Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) userZ válasza szaki87 (#5600) üzenetére


userZ
tag

Nemhiszem hogy "kicsusszant" volna valamelyik memória is, hisz akkor nem látnád a 3 gigát, ami van benne. :)
Memtest86 progit futtasd dos alól, (bootoltasd be cd/dvd-ről).

Stop the Earth, I want to get off!

(#5602) Throme válasza bolcsodal (#5582) üzenetére


Throme
veterán

Az elején az én notim tápja is sípolt/zizegett (N500).
Nagyon idegesített. Én barbár megoldást választottam. Nekicsapkodtam az asztalnak. Elkussolt :).
Nem ajánlom senkinek, nekem szerencsém volt....
Akkoriban asszem meg is kérdeztem, hogy esetleg valakinek nincs hasonló gondja, de nem jött válasz, így azt hittem egyedül vagyok ezzel a problémával...

Egyébként nálam is ugyan az a jelenség volt tapasztalható, amit leírtál.

(#5603) bolcsodal válasza Throme (#5602) üzenetére


bolcsodal
addikt

LOL...megszerelted! :U

Engem nem zavar egyébként. Kihúzom a konnektorból....

They drew first blood....

(#5604) Throme válasza bolcsodal (#5603) üzenetére


Throme
veterán

Nálam egyre csak erősödött a nagyfrekis hang...
Főleg este a nagy csendben!

Igazából nem tudom ilyenkor ha visszaviszem cserélnek tápot vagy nem.
Természetesen úgy csináltam, hogy külsérelmi nyom ne legyen ;] .
Gari időn belül nem nekem kell bizonyítani, hogy rendeltetés szerű a használat vagy sem...
Ezek a tápok, nagyon kompaktok, vagyis szerelési lehetőséget (burkolat eltávolítása) nem láttam.

Az is bosszantott, hogy nem kevés pénzért vesz az ember egy laptopot és ilyen - szerencsére - apróságok előfordulhatnak.
Ahogy olvasom másnak is van táp problémája. Nem igaz, hogy azt nem lehet rendesen összerakni, normális alkatrészekből...

FS lapim tápja halál csendben tette a dolgát (még mindig jó)!

(#5605) Lui76


Lui76
őstag

Nos sikeresen felrakódott az oprendszer a G550L-re ,de állítólag már particionálva volt mielött nekikezdett? volt egy Fat rendszerű 10Gb-os partició - az törölhető ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#5606) Gondwana


Gondwana
addikt

Még januárban kértem itt tanácsot, de azóta se jutottunk előrébb a géppel. A gordiuszi megoldás a következő lett:
Ha valakinek alkatrész kell N200-hoz, hátha ez segítség valakinek...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5607) McKane válasza Gondwana (#5606) üzenetére


McKane
senior tag

esetleg nem tudjátok visszavinni a szervízbe,és reklamálni..
mert végülisnem a ti hibátok volt.

"mint kiderült, gyárilag kifelejtették belőle a hővezetőpasztát a grafikus chipről, és a chip kicsit megsült,"

(#5608) Gondwana válasza McKane (#5607) üzenetére


Gondwana
addikt

Albacompnál bent volt pár hetet, csak mondtak rá szééép nagy árat, meg dörzsölték a tenyerüket.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5609) McKane válasza Gondwana (#5608) üzenetére


McKane
senior tag

aha, értem. akkor sok sikert az eladáshoz,részegységenként (is) .

(#5610) Dashes


Dashes
őstag

Senkinek sincs problémája a hálózati kártyákkal? (G550L)
Letöltésnél (torrent/nagyobb fájlok), hálózaton való másolásnál megszakad a kapcsolat, csak (router) restart segít.
Task offload kikapcsolása után LAN esetén nincs probléma, de WLAN-nál ugyanúgy lassú a másolás pl. hálózaton, megszakad egy kis idő után és csak router restart segít.
Friss install, legfrissebb driverek esetén is előfordult.
OS: Win7 Pro

[ Szerkesztve ]

(#5611) Magnat válasza Dashes (#5610) üzenetére


Magnat
veterán

A torrentet sajnos egyes routerek sem szeretik, másik gépről csont nélkül megy?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5612) Dashes válasza Magnat (#5611) üzenetére


Dashes
őstag

Igen, nem a routerrel van a gond.

(#5613) Magnat válasza Dashes (#5612) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor nemtom sajnos ... nekem 1ébként a T60-amba amikor bekerült az N-es wifi, akkor a power savingot kellett kikapcsolni, mert úgy spórolt az energiával, h simán leszakadt a netről és a szomszédéra ment vissza (kódolatlan van neki)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5614) Dashes válasza Magnat (#5613) üzenetére


Dashes
őstag

Próbáltam azt is, itt valami más lesz. Kikapcsolt tak offloaddal legalább LAN megy. WLAN sajnos még mindig megszakad.

(#5615) gyiik_ válasza Dashes (#5610) üzenetére


gyiik_
csendes tag

LAN-on nem próbáltam, de WLAN-nál hálózat nekem is idegesítően lassú (g550l, win7), bár azért szakadni nem szakad. Torrent is oké, stabil 2 megabajt/s-nél is. Múltkor vacakolt a wireless, egy channel váltás után jó lett, de ez lehet, hogy a router hibája volt.

Más, akinek g550l van, Everestben érzékelőnél írja a cpu fan rpm-et? Nem esküszöm meg rá, de régebben mintha írta volna, most meg nem.

http://gyiik.ath.cx

(#5616) Dashes válasza gyiik_ (#5615) üzenetére


Dashes
őstag

Próbáltam másik csatornán, de ugyanúgy megszakadt 3 perc alatt letöltésnél. A fordulatszámot nekem sem írja.

(#5617) apuc


apuc
őstag

Hogy lehet a BT-ot előcsalni a Lenovo G550L-ből- ha van benne egyáltalán?
Az én g550-emben lehet hogy mégsincsen?? :U

(#5618) Dashes válasza apuc (#5617) üzenetére


Dashes
őstag

Telepítsd a drivert (wifi/bluetooth együtt kapcsolható) .

(#5619) tomeekk


tomeekk
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Lenovo n200-am van 0769-es. 1,7 Ghz-es Intel proci 1 Gb ram 128-as Intel x3100 videókártya. Fent van a gépemen a Counter Strike 1.6 és nem fut valami normálisan.(Pedig nincs nagy igénye a játéknak)
Az játék indításnál az fps-em jobb esetben 60 rosszabb esetben 10-20 fps. Ha 60-al indul akkor marad úgy az fps-és egész játszható a dolog, viszont a 10-20 as indulásnál is marad az fps tehát 10-20 az meg elég idegesítő. Ez mitől van ?
Valami másik program kavarhat be neki ? Vagy alapban nem tetszik neki a gép ? Előre is kösz a segítséget.

Üdv

(#5620) Magnat válasza gyiik_ (#5615) üzenetére


Magnat
veterán

Az idegesítően lassú mit jelent, a ping nagy vagy maga az átviteli sebesség kicsi? Mennyi az annyi? És milyen kódolást használsz a wifin?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5621) Dashes válasza Magnat (#5620) üzenetére


Dashes
őstag

WEP esetén a ping normális, de az átviteli sebesség 1.8MB/s körül volt, ha jól emlékszem. Ma cseréltem routert, később kipróbálok pár dolgot és letesztelem.

(#5622) apuc válasza Dashes (#5618) üzenetére


apuc
őstag

köszi! :R

(#5623) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

lenovo 3000 N500-ra feltettem Win7 64-et. nem találta meg rendesen a wifi routert. ugyan erről a routerről kábellel tökéletesen megy.

elindítottam EZT és feltettem a wifi drivert, de még újra sem indult. aztán feltettem EZT. ezután már újraindult, de még mindig nem találja meg rendesen, illetve van valami másik hálózat kitudja milyen messze, amit 100%-osan lát, az 1m-re lévő saját routert meg alig és ha épp felfedezi és rákapcsolódok, akkor meg korlátozottan tud csak és semmi net.

mit kellene csinálnom hogy végre működjön? a router TP-Link TL-WR340G vagy TL-WR340GD, nem nálam van a gond, így nem tudom pontosan.

Aurea mediocritas

(#5624) Dashes válasza Dashes (#5621) üzenetére


Dashes
őstag

2.2MB/s körül volt a maximum.

(#5625) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5623) üzenetére


bolcsodal
addikt

Még mindig nem megy? :( A router biztos normálisan be van állítva?

They drew first blood....

(#5626) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5625) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sajnos nem, nem tudom mi lehet basszus.

lehet dobok rá új firmware-t, de a beállításokhoz nem értek :(. mit kellene?

egyébként ugyan ez a felállás xp alatt ment, szal nem hiszem, hogy router. semmit nem csináltam vele csak egyszer kihúztam, reset gyanánt.

de most megnézem, mert a laptoppal már nem tudok mit csinálni...

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#5627) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5626) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nagyon kell az a 64bit? :U

They drew first blood....

(#5628) McKane válasza AXisBOLD (#5623) üzenetére


McKane
senior tag

hali!

itt is tplink wr340gd van ,mint router.
igaz én 32 bites win7-el használom az N200-at. már azzal a driverrel,amit a windows adott,azzal is tökéletes volt a net.
szóval, szerintem,a gép nem szereti a 64bites rendszer(eket) .

firmware-t a routernél én a legujabbat használom,ez ki van téve a tplink oldalára,ha rákeresel a routerre,ott lesz.
lemented a zip állományt, kicsomagolod és VEZETÉKES kapcsolódással rájelentkezel a routerre (192.168.1.1) a belépési adatokat nem tudom,ezt neked kell tudnod. ha nem változtattad meg, admin a jelszó mindkét helyen. de rá van biggyesztve a router aljára is.
szóval,vezetékes vonalon kapcsolódsz a routerre,nem wifivel!
majd ha megvan, bal oldalon "system tools" menüt választasz, majd "firmware" menüpont. a "tallózással" kiválasztod a helyet,ahová kicsomagoltad a az uj szoftver. majd "upgrade" gomb-ra klatty. ezután szöszmötöl pár percet a router majd ujra be kell jelentkezned "admin" kombinációval,idézőjelek nélkül.
köv.lépés a beállítás: network menü,Wan opció:
a kapcsolódási dolgot állítsd be nettől függően. ADSL-nél jellemző a pppoe. username,password a szolgáltatótól kapott felh.név és jelszó. ha más nincs a net-szerződésen rajtavan. WAN connection mode: nálam az első lehetőségen van connect on deamand. kb annyit tesz,hogy ha semmi nem használja netet, annyi idő mulva bontja a kapcsolatot (15 perc az alapérték) ha valami mégis netet kíván,automatán érzékeli és kapcsolódik. MAJD klatty a "save"-ra. szöszmötöl majd egy kicsit.
a MAC clone menü bal oldalon, ehhez nem tudok segíteni. :U
Wireless menü bal oldalon,wireless settings: SSID ->hálózatod neve a wifin. amit szeretnél,ird be.
redion: hungary. channel:automatic,így nem akad össze más routerekkel,amik a közelben vannak. mode: a wifi kártyádtól függ. b/g.. nálam intel 3945ABG a wifi kártya,ezért 54Mbps az érték. a következő két lehetőséget pipáld be,a bridges-t,ha nincs több router a hálózatodban,hagyd ki. majd pipa: enable wireless security. ezáltal fogod levédeni jelszóval a wifit. ha nem pipálod be,nem lesz jelszó,bárki rákapcsolódhat a netedre.
ha levéded,akkor: security type: wpa-psk/wpa2-psk
sec. option: wpa2-psk
encription: automatic
psk passphrase: a jelszó,amivel le akarod védeni.. ne felejtsd el!!!
majd SAVE
lényegében,ennyi. ha több beállítás kell,szólj..
(torrent,dhcp,stb.)

Üdv.: McKane

(#5629) AXisBOLD válasza McKane (#5628) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a leírást :R, 2 után megyek és kipróbálom. aztán leírom hogy sikerült-e.

bolcsodal: sajnos csak 64-es van. le lehet ezt butítani 32-re így hogy fent van? bocs ha nagy hülyeséget kérdeztem, de nem értek hozzá.

jó hogy mind a ketten azt mondjátok, hogy nem szereti a 64-est, mindenhonnan azt hallottam hogy 64 bites oprendszer kell az a fain persze :C faxom, most honnan szerzek 32 bites win7-et :(((, mert a bátyáméknak meg mindenáron azt kell, netre meg képek felpakolására, mert jól néz ki :(((.

de előbb megpróbálom amit McKane úr írt :).

Aurea mediocritas

(#5630) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5629) üzenetére


bolcsodal
addikt

64bit-es Windows-t 3Giga RAM felett használnék csak. A 32bit-esnek ez a hátránya (nem tud 3gigánál több fizikai memóriát megcímezni, és ebbe beleszámít a VGA memóriája is...).

Szerintem visszabutítani nem lehet.... a teljes kernel különbözik szerintem....

Amúgy semmi komoly sebességbeli különbség nincs köztük mindennapi használat során, csupán néhány 64bit-re optimalizált pogi tud profitálni belőle...

Persze, ha 18Giga ram, és szerverfunkciók bejátszanak...nos...akkor is inkább Linux! :DDD

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5631) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5630) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:DDD

nyilván nem a ram miatt tettem rá 64-est :DDD 1 giga van benne. azt hittem más előnyei is lesznek. de nincsenek.

kapnak egy dos-t aztán bűvészkedjenek :DDD.

de folyamatban van a 32-es beszerzése :)).

Aurea mediocritas

(#5632) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5631) üzenetére


bolcsodal
addikt

Egyébként teljesen általános felhasználásra kiváló a Linux is. Én most ismerkedem vele. Böngészés (Chrome is van már rá), pdf olvasgatás, de még az Open Office révén irodai felhasználásra is alkalmas....csak bele kell tanulni az új menürendszerekbe.

Pl. ha Office 2003-ról váltanál Office 2007-re én inkább Open Office-ba ölném az energiáimat... :DDD

Képszerkesztésre ott a Gimp...

Meg még kismillió progi van hozzá ízlés szerint.... :U

They drew first blood....

(#5633) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5632) üzenetére


AXisBOLD
addikt

feltettem a 32bites win7-et és az általad korábban linkelt klienst. de még mindig semmi.

már semmi ötletem. ráuszítom a szolgáltatót.

Aurea mediocritas

(#5634) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok! Barátnőm 2 hetes Lenovo G550G laptopja ma fura dolgokat kezdett művelni. Bekapcsoláskor Lenovo logónál megállt a gép, pittyent kettőt és kiírt valamit amit barátnőm nem olvasott el, így nem tudom mi volt az, csak nyomott egy F1et (Resume) így elindult a Win 7 töltése.
Kértem, hogy nyomjon neki egy restartot, ekkor minden rendben volt, bootolt rendesen a gép.
Kikapcsolta a gépet és este kapcsolná be akkuról, megint megállt, de most csak annyit írt, hogy F2 - Setup , F12 Boot Priority és csak a kikapcsológomb segített. Ezután visszakapcsolta és rendben bootolt a gép, eddig minden tökéletesen ment, semmi gond nem volt vele. Miután eltűnik a Lenovo logó minden működik rendesen.
Friss BIOS van rajt a 2.51es, win 7 32 bit alól első alkalommal frissítettem BIOS-t a ventilátorszabályozás miatt. Valaki tapasztalt ilyet jelenséget?
Előre is Köszönöm!

A gép adatai: Intel T4300 CPU, 3 giga DDR3 RAM, GMA4500XD, 320 gigás Seagate HDD.

[ Szerkesztve ]

(#5635) bolcsodal válasza AXisBOLD (#5633) üzenetére


bolcsodal
addikt

És Xp-n megy rendesen? Furcsa....9.10-es Ubuntu? Egy próbát megér....

They drew first blood....

(#5636) AXisBOLD válasza bolcsodal (#5635) üzenetére


AXisBOLD
addikt

áhh, ha odaállítanék ilyen linux alapú szoftverrel lehet hogy el is vernének. alap tudásuk van, nem akarok továbbképzést tartani :))

Xp-re viszont lehet hogy rábeszélem őket, de előbb megvárom hogy a szolgáltató mit lép.

Aurea mediocritas

(#5637) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Lenovo G550G-vel van egy kis problémám.Az adapter kikapcsolt állapotban sípol ha be van dugva a gépbe ha nem, akkor nem.Ez annyira nem zavar mert csak közelről hallatszik.De van egy másik dolog ami sokkal inkább bánt.A merevlemez ledje pár másodpercenként bevillan a vinyó pedig "kuszoló" hangot ad és mindig egyes indításnál romlik a lemez kondíciója.Jelenleg 87%-s.Mi lehet a gond?

üdv

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5638) bolcsodal válasza pityeszka (#5637) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hibás vinyó? Az adapter nálam is ugyanezt csinálja N200-nál...

They drew first blood....

(#5639) pityeszka válasza bolcsodal (#5638) üzenetére


pityeszka
őstag

Nagyon úgy néz ki!De még megy.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5640) bolcsodal válasza pityeszka (#5639) üzenetére


bolcsodal
addikt

Garancia? Van még rajta? Szerintem ezt le lehetne nyomni a torkukon...

They drew first blood....

(#5641) pityeszka válasza bolcsodal (#5640) üzenetére


pityeszka
őstag

3 napja vettem.De most mit mondjak nekik, hogy a HD Sentinel folyamatosan dobálja a hibát, hogy romlik a merevlemez kondíciója.Nagyon idegesít ám!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5642) bolcsodal válasza pityeszka (#5641) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bad sectoros? Mert ha igen "printscreen" és e-mail a lenovo support-ra. Megkérdezni, hogy ilyenkor mi a teendő? Jó ha kétségbeesettnek látszol...sokkal segítőkészebbek... ;)

Én a garanciakiterjesztést intéztem velük készségesek voltak...(nem egyezett a vásárlás dátuma a számlán a garancia kezdetének dátumával pl...)

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#5643) pityeszka válasza bolcsodal (#5642) üzenetére


pityeszka
őstag

Nincs Bad Sector.Csak folyamatosan romlik a kondíció és ezek kerülnek bejegyzésre.
Tettem már egy új rendszert is de nem segített.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5644) bolcsodal válasza pityeszka (#5643) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ahogy írja is, meg kell várnod, amíg kinyiffan...1év garit azért adtak a notira nem? Esetleg bekérdezhetnél a HD sentinel topicba, hogy mi a rák ez a gyanús szektor... :U

They drew first blood....

(#5645) bolcsodal válasza pityeszka (#5643) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezt nézegesd: [link]

Önteszteket futtasd le, hátha talál valamit...

They drew first blood....

(#5646) peterszky


peterszky
őstag

Lenovo IdeaPad S10-2 -> lehet hozzá itthon kapni magyar billentyűzetet / magyar kiosztású matricázást? Ha igen, akkor mibe kerül kb.?

Előre is köszi!

What else you gonna do on a Saturday?

(#5647) pityeszka válasza bolcsodal (#5644) üzenetére


pityeszka
őstag

2év garancia van rá!De ez tiszta gát, hogy azt várom, hogy mikor nyiffan ki a vinyó benne.Teszteket már futtattam és nincs gond.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5648) bolcsodal válasza pityeszka (#5647) üzenetére


bolcsodal
addikt

Értem...Milyen típusú vinyó van benne egyébként? Az én N200-asomban Fujitsu-Siemens, a munkahelyiben WD...

Esetleg saját gyári diagnosztika kihoz valamit (Pl. Seatools, ha Seagate vinyóról lenne szó....). Vagy újraformázni esetleg...előtelepített oprendszerrel vetted?

They drew first blood....

(#5649) pityeszka válasza bolcsodal (#5648) üzenetére


pityeszka
őstag

Aszem Seagate van benne és FreeDos-al vettem.

Lemezcsalád: Momentus 5400.6 320325
Gyártó:Seagate Tech.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#5650) bolcsodal válasza pityeszka (#5649) üzenetére


bolcsodal
addikt

Seatools mond róla valamit? Hátha...A Seagate honlapról le tudod húzni..[link]

They drew first blood....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.