Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) Puma4 válasza userZ (#5139) üzenetére


Puma4
tag

Sziasztok!

Gyorsan ment, Nálam a T400, P8400-as procival, 160-as merev lemezzel szerelt.
Zaj tekintetében lehet nyugodtan terhelni, több nyitott ablakos internetezés plusz rádió mellett is hangtalan, takarékos üzemmódban meg teljesen leáll a venti, jó döntés volt, egyedül a G550-ből a számpadért sajnálkozom kicsit.

Mégegyszer köszi a segítségeiteket!

(#5152) userZ válasza Puma4 (#5151) üzenetére


userZ
tag

Hát igen valamit valamiért, ha azt nézzük majdnem dupla ár...bár a 160 gigás wincsit kicsit keveslem ma már, de biztos jól jársz vele, használd egészséggel! :K

Stop the Earth, I want to get off!

(#5153) N.GÁBOR válasza Puma4 (#5151) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Gratulálok az új notidhoz! :)

Addig addig lépegettél felfele, míg csak kikötöttél az egyik legjobb gépnél. :)

Azt esetleg megkérdezhetem, hogy honnan van az új szerzemény?

Használd egészséggel.

Üdv

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#5154) Throme válasza kem (#5148) üzenetére


Throme
veterán

Természetesen én is tartom magam a szabályhoz, hogy bios frissítést csak akkor ha nagyon muszáj!
A lenovo care "update my system"-el kerestettem rá az esetleges frissítésekre és felhozta, hogy van újabb bios.
Amíg nem tudom, mik a konkrét változások és a tapasztalatok, addig nem frissítek.

Sajnos innen már eltüntek azok a hsz-ek amik kis trükkökkel vagy probléma megoldásokkal foglalkoztak.
Lényegében vásárlási tanácsadó lett, ami nem baj (örülök, hogy rövid idő alatt számos variációban megjelent a lenovo 3000-es sorozat), hisz én is érdeklődtem anno, csak hiányzik...

Máshol sem leltem 1.09-es bios verzió leírásra.

(#5155) Throme válasza N.GÁBOR (#5153) üzenetére


Throme
veterán

...én megnéztem a youtube-on a "Lenovo Thinkpad T400 Review" videót (6:49 perces változatot)....

[ Szerkesztve ]

(#5156) polip válasza McCoy20 (#5147) üzenetére


polip
addikt

pl hogy itt olcsóbb:

[link]

amúgy tökéletes a kari mindkettőhöz!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5157) polip válasza Csaba1133 (#5127) üzenetére


polip
addikt

minden lenovon F1 a BIOS...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5158) qper


qper
tag

Sziasztok!

Délelőtt meghozta a gépet a futár végre! :)

XP drivereket töltetnék a lenovo.com-ról, melyik nozihoz válasszam a letöltést? Mert náluk olyan, hogy G550 nem létezik az ideapad sorozatból, csak Y550 series.

G550 csak Thinkpad sorozatból van sajnos :(

melyiket töltsem a géphez?

(#5159) McCoy20 válasza qper (#5158) üzenetére


McCoy20
tag

Szerintem itt megtalálod a cuccokat:

http://consumersupport.lenovo.com/en/DriversDownloads/drivers_list.aspx?CategoryID=600154

Ha nem erről van szó akkor bocs.

(#5160) qper válasza McCoy20 (#5159) üzenetére


qper
tag

Hali!

Köszi szépen, közben már rátaláltam, most már csak azt nem tudom, hogy miként várom ki amíg lecsorog a cucc, csak az audio driver közel 260 (!!) MB, és kb. 5-6 kbit/sec sebességgel csorog a gépemre :)

(#5161) McCoy20 válasza qper (#5160) üzenetére


McCoy20
tag

Amúgy ha megkérdezhetem, melyik tipust vetted meg, a G550A-t vagy a G550G-t?

Engem az nVidia féle VGA érdekelne leginkább hogy az valójában milyen cucc?

(#5162) qper válasza McCoy20 (#5161) üzenetére


qper
tag

Se nem A-t, se nem G-t, L-t vettem :)

(#5163) Sheol válasza solaris12 (#5149) üzenetére


Sheol
aktív tag

Én tegnap vettem az 550G-t, és legújabb Everesttel megnézve GM45 és 4500MHD van benne. :)

(#5164) solaris12 válasza Sheol (#5163) üzenetére


solaris12
csendes tag

Köszi szépen! Végre valaki :K
Kár, hogy ezt korábban nem tudtam, mert az L-ben "csak" gl40 van és 4500m. No mindegy, azért szeretem ezt a masinát, és előre tudtam, hogy kicsit zsákbamacska lesz a korai vásárlás miatt.

(#5165) userZ


userZ
tag

G550 (L) tulajoktól érdeklődnék, hogy másnál is előáll e EZ a jelenség? Win7 eszközkezelője egy ismeretlen eszközt mutat, se a win7, se a lenovo cd nem boldogul vele driver ügyileg.

Stop the Earth, I want to get off!

(#5166) solaris12 válasza userZ (#5165) üzenetére


solaris12
csendes tag

A bluetooth driverét rakd fel!

http://consumersupport.lenovo.com/en/DriversDownloads/drivers_list.aspx?CategoryID=600154

(#5167) userZ válasza solaris12 (#5166) üzenetére


userZ
tag

Jahogy a kékfog, usb-s bluetooth mellett valószínű ezért nem hiányzott. :)
köszi

Stop the Earth, I want to get off!

(#5168) Puma4 válasza N.GÁBOR (#5153) üzenetére


Puma4
tag

Szia Gábor!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de azóta nem jártam erre, most is csak véletlenül, nosztalgiából néztem be.
A gépet nekem egy szoftverfejlesztő cég rendelte le a központi raktárukból, kiskereskedelemmel nem is foglalkoznak, ismerősöm van itt, így volt lehetséges. 253000 forintba került és szoftveresen felraktak minden pluszt amit kértem, ezekkel a telepítésekkel nem igazán szeretek foglalkozni, no meg ennyit meg is tehettek szívességből.
A géppel azóta is meg vagyok elégedve, egy miniatür számpadot vettem még hozzá hurcolászáshoz, egyébként meg külső billről használom. Néma és gyors, szeretem.

A gratot pedig köszönöm, kívánok nektek is megelégedettséggel használt gépeket!

(#5169) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van egy problémám. Adott egy Lenovo N500-as notebook, amire nemrég húztam rá XP-t, telepítettem az összes driver-t és programokat is. Itthon router adja a netet (ADSL) a házban, tehát bedugod a kábelt, és jön is az adat, nem kell semmilyen kapcsolódással baszakodni.
Kihúzom a gépből, bedugom a notebook-ba a kábelt, keresi-keresi, majd közli, hogy korlátozott kapcsolat, és net valóban nincs is.

Na, az automata IP-t meg a kapcsolódó dolgokat kíváncsiságból átírtam valami olyasmire, amit szokott adni a router magától, és így már látszik, hogy kapná az adatokat, el is kezd betölteni minden oldal, de lassabb, mint a legrégebbi modemek idején, lényegében alkalmatlan netezésre. Mondjuk már alapból nem értettem, hogy az automatikus IP-kérés miért nem jó neki, az asztali gépek nagyon jól elvannak úgy, de a gebasz, hogy megadott címekkel is használhatatlan a lassúsága miatt.

A LAN-drivert újratelepítettem, hogy hátha, de teljesen ugyanúgy viselkedik, mint előtte. Kipróbáltam azt is, hogy a routert áramtalanítom a kábel áthelyezése előtt/után, de ugyanolyan rossz. Sőt, még rosszabb, automata IP-kérésnél megint kiírja, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott, de ha én adom meg az IP-t, most már nem kezd el csigalassan tölteni, mint eddig, hanem csak keresi az oldalt pár másodpercig, majd semmi...

Erre esetleg tud valaki megoldást, vagy legalább ötleteket? Nagyon hasznos lenne, mert külföldre készülök hónapokra...

Előre is köszi!

(#5170) Mauzes válasza Mauzes (#5169) üzenetére


Mauzes
őstag

Nos, azóta kiderült, hogy más a gond, de fingom sincs, hogy mi szarakodik. Ugyanis levittem a földszintre a notebook-ot, hogy a router másik ágát is kipróbáljam, a lenti számítógépből kihúztam a kábelt, bedugtam a notiba, és láss csodát, hasít a net.

Szóval valami itthoni hálózati para lesz, de felfogni nem bírom.
Adott egy router, ami kapja a netet, és az két számítógép felé van továbbítva. Mindkét gép kézzel beállított, statikus IP-t kap. Az egyik kábelét a notival használva nem megy a net sehogy (DHCP-vel kiosztott, illetve kézzel beállított IP), a másik kábellel meg mindkétféleképpen teljesen jó.

Esetleg erre valami ötlet?

(#5171) Throme válasza Mauzes (#5170) üzenetére


Throme
veterán

Nem vagyok internet és hálózat guru. Amit kell itthon be tudom állítani, de ez tényleg nem sok. Már az első hsz-ed olvasva nem gyanakodtam a laptopra. Nekem itthon és máshol is probléma nélkül felcsatlakozki a netre routeren keresztül, igaz wifi-vel.

Mivel routert említettél a kábel nélküli csatlakozást is próbáltad már?
Laikuskén kérdezem, a kábelek csere-beréje nem hoz változást?

(#5172) footy válasza Mauzes (#5170) üzenetére


footy
addikt

Nézd át a routert, hogy nincs-e valami QoS paraméter vagy policy beállítva a portra vagy a második IP-re. Esetleg rossz port forwarding beállítás miatt lehet, mintha annál láttam volna ilyesmit.

Hard Reset volt a routeren? Más portokat próbáltál? (Azt olvastam hogy kipróbáltad az 1es portot amin desktop gép van,de 3,4-es portnak még minimum lennie kell)

(#5173) djvoyager válasza Mauzes (#5170) üzenetére


djvoyager
tag

Ha jól értem, akkor a két eddigi géped statikus IP címre van állítva, és nem a router-től kapják automatikusan.
Bennem három dolog merült fel:

1) A router megfelelően van beállítva? (DHCP vs. fix IP)
2) Ha a notebook csatlakoztatásakor az első gép fix IP címét adtad meg, akkor összeakadt a két gép a hálózaton, amikor feltetted az első helyére, akkor már nem volt hálózati ütközés.
Bár erről hibaüzenetet is kellett volna kapnod, hogy az adott IP cím már használatban van a hálózaton.
3) Ha fix IP címeket használsz, akkor azok különbözőek legyenek mindenképp, illetve ha DHCP-t, akkor az összes gépet állítsd automatikusra, így elkerülhető az ilyen malőr.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#5174) BoSSanCS


BoSSanCS
tag

Sziasztok! Van egy lenovo 3000 N200-as notebookom, és olyan problémám lenne, hogy a töltőjének a végénél a szürke DC csatlakozóból ahogy jön ki a kábel ott megtört elég rendesen, és bár még használható (leszigeteltem) valószinűleg cserélni kellene. Olyan kérdésem lenne, hogy ilyen DC csatlakozót lehet-e kapni valahol, esetleg külön töltőt hozzá, bár az gondolom nem olcsó mulatság?

(#5175) Mauzes válasza djvoyager (#5173) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget, most derítettem ki, hogy kábelgond a probléma. Mondjuk fel nem foghatom, hogy az asztali gép hogyan kapja tökéletesen az adatot a kábelből, a noti meg kb. sehogy, de vettem egy új kábelt, amivel már megy a notin is a net.

A gond az, hogy a rossz kábel vagy 10m hosszú, falon keresztül van vezetve, szóval gázos lenne kicserélni, először meg szeretnék próbálni egy csatlakozócserét, az ugyanis némileg máshogy néz ki, mint az összes másik kábelen, ami van nekünk. Azt esetleg tudja valaki, hogyan kellene kicserélni?

BÓNUSZ:
Amikor elég alacsony a telep töltöttsége, akkor elkezd nagyon hangosan, pár másodpercenként csipogni a notebook, valami beépítette speaker-en keresztül, de marhára zavaró, főleg éjszaka. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni vagy halkabbra venni? Bár gondolom utóbbit nem...

[ Szerkesztve ]

(#5176) kem válasza BoSSanCS (#5174) üzenetére


kem
addikt

Lehet kapni a legtöbb noti szervízben, Vaterán és az eBayen is. Néha kapni csak csatlakozót is ha értesz a forrasztáshoz. Viszont akkor gondolom tudnád, hogy hol lehet szerezni:B

Kérdezd meg tőle hátha tud neked szerezni.
Én maximum 5-6000Ft-ért tudok ilyet szerezni itt angliában, de jelenleg nem tudom,h mikor küldök haza csomagot legközelebb.

Köszi!

(#5177) Throme válasza Mauzes (#5175) üzenetére


Throme
veterán

Yeeesss a kábel volt a ludas, éreztem!! :D
Na de csak tréfa, zsír amatőr vagyok én az ilyenekhez...

Bónusz téma (hangos beep)...
Elméletileg akkor is kéne hangos beep mikor bekapcsolt állapotban kihúzod a tápkábelt a gépből...
Ha jól emléxem neked XP-d van. Arra mintha még nem írtak itt 100% tuti megoldást.
Persze ez nem jelenti azt, hogy nem is létezik ellenszer!
Vistán nem gond.

(#5178) kem válasza Mauzes (#5175) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Visszaolvastam, hogy mi is a problémád. Szerintem is kábel hiba. nekem is volt már ilyen, hogy nem nagyon ment, de néha ment valamennyire, és kiderült, hogy porszívózás közben rátoltak egy ágyat a kábelre. Viszont ha házilag akarod kicserélni akkor venned kell egy spec. fogót amit krimpelő fogónak hívnak, venned kell csatlakozókat és gyakorolnod kell, mert nem fog sikerülni elsőre... A fogó 2-3000Ft, a fejek meg 20Ft\db maximum. Az se mindegy, hogy milyen sorrendben mennek a kábelek, és mennyire csavarod szét az érpárokat. Ha van időd utánakérdezni\olvasni, akkor hajrá. Ha nincs, akkor szólj valakinek aki ért hozzá. Ne olyannak aki csinált már ilyet, hanem aki ért hozzá:D ...nem mindegy!

Köszi!

(#5179) Throme válasza kem (#5178) üzenetére


Throme
veterán

Hát ha a csati láthatólag nem sérült akkor nem tartom valószínűnek, hogy csati csere az megoldás lenne.
Inkább a kábel sérült azon a 10m-en valahol...
Új kábelt meg csak át lehet húzni a régi segítségével...

(#5180) kem válasza Throme (#5179) üzenetére


kem
addikt

Nem nagyon szokott a kábel random tönkremenni valahol, elég strapabíróak.. Általában a csatlakozónál szokott tönkremenni a mozgatástól vagy a hanyag összeszereléstől. Olyankor ha levágsz belőle 1-2cm-t és oda teszel egy új csatlakozót működni szokott.

Köszi!

(#5181) Mauzes válasza kem (#5178) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi a segítséget. A gond tényleg az, amit Throme írt, hogy még ha most szarakodok is a csatlakozóval, tökre lehet, hogy nem az a gáz. A legtutibb tényleg az egész kábel cseréje lenne, de emlékszem, faterék elég sokat szenvedtek vele, amíg "kiépítették" az itthoni kábelrendszert, aztán most mondjam azt neki, hogy tudok ugyan netezni, de a notebookkal nem, aztán ki kellene cserélni a kábelt?

Az asztali alaplapon van két csatlakozó, nem lehet valahogy megosztani a netet egy kábel és megfelelő beállítások segítségével ?

(#5182) kem válasza Mauzes (#5181) üzenetére


kem
addikt

Szerintem ez egyértelműen kábel hiba. Ilyen esetben általában meg lehet úszni kábelcserével. Ha van aki megcsinálja neked megér egy próbát. Próbáltad ugyanott másik notival vagy asztali géppel?

Köszi!

(#5183) Mauzes válasza kem (#5182) üzenetére


Mauzes
őstag

Persze, az biztos, hogy kábelhiba. Más noti vagy asztali nem nagyon jöhet szóba. Szóval most azt kellene beállítanom, hogy a noti az asztalitól kapjon netet, de eddig nem sikerült ezt a fajta hálózatot elővarázsolni...

(#5184) Mauzes válasza Mauzes (#5183) üzenetére


Mauzes
őstag

Sikerült, így akár egyszerre is tudok netezni két gépen az emeleten...

(#5185) kem válasza Mauzes (#5184) üzenetére


kem
addikt

Huhh most végigolvastam még egyszer ki mit írt. Bevallok kicsit dezorientált voltam tegnap. Örülök, hogy megoldódott a problémád:) Utánakerestem az idegesítő telep jelző csippanásnak, de csak egy olyan leírást találtam ami minden hangot levesz. Nem irtem miért ír belőle mini cikket a srác :F

Köszi!

(#5186) Throme válasza kem (#5185) üzenetére


Throme
veterán

Azt a beep "megoldást" én is olvastam a blogon.

"Mauzes"-nek XP-je van.
Arra - ahogy írtam - még nem láttam itt beep megszüntető leírást.

Régebben én is foglalkoztam ezzel a témával (mint ahogy többen is itt a fórumon).
N500-on volt ismert ez a gond, az újabb szériáknál nem tudom létezik, vagy sem....

A #4488 hsz-emben leírtam hogyan lehet halkítani vagy megszüntetni a beep-et, de ez csak vistán megy.
Volt aki XP-t használt, de nem talált hasonló beállítási lehetőséget.
Sajnos azóta nem írta, hogy sikerült valamit alkotni, vagy továbbra is hallgatja a hangos csippanást.

(#5187) kem válasza Throme (#5186) üzenetére


kem
addikt

Nekem is XP-m van, és én se tudtam lehalkítani. Le lehet valahonnan tölteni a gyári magyar Vista telepítőt vagy recovery CD-t a laptopomhoz? Vinyó csere miatt nincs kéznél az eredeti tartalom, de ha nincs más megoldás akkor visszabányászom az archivumbol..

Köszi!

(#5188) Throme válasza kem (#5187) üzenetére


Throme
veterán

Én még nem hallottam olyan helyről ahonnan legálisan le lehetne tölteni a win bármely változatát. Illegális verzió meg biztos van egy rakat.

Ha a gépet nem oprendszerrel vetted akkor gondolom nem is küldenek neked recovery lemezt.

Lehet jobban jársz ha a régi vinyóról előbányászod a recovery-t.

(#5189) kem válasza Throme (#5188) üzenetére


kem
addikt

Akkor ennek olvass utäta. Kodot nem lehet megosztani, de OEM win-t igen. A kod itt van a gepem aljät, a nelkül nem menne`k semmire... Vistaval vettem, de van legalis XP profom. Inkabb visszate`rne`k a Vistahoz, meg szeretnem tanulni mar azt is.

Köszi!

(#5190) Mico16


Mico16
csendes tag

Sziasztok!
2 napja boldog tulajdonosa vagyok egy Lenovo Ideapad G550L típusú személygépkocsinak..öööö,akarom mondani laptopnak. :K
Nem sokat értek a gépekhez(bocs,ha nem érthetőek a kérdéseim),így ismerős telepítette fel hozzá a vista businesst,viszont sajna semmi mást nem tett fel hozzá.
Szóval az lenne a kérdésem,hogy milyen programokat érdemes feltelepíteni rá ahhoz,hogy az alapfunkciókat használni tudjam(nyilván vírusirtó,zenelejátszó,msn stb. kell),és ezeket honnan tudom leszedni.
Másik kérdésem,hogy jelenleg csak a C meghajtó van megformázva rajta,a maradék kb. 260 gb helyet pedig el szeretném osztani D-nek és E-nek,de ehhez formáznom kéne a szabad helyet a vezérlőpultban valahol,ezt pontosan hol és hogyan tudom megtenni?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Micó

Lenovo Ideapad G550L

(#5191) kem válasza Mico16 (#5190) üzenetére


kem
addikt

1: A hivatalos honlapról szedd le a drivereket és application-öket.

2: Sajátgép jobbklikk -> kezelés -> Tárolás -> Lemezkezelés
Itt találsz particionálni.

Köszi!

(#5192) Throme válasza kem (#5189) üzenetére


Throme
veterán

Ok, akkor majd légyszi dobd be ide azt a linket ahonnan leszedtél legális (tiszta, vírus meg turpisság mentes :) ) win-t (mert te letölteni akartál)....
Arról már hallottam, hogy fel lehet rakni bármilyen wint és ha van legális kódod (ahogy írtad pl a gép alján) akkor azt nyugodtan használhatod. De hogy letölteni....

Nekem a vista nagyon bejött. Tartottam tőle, mert a híre nem túl jó.
Miután elkezdtem használni már láttam, hogy nem térek vissza az XP-re.

(#5193) Micka21


Micka21
tag

sziasztok
g530 esetében sikerült már valakinek jól müködő megoldást találnia hogy 1024X800 ban fusson sokadik bekapcsolás után is ?

(#5194) kem válasza Throme (#5192) üzenetére


kem
addikt

nem turpisságmentes, de pl. westlake oldalán is elérhető volt legálisan OEM Win XP Home amibe bele volt integrálva a sara driver és egyéb dolgok. Persze akinek nincs egy matricája vagy illegális kulcsa az csak 30napig használhatja.

Köszi!

(#5195) tomi888a


tomi888a
csendes tag

Sziasztok!
Egy elég speciális helyzetben vagyok.
Jelenleg egy N200-as gépem van,
T5750(2Ghz), 2GB RAM, 160GB 5400rpm HD, 15.4in 1280x800 LCD, Intel X3100, CDRW/DVDRW, Intel 802.11abg
és mivel testvéremnek most van szüksége új gépre, könnyen le tudnám cserélni.
Max. 150e körül szánnék rá, de ahogy nézem, jelenleg nem kapnék jobb Lenovot ezért.
Én teljesen meg vagyok elégedve az N200-al, pontosabban egy rossz dolgot sem tudnék mondani rá, hihetetlenül megszerettem.
G530-at vagy N500-at néztem.
Erre pl. lecserélnétek a gépet?

G530
T3400 - 2,16 Ghz, 3GB RAM, 250GB HD, Intel GMA 4500MHD

Most már kezdek úgy lenni, hogy nem cserélem le.
Mit gondoltok?
Köszi.

Ja és G550 nem jön szóba nálam. Fontos, hogy masszív és minőségileg összeszerelt legyen a gép, és inkább "üzleti" használatra.

[ Szerkesztve ]

(#5196) kem válasza Micka21 (#5193) üzenetére


kem
addikt

Ha nem natív felbontáson használod a gépet károsodhat idővel a kijelző. Épp tegnap olvastam egy külföldi fórumon egy leírást erről. Foltok jelentkezhetnek a kijelzőn. Remélem valaki megerősít ebben, mert ez számomra is új, de úgy gondolom érdemes felhívni rá a figyelmet.

tomi888a:

Én laptopot csak akkor cserélnék ha feltétlenül szükséges. Nehéz olyat találni ami megfelelő szinten passzol az ember igényeihez. Én is tökéletesen meg vagyok elégedve az N500-assal, de ha lenne ugyan ilyen modell s-video vagy composit kimenettel, normális tápcsatlakozóval meg rendes HD lejátszással aksi kímélő üzemmódban is akkor lecserélném, egyébként meg nem. HA szereted és nem bosszant semmiféle dolog, akkor nem érdemes cserélni. A cserét könnyebb megbánni mint azt,h megtartod ha szereted.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#5197) Throme válasza tomi888a (#5195) üzenetére


Throme
veterán

Hali!
Ha lecseréled akkor nem fogod bánni. Ez az én véleményem.

N500-at csak akkor válaszd ha fontos a HDMI kimenet, meg némi 'dizájn' többlet. Gondolok itt az érintőgombokra és az ezüstre festett fedlapra. Bár ezek ízlés dolgai. A G530 fedele fekete ahogy a belső is. Van akinek ez a bejövős.
A fedél kihajthatósága korlátozottabb az N200-al összehasonlítva. Ez a zsanérmegoldás miatt van.
Fedél lecsukáskor nincs zárszerkezett, míg az N200-nál van. Engem nem zavar, de tény kicsit fura....

Hardverileg kapsz egy kicsit jobb video chip-et meg 'n'-es wifi-t.
Billentyűzetileg meg ugyan azt kapod mint az N200 esetében...

Azért ne zárkózz el a G550 szériától sem! Itt sokan jókat mondanak róla és bevallom 1 - 2 dolog nekem is tetszik benne (hd ready felbontás, numerikus gombsor kiegészítés).
Nem hiszem hogy kevésbé lenne strapabíróbb, mint az N500/G530!

A többi hardvert meg igényednek és pénztárcádnak megfelelően tudod kiválasztani.
Ha van lehetőséged nézd meg/ próbáld ki élőben is a misinákat!

(#5198) kem válasza Throme (#5197) üzenetére


kem
addikt

Én senkinek nem ajánlanám az N500-at akinek a HDMI a fontos. Nekem XP van rajta 2Gb rammal és T5800-as procival. Nem bírkózik meg a komolyabb HD filmekkel. Sőt! Még Youtube is akad HD-ben ha aksin van a gép.

Köszi!

(#5199) elektromech


elektromech
csendes tag

Sziasztok!
Ajanlottak egy ilyen gepet,mennyit er manapsag?
Ahogy lattam hibatlan, se karc, se repedes, akku mukodik, de nem hasznaljak hozza.
kb 1,5 eves.

Lenovo N100

Core 2 Duo T5500 (1.66GHz), 2GB, Samsung 160GB/5400rpm SATA, 15.4˝ WXGA TFT(1280x800) VibrantView + Camera , Intel Media Accelerator 950 up 128MB, DVD-RW Multiburner Dual Layer, Modem, Ethernet, Centrino Duo 11a/b/g, Bluetooth, FingerPrintReader, 4 USB 2.0, IEEE 1394 firewire port, 4-in-1 Multi-card Reader (SD/MMC/MS/XD), 6 Cell Lithium-Ion,

Arazast elore is koszonom.

(#5200) footy válasza kem (#5198) üzenetére


footy
addikt

Ha TV-n nézed akkor lehet hogy input lagg van vagy 24p probléma
Milyen kodeket használsz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.