Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) AXisBOLD válasza g4besz (#5750) üzenetére


AXisBOLD
addikt

a kép

hát én ezt a régebbit kerestem(ami a kis képen van), mert először ez volt fent: [link], ez gondolom a v10.5 lenne. de nem találtam sehol és most valami újabbat raktam fel, de nem tudom melyiket, mert régebben töltöttem le a gépre....keresem

update: közben segítettek és ezt a pin kérős dolgot ki tudtam lőni(TP-Link roure, QSS funkció<-ez valahogy magától bekapcsolódott), de most meg 5 másodpercenként megszakad-csatlakozik a laptopon a wifi. az asztali gépnél meg minden jó.

szal nem értem hogy hol a hiba, mert a laptop és a router is csinál érdekességéket.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5752) g4besz válasza AXisBOLD (#5751) üzenetére


g4besz
tag

A csatolt képen a "Az eszköz tulajdonosi jelszava"-hoz kéne beírni a wifi-d jeszavát (Wep-kulcsnak is szokták hívni, ez akadályozza meg, hogy boldog-boldogtalan a te wifid használja), máskülönben a router kivágja a notidat a hálóról.

(#5753) g4besz válasza AXisBOLD (#5751) üzenetére


g4besz
tag

Fix Ip-ket használsz az otthoni hálódhoz, vagy dinamikusat? Csak mert ha dinamikus, akkor lehet, hogy a DHCP beállításainál az idő limit 5 percre van állítva. Magyarán 5 percre oszt ki egy IP-t a router, utána letiltja, majd a notidnak új IP-t kell kérnie.

(#5754) AXisBOLD válasza g4besz (#5752) üzenetére


AXisBOLD
addikt

na ez a QSS alapból be van kapcsolva, így a router rendben működik, csak a laptop szarakodik.

oda nem a wep kulcs kell, csak számot lehet beírni, ez lenne a QSS(pin), de eddig nem kérte ezért nem értem hogy most miért jött elő.

dinamikus, de nem 5 percenként, hanem majdnem, hogy másodpercenként szakad és csatlakozik.

Aurea mediocritas

(#5755) g4besz válasza AXisBOLD (#5754) üzenetére


g4besz
tag

Igen, elnézést, csak mire észrevettem, hogy perc helyett másodpercet írtál már nem lehetett szerkeszteni a hozzászólást. :)

Ha a DHCP időlimit jól van beállítva, akkor még erre tudok gondolni:
meg kéne figyelned, hogy hogyan alakul a jelerősség, lehet, hogy a notid antennája rosszalkodik.
A notik belsejében a hálókártyáról indul ki egy vékony, fekete szigetelésű kábel-antenna. Láttam már olyat is, hogy az apró kis csatiról (amivel a hálókártyára csatlakozik) lelazul, emiatt kontaktos lesz, és nem lesz jelerősség.

(#5756) AXisBOLD válasza g4besz (#5755) üzenetére


AXisBOLD
addikt

áhh, semmi baj :).

megnézem ezt a jelerősség ingadozást, de úgy vettem észre hogy fix és erős.

most leszedem az intel wifi-s progiját. nem tudja valaki hogy honnan tudnám leszedni az egyik korábbi verziót? Intel PRO Set v10.5 vagy v10.x, így nézett ki. ezzel semmi gond nem volt, csak nem találtam meg a legutóbbi új OS telepítés után.

antennát kb hol találom?

Aurea mediocritas

(#5757) g4besz válasza AXisBOLD (#5756) üzenetére


g4besz
tag

Ha a jelerősséggel nincs gond, akkor semmi baja az antennának.

Én még kipróbálnám, hogy ha az XP belső programjával csatlakozol a wifidhez, akkor is ledobál-e?

(#5758) AXisBOLD válasza g4besz (#5757) üzenetére


AXisBOLD
addikt

most az XP saját progijával sikerült, de tegnap ugyan ezzel nem ment sehogy sem, ezért tettem fel az intel-ét, ami ma szintén beszart.

remélem holnap nem kezdődik előröl az egész.

Aurea mediocritas

(#5759) g4besz válasza AXisBOLD (#5758) üzenetére


g4besz
tag

Ha holnap az XP-s progival gond lenne találtam az Intelesből régebbi verziót (mindkettő 10.1-es, csak a forrás más):
[link]
[link]

(#5760) AXisBOLD válasza g4besz (#5759) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszönet :R

remélem nem fog kelleni :)

Aurea mediocritas

(#5761) AXisBOLD válasza g4besz (#5759) üzenetére


AXisBOLD
addikt

megpróbáltam, de ez a verzió nem működik együtt a géppel, fel se települ.

és volt már egy kékhalál is netezés közben :C

Aurea mediocritas

(#5762) g4besz válasza AXisBOLD (#5761) üzenetére


g4besz
tag

Akkor bocs, akkor ebben a verzióban még nem támogatott a te hálókártyád. :B
Kékhalál mindig hardver hibára utal, mondjuk a hardver akkor is hibázhat ha rossz a drivere.
Próbálj ki egy wireless drivert [innen]

(#5763) AXisBOLD válasza g4besz (#5762) üzenetére


AXisBOLD
addikt

amíg működik az XP saját wifi kezelője addig nem piszkálom.

azért EZT leszedem, de szerintem már próbáltam korábban.

szerk: ja ezt próbáltam már és nem működik tökéletesen. de még mindig nem tiszta, hogy pontosan mi nem jó.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5764) Tonyo


Tonyo
őstag

Mi a véleményetek az ideapad u550 ről? Mennyire halk a működése? Melegszik?

(#5765) poczi


poczi
csendes tag

üdv!
Lenovo G550-re telepítenék Win7-et az Xp helyet.
Az összes illesztőt letöltöttem,de alaplapi illesztőt nem találok win7-re.
Xp-nél és Vistánál pedig van.
Kérdésem hogy a win7-nél szükséges-e egyáltalán alaplapi illesztőt telepítenem(van-e egyáltalán),vagy az op.alapból tudja.
köszi a választ!
Póczi

(#5766) g4besz válasza poczi (#5765) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Nekem előre volt telepítve a Win7 így nem volt ilyennel dolgom, de talán segíthetek:
Azt kéne még megadnod, hogy pontosan melyik g550 van nálad. Speciel az enyém g550a, ez a geforce g210m videochippel szerelt változat és GM45-ös chipset van az alaplapon.
Ha tutira akarsz menni, akkor az ITT lévő Intel chipset azonosítót szedd le, indítsd el és kiírja a pontos típust, amire rákattintva be is hozza a letölthető drivereket.

(#5767) poczi válasza g4besz (#5766) üzenetére


poczi
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Azért érdeklödtem a chipset után,mert a Lenovo oldaláról töltöttem le a drivereket a win7-es hez,és a win7-hez nem írtak chipsetet az xp és a vistához viszont van.
Nekem is win7 -volt rajta eredetileg,de xp hez voltam szokva úgyhogy átraktam.
Persze a merevlemezt is átformáztam és igy a recovery visszaállító is eltünt.
Most persze szeretnék ujra win7-et,mert elég jókat hallottam róla és szeretném megtanulni.
Még az Xp-m is 98-as formátumú volt de haladni kell a fejlődéssel.

Letöltöttem a progit amit ajánlottál és ezt a tipust írja ki:
Mobile Intel® GL40 Express Chipset

Most vadászok a chipsetre de nem nagy sikerrel mert konkrétan így nem találom,mást meg nem merek majd felrakni annyira nem vagyok gépguru.
Lehet hogy valami family tipus kell majd,de ezt igy "én nem tudhatom"
Ha Te tudnál segíteni egy konkrét névvel és esetleg linkel is hálás lennék.
Kép az eredményről:

(#5768) g4besz válasza poczi (#5767) üzenetére


g4besz
tag

Most utána néztem, és úgy néz ki, hogy nem szükséges win7 alatt telepíteni hozzá drivert, mert alapból tartalmazza. Egyébként, ha minden port (háló, usb, hdmi stb.) működik, illetve hang is van akkor egy korrekt driver van fent, nem lesz vele gond.
Ha mégis le szeretnéd hozzá szedni a legújabbat ITT meg tudod tenni. Csak rányomsz a "Check your system..." gombra ami leindítja a vizsgálatot (eltarthat egy ideig), aminek a végén ott lesznek az Intel-es eszközök és a hozzájuk felajánlott driverek.

[ Szerkesztve ]

(#5769) poczi válasza g4besz (#5768) üzenetére


poczi
csendes tag

Köszi a választ!!
A héten nekiállok és telepítek egy win7-et és kipróbálom hogy milyen.
Feltelepítem a lenovo oldalról letöltött illesztőket,majd megnézem azon az oldalon amit ajánlottál hogy hiányzik-e valami vagy van-e ujabb driver.
Te melyik win7-et ajánlanád egy ilyen otthoni gépre(utimate,prof,stb......nem tudom milyen van még),semmi komoly munka csak iskola, internet,torrent,egy-két játék,zene és film.
Póczi

(#5770) g4besz válasza poczi (#5769) üzenetére


g4besz
tag

Én jelenleg a Win7 Home Professional 32bit-es verzióját használom (filmnézés, letöltés, munka, néha játék). Teljesen meg vagyok vele elégedve, mind a szoftver, mind a hardver kezeléssel. A Vezérlőpult rengeteg beállítást és testreszabási opciót tartalmaz, felügyeleti eszközből is van bőven, nagyon jó a hálózatok kezelése (főleg wifi esetén), végre rendesen optimalizálták és nem kell hozzá erőmű, mint a vista esetében.
Ja és szép lett az új Aero asztal. :)

Úgyhogy nyugodt szívvel ajánlom neked is. :K

[ Szerkesztve ]

(#5771) rekid


rekid
addikt

Hello!
kellene egy kis segítség!
kaptam "szervizre" egy lenovo ideapad s10-2 tipusu netbookot. Elvileg rosszalkodik az xp. Mielőtt legyalulnék mindent, észrevettem hogy első gyári telepítés és megvan a két rejtett partició a recovery és eisa nevű. na most, hogyan tudom visszaállítani a netbookot gyári alapállapotra?
(így nem kellene xp-t felhuznom meg drivereket keresni és megmaradna a recovery is.)
Semmit nem kaptam a géphez.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5772) g4besz válasza rekid (#5771) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Vagy ezzel, vagy pedig előre van telepítve ez a progi, így nem kell a letöltéssel/telepítéssel bajlódni. Ha előre van telepítve, akkor van egy "Recovery" gomb, (általában a bekapcsoló gomb mellett), amit a noti kikapcsolt állapotában megnyomva elindul a Recovery szoftver. Ott egyből választás elé állít, és van egy olyan opció is, hogy a gyári állapotról csinál egy öntelepítő windows imaget. Megadod, hogy hová rakja ki (lehet DVD és flashdrive is asszem, bár ha jól tudom annak a notinak nincs optikai meghajtója, úgyhogy marad a flashdrive), utána arról bootolva települ a gyári windows.

Lehet, hogy van egy olyan lehetőség is, hogy egyből a gyárira áll vissza, nem emlékszem már rá... :U

[ Szerkesztve ]

(#5773) rekid válasza g4besz (#5772) üzenetére


rekid
addikt

Hát, ha megnyomom a visszaállító gombot ugyan ugy bekapcsol mint a bekapcsolo gombal semmi extra lehetőség a biios és boot beallítason kivul.. A oneKey recovery telepítve van de az image-t akar csinálni a gépröl ami most ugye nem aktuális. :) ugye a gáz az hogy virusos a gép namost ha azzal együtt csinalok imaget akkor adtam egy pofont.
Gondolom ennek akkor lenne ertelme ha elso bekapcsolasnal megcsinalom a képet.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5774) g4besz válasza rekid (#5773) üzenetére


g4besz
tag

Az gáz :F
INNEN le tudod szedni hozzá a kézikönyvet, amiben a 4. fejezetben le van írva, hogy hogyan lehet visszaállítani a gyári állapotot. Olvasd át hátha megtudsz valamit belőle, a lényege az amit elmondtam, kikapcsolt állapotban a recovery gombot lenyomva be kéne jönnie a recovery proginak.

(#5775) rekid válasza g4besz (#5774) üzenetére


rekid
addikt

Azert köszi mindent :)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#5776) player_one


player_one
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

Egy Lenovo G530 tulajdonosa vagyok (4446-28G; T4200 2.0 Ghz; 2 GB RAM, 250 GB HDD; Windows XP Pro 32-bit), 2009.09. óta, és most jelentkezett egy probléma a notebook-kal. Néha, egy pár órás használat után (mindegy, hogy akksiról vagy hálózatról) elkezdenek a képernyő bizonyos részein kis fekete pixelek megjelenni (a tálca vagy a fejléc helyén például) és a képernyő bizonyos részein (megnyitott kis méretű ablakokban vagy gomboknál) elkezd villogni a képernyő pár másodpercre, majd egy idő után abbamarad.

Először azt hittem, hogy az átalakított XP témám műveli ezt a dolgot [link] + a Winamp-omban is hasonló sötétvörös-fekete színösszeállítású téma van (5-ös verzió, Big Bento, Evil Red theme), és azt hittem tényleg ez a bibi, mert mikor visszaállítottam az XP eredeti témáját és a Winamp-ét is, akkor a pixelesedés és a villódzás is abbamaradt. De később aztán már az eredeti témák esetén is csinált ilyet időközönként.

Aztán az Intel video driverre gyanakodtam, melyet először a Lenovo gyári oldaláról töltöttem le, aztán az Intel gyári oldaláról frissítettem a legújabb verzióra, de ekkor is ugyanazt csinálta. Majd visszabutítottam egy régebbi video driverre, de hasonló volt itt is a helyzet.

Szerintetek mi lehet vele a probléma? Tudom, hogy még van rá garancia, de nem nagyon szeretném szervizbe adni, mert mindennap szükségem van rá, és nincs alternatívám másik gép használatára. A válaszokat előre is köszönöm!

(Nem tudom, hogy plusz infó-e, de a G530 felbontás-probélmája miatt [link] a legfrissebb BIOS verzió van rajta, a jelenlegi felbontás 1280x800, 32 bit)

(#5777) g4besz válasza player_one (#5776) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Szerintem a szoftveres hibákat kizárhatod. Ha a vga-chip túlmelegszik, akkor szokott ilyeneket csinálni, de akkor is inkább terhelés alatt (pl: 3D-s alkalmazások, játék). Bár egy Inteles, relatíve gyengébb vga lehet, hogy már a windows asztalon is hibázik ilyenkor. Én a helyedben az Everest-el csinálnék egy stress-tesztet és közben figyelném a hőmérsékleteket. Ha a vga elér egy kritikus szintet és előjönnek a hibák (nem tudom hogy Intelnél ez mennyi, de úgy 80-90 fok környékére saccolnám), akkor biztos lehetsz benne hogy a vga túlmelegedése a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#5778) g4besz válasza rekid (#5775) üzenetére


g4besz
tag

Nincs mit! :)

Amúgy nálam ilyen a recovery:

és a középsőt választva tudsz visszalépni a gyárira.

[ Szerkesztve ]

(#5779) bolcsodal válasza player_one (#5776) üzenetére


bolcsodal
addikt

Még egy szavazat a GPU túlmelegedésre... :)

They drew first blood....

(#5780) player_one válasza g4besz (#5777) üzenetére


player_one
csendes tag

kösz a tippet, most már én is erre gyanakszom...

ilyenkor egyébként, ha a GPU túlmelegedés probléma, mit lehet tenni? Adjam be szervizbe és ott kezdenek vele valamit? Vagy inkább csak vegyek hozzá egy hűtőtálcát? :F

(#5781) g4besz válasza player_one (#5780) üzenetére


g4besz
tag

Ha van még rá garancia akkor szerviz, ha nincs akkor újrapasztázni, esetleg hűtőventit kicserélni. Szervizben is ugyanezt fogják elvégezni.

A hűtőtálca pedig egyáltalán nem biztos, hogy segítene rajta.

(#5782) g4besz válasza player_one (#5780) üzenetére


g4besz
tag

Illetve most olvasom a lenovo fórumot, és ott írja egy srác, hogy nála is túlmelegedés volt a gond, de egy egyszerű takarítással megoldotta.
Szóval én a helyedben adnék a ventinek egy kis sűrített levegőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#5783) Kephamos


Kephamos
addikt

Az n200-asomban megadta magát az akksi. Egyik pillanatról a másikra. Tegnapig kibírt 1-3 órát. tegnap kihúztam a tákábelt és nyekk, kikapcsolt. Aztán még többször. A led se világít, a kis akksi jelző. Mi a teendő? Irány a veszélyeshulladék-gyűjtő és venni egy akksit?

(#5784) g4besz válasza Kephamos (#5783) üzenetére


g4besz
tag

Everesttel nézd meg hány százalékot ír ki az akku elhasználódására. Lehet, hogy csak kontakthiba van valahol, bár erre elég kicsi az esély.
Ebben a topicban is ugyanaz a probléma: azt írják, hogy valszeg meghalt a cucc, és ennek a notinak 2-3 évet bír az akksija.

(#5785) Kephamos válasza g4besz (#5784) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem vindózozok mostanában. Amit az ubuntu ad mindenféle grafikonokat eléggé elkeseryítőek. Mindenhol nagy törés van, ami a nullához konvergál, vagy el is éri...

(#5786) g4besz válasza Kephamos (#5785) üzenetére


g4besz
tag

Akkor sajna tényleg feldobta a talpát az az akku... :(
És ahogy most elnéztem eléggé kemény ára van egy újnak.

(#5787) Kephamos


Kephamos
addikt

Úristen! Ezek eszüknél vannak? Ez már pofátlanság... :O

(#5788) Kephamos válasza Kephamos (#5787) üzenetére


Kephamos
addikt

Mármint az árak. Viszont ebay-en van 30 dolcsiért 9 cellás.

(#5789) g4besz válasza Kephamos (#5788) üzenetére


g4besz
tag

Hát igen, én is dobtam egy hátast, mikor megláttam, hogy 25-30k körül vannak... :DD

(#5790) McKane


McKane
senior tag

sziasztok!

lenne egy kérdésem. a notimban (lenovo 3000n200) lévő intel gma x3100 BIOS-át nem lehet frissíteni,vagy tökre felesleges?
csak mert everest szerint régi a BIOS:

(#5791) bolcsodal válasza McKane (#5790) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ha nincs vele gond felesleges. egyébként az alaplap BIOS-át tudod frissíteni csak (az integrált VGA miatt nincs értelme külön).

Ha felteszed a Lenovo Sysupdate, vagy Thinkvantage update kezelő progiját automatikusan megcsinálja a BIOS frissítést. :U

They drew first blood....

(#5792) kino


kino
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy ha valakinek van G550a-s gépe, hogy mik a tapasztalatok.

Üdv

(#5793) g4besz válasza kino (#5792) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Az előző hozzászólásokban sokan leírták a tapasztalataikat, úgyhogy lapozz vissza nyugodtan. :)
Az enyémet azért belinkelem :P : LINK

Ha van konkrét kérdésed, arra szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#5794) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Sziasztok!

N500-as notim tegnap filmnézés közbe csak gondolt egyet és kikapcsolt.. Azóta sajnos vissza sem kapcsol.. Mi lehet a baja??

(#5795) poczi


poczi
csendes tag

Üdv!
Csak egy kérdés:
Laptopoknál(G550) szükséges még egyáltalán valamilyen képernyővédő program?
póczi

(#5796) g4besz válasza poczi (#5795) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

Én még nem láttam "beégett" képű TFT-LCD-t, szerintem Led-nél ugyanez a helyzet.
Speciel én képernyővédőt nem használok, helyette csak simán nyomok egy Fn+F2-öt. :)

(#5797) poczi válasza g4besz (#5796) üzenetére


poczi
csendes tag

Szia!
Köszi a választ!
gyorsan,és kicsit ostobán fogalmaztam meg a kérdésem,de igen én is ezt akartam megfogalmazni,hogy a képernyőikonok beéghetnek-e ilyen tip.monitorokba.
Az történt hogy Dvd-t irtam ki,a képernyővédő meg 6perc után bekapcsolt,és a Néró rontott.
nero 8.1.1.0 Lite verzióm van,és nem találom benne a képernyővédő kikapcsolása opciót.
A régi 61.... verzióban pedig volt.
Sok fórumon meg azt lehet olvasni hogy az Lcd TV- be milyen hamar beleégnek a tv-csatorna logók.

(#5798) McKane


McKane
senior tag

sziasztok!

lenovo3000n200-as noti képernyőjét hogy lehet szétszedni?
van két, icipici bogaram bennt a képernyő és a fólia között.
ne,nem pixelhiba, hanem valódi bogár.. mert mászkálnak.. ha printscreen-t nyomok,nem látszanak. :)) ötlet?

bizonyíték:

[ Szerkesztve ]

(#5799) g4besz válasza poczi (#5797) üzenetére


g4besz
tag

A hibás DVD íráshoz semmi köze, hogy közben bekapcsolt a képernyővédő. Teljesen más folyamatokat használnak, nem tudnak egymásnak bezavarni. Inkább az a valószínűbb, hogy vagy az író hibázott, vagy a DVD volt hibás (régi MSI írom tudott ilyeneket csinálni...).
A mai modern LCD-nél nagyon ritka, hogy beégéses hibát produkáljanak (inkább plazmáknál fordul elő). A cégnél, ahol dolgozom, van vagy 80 lcd monitor, elég sok megy éjjel-nappal, mozdulatlan képpel és még egyiknél sem fordult elő, hogy beleégett volna a kép.

(#5800) g4besz válasza McKane (#5798) üzenetére


g4besz
tag

"ne,nem pixelhiba, hanem valódi bogár.. mert mászkálnak.."
Ez EPIC!! :DD
ITT találsz a notidhoz szerelési leírást, videokkal párosítva. Benne van az lcd-panel kicserélése is (FRU Removals->LCD dissembly), szerintem megér egy próbát, hátha közelebb kerülsz a betolakodók eltávolításához. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.