Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) petikeke


petikeke
tag

Sziasztok!

Nekem egy Lenovo 3000 N500 (NS738HV) laptopom van. Felraktam rá a Windows Vista-t (Home Premium) és ki szeretném próbálni a lenovo care gombocskát. A használati útmutatóban azt írják, hogy mikor be lehet lépni a bios-ba akkor nyomjam meg és belép. Megnyomtam, de tulajdonképpen boot eszközt választhatok meg beléphetek a bios-ba. Vista alatt is megnyomtam ahogy írják, de semmi nem történik. Hogyan lehetne életre lehelni? Esetleg van rá mód, hogy én is töltsek a lezárt 10 Gb-re egy hdd képet?

OnePlus 7t

(#4152) AXisBOLD válasza footy (#4150) üzenetére


AXisBOLD
addikt

helló

eredeti XP Professional(campuszos).

az lehet rossz? illetve lehet rossz egy eredeti win XP?(ugyan ez két másik gépen hiba nélkül fut)

:F

ja még annyi hogy a notihoz nem volt oprendszer, hát van ennek is köze hozzá(én nem tudom csak megemlítem)

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4153) Kephamos válasza htmtimcsi (#4147) üzenetére


Kephamos
addikt

Milyen nyomtatód van? Én eddig akármilyen nyomtatót rádugtam a gépre 10 másodpercen belül tudtam is vele nyomtatni.

(#4154) footy válasza AXisBOLD (#4152) üzenetére


footy
addikt

Nem hinném, ha eredeti akkor azzal nem, lehet gond hacsak nem felületsérült.
Az nem számít hogy oprendszerrel vetted-e. Elképzelhető viszont hogy valamilyen programok akadnak össze. (Attól hogy nem aktív egy-egy ablak, sok processz fut a háttérben, ezeket kellene megnézegetni. A feladatkezelő megmutatja milyen folyamatok futnak.)

(#4155) AXisBOLD válasza footy (#4154) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

megnéztem a folyamatkezelőt és rohadt sok minden fut, de ez sajnos nekem nem mond semmit :F

szerk: ha belinkelem tudsz valamit kezdeni vele?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#4156) footy válasza AXisBOLD (#4155) üzenetére


footy
addikt

Huh , az ilyen dolgokat nehéz megfogni, mert lehet egy program, vagy driver is.
Ha a korábbi gépnél is voltak ilyen problémák, akkor azok a program között kellene keresgélni, amik az előző gépen is rajta voltak. (Ez leszűkíti a driverek körét is, szal. csak valamilyen külső hardver lehet, egér nyomtató, ilyesmi. A driverüket érdemes lecserélni frissebbre első körben.) A kékhalál után előjövő reportot lenne érdemes kimenteni, az még valamit segíthet.

(#4157) AXisBOLD válasza footy (#4156) üzenetére


AXisBOLD
addikt

a régi gép és a mostani között csak a nyomtató közös, de annak is más drivere(frissebb) van fenn a notebookon....hát nem tudom, ez neked mit mond?

ezt a reportot hogy lehet megnézni?

Aurea mediocritas

(#4158) djvoyager válasza gxyb (#4138) üzenetére


djvoyager
tag

Hello,

Az előtelepített operációs rendszerek esetén a rejtett partíción van az operációs rendszer. Külön recovery media nem jár hozzájuk.

Ha a teljes recovery-t futttod, akkor a rendszer meghajtó tartalma törlödik.
Ha lemezről futtatod, akkor a teljes lemez tartalma törlödik.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4159) djvoyager válasza Nagya21 (#4148) üzenetére


djvoyager
tag

Tegnapelőtt telepítettem egy lenovo n500 4233 38g-s laptopot, és az istenért nemtok rá hangot varázsolni :Y

Min. SP2 és .Net 2.0 legyen feltelepítve, plusz az UAA driver: Link

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4160) Nagya21 válasza djvoyager (#4159) üzenetére


Nagya21
addikt

ÓÓÓÓÓÓ, hogy kapnák be a tervezök a ........ :W :W :W

Köcce a linket, az SP2, és a net2.0 fenn van, de erröl az UAA driverröl nem hallottam :(
Szolok az isminek hozza vissza egy próbára.
Mégegyszer köszi a segítséget :)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4161) TGuru


TGuru
tag

Hello
Nekem olyan problémám lenne,h: van egy Lenovo SL400-as laptopom és a wifije nem kapcsol be elég sokszor, vis van a kapcsoló alúl és bekapcsolom,de nem világít és eddig úgy oldottam meg a problémát,h hibajavítás v mit csináltam ki be kapcsoltam az eszközkezelőben meg ilyen hasonló dolgok aztán a lenovó segéd részében is beléptem,de ott azt írja,h a biosban amit nem találok v a kis kapcsolóval kapcsoljam be,de nem tom,mert nem világít továbbra sem.So,ha tudnátok segíteni ezzel a problémámmal kapcsolatban az jó lenne.Ha tudjátok akkor PÜ-ben küldjétek már el,mert nem biztos,h itt olvasom,de igyekszem.Köszi

(#4162) djvoyager válasza TGuru (#4161) üzenetére


djvoyager
tag

Szia,

SL400 Wifi: A kis kapcsoló csak fizikailag kapcsolja ki/be az eszközt. Továbbá szoftveresen is lehet kapcsolni, amit vagy te magad teszel meg az FN+F5 billentyűzet kombinációval. (Ekkor felugrik egy on-screen menü, és itt ki/be kapcsolhatod) vagy az Access Connection hálózati menedzsment szoftver az igényeknek, és az elérhető hálózatoknak megfelelően kapcsolgatja.
Az Access Connectionról itt találsz egy részletes használati útmutatót!

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4163) jobbacsabba válasza djvoyager (#4159) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Hello!
LENOVO N500 NS732HV -t akarok venni, kösz a telepítési segítségért, viszont így lenne néhány kérdésem:
XpSP3-t telepítenék, kell-e (érdemes-e) az UAA driveren kívül mást is telepíteni?
A gyári driverek kellenek XpSP3 alá?
Az sem tiszta, hogy elég-e ez az UAA driver vagy kell a saját conexant audio drivere is, vagy elég esetleg csak az utóbbi?
A garancia bővítéssel kapcsolatban pedig, 1 év garival adják a notit, de több helyen lehet venni bővítést. A blogban is van erről szó, érdemes-e ezt vásárolni a bolti +1év helyett?
A választ előre is köszi. Ja még valami: sürgős lenne...

[ Szerkesztve ]

(#4164) djvoyager válasza jobbacsabba (#4163) üzenetére


djvoyager
tag

Hello,

XP SP3 esetén:
Minimum .Net 2.0
UAA driver telepítése után közvetlenül szükséges a gyári audió driver telepítése
A gyári driverekkel tökéletesen működik.

Garancia esetén alapesetben jár az egy év, ezt lehet még hosszabb időre kiterjeszteni. (2 vagy 3 évre) Az árát tekintve érdemes megvenni, 1 év utáni meghibásodás esetén sok bosszúságtól kímélhet meg :)

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4165) Otisz válasza jobbacsabba (#4163) üzenetére


Otisz
őstag

garanciabővítéshez: mindenféleképpen javasolom én is a garanciahosszabbítást!
sok előnye van, plusz értékállóbb is lesz általa a géped.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4166) xifo


xifo
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, a két kiszemeltem: [link] [link]

A notit a net, filmnézés és egyéb alapvető dolgok mellett vágásra is használnám Ediussal.
Érdemes a kétmagosra ráfizetni azt a 30 ezret?
Mennyire jó a Celeronos?

(#4167) spyduck válasza xifo (#4166) üzenetére


spyduck
nagyúr

Érdemes lenne mivel a 2magos kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik meg persze gyorsabb is. De ez a 30k-s árkülönbség elég durva. Ennyi erővel vehetsz bele külön core2duo procit is 15-20k-ért, persze ez garancia vesztő de ha baj van visszarakod. A t3200 ráadásul DulaCore.

(#4168) Blamazs


Blamazs
senior tag

sziasztok!
a karacsonykor vasarolt n500-as rendetlenkedik. a billentyuzeten a numerikus gombok nem mennek, csak akkor ir betut ha a numlock be van nyomva:(
ellenben a biosban sem tudok navigalni a nyilakkal. csak a page up/down megy.
a hiba elott 2 nappal rafroccsent par csepp viz a tapipad melle, a billentyuk elvileg nem is kaptak belole. de tenyleg annyira keves volt, hogy nem hinnem hogy kerult a gepbe.
okozhatja ez a hibat?
kuka lesz belole szerintetek? mire szamitsuk? nagyon el van a tulaj keseredve.

(#4169) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Használ valaki Lenovo 3000-en (N100) ubuntut (8.10)? Nekem az a problémám vele, hogy sleep-ből visszatérve a tapipad lefagy. Minden más működik, csak az nem. Restart után persze jó megint. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#4170) watzack


watzack
csendes tag

Sziasztok!

A Lenovo 3000 N200 0769 laptophoz szeretnék tv tunert vásárolni.
Van valakinek valamilyen tapasztalata, vagy javaslata?

Üdv

(#4171) htmtimcsi válasza Blamazs (#4168) üzenetére


htmtimcsi
tag

"elvileg" igen vagy nem? ezt csak te tudod kizárni, mindenkép érdemes garanciát érvényesiteni. csak nem kell emliteni a vizcseppeket.

(#4172) htmtimcsi válasza vrbst (#4169) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát tudom hogy ez nem segítség de másnak is volt:

"I tried to Suspend my laptop, it seems to work partially, the touchpad doesn't resume after suspend, so can't move the mouse around but if you have an external usb mouse connected that works fine". de nem írt semmit megoldásként.

probáltál más linuxot pl.: fedora,opensuse ezek még elég "barátságosak".

(#4173) Füge007


Füge007
senior tag

Szasztok!

3000 N200 (type 0769) vásároltam egy ilyen készüléket. XP drivereket leszedtem a hivatalos oldalról, ráraktam, de hiába, nézem az eszközkezelőben és ott úgy látja, mintha nem lenne telapítve?!

Valakinek ötlet?

Előre is kösz!

Füge

(#4174) pjoe válasza xifo (#4166) üzenetére


pjoe
csendes tag

Engem az érdekelne, hogy azt a 2 éves garanciát a linkelt webshopban hogyan lehet kiválasztani? Vagy alapból azt adják hozzá?

(#4175) pjoe válasza pjoe (#4174) üzenetére


pjoe
csendes tag

Még egy lüke kérdés: a Dell-estopikban olvasom, hogy az X3100-as kártya nem továbbít hangot a HDMI kimeneten; Lenovo N500-as továbbít-e, tehát lehet-e rendesen filmeket nézni így vele tv-n?

(#4176) Otisz válasza watzack (#4170) üzenetére


Otisz
őstag

Igazából bármilyen USB-s TV tuner megfelelő.
Nem igazán gép/márkafüggő.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4177) Füge007 válasza Füge007 (#4173) üzenetére


Füge007
senior tag

Na megoldódott én voltam az amatőr :D

Füge

(#4178) vrbst válasza htmtimcsi (#4172) üzenetére


vrbst
tag

Azért köszi a választ!

Másik disztribuciót még nem próbáltam, de egyelőre akkor marad így... Úgyis gyorsan bootol ubuntuval :)

(#4179) djvoyager válasza Füge007 (#4173) üzenetére


djvoyager
tag

Csak a későbbiekre nézve: A letöltött file-ok csak önkicsomagoló .exe file-ok, alapértelmezéseben a C:\drivers\(meghajtó program típusa) könyvtárba pakolja ki őket.
Innét kell még a megszokott módon telepíteni őket. (Általában a setup.exe futattásával)

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4180) djvoyager válasza pjoe (#4175) üzenetére


djvoyager
tag

A HDMI-n megy a hang is.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4181) mrlan


mrlan
tag

Hali! azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy feltettem n200-as masinámra a Windows 7 bétát és nem megy az ujjlenyomat olvasó Software fent van és be ís olvastattam vele az ujjaimat de bejelentkezésnél nem kéri... csak a jelszót... a client security progit meg nem tudom felrakni mer nem támogatja... segítsetek lécci! :R

Mr. LAN

(#4182) hudyfiu válasza mrlan (#4181) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Most hogy mondod nekem is csak jelszót kér.
Feltelepítettem a cuccokat de el is felejtettem hogy azt nem kéri.
Lehet hogy a biometric-nél kell állítani valamit.
Este megnézem mi van vele.

(#4183) K.norbi666


K.norbi666
csendes tag

Hello BEllo van e itt még valaki???????:D:D:D:D JElentkezzen aki él!!!!!!!!!!

Acer 5552G

(#4184) mrlan válasza hudyfiu (#4182) üzenetére


mrlan
tag

Na akiknek Authentec AES2501A-s ujjlenyomatolvasójuk van, azok tegyék fel ezt:
http://www.authentec.com/win7update/W7Wbf32.exe

Mr. LAN

(#4185) Paladin1492 válasza mrlan (#4184) üzenetére

Szia!

Hol tudom megnézni hogy, nekem milyen ujjlenyomatolvasóm van.A sorszámot hl találom?

Megvan de nekem csak AES2501-esem van, erre is jó?

[ Szerkesztve ]

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#4186) Nagya21 válasza djvoyager (#4159) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Mükszik a hang :C
Köszi a felhomályosítást :DD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#4187) tpeter


tpeter
aktív tag

sziasztok!
xp-be utolag hogyan lehet beletenni azt a drivert (illetve mit kell egyaltalan), hogy a vinyo ne csak emulalt
IDE modban mukodjon? N200-asom van.

elore is koszi!

(#4188) K.norbi666


K.norbi666
csendes tag

Hali!!!
Lenovo N100-asnál találkozott már vki olyan problémával hogy ha usb eszköz volt a gépre dugva(olyan ami az usbról kapja az áramot), minden műkodött addig amig a tuochpadot használod, ha leütsz egy billt akkor pedig egy pillanatra megszünik az összeköttetés az eszközzel.De abban a pillnatban fel is ismeri. Ez ajelenség pedig használhatatlanná teszi az usb portokat. Látot vki már iylet??????

Acer 5552G

(#4189) djvoyager válasza tpeter (#4187) üzenetére


djvoyager
tag

Az XP-hez való Intel Matrix Storage Manager Driver-et telepítsed fel, ez biztosítja az AHCI támogatást:

Letöltés

A linken talász telepítési segítséget a "On target system" rész alatt.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4190) djvoyager válasza K.norbi666 (#4188) üzenetére


djvoyager
tag

Az USB port csatlakozásának a hibájára, vagy alaplaphibára tippelnék. :( Ha még garanciás, dobd be szervizbe.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4191) tpeter válasza djvoyager (#4189) üzenetére


tpeter
aktív tag

Köszi, meglesem!

(#4192) K.norbi666 válasza djvoyager (#4189) üzenetére


K.norbi666
csendes tag

Köszönöm ha nálam lesz a laptop kipróbálom addig is eltudnád mondani hogy miféle szoftver is ez?

Acer 5552G

(#4193) mrlan válasza Paladin1492 (#4185) üzenetére


mrlan
tag

Szerintem igen :R

Mr. LAN

(#4194) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Hosszas tépelődés, és több hetes fórumolvasás után döntöttem:

Lenovo 3000 N500 (NS738HV-2G) kb 130000Ft

Viszont két gondom van.
Nagyon dícsérték a supportot.... De!!! A lenovo oldalán nem igazán találom az N500-at. Szinte sehol nincs, csak az N200.

A másik: akkor milyen chipkészlet és (vagy) grafikus chipp van benne?
A következő variációkat olvastam:
Intel GMA 4500MHD
Intel 4500M
Mobile Intel GMA 4500M (GL40)
Intel GMA X4500 HD
GL40 Express
Intel® 945 GM Express
Intel GM45 + ICH9M chipset

Tehát?
Főképp szerintem az nem mindegy, hogy GL40 vagy GM45 van benne...

(#4195) Jimmy8 válasza Jimmy8 (#4194) üzenetére


Jimmy8
senior tag

És halkan megjegyzem, a nagy olvasásban nem vettem észre, hogy ez a téma már fel volt vetve. :B
Sorry....

(#4196) htmtimcsi válasza mrlan (#4181) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát a béta verzióhoz nem szoktak támogatást adni a gyártok, szóval maradj vista nál vagy xp-nél. vagy írjál a lenovonak hogy ez van, oldják meg,mert te mérges leszel,ha nem teszik.

(#4197) djvoyager válasza Jimmy8 (#4194) üzenetére


djvoyager
tag

n500 infók

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4198) djvoyager válasza K.norbi666 (#4192) üzenetére


djvoyager
tag

Ez csak az AHCI módot támogató driver.Lásd #3992-es hozzászólásomat a témában.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4199) Mirk Tamás válasza petikeke (#4151) üzenetére


Mirk Tamás
csendes tag

Sziasztok! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert pont ezt kerestem. Kinéztem a Lenovo n500 NS738HV (2gb ram, dual-core 2ghz) Lehet, hogy a jövő héten megvenném. Több kérdésem lenne azoktól, akik ilyet használnak:
-Mennyit bír akksiról?
-Mi a különbség a dual-core és a core2duo között? Mennyivel gyorsabb?
-Mennyire hangos a gép? (internetezésnél, és max terhelésnél:pl: játék)
-Ha jól tudom a videokártyája integrált (GMA 4500 MHD) Az integráltak általában nem használhatók játékra. Pl. A Carbon minimumon futna rajta?
-Olvastam, hogy HDTV-zéskor becsíkozódik, mert nem bírja a processzor, ha ACHI módban van. És ha IDE-re állítom? Tehát: Használható e a HDMI kimenete tv-zésre...? Használja valaki erre a célra?
-Olvastam, hogy a kék LED-ek nagyon erősek és zavaróak. Igaz?
-Ha jól olvasom egy kis hozzáértéssel lehet rá xp-t rakni. Van aki xp-vel használja, jól működik stb...
-Azt hiszem nagyjából ennyi. Azt hiszem ha ezekre a kérdésekre + válaszokat kapok, megveszem. Ha valaki csak egyes kérdésekre tudja a választ, ÍRJON. A segítségeteket előre is köszönöm. Tamás

(#4200) btowen


btowen
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki eladó magyar billentyűzetet Lenovo 3000 N200-hoz?
Köszönettel,üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.