Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Szólista válasza ArrayOfLilly (#5400) üzenetére


Szólista
senior tag

Köszi,én is ezeket találtam. :R Elnéztem,sajna nincs magyar nyelvü használati kézikönyv.Így macerás lesz a srácnak mire rájön mi merre. :(

Nem vagyok normális. Na és?!

(#5402) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

lenovo 3000 n500 notebookomon elszállt a bluetooth software. eddig nem is hiányzott, de most fontos lenne, mert egy telefont csak így tudnék csatlakoztatni.

hogyan lehetne életre kelteni?

Aurea mediocritas

(#5403) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Sajna egy korábbi kérdésemre (#5314) nem érkezett semmi tanács... A hozzászólás vírus része azóta már megoldódott, de a WIN 7-el kapcsolatban még mindig tanácstalan vagyok...

A gépem: Lenovo 3000 N200 0769-B8G, vagy más néven TY2B8H

Kérdések:
- nem tudom, hogy mennyire működne a Win7 a gépemen?
- miden driver lenne-e hozzá meg ilynek...
- Hallottam rém híreket is... pl.: a WIN7 tönkre rakta az aksit... ezek igazak lehetnek?

Ha valaki használ Win7-et hasonló Lenovón légyszi, írd meg a tapasztalatokat! Illetve annyi is elég lenne, hogy hol találhatok infót a kompatibilitásról/ win7 installról ...stb. (infó lehet angol is).

Előre is nagyon köszi!

Üdv: Antilhu

(#5404) McKane válasza Antilhu (#5403) üzenetére


McKane
senior tag

hello!

nekem egy lenovo 3000n200 0769-EPG van.
kicsit más lehet mint a tied,de szerintem sokmindenben nem térhet el.
-nekem intel gma x3100 van a gépben VGA téren: alapból felismerte,drivert is adott,bár nem a legújabbat. ezért tanácsos az intel oldalát böngészni.
- ujjlenyomat-olvasóhoz a win7 topicban kértem segítséget,de a napokban szedett le uj drivert a windows update. (authentec cucc)
- hang, alap driver van, de a realtek (nekem legalábbis) oldalán érdemes meglátogatni.
-bluetooth, usb, -> alap driver amit ad a win7.
- memórikari olvasó -> az első windows update után tökéletes.
-tapipad: ps/2-es ismeri fel,használható , de nincs lapozás,ellenben van synaptics driver a synaptics oldalán,azzal már minden OK.

tapasztalat a windows 7 -el:
-bár nem mérvadó,de 3,0-ás élményindex, a fifa 10 Vistán 800x600-ban legalapabb beállításokkal szaggatott, itt windows 7 -en, 1024x768, közepes grafikán szépen megy,fél óra után szaggat egy kicsit.
-tovább bírja akksiról mint vista alatt. ezért plusz egy pont a 7-nek. :K

ha további kérdésed,van nyugodtan írj,akár privátot!
Üdvözlettel: McKane

UI.: ja és legális windows 7 home premium van..

(#5405) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#5402) üzenetére


AXisBOLD
addikt

megoldottam.

akinek kell az Innen tud leszedni drivereket és ITT a Bluetooth XP alá.

Aurea mediocritas

(#5406) gabbe22


gabbe22
csendes tag

Sziasztok !

Tudom kicsit eretnekség megemlítenem, hogy ASUS K50IN SLX157L laptopot szerettem volna vásárolni...de nem kapok sehol.
A Laptopszalonnál akadtam rá két LENOVO gépre amik a paraméterek alapján színpatikusak:

[link]

illetve

[link]

Szeretném kikérni a véleményteket, hogy érdemes / szabad ilyen gépben gondolkodni?
Esetleg mennyire tudjátok ajánlani, vagy helyettük mit ajánlanátok ??

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5407) papeti01 válasza djvoyager (#5389) üzenetére


papeti01
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítséget!
Még az lenne a kérdésem, hogy a Lenovo G550 az világgaranciás, vagy csak Magyarországon él a garancia?
Illetve itt elakadtam a regisztrációnál: [link] hol találom a "service activation code-ot?

előre is köszi!
P.

#proudfather

(#5408) Woodslave


Woodslave
nagyúr

lenovo n200 0769 gépem van, korábban xp, most vista ultimate.

A problémám, hogy a telefonokat (samsung j-700, nokia 3110c) látja a gép, de file-okat nem tudok pakolni mint korábban, nem jelenik meg a saját gépben.

igyekeztem letölteni mindent, de az eszközkezelőben még van egy alapvető rendszereszköz amihez nincs driver, két bluetooth peripheral device (ezek lennének a telók? :F ) meg egy hálózati vezérlő.

emlékszem volt valami progi a lenovo honlapon ami automatikusan keresett drivereket, de most nem találom.

Mit csináljak

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5409) Gondwana


Gondwana
addikt

Sziasztok!
Szomszéd áthozta a Lenovo 3000N200-át, hogy kezdjek vele valamit, mert egyszer csak ilyen lett a képe. Már BIOSban a szöveges képernyő is ilyen szétcsúszott, a VGA kimenet pedig nem hajlandó semmilyen jelet kiadni.
0769K6G, kb. 5 órát tartott szétkapni (ami a családban levő T60, X31, X32, T42-höz képest eszméletlenül rossz konstrukciót jelent, részvétem mindenkinek, akinek Lenovo 3000-t kellett valaha is szervizelnie) és meglátni, hogy a Geforce7300GO és a hűtője között egyáltalán nem volt semmi hővezető anyag. Gyorsan átfutva a fórumot nem találtam hasonlót - vagy csak rosszul kerestem. Van valakinek tapasztalata hasonlóval? Mi lett a gyógymód? A tulajnak az Albacomp 135.000HUF árajánlatot adott, mondván, alaplapcsere kell. Azt én is mondtam neki, hogy ennyiért gépcserével, hasonló paraméterlistás T61-et kap, még érvényes garanciával.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5410) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

lenovo 3000 N500(még mindig), ki akarom tisztítani, de nem tudom leszedni az alján a takarólemezeket. még a csavarokat se sikerül mind kiszedni. a hűtés fölöttieket kiszedtem, de a lemez meg se moccan, mintha még mindig tartaná valami.

segítsetek, mit csinálok rosszul?

Aurea mediocritas

(#5411) Gondwana válasza AXisBOLD (#5410) üzenetére


Gondwana
addikt

Ezt ismered?
(Egyébként a LenovoServiceTrainings.com-on a szétszenvedett 0769-esre nem nagyon hasonlít az N200 leírása)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5412) AXisBOLD válasza Gondwana (#5411) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem jön be a link :(

de ami most a szétszerelésnél fontosabb: Win7-et akarom feltenni. minden probléma nélkül felmegy rá?

Aurea mediocritas

(#5413) bolcsodal válasza Gondwana (#5409) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hülye kérdés, de a kijelző panel épségben van? Mintha ráültek volna... :Y

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5414) Gondwana válasza bolcsodal (#5413) üzenetére


Gondwana
addikt

A panel ép, az Ubuntu háttér gradiensei esnek így szét. BIOSban látszik igazán, hogy olyan, mintha a RAMDAC meg lenne sütve.

AXisBOLD: bekerült pár felesleges karakter a linkbe, bocs.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5415) AXisBOLD válasza Gondwana (#5414) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

Aurea mediocritas

(#5416) bolcsodal válasza Gondwana (#5414) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha integrált VGA, akkor tényleg bukó a lap.... :(

They drew first blood....

(#5417) P100


P100
senior tag

Sziasztok,

Van valakinek LENOVO IdeaPad G550L 59-027331 laptopja? Pont erre a típusra lennék kíváncsi. Akinek ilyen van, tudna róla véleményt mondani? Mennyire masszív, megbízható, stb... Ne a felső kategóriával hasonlítsátok össze, hanem a hozzá hasonló notikkal.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#5418) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Bocs a belekotyogásért, Lenovo 3000 N200-hoz lenne szükségem ventilátorra, tudja esetleg valaki, hogy hol lehet beszerezni, vagy milyen más típusoké azonos?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5419) P100 válasza P100 (#5417) üzenetére


P100
senior tag

Na az enyémre senki? :)

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#5420) Gondwana válasza hcl (#5418) üzenetére


Gondwana
addikt

Milyen baja van a ventillátorodnak? (csak azért kérdezem, mert, az az N200-as, ami itt van nálam, szétkapva, zajongott, mint egy traktor. A ventillátorházat 3 csavar fogta, meg a kábelcsatlakozás, ezeket kikaptam, a ház szétjött, miután a 4 pirinyó phillipscsavart kiszedtem, a forgórészt CSAK a mágnenes tér tartja a tengelyen, lekaptam, végigkentem a tengelyt kicsit minőségesebb lítiumzsírral, összeraktam, azóta csak a levegőkavarás hangja sipít, külön csörgés-zörgés már nincs)
A hol-ra a válasz: ha nem sikerül ehhez a géphez normális áron grafikai modult találni, alkatrészenként eladó lesz - Budapesten

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5421) LionDaddy


LionDaddy
csendes tag

Sziasztok !

Laptopvásárlás előtt nézelődtem a neten.
Nagyon sok gépet végigböngésztem, de a keret ( max. 150k ) meghatározza a mozgáskört.
Amit kinéztem, az
EZ

Az egyetlen dolog, ami kicsit elbizonytalanít, hogy olvastam ennél a típusnál hűtési és
ventillátor működési problémákról.

Meg tudnátok erősíteni ill. cáfolni a kétkedésemet?

Kérdésem lenne még, hogy WIN7 hogy fut rajta, driverek, stb okozott-e gondot valakinek?

Előre is köszi a választ.

"Az ég kék, a fű zöld, a nők titkolóznak." Joe Hallenbeck - The Last Boy Scout

(#5422) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok! Van egy Lenovo 3000 N200 notim. Októberben volt egy éves. Az lenne a problémém, hogy állandóan túlmelegszik és kikapcsol. Everest-tel nézem a hőfokokat és a proci felmegy 94-95 fokra aztán kikapcsol (Gondolom a védelem miatt). Állandóan leáll. Pedig semmilyen komoly program nem fut a háttérben. Nagyon meg vagyok vele elégedve a win7 csak úgy repül rajta, de egyszerűen tanácstalan vagyok. Például az élményindexet sem tudom lefuttatni rajta mert azalatt is kikapcsol. :W Valami ötlet esetleg? Köszönöm szépen a válaszokat.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5423) bolcsodal válasza SpongyaBob (#5422) üzenetére


bolcsodal
addikt

Pucold ki! :U

They drew first blood....

(#5424) SpongyaBob válasza bolcsodal (#5423) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ezalatt mit értesz? Nem hiszem, hogy koszos lenne nincsen folyamatos használatban, és a táskájában tartom amikor nem használom...

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5425) bolcsodal válasza SpongyaBob (#5424) üzenetére


bolcsodal
addikt

A ventillátorházba fújj be sűrített levegővel. Valmint, amikor használod hagyd szabadon az alsó beömlőnyílást, ahonnan a friss levegőt szívja. Pokrócra, vastag ruhára nem érdemes tenni a notit, mert nem szellőzik rendesen. Sajnos az N200-on nincs oldalsó beszívónyílás, csak a helye...

Ha full teker a venti és mégis ilyen meleg, akkor szervíz. Újra kéne pasztázni a CPU hűtőt esetleg...

Egyébként van benne diszkrét VGA? Mert lehet amiatt melegedik túl (Mondjuk GS8400M?).

They drew first blood....

(#5426) SpongyaBob válasza bolcsodal (#5425) üzenetére


SpongyaBob
veterán

ááá csak egy Intel X3100-as van benne. Megpróbálkozom azzal amit mondtál. Köszi!

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5427) McKane válasza bolcsodal (#5425) üzenetére


McKane
senior tag

"Sajnos az N200-on nincs oldalsó beszívónyílás, csak a helye..."

pusztán kíváncsiságból kérdezem: nem tudom nektek van-e de a hátulján van egy szellőzőnyílás-szerűség (az adapter mellett) és ott van van valami átlátszó műanyag a rácsok között..
azt nem lehet kiszedni onnan,és akkor kevesebbszer kapcsolna be a ventillátor..

de csak csupán a kíváncsiság kérdezi belőlem

üdv.: McKane

(#5428) bolcsodal válasza McKane (#5427) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én sem értem miért van ott fekete műanyag. Talán a diszkrét VGA-s modellekenél onnan is szív, vagy fúj. Az integráltaknál meg bőven jó így is. :U

They drew first blood....

(#5429) Kephamos


Kephamos
addikt

Feltettem egy XP-t, és nem tudom felrakni sem a Wireless driverjét, sem a videókártyáét. Mi a teendő? Leszedtem az intel honlapról a drivereket, aztán hozzáadogadtam, mindent, ahogy kell, de ez a kettő nem akarja az igazságot...

(#5430) Kephamos válasza Kephamos (#5429) üzenetére


Kephamos
addikt

Már csak a hanggal van gond. Leszedtem a lenovo honlapjáról a megfelől fájlt. Feltelepítettem, beadtam neki, de továbbra sincs telepítve azt írja. Szedtem a reltech honlapjáról telepítőt, az meg kb 90%-nál megáll és kilép.

(#5431) bolcsodal válasza Kephamos (#5430) üzenetére


bolcsodal
addikt

System update? Gondolom a windows update felejtős! ;]

They drew first blood....

(#5432) Kephamos válasza bolcsodal (#5431) üzenetére


Kephamos
addikt

Azt merre találom ebben a rakás sz@rban? (XP)

(#5433) bolcsodal válasza Kephamos (#5432) üzenetére


bolcsodal
addikt

A Lenovo oldaláról tudod letölteni: [link]

They drew first blood....

(#5434) McKane válasza bolcsodal (#5428) üzenetére


McKane
senior tag

csupán azért kérdezem,mert mostanság eléggé hangoskodik a ventillátor..
lehet hogy elkélne egy venti-portörlés ?
csak azért,mert akkor talán kevesebbszer kapcsolna be a venti,meg dizájnosabb is lenne.. :D
már egy éves, szal a garancia már lejárt.

de akárhogyis, eddig ez a Lenovo nálam túlteljesített.. eddigi notijaimnak a gariidőn belül mindig előjött valami hardveres probléma.. :U

Üdv.: McKane

(#5435) bolcsodal válasza McKane (#5434) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha ki tudod szedni a takarólemezt szólj! :U

They drew first blood....

(#5436) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Windows 7nél hogy lehet megoldani, hogy ne legyen hangos beep amikor merül a gép? Megnéztem a Vistás módszert, de ha a Hang/Hangszórók/Jelszinteknél leveszem 0-ra, akkor semminek sincs hangja, ilyen külön PC.-speakert meg nem találok

[ Szerkesztve ]

(#5437) McKane válasza bolcsodal (#5435) üzenetére


McKane
senior tag

Te leszel az első aki tudomást szerez róla.. :DD :K

(#5438) P100 válasza petyus_ (#5436) üzenetére


P100
senior tag

Gondolom vezérlőpult --> hang --> hangok.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#5439) petyus_ válasza P100 (#5438) üzenetére


petyus_
senior tag

Azért ennyire hülye nem vagyok... :) Ott csak a "Windows-hangokat" lehet állítgatni, erre nincs hatással.

(#5440) tbucsesz


tbucsesz
csendes tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm vett egy Ideapad U350 az SU4100-as procival és Win7-el. A probléma a bluetooth-al van. Látja a készüléket, amit csatlakoztatni akarok, de nem tudok adatot sem küldeni, sem fogadni. A drivert újra telepítettem, a szerviz kicserélte a bluetoth modult, de nem az volt a hibás, mert a probléma továbbra is fennáll. Pl. Nokia 5800-nál ezt csinálja:
csatlakozáskor elkezdi telepíteni az eszközt, majd 2db drivert nem talál. A Nokia szoftverei telepítve vannak, mégis ez a hiba (ez egyébként a bluetoth-nál nem feltétel, tudtommal enélkül is működnie kéne). Van valami ötletetek?

(#5441) Dashes válasza petyus_ (#5436) üzenetére


Dashes
őstag

Pedig ott kéne lennie. Driver?

(#5442) petyus_ válasza Dashes (#5441) üzenetére


petyus_
senior tag

Hát nekem nincs. Akkor valszeg a driverrel lesz a gondom, nem is raktam fel, mivel a Win 7 telepítése után minden működött rendesen. Viszont most nézegettem a honlapot, és csak ezt a system update-et találtam Win7hez. ott viszont csak egy Toolboxot tudok letölteni, amivel megint nem tudtam sokat kezdeni. Akkor a drivert honnan tudom leszedni?

(#5443) petyus_ válasza petyus_ (#5442) üzenetére


petyus_
senior tag

Esetleg a Vista driverrel kéne próbálkoznom? Most el kezdtem tölteni, kicsit csodálkoztam, hogy 127MB (az XP-s 12MB-jával szemben...), remélem ezzel jó lesz.

(#5444) petyus_ válasza petyus_ (#5443) üzenetére


petyus_
senior tag

Felraktam ezt a Vistás drivert, ezzel sem lett jó... Valami ötlet?

(#5445) petyus_ válasza petyus_ (#5444) üzenetére


petyus_
senior tag

újratelepítés után jó lett.

:R

(#5446) McKane


McKane
senior tag

azt nem tudja valaki nekem megmondani, hogy a Lenovo3000 N200( típus: L3YT264)
ki a monitor gyártója, vagy van -e illesztőprogram rá? a windowsosén kívül..

(#5447) Chaser


Chaser
titán

Lenovo G550L-ről érdeklődnék -T4200, 3gb ddr3, 320gb hdd, x4500hd, stb-, láttam tavaly többen is vettek Ha valaki esetleg benéz ide, milyen jó/rossz tapasztalatokkal gazdagodott azóta?
+ gari vásárlása is érdekelne, lehet 3 évre bővíteni, de a lenovo oldalán nem tudtam kisakkozni hogyan/mennyiért, elvileg ha van serial szám stb, akkor ad rá ajánlatot.
720/1080p filmekkel hogy boldogul a gép? Fűt-fát olvasni erről. Mennyire melegednek benne az alkatrészek? Milyen hangos..ez talán a legfontosabb. Cpu 45nm, chipset 65, ram ddr3, elég EE cucc feelingje van számomra. Esetleg fogyasztásmérővel nézte-e valaki net, film, stb alatt?
Előre is köszönöm :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5448) Chaser


Chaser
titán

Olyan apróságok érdekelnének még, hogy hdd-hez esetlegesen könnyen hozzá lehet-e férni, nem olyan helyen van ami garvesztéssel járna?
A garancia az világ gari rá, vagy csak magyar? HP az elsődleges kiszemeltem, annál világ gari van.
Ha valaki esetleg szétkapta szívesen vennék képeket is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5449) Dashes válasza Chaser (#5447) üzenetére


Dashes
őstag

HD filmek mennek, 1080p-vel nem nagyon próbálkoztam. HDD néha 50-55 fokos, többivel nincs gond. Venti csak időközönként kapcsol be, de akkor sem hangos szvsz. HDD könnyen cserélhető, nem jár garanciavesztéssel.

[ Szerkesztve ]

(#5450) Chaser válasza Dashes (#5449) üzenetére


Chaser
titán

Köszi :R HDD/ODD/ram gyártóját/típusát meg tudod adni? Mióta használod a gépet, van-e valahol anyagfáradás? Esetleg cpuz által mért idle és load cpu feszeket is megadhatod, jó lenne minél több info :B
És gamek..ha esetleg szoktál játszani és esetleg köztün van NFS MW és Flatout2, azok érdekelnének mennyire bírkózik meg velük a gép?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.