Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47304) ProdyG


ProdyG
senior tag

mi van itt? egy csomó hozzászólás eltűnt.

na mindegy, kb ezt akartam leírni:
a B550 és B650 közti egyetlen különbség, ami fontos a 100hz, ami megér sztem akár 50 ezer ft pluszt is.
az usb, meg internet, meg wifi, meg mittudoménmi számomra egy fillér pluszt se érnek :)
ja és aki azt mondja, hogy neki semmit nem ér a 100hz, és neki tökéletes az 50, az azért mondja, mert nem nézett még huzamosabb ideig 100hz-s TV-t. persze most 24-25fps-es filmek lejátszásáról beszélek.....
ezt csak azért mondom, mert én is beleestem a hibába, hogy megvettem az 50hz-s TV-t, mondván, hogy nem fontos a 100hz, aztán egy fél év után úgy cseréltem le, mint a kisangyal :)

[ Szerkesztve ]

(#47305) Luissimo válasza ProdyG (#47304) üzenetére


Luissimo
veterán

igy már jobb, mert látjuk, de persze szubjektív, mert ha nekem nemkellene a többi plusztudás, maradtam volna egy 550-esnél énis.
de eszembe sem jutott, hogy ottmaradjak, mert minden tudását akartam használni, a hálozatraköthetőség legalább annyira volt fontos, mint az mkv lejátszás.
ja és az 550-nél sem triviális hogy mindentjátszik usb-ről, tehát a mezei juzer ezzel nincs tisztában, (én sem voltam,) csak ha olvasgatja ezt a fórumot (vagy más hasonlokat) !!

biztos én fingtam bele megint a nulláslisztbe , lektorunk nem volt vevő a poénjaimra és a nagy porban eltűnt pár poszt , Sorry :W :W

[ Szerkesztve ]

(#47306) gombos82 válasza ProdyG (#47304) üzenetére


gombos82
csendes tag

Ha azt nézzük, hogy 50 ezerért (sőt olcsobban) már egy 72 cm-es CRT-t lehet kapni akkor nem biztos,h annyit megér mindenkinek az,h 100Hz legyen..
Sztm nem akkora különbség mint anno a Fekete-Fehér vagy Színes TV közötti kérdés.

nem beszélve arról,h 7-8 éve mikor DVD stb már volt,de csak 50 Hz volt akkor senki nem "rinyált" hogy milyen rossz ez az 50 Hz.
Max a villódzás miatt, de itt már nincs jelentősége.

A folytonos mozgás miatt?
Valóban szebb láthatóan az esetek kis százalékában.. Pl a párom nem látta a különbséget.. csak nagyon gyors mozgásoknál.. Én láttam akülönbséget, de 30% felárat nekem még nem ér meg...:(

Ha meg anynira a minőségre mennék rá:
Majd akkor veszek 100 Hz-es TV-t, ha a szolgáltatók is 100 Hz-be nyomják.
Ameddig csak interpolált 100Hz van, ez olyan mint a DVD felskálázása HD be:)

Sanyi

(#47307) dabadab válasza gombos82 (#47306) üzenetére


dabadab
titán

"nem beszélve arról,h 7-8 éve mikor DVD stb már volt,de csak 50 Hz volt akkor senki nem "rinyált" hogy milyen rossz ez az 50 Hz."

Ugyanis az 50 Hz-es TV-n 50 Hz-es anyagot néztünk. Most meg az 50/60 Hz-es TV-n 24 Hz-eset: és sajnálatos módon sem az 50, sem a 60 nem osztható 24-gyel (a "100 Hz" igazából 120 Hz-et jelent, ami viszont a 24-nek egész számú többszöröse).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47309) dabadab


dabadab
titán

Legyetek szívesek, figyeljetek oda a hangnemre.
Köszönöm.

DRM is theft

(#47311) anrab válasza psand (#47279) üzenetére


anrab
addikt

próbaképpen csinálj egy csatorna ujrakeresést, vagy megvárod a köv. szoft.-ot.
tavaly előtt én is jártam így a philivel de utána helyre jött. annál nem lehetett vissza rakni a régebbit. viszont a samunál vagy az lg-nél mintha írták volna a régi fw visszaállítást egy ilyen akció után. az előnyök pedig megmaradtak. :)

(#47312) gombos82 válasza dabadab (#47307) üzenetére


gombos82
csendes tag

"Ugyanis az 50 Hz-es TV-n 50 Hz-es anyagot néztünk. Most meg az 50/60 Hz-es TV-n 24 Hz-eset"

50 Hz-en 25 kép/sec et néztünk váltottsorosan. ezért 50 Hz

Miért az 50 Hz-es váltottsoroson is elment a 24 képes compozit kimeneten.

Nem értelek, a TV adást az még most is 50 Hz interlace be surározzák.. 25 kép/sec
Akkor a 100 Hz-el az is osztható.

Amugy az mi, h a 100Hz az valójában 120???

Sanyi

(#47313) Luissimo válasza dabadab (#47309) üzenetére


Luissimo
veterán

hangnem?
IGEN !

(#47314) SpeedR válasza Kecuhun (#47278) üzenetére


SpeedR
őstag

Nincs semmilyen stb-m, eddig kódolatlanul jött az m1, m2 hd adás. Sajnos mostmár lekódolták őket, és csak a duna hd maradt.

(#47315) rígel válasza ProdyG (#47304) üzenetére


rígel
őstag

Nekem b650-em van, és vásárlás előtt láttam ugyanazt a HD anyagot b550-en és b650-en.Szerintem jelentős különbség van minőségben a b650 javára. Persze ez szubjektív, lehet hogy csak én vélem így, és majd mások elmondják, hogy nem így van, mindenesetre az általam látottak alapján én nem vettem volna b550-et 650 helyett semmi esetre sem. Ha kevesebb pénzből kellett volna gazdálkodnom, akkor inkább vártam volna.

(#47316) BBéci válasza rígel (#47315) üzenetére


BBéci
titán

Ez a helyes gondolkodás. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47317) Bashir


Bashir
csendes tag

Üdv!

Végigolvasgatva (az utolsó 500 hsz-t) két alapvető prekoncepciómat kell törölnöm:
- érdemes lenne LED-es tévét vennem,
- mindenképpen Sony-t kellene vennem.

Jól gondolom-e, hogy 100Hz, DVB-T, D-SUb, HDMI, Full HD ügyben 250-300k között nemigen tévedhet az ember, ha a szubjektív benyomások (de szép a káva!) alapján választja bármelyik gyártó közel azonos technikai paraméterekkel rendelkező lcd-tévéjét?

Üdv,

JB

J-B

(#47318) SpeedR válasza rígel (#47315) üzenetére


SpeedR
őstag

Akkor legyen itt egy ellenkező vélemény is: Én is összehasonlítottam őket vásárlás előtt és egyáltalán nem láttam képminőségbeli eltérést a B550 és a B650 között. (mindkettő SQ volt) Mivel én főként PC-ről etetem kép és filmanyaggal, ezért számomra a 100hz is kihasználhatatlan maradt volna. Meglátásom szerint így a B650-re kiadott többletpénz az ablakon kidobott pénz lett volna.

(#47319) BBéci válasza SpeedR (#47318) üzenetére


BBéci
titán

Ha PC-ről HDMI-n nézel filmet, akkor nem marad kihasználatlan a 100 hertzes tudomány.
A tévének teljesen mindegy, hogy BD-játszóról vagy PC-ről kapja a jelet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47320) ProdyG válasza rígel (#47315) üzenetére


ProdyG
senior tag

regélted a valót :)

(#47321) SpeedR válasza BBéci (#47319) üzenetére


SpeedR
őstag

PC módban nem állítja magát fix 60hz-re?

(#47322) ProdyG válasza SpeedR (#47318) üzenetére


ProdyG
senior tag

"Mivel én főként PC-ről etetem kép és filmanyaggal, ezért számomra a 100hz is kihasználhatatlan maradt volna."

ezt nem igazán értem, pont ezért kéne a 100hz.
én 99%-ban 24fps-es mkv-kat nézek számítógépről, de a 100hz kikapcsolása után nagyon gáz szerintem a kép.

(#47323) dh66e válasza PLaci58 (#47257) üzenetére


dh66e
veterán

"Tényleg fogalomzavar ?"
Ami az lcd tv gyártókat illeti:
Igen,te is írod hogy a Full HD csak marketinges szleng azonban a fülnek kellemesebb mint a hivatalos megnevezése: HD Ready 1080p.
Ami a tv adásokat illeti(maradjunk Európánál) az EBU ajánlásai szerint a 720p ill.az 1080i az elfogadott.(távlati terv az 1080p)A Mindig tv-n sugárzott Olimpiai közvetítés 1440x1080i ami a HDV,HDCAM szabvány felbontása.Lehetne nagyobb a felbontás? Igen,de mint minden ez is pénz kérdése,ami mostanában az MTV-nél, gondolhatod.Sokan nem is látják a különbséget az 1440 és az 1920 között aki igen az meg örüljön hogy jó a szeme.Azt se felejtsük el hogy kevés a "FULL HD" tartalom tehát az 1920x1080i, így jelenleg elég HDCAM-al felvett anyagot az 1440x1080 as felbontásban adni.
Rákérdeztem: a különböző technikai eljárásoknak köszönhetően akár a 704x576 vagy a 720x432 is lehet 16:9 amiből az következik hogy a képarány és a felbontás között nincs összefüggés.A valós HD azonban kötelezően 16:9.
Azért kis hazánkban még nincs HD kánaán kicsik is vagyunk szegények is vagyunk most ennyi jut,ennek is örülni kell.

(#47324) rígel válasza SpeedR (#47318) üzenetére


rígel
őstag

Ez is egy meglátás, én másképp látom, nekem az ingerküszöb a b650-es szintje. Ez az a csomag (képminőség, szolgáltatások..), amit minimum elvárok egy lcd tv-től, ha már jó sok pénzt kiadok érte. Ez alá a szint alá nem mennék, addig bámultam volna a 10 éves sony crt-met, míg meg nincs a pénz egy ilyen kaliberű tv-re. Szerencsére ez a minőségszint egyre kevesebb pénzből elérhető.

(#47325) rígel


rígel
őstag

Ha már itt vagyok még egyszer felteszem a kérdést.
Tud valaki biztos infót arról, hogy a B650-esek oldalán található jelzések (sq, aa, cn...) tényleg a panel gyártójára utalnak? Vagy ez egy meg nem erősített legenda, amit már tényként kezelünk?
Ugyanis némileg ellentmond ennek, hogy a 40"-os tv-m panelje CNxx, tehát elvileg CMO gyártmány.Csakhogy a CMO honlapja szerint a cég nem gyárt 40"-os lcd panelt!

(#47326) BBéci válasza SpeedR (#47321) üzenetére


BBéci
titán

Nem szoktam PC módra állítani a tévéket, nem is mindegyiket lehet. Az éppen szabad HDMI-k egyikét használom, felismerik egymást a laptopommal és kész.
Gyakran A/V receiveren keresztül megy a tévébe a laptopról származó képjel.
Sosem küldök ki a laptopból 60 hertzes jelet, mert a filmeket 24-gyel játszom le, az egyéb számítógépes tartalmat meg 50-nel, éppen a tévé miatt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47327) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all

LG 47LH3010 készülékről valakinek véleménye, tapasztalata volna?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47328) zack válasza SpeedR (#47321) üzenetére


zack
nagyúr

Én is úgy tudom hogy átvált. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47329) BBéci válasza zack (#47328) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy átvált, de még mindig nem értem, miért kell PC módot használni filmnézéshez?
Ha lesz időm, kedvem, kipróbálom, bár semmi értelmét nem látom.
Netán játékhoz kellhet a PC-mód?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47330) zack válasza BBéci (#47329) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet ez a PC mód csak az input lag miatt lett kitalálva. Passz.
De mindenesetre örvendetes tény, hogy lehet használni a 100Hz-et PC-n is. :K :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47331) Luissimo válasza runner 125 (#47327) üzenetére


Luissimo
veterán

Üdvözöllek körünkben !! :C
Eljött az idő, TéVét kell venni ?? :K :C :Y

(#47332) runner 125 válasza Luissimo (#47331) üzenetére


runner 125
nagyúr

:)

Eddig sem bánkódtam, ugyanis elégedett felhasználója vagyok egy 37"-os Samsung Full HD-nak, ami megeshet, h a hétvégén új gazdára lel, így az üres helyet betölteném egy nagyobb készülékkel.

Noh de mivel ezen téren abszolút amatőr vagyok, ezért kérném a segítségeteket.

Az elsődleges szempontom, h alapból ez a készülék a versenytársaihoz képest h szerepel? Illetve az analóg jelről kapott TV adást milyen minőségben jeleníti meg? Értem ez alatt, h mennyit tud "javítani" rajta. A mostani Samumat ezért imádom, nagyon penge a kábelTV képe. :K

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47333) SpeedR válasza BBéci (#47329) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha nincs pc módra állítva a tv (hdmi pc-re elnevezve), akkor a tapasztalatok szerint sokkal csúnyább a kép.

(#47324) rígel
Értelek, viszont nekem ezekre a hókuszpókuszokra egyáltalán nincs szükségem(youtube és társai), mert ezeket a pc-ről intézem.

(#47330) zack
Szerintem kevered a pc és a game módot. A game mód való elvileg az input lag csökkentésére. A pc mód pedig kikapcsolja az elektronikus képjavító funkciókat, amire pc használatkor semmi szükség. (csak elrondítják a képet)

[ Szerkesztve ]

(#47334) Luissimo válasza runner 125 (#47332) üzenetére


Luissimo
veterán

az analóg adás megjelenítéséhez ne fűzz nagy reményt, SŐT , hányinger, pfuj a belem jön ki !!
De ha ez nem a legfontosabb szempont és betudsz szerezni egy digitális hozzáférést és SetTopBoxot, akkor nagyon megleszel elégedve.
Szubjektív leszek, mint itt nyilván majdnem mindenki, a SAMSUNG b650-et ajánlom, 37"-tól felfelé, pénztárca, hely és szemigénynek megfelelően...
Ha nem kell HD filmek közvetlen játszása USB-ről ( sem 100 hertz), sem hálózatba köthetőség , akkor 550 (ráadásul az még filmjátszásra okosítható is, de olvashattad) :Y :Y :C
Majd a többiek is elmondják a tutit, aztán kellően összeleszel kavarodva szerintem ... :C :C :C :C

(#47335) #41635072 válasza Luissimo (#47334) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát nemtudom, de az én LG-men igen jó az analóg adás is.
Lehet mégsem samut kéne venni? :U
Nah jó, nem szóltam, lépek is, mert megint én leszek a hülye, mocskos antisamsungos csávó.
Filmlejátszásra meg LG-k is okosíthatók, de ez nehogy már érv legyen, mert ezek a beépített szoftverek elég szégyen kategóriába tartoznak.

[ Szerkesztve ]

(#47336) Luissimo válasza #41635072 (#47335) üzenetére


Luissimo
veterán

Mér, voltál már?
dehogyis, éppen aztmondottam , hogy mindenki szubjektív lesz.

A beépitett lejátszószoftver nekem teljességgel megfelel, nemvárok tőle többet, ezt tudja, de azt akkor tudja, basszuskulcs !! :K :C

(#47337) zack válasza SpeedR (#47333) üzenetére


zack
nagyúr

Jaja. Zavar volt bennem. :DDD Nem tudtam erről a HDMI átnevezésről. :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47338) runner 125 válasza Luissimo (#47334) üzenetére


runner 125
nagyúr

A fentebb említett LG készülék kellőképpen nagy, és nem utolsó sorban nagyon jó áron jutnék hozzá. Ezért is lehet esélyes.
Hang + külső megjelenés érdekel a legkevésbé, úgysem a gyári hangszórókról hallgatnám.. az meg, h fényes a keret, vagy éppen 2 cm-rel vastagabb engem nem zavar..

Illetve USB-ről én max fotókat nézegetnék TV-n, filmet hdmi-n keresztül a gépről küldeném.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47339) Luissimo válasza zack (#47337) üzenetére


Luissimo
veterán

csak röviden offolunk, mert kapunk a pofánkra, bár a fülhallgató legalább annyira ideillik, mint a vincseszter off !!
ma megvettem a Sennheisert !!
qrvajóó
KÖSZ :C :C :C

(#47340) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hmm a 37"-os B650 talán beleférhet. Az a gáz, hogy most költözök és ott nem lesz tv ha nem veszek :D Tehát nem alternatíva a régit nézni mert az nem lesz elérhető :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#47341) Khelben


Khelben
nagyúr

Ma megint voltam tv-ket nézni, de nem jutottam közelebb a megoldáshoz. Eurosport ment ma a boltban, mindegyik tv-nek egyformán okádék volt a képe...

Sony 40P3600-ról van valakinek tapasztalata? A Samsung 40B550-nel van kb. egy árban. A Sony külsőre szebb, de nem tudok semmit róla, az internet se túl bőbeszédű ez ügyben.

(#47342) rígel válasza SpeedR (#47333) üzenetére


rígel
őstag

Hi SpeedR!

Na én is hasonlóan gondolkoztam,Én sem a hókuszókuszok miatt vettem b650-t, nem ezek döntenek nálam, hanem a képminőség. Jópofa dolgok, de nem szükségszerűek.
Nekem utólag bejöttek ezek a "hókuszpókuszok"

(#47343) SpeedR válasza Khelben (#47341) üzenetére


SpeedR
őstag

Én is pont e kettő között vaciláltam. Szerintem is szebb külsőre a Sony, de a képe a samunak jobb. A neten én is megpróbáltam utánanézni egyébként, de semmi érdemlegest nem találtam. Lehet hogy ez vmi spec. k-európai modell?

(#47342) rígel
Érdekes amit írsz, mert a B550 gyakorlatilag egy 100hz nélküli B650.

(#47344) zack válasza Luissimo (#47339) üzenetére


zack
nagyúr

Nah..örülök! :K :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47345) nightshadow válasza Khelben (#47341) üzenetére


nightshadow
veterán

A 40P3600 a Sony „legbutább” készüléke, még a Sony honlapján sincs fenn. Az egyik Sony shopban mondta az eladó, hogy kimondottan a bevásárlóközpontok részére készül (Tesco "gazdaságos"). Tudásban a B550 messze előtte van. A B550 párja a 40V5500.

[ Szerkesztve ]

(#47346) MCkey


MCkey
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni LCD TV ügyben.
40" környéki TV-kel szemezgettem, abból is 2 típuson akadt meg a szemem (Sony KDL-40W5500 és Samsung LE40B650), de nyitott vagyok más elgondolásokra is.
Amire használnám:
-PS3 játék (itt sokan panaszkodnak az input lag-ra, nem tudom ez mennyire komoly probléma)
-Bluray, HD és sima filmek lejátszása PS3 és PC segítségével
-PC csatlakoztatása, elsősorban filmnézésre, de szükség esetén egyéb dolgokra is
-és TV-zés

A Sony-nál olvastam gyakori hibaként komolyabb bevilágítási problémákról, Samsung-nál pedig sipoló hangról a TV működése közben, nem tudom, hogy ezek mennyire valósak.

Van esetleg valaki aki PS3-al használja a fent említett TV-k valamelyikét, vagy szintén hasonló célokra alkalmazza, mint én tenném?

Vagy van e egyéb más javaslat, ha tévúton járnék?

A segítséget előre is hálásan köszönöm,
MCkey

(#47347) Khelben válasza nightshadow (#47345) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mit értesz tudás alatt? Mert nekem csak kijelzőnek kell, se a tunerét, se a lejátszási képességeit nem használnám (ezért is ódzkodom az 550-es Samsungtól). Viszont jó lenne egy normális képminőség a kategóriában (40es méret, 150-180k Ft).

(#47348) nightshadow válasza MCkey (#47346) üzenetére


nightshadow
veterán

Már lehet kapni a W5500 utódának tekinthető (legalábbis a tudás alapján) a KDL-40EX500-at, ami ugyanannyiba kerül mint a W5500. A probléma csak az, hogy annyira új, hogy gyakorlati tudásról még nem sokat tudni, de hamarosan megjelennek az első tesztek. Lehet, hogy érdemes megvárni.

A készülék: [link]
Árak: [link]

(#47349) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!
Lehet nem teljesen ide tartozna, de mostansag ebben a topikban olvasgatok.
A kerdesem foldfelszini adas vetele antennaval.
Beallitottam azt a par csatornar ami foghato ingyenesen jon az adas szepen, de van hogy 25 30 mp-kent egy pillanatra bekockasodik a kep egy kis resze. Nem a teljes kep hanem mintha csikban kockasodna. Ezt eljatsza egymas utan 3x 4x aztan van hogy percekig semmi, majd ismet jon felpercenkent par kockasodas.

Ez masnal is igy van, vagy antenna gond lehet ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#47350) nightshadow válasza Khelben (#47347) üzenetére


nightshadow
veterán

Én DVD-vel néztem, s egyszerűen borzalmas volt a képminőség, a mozgás megjelenítése problémát okozott neki. Nálam a nézhetetlen kategóriát képviselte. Szerintem meg fogod bánni, ha megveszed. A B550-nek sokkal szebb a képe. Ha mindenképp Sony-t akarsz, akkor szerintem a V5500-at nézd meg, az kb. 183k jelenleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.