Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) pityeszka válasza bolcsodal (#5650) üzenetére


pityeszka
őstag

Lefuttattam egy rövid és egy hosszú öntesztet és semmi hibát nem talált.Nem tudom mifene van.A kondíció továbbra is folyamatosan romlik, már 76%-s!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5652) bolcsodal válasza pityeszka (#5651) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szerintem ha a Seatools nem talál semmit akkor nem lehet túl nagy gond. Elképzelhető, hogy a HDsentinel mutat baromságokat...kérdezz be a topicjába, hátha mondanak valamit rá. :U

Seatools-on belül vannak még tesztek hátha...de szerintem nem lehet súlyos a probléma. :U

They drew first blood....

(#5653) szakmaster


szakmaster
tag

A 3 hete vásárolt Lenovo G550G notebookom múlt héten 2 rövid pittyenés kíséretében ezzel az üzenettel fogadott a gép bekapcsolása után. F1et nyomva ment tovább, Win 7 betöltődött és a gép működik rendesen, semmi gond nincs vele. Ma pedig 1 héttel később megint előjött ugyanez az üzenet. Lehet, hogy hibás a proci? Ha valakinek van valami ötlete, szívesen veszem!

Phoneix Secure Core (tm) NB
Copyright 1985-2007 Phoenix Technologies Ltd

KIWA7 BIOS Version 18CN42 WW (V2 51)
Keyboard BIOS: 18EC 34W (V2 51)
CPU=1 Processors Detected,cores per Processor=2

Pentium Dual Core CPU T4300
3050KB L2 Cache
System BIOS shadowed
Video BIOS shadowed
Fixed Disk 0: ST9320325AS
ATAPI CD-ROM: TSST corp CDDVDW TS-L633B
Mouse initialized
TO2F0: CPUID: 01Failed <-----ez mi???????
Press F1 to resume F2 to Setup

[ Szerkesztve ]

(#5654) Dare


Dare
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni a Lenovo G550A típusú laptopról, sikerült a ventillátor problémát orvosolni? Mert ebben az árkategóriában, szerintem ez egy jól összerakott gép, csak elég sokan panaszkodnak a ventillátorra, és a lenovo oldalán sincs megoldás. Valakinek a bios frissítés megoldotta a gondot, valakinek meg azóta még hangosabb:) Tapasztalatok?

Szerintetek melyik a jobb gép tudás/ár/megbízhatóság szerint? Lenovo G550A: [link]
vagy Acer Aspire 5738G: [link]

A proci ugyan az, a lenovoban nagyobb vinyo és több/ddr3 memoria van, de az acerben meg egy hajszállal jobb videokari található: Acer: Ati 4570 512MB Lenovo: Geforce G 210M
Ha nem félnék a venti problémától biztos, hogy lenovo lenne a befutó, de így nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5655) bolcsodal válasza Dare (#5654) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az Ideapad lenovok minősége szerintem sokat romlott az N200-óta. Amúgy detto a két laptop..amelyikre több garanciát tudsz intézni azt vedd...

They drew first blood....

(#5656) Magnat válasza bolcsodal (#5655) üzenetére


Magnat
veterán

Ami az én kezemben volt G550L érzetre meglepően jól összerakott darabnak tűnt, persze majd az idő eldönti, tényleg így van-e ... ez a venti probléma tényleg gáz, szerencsére amit tesómnak vettem (T3000), az nem csinálja... bár tény, h komolyabb flashes gammák meg tudják fingatni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5657) bolcsodal válasza Magnat (#5656) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én is megfogdostam néhány G550/N500-at és messze nem érik el az N200/C100-as modellek minőségét szerintem...Annak ellenére, hogy fejlettebb hardver van bennük, nekem nem tetszettek...De én elfogult vagyok! :DDD

They drew first blood....

(#5658) Magnat válasza bolcsodal (#5657) üzenetére


Magnat
veterán

A T60-amat azért én sem adnám oda érte... de pont most volt téma a Thinkpad topikban, h sajnos a TP-k sem a régiek már, a T60-am a néha T42P-m mellett szinte FuSi kategória.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5659) bolcsodal válasza Magnat (#5658) üzenetére


bolcsodal
addikt

Na jó, azért egy T60-as nem 100-150K-s kategória.....A mostani, ilyen árú Lenovo-k fröccsöntött műanyag érzetét keltik a korábbi generációhoz képest....

They drew first blood....

(#5660) Magnat válasza bolcsodal (#5659) üzenetére


Magnat
veterán

Újban mondjuk nem és nyilván egy új cumónak is vannak előnyei, de 120-140k-ért ha megnézed,egész jó T61-es konfigokat lehet kapni és nem egy közülük még garis.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5661) g4besz


g4besz
tag

Sziasztok!

Pénteken vásároltam egy Lenovo g550a-t és az eddigi tapasztalataimat megosztanám veletek:
-Külső: látványos, de full műanyag kivitel, igényesen összerakva, nem recseg-ropog, billentyűzet és csuklótámasz kiváló, nekem nagyon kényelmes illetve kézre esik minden,
-Belső: alapjáraton, böngészésnél szinte hangtalan működés, ha elindítok egy COD4-et akkor azért rákapcsol, de messze a tűrhető határ alatt marad a zaj (mondjuk nem tudom ki használ újabb grafkártyát, mondjuk egy GTS260-at, na ha annak a ventije rákapcsol vákuum keletkezik a szobádban... ;) ), melegedés minimális, csak a gép baloldalán érezni, de itt is csak komoly megterhelés után
-Használat: Win7 Home Premium röccenéstelenül fut, nincs 5-10 sec-es várakozási idő stb., nagyon jók a Lenovo gyári szoftverei (pl: OneKey Recovery), COD4, Dead Space közepes és néhány kapcsoló magas beállításánál HD-ban (1366x768) gyönyörűen fut 40+ fps.

Bárkinek bármi kérdése lenne a géppel kapcsolatban, annak szívesen állok rendelkezésére. :K

(#5662) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Lenne egy ilyen masinám:

LENOVO IdeaPad G550L:
Intel Pentium Dual Core T4300 2,1 GHz - 3072MB RAM- 320GB HDD- DVD-RW +/- - 15.6 kijelző- Intel GMA X4500 - LAN: 10/100; Modem: Nem; ; ; - LEN 59-026359; Felbontás: 1366 x 768 (WXGA) 16:9 LED kijelző; Hang: Igen; Memória típusa: DDRIII; Szín: Fekete; Dokkolhatóság: USB porton; - DOS - 2.7 - 6 cella - 2év - Wlan - Webkamera - LEN 59-026359

Kb. fél éve használom már és teljesen megvagyok vele elégedve. Viszont lenne egy problémám vala méghozzá a touchpaddal. Lehet én nem állítottam be jól, de húzom rajta az újjam elengedés nélkül és csinál olyat, hogy kijelöl mindig. Ez számomra nagyon idegesítő. Mitől lehet ez? Én állítottam be rosszul? Vagy másnál is ilyen?
Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5663) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok,tavaj májusba lett vetünk egy Lenovo NS75PHV N50/T34 notit az egyik elekronikai áruházban.Most garit szeretnék hozzá venni akkor ehhez a készülékhez is tudok gari kiterjesztést vásárolni?Mert úgy halottam ,hogy nem minden lenovo notihoz lehet + garancia kiterjesztést venni.

(#5664) g4besz válasza qwertly (#5663) üzenetére


g4besz
tag

Szia!
Ebben a hozzászólásban benne van az infó: [link]

(#5665) qwertly válasza g4besz (#5664) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,köszi a linket csak egy kicsit elvoltam bizonytalanodva mert bementem egy boltba és mondtam,hogy mi a gondom és amikor közöltem,hogy hol is vettem a gépet.A válasz az volt nézzek utána mert nem mindegyik importöl által behozott gépre működik a garancia.Ez igaz vagy csak a eladó nem volt tisztába a dolgokkal?

(#5666) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

Lenovo 3000 N500(4233-38G) laptopomra most tettem új XP-t(32bit).

addig eljutottam, hogy a WIFI drivert megtaláltam és feltettem. ez rendben is működik. de a többit nem sikerül kiguberálnom.(audio, vga, ethernet, stb):

illetve nem akarok rosszat feltenni és teleszemetelni a friss rendszer.

tudnátok segíteni, hogy konkrétan miket tegyek fel még?

szerk: az Update Utility nem ad ki konkrét drivert, csak azt, hogy mihez kell telepíteni még.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5667) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5666) üzenetére


bolcsodal
addikt

Tedd fel a SystemUpdate progit..leszed mindent...még BIOS frissítést is ha van.

Vagy inkább a Thinkvantage Toolbox-ot: [link]

They drew first blood....

(#5668) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5667) üzenetére


AXisBOLD
addikt

feltettem.

mit kell csinálni, hogy elkezdje a mutatványt?

Aurea mediocritas

(#5669) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5668) üzenetére


bolcsodal
addikt

Valami "Update system/drivers" menüpontot keresgéljél, elég intuitív, nem lehet eltéveszteni (mindenhová felkiáltójeleket pakol, ahol valami nem kóser)...remélhetőleg akkor elindítja a megfelelő alkalmazást és leszedi a drivereket...

Mondjuk nekem a lenovo-s VGA drverrel BSOD ment Google Earth alatt...néha Diablo2 alatt is...így rákerestem a legfrissebb Intel driverre.. :U

They drew first blood....

(#5670) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5669) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

keresem azt a fránya gombot.

én is intelről szeretném leszedni, de rohadtul nem találok semmit :W

nincs egyszerűen GMA 4500M driver sehol az intel oldalán :F.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5671) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5669) üzenetére


AXisBOLD
addikt

semmi ilyen nincs.

megtalálja a 8 nem telepített drivert, de csak az van mellettük, hogy reinstall. ha arra kattintok, akkor meg kihozza az eszközkezelőt...ennyi. :(((

szerk: megpróbálom majd a ThinkVantage System Update -el, csak most asszony elmarta :)

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5672) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5671) üzenetére


bolcsodal
addikt

Lehet tényleg kell hozzá progi: [link]

Próbáld meg ezt is telepíteni.

Egyébként a lenovo honlapról egyenként letölthetőek a driverek. Be kell írni a típusszámát a notinak...

Szerk: Látom megtaláltad te is...azzal menni fog szerintem. A Toolbox is csak hivatkozik erre progira valószínűleg...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5673) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5672) üzenetére


AXisBOLD
addikt

fel is dobott mindent, csak valami PCI Device nincs meg és nincs hang, szal az a hangkártya lesz. ezt meg se találta a System Update, ezért nekem kell összemaszekolnom, de persze nem tudom hogy mit kell feltenni :C.

ja és a Flas Bios frissítést se tettem fel, mert nem mertem, de ez nem is lényeg.

(gyorsan elfutottam bátyámékhoz is hogy oda is feltegyem a System Update progi Win7-es verzióját, de nem talált semmilyen hiányzó összetevőt, így továbbra sincs Win7 alatt wifi, de már megbeszéltem, hogy felteszem az XP-t oda is.)

nincs tipped hogy milyen hangkártya driver kellhet neki?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5674) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5672) üzenetére


AXisBOLD
addikt

tökjó, kiválasztottam a laptop pontos típusát, és kiválasztottam INNEN a Conexant Audio Drivert, de miután telepítettem nem történt semmi :C.

ha meg onnan indítom el, ahova a telepítő fileket másolta, akkor azt írja hogy nincs a driverhez tartozó hardver a gépben... :F mi a f@sz baja van ennek?

Aurea mediocritas

(#5675) McKane válasza AXisBOLD (#5674) üzenetére


McKane
senior tag

mert miután telepítetted azt a fájlt amit leszedtél a lenovo oldalról, létrejött egy mappa a C: meghajtón Drivers néven.. oda csomagolta ki a drivert.. onnan kell feltelepítened.

(#5676) AXisBOLD válasza McKane (#5675) üzenetére


AXisBOLD
addikt

futtassam rendszergazdaként? vagy mindegy neki?

szerk: nem tudom úgy futtatni, jelszót kér...nem vágom hogy kell.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5677) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5674) üzenetére


bolcsodal
addikt

Everest-tel nem tudod megnézni az alaplap pontos típusát? BIOS-ban/eszközkezelőben nincs kikapcsolva a hangkari?

Intel chipset driver felment rá rendesen?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5678) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5677) üzenetére


AXisBOLD
addikt

eszközkezelőben nincs, bios-ban nem tudom, de eddig nem volt, elállítódhatott?

hát elindítottam a System Update progit és ott nem néztem hogy felteszi-e azt is. most leszedtem EZT, de telepítés után semmi újraindítás vagy valami jel hogy fent van.

melyik everestet szedjem le?

Aurea mediocritas

(#5679) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

na, ez mond nektek valamit?:

Aurea mediocritas

(#5680) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5679) üzenetére


bolcsodal
addikt

Intel hangkártya...a chipset driver után sincs hang? Ha ezt látja az everest akkor fent van a driver is....

They drew first blood....

(#5681) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5679) üzenetére


bolcsodal
addikt

Innen töltsd inkább: [link]

They drew first blood....

(#5682) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5680) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, már sikerült McKane kolléga segítségével.

ebben a sorrendben: feltettem erről: (http://icrontic.com/uploads/2008/11/mskb888111-uaa.zip) az XPSP2.exe cuccost, újraindítottam, eszközkezelőben feltettem a lenovo-s Conexant audio drivert(ez előtt a nagy kapkodásban felment egy Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio nevű dolog is, de hagytam mert nem írt ki hibát. aztán feltettem a Conexant modem drivert is, szintén a lenovo oldaláról, hogy minden klappoljon.

neked is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5683) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#5682) üzenetére


AXisBOLD
addikt

elvesztettük :O

leállítottam a gépet, aztán indítás után a hardver telepítése ablak fogadott... :F a Conex audio meg felkiáltójeles volt az eszközkezelőben és nem megfelelő működést írt, de még volt hang. leszedtem és újraindítottam.

most meg ez van:

megemelem a kalapom, ha valaki elmondja mi van itt :W

Aurea mediocritas

(#5684) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5683) üzenetére


bolcsodal
addikt

Próbáld meg a legfrissebb verziót feltenni (9.​1.​1.​1025) [link]

Mivel az ICH9 déli hídra hivatkozik az audio kodek esetében, szerintem nem kell hozzá külön driver, csak a chipset driver...

Egyébként meg elképzelhető, hogy a HDMI hangkimenetét le kellene tiltani (vagy egyszerűen csak átállítani) eszközkezelőben és akkor menne normál hangkimenet. Én már jártam így a Radeon VGA-val...Ha engedélyezve van, akkor azt állítja be default hangkimenetnek a windows és a hangszórók elnémulnak... :U Én folyamatosan tiltom eszközkezelőből...

They drew first blood....

(#5685) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5684) üzenetére


AXisBOLD
addikt

felteszem, köszi.

az utóbbi viszont biztos nem áll fent nálam, mert mikor nincs hang, akkor a tálcáról is eltűnik a kis hangszóró, szóval akkor tényleg semmi hang nincs.

Aurea mediocritas

(#5686) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5684) üzenetére


AXisBOLD
addikt

felraktam, de semmi :(

feltettem megint a Connex-et és a másik audio device-t letiltottam, így van hang.

de most meg valami hibaablakot dob fel leállításnál :C

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5687) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#5686) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jo, úgy néz ki egyszeri volt, de már nem reménykedek :).

Aurea mediocritas

(#5688) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv megint.

az én N500-asomon(4233-38G) most minden rendben van az XP-vel. ennek örömére bátyámék N500-asára(4233-5FG) is fel akartam tenni, amin eredetileg Vista(32) volt, most meg 7(32) van. de az XP telepítő kb 3-4 perc után kékhalálozik. 3x próbáltam, de mindig ugyan az.

hallottam valamit, hogy Vistás gépekre nehezen megy fel az XP, mondjuk ez eredetileg meg DOS licens-es.

fel tudom dobni rá valahogy az XP-t, és egyáltalán ez a kékhalál mitől lehet?

Aurea mediocritas

(#5689) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5688) üzenetére


bolcsodal
addikt

A BIOS-ban kapcsold ki a HDD AHCI módot, kapcsold át IDE módba, vagy AHCI:disabled-re..! ;) Később Xp alatt be lehet majd trükközni ha kellene..

Szerintem.... :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5690) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5689) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszönet.

már itthon vagyok, de mihamarabb kipróbálom.

Aurea mediocritas

(#5691) perempe


perempe
addikt

Nem vagyon megelégedve a 80 gigás FUJITSU MHV2080BH-val (N100). Milyenre érdemes cserélni? WD?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#5692) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5689) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hazahoztam a gépüket és nálam tökéletesen megy a wifi Win7 alól, úgyhogy nincs szükség az XP-re.(ezt korábban is megtehettem volna :W)

tehát a router rossz, vagy a hálózati beállítás, amit meg nem tudok megváltoztatni, mert nem tudok belépni a routerbe(ahogy már írtam). most már a szolgáltatón a sor :).

Aurea mediocritas

(#5693) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5692) üzenetére


bolcsodal
addikt

Zsír...akkor nem kell Xp-t húzni a gépre...Az AHCI be volt kapcsolva? Csak, hogy jól tippeltem-e a BSOD miatt... :U

They drew first blood....

(#5694) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5693) üzenetére


AXisBOLD
addikt

azt meg se néztem :D

Aurea mediocritas

(#5695) perempe válasza perempe (#5691) üzenetére


perempe
addikt

[link]
Maximum Speed: 38.8 MB/sec
Access Time: 18.3 ms

A HD Tune weblapján is hasonlóan pocsékul szerepel.
[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#5696) bolcsodal válasza perempe (#5695) üzenetére


bolcsodal
addikt

8MB block size mellett?

They drew first blood....

(#5697) perempe válasza bolcsodal (#5696) üzenetére


perempe
addikt

?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#5698) bolcsodal válasza perempe (#5697) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem mindegy, hogy milyen block size mellett futtatod a tesztet. Kicsi fájloknál lassabb minden vinyó. Próbáld mega legnagyobb 8MB-os block size beállítást (beállítások között megtalálod).

They drew first blood....

(#5699) perempe válasza bolcsodal (#5698) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm, majd kipróbálom úgy is.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#5700) McKane


McKane
senior tag

sziasztok!

szerintetek ez a VGA hőfok normális netezés mellett? semmi 3D-s alkalmazást nem futtattam,csak az Explorert :D .. rendszer Windows XP SP3-al. (a GMCH1 értéket nézzétek. elméletileg ez az integrált GMA x3100 hőfoka.. )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.