Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Throme válasza akipapi (#4889) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is vista-m van és 250-es vinyó.
Mikor csak C: volt a gépen (meg a két rejtett partíció a recovery-nek) én is hiányoltam kb 60Gb-ot, pedig rejtett könyvtárakat is láthatóvá tettem.

Most hogy ketté van oszta már nincs ez a gond. Én gyanítom, ha nagy a vinyó (250Gb+) akkor hülyén számolja a rendelkezésre álló helyet. Pakolsz rá anyagot akkor szerintem csökkenni fog ez a hiányolt tárhely.

(#4902) akipapi válasza Throme (#4901) üzenetére


akipapi
tag

Szia !

Nekem nincs meg a két rejtett partíció Vista telepítéskor kitöröltem( így utólag butaság volt), de akkor nem tudtam mire vélni. Vissza lehet állítani valahogy ? :W

(#4903) Peti_ válasza Micka21 (#4861) üzenetére


Peti_
tag

Én ma hoztam el, bekapcsoltam, és full ugyanez a baja. Mindent átállítottam amit lehetett, de semmi. :( :W Asztali gép boot-ol simán a CD-kkel, amiket próbáltam. Elég érdekes, mert bekapcsoláskor bevillan a CD meghajtó, de amikor elvileg bootolni akar, (igaz nem ír ki semmit, h booting from ....), akkor fel sem villan a CD meghajtó. :F
Szintén fapados, szóval csak DOS, és semmi driver..... :U

Neked hogy javult meg?

[ Szerkesztve ]

Steam, Origin játék kulcsok -> mo-keys.com

(#4904) akipapi


akipapi
tag

Vista felhasználókat kérdezném, hogy intézőben hogy lehet azt az ikont elővarázsolni amivel egy könyvtárat lehet visszaugorni? Alapból csak a visszanyíl van.

(#4905) kolo


kolo
csendes tag

Lenovo 3000 N500 tulajok segítségét kérném.

A problémám a következő:
Adott egy törött kijelzőjű noti, aminek a hdmi kimenetét szeretném használni.
Ez működött is, addig amíg nem csináltam egy bios frissítést, ami defaultra állította az értékeket, így az xp a sata vinyóról nem bootol.
A nagyobb gond, hogy nem lehet Fn-F7-el átváltani a kimenetet (se VGA, se HDMI), így nem tudok a biosban csinálni semmit.

Le tudnátok-e írni, hogy vakon milyen gombokat kell nyomogatnom, hogy átváltsam a Boot display device-t?

Előre is köszönöm.

Kolo

(#4906) Peti_ válasza Peti_ (#4903) üzenetére


Peti_
tag

Működik.....a hiba felhasználóban volt. :B :D

Steam, Origin játék kulcsok -> mo-keys.com

(#4907) Throme válasza akipapi (#4902) üzenetére


Throme
veterán

Ha a gépet oprendszerrel vetted akkor a boltot vagy a szervizt kell megkérdezni.
Egyébként a vista-t hogy raktad fel? Külön megvan lemezen?
A laptophoz alapból nem jár lemez. Vagy minden rajta van a vinyón (recovery téma), vagy csak free dos....

Szerintem az intézőbe felesleges ez a könyvtár visszaugrás gomb!
Az intéző címsávban láthatod éppen melyik könyvtárban vagy.
Ott ráklikkelve az adott könyvtárra, egyből odaugrik (vagyis így tudsz visszafelé haladni a könytárakban)....

(#4908) kolo válasza kolo (#4905) üzenetére


kolo
csendes tag

Sikerült a vakon gépelés, probléma megoldva.

Kolo

(#4909) akipapi válasza Throme (#4907) üzenetére


akipapi
tag

Igen, saját magamnak telepítettem. Telepítéskor felajánlja hogy melyik partícióra akarod telepíteni, alapból volt kettő. Először XP-t raktam rá azt hittem az kevert be, ezért összevontam őket majd formáztam. Nem volt eddig még notebook-om ezért nem is sejtettem hogy egy külön partíción vannak adatok. Gondolom nem olyan vészes ezt visszaállítani egy partíció magic-el létrehozom, majd bemásolom a programokat, és elrejtem. Csak tudni kellene a meghajtó betűjelét, a méretét,meg persze a programokat. Ha nem nagy a méret levélben elküldhetné valaki.

(#4910) bolcsodal válasza akipapi (#4909) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha free DOS-szal vetted nincs rajta semilyen visszaállítási lehetőség. Különben is minek kellene? Húzzál rá rendes oprendszert és használd a laptopot.... :U

They drew first blood....

(#4911) userZ


userZ
tag

Valaki rendelt már közvetlenül a lenovo shop-ból? [link]
Érdekelne hogy mennyi idő alatt és mennyiért szállítanak MO-ra? Egy G550-es gépet néztem ki, ami még itthon nem kapható és mire ideér kishazánkba nem biztos, hogy kitudom várni, ráadásul jóval drágább is lesz az ára a magyar piacon.

Stop the Earth, I want to get off!

(#4912) Throme válasza bolcsodal (#4910) üzenetére


Throme
veterán

Előre telepített rendszerrel vettem a gépet, így rajta van a két rejtett partíció.
Én nem mondanám, hogy rossz dolog, illetve azt, hogy felelsleges.

Mindig itt van a géppel együtt. Visszaállításkor nem kell vacakolni semmivel (driver, lemez, ...stb), utána egyből használhatod a gépet.

Persze hátránya is van. Ha pl csinálsz másik partíciót azt a recovery teljes visszaállításnál nem kíméli....
Partícionálni is csak a win beépített progijával (zsogorítás téma) lehet vagy külső sw-vel.

Még nem találtam módot arra, hogy gond esetén csak a vista-t húzam újra vagy javíttassam ki... :((
...elolvasom a manualokat.... ha már lemezt nem adtak hozzá....

(#4913) userZ válasza userZ (#4911) üzenetére


userZ
tag

"International shipping

Due to U.S. export restrictions and policies, Lenovo does not ship international orders outside the United States. However, online shopping is available all around the world, and we are pleased to accept orders from within the final destination country.

To locate product and service offerings in your country, please choose your country."

ezt asszem benéztem :( :D

Stop the Earth, I want to get off!

(#4914) bolcsodal válasza Throme (#4912) üzenetére


bolcsodal
addikt

De akipapi free DOS-szal vette, ha jól emlékszem....

jah..rosszul emlékeztem bocs.... :( Vista-s volt alapból...

Manuálisan is lehet ilyen recovery-t csinálni, csak megfelelő szofver kell hozzá. A munkahelyemen egy linux alapú backup/restore progi működik egész korrektül. Ha érdekel megnézem milyen (eddig nem vettem a fáradtságot, hogy érdekeljen...) :U

userZ: A magyarországi Lenovo disztribútoron keresztül nem tudod megoldani?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4915) userZ válasza bolcsodal (#4914) üzenetére


userZ
tag

Igen én is arra gondoltam, hogy hétfőn rájuk csörgök, valahogy megtudják e oldani, hogy a köv szállítmánnyal érkezzen egy angol billes lenovo g550 csak nekem! :D
Legrosszabb esetben malmozok még egy hónapot és megveszem drágábban lokalizálva...

Stop the Earth, I want to get off!

(#4916) Throme válasza bolcsodal (#4914) üzenetére


Throme
veterán

Köszi, de nem foglalkozom linux-al :)

Ennek a recovery dolognak ugyanannyi előnye, mint hátránya van.
Pl akinek 160-as vinyója van ott már kb 10%-ot elvesz a tárhelyből (vista esetén)...

Viszont segíti azok életét akik nem rendszer újrahúzó zsonglőrök.
Számukra biztonságérzetet is kölcsönöz...

Nekem fent marad a gépen, számomra inkább hasznos mint hasztalan (annak ellenére, hogy nem riadok vissza a rendszer újratelepítéstől, amit már számtalanszor csináltam korábbi gépeken ).

(#4917) rebbag


rebbag
tag

Sziasztok n200-as laptopot használok ,és az a problémám, hogy ha 2.1-et rádugom csak bugást hallok. Eddig hiba nélkül üzemelt. 2.1 -et kiprobáltam másik gépen működik, tehát azzal nincs probléma. Se hangfal se fülhallgató nem szól valamiért. eddig minden hibálanul üzemelt. Van valakinek valami ötlete? Esetleg egy windows ujratelepítés lehet a megoldás? A válaszokat előre IS köszönöm.

(#4918) bolcsodal válasza Throme (#4916) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egy rendszervisszaállítás megvan 3 perc alatt. És nem linux az oprendszer, csak egy linux alapú program (gyakorlatilag egy néhány megás linux particiról működik).

Egy windows telepítés legjobb esetben is 20 percig tart minimum és akkor nem számoltam a driverek föltelepítését sem. Otthoni gépen nem fontos nekem sem a backup (az adataimat ált külön partícionálom a rendszertől), de egy munkaeszköznél fontos lehet egy gyors rendszervisszaállítás, ami független a windows saját megoldásától... ;]

They drew first blood....

(#4919) Throme válasza bolcsodal (#4918) üzenetére


Throme
veterán

Egyetértek abban, hogy munkaeszköz esetén jó ha gyorsan újra lehet rakni a rendszert, meghajtó progikkal egyetemben.

Sajnos a recovery programmal nekem az a bajom, hogy teljes visszaállítást végez.
Ez azt jelenti, hogy gyári szintre visszaállít mindent. Emiatt kinyírja a létrehozott partíciókat :(. Marad a 2 rejtett, meg a c: .

Tud még rendszer visszaállítást elmentett visszaállítási pontból, de azt a windows is tudja...

[ Szerkesztve ]

(#4920) bolcsodal válasza Throme (#4919) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor sok értelme nincs a Lenovo saját progijának...

Anno próbáltam ingyenes backup programokat, de nem találtam megfelelőt. A Fizetősök egész jók (Norton Ghost), de az ingyeneseknél gyakori volt a kékhalálozás...így inkább felhagytam a próbálkozással.

Igazából jobb, ha nincs is szükség ilyenre...nekem még nem sikerült úgy szétcseszni az oprendszert, hogy reinstall kelljen a normális működéshez. A desktop PC-n egy éve megy probléma nélkül az Xp...nem nagy szó, de vannak olyanok, akik egy VGA driver után képesek windowst telepíteni... :U

They drew first blood....

(#4921) N.GÁBOR válasza userZ (#4915) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

A lenovo shop-ból való vásárlás gondolata igazán jó ötlet, sajnálom, hogy a szállítás miatt nem működik. Pedig még a jelenlegi nem túl kedvező HUF\UDS árfolyam mellett is piszok jó áraik vannak. Ha valahogy meglehetne oldani, szerintem én is élnék a lehetőséggel.

userZ ha esetleg jutottál valamire, akkor azt majd kérlek írd meg.

Előre is köszi.

Üdv Gábor

May the force be with you!

(#4922) Throme válasza bolcsodal (#4920) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem van értelme, persze ez felhasználó függő.
Ez a fórum is jól bizonyítja, hogy pár emberkének volt gondja, akik free dos-szal vettek gépet.
Oprendszer és driver telepítésekor valami nem működött, vagy működött de nem jól...

Recovery-vel ilyen probléma nincs. Ha működött a gép előtelepített oprendszer-diver kombinációval, akkor az újratelepítéskor is működni fog.

Az xp óta nekem sincs gondom a stabilitással és nem rakom minden 7en újra a win-t.
Most azonban kiváncsi voltam erre a recovery témára, mert még ilyen nekem nem volt (vista-m sem).
Érdeklődtem itt a fórumon, de senki nem válaszolt, így nekiálltam felfedezni a recovery világát....

Ez az oprendszer szétcseszés is attól függ ki mire használja a szgépet. Ha fix feladatokra akkor a cél sw-k telepítése után elméletileg nem kerül új registry bejegyzés a gépre, csak a program mentések.
Sok telepítéssel meg tele lehet szemetelni rendesen a vinyót....

[ Szerkesztve ]

(#4923) kem


kem
addikt

Sziasztok!

N500-al használ valaki Linuxot? Szeretnék USB-s vinyóról futtatható Linuxot a gépemre, főleg a biztonságos netezés miatt.

Köszi!

(#4924) Throme


Throme
veterán

N500-on valaki frissítette a BIOS-t 1.09 verzióra?
Mik az újdonságok és mik a tapasztalatok?
Érdemes?
Nekem jelenleg az 1.03-al fut.

kösz

(#4925) Puma4


Puma4
tag

Sziasztok!

Netről rendelnék egy ilyen sokat dícsért N500-at t6400-as procival. Tapasztalatok alapján mondjátok már meg, hogy gyenge terhelés mellett (netezés) megy-e folyamatosan a ventije, vagy ilyenkor teljesen néma?

(#4926) kem válasza Puma4 (#4925) üzenetére


kem
addikt

Viszonylag kis hely van a laptop alatt ahol levegőt vesz, ezért nem mindig szellőzik rendesen, de netezés alatt alig pörög a ventije. Szerintem sosem áll meg a ventije...

Köszi!

(#4927) Puma4 válasza kem (#4926) üzenetére


Puma4
tag

Köszi szépen, akkor marad a keresgélés, néma gépet szeretnék, vagy legalább olyat, aminél max időnként kapcsol be a venti.

(#4928) bolcsodal válasza Puma4 (#4927) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hát..akkor vegyél full passzív miniITX-es, integrált atom-os HTPC-t....vagy PDA-t.... :U

Miét oly fontos, hogy ne pörögjön a ventije?

They drew first blood....

(#4929) Puma4 válasza bolcsodal (#4928) üzenetére


Puma4
tag

Abból indulok ki, hogy ugye ha megy a venti, akkor nem lehet teljesen néma, én meg már hozzászoktam a teljes néma működéshez a négy éve meglévő notimmal, nehéz a jóról lemondani... Szóval nem a venti igazán a lényeg, hanem hogy esetleg max fél méterről halljak valami működési zajt, távolabbról semmit. Ha az N500 mégis ilyen, akkor szólj, mert vétel. Gyengébb konfigot meg nem szeretnék, atomok teljesítményei nem győztek meg, ráadásul nekem csalódás volt az is, hogy ezek az alig fogyasztó gépek nem némák, ellenkezőleg melegszenek mint a vasaló...

[ Szerkesztve ]

(#4930) DarkByte válasza Puma4 (#4929) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem nincs zavaró hangja a ventilátorának, persze aki a totál csendhez szokott annak feltűnhet. Ami tény hogy az alsó ventilátor szerintem is rossz helyen van, így sehová nem lehet lerakni ahol esetleg terítő vagy egyéb textil van. Azért megszokható, de kicsit idegesítő. Egyébként maximálisan meg vagyok elégedve a notival, úgyhogy az kárpótol. :D

(#4931) akipapi


akipapi
tag

Nekem G530-om van, netezés alatt csak néha néha megy a venti.

(#4932) Puma4 válasza akipapi (#4931) üzenetére


Puma4
tag

Ez már jobban hangzik! :)
Írd már le légyszi, hogy milyen konfiggal vetted a gépet!
Ha csak az asztalon állsz és nem csinálsz semmit, akkor is bekapcsol időnként a venti?
A venti ténylegesen leáll, vagy lassan megy, csak nem hallható? - a szellőzőnél érzel ilyenkor légmozgást?
És mindezt milyen oprendszeren produkálja?

Bocsi a sok kérdésért!
A válaszokat előre is köszi!

(#4933) Puma4


Puma4
tag

Tulajdonképpen akkor most a G530, vagy a G550 az N500 utódja?

(#4934) userZ válasza N.GÁBOR (#4921) üzenetére


userZ
tag

Egy levélváltás után annyit sikerült megtudnom, hogy 2-3 hét múlva itthon is elérhetőek lesznek a G550-es notik. Várakozás üzemmód: on

Stop the Earth, I want to get off!

(#4935) akipapi válasza Puma4 (#4932) üzenetére


akipapi
tag

Szia!

LENOVO 3000 G530 15.4 WXGA.,Dual Core T3400 2.16GHz. ,3GB. DDR2 RAM 250GB.HDD , DVD-RW. Aventi teljesen leáll, nincs légmozgás. Vista van feltelepítve, tökéletesen fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4936) Throme válasza Puma4 (#4933) üzenetére


Throme
veterán

N500-nak utódja a G530.
A G550 már újabb dolog és a ház is változott. Állítólag vékonyabb (valamivel) és - de lehet ez hülyeség - a kijelző hd ready.
Visszakapta a hdmi csatit.

Gyakorlatilag a G530 egy költségcsökkentett N500 (nincs festés, nincs hdmi, hagyományos nyomógomb váltotta az érintőgombokat).
Persze ez nem azt jelenti, hogy rosszabb lenne! Van akinek ez a design (főleg a full fekete fedlap) jobban bejön mint az N500.

Szerintem keress rá a neten képek formájában.

Ha jól láttam a G550 elvesztette a két szélen felsorakozó kék ledeket (ami szerintem nagyon el lett találva N500-on) és előre került, mint a tucat laptopokon :(. Szineket nem tudom...

Ami viszont - talán - jobb a G550-nél hogy a billentyűzet kiosztás bővült és a jobb szélen numerikus gombok külön vannak. Pl az MSI-nél láttam ilyen bill-kiosztást.
Valamint - ha minden igaz - megnövelték a "del" gomb méretét mert sokak elégedetlenkedtek....
biztos jó nagyokat szerettek volna törölni :)

Már nem emlékszem hol olvastam ezeket. Talán valamely hírlevélben....
Ha valami nem lenne helytálló akkor elnézést!

(#4937) Puma4 válasza akipapi (#4935) üzenetére


Puma4
tag

Akipapi, köszi a válaszokat, féltem, hogy celeronos lesz a gép, de így egészen korrekt.
Throme, ez a számpados billentyűzet új volt nekem, egyedül ez hiányzott, hogy százas legyen számomra egy noti az asztalival szemben. Most is megoldom, külső billről dolgozom állandóan, de ez a megoldás ígéretes, csak ne lenne ennek se hangja...
Köszi az infókat!
Nézegettem az U350-et is, az Acer nem tudott néma gépet csinálni ilyen konfiggal, (3810) hátha Lenovonak sikerül, megvárnék bele egy SU9400-as procit, ilyennel árulnak X301-et is, épp ma láttam egyet egymillió feletti árért, ha abba jó, akkor annyira azért nem lehet gyenge, csak szoknának már rá a néma gépek gyártására...

[ Szerkesztve ]

(#4938) djvoyager válasza userZ (#4885) üzenetére


djvoyager
tag

G550 augusztusban érkezik magyarországra. Árban a G530-ak szintjén lesz, paraméterekben lép előrébb, illetve design-ban lesz belőle többféle.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4939) djvoyager válasza userZ (#4911) üzenetére


djvoyager
tag

Ez az Lenovo amerikai webshop. Szerintem nem szállítanak kis hazánkba, de ha mégis, arra figyelj, hogy azoknak a gépeknek nálunk nincsen garanciája, csak kint tudod javítatni, ha gond lenne.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4940) djvoyager válasza Micka21 (#4861) üzenetére


djvoyager
tag

Ez csak annyit tesz, hogy elsődlegesen hálózatról szeretne bootolni, de nem tud.
Állítsd át a boot sorrendet, hogy elsődleges a HDD vagy a CD legyen, és csak utána a hálózati mód.

Pénteken hoztam el egy lenovo g530 as notit
Ma bekapcsoltam és ezt írja ki folyamtosan:

Broadcom UNDI PEX-2.1 v11.0.1
Copyright © 2000-2008 Broadcom Corpration
Copyright © 1997-2000 Intel Corporation
All right reserved.
PXE-E61: Media test failure, check cable.
PXE-M0F:Exiting Broadcom PXE ROM.

[ Szerkesztve ]

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4941) bencsikt válasza kem (#4923) üzenetére


bencsikt
csendes tag

Én Slax Linuxot használok PenDrive-ról, modulokkal bővíthető, egy az egyben betölthető akár RAM-ba az egész az indító menüjéből.

(#4942) userZ válasza djvoyager (#4938) üzenetére


userZ
tag

A G550 procija (T4200) gyengébb lesz kicsivel, mint a G530-asé (T3400) a notebookchecks.net benchmarklistje szerint. A többi paraméterben valóban jobb lesz, kb azonos áron. Meglátjuk, a gyengébb procit kicsit sajnálom, bár nekem elsősorban irodai alkamazásokhoz (munkára) és netezésre kellene. Semmi játék, hd filmezés, arra ott lesz az asztalim szórakoztató pc központtá alakítva.

Stop the Earth, I want to get off!

(#4943) djvoyager válasza userZ (#4942) üzenetére


djvoyager
tag

A mindennapokban a két processzor gyakorlatilag egyenértékű. A benchmark differencia főleg a processzor sebességéből adódik. A buszoldali sebesség ezt esetenként kompenzálja.
Irodai alkalmazásoknál tuti nem látsz különbséget :) , de vsz. másnál se nagyon.

T3400 vs. T4200
2,16GHz vs. 2.0GHz
667MHz vs. 800MHz
1MB L2 = 1MB L2 cache
65nm vs. 45nm
35W = 35W

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4944) Puma4 válasza djvoyager (#4943) üzenetére


Puma4
tag

Az adatokból azt jól gondolom, hogy a T4200-nak viszont hűvösebben kell működnie?

(#4945) djvoyager válasza Puma4 (#4944) üzenetére


djvoyager
tag

elvileg igen.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4946) Puma4 válasza djvoyager (#4945) üzenetére


Puma4
tag

Köszi, ennek a G550-nek a méretei viszont megleptek, keskenyebb egy centivel mint a 13-as U350.
A G550 318 X 245 X 26.5-36.2mm
U350 328x228x25
Hát hogy fog ezen elférni a numerikus bill...

(#4947) djvoyager válasza Puma4 (#4946) üzenetére


djvoyager
tag

Azért, mert hibásan van megadva a méret ;-)

U350: 328 x 228 x 17~24.9 (mm)
G550: 381 x 245 x 26.5 ~ 36.2 mm

Így már kényelmesen elfér rajta a numerikus rész is.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4948) Puma4 válasza djvoyager (#4947) üzenetére


Puma4
tag

Kár, hogy szóltam, amúgy jobban tetszett... :) - így már nem fér be a táskámba...
Nem tudod véletlenül, hogy az U350-es gép SU3500-as processzort fogadó aljzata alkalmas SU9600-as proci fogadására? Magyarán ha megvennék egy ilyen gépet, és kevésnek bizonyulna a SU3500, lehetne benne cserélni SU9600-ra?

(#4949) djvoyager válasza Puma4 (#4948) üzenetére


djvoyager
tag

Nálunk csak ULV723 és SU2700-es lesz elérhető.
Sajnos még nem láttam, hogy milyen Bios támogatása van, ha nem feljtem el, akkor megnézem.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4950) Puma4 válasza djvoyager (#4949) üzenetére


Puma4
tag

Ha ezt úgy érted, hogy nálunk a Su3500-al sem lesz, akkor kíváncsi leszek, hogy mennyit adnak el belőle, hisz Acer 3810T-t már a SU9400-val is árulják, csak
kár, hogy zörög...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.