Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13091) Ance válasza Fasten (#13085) üzenetére


Ance
őstag

ITT van egy egész részletes leírás.

Az a baj, hogy általában kétféle számítás van. Az egyik a 720p-re számol, a másik az 1080p-re. Mégpedig azért, mert azt veszi alapul, milyen távolságból veszed észre a tévéden a 720p és 1080p közötti különbséget. Mert példaként egy 42"-es tévét, ha 3,5 méterről nézel, akkor tökmindegy, hogy 720p-t vagy 1080p-t nézel-e éppen rajta, mert nem fogod látni a részletesség közötti különbséget a nagy távolság miatt.

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Nekem 42"-es tévém van, kb. 2,5-2,8 méterről nézzük, nekem pedig megfelelő. Gondolkodtam a 47"-es tévén (nagyobb semmiképpen nem fért volna el, az még épphogy), de végül nem volt rá zsé, így ez maradt. Azt mondom, hogy nem nagyon látom a különbséget a 720p és 1080p filmek között, de ez ugye szemfüggő is, van aki sas, van aki örül, ha betalál az ajtón. :)

Van egy barátom, neki 55"-ös tévéje van és ugyanilyen távolságból nézi. Nos ott megnézni egy mozifilmet, az eléggé nagy élmény (ott kijön a 720p-1080p közötti különbség, sőt még a szarabb kódolás is - ami ugye eléggé nagy hátrány, mert csak maximalista lehetsz a minőségben), de pl. ha fehér a képernyő, akkor engem már zavar, főleg a túl hirtelen váltáskor.

A boltban nem látod a tényleges méretet. Ott amiről úgy gondolod, hogy ha ez pont eléggé nagy lenne, az akkora, hogy rátelepszik az egész szobára, ha beviszed a lakásodba.

Bár nagy felelősség ilyet mondani, hiszen nem én lakom ott, de azt mondom ajánlatként, hogy a 42"-es jó lenne méretben, nem kell 47"-es. 32-37 kiesik szerintem.

Mondjuk ha egy 3,5*3,5-ös szobában nézed 2,8 méterről, akkor a szobában csak a tévé lesz mindenütt arra készülj fel. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.