Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47551) Khelben válasza reks (#47548) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mondjuk olyan webshopból vásárolok, amit ismerek, ki van próbálva, stb. Sose volt még gond garanciával, pedig intéztem már pár hibás terméket. De tv-t nem árulnak, ezért szabadultam most ki a nagyvilágba és szembesültem vele, hogy mekkora gáz van itt garancia témában.

(#47552) Josi válasza Khelben (#47543) üzenetére


Josi
aktív tag

webshopban történő vásárlás esetén indoklás nélkül 8 napon belül elálhatsz a vásárlástól.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#47553) Luissimo válasza Khelben (#47541) üzenetére


Luissimo
veterán

nehagyjamagát

(#47554) Luissimo válasza Khelben (#47543) üzenetére


Luissimo
veterán

akkor rosszul jött le...

(#47555) Bandus99


Bandus99
őstag

Urak
Bajban vagyok, nem talalom a digitalis foldfelszini vetelhez tartozo jelszintet.
Hol tudnam ezt megnezni a samsung 550es TV-n? Hatha egy kis forgatas javitana a vetel minosegen es elmaradna ez a felpercenkenti becsikozodas.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#47556) Khelben válasza Josi (#47552) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kivéve amelyiknél odaírják, hogy "ha nem bontod ki a csomagot" (digitalko). Persze, oké, hogy a törvény téged véd, de egy ilyen vitát hetekig, hónapokig lehet húzni. Kinek kell ez?

[ Szerkesztve ]

(#47557) SpeedR válasza Bandus99 (#47555) üzenetére


SpeedR
őstag

Terméktámogatás - Öndiagnosztika - Jelinformáció

(#47558) Jimmy8 válasza tuso (#47549) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Remélem nem kerül rá sor, de ha igen, akkor bízom benne, az általad leírt cserefolyamat, csak akkor ilyen "nyűgös", ha nem márkaszalonban veszi az ember a TV-t. Én ott vettem, tehát akkor nyugodtan alhatok? :))

(#47559) Josi válasza Khelben (#47556) üzenetére


Josi
aktív tag

Mint irtam, nálam felhozták, üzembehelyezték, megnéztem minden OK-e.
Ezután megirta a számlát és fizettem.
Ha valami gáz lett volna, akkor viszlát, vihetik a tvjüket.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#47560) Bandus99 válasza SpeedR (#47557) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom

Jelerosseg 70 ez minek szamit ? Masoknal ahol jol mukodik a digitalis foldfelszini vetel, mit mutat ez az ertek?

Koszonom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#47561) Jimmy8 válasza Cyrin (#47482) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Csak azt a zongoralakk kávát elfelejtették volna... Bár már megbékéltem vele. Persze 1-2 nap alatt leporosodik...

(#47562) tuso válasza Jimmy8 (#47558) üzenetére


tuso
tag

Ha Sony márkaboltban vagy centerben vetted, akkor semmi probléma..cserélik pikk-pakk. Bár kívánom ,hogy ne kerüljön rá sor. :N

(#47563) Jimmy8 válasza tuso (#47562) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi, megnyugodtam:)
Eddig tökéletesen működik (kopp-kopp), meg is vagyok vele elégedve (azt nyújtja, amit vártam), remélem sokáig nem kell cserélnem...

(#47564) romulan válasza Josi (#47559) üzenetére


romulan
tag

Nem kevered a pcdream-el? Azok viszik saját kocsival és helyezik üzembe.

(#47565) romulan válasza Bandus99 (#47560) üzenetére


romulan
tag

Nálam 80-83 körül mutat. A 70-es is jó érték, azzal tökéletesen kell működnie.

(#47566) Josi válasza romulan (#47564) üzenetére


Josi
aktív tag

Ott a pont.
Már kihagy az agy. :)
Szóval minden mai hozzászólásomban a digitalko helyett pcdream-ot tessék érteni :))

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#47567) CHIPman válasza CHIPman (#47357) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ezért hátrány, hogy ennyire pörög egy topic. Pls valaki.
Esetleg 26"-os LCD-ből mit ajánlotok? USB, avi, mkv, fullHD és HDMI lényeges.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47568) PLaci58 válasza Bandus99 (#47560) üzenetére


PLaci58
őstag

2 jelszint értéknek kéne lenni, mivel 2 traszponderen van a DVB-T.
A 70 szerintem nagyon jó. nálam már a 45% is stabil volt.

Kicsit jól megkavartátok ma a garanciális kérdést.
Csak annyit, hogy ha nem TV-t vesz az ember webshopból, hanem több dolgot, akkor azokat beteszik egy nagyobb dobozba és azon belül van a számla és minden egyéb szükséges papír.
A futárnak semmi köze a csomag tartalmához! Kifizeted, aláírod, hogy sértelenül átvetted és megkapod. Ha sérült a csomag kívülről, akkor nem veszed át! A futár nem vár arra, hogy kibontsd! Ha hiányos, akkor a bolttal tudod intézni a problémát és sokszor a garanciát is (TV más tészta!). Nekem is volt már gondom pl. szünetmentes tápegységgel. Írtam emilkét, küldtek egy futárt, elvitte, bevizsgálták és küldtek egy másikat.

A TV és szakszervízekre tartozó dolgok (amihez külön jótállási jegyet adnak (nincs már garancia!) nem a bolt problémája 8 nap után. Kérheted a boltot, hogy intézze a szervízbe szállítást, de ezt már nem fogja ingyen megtenni. Viszont az LG-hez nekem csak egy központi telefonszám van a jótállási jegyen. Felhívom, jönnek érte, javítják és visszahozzák.
A szállítást nagy terjedelmű vagy súlyos készülékeknél a szervíz intézi, ha nem tudja helyben javítani!

Az esetleges cserét a csereigazolás alapján a vásárlás helyén kell intézni! Majd ők intézik a nagyker felé tovább. Ha nincs olyan készülék már a boltban, akkor lehet egyezkedni más típusra, ha nem felel meg akkor vissza kell adniuk a pénzt.
A jótálláshoz 2 fontos adat kell: vásárlás időpontja és a bolt neve. A jótállási jegy mellé kell a vásárlást igazoló számla.
Nekem a jótállási jegyre a gyári számhoz azt írták, hogy "Plazma TV" :D (nagyáruház, ha gond lesz, leverem rajtuk :DDD )

Az elállás más tészta megint. A jogszabály szerint eredeti állapotban kell viszaadni a terméket. Ez értelem szerint bontatlan csomagolást jelent! Ha kibontottad, használtad és nem hibás, ráadásul a bolt azt küldte amit rendeltél, akkor az már a tiéd.
Lehet olyan dumát levágni mint az OBI-ban szoktak (megveszik a szerszámot, otthon megcsinálják vele, amire kellett, aztán visszaviszik, hogy nem tetszik, meg mégsem ilyet akartak). Ez már csak a bolt nagyvonalúságán múlik, hogy mit szól hozzá és visszaveszi-e szó nélkül vagy kér valamilyen kártérítést a kibontott és használt termék értékcsökkenése miatt. Gondolom itt senki nem akar ilyen TV-t venni, ahogy én sem!
Ha nem így lenne, akkor mindenki ingyen nézné a foci VB-t, mert hetente új TV-t rendelne, a régit meg visszaküldené, hogy mégsem kell :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47569) SpeedR válasza PLaci58 (#47568) üzenetére


SpeedR
őstag

Több tévedés is van abban amit írtál.
1. Bármilyen vásárolt termék meghibásodása esetén amire jótállás van, nyugodtan fordulhatsz az üzlethez ahol vetted, hogy intézzék a garanciát. Ezért semmilyen díjat, költséget nem számolhatnak fel. Három napon belüli meghibásodás esetén pedig kötelesek kicserélni a terméket, ha kéred.
2. Ha távollevők között köttetik a szerződés(vásárlás), értsd: webshop, telefon, email, fax stb... akkor 8 munkanapon belül indoklás nélkül elállhatsz. Ezalatt természetesen kibonthatod az árut és használhatod is, hiszen másképpen meg sem tudnál győződni róla, hogy megfelelő-e az áru.
Az obi-s példád nem jó, mert ott nyilván személyesen történik a szerződéskötés, ezért a 8 munkanapos elállási jog sem illet meg.

[ Szerkesztve ]

(#47570) ORCA58


ORCA58
addikt

Végig olvastam pár nap anyagát és meglepődve tapasztaltam, hogy DeniBoy mennyi orbitális baromságot hordott össze, összezavarva egyes új tagokat.
A haza SAMSUNG-ot dicsőíti. Az általuk preferált ( márkaboltnak kikiáltott) üzletek talán a legdrágábbak az országban. Pl. A SATURN is olcsóbb. A szakemberei semmihez sem értenek! Meg kérdeztem, hogy SAMU paneles-e a 40B650-es amit árulnak. A válasz igen. Kérdeztem honnan tudja, mire ő, a SAMSUNG csak SAMSUNG panellal gyárt tv-t
-Ha bele gondolunk akkor marha ügyesek, mert egy panelt több tévébe i bele kell hogy rakják, mivel több tv-t gyártanak mint panelt -
Ők is ugyan azt a garancia jegyet adják, mint a Webshop ahol az első készülékem vettem. Három nyelvű hologramos. A SATURBAN-is és MediMarkt-ban is az volt a doboz oldalán.

Előzetes megbeszélés alapján mind a három készüléket amit rendelte megnéztem átvétel előtt. 2 darabot azonnal visszaküldtem. Nem olyan katasztrofális a helyzet mind egyesek írják. Az elsőt 8 napon belül indok nélkül visszavették!

A hazai SAMSUNG-nak nyilván az az érdeke, hogy minél több készüléket forgalmazzanak. A gond velük, hogy irreális árakkal dolgoznak, és nem valami ügyes az itteni ügynökük!.

(#47571) Badi82


Badi82
tag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki?
Előre is köszi!

[link]

Nec Arte Nec Marte

(#47572) dabadab válasza Badi82 (#47571) üzenetére


dabadab
titán

Kereső :)

DRM is theft

(#47573) dabadab válasza Khelben (#47537) üzenetére


dabadab
titán

"a magyar márkaszerviz meg elhajt magyar garanciajegy nélkül."

Ez nagyon sokáig így volt, de pár hónappal ezelőtt történt velük valami (mittomén, elért hozzájuk az EU csatlakozás híre v vmi), azóta elfogadják az EU-s garjegyet is.

DRM is theft

(#47574) DeniBoy válasza ORCA58 (#47570) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Szerinted hogyan lehetne ennyire képzettek az eladók?
Te a Samsung panelra vagy kíváncsi valaki a Sonyra, Sharpra, stb.
A nyomorult eladó ezt mind honna tudná, 23s alatt szögel össze a robot 1 panelt
4 perc alatt készül el 1 tv, rengeteg panel létezik. Az értékesítés meg a gyártás nem 1 cég.
Amúgy meg felesleges ezt a tudást megkapni, miért nem az érdekel mennyi MHZ a procija menyi ms a memóriaidőzítése, mikori a Linux kernel, input lag, Samsung vagy Hynix memória van e benne, stb ezeket szerinted mind tudnia kéne ???? Vagy ha nem akkor szar eladó !

Azért mert te rá áltál a témára és hónapok óta kutatod, ez dicséretes, de ezt nem lehet elvárni.
Ahol autót vettél kérdezd már meg milyen típusú, dugattyút van a kocsiban és hol öntötték szerinted lesz rá válasz ! Nem ! Akkor szar eladó.

Ennyi!

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#47575) rígel válasza ORCA58 (#47570) üzenetére


rígel
őstag

Szia ORCA!
Honnan származnak azon információid, hogy a panel oldalán található kód (SQxx,CNxx,AAxx) a panel gyártójára utal?
Mert ez csak találgatás, hivatalosan megerősítve még sehol sem láttam.
Az én 40"-os b650-em CN01 kóddal ezek alapján Chimei Optoelectrics (CMO) gyártmány.
Na itt dől meg dolog, mivel a CMO NEM gyárt 40"-os LCD panelt!!!! És ez hivatalos infó.

(#47576) alekostefo


alekostefo
csendes tag

sziasztok,
létezik, hogy a Samsung LE-40B651-ben nincs EPG ????
elvileg itt azt írtátok, hogy a 650-651-652-653 készülék tudásra ugyanaz, csak designben más.
csak mert nagyon közel állok egy 651 megvásárlásához (már csak pár óra!!!), és ezt most vettem észre a specifikációban.
köszi

.Pl.samsung oldalán NEM írják hogy lenne benne, más oldalak meg igen

(#47577) DeniBoy válasza alekostefo (#47576) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Én is csak a design külömbséget tudom, szerintem van benne.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#47578) nightshadow


nightshadow
veterán

A tegnap szóba került garanciával kapcsolatban szeretném megosztani a saját élményemet. Igaz nem LCD tv-vel, hanem LCD monitorral kapcsolatban. Ezért és a hozzászólás hosszáért előre is elnézést kérek, de talán érdekel egy-két embert.

Vettem egy Samsung 931C típusú monitort személyesen egy számítástechnikai szaküzletben (nem webshop, de interneten is lehet rendelni náluk), bontatlan, hivatalos 3 éves, 3 nyelvű (CZ, SK, HU) Samsung Magyarország garanciával. 2,5 év múlva egyik nap bekapcsoltam, s hófehéren világított, még az OSD menü se jelent meg rajta. Garanciálisan megjavítattam a hivatalos Samsung szervizben. 5 nap múlva mehettem érte, s azt mondták, hogy maga az LCD panelt kellet kicserélni, az ment tönkre.
Filmnézésnél, meg játéknál nem olyan jó a kép, mint volt a javítás előtt. Valahogy nem olyan tiszta, meg a mozgás a filmben is valahogy más. A HD se olyan szép, mint volt. Ez a monitor kb. 2,5 éve amikor megvettem, a MM-ban 100k volt. Én 74k-ért vettem meg. Ez egy díjat nyert típus, 2006-ban ezt a típust használták a World Cyber Games-en, a matrica is rajta van a sarokban. Direkt kerestem egy jó minőségű játékos monitort. Ekkor egy átlagos 19”-es Samsung irodai monitor 40-50k volt.
Feltettem a kérdést a nagy monitor topicban, hogy lehetséges-e, hogy mondjuk a szervizben nem volt ehhez a típushoz panel, és egy „gyengébb” irodai 19”-es Samsung monitor paneljét rakták bele, ami nem 2ms-os, gyengébb színvisszaadásra és kontrasztra képes. Ha lehetséges, akkor nem tudom mit csináljak, mert bizonyítani nem tudom. A családban többeket is megkérdeztem, de ők nem látják a különbséget, mert nem ők ültek a monitorral szemben az elmúlt 2,5 évben minden nap.

A fórumon pár nap múlva ezt a választ kaptam egy olyan embertől, aki ért hozzá:

„Szia,Biztosan kisebb válaszidejű panelt raktak bele mert a samsungokba jó szinte mindegyik LTM190EX.......-es 16MS ig,és az után húzás ez miatt van. Vagy csak könnyítettek a panelon ,kiment a "A bztije cseréltek pár smd kondit +ohm tekercset és már jó is lenne, ha lenne jó. Ha akarod meg mondom pontosan milyen panel kell bele…..
Szia. Ilyen panel való bele, ami nagyon ritka darab.LTM190EX-L34 : 300 nit, 2 ms, 1000:1”

Én 99%-ban meg vagyok győződve arról, hogy egy gyengébb panelt szereltek bele. Persze ezt semmilyen módon bizonyítani nem tudom, ezért nem is mentem vissza reklamálni. Így egy jó 75k-ás játékos monitor helyett van egy jó 40k-ás irodai monitorom. Mindez úgy, hogy hivatalos boltban vettem, hivatalos garanciával, s hivatalos Samsung szervizbe javítattam. Ennél hivatalosabb nem is lehetne. Éppen ezért elnézést kérek azoktól, akik itt különféle jogszabályokat idéznek ide be, meg hivatkoznak, hogy az EU így, meg az EU úgy, de azok nem ebben az országban élnek. Már többször írtam itt, hogy ebben az országban a másik átb@sszása nemzeti sport. Én ezt látom az élet minden területén. Pl. a kocsikból kiszerelik a szervizben a jó alkatrészt használtra stb., a példák a végtelenségig sorolhatók.
Ezek után, aki elviszi a tv-jét javítani hasonló problémával, mi a garancia arra, hogy a megfelelő alkatrészt szerelik be, s nem egy gyengébb minőségűt, vagy nem cserélnek-e ki valamit egy rosszabbra, mert kell az alkatrész. Szerintem a szerencsén múlik az egész. A legszerencsésebb, ha nem döglik be a tv egyáltalán. Ha mégis, akkor utána az számít, hogy kivel kerül szembe az ember, mert ha át akarnak b@szni, akkor átfognak. Hivatalos garjegy vagy jogszabály ide, vagy oda. Persze mehetnék a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséghez, de ahhoz olyan alkat is kell. Nekem nem hiányzik egy több hónapos utánajárás, s amilyen szerencsém van még az eljárás költségét is a nyakamba varrják. Inkább tudomásul veszem a helyzetet, s majd veszek egy újat.

Arra viszont kíváncsi lennék, ha valaki így járna mondjuk egy 200-300k-ás tv-vel, hogy az mit csinálna? Mert ezek után lehet itt lobogtatni a garancia papírt, hogy most hivatalos háromnyelvű, vagy spéci „félhivatalos” tizenhárom plusz eszperantó, meg nézni a színét, hogy most szürke a garjegy, vagy hupikék. Meg be lehet menni a Külügyminisztériumba kérni egy hivatalos díszkiadású példányt a 2004-es EU szerződésről, s felolvasó estet tartani, hogy ki tud szebbeket idézni belőle. Ezt mind lehet, csak szerintem teljesen felesleges.

(#47579) DeniBoy válasza nightshadow (#47578) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

A vége nagyon király :DD :DD
Itt az igazság :C

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#47580) rígel válasza nightshadow (#47578) üzenetére


rígel
őstag

Én meg igenis addig mennék, míg el nem érem az igazamat. Tudod, hogy milyen típusú panel való a monitorba. Biztos meg lehet állapítani valahogy, hogy most milyen van benne!
Ha nem egyezik, akkor miről beszélünk?

Azt írod, hogy ebben az országban a másik átverése nemzeti sport.
Ez mindaddig így lesz, míg az emberek többsége hozzád hasonlóan gondolkozik, és belenyugszik abba, hogy átverik, még akkor is ha ebből nem kis kára keletkezik.

(#47581) romulan válasza rígel (#47575) üzenetére


romulan
tag

Tényleg. A szervizkönyv szerint a le40b650-ben T400HW02 V5 panel van, ez AUO gyártmány.

(#47582) rígel válasza romulan (#47581) üzenetére


rígel
őstag

Mi van a matricán? És mi van a szervízmenüben?
Van olyan, akinek matrica szerint SPVA (SQXX) szervízmenü szerint AUO!
Most akkor hogy is van? Az egyik nem fedi a valóságot? Vagy egyik sem?
A Samsungnál csak annyit mondanak hogy 7 külső beszállíító szállít nekik különböző részegységeket! Gyári szám alapján elvileg tudják, hogy melyik beszállítótól milyen alkatrész van a tv-ben, de nem adják ki, csak annyit, hogy van benne külső besz. által szállított részegység.

(#47583) gombos82 válasza Badi82 (#47550) üzenetére


gombos82
csendes tag

0Zeush:

"Szeretnék hamarosan venni egy Samsung LE37B530 LCD tévét"

Nekem LE40B530 van..
Meg vagyok vele elégedve, ha 100Hz nem számottevő téynező akkro szerintem jó választás.
Én TVStore-nál rendeletem délelőtt, már aznap este 18-21 között időpontban hozták is, hologramos MAGYAR garanciával. (ha már a garancia témáról volt szó:))
Beüzemelést meg nem javasolta, mert kint -10 fokok voltak (raktérben is) és célszerűen várni kellett 1-2 órát. De előtte kibontottam külsérelmi nyomokat kerestem, garanciát serial umberrel egyeztettem majd fizettem.
Szóba egyébként azt mondta, hogy 3 napig bármi gond van hivjam őket, utána meg a magyar szervíz... (nem kekeckedtem,hogy mi van a 8 napos elállással)
Külön dicsérendő, hogy nem 8-12 vagy 12-16 intervallumot adnak meg, mivel az átlagos ember munkaidőben a munkahelyén van:)

Sanyi

(#47584) romulan válasza rígel (#47582) üzenetére


romulan
tag

Több fórumon fenn van, itt egy lengyel:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1356889.html

Ezek szerint a szervizmenü a mérvadó.
Hogy mi a csuda a matricán a 4 karakteres kód? :U

(#47585) zack válasza rígel (#47580) üzenetére


zack
nagyúr

Ezt rosszul látod. Nagyon rosszul. Nem azért tartunk itt mert nightshadow nem ment bele a jogi herce-hurcába. Azért tartunk itt, mert elavult jogszabályok védik a fogyasztókat, és még ha igaza is lenne, évekig elhúzódott volna polgári peres úton. Ezt a szervizek is tudják, és ezért merik megtenni a hasonló inkorrekt, és gerinctelen alkatrész lopást. Azt sem tartom kizártnak, hogy nem másik panelt, hanem kapott egy jóval használtabb panelt, ami persze rosszabb minőségű a használatból eredően, ezért tünik szemmel láthatóan rosszabbnak. Ezt pedig kizárt hogy bizonyítsa, mivel a panel tipusa egyezne. Általában ez a módi. Elég szomorú, hogy a Samsung-nál megtesznek ilyet. :(
Gondolom ha az életszinvonal magasabb lenne, és könnyebb lenne piciny kis hazánkban a boldogulás, akkor nem lenne érdeke senkinek se, az ehhez hasonló alkatrész lopás.
Szóval e miatt a gazdasági helyzet is okolható.
A másik, hogy én a Samsung Magyarországgal vizsgáltattam volna felül, mert ők nem engedhetik meg a presztizsveszteséget, és nekik is az az érdekük, hogy az ehhez hasonló belső gondokat felszámolják. Ha pedig a tudtukkal történik, akkor az lenne aztán az igazi szegénységi bizonyítvány. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47586) zhagyma válasza romulan (#47581) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... A szervizkönyv szerint a le40b650-ben T400HW02 V5 panel van, ez AUO gyártmány. ..."

Érdekes. Az általam egykor letöltött szervízkönyv szerint LE40B650 LCD panel típusa: LTF400HF09, SPVA. Tehát nem egyezik az általad említettel. Szerintem az a legbiztosabb mód a paneltípus megállapítására, ha a TV szétszedése után leolvassák az LCD panel hátulján lévő matricáról a pontos típusszámot. Gondolom erre kevesen fognak vállalkozni.

Ezt csak azért írom, mivel LE40B530-m van SQ01 matricával és a szervízmenű szerint AMLCD panellal, ami állítólag Samsung-t takar ... Ez furcsának tartom, mivel az LE40B530 a 2009-s 40" FULLHD modellek közül a legegyszerűbb, amihez egy AUO, CMO panel "hihetőbb" lenne.

(#47587) Bashir


Bashir
csendes tag

Üdv!

Túl sok választ nem kaptam, talán homályosan kérdeztem.

Segítséget kérnék, továbbra is. Itt olvasva Samsungból a B650-B651-B750 típusokat dícsértétek.

Van-e az árban, értékben hasonló, 40-es Sony esetleg, amit ajánlani lehet? Pl. B750-hez a Sony KDL-40W5800?

Köszi

JB

[ Szerkesztve ]

J-B

(#47588) fnandor


fnandor
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a b650-es tv tud táp nélküli külső vinyórol filmet lejátszani? és ha igen milyen gyorsan teker hamar tölti-e be stb.

(#47589) romulan válasza zhagyma (#47586) üzenetére


romulan
tag

Az a "könyv" pdf, amit néztem, 2009 áprilisi.
Itt a kiegészített B65x lista:

B650 32" AU Optronics T315HW02/ 8bit (AMVA3) The B650 32 "AU Optronics panel mounts T315HW02 / 8bit (AMVA3)
B650 37" AU Optronics T370HW02/ 8bit (AMVA) The B650 37 "AU Optronics panel mounts T370HW02 / 8bit (AMVA)
B650 40" BN07/81 AU Optronics T400HW02/ 8bit (AMVA3) The B650 40 "panel mounts BN07/81 AU Optronics T400HW02 / 8bit

(AMVA3)
B650 40" BN81 S-PVA LTF400HF09/ 8bit The B650 40 "S-PVA panel BN81 mounts LTF400HF09 / 8bit
B650 46" S-PVA LTF460HF03/ 8bit The B650 46 "S-PVA panel mounts LTF460HF03 / 8bit
B650 55" CHI-Mey Optoelectronics V546H1/ 10 bit LCS MVA B650 55 "panel mounts CHI-Mey Optoelectronics V546H1 / 10 bit

Ebben már benne van az általad említett típus.

Szerintem a B530-ra nyugodtan elhiheted a Samsung panelt. Feltűnően jónak tűnt, amikor láttam egyet az Auchan-ban.

(#47590) Luissimo válasza fnandor (#47588) üzenetére


Luissimo
veterán

2,5"-os samsung- HM500LI vicsit raktam külső házba, a tv-n elég neki az Y kábel egyik ágát bedugni (hozzáteszem, hogy az alsó USB portba, mert arra írja a vinyót , nyilván az a nagyobb áramos port) és símán látja.
Kiválasztod menűből, betölti, játsza.
beletekerhetsz .

Ennyi nem olyan mint ez a csucs HD lejátszó HD player de nekem tökéletesen megfelel.
Csak az elsődleges DTS hangokat ki kell szedned a filmből, vagy hátrább sorolni esetleg, ha nemakarod megcsonkítani.

(#47591) kisbuba


kisbuba
tag

Sziasztok!

Tv-vásárlás előtt állok (Lg 42"LH7000, vagy Samsung 40" B650) és pc-vel szeretném összekötni. Azt szeretném kérdezni, hogy akinek van ezekből a típusokból tv-je és össze is van kötve pc-vel, akkor minden felbontás, képarány állítható, szép képe van? Nekem DVI-HDMI kábellel lenne összekötve egy Nvidia 8800GT VGA kártya. (képek is érdekelnek, ha megoldható).
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#47592) vpeeter


vpeeter
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Samsung LE40B550 és 650 közül kellene választanom és segítséget szeretnék kérni tőletek hogy képminőségben mekkora a különbség a kettő között?(Sajnos a kettőt egymás mellett nem sikerült megnéznem) A médialejátszás nem szempont arra lesz egy Asus O'play.Főleg HD filmeket néznék és monitorként is szeretném használni.

Előre is kösz!

(#47593) fnandor válasza Luissimo (#47590) üzenetére


fnandor
csendes tag

köszönömt!

(#47594) Bashir


Bashir
csendes tag

Akkor, csak úgy magamban.

Vajon a Sony Bravia 2/3 engine fontosabb paraméter, vagy a 100/200 Hz?
Tévéadás vételi minősége mely paramétertől függ (Ceteris paribus)? Panel? Sam/sony/lg engine?

Jb

J-B

(#47595) nightshadow válasza vpeeter (#47592) üzenetére


nightshadow
veterán

Sportnál meg akciófilmeknél jól jön a 100Hz. Viszont mivel veszel külön media playert, ezért ajánlom figyelmedbe a LE-40B620-at. Ugyan az mint a 650-es, csak internet@tv, DLNA, és USB Movie 2.0 nélkül, viszont 100Hz az megmarad. Gyakorlatilag egy „butított” 650-es.

Készülék: [link]
Árak: [link]

(#47596) PLaci58 válasza SpeedR (#47569) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem mondtam sosem, hogy tévedhetetlen vagyok :D A véleményemet írtam le.

1, Igen a jogszabály azt írja, hogy intézheted a bolttal is a javíttatást. Ez a gyakorlatban több időbe kerül mint egyből a szakszervízt hívni. A 3 (8) napon belüli meghibásodás természetesen a bolt sara, neki kell cseréni.

2, Nem írtam az OBI-nál időtartamot. Ez nem rossz példa, hanem sajnos gyakorlat.
Ezalatt természetesen kibonthatod az árut és használhatod is, hiszen másképpen meg sem tudnál győződni róla, hogy megfelelő-e az áru. Ezzel nem értek egyet, mert az elállás nem az árú megfelelőségéről, hanem a vásárlás meggondolásáról szól. Ha már bármilyen probléma van a termékkel az nem elállás (nem azt kaptad amit a neten láttál, nem olyan minőségben amire számítottál.....)

Tényleg örvendetes, hogy a netes boltok minden szó nélkül visszaveszik a "nem hibás" termékeket is. Csak ezek a boltok újra csomagolják és újra eladják. Ezt sajnos egyéb boltok is gyakran megteszik. Még a 3 (8) napos cserébe visszaküldött árúknál is. A javíttatás a bolt dolga lenne ilyenkor, de inkább eladja újból, hátha kicsúszik a vevő a 3 napból és akkor már nem kell cserélni. Ilyen terméket nem szeretnék venni.
Ez nagyon gyakori probléma a mobiltelefon viszonteladóknál. Az anyacég szívatja őket rendesen. Nem veszi vissza tőlük a hibás termékeket. Javíttassák meg ők.

nightshadow!
Nálad a pont! Ritka a rendes szervíz. Mindenüt igyekeznek lefaragni a költségeket.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47597) nightshadow válasza Bashir (#47594) üzenetére


nightshadow
veterán

A legjobb nyílván a Bravia Engine 3 és a 100Hz együtt. De ha ez így túl drága, akkor a Bravia Engine 3 az ami fontosabb, mert ez a képfeldolgozó egység, ami felel a kontrasztért, a színekért s a kép részletességéért. A 100Hz meg gyors mozgásoknál (akciófilm, sport) a homályosságot csökkenti.

(#47598) Luissimo válasza PLaci58 (#47596) üzenetére


Luissimo
veterán

LaciPapa !!

azért árnyalnám a multkori kitételemet a pestszentlőrinci analóg tévéadások és a sz@r összehasonlítása trágyában .

vannak csatornák, amik kifejezetten jók analógban is a Samu LCD-n ( pl TV2, m1, m2, rémHír tv, ATV, AXN, CNN, a teljesség igénye nélkül)
de vannak gyatrább képpel bírók is szerintem azok vannak többségben.

Csak az igazság kedvéért !! :K :K :D

(#47599) Badi82 válasza gombos82 (#47583) üzenetére


Badi82
tag

Szia!

Köszi szépen a választ!

Nec Arte Nec Marte

(#47600) nightshadow válasza PLaci58 (#47596) üzenetére


nightshadow
veterán

„Tényleg örvendetes, hogy a netes boltok minden szó nélkül visszaveszik a "nem hibás" termékeket is. Csak ezek a boltok újra csomagolják és újra eladják. Ezt sajnos egyéb boltok is gyakran megteszik.”

Ez nagyon érdekelne, hogy ezt hogy lehet elkerülni, hogy használt vagy refurbished tv-ét kapjak egy új áráért? Mert szerintem sehogy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.