Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) McKane válasza Laca0 (#5550) üzenetére


McKane
senior tag

nem maradt ki valami a driverek közül?
ujjlenyomat olvasó? régebben én ezzel vacakoltam sokat.. esetleg,ha van a te notidban, webkamera.

Ui.: egy everest nem írja ki? vagy ha simán illesztőprogram telepítése windows update-ről..
ennyi tippem van.

[ Szerkesztve ]

(#5552) Laca0 válasza McKane (#5551) üzenetére


Laca0
addikt

Az Everest jó ötlet volt, köszi!
Tényleg hiányzott neki a memkártya olvasó (Ricoh) driver! Pedig működött, direkt ki is próbáltam.
Köszi a segítséget!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#5553) dgyula


dgyula
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Lenovo 3000 N100-om van és szeretném a képét TV-re kiküldeni. Saturnban vettem s-video kábelt, aminek a végén két kompozit dugó van. De hiába rakom a TV-be, nem kapok a TV-n képet. A tv-n beállítottam, hogy a kompozit bemenetről vegye a képet (videojáték esetén veszi is onnan). A laptopba meg bedugtam az s-video bemenetbe a csatit. Próbálgattam az Fn+F7 kombinációt nyomogatni, de semmi látható hatása nincsen. Próbáltam az újraindítást is, de semmi. Mit kell csináljak vele, hogy kimenjen a képe a tv-re?

(#5554) dgyula válasza dgyula (#5553) üzenetére


dgyula
csendes tag

Mivel senki nem írta még meg a kérdésemre a megoldást, és ahogy olvasom akik feltették a kérdést és megoldódott azok sem tudják miért, továbbá mert én rájöttem a megoldásra, most megírom a választ magamnak és azoknak akik még esetleg belefutnak ebbe a problémába. :C

2 féle S-Video csatit lehet kapni a boltokban. Sajnos mivel kizárólag kínai dolgokról van szó, amikre sem a gyártó, sem a forgalmazó nem írja rá mire való, így csak találgatni lehet melyik jó. De a lényeg: van ami a gépról küldi át a képet a tv-re és van ami pl. a videóról fordítja át a jelet az S-Video bemenetre. Tehát jelen esetben nekünk olyan kell, ami a gépről küldi át a jelet TV-re! Én egy ilyet találtam a Saturnban, hama márkájút Ennek annyi előnye volt, hogy egy kis nyilacska jelzett a videó magnó stilizált ábra irányából a tv stilizált ábrája felé. Szóval ez kell. Miután rádugtuk a gépre és a tv-re, megjelenik egy általános televízió nevű eszköz. Ez lesz a tv-nk. Ezek után már csak azt kell beállítani, hogy a tv-nek milyen legyen a felbontása, másodlagos asztal legyen, stb. ki mit szeretne.

Mindenkinek sok sikert!

(#5555) medium84


medium84
aktív tag

Hali!
Adott egy 3000 N100 0768-B9G noti. A probléma a következő: hiába telepítem fel a legfrissebb audio drivert, újraindítás után mégsincs hang. Ugyanez a probléma jelentkezett egy N200-nál is, de ott valahogy megoldódott.
Tanácstalan vagyok, többször újratelepítettem a winfost, mégsem megy a dolog. Nagyon kéne a help.

(#5556) djvoyager válasza kovacs_t (#5542) üzenetére


djvoyager
tag

A mobilszolgáltatók az S10 3G változatait forgalmazzák. (Pannon S10-3G, T-Mobile: S10-2 3G), ezekben gyárilag benne van a kártya, és az operációs rendszer image-ében a szükséges driver és szoftver is.

A többi IdeaPad-nek nincsen mág gyárilag 3G-s változata. Néhány modellbe betehető a 3G adapter (amiben benne van a SIM kártya foglalat, és az antenna és a szükséges kábelezés)

Ellenőrzési pontok:
- Tényleg benne van a gépedben a 3G modem?
- A szükséges driver is fent vannak hozzá.
- A szükséges szoftver is fent van hozzá. (Ericsson Wireless Manager)

Ha van benne, akkor az Ericsson F3507g kártya, ehhez a Lenovo support oldalon találsz szoftvert és drivert.
Windows 7 esetén lehet még egyéb gond is, megoldás itt.

[ Szerkesztve ]

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5557) bolcsodal válasza medium84 (#5555) üzenetére


bolcsodal
addikt

BIOS?

They drew first blood....

(#5558) medium84 válasza bolcsodal (#5557) üzenetére


medium84
aktív tag

Mit csekkoljak?

(#5559) bolcsodal válasza medium84 (#5558) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bármit, ami hanggal kapcsolatos. Ha ott nem, akkor a windows eszközkezelőben megnézed, hogy a driver fent van-e rendesen.

Szerintem a Realtek drivert használd közvetlenül.

They drew first blood....

(#5560) medium84 válasza bolcsodal (#5559) üzenetére


medium84
aktív tag

biosban nincs semmi ilyesmi. Eszközkezeőlen látszok hogy nincs feltelepítve driver, leszedtem realtek oldaláról is, az sem ok.

(#5561) bolcsodal válasza medium84 (#5560) üzenetére


bolcsodal
addikt

A System update nem találja meg a drivert? Esetleg Everest lát valamit? Döglött lenne a hangkari benne?

They drew first blood....

(#5562) djvoyager válasza bolcsodal (#5561) üzenetére


djvoyager
tag

Milyen az oprendszer? Nem az UAA driver hiányzik?

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5563) medium84 válasza djvoyager (#5562) üzenetére


medium84
aktív tag

XP SP3. Nemtom mi az.

(#5564) userZ


userZ
tag

Ha valakit érdekel, eladóvá vált a G550L-em !

Stop the Earth, I want to get off!

(#5565) apuc válasza userZ (#5564) üzenetére


apuc
őstag

Miért adod el? :U

(#5566) userZ válasza apuc (#5565) üzenetére


userZ
tag

Thinkpadre váltok ... ilyen ez a szerelem :B

Stop the Earth, I want to get off!

(#5567) apuc válasza userZ (#5566) üzenetére


apuc
őstag

Olyn jó áron kapsz? :) De ugye z 550- el is elégedett voltál? :F

(#5568) userZ válasza apuc (#5567) üzenetére


userZ
tag

Imádom ezt a lapost, eddigi legjobb, legggyorsabb, legkényelmesebb, leg-leg...vasam :R . A jó ár az relatív ugye, de remélem megéri a felár a thinkpadért. Mindenesetre sokat kell hurcolásznom a notit és egy thinkpad alkalmasabb rá valljuk be.

Stop the Earth, I want to get off!

(#5569) apuc válasza userZ (#5568) üzenetére


apuc
őstag

Igaz- én csak itthon használom a Pavilionom mellé 2. notinak- egyenlőre elégedett vagyok vele. :K
A nejem nem tudja a 16:9- es monitort megszokni, de nekem bejön főleg filmnézésnél :D

(#5570) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hy

3000 N500-ra feltettem a win7 ultimate 64-et és furcsán viselkedik a wifi. az 1 méterre lévő ruotert(amivel vista alatt tökéletesen működött) ritkán találja meg és nem is csatlakozik, de valami távoli másik hálózatot meg kiválóan fog(erre nem próbáltam csatlakozni, mert nem a mienk). a sajátra viszont utp kábellel rákötöttem és gond nélkül megy.

kell neki valami progi? vagy mi lehet a baj?

Aurea mediocritas

(#5571) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5570) üzenetére


bolcsodal
addikt

Próbálkozz a legfrisebb Intel driverrel és klienssel (PROset). Illetve felejtsd el a szoftveres tűzfalat... :U

They drew first blood....

(#5572) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5571) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, konkrét linkel nem tudnál segíteni? mert nem tudom, hogy pontosan miket kell letölteni :B

Aurea mediocritas

(#5573) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5572) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kliens Xp:[link]

Kliens Win7:[link]

Itt megtalálsz mindent driverhez: [link]

Érdemes kipróbálni az azonosító utilt.[link]

Persze ezek jórészt 32bit-eshez vannak... :B Nem tudom van-e 64-hez.... :U

Van:[link]

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5574) McKane válasza AXisBOLD (#5572) üzenetére


McKane
senior tag

van egy inteles autoupdate program:
[link]

ez megkeresi neked. még a gma drivert is,ha integrált vga-d van.

szerk1.: ha kér valamit,amit telepíteni kell,engedd..
és szerintem vagy firefox-al működik.. de explorer8-al biztos hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#5575) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5573) üzenetére


AXisBOLD
addikt

bolcsodal, McKane: köszönöm a segítséget :R

most nincs nálam, elvileg holnap csinálom meg. a bátyámnak lesz, neki is N500-a van. az enyémen még a bolti XP van :).

Aurea mediocritas

(#5576) sasreti


sasreti
csendes tag

Szeretnék megkérni valakit, akinek Lenovo G550 ezen belül bármilyen(L,A,stb) laptopja van,
hallgassa meg a tápegységet, hogy az zörög, zizeg e? Vagy van ebben valami
rellé ami kapcsolgat? Vadi új a gép, ha nálatok nincs ilyen hang akkor visszaviszem.

(#5577) userZ válasza sasreti (#5576) üzenetére


userZ
tag

Az én G550L-em csak a néha felkapcsoló venti hangját adja ki magából. "Zörgést, zizegést" nem produkál.

Stop the Earth, I want to get off!

(#5578) sasreti válasza userZ (#5577) üzenetére


sasreti
csendes tag

Szia

A Tápegység hangjáról beszélek, a laptopnak nekem sincs semmi
rendellenes hangja.A laptop működése közben rádugott tápot tedd a füledhez
és hallgasd meg a hangját. a gép szabad, illetve terhelt állapotában.
Nálad nem ad ki furcsa hangot a tápegység ilyenkor?

(#5579) bolcsodal válasza sasreti (#5576) üzenetére


bolcsodal
addikt

N200-nál a hálózati adapter folyamatosan zizeg/sípol ha nincs bekapcsolva a gép, és áram alatt van az adapter. De ez csak csendben/közelről hallható...

They drew first blood....

(#5580) userZ válasza sasreti (#5578) üzenetére


userZ
tag

Én szinte 90%-ban töltőről használom itthon a lapost, ha zizegne az biztos nem kerülte volna el a figyelmem. De most odatettem a fülemhez: abszolút néma.

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#5581) sasreti válasza bolcsodal (#5579) üzenetére


sasreti
csendes tag

Kezd érdekes lenni :) Valakinek zizeg valakinek nem. Ha valakinek van még
G550-e és megtenné hogy kipróbálja a fent leírtakat azt megköszönném.

(#5582) bolcsodal válasza sasreti (#5581) üzenetére


bolcsodal
addikt

Csak akkor zizeg, ha kikapcsolom a gépet. Ha ilyenkor még mindig a hálózatba van dugva az adapter, akkor zizeg. Sőt, ha kihúzom a laptopból és hálózaton van szintén zizeg.

Ha laptop be van kapcsolva nem zizeg.... :U

They drew first blood....

(#5583) McKane válasza bolcsodal (#5582) üzenetére


McKane
senior tag

nálam is dettó ugyanez..
gondolom a feszültség játszadozik az adapterben.. :D

(#5584) sasreti


sasreti
csendes tag

Még 1 probléma. A One key recovery windows 7-hez nem töltődik le teljesen csak
kb 15Mb, már próbáltam másik böngészővel és másik gépen is.
Valaki megpróbálná?

http://consumersupport.lenovo.com/en/DriversDownloads/drivers_show_2419.html#

(#5585) sasreti válasza sasreti (#5584) üzenetére


sasreti
csendes tag

Megoldottam. Leszedtem egy másik Ideapad-hez valót. Ez a progi
úgyis u.a. mindegyiknél.

(#5586) apuc válasza sasreti (#5581) üzenetére


apuc
őstag

No ziz. :D

(#5587) sasreti válasza apuc (#5586) üzenetére


sasreti
csendes tag

Hétfőn visszaviszem. És kicseréltetem. Remélem nem kell
cigánykodni a cseréért.

(#5588) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hali

Nekem egy Lenovo 3000 n200 as lapom van amiben egy x3100 -as kártya van és a proci t2390-es.

Letöltöttem a Win7 Pro-t MSDNAA-ról meg a magyarosítását is. Magyarosodott is szépen ám amikor hibernálni akartam akkor elsötétült a képernyő mintha hibernálna de nem csinált semmit a gép. Mikor az egeret megmozgattam akkor láttam csak hogy a Win csak zárolta a gépet. Mikor megnéztem a hibenáló fájl méretét akkor láttam h kb. 1.4 GByte os volt ami a 2 Gbyte Ramnál furcsa is ugye. Utána parancssorból átállítottam a hibenáló fájl méretét a Ram 100% ára, ám akkor is ugyanez volt a hibajelenség.

Mit tudnék tenni?

U.i:Esetleg akinek ugyanilyen gépe van és win7 64 bites az os -e annak hibernál rendesen?
Több infó Itt: [link]

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#5589) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Lenovo 3000 n200 as gephez tud nekem valaki Win7 64bit drivereket adni?
Neztem a supportot, de eleve a 3000-es szeriaban olyan nincs is, hogy N200 :U
Vagy csak nem latom a fa'to'l az erdot :)

...

(#5590) bolcsodal válasza Devid_81 (#5589) üzenetére


bolcsodal
addikt

Típusszám alapján keress...pl az enyém: 0769-EAG...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5591) apuc válasza sasreti (#5587) üzenetére


apuc
őstag

Hol vetted?Szvsz a 3 munkanapba bele kell hogy férjen..
Na én ezért nem rendelném netről.. :K
Postázgatni, stb..fúúj :(

[ Szerkesztve ]

(#5592) Kephamos


Kephamos
addikt

Jelentem vettem ramot a gépbe. Frankó, gyors lett. Azonban az előbb játék közben valami túlmelegedett. Beindult a venti és kb rá fél percre lefagyott az egész. Kép furcsa, majd fekete, hang szakadozva még volt egy darabig. Van valami program win7-re, amivel figyelhetem a cpu, gpu hőmérségletét, esetleg naplózhatom? Vagy valami program, amivel kapásból felhúzhatom a ventillátor(ok) fordulatszámát, hogy elkerüljem az ismételt túlmelegedést.

(#5593) Kephamos válasza Kephamos (#5592) üzenetére


Kephamos
addikt

Most kitisztítottam a CPU hűtőt és alapjáratom win 7 aero témával 50°C felett van a processzor. Természetes ez? Ha jól emlékszem linux alatt compizzal 45°C körül muzsikált.

(#5594) bolcsodal válasza Kephamos (#5593) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem 43-50 fok között mozog átlagos használat során. T2370.

They drew first blood....

(#5595) Lui76


Lui76
őstag

Gyors segítségre lenne szükségem egy G550L notit vettek oprendszer nélkül és nem tudnak rá XP-t rakni vmi kékhalállal abbamarad a telepítés elkezdése.
" kezdi felmásolni a dolgokat (Windows telepítése, kezdi betölteni a fájlokat), aztán egyszer csak átvált kék képernyőre, kiírással: A rendszer problémát talált, és a Windows a számítógép károsodásának megelőzésnek érdekében leállt."
Más CD-vel is próbálták.
Sajna nincs a kezem közelében , ők meg nem sokat értenek a részletekhez.

www.kezmuveskeramia.hu

(#5596) userZ válasza Lui76 (#5595) üzenetére


userZ
tag

Szia az alábbi linken le van írva mi a teendő xp install előtt:
ITT

Stop the Earth, I want to get off!

(#5597) Lui76 válasza userZ (#5596) üzenetére


Lui76
őstag

Köszönöm.
Remélem segít rajtuk :)

www.kezmuveskeramia.hu

(#5598) szaki87


szaki87
csendes tag

Sziasztok!

Van egy fél éves Lenovo G550L-es notim,és kb 5 napja kezdte el azt csinálni,hogy random fogja magát és újraindul...általában félóra-óránál tovább nem bírja :(
Én RAM hibára vagy esetlegesen a hákolt Win 7 Enterprise-ra tudok gondolni,hogy az okozza:S
Ja és ez a dolog azóta van mióta egy régebbi progit kellett a suli miatt felrakni,és Xp-módot tettem rá,de azzal nem ment,majd wmware playerrel tettem egy xp-ét rá,és ott tettem fel a progit...De azóta letöröltem a virtuális op. rendszert is és semmi változás:(

vkinek van tippje hogy jöhetnék rá,h mi a baj azon kívül , h próbálkozom win 7-et újrarakni??
nincs kedvem azonnal a szervízbe hurcolászni,na meg szükség is van rá a suli miatt :O :O

Köszi

(#5599) userZ válasza szaki87 (#5598) üzenetére


userZ
tag

Én egy memteszttel kezdeném a kivizsgálást mindenképp, nekem egy régi asztali konfigom produkált hasonló tüneteket, ott a memória volt a ludas.

Stop the Earth, I want to get off!

(#5600) szaki87 válasza userZ (#5599) üzenetére


szaki87
csendes tag

ugye kicsusszannia/elmozdulnia nem kellene a memóriáknak,de ha mégis az van akkor megbonthatom a gépet vagy vinnem kell szervízbe???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.