Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) djvoyager válasza Mirk Tamás (#4199) üzenetére


djvoyager
tag

Kinéztem a Lenovo n500 NS738HV

-Mennyit bír akksiról?
Max olyan 4 óra körül. Részletesen itt

-Mennyire hangos a gép? (internetezésnél, és max terhelésnél:pl: játék)
Teljesen átlagos .. a dvd-re panaszkodtak páran, hogy kicsit hangos, amikor pörgeti.

-Ha jól tudom a videokártyája integrált (GMA 4500 MHD)
4500MHD-s modell nincsen Mo.-n forgalomban: Lásd itt

-Olvastam, hogy HDTV-zéskor becsíkozódik,
Elvileg bírja a nagyfelbontású anyagokat.

-Olvastam, hogy a kék LED-ek nagyon erősek és zavaróak. Igaz?
Elsőre szokatlan, később nem zavaró.

-Ha jól olvasom egy kis hozzáértéssel lehet rá xp-t rakni.
Mostmár teljes támogatása van az XP-nek, és megfelelően működik.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4202) sfefe válasza djvoyager (#4201) üzenetére


sfefe
őstag

Es mi a kulonbseg az M es az MHD kozott? Csak nem az, hogy az MHD-s az HD tamogatasu?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4203) djvoyager válasza sfefe (#4202) üzenetére


djvoyager
tag

Az MHD változat támogat pár dolgot, amit a sima nem:

- támogatja a hardveres MPEG 2 ás VC1 video kódolást
- támogatja az Intel Clear video technológiát (HD DVD és Blueray támogatás)
- támogatja a HD post processing szolgáltatást

Részletesen: itt

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4204) petikeke


petikeke
tag

Valaki tudja, hogy lehetne használni a Lenovo Care gombocskát? Nekem sehogy se akar bejönni (se Vista alatt, se a gép beindításakor). Ha vhogy működésre lehet bírni, én is tölthetek rá HDD képet? (Ha igen, akkor hogyan kell?)
Másik kérdésem, hogy Media Player Classic Hometheater-t használok filmnézésre, valahogy be lehet állítani a hardware-s videógyorsítást vagy erre más progit kell használnom? (Nem szívesen térnék át másra)

Ui.: N500 NS738HV laptopom van.

OnePlus 7t

(#4205) petikeke válasza Mirk Tamás (#4199) üzenetére


petikeke
tag

-Mennyit bír akksiról?
Simán megnézek rajta 2 filmet (persze minden minimumom)
-Mi a különbség a dual-core és a core2duo között? Mennyivel gyorsabb?
A Dual-core proci a Core 2 Dou butított testvére, pontos adatokat nem tudok, de talán valamelyik PH tesztben olyan 5-10%-t mértek ki, ha jól emlékszem (ne kövezzetek meg ezért ha nem így van :) )
-Olvastam, hogy HDTV-zéskor becsíkozódik, mert nem bírja a processzor, ha ACHI módban van. És ha IDE-re állítom? Tehát: Használható e a HDMI kimenete tv-zésre...? Használja valaki erre a célra?
Nálam nem volt gond ezzel :)

OnePlus 7t

(#4206) djvoyager válasza petikeke (#4204) üzenetére


djvoyager
tag

A Lenovo Care gomb akkor működik, ha a gyári image-el van telepítve.
Ekkor van egy Recovery partíciót, és a gomb megnyomására futattja a Rescue&Recovery szoftvert.
Ez a szoftver külön is letölthető a Lenovo supportról.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4207) mrlan


mrlan
tag

Miért van az hogy néhány játéknál becsíkozódik a kép? :F (szerintem leáll a hűtőventi azért csinája mert nem forog csak nagyritkán)

Mr. LAN

(#4208) mrlan válasza mrlan (#4207) üzenetére


mrlan
tag

jaaa Lenovo 3000 N200-ról van szó :R

Mr. LAN

(#4209) Otisz válasza mrlan (#4207) üzenetére


Otisz
őstag

Én első körben egy egyszerű driver reinstallban gondolkodnék.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4210) djvoyager válasza mrlan (#4207) üzenetére


djvoyager
tag

A ventillátor csak akkor pörög, ha nagyon muszáj. :-) Ha a hőmérséklet nem indokolja, akkor nem megy feleslegesen.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4211) mrlan válasza djvoyager (#4210) üzenetére


mrlan
tag

igen de az azért nem normális hogy hagyja túlmelegedni... :U milyen driver-el próbálkozzak? :F

Mr. LAN

(#4212) Paladin1492

Sziasztok!

Tudna valaki mondani egy boltot itt pesten, ahol tudok venni egy ventillátort az N200-as notiba? Vagy úgy két napja hangos lett.Szét szedtem,ki pucoltam de még így is zajos.Olyan hely kellene ahol kapok is.Előre is köszönöm. :R

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#4213) Xtlight


Xtlight
csendes tag

Tud valaki 3000 N200-hoz olyan magyar billentyűzetet, amiben a Home és az End külön gombon van, nem Fn+PgUp/PgDn-on? Nagyon jó a gép, imádom, a hasonló paraméterekkel rendelkező Dell D830-amat simán veri teljesítményben, de egyszerűen képtelen vagyok ezzel a kiosztással dolgozni rajta.

(#4214) Otisz válasza mrlan (#4211) üzenetére


Otisz
őstag

Ugyanazzal, ami fent volt, vagy nézd meg mi a legújabb hozzávaló a Lenovo honlapján.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4215) mrlan válasza Otisz (#4214) üzenetére


mrlan
tag

De mi a neve a venti drivernek??? :Y

Mr. LAN

(#4216) Otisz válasza mrlan (#4215) üzenetére


Otisz
őstag

Án a videokártya driverre gondoltam, hátha az kavar be.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4217) Otisz válasza Otisz (#4216) üzenetére


Otisz
őstag

Fene a német billentyűzetet...Án helyett Én-t akaratam írni...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4218) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!
Egyszeru user vagyok ami a gepeket illeti, szoval kerlek titeket ugy fogalmazzatok majd :] Szoval! Itt van elottem egy N500. Szeretnek ra Wint tenni, berakom neki a cdt, de csak azt hajlando kiirni, hogy missing opsystem.
Hogy vegyem ra, hogy bootoljon cederol?
PS.: Nyomkodom neki a care gombot, de leszarja.

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#4219) piqla válasza piqla (#4218) üzenetére


piqla
őstag

No, hat elkezdtem telepiteni, aztan meglatjuk, hogyan tovabb...

Szereted az állatokat?

(#4220) Otisz válasza piqla (#4218) üzenetére


Otisz
őstag

Elindításkor nyomj F1-et, és a Biosban állítsd be, hogy optikai meghajtóról bootoljon.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4221) Dufresne válasza Paladin1492 (#4212) üzenetére


Dufresne
addikt

Egy ilyen hely nekem is jól jönne. Nézegettem a neten, de sajna nem nagyon találtam ilyet.
Pont holnap megyek a szervizbe, még éppen belefértem a gariba és kicserélték nekem a hangos ventimet. Viszont tartalékba akkor is jól jönne egy venti.

(#4222) piqla


piqla
őstag

Djvoyager neve orokke legyen fenyes a Jotet Lelkek Egen, kozvetlen Terez anyae es Szuz Mariae mellett! Koszi! :R

Szereted az állatokat?

(#4223) vasamihu


vasamihu
csendes tag

Szerintetek mi a kulondbseg a ket notebook kozott, ami 20k differenciat okoz az arban?

http://www.laptopszalon.hu/webshop/2580/LENOVO+3000+N500+15.4+WXGA.+Core+2+Duo+T5800+2.0GHz.+2x1GB.+250GB.+DVD-RW.+DOS.+6cell#

http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=9465

Koszonom!

(#4224) spyduck válasza Paladin1492 (#4212) üzenetére


spyduck
nagyúr

A jó öreg N200 venti:) Hogy én mennyit szívtam vele :W
Hiába veszel újat az rögtön hangos. Egyszerűen szériahibás az összes venti. Tapasztalatból mondom így 3x venticsere után.

(#4225) Paladin1492 válasza spyduck (#4224) üzenetére

Igen úgylátszik nálam is előjött.Hát ez van,én már kicseréltem.Vettem egy tartalékot is.Ahogy látom kellet is mivel te is cseréltél háromszor.De nem tudom hogy mi lesz,hogy ha már nem kapunk hozzá ventit.Mert ugye nem akarom lecserélni,az egy éves gépet egy ilyen miatt.Legalábbis nem szándékozom.Van valami ötleted?

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#4226) spyduck válasza Paladin1492 (#4225) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én vettem egy HP 6910p-t helyette:)

(#4227) McKane


McKane
senior tag

Hello Mindnekinek!

Ma vettem egy Lenovo 3000 N200-ast. Aazt szeretném kérdeznihogy hány órát kell tölteni az első használat előtt?
A másik kérdés, hogy hogyna lehet aktiválni a Blutotth és WI-FI-t illetve lekapcsolni?

Köszi a választ előre is!

Üdv.: McKane

(#4228) Otisz válasza McKane (#4227) üzenetére


Otisz
őstag

Üdv a táborban!

Feltöltöd az akksit, és ennyi. Nem kell 8-12 meg akárhány órát.
A kapcsolót pedig elöl találod, ha jól rémlik akkor jobb oldalt (régen volt már nálam ilyen gép).

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4229) McKane


McKane
senior tag

Hello!

Egy újabb tanácsot kérnék tőletek..
Az normális ha a frissen vásárolt lenovo 3000 n200 -ban levő ventillátor úgy jár mintha valamibe beleakadna, vagy hozáérne valamihez? Az én füleme ez egy kicsi idegesíti. Szokjak hozzá? Csak azért kérdezem mert a másik notimmal ilyen probléma nem volt, igaz az FuSi volt nem Lenovo. Amugy sem egy kategória a kettő.

És még egy kérdés? Az intel GMA x3100 mit bír multimédia terén?

Kszönöm szépen eőre is a válaszokat! :R

Üdv.:McKane

(#4230) spyduck válasza McKane (#4229) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azt hiszem a június óta gyártott ventik szinte mind hibásak. Nekem 3x cserélték a ventit eredménytelenül :(

(#4231) Paladin1492 válasza McKane (#4229) üzenetére

Hali!

Én tavaly vettem a notit áprilisban,eddig bírta.Most cseréltem először benne ventillátort.De ahogy olvasom még fogok egy párszor.Úgy hogy majd egy évig bírta.Pedig elég intenzíven megy a gép.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#4232) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Szokásos AHCI téma még mindig.
Letöltöm ezt de csak egy exe (f6flpy32.exe) file-t meg egy .txt rak ki. Az exe-t hiába futtatom nem nagyon történik semmi. Valami ötlet?

Előre is köszi!

(#4233) McKane


McKane
senior tag

Hello!

Kérdések merültek fenn bennem. Az lenne a kérdésem, hogy az integrált x3100-as vga mennyit vesz le a központi memóriából? vagy automata beállítású? A gépen windows vista home premium van, a legújabb chipset-illesztővel.. Az akksit ki kell venni a gépből,ha fel van töltve, vagy jobb ha benne van? Ezt nem tudom/tudtam eldönteni?

Köszi a válaszokat!

üdv.: McKane

(#4234) euclio válasza McKane (#4233) üzenetére


euclio
tag

Minél melegebb helyen van a Liion akksi, annál gyorsabban csökken a max. kapacitása (az nem a feltöltés-kisütési ciklusok számától függ vagy a "rátöltögetéstől", hanem a használattól függetlenül folyamatosan csökken). Ezért érdemes kivenni a gépből (hiszen ott meleg van), és a hűtőben (nem mélyhűtőben) tárolni.

Attól is függ a max. kapacitás csökkenésének sebessége, hogy mennyi töltés van az akkumulátorban. Olyan 50-60% töltöttségnél legkisebb a csökkenés, így ilyen állapotban célszerű kivenni, és tárolni. Havonta-kéthavonta érdemes legalább egyszer kimeríteni, feltölteni.

minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#4235) djvoyager válasza vasamihu (#4223) üzenetére


djvoyager
tag

Az oprendszer: DOS vs. Vista

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4236) djvoyager válasza tpeter (#4232) üzenetére


djvoyager
tag

Elvileg a C:\drivers\vmi könyvtárba teszi ki magát. Onnét futasd le. Vagy a driver update-nél add meg, hogy ott keresse.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4237) tpeter válasza djvoyager (#4236) üzenetére


tpeter
aktív tag

igen, ott megtalálom, de itt vannak gondok.
van egy f6flpy32.exe nevű file meg egy f6readme.txt nevű. Elindítom az .exe-t és semmi nem történik.

(#4238) Freeman01


Freeman01
tag

Hello

Most vettem egy N500-as gépet, azt szeretném megtudni hogy a HD videók lejátszását segítő videókártyás hardveres gyorsítást hol lehet bekapcsolni? (leírások szerint támogatja ezt a funkciót (GMA4500))

(#4239) spyduck válasza Freeman01 (#4238) üzenetére


spyduck
nagyúr

elvileg nem kell beállítani :F

(#4240) htmtimcsi válasza McKane (#4233) üzenetére


htmtimcsi
tag

"vga mennyit vesz le a központi memóriából?"
alapból 8meg ramot, de ha szükség van többre automatikusan foglalja magának max 384mb terjedelmig. állítani nem tudod, ugyhogy felesleges többet rágodni rajta.

(#4241) htmtimcsi válasza McKane (#4229) üzenetére


htmtimcsi
tag

Az intel GMA x3100 mit bír multimédia terén? hát sok mindenféle technológiát támogat(lásd a dx10), de olyan program ami dx10et használ az kb 1-8fps el fut. szóval minden elindul rajta, de várhatóan a sebességel gond lesz. settlers 6 is fut, csakhát a menüben szaggat.

(#4242) htmtimcsi válasza tpeter (#4237) üzenetére


htmtimcsi
tag

inkább ezt olvasd el:
[link]
és az intel oldaláról szed le az ahci driver-t, mert amit adtál linket s azon levő progit én se birom használni.
valami ilyesmi exe kell : "iata78_enu.exe" vagyis mostmár iata87enu.exe es verziónál tart.

(#4243) tpeter válasza htmtimcsi (#4242) üzenetére


tpeter
aktív tag

köszi! Otthon bevizsgálom.

(#4244) djvoyager válasza tpeter (#4237) üzenetére


djvoyager
tag

Na utánanéztem, nem is kell semmi történjen!

Az "On target system" lépései szerint járj el a telepítéssel, és akkor menni fog.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4245) djvoyager válasza Freeman01 (#4238) üzenetére


djvoyager
tag

A HD-s gyorsítást a 4500MHD-s kártyák támogatják, a sima 4500M-es nem.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4246) tpeter válasza djvoyager (#4244) üzenetére


tpeter
aktív tag

ja, világos.
de én nem szeretném újratelepíteni.

(#4247) McKane válasza htmtimcsi (#4241) üzenetére


McKane
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat! ha még neadj Isten kérdésem lesz,jelentkezek...
Köszönöm! :R

Üdv.: McKane

(#4248) McKane


McKane
senior tag

Hello!

Már is lenne egy kérdésem a tapasztaltabbaktól.. :DD

Az normális ha a ventillátor szinte alapjáratban is pörög? egy-két másodpercre lemegy a cpu hőfoka 40 celsiusra, majd 41-42 -re felugrik. A ventillátor már ekkor bekapcsol.. Jó ez,vagy nem? Csak azért kérdem,mert a régi FuSi Amilo li1705-nél, akkor kapcsol be a venti ha 51-52-re ment fel a hőfok. addig kussba volt. Igaz az alapjáraton 48 volt.. ;]

Aki esetleg tudja a "rendellensség" okát, megköszönném,ha nem tartaná vissza.. ;)
Köszönöm!

Üdv.: McKane

(#4249) Freeman01 válasza djvoyager (#4245) üzenetére


Freeman01
tag

:( Köszönöm, kár érte de akkor ez van....

(#4250) djvoyager válasza tpeter (#4246) üzenetére


djvoyager
tag

sajnos másképp nem tudod hozzáadni. :(

Voyager -= We brake for nobody! =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.