Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Encus


Encus
csendes tag

Sziasztok!

Egy n200-as darab c2d-s laptoppal rendelkezem, és minden bizonnyal túllihegem a dolgot, de frissen telepített ubuntu 9.04-en egyszercsak elkezdett valami sípolni, és mintha nem hallottam volna a gép ventijét felpörögni. Aztán minden helyreállt. Utánanéztem a gép manualjában, nem találtam semmi ilyesmi hibakódot, ezért gondoltam hozzátok fordulok, hogy lehet esetleg hallucináltam? :D, vagy nem is tudom, mi lehet a háttérben.

(#4702) footy válasza Encus (#4701) üzenetére


footy
addikt

Ha közben töltőre tetted az okozhat ilyet

(#4703) petikeke


petikeke
tag

Sziasztok!

Szeretném downclock-olni a Lenovo 3000 N500 G4233-s laptopom prociját, és VGA-ját. Próbáltam a Notebook Hardware Controll progit, de nem engedi beállítani a fesz-ket Tudtok ajánlani valamit a problémámra?

Előre is köszi.

OnePlus 7t

(#4704) footy válasza petikeke (#4703) üzenetére


footy
addikt

(#4705) spyduck válasza petikeke (#4703) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szeretném downclock-olni
Miért, ha meg szabad kérdezni? Több akkuidő miatt?

(#4706) petikeke válasza spyduck (#4705) üzenetére


petikeke
tag

Igen. Mennyit jelent üzemidőben ha downclock-olom?

OnePlus 7t

(#4707) spyduck válasza petikeke (#4706) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sztem fölösleges, én próbálkoztam vele de nem volt vmi eredményes a nagy teljesítmény visszaesésen kívül. Sztem amit csinálnod kéne az az enrgiaséma változtatása.

XP-->jobb alsó sarok-->telepjelző-->bal klikk 1x-->maximális telep
Vista-->jobb alsó sarok-->telepjelző-->bal klikk 1x-->energiatakarékos

Ez nem fogja engedni a procidnak ha telepről üzemel, h emelgesse a proci feszt, így mindig a minimumon marad. Én a notimnál így +1órát tudtam megspórólni. Meg persze a fényerő minimumra kapcsolása.

mod: Ja és ha enrgiatakarékos/maximális telep sémán ha hálózatról üzemel akkor nagy a teljesítménye, ez csak akkor lép életbe ha akkuról használod. Legalább is XP-nél tuti, Vistánál már nem emlékszem de sztem ott is.

[ Szerkesztve ]

(#4708) djvoyager


djvoyager
tag

Nálunk is megjelent az N500 utódja, a Lenovo G530-as sorozat!
Az első modell már kapható, a többi hamarosan érkezik.

Újdonság, hogy mostantól már eleve 2 év garanciával rendelkeznek ezek a modellek!

Képek első kézből itt :-)

Még egy májusi ízelítő cikk itt.

A már elérhető G530 modell:
P/N: NSH22HV MTM:444622G
Celeron M900 (2.2Ghz, 800Mhz, 1MB L2), 1x 2GB, 160GB / 5.400rpm, DVD±RW DL, Mobile Intel GMA 4500M (GL40), 15.4" WXGA Glossy, Matte Black, 0.3MPix Camera, 10/100Mb ethernet, Realtek b/g wireless, 6 cell battery, Express Card slot + 4-1 Media Card reader, Vista Home Basic, 2 év szervizgarancia, 60Watt adapter

[ Szerkesztve ]

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4709) footy válasza djvoyager (#4708) üzenetére


footy
addikt

Sok különbség nincs így első pillantásra, mondjuk az hasznos hogy nem fújták le a tetejét, az viszont nagyon gáz hogy nincs HDMI. :(

(#4710) 2ozz válasza footy (#4709) üzenetére


2ozz
tag

Mondasz vele valamit, bár mióta meg van a gépem, azóta nem használtam a HDMI-t.
Ti mire használjátok?
Télleg dizájnosabb hogy nincs lefújva a teteje, de az n500 érintőgombjait én nem változtattam volna meg. Kár hogy csak Celeronnal van még szerelve, megvárom a core2dou-s változatot :))

(#4711) Throme


Throme
veterán

:DD
Beindult a "cost down" projekt! Festék, hdmi, és érintőgomb spórolás.....
A neten van T3400-el szerelt verzió.

Az érintőgomb csere mondjuk nem olyan rossz 5let. Jól néz ki és feldobja az N500-at, de van hogy véletlen csak hozzáérek és máris elnémul a gép vagy letilt a touch pad...
A gombok nem ennyire érzékenyek.

Persze nem cserélném le az N500-am G530-ra.. :)) .

(#4712) rebbag


rebbag
tag

Sziasztok,
végigolvastam utolsó 1-200hsz-t ott nem találtam, de mivel sürgős lenne ne haragudjatok ha volt már ez a kérdés.

Szeretnék garancia kiterjesztést vásárolni Lenovo 3000 N200 laptopomhoz. Plusz két év dobozos, 14ezer forint körüli áron találtam. Erre be IS fektetnék, de nem tudom milyen papírok szükségesek hozzá. Sajnos vásárlás után blokkot elkevertem, csak garancia levelem van /persze azon szerepel eladó bolt neve stb/. Elég lenne ennyi IS a vásárláshoz? Bolttól kérdeztem, de ott csak mellébeszélnek. Idő meg hajt mert laptop már 3/4 éves.

Ha tudna valaki segíteni, nagyon szépen megköszönném:)
További szép napot.

(#4713) spyduck válasza rebbag (#4712) üzenetére


spyduck
nagyúr

Elég csak a garijegy, de 14k-ért hol találtál +2év garanciát?

(#4714) djvoyager válasza rebbag (#4712) üzenetére


djvoyager
tag

Amíg garanciális a géped, addig megveheted hozzá a garanciakiterjesztést.
Ezt utána online regisztrálnod kell, előzetesen semmi nem kell hozzá.
Utólag szükséges min a kitöltött garancialevél, hogy igazolni tudd, hogy eredetileg mikor indult a garanciád.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4715) djvoyager válasza Throme (#4711) üzenetére


djvoyager
tag

T3400-es és T4200-as procival fognak még érkezni.
A gép anyaga hasonló, mint az N500-é, a fekete festés szerintem jobb lett, de ez szubjektív. :-)
A gombok jobbak lettek, annyi, hogy a recovery gombja is lehetne ugyanolyan.
HDMI sajnos most nincs, lésőbbi generációnál vissza fog térni.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4716) Throme válasza djvoyager (#4715) üzenetére


Throme
veterán

Nekem nagyon úgy tünik, hogy ez a G530 egy olcsóbb kivitele az N500.
Ezért nem hiszem hogy a háta az feketére van "fújva". Szerintem az egy anyagában színezett műanyag burkolat. Kb olyan mint az N500 belülről.

Persze ettől még lehet szép, és bevallom nekem is tetszik :K ...

A recovery gombnál valszeg a bekapcsoló gomb design-ját követték inkább.
Lehet mindegyiket kerekre kellett volna kialakítaniuk, bár az meg plusz költség...

Igazából a HDMI-t még nem nagyon használtam, de szerintem annyira talán nem hiányzik a G530-ról.
Annak esetleg aki lejátszóként is használja a gépet nem fog tetszeni...

Árban nem tudom mi lesz a különbség....

(#4717) rebbag válasza spyduck (#4713) üzenetére


rebbag
tag

Köszönöm szépen a válaszokat:) A dreamcomp-nál találtam ezt: http://www.dreamcomp.hu/product_info.php?cPath=108_115&products_id=118971

(#4718) McKane


McKane
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem/kérésem.. :B
Nem tudna nekem valaki adni a lenovo 3000n200-hoz színkalibrációt? csak kipróbálnám mennyire különbözne az alapbeállítástól..

Üdvözlettel: McKane

(#4719) bolcsodal válasza spyduck (#4713) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem is ajánlottak +2 évet 15K-ért.

Más..nektek is jött BIOS frissítés N200-hoz? 3.05A a legfrisebb?

McKane: Nekem van egy Monitor Calibration Wizard profilom, ha érdekel. Spyder kalibrált kijelzőről.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4720) Paladin1492 válasza bolcsodal (#4719) üzenetére

Szia!

Nekem a 3.5-ös bios van fenn! A lenovo honlapján sincs frisebb. A 3.05A honnan kaptad?

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#4721) bolcsodal válasza Paladin1492 (#4720) üzenetére


bolcsodal
addikt

3.05-ös. Szólt a sysupdate, hogy van ez az új BIOS és én nem álltam ellent. :)

Az A betűt a végén benéztem..síma 3.05-ös BIOS-t flesselt most...

They drew first blood....

(#4722) 2ozz válasza bolcsodal (#4721) üzenetére


2ozz
tag

Igen, éppen bele akartam kontárkodni, hogy az alfa verzió, tehát még tesztelés alatt áll.
Laptopnál azért csak óvatosan a bios updattel, mert tudtommal nem olyan egyszerű "downgradelni"

(#4723) bolcsodal válasza 2ozz (#4722) üzenetére


bolcsodal
addikt

Elmentettem a korábbi BIOS-t. Egy megfelelő flesselővel nem lehet gond talán.... :U

Szerintetek el tudják intézni a lenovonál Júli 7-éig, hogy megváltoztassák az eredeti egy év gari lejárati idejét? Júni 10-én lejárt a Lenovo szerint, de én Júli 7-én vettem.

Fontos lenne, mert ki szeretném terjeszteni a garit még +2 évvel, de nyílván nem tudom megtenni jelenlegi állapotában, lejárt garival. :U

Esetleg ismertek más csatornát, amin lehetne kommunikálni a pozsonyi központtal? email cím, telefonszám minden jöhet... :( A magyar ügyintézőkről nem sok jót hallottam.

They drew first blood....

(#4724) Throme


Throme
veterán

N500
Akit zavar az, hogy teljes képernyős program (pl játék) futtatásakor, vagy full képernyős video nézése közben hangerőt akar változtatni, akkor a futó alkalmazás lemegy tálcára, vagy - video esetén - visszaugrik ablakba, az nézzen be az "automatikus indítás" menübe /msconfig/ és lője ki az "On Screen Display" indító elemet.

Ez gyakorlatilag a "TpWAudAp.exe" -de szép neve van... - file-t nem indítja el bekapcsoláskor, hogy ott rohadjon meg.

A művelet végeztével nézegettem az FN gombos funkciókat (újraindítást követően, természetesen) és műxik mind. Az érintő gombok is használhatók mind.

Enegem felettébb irritált ez a probléma, de ennek vége!

[ Szerkesztve ]

(#4725) Otisz válasza bolcsodal (#4723) üzenetére


Otisz
őstag

El lehet intézni, ha meg van a garancia papírod, plusz a számlád (elméletileg a garipapír is elég, mert azon is rajta a vásárlás időpontja).

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4726) bolcsodal válasza Otisz (#4725) üzenetére


bolcsodal
addikt

khm..csak a számlám van meg. :DDD A negykerből elfelejtették küldeni a garipapírt mondván, úgyis szériaszám alapján meg lehet keresni a lenovo honlapon a garancia időtartamát... :U

They drew first blood....

(#4727) Mius


Mius
csendes tag

Sziasztok!
Ma reggel véletlenül kinyírtam a laptopomat (Lenovo 3000 n500), és ahogy újratelepítettük az XP-t valahogy hiányzik a hangerőszabályozó ikon a képernyő jobb alsó sarkából (sajnos nem tudom mi a hivatalos megszólítása) és az Eszközkezelőben két alapvető rendszereszközt nem ismer fel. Gondolom ez lehet az egyik. A webcamot, touchpadot, audiót és a legtöbb dolgot már helyrehoztuk. Nem tudna valaki segíteni hogy tudnám ezt meggyógyítani? Sajnos én nem nagyon értek számítógépül... :((
Előre is köszi és mindenkinek szép napot! :)

(#4728) Mius


Mius
csendes tag

jahh, mint most kiderült az érintőgombos hangerőszabályozó és a touchpad kikapcs sem működik :(

(#4729) Otisz válasza bolcsodal (#4726) üzenetére


Otisz
őstag

Számla alapján lehet pótoltatni a garipapírt. Ezzel kellene kezdened minél hamarabb.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4730) footy válasza bolcsodal (#4719) üzenetére


footy
addikt

N500-hoz nincs profilod? vagy esetleg az N200-é jó ehhez is?

(#4731) bolcsodal válasza footy (#4730) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az sem tökéletes, amit küldtem. Minden kijelzőnek egyedi profilja van szerintem, de a defaultnál talán egy fokkal jobb ha az én profilomat használod. Próbáld ki. Ha szebb használjátok.

They drew first blood....

(#4732) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!
Egy ismerősömnek van egy N200-as laptopja, amin meghalt a windows, és vissza kellene tenni, csak a gyári visszaállító lemeze nincs meg sajna. Ezt esetleg le lehe tölteni valahonnan? Vagy van egyéb megoldás? Pl. rendszer visszaállító, ami akkor is előcsalogatható, ha a Windows már nem indul rajta? Ha jól emlékszem, Vista van a gépén...
Köszi!

(#4733) Otisz válasza Stehe (#4732) üzenetére


Otisz
őstag

ha garis, akkor a szervíz ingyen megrendeli hozzá, ha nem, akkor fizetni kell érte

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4734) Lpat01


Lpat01
csendes tag

Heló!

Úgy döntöttem, hogy veszek egy lenovo-t.
Mint kiderült hosszas keresgélés után, ez lesz szerintem a legmegfelelőbb számomra (no játék, programozás, flash, kis multimédia).

ezeket találtam:

[edigit]

[laptopsz]

[notebook]

Ti melyikbe csípnétek bele, illetve ha tudtok légyszi linkeljetek jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#4735) Otisz válasza Lpat01 (#4734) üzenetére


Otisz
őstag

A kérdés: mennyi a keret? A linkelteket tekintve 150e a legdrágább.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4736) Lpat01 válasza Otisz (#4735) üzenetére


Lpat01
csendes tag

bingó :)

(#4737) Throme válasza Lpat01 (#4734) üzenetére


Throme
veterán

szerintem a "laptopsz" elírta a procit. Az a T4200 2.0 GHz-en nekem inkább T3200 2.0 GHz-nek tűnik....(frekvencia szempontjából mondjuk mindegy)
Ja és nincs oprendszer (csak Dos)...

"edigit"-nél meg 8 ropi pluszért kapsz 1 táskát.....

(#4738) Stehe válasza Otisz (#4733) üzenetére


Stehe
aktív tag

Sajna már nem garis... De ha letúrom a régi wont, akkor simán fel lehet telepíteni egy új windowst? A driverek gondolom letölthetőek... Amúgy cd nélkül nincs mód a "gyári állapot" visszaállítására? Vagy legalább egy előző, működőképesre...

(#4739) foxi69 válasza Throme (#4737) üzenetére


foxi69
tag

Szerintem nem írták el. Én ilyet vettem :))

(#4740) bolcsodal válasza Lpat01 (#4734) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sehol sincs már értelmes áron N200? Ezeknek az N500-aknak durván gagyi fröccsöntött műanyag kinézete van. Nem értem mitől design fejlődés ez....hiszen a billzet és a hardver szinte ugyanaz, eltekintve a GM40-es chipsettől (már amelyikben van). :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4741) bencsikt válasza petikeke (#4703) üzenetére


bencsikt
csendes tag

Nekem a RightMark CPU Clock Utility (RMClock) progi vált be. Lentebb veheted vele a szorzót és a feszt is.

(#4742) Lpat01 válasza foxi69 (#4739) üzenetére


Lpat01
csendes tag

És bevált?

Hogy tetszik?

(#4743) djvoyager válasza Otisz (#4729) üzenetére


djvoyager
tag

A garanciajegyet sehogy nem lehet pótolni. Ebből szokott lenni a legtöbb félreértés.

Ha nincsen gar leveled, akkor számla/szállítóval tudod igazolni, hogy mikor vetted, de a szériszámnak egyértelműen rajta kel lenni.
Ha egyik sincs, akkor az a dátum mérvadó, ami a rendszerben van. (ami egyébként a gyárból való feladás dátuma)

A Lenovo rendszerében nem állítják át neked a lejárati dátumot, csak nagyon-nagyon egyedi esetben. Ez például az lehet, ha tudod igazolni, h még garanciális a géped, és ki szeretnéd terjeszteni a garnciát.

Az info@lenovo.hu címre írj meg minden adatot, és egy szimpatikus kollegina segíteni fog. :-)

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4744) djvoyager válasza Throme (#4737) üzenetére


djvoyager
tag

Nem írta el :-)

A T4200-es proci 2.0Ghz-en fut, csak már 800MHz az FSB-je.
A T3200-esé még 667MHz.

T3200 (1M Cache, 2.00 GHz, 667 MHz FSB)
T3400 (1M Cache, 2.16 GHz, 667 MHz FSB)
T4200 (1M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB)

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4745) Otisz válasza Lpat01 (#4736) üzenetére


Otisz
őstag

Ebben az esetben ha üzletből akarod venni, akkor az általad linkeltek megfelelőek.

Stehe: amikor bootolsz be, és megnyomod a Think gombot, nem tudod elindítani a Rescue & Recovery programot?

bolcsodal: elvétve még vannak N200-ak, de szinte egy árban az N500-al.

djvoyager: garanciajegyet lehet pótoltatni, ha van számlád (már pótoltattam). És a garanciaidőt is át lehet irattatni (ilyet is csináltam már)

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4746) djvoyager válasza Otisz (#4745) üzenetére


djvoyager
tag

Otisz: garanciajegyet lehet pótoltatni, -> még egyszer mondom, nem lehet. hogy neked esetleg megcsinálták az egy dolog, de teljesen szabálytalan. A ki nem adott / nem szabályosan kitöltött garancia levélből eredő felelősség az eladót, az elvesztett garancia levélből való felelősség a vevőt terheli. Értem ezalatt, hogy adott esetben nem javítják garanciában a gépet.

És a garanciaidőt is át lehet irattatni (ilyet is csináltam már) -> Mint mondtam, kivételes esetben. Hidd el, ha az összes user rávetné erre magát, akkor el lennének küldve. Nem az eladás dátumához épül fel a rendszer, és egyhamar ez nem fog változni...

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#4747) bolcsodal válasza djvoyager (#4746) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én azért megpróbálnám. Valóban garanciakiterjesztéshez kellene a dátumjavítás. :U

(#4745) Otisz: De az N200-nak nagyságrendekkel szebb a formája, és jobb anyagokból épül fel. Ez az új N500 egy rakás fos...

A WCülőkeszerűen lecsapódó kijelző a legdurvább, amit valaha láttam... :DDD

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4748) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a következő cuccról: Lenovo 3000 N500?

Ebből jön nekem 5% kedvezmény, ajándék tatyó, egér, hálózati töltő és + 1 év garancia.

Tehát maga a gép mennyire jó minőségre, ez így milyen ár/érték arányt képvisel, és van-e információtok esetleg az akkumulátoráról (hány mAh-s, meddig bírhatja, stb.)? Egyelőre úgy néz ki, vagy a fenti lesz vagy ez a Toshiba.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4749) Otisz válasza djvoyager (#4746) üzenetére


Otisz
őstag

A garanciajegy pótlása nem kötelessége az eladónak, de a legjobb tudásával hozzásegíti a vásárlót annak pótlásához. A garanciajegy pótlásának költségei mindenkor a vásárlót terhelik. Tehát mint ahogy írtam is, lehet, azaz van rá lehetőség!
Próbát mindenféleképpen megér.

Amennyiben megvásárolnak egy új laptopot - függetlenül attól, hogy 100ezres vagy 600ezres -, akkor ugye jogszabály szerint minden vásárlót a vásárlás napjától illeti meg a jótállás, amelyet a mellékelt jótállási jeggyel lehet bizonyítani. És az elég indok lehet a rendszerben történő dátum átíratására, mert ha esetleg egyszer elkeveredik a számla és a garanciapapír is, akkor a vásárló csak a rendszerben szereplő határidőig tudja garanciában javíttatni a gépet, ami már érdeksérelmet feltételez, és bizony lehetnek éves eltérések is.
Ezek szerint eddig nekem volt 8 kivételes esetem. Én eddig sem, és ezután sem hagynám annyiban a dolgot!
Egyébként a központi szerviz mindig korrekt módon állt hozzá a dolgokhoz.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#4750) foxi69 válasza Lpat01 (#4742) üzenetére


foxi69
tag

Egy hetes a gépecske, de eddig semmi rossz tapasztalatom. Amire vettem (net, office, skype, film), arra eddig tökéletes. XP-t tettem rá, ami elég könnyen ment.

Szépen, stabilan teszi a dolgát. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.