Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#537) mephi666


mephi666
nagyúr

hülye vagyok teljesen világítás témában és nem szeretnék bevásárolni... gondolkoztam már eleget, hogy a szobában le kellene cserélni a lámpát (még ex találta ki, hogy 4x5m-es szobába elég középen a plafonra egy 1égős "ufo-lámpa", azóta is az van), mert sokat is eszik meg a fénye sem az igazi... de ha 1 jó izzóva lehetne pótolni, az is tökéletes lenne... led-en gondolkozok... találtam e27-es foglalatba 90led-es izzókat 3890-ért... (340/380lumen) ezek mennyinek felelnek meg sima villanykörte-mércén fényerőben? elég lenne 1 ilyen leváltani a 100w-os izzót? és hogy viselik a fel-/lekapcsolgatást? és élettartamban mennyire jók?

ui: jah, hülye vagyok... csak a részletes adatlapot kellett volna megnéznem :W kb. 45w körül alakulna... legalább 3-4db ilyen kellene, meg az ufo-t lelőni a plafonról és mást tenni fel helyette...

ui2: esetleg más alternatíva létezhet? ragasztani mondjuk pár kört led-szalagból a lámpa köré? ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.