Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Otisz válasza AXisBOLD (#4350) üzenetére


Otisz
őstag

nincs mit :)

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4352) AXisBOLD válasza Otisz (#4351) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Sajnos erre nem csinál semmit.

Aurea mediocritas

(#4353) Otisz válasza AXisBOLD (#4352) üzenetére


Otisz
őstag

Akkor driver reinstall. Hátha az megoldja a gondot.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4354) Yodafon válasza AXisBOLD (#4348) üzenetére


Yodafon
senior tag

Hello

Nehogy újrarakd a drivert, hanem jelöld ki abban a listában a bluetooth eszközt és az alján nyomd meg az "enable" gombot, amivel engedélyezed a eszközt.

További szép napot.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#4355) AXisBOLD válasza Yodafon (#4354) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ehh... ez volt az első dolgom....de nem segített :(((

Aurea mediocritas

(#4356) AXisBOLD válasza Otisz (#4353) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hogyan :F

semmien cd-t nem kaptam a géphez!!!!

Aurea mediocritas

(#4357) Otisz válasza AXisBOLD (#4356) üzenetére


Otisz
őstag

Törlöd az eszközkezelőben, majd hardverváltozásokat keresel, amikor is észleli és újratelepíti.
Ilyenkor általában alaphelyzetbe áll vissza.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4358) bocsika


bocsika
aktív tag

Helló
Probléma:
Hugomnak van egy N100 Lenovója. Előzmény. Decemberben "meghalt" az akkuja, nem tölti és nem kapcsolát rá ha kihúzza hálózatból. Eddigse sokat használta így hálózaton marad a gép. ok
De ma reggel másfél óra után kikapcsolt a gép. Jelenleg úgy 3-4 percet üzemel utána lelövi magát. Sajnos még nem tudtam ránézni a gépre úgyhogy ennyit tudok róla mondani.
Mi lehet a hiba? (És mik a szervízlehetőségek Budapesten)
remélem tud valaki segíteni
köszi

(#4359) Otisz válasza bocsika (#4358) üzenetére


Otisz
őstag

Esetleg CPU túlmelegedés?

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4360) AXisBOLD válasza Otisz (#4357) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez se segít :(

Aurea mediocritas

(#4361) Otisz válasza AXisBOLD (#4360) üzenetére


Otisz
őstag

Fn+F5-nél sem lehet ki-bekapcsolni?

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4362) AXisBOLD válasza Otisz (#4361) üzenetére


AXisBOLD
addikt

arra nem reagál semmit!, de az nem a wifi kapcsoló?

Aurea mediocritas

(#4363) Otisz válasza AXisBOLD (#4362) üzenetére


Otisz
őstag

Hardveresen van az N szérián a wifi kapcsoló.
Így más 5letem látatlanban nincs. Itt lenne előttem, tuti beizzítanám...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4364) djvoyager válasza AXisBOLD (#4362) üzenetére


djvoyager
tag

A kapcsoló mind a Bluetooth-t, mind a Wireless-t ki/be kapcsolja!

A Hardware Maintanance Manual 45.-ik oldalán megtalálod, hogy a státusz LED melyik állapota mit jelent. (Ha lila a LED, akkor mind a wireless, mind a Bluetooth kész a használatra)

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4365) AXisBOLD válasza djvoyager (#4364) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi Otisz, te mindent megtettél :R

Ok akkor megpróbálom a kapcsolóval, mert most hogy mondod mióta kilőttem a blut... azóta csak kéken világít az a led.

Aurea mediocritas

(#4366) AXisBOLD válasza djvoyager (#4364) üzenetére


AXisBOLD
addikt

erre se reagál a blue :(((

wifi szépen kikapcsolt aztán meg vissza, de ennyi.

Aurea mediocritas

(#4367) bocsika válasza Otisz (#4359) üzenetére


bocsika
aktív tag

Hát ma rénéztem a hugom N100 asára 15 perc után tényleg lehalt majd utána már csak 2-3 perceket mert úgyhogy nem töltödött be semmi.:S Így szétszedtem. Nagyon jó hogy ilyen szépen van dokumnetálva minden a Lenovo/IBM nél, Akár ízzé porrá is szedhettem volna. De csak a fekete porszőnyeget kapartam le a pici bordáról ami nem igazán engedte a levegőt (szerintem ez a pesti szmog lehetett :U ). Hogy mekkora fing hűtés van ezekben. Az öcsém asztalijában vagy 20* akkora a hűtés. :D
De azóta nem kapcsolt ki. Koppkopp. :DDD
Szobatársa gépéről ha már ott voltam 4Gb ot takarított le a CCleaner. :DDD

(#4368) Otisz válasza bocsika (#4367) üzenetére


Otisz
őstag

Hátha megjavul...kop-kop.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4369) Throme


Throme
veterán

Hali!
Aki Lenovo N500-as gépet vett oprendszerrel együtt, megkapta hozzá a DVD-n is a vista-t, vagy csak a vinyón található valamilyen rejtett partíción (ahogy itt többen írták ezt a lehetőséget) rendszer visszaállítás végett?

kösz!

(#4370) Otisz válasza Throme (#4369) üzenetére


Otisz
őstag

A HDD-n található.
A visszaállító lemezeket neked kell elkészíteni.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4371) Throme válasza Otisz (#4370) üzenetére


Throme
veterán

Kösz az infót!

Ennyire smucig a lenovo??!!

Nekem most FS gépem van, amit itt páran - mint márkát - lehúznak, és kaptam hozzá xp telepítőt cd-t, teljes: nero, power dvd, ms works, meg valami 30 napos nortont (ez nem is fontos)!
Tudom van egy rakás ingyenes (freeware) program a neten ami ezeket kiváltja, illetve a vista premium is tud pár dolgot alapból, de akkor is....

Lehet cserébe lementek a laptop árak..... Ha így nézzük akkor talán jobb is ez a tendencia....

(#4372) Otisz válasza Throme (#4371) üzenetére


Otisz
őstag

A HDD-n itt is megtalálható minden általad említett program - többek között.
Amennyiben pedig szükséged van a telepítőre, akkor kiírod magadnak.
...de ha gond akad, akkor megnyomsz a gépen 1 gombot, és visszaállítja magát a rendszer az eredeti állapotra.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4373) 2ozz válasza Throme (#4369) üzenetére


2ozz
tag

Szia!
Elméletileg van rajta egy olyan second function gomb amivel csinál egy backupot ha beleteszel a dvd meghajtójába egy üres lemezt...de ez csak az elv, nálam nem működött...
Én nem hogy op rendszert, de még egy driver lemezt sem kaptam hozzá, megveregették a boltban a vállam, majd közölték h ügyes srácnak látszom, meg tudom oldani...szerintük.
A hangkártyával még lesz pár álmatlan éjszakám...ezúton kérnék bárkit, akinek van ötlete arra hogyan kapcsoljam ki a pc speakert róla, az írjon légyszi.
Ja igen, kicsit körülményes úgy felrakni a hangkártya drivert hogy a windows nem talál audio eszközt :D

(#4374) Throme válasza 2ozz (#4373) üzenetére


Throme
veterán

Én mindenképp oprendszerrel veszem (ha veszem) majd a gépet. Anélkül mit kezdjek vele :) ?
Ha külön venném akkor a gép+oprendszer drágább mulatság enne!
Ez a kiírogatás lemezre nem igazán tetszik, de hát ez van...

Ezekre a speakeres kérdésekre én nem tudok válaszolni, majd ha lesz gép:)
Itt a fórumon mintha olvastam már hasonló kérdést a pc speekerrel kapcsolatban.

(#4375) Throme


Throme
veterán

Színhűsége milyen a Lenovo N500-nak?

Összehasonlítottam az FS amilo-om és a barátnőm Lenovo N200-as kijelzőjét.
N200 kékes tónusúbb és kicsit fakóbbnak tűnik. Az FS melegebb színhatású.

Kérdésem az lenne, hogy az N500 és az N200 kijelzőik egyformák, vagy módosítottak valamit az N500-on ilyen téren is?
Esetleg mennyire fakó, vagy jó minőségű képet ad az N500?

Köszönöm!

(#4376) 2ozz válasza Throme (#4375) üzenetére


2ozz
tag

Szia!
Sajna nincs összehasonlítási alapom, de egy FS gépet megyek szervízelni csütörtökön havercsajhoz és akkor megmondom neked h miben különböznek.
Igazság szerint nem tudom változtattak e vmit a kijelzőkben, aszem az n200még nem tudta az 1920*800-as felbontást...bár ebben nem vagyok biztos, de az én gépemben gl40-es grafkártya van, igazából h mennyire színhű azt csak ugyanolyan chipset mellett lehetne megmondani, mert ugye lehet driver probléma amit írtál vagy képernyőillesztő hiba is.

(#4377) perempe


perempe
addikt

Kb. 1 éves, 512MB-os Lenovo N200-hoz érdeklődöm, hogy milyen memória való. Elég a 667MHz-es sebesség? Másik 512MB-os modullal bővíteném.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4378) perempe válasza perempe (#4377) üzenetére


perempe
addikt

Nem N200, hanem N100. T5500 / 512MB / 80GB.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4379) Throme válasza 2ozz (#4376) üzenetére


Throme
veterán

Köszi!
Kíváncsi vagyok milyen különbség van a 2 gép képe közt!

Közben melóhelyen is megnéztem, crt monitoron a "teszt" képeket. N200 és az FS közt volt, közelebb talán az N200-hoz. Mondjuk nem vagyok grafikus, csak a fényképek miatt kíváncsiskodok. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy az N500 belépőszint a Lenovo-nál. És az x4500 sem egy csúcs!

Egyébként mennyire melegszik az N500? Az én FS-em kellemetlenül felmelegszik. AMD-ATI páros. Többet nem lesz AMD-s laptopom!

Kb (átlagos felhasználás mellett) hány órát bírja az aksi?

Említetted, hogy oprendszer nélkül vetted, mit raktál fel a gépre?

(#4380) Otisz válasza perempe (#4377) üzenetére


Otisz
őstag

Elég.
nekem van hozzá 2x1GB...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4381) perempe válasza Otisz (#4380) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm a választ.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#4382) djvoyager válasza 2ozz (#4373) üzenetére


djvoyager
tag

n500.blog.hu :-)

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4383) 2ozz válasza Throme (#4379) üzenetére


2ozz
tag

Szia!
Na nézzük az elejétől... :D
Nem melegszik különössebben, az akkut még nem nyúztam annyira, de telepítettem rá egy siemens szoftvert és akkuról egy óráig telepített és még bírta volna csak nem akartam túlhajtani...
Nekem intel proci van benne, aszem mindegyik n500-ban intel CPU ketyeg vagy core2duo, vagy dual core.
Intel a chipset is hozzá szal szerintem a melegedés nem lesz gond, arra figyelj h mennyire meleg a levegő amit az oldalán kifúj, ha már érzem h melegszik, akkor megy fel töltőre és akkor a venti is rákapcsol picit.

(#4384) Throme válasza 2ozz (#4383) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Kösz a választ!

Igen, az N500 Inteles gép, szerencsére.
Azért az fura hogy a venti akkor kapcsol be (vagy pörög fel), ha rádugod a gépre a tápkábelt!
Nekem az jött le, hogy aksiról használva jobban melegszik, mint töltővel...

Én T3400 procis gépet néztem ki magamnak.
Leheletnyivel gyorsabb T3200-nél, de remélem nem melegszik jobban ;) !
Mondjuk a basic vista nem csili-vili, de kevésbé erőforrás igényes....
Bízom benne nem bánom meg, hogy az N500 mellett döntök.

Találtál különbséget a az FS és N500 képei közt?

Milyen oprendszert használsz a gépen?

(#4385) Throme


Throme
veterán

Helló!

A magyar billentyűzet kiosztású N500-on van magyar "í" (hosszú í), vagy "alt gr + j" a megoldás?

köszi!

(#4386) asimon


asimon
tag

Sziasztok!
Sajnos az 1-2 hete kérdezett billentyűzet problémára meglett a megoldás, cserélni kellett az egész bill. panelt. 15e huf.
Viszont most olyan mintha új lenne, még picit bejáratós, de IBM-Lenovo billnél nincs is jobb a világon! :))
Üdv.: Attila

(#4387) Otisz válasza asimon (#4386) üzenetére


Otisz
őstag

Bill ügyben tudtam volna segíteni, és egy 5öst megspóroltál volna...

Throme: természetesen van rajta, hisz' HUN bill.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4388) 2ozz válasza Throme (#4385) üzenetére


2ozz
tag

Hi!
természetesen van rajta í billentyű, hiszen magyar, bár ez néha ASUS-éknál kérdésese:D
Nekem windows daytona 2008 by 2ozz fut a gépen:D
Egészen jól bírja a meleget is akkuról, de azért ha nem feltétlenül szükséges, akkor ne tesztelgesd h mennyire melegszik, nehogy rosszul járj, ugyanis most olvastam h elméletileg ha felteszed a lenovo gombhoz a szoftvert, akkor a progi beszól ha nagyon melegszik a proci vagy bármi más, viszont szoftver nélkül nem szól ha túlmelegedett és állítólag akkor nem él a gar, bár ez csak amolyan kósza hír volt, nem tudom mennyi a valóság tartalma, de biztos ami tuti még aznap felraktam a lenovo progit:D
Valahogy nincs hangulatom 140rugót bukni:D

(#4389) McKane


McKane
senior tag

Szép napot!

Lenne egy kérdésem.
Az normális jelenség ha pár órás használat után a Lenovo 3000 N200 képernyőjének aljának a közepén ( A lenovo feliratnál) meleg a burkolat? nyugtassatok meg! :)

A választ elöre is köszönöm! és Mindenkinek boldog nyulat, a lányoknak meg jóó sok locslót!

Üdvözlettel . McKane

(#4390) Paladin1492 válasza McKane (#4389) üzenetére

Hali!

Nálam is meleg, ráadásul használom rendesen.Szinte egésznap megy.De a melegedés miatt, nem tapasztaltam semmilyen problémát.Ez normális.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#4391) nuke7 válasza mrlan (#4181) üzenetére


nuke7
veterán

hello! nekem egy win7 64bites béta megy az n200-amon, build 7068-as, 4GB-rammal (2x2GB 667-en - az egyik tud 800-at is, de a lassabbhoz állítja, nyilván)
egy nagyon-nagy gondom van. arra rájött már valaki, hogy a power manager-t hogy tudnám rávenni, hogy levegye a proci sebességét, ha akksirol megy a dolog..?! :W :F
ugyanis megy tovább szépen 1,86Ghz-n, és eléggé tönkre vágja az amugy jo akksi időt :W :(((

https://youtube.com/user/nuke7

(#4392) nuke7 válasza nuke7 (#4391) üzenetére


nuke7
veterán

jah, igen, a hd-audio driver sem akar nekem működni 64bites win7 alatt, de ez a kisebb gondom... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#4393) Throme


Throme
veterán

Köszi a válaszokat (Otisz, Zozz), péntek óta boldog (egyelőre) tulaja vagyok egy N500-nak (VHB)!
Neten olvasgattam teszteket, de ez a fórum több segítségemre volt a döntésben!

Számomra a kijelző képe teljesen, jó és elég világos. Melegedés tényleg alig van, illetve simán elviselhető (bár még nem nyúztam nagyon a masinériát :) ).

Amit furcsállok, hogy a vinyó működését jelző led kb 1 mp-ként felvillan egy pillanatra, akkor is ha hagyom "állni" a gépet.... Valami futhat a háttérben ami vinyót kóstolgatja...
Vagy a vista alapból ilyen, nem tudom. Eddig xp-t használtam.

Már nézegettem ezt a rejtett partíciót. Kiírás (visszaállító lemez készítése) nehézkes (6,4 Gb) és ki tudja sikerül úgy megírni, hogy működjön is... Majd meglátom...

(#4394) Throme


Throme
veterán

Bocs, Zozz=2ozz!

(#4395) nuke7 válasza Throme (#4393) üzenetére


nuke7
veterán

vista ilyen, ugyanis van egy beépített indexelő szolgáltatás, hogy gyorsabban tudjál keresni. ez folyamatosan indexeli a gépen lévő fájlokat, ha ki nem kapcsolod a szolgáltatásoknál, a vezérlőpultban.

https://youtube.com/user/nuke7

(#4396) 2ozz válasza Throme (#4393) üzenetére


2ozz
tag

Én oprendszer nélkül kaptam, de a daytona reborn alapú, szal elvileg xp-nek látja minden, de nekem is felvillan párszor a hdd led, bár kb 2 secenként.
A 6.4 giga miatt ne aggódj, csak vegyél egy dual layeres lemezt, nem rég láttam a piros fekete színű áruházláncban :) kb 500huf egy olyan lemez, szerintem érdemes beruházni egy újraírhatóra, bár én norton ghosttal hetente egyszer kimentem vinyóra a rendszer partíciót, a többi data pedig meg van vagy az asztali gépemen vagy dvd-n.

(#4397) 2ozz válasza nuke7 (#4392) üzenetére


2ozz
tag

Hi!
Az audio driverhez le kellene szedned egy kabinet filet, magyarul windows updates frissítést, amit ha felraksz, akkor látja a hangkarid eredeti típusát, h ez van e 64bites op rendszerre, azt passzolom, de a win7nek látni kellene anélkül is, legalábbis ahogy nézegettem az enyémen látta a conexantos hangkarit...
Kapcsold be az automatikus frissítést, de úgy h ne töltsön le mindent, hanem csak értesítést küldjön, vagy microsoft honlapról kézi frissítés, elsőre ennyi, de körbe kérdezek még pár ibm-es havernál, hátha van vmi jó tipjük:D

(#4398) Throme válasza nuke7 (#4395) üzenetére


Throme
veterán

Köszi!
A felvillanás nem zavar, inkább az hogy belenyal a vinyóba. Ha ez normális és nem okoz semmi problémát a későbbiekben, akkor csinálja nyugodtan...

A vista eddig elnyerte a tetszésem. Szépen megy a gépen is!

(#4399) Throme válasza 2ozz (#4396) üzenetére


Throme
veterán

Igen, én is DL DVD-re gondoltam :K !
Csak az a kérdés, hogy ha a "FactoryRecovery" rejtett könyvtár tartalmát 1 az 1ben kiírom akkor az működni is fog a lemezről, vagy sem?
Lehet nem is vacakolok könyvtárakkal, az egész meghajtó tartalmát kiírom.... :)

Te nagyon biztonsági játékos vagy, hetente kiírod...!

Persze nekem is megvan minden más, csak megfordult a fejemben, ha véletlen történik valami a vinyóval, akkor hogyan lesz megint rendszerem! Hiába vettem vhb telepített gépet, egy árva korongot se kaptam hozzá :( .
Persze nem ért meglepetésként, itt a fórumon már említették a szitut!

(#4400) nuke7 válasza 2ozz (#4397) üzenetére


nuke7
veterán

thnx :R hang van a gépen, azzal nincs gond, csak a hd-audio driver nincs fenn, ezért pl. mikrofon nem megy, meg nincsenek szép hangeffektek... azért modtam, hogy ez csak a kisebbik probléma... ha valamelyik ibm-es ismerősöd tud valamit arra, hogy hogyan tudnám visszavenni a cpu órajelét 64bites win7 alatt, azért nagyon hálás lennék (akár 3rd party software, vagy bios hack, vagy akáááármi... :W )
neten találtam pár 3rd party software-t cpu overclock / underclock -ra de win7 x64-es rendszeren nyilván egyik se futott :((

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.