Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) metal01 válasza Throme (#5300) üzenetére


metal01
őstag

Hello!

Az OS-t újrahúztam nem egyszer. most 64 bites WIN7 van rajta, ugyanaz a történet. Tegnap teszteltem, a Hard Disk Sentinel progival mértem a hőmérsékletet. Bekapcsoláskor (28 fokról), másfél óra alatt 61! fok lett! Csak egy Avast futott, semmi más, az is csak a 40. percctől.

Amikor semmi nem fut, akkor is villog a vinyó ledje, viszont az normális.

Mindenesetre akkor sem jó ez így. 3 hetes a noti, és 200 rongy volt.

Szóval szerviz.

Üdv.:

M.

[ Szerkesztve ]

(#5302) Throme válasza metal01 (#5301) üzenetére


Throme
veterán

Igen, nálam is villog a led és az normális. Csak arra voltam kiváncsi, hogy esetleg egyfolytában pörög valami miatt és azért melegszik a merevlemez....

Már az első napokban is ilyen meleg volt a HDD?

Majd megírod a szerviz tapasztalatodat?
Kiderül mennyire vagyunk Európában....

Sok sikert!

(#5303) footy válasza djvoyager (#5296) üzenetére


footy
addikt

Köszi az infót...

más:

SOS kellene nekem +1 év garancia sajnos már 11.02-n le fog járni az egy év. Debrecenben(Saturn, Electro World, MM??) tudja valaki hogy hol lehet venni, vagy van valamelyik webshopban 1 napon belüli kiszállítás?

(#5304) metal01 válasza Throme (#5302) üzenetére


metal01
őstag

Hali!

Igen, már rögtön ilyen meleg volt. Az érdekes az, hogy már leveleztem a Lenovo szervizzel, és azt írták, hogy ez (60 fok!) teljesen normális, és használjam nyugodtan. Pffff... Kissé pofátlanságnak tartom, hogy ennyire hülyének nézik az embert. 60 fok ennek a típusnak (mármint a vinyónak) a maximális felső határértéke, nem az állandó üzemi hőmérséklete. A kettő más egy kicsit...

Úgy gondolom, egy ilyen múlttal rendelkező cégnek kötelessége ezt a hibát orvosolni, és nem hülyének nézni a vevőt.

Mind1, én elmegyek akár a fogyasztóvédelemig is, ha nem csinálnak a 3 hetes gépemből egy, az árához méltó Lenovo gépet. A munkámhoz vettem, nem tükörtojást sütni rajta. Ha meg az ölembe teszem, az én tojásaimból lesz tükörtojás :/

Természetesen megírom majd, hogy mi történt a szervizben.

Üdv.:

P.

[ Szerkesztve ]

(#5305) Throme válasza metal01 (#5304) üzenetére


Throme
veterán

Azt azért változatlan fenntartom, hogy jó lenne a te gépeddel azonos típussal rendelkező is írna valamit, ha van olyan itt a fórumon. Mik az ő tapasztalatai....

Az előző gépem melegedett nagyon (fujitsu-siemens), de annak se a vinyója. AMD-ATI álompár fűtött nagyon.
Azóta ciki strandra menni mert a jobb lábam szőrtelen :)

Részletkérdés, most P. vagy M. ?? :)

(#5306) metal01 válasza Throme (#5305) üzenetére


metal01
őstag

M. :)

(#5307) 2ozz válasza Blamazs (#5294) üzenetére


2ozz
tag

Az enyémet májusban vettem, szal még nem túl öreg, bár nyáron volt hogy 24/7-ben ment a gép.
Hétvégén elvittem a gépet magammal a nagyszüleimhez, szóval kb 2 hónap után felemeltem az asztalról és láss csodát, újra csendes, alig hallom ha be van kapcsolva. Szerintem csak tele ment porral, mert direkt megnéztem hátha megint zörög, elkezdtem renderelni és megint zörgött, de már sokkal halkabban, mint előtte.
Budapesten van Lenovo szervíz? Mármint márka szerviz, mert ezekben az "én értek hozzá, mert 2hetes gyors OKJ-n végeztem" szervizesekben nem bízok. Akkor már inkább szétszedem :)

(#5308) 2ozz válasza Throme (#5302) üzenetére


2ozz
tag

Uraim!
Nem tudom kinek tűnt fel, hogy ez a HDD LED villogás csak Vista vagy win7 alatt jelentkezik....XP alatt nem.
Lehet hogy én vagyok a fű szakmailag hozzá, de nektek ez nem furcsa?
ui: ha emlékeim nem csalnak a fent említett két OS alapja azonos...sajna 100%-ig...
mellesleg iszonyat RAM-t esznek az Aero miatt meg a csilli-villi kinézetük miatt és lehet h a 2g RAM karcsú nekik, ezért pagefile-ba dolgoznak ezerrel...vegyétek vissza klasszikus kinézetre és ha akkor is villog, akkor valahol máshol van az a bizonyos eb elhantolva

(#5309) footy válasza 2ozz (#5308) üzenetére


footy
addikt

A superfetch és defragmenting nem "hagyja" békén a vinyót. Ki lehet kapcsolni ezeket a funkciókat és nem fogja tekerni állandóan a vinyót. Az aeroval én is úgy vagyok , hogy az xp után egyáltalán nem hiányzik...

Az első hszt érdemes elolvasni....

[ Szerkesztve ]

(#5310) djvoyager válasza 2ozz (#5307) üzenetére


djvoyager
tag

Budapesten: Ha ThinkPad-ed van, akkor az IBM szervizbe vidd, ha IdeaPad, akkor a Profi szervizbe.
Mindkét helyen értenek ahhoz, amit csinálnak :D

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5311) Scraffy


Scraffy
csendes tag

Hali,

azt szeretném megkérdezni hogy mi a véleményetek a lenovo n500-as gépekről?Mennyire megbízhatóak, strapabíróak stb...

előre is köszönöm

(#5312) footy válasza Scraffy (#5311) üzenetére


footy
addikt

Abszolult, az egyetlen sarkalatos pont az ezüst festés a tetején.

[ Szerkesztve ]

(#5313) Throme válasza Scraffy (#5311) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Kb március-április óta van meg és semmi bajom vele.
Az érintő gombok, a kék oldalsó ledek, a gép mögé ülő fedél megoldás, mind nagyon tetszik. Árkategóriát figyelembe véve számomra jó a felszereltsége.
Nekem az ezüst festéssel sincs semmi bajom. Tudom ez ízlés dolga.
Használat közben ebből mit sem látsz.
Véleményem szerint megbízható (legalább is az elmúlt rövidke 7 hónap alapján).
Strapabírósága nem tudom milyen, mert én vigyázok rá és még egyben van. Zsanérok nem lötyögnek és nem lazult a kinyitások során.
A dvd mechanika szokott néha fura hangokat adni, asszem üresen. De kifogástalanul működik.

Én majd az aksi élettartamára leszek kíváncsi. Most teljesen rendben van, de még jó hogy egy fiatal gép esetében.

[ Szerkesztve ]

(#5314) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

A következő gépem van Lenovo 3000 N200 0769-B8G, vagy más néven TY2B8HV, és úgy tűnik benyaltam egy durva vírust... (ha rádugom a mobil vinyóm a windows nem tudja megnyitni, de a Totalcommander igen) , úgy hogy az AVG virusirtó az állandóan fut a gépen... no comment. És arra gondoltam ha már újra kell rakni, megpróbálnám a WIN7-et...

Csak igazából nem tudom, hogy mennyire működne a gépemen, miden driver lenne-e hozzá meg ilynek... Lenne valakinek tapasztalata hasonló géppel?

Hallottam rém híreket is... pl.: a WIN7 tönkre rakta az aksit... stb.

Ha van tapasztalatotok, lécci írjatok!

Köszönöm: Antilhu

(#5315) metal01


metal01
őstag

Hello!

Nemrég írtam a G550A lenovo laptopommal kapcsolatban, amelyiknek a vinyója melegedik mint az állat. Jelenleg szervizben van. (A srác aki átvette mondta, hogy ez durva, nem látott még 60 fokra felmelegedő wd scorpiot).

Írtam, hogy nem csak ez a baja sajnos, hanem a prociventije kb. 20 másodpercenként bekapcsol, függetlenül attól, hogy mi fut. Ha simán az OS megy csak, akkor is.

Találtam egy érdekes oldalt, ahol mások is beszámolnak erről:

[link]

Az első commentben kísértetiesen hasonló jelenségről ír valaki. Hiba ez a prociveti 20 másodpercenkénti bekapcsolása, vagy normális? Mit lehet ezzel kezdeni? Szerintetek hova forduljak ezzel? Mint írtam jelenleg szervizben van a gép, ezt is a hibalistára írtam, de több embertől hallottam hogy tanácstalan a szerviz is. Szabályozni szoftveresen nem lehet.

Esetleg BIOS frissítés megoldaná? Egyenlőre én nem találtam a cucchoz újabb BIOS-t.

El vagyok már keseredve eléggé. 200k volt a laptop, és amióta megvan (egy hónap) alig használtam, mindig van valami kínja.

:(

[ Szerkesztve ]

(#5316) Throme válasza metal01 (#5315) üzenetére


Throme
veterán

Helló M!

Sajnos nem sokan írnak vissza hogyan alakult a problémájuk a gépükkel.

Azt a szervizest meg egyből kirugnám aki azt mondta/írta, hogy a 60° rendben levős (még a korábbi hsz-edből). Valszeg nem volt kedve dolgozni. Persze fejétől bűzlik a hal, szóval a felettesei is ilyen szarf@szúak, hogy kimehet egy ilyen válasz a beosztott részéről!

Az előző gépem (fujitsu siemens) hasonló ventillátor használatot produkált.
Egy ideig kussban volt aztán - mintha ráeszmélne, hogy vazz melózni is kéne - rákapcsolt és fújta ki a meleg levegőt ezerrel. Ilyenkor rendesen felpörgött. Ezt a ciklust ismételgette. Nem tudtam mást, mint megszokni.

Próbálj szétnézni lenovo letöltés oldalán (vagy lenovo update elindítása).
Ott lehet választ kapsz mit változtattak, ha van fent újabb bios.

A vinyó hibát meg - remélhetőleg - orvosolni fogják.
Volt itt valaki akinek meg pixel gondja volt (géptípusra nem emlékszem). Na az az igazán bosszantó, mert 2 - 3 halott pixel miatt nem cserélnek gépet....

(#5317) metal01 válasza Throme (#5316) üzenetére


metal01
őstag

Hello!

Csináltam egy képet a Hard Disk Sentinel-ből. Erre mondta a szervizes, hogy ez teljesen OK. A mért idő felétől egy avast futott.

[link]

Érdekes...

Az előző commentemben tettem be egy linket, ahol mások is panaszkodnak a cpu ventire, náluk is indokolatlanul gyakran kapcsol be. Egyenlőre nem láttam megoldást ott sem.

M.

[ Szerkesztve ]

(#5318) Throme válasza metal01 (#5317) üzenetére


Throme
veterán

Ha a "makkjához" nyomná vki a forró HDD-t azt biztosan megérezné, és akkor lehetne neki mondani, hogy "ez normális"

Egyébként azt mondták, hogy mit csinálnak vele és meddig "javítgatják"?

(#5319) metal01 válasza Throme (#5318) üzenetére


metal01
őstag

Hello!

5-10 munkanap a szervizelés ideje. Nem mondtak semmit azzal kapcsolatban, hogy mi lesz a szervizmunkálat. Én bírom abban, hogy a Lenovo márkanévhez szakértelem is párosul a hivatalos szervizben. Egyenlőre nem mondok semmit, megvárom a végét. Reménykedem, hogy korrektül rendbe teszik a dolgot.

Üdv.:

M.

(#5320) mrlan


mrlan
tag

Tegye fel a kezét akinek működik a lenovo 3000 n100/n200-on az ujjlenyomat olvasó(Authentec AES2501A) Windows 7 alatt! mert nekem nem :O Mikor lesz már rendes driver??? nem igaz hogy nem tudtak még hozzá csinálni! :W Ha volna működő driver már mennék is és venném a Win7 pro-t de így... ez nagyon gáz! :O

[ Szerkesztve ]

Mr. LAN

(#5321) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!
Engem az érdekelne hogy G550G-hez honnan tudnám leszedni a (viszonylag) legfrissebb Lenovo-s programokat (Veryface, Readycomm, Onekey)? Mert a gyári oldalán nem ajánlja fel a géphez ezeket, de anno az előtelepített Vista Home Basic-en rajta voltak.
Valamint erről a Windows 7 Enhanced Experience-ről ki mit tud? Elvileg kompatibilis G550-el. Hogy tudnám kihasználni az általa biztosított gyors bootot/leállást? Csak a Win7-es drivereket kell letölteni, vagy van még valami progi hozzá?

Válaszokat köszi!

(#5322) djvoyager válasza Gyurike (#5321) üzenetére


djvoyager
tag

A Lenovo Consumer Support oldalon találsz támogatást hozzá, a G550-hez itt!

A VeriFace és a ReadyComm újabb verzió jelenleg nem letölthetők, ezek csak a preloadban vannak benne.

A Lenovo Windows 7 Enhanced Experience keretében tökéletesítették az elérhető drivereket, plusz a Lenovo szoftverek W7-es változatait. Amelyik gépen már gyárilag ez lesz, az majd a Lenovo Enhanced Experience logo jelöli majd.

A Lenovos driverek használatával már érhetsz el sikereket :)

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5323) djvoyager válasza mrlan (#5320) üzenetére


djvoyager
tag

Az ujjlenyomat olvasó gyártója nem kapkodja el a drivereket hozzá: A beta driver itt elérhető, próbáld azt ki.

Mivel elég régi / megszűnt modellről van szó, nem hinném, hogy lesz hivatalos Lenovo driver hozzá. Esetleg a XP/Vista driver megér egy próbát.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5324) mrlan válasza djvoyager (#5323) üzenetére


mrlan
tag

vista driver nem működik... a béta meg csak a bétához volt jó de ezzel meg már nem működik...

de amúgy meg milyen az már hogy megvonják a támogatást? ez azért felháborító és idegesítő :U

Azért én remélem hogy lesz driver mert ez a gép még csak másfél éves és nem lehet hogy örökre XP-re legyen kárhoztatva. Meg hát nem hinném hogy én vagyok az egyedüli aki használná Win7-el a masinát :F

Mr. LAN

(#5325) purki


purki
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!!!
Van egy Lenovo 3000 N100-as gépem. Eddig semmi bajom nem volt vele, de most hogy feltettem a win 7-et nincs hangom. Eddig Xp-t használtam és ott semmi gondom nem volt vele. Olvastam, hogy többeknek ezzel a HDA audioval gondjuk van, de a tökéletes megoldást még nem sikerült megtalálnom, pedig már egy tucat drivert kipróbáltam. (Az eszközkezelőben úgy tünik mintha minden rendben lenne, csak éppen nem szólal meg a drágám.)
Ha valaki már volt hasonló helyzetben, és megtalálta a megoldást kérem ossza meg a titkot... :O
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#5326) Scraffy válasza Throme (#5313) üzenetére


Scraffy
csendes tag

Helló

Először is köszön szépen a részletes a válaszodat, persze footynak is köszi.
Másodszor pedig bocsi hogy csak így 6 nap után reagáltam az írásaitokra.
Még egyszer kösz mindkettőtöknek.

(#5327) djvoyager válasza purki (#5325) üzenetére


djvoyager
tag

Szia purki,

Amennyiben Soundmax audio van a gépedben, úgy innét tedd fel a Vista drivert, és azzal műkődnie kell.

Ha Realtek audio van benne, akkor Realtek saját driverét tedd fel innét.

Remélem ez segít!

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5328) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!
Adott egy lenovo s12 viás platformmal, win 7-t húztam rá, és ez után kapott egy 2 gigás memóriát. Szarakodott, kegyetlen lassú volt, kiderült, hogy bios-frissítés kell neki.
Usgyi, leszedtem a biost, de win 7 nem hajlandó elindítani. Valahogyan nem win alól lehetne frissíteni a biost?
Válaszokat köszönöm!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#5329) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

Ismerős szeretne laptopot venni, és két modellt nézett ki magának
Lenovo 3000 n500 NS769HV
Lenovo 3000 n500 NS769XX

kérdezte, hogy mi a különbség a 2 modell között, miért kerül a HV végű 60ezer magyar forinttal többe.

miután gyorsan rákerestem a neten arra jutottam, hogy nem látok különbséget a 2 között, ezért a Ti segítségeteket kérném hogy miben különbözik a 2 masina, illetve melyiket ajánlanátok irodai programokhoz, filmezéshez, internetezéshez a 2 közül.

előre is köszönök minden infót!

(#5330) ikcs


ikcs
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a g550A-ban található videó kártya: NV10MGS milyen? Például egy ATI Mobility RAdeon HD 4330 512MB képest? Vagy mihez lehet hasonlítani, mert neten semmit nem találok róla. Illetve a g550A tulajokat kérdezném még, hogy mennyi a gép üzemideje? A választ előre is köszönöm.

(#5331) metal01 válasza ikcs (#5330) üzenetére


metal01
őstag

Hello!

Nekem is G550A-m van. Jelenleg szervizben, 1 hónappal a vásárlás után. A videokártyáról nem sokat tudok én sem mondani, nem valami gyors... De sztem egy notebook nem is játékra való. Filmek mennek, szoftverek mennek rendesen ennyi.

Nekem, ha nem terhelem sz*rrá, 2,5-3 órát is képes menni.

Várom a szervizelés eredményét, majd beszámolok.

Üdv.:

M.

(#5332) ikcs válasza metal01 (#5331) üzenetére


ikcs
csendes tag

Köszi a választ.

(#5333) metal01


metal01
őstag

Hello!

Ígértem, hogy írok, ha a szervizből megkapom a gépem. Nekem volt a melegedéses problémám a G550A típusú gépemmel.

Ma mentem el érte, a szervizmunkálat a következő volt:

- HDD csere.
- Teljes hűtőrendszer csere.

Amikor bevittem a gépet egy WD3200BEVT vinyó volt benne. Most egy WD3200BEVS-t tettek bele. A kettő között mi a különbség? Nem találtam az utóbbiról semmit, csak egy külföldi oldalon annyit, hogy a BEVS volt az első széria, a BEVT a második.

Valakinek van infója arról, hogy van-e jelentős különbség a két típus között?

Egyébként még tesztelem a gépet a szerviz után. Sajnos a melegedés megmaradt. Másolás közben 55 fokot mértem a vinyónál. A prociventi ugyanúgy gyakran kapcsol be mint eddig. Lényegében semmi nem változott.

Tanácstalan vagyok, mit csináljak? Hagyjam a francba, vagy fussak még pár kört vele?

Üdv.:

M.

(#5334) huncsongor


huncsongor
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy lenovo g530at felraktam rá a win7et, megy is szépen elejint ment a tapipad de most nem megy(és nem tudom vissza kapcsolni a Fn+F7tel:(. nem tudjátok mi lehet a gond? Telepítettem egy touch pad vezérlőt de így sem tudom aktválni, szóval egérrel használom most.:(:( Előre is köszi a segtséget!

(#5336) Throme válasza metal01 (#5333) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Nekem is BEVS van. 48°-ra sikerült felmelegítenem a vinyót, tovább nem sikerült :).
Nem tudom van-e valami összefüggés a tárolókapacitás (mint típus) és az üzemi hőmérséklet közt.
Illetve milyen fordulaton megy.

Egy másik G550-el kéne összehasonlítanod.

Mégis csak cserélni kellett pár alkatrészt, tehát neked volt igazad!

(#5337) Throme válasza huncsongor (#5334) üzenetére


Throme
veterán

az "Fn+F7" működése mitől (program, beállítás, háttérben futó alkalmazások - hotkey -...stb) függ az engem is érdekelne!
Eddig ment, most meg - valamit változtathattam - nem megy. Persze menüből lehet kapcsolgatni külső megjelenítő és noti képernyő közt, de a gombkombináció lenne az igazi....

(#5338) footy válasza kozyadam (#5329) üzenetére


footy
addikt

Az operációs rendszerben lesz eltérés, a típusszám végén a HV a Vista Homera utal, az XX nem tudom mit jelöl, de az OS körül nézelődj.

(#5339) djvoyager válasza kozyadam (#5329) üzenetére


djvoyager
tag

A HV csak annyit tesz, hogy annak magyar a billentyűzete és az operációs rendszere.
Az xx az általános végződés, abból nem derül ki milyen a lokalizáció.

Rákerestem az xx-re, annak is HV-nak kellene lennie helyesen.
Azért olcsóbb, mert egy kifutattó akcióban van az adott cégeken keresztül, egyébként már nem elérhető.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5340) djvoyager válasza ikcs (#5330) üzenetére


djvoyager
tag

Az NV10MGS az nVidia GeForce G210M kódneve.
Egy rövid benchmarkot például itt találsz róla.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5341) djvoyager válasza Throme (#5337) üzenetére


djvoyager
tag

A funkciógombok műkődése alapvetően két dologtól függ, az energia menedzsment driver telepítésétől, és a hotkey utility telepítésétől. Ha mindenkettő fent van, akkor működnie kell.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5342) djvoyager válasza huncsongor (#5334) üzenetére


djvoyager
tag

A G530-on van egy külön gomb, amivel a tapipad tiltható, ilyenkor kéken világít a LED a tapipadnál.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5343) Throme válasza djvoyager (#5341) üzenetére


Throme
veterán

Kösz a választ!
driver telepítve és a hotkey is autómatikusan indul. Valami gyíkja lehetett, mert most működik az Fn+F7 kombó.

A lenovo-s power manager-t viszont kivettem az autómatikus indítások közül mert egy másik furcsaság nem múlik el.
Történetesen a fényerő szabályozás (Fn+F10 és Fn+F11) egy idő után feladja és nem lehet növelni vagy csökkenteni! Ez általában alvó módból visszakapcsolás után, vagy magára hagyott gép - beállított - monitor kikapcsolás után jön elő.
Ilyenkor a hangerő szabályozás működik (mind Fn kombó, mind érintőgomb használatával), de fényerőt nem tudok változtatni.
Valami összeakadás van, csak még nem tudom mi lehet!
Vista-t használok. Vagy ennek, vagy a lenovo PM-je szórakozik velem, esetleg a kettő összeakadása okozhat ilyen jelenséget....

ha erre esetleg volna 5let.........

(#5344) kozyadam


kozyadam
tag

Footy, Djvoyager, köszönöm az információkat

(#5345) milestone


milestone
tag

Sziasztok,
Egy frissen vásárolt Lenovo G530-hoz ([44463FG]) létezik Lenovo-s szoftvercsomag letölthető formában?
Amire gondolok: korábban egy XP-s R61-hez a rejtett partíción volt ThinkVantage, Rescue and Recovery, OSD (On Screen Display), Power Manager, stb.
Sokat kerestem a Lenovo oldalain, de nem találtam, csak a RnR-t...
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5346) Tom19


Tom19
tag

Sziasztok!

Laptop vétel elött állok. kinézett típus: Lenovo NB Ideapad G550G

Mi a véleményetek? Játékon kívül szerintem mindenre bőven jó. HDMI és a 2 év garancia a fő szempont, és hogy ne Celeron legyen. Na meg az ár, 151000Ft-ért hoznáik helyben.

Köszönöm!

(#5347) wtsr válasza Tom19 (#5346) üzenetére


wtsr
csendes tag

Hello,

dobsz egy linket, hogy pontosan milyen konfiguraciorol van szo?

En ilyet rendeltem, remelem hamarosan itt lesz: http://www.coolshop.hu/product/13781/ :)

(#5348) Tom19 válasza wtsr (#5347) üzenetére


Tom19
tag

Ilyet választottam én ki

(#5349) wtsr válasza Tom19 (#5348) üzenetére


wtsr
csendes tag

azt, mondja a link, h nem mar nem forgalazott termek.. (ar nelkul meg nehez megitelni)...

En azert rendeltem 550A-t mert ar/ertek aranyban verhetetlen.. (T6600, 3GB DDR3 RAM,320GB HDD, Nvidia g 210m 512mb +bluetooth, HDMI port meg Win7, 2 ev gar / 162kFt brutto)

Mondjuk rendeles utan olvastam, h eleg sok gond van ennek a szerianak a ventillatoraval (http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-3000-and-Value-line/G550-fan-problem/td-p/159011/page/3). Remelem majd egy biosfrissites megoldja... Amugy beszeltem a javitokozontjukkal, ahol azt mondtak, h abszolut nem jelemzo ez a fajta hiba...

majd meglatjuk :)

(#5350) wtsr válasza wtsr (#5349) üzenetére


wtsr
csendes tag

ja most latom, h irtal korabban arat. Szerintem adj hozza 2 e Ft ot es ez sokkal jobbnak tunik:
http://www.laptopszalon.hu/webshop/3710/LENOVO+IdeaPad+G550A+15.6+HD+WXGA.+Intel+Core+2+Duo+T6600+2.2GHz.+3GB.+320GB.+DVD-RW.+nVidia+GF+G210M.+DOS.+6+cell.+Sz%FCrke+alu.+design

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.