Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) Throme válasza djvoyager (#5098) üzenetére


Throme
veterán

Hát nagyon felbosszantott a dolog és ezerrel keresgéltem a neten megoldást kutatva, de sikertelenül. A hiba másnál is jelentkezett.

hibaleírás:
2 féle képp lehet lemezre kiírni.
"Create Recovery Media": ezzel egy boot cd-t lehet kreálni
"Create Product Recovery Media": ezzel egy boot cd-t, valamint a rejtett partíció file-jait (kb 6GB) is kiírja.
Ez utóbbira volt szükségem.

Vagy a lenovo care programok közül indítod el, vagy 2x klikk a "Q" meghajóra a filekezelőben (win).
"helyreállítási adathordozó létrehozása" opció választásakor jött a hibaüzi, hogy hiányzik 1 file, a bizonyos "sdrivebackup.WIM". Ez a file elviekben a rejtett könyvtárban figyel.
Nekem hiányzott. Ne kérdezd miért, fogalmam sincs.

Megoldás:
A "recovery.ini" hivatkozik erre a "sdrivebackup.WIM"-re, de csak ellenőrzés végett.
Próbálkoztam az átszerkesztéssel, de ez nem vezetett eredményre.

Egyszerű boot lemezt sikerült csinálni aminek "tvtos" könyvtárában találtam egy winpe.wim file-t (MS féle image file).
Gondoltam veszteni valóm nincs és átmásoltam lemezről a rejtett partícióba ezt a file-t, de átnevezve sdrivebackup.WIM-re! Többet nem ugatott a mocsok! RW-kre, csináltam 1 próbát és simán kiírta az egész recovery-t meg a boot adatokat.

Lehet bármely file-t átnevezem "sdrivebackup.WIM"-re, akkor is működik a történet, de ez már engem nem érdekel :).

Lényeg, hogy sikerült!
Csak azért is mert nem találtam a neten ellenszert és a lenovo supporthoz meg nem volt energiám (nem is biztos erre van nekik megoldásuk mert a troubleshout-ok közt sincs ilyen gondot)

Hát ennyi, bocs a hosszú dumáért!

(#5102) Throme válasza polip (#5099) üzenetére


Throme
veterán

Látod ezekhez nincs bizodalmam és ezért próbáltam volna (most már sikerrel) kiírni a saját recovery-met (gyári rendszer és driver). Az a tuti.

azért kösz!

(#5103) djvoyager válasza Throme (#5101) üzenetére


djvoyager
tag

Köszi, elviekben én is ennek a megoldásnak találtam a neten egy kissé túlbonyolított változatát, amit nem tudtam kipróbálni, de akkor jó, ha ez így működik. :)
Hasznos lehet másnak is.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5104) Throme válasza djvoyager (#5103) üzenetére


Throme
veterán

Még egy kis szösszenet a recovery témakörhöz....
Szembesültem egy újabb őrülettel!

Én nem tudtam, hogy csak 1 recovery másolat készíthető. :Y
Többet nem enged a program!!! :( :W
Ennek okát nem értem, mert a kész lemezekről szerintem kismillió másolat kreálható...na mindegy.

A neten meg folyton 'fordulj a lenovo supporthoz', vagy 'újra kell rakni az egész rendszert' duma olvasható. Uncsi.

Szerencsémre volt egy friss rendszervisszaállítási pont és azt aktiválva újra kiírhattam a recovery-t.
Vagyis a registry-be firkál valamit.....

Persze aki régebben csinált kiírást és most megint kell neki (ennek több oka is lehet), az gondban van mert az első kiírás előtti visszaállítási pont nagyon régi lehet. Azóta számtalan frissítés érkezhetett, nem beszélve a sok progi installról...stb...

Esetleg valaki nem tudja hol van ez a registry bejegyzés amit törölve, módosítva újabb lemezre írás válik ismét lehetővé?
Én nem vagyok registry zsonglőr :N !

....hogy én mennyit szüttyögök ezzel az egész témával,....vicces....

(#5105) djvoyager válasza Throme (#5104) üzenetére


djvoyager
tag

Itt megtalálható a hivatalos álláspont, hogy miért csak 1 lemezkészlet készíthető... a lényeg, hogy ez egy Microsoft limitáció.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy az elkészült szettről nem készíthetsz még több másolatot.
Illetve, ha újratelepíted a lemezekről, akkor újra elkészíthető.

A lemezek egyébként a gyári állapotot állítják vissza.
Menet közben viszont a rendszerről annyi backup-ot csinálhatsz, amennyit akarsz, hasonlóan a rendszer helyreállításhoz.

[ Szerkesztve ]

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5106) Puma4


Puma4
tag

Sziasztok!

Külföldi oldalakon a G530-ast már lehet kapni T6400-as procival, így szinte biztos, hogy a G550-est is fogják ezzel árulni, akár az N500-ast.
http://www.shopbot.com.au/pp-lenovo-3000-g530-t6400-price-193206.html
Dupla másodszintű gyorsítótár, Core 2 proci, minden szempontból jobb mint a T4200, én megvárom.

(#5107) djvoyager válasza Puma4 (#5106) üzenetére


djvoyager
tag

A G530 nálunk Celeron M 900-al, és T3400/T4200-es procikkal elérhető. nem is lesz más.
A G550A elérhető már T6500-ös procival nálunk is:

G550A Model7
Core 2 Duo T6500 (2.1Ghz, 800Mhz, 2MB L2 cache), 4GB DDR3 1066MHz, 320GB / 5.400rpm, DVD±RW DL, nVidia NV10MGS 512MB, 15.6" HD WXGA 16:9 1366x768 fényes, 0.3MPix Camera, 1Gb ethernet, Intel 5100AGN wireless, Bluetooth, 5-in1 card reader, Express card slot, HDMI port, 6 cell battery, Windows Vista Home Premium, 2 év garancia, szürke kivitel

vagy az N500 alkalmi vétel még:
P/N: NS769HV 423369G N500 T6400, 4GB (2x2), 320GB, DVD±RW DL, nVidia 256MB GeForce 9300, 15.4" WXGA glossy, Camera, 10/100Mb Ethernet, Intel 5100 AGN (1x2), Bluetooth, 6 cell, Express Card + 4-1 Media Card, Vista Home Premium, 1 év garancia

Ez utóbbinál a garancia párezer forintért bővíthető 2 évre.

[ Szerkesztve ]

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5108) golyani


golyani
addikt

ideapad G550G-ről érdekelne info. corából lenne, nme nekem adnak rá 15k ajándék utalványt 157-be fáj. T4200, 3gb DRR3, 250-es vinyó, intel 4500-as vga.
esetleg valam itapasztalat a notival kapcs? billentyűzet ilyesmi? mert az nekem kicsit furi h ott a nyomorított numpad. ja és női kézbe kerülne:)

[ Szerkesztve ]

(#5109) userZ válasza Puma4 (#5106) üzenetére


userZ
tag

És kihasználod azt a pluszt amit a gyorsabb proci ad? Mert ha döntően "csak" szövegszerkesztésre kell a noti, arra a T4200 is bőven sok. :) Amúgy meg ha igazán csendes gép kell, akkor már várd meg míg a flash memóriás tárolós notik árai lejjebb csúsznak. Mindig lesz ok várni a vétellel, de így soha nem lesz új gépe az embernek. ;)

Stop the Earth, I want to get off!

(#5110) Puma4 válasza userZ (#5109) üzenetére


Puma4
tag

Szia,

Pár dolgot azért csinálok a szövegszerkesztésen kívül is, ezeknek nem árt egy erősebb proci, de a fő az, hogy szövegszerkesztés alatt ne menjen a venti. Nos nem nagyon értek hozzá, de azt tudom, hogy a másodszintű gyorsító a procit tehermentesíti bizonyos feladatok alól. Ha pedig kevesebbet dolgozik a proci, akkor elméletileg hűvösebben is kell járnia, én meg ezt szeretném. Az alacsony fogyasztású processzorok is bőven el vannak eresztve másodszintű gyorsítóval, gondolom nem hiába, szerintem ennek sem fog ártani.
A HDD a mostani gépemben is teljesen csendes, annyi hang nem zavar, de azért olvasok róla majd előbb mindenképp egy Iponos tesztet, nehogy meglepi érjen...

(#5111) Dashes


Dashes
őstag

(#5112) Throme válasza djvoyager (#5105) üzenetére


Throme
veterán

Igen, köszi! Olvastam, hogy az MS ennyire parázós és ők korlátozzák 1 másolatra a recovery kiírást. Csak ezt nem értem, hogy miért. Mindez persze nem lényeges.
Szerintem az általad említett backup csak file-ok kimentésére szolgál és nem a teljes visszaállításra (gyári szintű).

(#5113) Throme válasza Dashes (#5111) üzenetére


Throme
veterán

Ezt a billentyűzet kiosztást (numerikus és műveleti gombok külön hozzáadása) nagyon irígylem, de mást nem.

(#5114) userZ válasza Puma4 (#5110) üzenetére


userZ
tag

Nos én se értek hozzá, de ha csak a szövegszerkesztő fut, akkor szerintem mindegy, hogy a másodszintű gyorsító 1M vagy 2M, persze ahogy írtad, ha más alkalmazásoknál kihasználod esetleg ezt és megéri neked az a felár azt a kis pluszt, akkor valóban érdemes várni, bár már most is tudsz venni lenovo G550A-t 200k alatt C2D T6500-al itt MO-n. Egyébként Itt is még egy kivételével mind T4200-al van felszerelve. Esetleg írj a lenovónak, hogy várható e a közeljövőben, hogy a többi G550 modellnél lesz proci csere.

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#5115) Puma4 válasza userZ (#5114) üzenetére


Puma4
tag

Szia,

A G550A-ban lévő erősebb grafikus kártyára nincs szükségem, fölösleges pénzkidobás lenne számomra. A T6400-as procit szerintem fölösleges megkérdezni, ez csak üzletpolitika, ha az elődeibe betették, akkor ebbe is beteszik majd, csak előbb kifuttatják a gyengébb konfigot.

(#5116) Csaba1133


Csaba1133
csendes tag

Sziasztok. Segítségeteket kérném. Hopgyan lehet egy Lenovo laptop biosába belépni melyik billentyű. Xp-t akarok telepíteni de nem bootol be cdről.

(#5117) userZ válasza Csaba1133 (#5116) üzenetére


userZ
tag

Amikor bekapcsolod a gépet alul írnia kell: F2 vagy F12 sok szerencsét! :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#5118) Csaba1133 válasza userZ (#5117) üzenetére


Csaba1133
csendes tag

köszönöm de nem ír semmit csak egy nagy fehér képernyő Lenovo logóval utána tölti a win 7et

[ Szerkesztve ]

(#5119) userZ válasza Csaba1133 (#5118) üzenetére


userZ
tag

Érdekes a lenovo logó alatt kéne írnia...nálam az F2 a setup, az F12 a boot device választás.

Stop the Earth, I want to get off!

(#5120) Csaba1133 válasza userZ (#5119) üzenetére


Csaba1133
csendes tag

az a baj hogy nem nagyon emlékszem rá mert nem az enyém is nincsi itt de vmit ír de nem f2 f12 hanem vmi számomra ismeretlen billentyűt ír van is egy rajta de rögtön megnyomom és azonnal wint tölt be

(#5121) Csaba1133 válasza userZ (#5119) üzenetére


Csaba1133
csendes tag

de köszönöm rendes vagy. Majd ma éjjel próbálkozom vele ha nem megy akkor marad a win 7

(#5122) userZ válasza Csaba1133 (#5120) üzenetére


userZ
tag

Milyen gép ez pontosan?

Stop the Earth, I want to get off!

(#5123) Csaba1133 válasza userZ (#5122) üzenetére


Csaba1133
csendes tag

lenovo n500 xxxxx passz

(#5124) Csaba1133 válasza Csaba1133 (#5123) üzenetére


Csaba1133
csendes tag

majd ma éjjel ha megyek melozni és megkapom akkor megírom ide, te, vagy biztos sokan lesznek még itt akik próbálnak segíteni köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#5125) userZ válasza Csaba1133 (#5124) üzenetére


userZ
tag

F1-el próbáltad? hirtelen rákerestem neten és valahol azt írják. :U

szerk: vagy az F12-őt írják még máshol.

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#5126) Csaba1133 válasza userZ (#5125) üzenetére


Csaba1133
csendes tag

Sztem nem da az összes f gombbal kifogom próbálni:D köszi

(#5127) Csaba1133 válasza Csaba1133 (#5126) üzenetére


Csaba1133
csendes tag

Ezért rühellem a alaptopokat

(#5128) Peti_ válasza Csaba1133 (#5116) üzenetére


Peti_
tag

Tessék: [itt van]

A Google okos dolog. :)

Steam, Origin játék kulcsok -> mo-keys.com

(#5129) Puma4


Puma4
tag

Sziasztok,

Kint van az Iponnál a G550 teszt!
http://www.ipon.hu/elemzesek/lenovo_g550_tavol_a_hazatol/511/

Pont a zajosságára panaszkodnak a legjobban, amit itt kitárgyaltunk, hogy halk...
Most vagy ennyire eltérnek egymástól a gépek, vagy feladom a gépkeresést. :(
Sajnos csak rendelni tudnám, így kizárva, hogy menjek be, hallgassam meg, és ha tetszik vegyem meg...
Valaki írta itt, hogy X200-as gépe hangtalan, utánajárok, de nekem a T400 is megfelelne, csak ne menjen állandóan a ventije egy szaros szövegszerkesztőtől.

(#5130) userZ válasza Puma4 (#5129) üzenetére


userZ
tag

A szövegszerkeszőtől nem lesz zajos és meleg sem, ezt a G550L tesztjéből ollóztam ki (notebookreview):

Heat and Noise
Thermal performance of the G550 is very good thanks to the large chassis, slower processor, and integrated graphics. Under stress the system controlled temperatures very well, and under normal loads the bottom of the notebook and palmrests stayed cool to the touch. Fan noise was minimal, with it staying off under light system loads, and going just above a whisper under intensive use. The one hotspot that stood out on the G550 was the panel beneath the hard drive that warmed up considerably if you were stressing the disk.

Én direkt megnéztem neked word közben és kb 10 percig nem ment a venti, aztán egy kicsit felkapcsolt. Ha jobban terheled a procit akkor természetesen felkapcsol a venti és ha dolgozik a wincsi akkor az is melegszik... De még mindig azt tanácsolom, hogy személyesen teszteld ha tudod a kiválasztott notit, úgy biztos nem ér meglepetés :)

szerk: ja rendelés esetén tényleg nehéz a személyes tesztelgetés ;) Remélem megtalálod az abszolút csendes notit, sok szerencsét! :K

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#5131) N.GÁBOR válasza Puma4 (#5129) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Szia Puma4!

Hozzád hasonlóan én is egy halk notit kerestem, de mivel nekem nem létfontosságú a gyors hardver, ezért úgy döntöttem mi a fenéért váltanék, ha jelenlegi gépemmel megvan az amit keresek az újakban?
Nah, de nem ez a lényeg. Én T61-ek között is keresgéltem, így a ThinkPad-fórumban feltettem ezt a "venti állandóan pörög-e" kérdést a tulajoknak. Azt írták a nagyon meleg nyári napokban általában igen, egyébként nem. A T400-nak lényegesen jobb a hűtése, így biztosan nem pörgeti mindig, de kérdezz rá Napfénysütinél, Ő mindenben készségesen segít. Nah meg ha pörgeti is, a T400 zajkibocsátása már ez esetben is a nehezen észrevehető 30 db-es határ alatt van. Szóval ez a gép ilyen téren szinte biztos, hogy megfelelne Neked, viszont árban lényegesen a G550 felett van. Azt hiszem, hogy 249000 alatt boltban nem lehet hozzájutni.

Üdv

May the force be with you!

(#5132) Puma4 válasza N.GÁBOR (#5131) üzenetére


Puma4
tag

Gábor, köszi a tanácsot, meg is cselekedtem még tegnap, válaszoltak is hárman.
A T400 teljesen csendes, de van egy progi, amivel az energiatakarékosságát állítja, ha ez be van kapcsolva, akkor a venti le is áll, tulajdonképpen passzív. Szóval ez már tuti jó, de azért a G550-nek még adok egy esélyt, kérdezek még egyet UserZ-től, remélem nem unt még meg... :)
Én kénytelen vagyok gépet cserélni, a régi hardveresen elavult.

Köszi mindent!

(#5133) Puma4 válasza userZ (#5130) üzenetére


Puma4
tag

Szia UserZ!

Ha nem unsz még, akkor lenne még egy kérdésem a G550-es géppel kapcsolatban, adnék neki még egy esélyt, azért fele árból megúsznám mint a T400-al, hardveresen meg elég lenne.
Szóval az elnne a kérdésem, hogy egy átlagos internetezés, mondjuk két portfolio.hu oldal egyszerre megnyitva, plusz egy internetes rádió mellette elér-e már olyan terhelést a gépnél, hogy folyamatossá tenné a ventit? Ha nem, akkor egy kb. ilyen terhelés mellett mennyi ideig megy, ill. mennyi ideig áll?

Válaszodat előre is köszönöm, ígérem nem kérdezek többet hanggal kapcsolatban... :)

(#5134) Puma4


Puma4
tag

Sziasztok,

Egy maradék kérdésem még mindíg lenne G550 tulajokhoz, lehet erre a gépre még XP-t telepíteni?

(#5135) userZ válasza Puma4 (#5133) üzenetére


userZ
tag

Szia! Nem unlak még :DDD , de szó mi szó furcsa ez a venti parád ;)
Megnézem neked a portfolió oldalt duplán (én is szoktam olvasgatni - ez itt most a reklám helye :) ). XP-t természetesen lehet feltenni új notikra is bár én egyből win7-et telepítettem fel.
Szerintem nehezen fogsz olyan notit találni amelyiknek ne menne a ventije a mai gépek közül. Én vásárlás előtt bementem egy áruházba ahol legalább 30 noti volt kirakva, és a legolcsóbb fusitól a legdrágább sony-ig mindegyik meleg volt tapintásra, pedig legtöbbön az oprendszer ment alapjáraton. Az energiatakarékossági mód biztos sokat segít, a G550-en is van power saver beállítási lehetőség, de még nem használtam. Most eléggé másnapos vagyok egy nyárbúcsúztató buli után, de amint beszámítható állapotban leszek jelentkezem. :)
Ha megengedheted a Thinkpad-ot és eddig is bizonyított neked, akkor lehet hogy "csalódás" lesz egy 130k alatti gép (G550L esetén). :U

Stop the Earth, I want to get off!

(#5136) Puma4 válasza userZ (#5135) üzenetére


Puma4
tag

Szia,

Megengedhetném magamnak a T400-at, de mivel eddig Acer gépet használtam, így nem szoktam hozzá a jóhoz. Különben meg úgy fogom fel, hogy hardveresen elég a G550, ha a zajjal nincs gond akkor ok, mert rádugok egy külső billt és innentől fogva el is felejtettem az alapgépet. Táncolni nem a notikon szoktam, hurcolva autóban lesz, így a plusz merevítés sem hat meg.
Szóval egyedül a némaság miatt venném a T400-at, de bízom még ebben a G550-ben, köszi előre is ha kipróbálod!

(#5137) userZ válasza Puma4 (#5136) üzenetére


userZ
tag

Most jelenleg firefox két webfül + msn + winamp és így már bizony halkan, de folyamatosan pörög a venti.

Stop the Earth, I want to get off!

(#5138) Puma4 válasza userZ (#5137) üzenetére


Puma4
tag

1000x köszi, az utolsó lökést adtad meg a T400 irányába.
Holnap meg is rendelem, nehogy az meg kifusson, aztán megint jöjjek a ventizajjal... :))

Mégegyszer mindenkinek minden segítséget köszönök!

(#5139) userZ válasza Puma4 (#5138) üzenetére


userZ
tag

Hát nincs mit az utolsó lökésért :DDD
Aztán még annyira nézz be ide ha megvan a gépezet, hogy zaj tekintetében mit produkál a "nagytestvér" ! :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#5140) qper


qper
tag

Sziasztok!

HA minden igaz, a mai napon boldog tulajdonosa leszek egy g550L-nek, az lenne a kérdésem, hogy erre a notira fel lehet-e még tenni az XP-t? A Vistát nem szeretem, és nem is tudom megszokni.

(#5141) userZ válasza qper (#5140) üzenetére


userZ
tag

Szia!
Fel lehet tenni az xp-t, de előtte a biosban állítgatni kell. Itt pont erről van szó.
Használd egészséggel :)

Stop the Earth, I want to get off!

(#5142) Throme


Throme
veterán

Hali!

N500 tulajok közül valaki használja már az 1.09-es bios-t?
Mik a tapasztalatok?

Régebben kérdeztem, de még senki nem válaszolt...

(#5143) qper


qper
tag

nagyon rákészültem a vásárlásra, felhívtam az origogsm-et, erre kiderült hogy elfogyott náluk az g550L és a nagykerben sincs.

baj ez, mert itt volt a legvonzóbb az ára (122 ropi), máshol plusz 8 rugesz legalább :(

kénytelen vagyok más alternatíva után nézni :((

(#5144) userZ válasza qper (#5143) üzenetére


userZ
tag

Hát igen a G550-ek közül az "L"-eket viszi a legjobban a nép, más forgalmazóknál is (Ipon, Sg notebook) szinte azonnal elfogytak. Nekem is csak az érte meg a többi modell közül az igencsak vonzó árával és jó specifikációjával.
Biztos kaphatóak lesznek még egyébként a fenti forgalmazóknál a közeljövőben.

Stop the Earth, I want to get off!

(#5145) qper válasza userZ (#5144) üzenetére


qper
tag

az a gáz, hogy holnap vásárolnom kell mert vissza kell adnom a kölcsön notit (a PC-m beszart, ehelyett lesz noti).

szóval nagy fájdalom, de búcsút intek a Lenovonak, i.2 hetet nem bírok rá várn

(#5146) qper


qper
tag

Öröm ét bódóttág van!! :)

Sikerült a laptopszalon.hu oldalról szerválnom egy gépet, igaz 129.000-ért, de nekem még mindig megérte így is. Ár/érték arányban még így is rohadt jó! :)

Két notival szemeztem még, egy Toshiba l300 2CE-vel, de abban 2 giga a ram, ráadásul DDR2, és a vinyó is 70 gigával kisebb, meg a design sem jött be annyira.

A másik egy Acer gép volt, 3 gigával, de az meg 667 Mhz-es DDR2 rammal volt felszerelve ami rohadt laassú a G550L 1066 Mhz-éhez képest. Ráadásul szintén 250 giga viccmester...

Sokan prüszkülnek a G550L-re hogy nincs benne multi kártyaolvasó, nemtom, én spec. piszkosul elvagyok, nem éreztem még ennek a hiányát. Mindent USB-n keresztül dugok a gépre, szóval sztem ez a multi olvasóhiány nem nagy etvasz, max. zavaró annak aki megszokta hogy van.

(#5147) McCoy20


McCoy20
tag

Üdv All

Erről valakinek valami tapasztalat: Lenovo G550A

http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=12491

Ez az NV10MGS ez milyen kari lenne? Quadro?

(Egy ismerősömnek néztem ki, AutoCAD meg Photoshop és társaihoz kellene.)

Előre is thx

Esetleg ha más ötlet van azt is szivesen fogadom :K

(#5148) kem válasza Throme (#5142) üzenetére


kem
addikt

Én semmi értelmét nem látom a BIOS frissítésnek. De kíváncsi lennék én is,h van-e tapasztalható változás.

Köszi!

(#5149) solaris12


solaris12
csendes tag

A g550-ről még mindig nagyon sok az ellentmondásos információ. Nem tudom, hogy ez miért lehet. Több internetes áruház szerint is gm45-ös chipset van benne. Most akkor csak az L szériában van gl40? Az ipon tesztje szerint is gm45 a chipset :F
Valaki akinek G-je, vagy A-ja van megnézné nekem a chipsetet? Nekem L-em van, ebben biztos, hogy gl40 van, nem gm45 ahogy azt sok helyen írják. A gl40-hez intel gma4500m, a gm45-höz pedig intel gma4500mhd tartozik. Azért nem mindegy.

(#5150) kem válasza solaris12 (#5149) üzenetére


kem
addikt

Az N500-at is legalább kétféle VGA-val szerelik, ami azt jelenti,h tök más az alaplap is.

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.