történik semmi, a kijelölt könyvtárba nincs semmi érdemleges fájl...
Ez van akkor is, amikor az eszközkezelőben eltávolítom az illesztő progit, ez van, ha csak elindítom a realtek telepítőt..

ha tudtok valami hasznosat azt megköszönném

M

(#5973) Micka21


Micka21
tag

üdv

g530 asomba ugye van express54 kártyaolvasó, beleraktam egy cardbus kártyát adapterrel , világí is a ledje, de nem csinál vele semmit a win7, nem történik semmi,
külön drivert nem találtam az express card olvasóhoz,
egyéb kártyával nem tudom kipróbálni működik-e

valami ötlet hogy mi lehet a baja?

(#5974) M4rc0n1


M4rc0n1
tag

Én kérek elnézést!
Soundmax driver működött.... erős ráható magatartással.

M

(#5975) Táltos1


Táltos1
csendes tag

Sziasztok!

Végső elkeseredettségemben irok ide, 3-4 órája
búvom a netet, mindent kipróbáltam, de mind hiába.

2 napja vettem egy Lenovo u165-ös laptopot.
Felraktam rá a Windows 7 Home Premiumot..
majd amikor megpróbáltam az otthoni vezeték nélküli netre csatlakozni nem sikerült.
szerintem az a baj, hogy nincs driver a wifi kártyához,ugyanis hiába kapcsoltam funkció+ f5-tel be a wifit, nem ment. más ötletem nincsen, hogy mit csináljak.
ugyanis "bedugós" nettel megy.
mindenféle driver keresőt, driver identifiert kipróbáltam, de igy sem ment. sőt még a lenovo honlapról letöltött driverrel sem.:'(

Mit tegyek, hogy tudjak wifin netezni ?
Légyszives segítsetek.
Előre is köszönöm! :R :R :R :R :R :R

Válaszotokat PM-ben, és minnél hamarabb :) várnám.

[ Szerkesztve ]

(#5976) Táltos1 válasza Táltos1 (#5975) üzenetére


Táltos1
csendes tag

megoldva :) köszönöm mindenkinek

(#5977) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Sziasztok!
N500, Win7, nem sikerül működésre bírni a TouchPad görgőjét, továbbá az Fn+F4, +F5, +F7, és az F12. A többivel nincs gondom....
Akinek van ötlete, írjon.
Köszi!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#5978) Oxy.kiraly válasza Oxy.kiraly (#5977) üzenetére


Oxy.kiraly
tag

Valaki csak fog segíteni.... legalábbis úgy remélem....

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#5979) attisbácsi válasza Oxy.kiraly (#5978) üzenetére


attisbácsi
csendes tag

Szia, N200-nál nál nekem is volt ilyen gondom, illetve ugrált a kurzor.
izgi volt pl. levélírásnál...
touchpad drivercsere volt a megoldás. nem a win7 sajátját, hanem Lenovo-drivert kell használni. N200-ra nehezen találtam, de végül meglett. gondolom n500-ra már simán lesz.

3000 N200 - teccik

(#5980) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

lenovo 3000 N500(2 éves) notebookunk rendetlenkedik. ha készenléti üzemmódból a kijelzőt felnyitva ébred, akkor kb 4-5 másodpercig vízszintes sűrű, színes csíkok pompáznak rajta, aztán egy két függőleges szürkés, halványan színes csík és ezután jön a kép.

mi baja? feladja? javítható?

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5981) Babszivacs


Babszivacs
csendes tag

ELADÓ

Több darab is,a bolti ár töredékéért.//persze gari nélkül//
Árajánlatokat küldhettek. :)

samsung m393t1k66aza-ce6 8gb 2rx4 pc2 5300p 555 12 k3
hynix hymp125p72cp4-y5ab 2gb 1rx4 pc2 5300p 555 12
Seagate Savvio 10K.3 300GB, SAS, 16Mb (ST9300603SS)
- http://www.ebolt.hu/product195429_category4927-Seagate_Savvio_10K.3_300GB_SAS_16Mb_ST9300603SS.html?desc

(#5982) g4besz válasza AXisBOLD (#5980) üzenetére


g4besz
tag

Hi!

Vagy a vga-kábel kezd kontaktos lenni, vagy az LCD panel invertere kezdi feladni a harcot. Vga-kábelt még ki lehet cserélni, de az invertert asszem csak a panellel együtt lehet cserélni.
Szét kéne szedni és belenézni.

(#5983) g4besz válasza attisbácsi (#5979) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Az ilyen cuccok drivereit (OSD, funkció billentyűk, hotkeyek, touchpad) mindig a lenovo oldaláról kell leszedni. Azok a letesztelt, tuti, hogy működő driverek.

(#5984) AXisBOLD válasza g4besz (#5982) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

szét tudnám szedni én is, mint laikus? vagy inkább ne próbálkozzak vele.

Aurea mediocritas

(#5985) Marci.32 válasza Táltos1 (#5975) üzenetére


Marci.32
csendes tag

Sziasztok!

Ugyanazzal a problémával kapcsolatban, ami Táltos1-nek volt, tudnátok nekem is segíteni?

(Lenovo U165 - wifit nem tudom használni)

Írhattok PM-et is, de ha valakinek legközelebb ilyen gondja lesz, akkor ugyanúgy nem kap majd választ a fórumból. :(

Előre is köszi a segítséget!

Marci

(#5986) Marci.32 válasza Marci.32 (#5985) üzenetére


Marci.32
csendes tag

Tárgytalan, megoldottam...

(#5987) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Hello!

Van egy s10 3t-m, ami furcsán viselkedik a rádugott monitorral: egy beállított idő után ugye lekapcsolja a monitort, majd valami eseményre (mondjuk az egér mozgatására) vissza. Ilyenkor jön a hiba: a monitor képe ugrál, csíkozódik. Az sem segít, ha lehúzom a vga kábelt, majd vissza, csak az újraindítás. Ismerős valakinek a hiba?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5988) kem válasza g4besz (#5982) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Szerintem ez marhasag. Eleg sok notit szedtem mar szet, de sehol nem lattam, hogy az inverter barhol fixre lenne szerelve a panelhez.:Y Egyebkent mibol gondolod, hogy a kijelzo hattervilagitasanak aramot ado egyseg felelos barmifele csikozasert?:D
Az is lehet. hogy az alaplapon a VGA labainal elgyengult 1-2 forrasztas, es ezek csak akkor kezdenek el mukodni ha felmelegszik a GPU es a hotagulas miatt osszeernek az adott reszek.

AXisBOLD
Mint laikus inkabb ne szedd szet!!! Kell "egy kis" gyakorlat ahhoz, hogy ne tord szet a hazat es ne szakits el semmit. Raadasul sokan elakadnak mar az elso lepesnel, amikor az elso idomot kell leszedni(bill. folott asszem). Van a forumon egyket joertelemben elvetemult szaki akikre en ra mernem bizni ezeket, de ovakodj a hienaktol, van egy par.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#5989) g4besz válasza kem (#5988) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

A mondókámban is írtam, hogy "szerintem", azaz nem 100%, és mivel senki semmit nem válaszolt, gondoltam írok neki valamit, amin SZERINTEM elindulhat.

Mondjuk én meg azt nem értem, hogy a GPU chipen keletkező hőtől hogyan érhetnek össze a chip lábai: nem tesztelték le ilyen körülmények között? vagy anyagfáradás? esetleg sérülés következtében? és amúgy ha a GPU anyaga szilícium (aminek elég kicsi a hőtágulása) akkor hogyan lehetséges, hogy akkora az alakváltozása, hogy összeérnek a lábak?

A lenovo hivatalos fórumán fel hívják rá a figyelmet, hogy saját felelősségre, de otthon bárki megpróbálkozhat a notik szétszerelésével. Még teljesen profi videókat is raktak fel hozzá, egyszer itt be is linkeltem, nem nehéz megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#5990) kem válasza g4besz (#5989) üzenetére


kem
addikt

BGA tokozasra keress ra wikipedian. Azok a golyok a hoingadozas miatt elveszithetik az erintkezest idovel. Nem a GPU tagul, hanem minden a kornyezeteben:U. En ezert nem szeretem kikapcsolni a gepemet. Inkabb menjen 70fokon 24/7 mint 15 meg 55kozt ingazzon.

Köszi!

(#5991) tututewe


tututewe
csendes tag

sziasztok!
kinéztem magamnak egy Lenovo Ideapad G550A notebookot 176 000 ft-ért
intel Core2 Duo 2.2GHz 2MB L2 cache/ 800MHz FSB 2 mag, 45nm (T6600) procival
nVIDIA GeForce G210M / 512MB TrueCache vga-val

de az eladó szerint jobban járok egy Z560A-val 160 000 ft-ért
Intel Pentium Dual-Core 1.86GHz 3MB L2 cache 2 mag, 32nm (P6000) procival
nVIDIA GeForce G310M / 512MB TrueCache vga-val

a többi adat ugyanaz (kivéve a webcam, de az nem mérvadó) a tanácsotokat kérném, hogy melyiket válasszam, mert nem igazán vagyok képben e téren. a plusz 16 e ft nem akadály, a jobbikat szeretném választani.
még valami: egy angol fórumon olvastam, hogy a G550-eseknek valami probléma van a hűtőjükkel de csak windows 7 alatt. erről tud valaki valamit?
köszönöm a válaszokat!

(#5992) g4besz válasza kem (#5990) üzenetére


g4besz
tag

Értem, világos, köszi. ;)
Lassan elérünk arra szintre, amikor már a GPU-t is járatni kell egy kicsit, mielőtt futtatnád rajta a legújabb Call of Duty-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#5993) g4besz válasza tututewe (#5991) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Ezen az oldalon össze tudod hasonlítani a két procit és gpu-t.
Ez alapján elmondható, hogy a t6600 egy árnyalatnyival jobbnak bizonyul, holott a P6000 egy újabb eresztés és az Arrandale kódnevű procikra épül. Magyarán a P6000 a Corei3 visszafogott, olcsóbb verziója.
A két gpu pedig majdnem ugyanaz, a 310m tulajdonképpen egy átnevezett 210m, annyi különbséggel, hogy 30Mhz-et emeltek a shader órajelen, ami kb. annyit is ér.

Nekem a G550a van, Win7-el: a hűtővel az volt a baj, hogy csak 3 sebességben kapcsolt, és így már alapból elég hangos volt. A legújabb BIOS-t felraktam azóta nincs gondom vele. A másik gond ami még másnál előfordult, hogy valami beragadt process feleslegesen hajtotta a háttérben a procit így azt folyamatosan majdnem a legmagasabb szinten hűtötte a venti.
Ezeken kívül más bajom még nem volt vele, megbízhatónak bizonyult.

A választás előtt én azért azt tanácsolom, hogy mivel a hardver teljesen azonos, illetve közel ugyanolyan teljesítményű, próbáld ki valamelyik boltban mind a két gépet. Tapogasd meg, nézd meg külsőre melyik jön be jobban és azt vedd meg.

Ja és az eladó MINDIG a drágábbat fogja ajánlani: this is business... ;]

[ Szerkesztve ]

(#5994) tututewe válasza g4besz (#5993) üzenetére


tututewe
csendes tag

:R
köszönöm a válaszodat!

(#5995) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Lenovo Ideapad Y560-hoz keresnék hdd caddy-t, hogy extra hdd-t / ssd-t tudjak a gépbe szerelni.
ebayen nincs, egy helyen találtam, de ott se nagyon lehet rendelni.
Valakinek valami ötlet?

Illetve ugyanezen gépben milyen wifi kártya van?
bele lehet szerelni Intel Wifilink 5300at?

[ Szerkesztve ]

(#5996) g4besz válasza Drughi (#5995) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Linkeld már be légyszives azt a "hdd caddyt", mert kíváncsi vagyok rá. :)
Amúgy a gond ott kezdődik, hogy eleve 1 db hdd slot van az Ideapadokban, ebből adódik, hogy az alaplaphoz is csak ezen az egy sloton keresztül lehet így hdd-t csatlakoztatni.
Ami ilyet tud az a Thinkpadoknál az Ultrabay, amiről múltkor is írtam neked.

Ha elfogadsz egy tanácsot: tárhely bővítésen már én is gondolkodtam, elég gyorsan feltöltöttem azt a 350gigát, így vettem egy 320-as Samsung külső hdd-t. Ezek a vinyók már tenyérnyi méretűek, nagyon guszta külsejük van (járt hozzá egy bőr tok is :D ) és egy USB porton keresztül rá tudod dugni a notira.

(#5997) Drughi válasza g4besz (#5996) üzenetére


Drughi
addikt

(#5998) ro_bert17 válasza Drughi (#5995) üzenetére


ro_bert17
őstag

Vagy alternatívának létezik egy ígéretes, szószerint hibrid megoldás is.
Lejjebb találsz róla pl. egy demonstráló videót is.

Szerk: és az ára sem horror.

[ Szerkesztve ]

(#5999) Drughi válasza ro_bert17 (#5998) üzenetére


Drughi
addikt

És hol lehet ilyet kapni?

Nekem amúgy nem a tárhely méretével van a gond, mert 300 gigán kényelmesen elférek, van külső vinyóm is, szóval nem ez a lényeg, hanem a sebesség.
Egy 60-100 gigás ssd-t akarok a gépbe.
Rá a rendszert, a programokkal plusz 2-3 játék és máris 3x gyorsabb.
Ezért kellene mindenképp a gépbe tenni az ssd-t.

(#6000) ro_bert17 válasza Drughi (#5999) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha nem lényeg a tárhely, akkor tényleg az ssd lehet a jobb megoldás. Az aprón 160-as intel-t már 60k körül lehet kapni.
Seagate Momentus XT 500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.