Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47601) BBéci válasza Luissimo (#47590) üzenetére


BBéci
titán

Azt reméltem, valami tényleg komoly lejátszót találok a linkeden, ami hangban is HD.
Az a Ryan olyan messze van a csúcstól, mint Makó Jeruzsálemtől. :((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47602) Bashir válasza nightshadow (#47597) üzenetére


Bashir
csendes tag

Üdv!

Köszi szépen.
:)

J-B

(#47603) vpeeter válasza nightshadow (#47595) üzenetére


vpeeter
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#47604) Khelben


Khelben
nagyúr

Panasonic 37s10e-re tudtok mondani pro és kontrákat? Panashopban 154990 (tudom, van máshol olcsóbban is, de ez megbízhatónak tűnik, márkaszerviz meg minden)

(#47605) BBéci válasza nightshadow (#47597) üzenetére


BBéci
titán

100/200 Hz szerepelt a kérdésben.
Véleményem szerint 50 hertzes tévét nem szabad venni, de ez nem volt kérdés, csak megemlítem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47606) Luissimo válasza BBéci (#47601) üzenetére


Luissimo
veterán

Jólvan na, lemaradt az idézőjel !! :W
(pedig tudnál vele torrentezni is... :) )
egyébként itt az oldal oldalán fut a reklámbannerje, onnan vettem.
de az árára még nemsikerült rájönnöm.

nekem elég az amit a tévé tud.

(#47607) zhagyma válasza romulan (#47589) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Ebben már benne van az általad említett típus. ..."

Mivel az általam ismert szervízkönyvek mindegyike 2009. áprilisi, azért megköszönnék egy linket ahhoz, amelyben a 40B530 specifiKáció is szerepel. Amúgy nemcsak az Auchan-ban, hanem otthoni környezetben is meglepően jó képet ad (sokkal rosszabra számítottam). Ráadásul az akkori MM akciós árát még ma sem tudják "alulmúlni" a webshopok ...

(#47608) sittes79 válasza Luissimo (#47598) üzenetére


sittes79
addikt

rémHírTV látom Csepelről írsz :) jó ott nektek igaz? :C

(#47609) BBéci válasza sittes79 (#47608) üzenetére


BBéci
titán

Te is kezded?
Jópofa elnevezés, nekem tetszik, pedig rendszeres nézője vagyok annak a csatornának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47610) rígel válasza zack (#47585) üzenetére


rígel
őstag

Lehet hogy rosszul látom, és te jobban belelátsz a dolgokba!
Én nem nightshadow-t vagy akárki mást minősítettem, csupán arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy tudatos(abb) fogyasztói magatartással lehetne javítani a helyzeten. Persze igazad van, nem csak ettől függ, de ha a magyar fogyasztók csak megközelítenék a mondjuk a német fogyasztók elvárásait, hozzáállását, mindenféle törvényi szabályozás nélkül is javulna a helyzet.
Ugyanis nem a törvényi szabályozás a lényeg, azt bármikor ki lehet játszani. A lényeg, hogy a szolgáltatást nyújtónak eszébe se jusson átverni a fogyasztót, hiszen belőle él. De sajnos ez a hozzáállás a magyar fogyasztóban nem tudatosult még. És míg ez nem történik meg, addig a szolgáltatók vissza fognak élni a helyzettel, hiszen mi bajuk lehet belőle, ha a fogyasztó úgysem mer az asztalra csapni, inkább lenyeli a békát.

(#47611) Luissimo válasza sittes79 (#47608) üzenetére


Luissimo
veterán

naná, innen a pártirodáról, bakker !
Ja, az a szopás, 40 év, Csepelen, esztergályosként !
mér, nemigy hivják a tévét?
akkor csak az asszociáciomra hagyatkoztam.
Na
veszi a lapot, aki veszi a lapot .. :P
szerk:
én is nézem rendszeresen, mert tájékozódni ugyebár kell.
A Radio Free Europe-t is azért hallgattam, (na meg a jó zenékért ):)

[ Szerkesztve ]

(#47612) romulan válasza zhagyma (#47607) üzenetére


romulan
tag

A kiegészítést itt találtam:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1178897

B530-at nem látok, de át kell nézni a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#47613) dh66e válasza Luissimo (#47611) üzenetére


dh66e
veterán

OFF,de talán nem is annyira pont a htv fogyasztóvédelmi műsora a legjobb ma szerintem kis hazánkban pro kontra érvek ellenérvek, lehet oda kéne bedobni valakinek az lcd gari problémát.

(#47614) dh66e válasza BBéci (#47601) üzenetére


dh66e
veterán

Igen messze, meg az ára is messze van a csúcstól.Csak a high-end,mindig csak a high-end.Ejnye-bejnye.

(#47615) BBéci válasza dh66e (#47614) üzenetére


BBéci
titán

Egy 30000 forintos lejátszót még viccből sem nevezhetünk csúcsnak, ezt Te is nyilván elismered. Még a Popcorn, a Dune és a Tvix is messze vannak a csúcstól, viszont azok már említésre méltóak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47616) GBogyó


GBogyó
tag

Sziasztok,

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. LG LH4000-es tv esetében elő tudjátok-e hozni a friss firmware-rel a service menüt? Nem szeretnék 3.15-re visszalépni, ebben is kellene menni.

(#47617) GBogyó


GBogyó
tag

Sziasztok,

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. LG LH4000-es tv esetében elő tudjátok-e hozni a friss firmware-rel a service menüt? Nem szeretnék 3.15-re visszalépni, ebben is kellene menni.

(#47618) dimension75 válasza romulan (#47565) üzenetére


dimension75
csendes tag

Nálam az egyik mux 70% a másik 72%, mégis bekockásodik időnként. A bithibaarány is fontos az meg néha felmegy 5-6-ra is sajnos. Mondjuk ez - valószínüleg - azért van, mert körbe vagyok véve vasbeton épületekkel és közvetlen rálátás hiányában csak visszaverődő jelet kapok...

(#47619) SpeedR válasza PLaci58 (#47596) üzenetére


SpeedR
őstag

1. Igen, több időbe kerül, ez nem kétséges.
Viszont te ezt írtad, ami nem igaz:
"A TV és szakszervízekre tartozó dolgok (amihez külön jótállási jegyet adnak (nincs már garancia!) nem a bolt problémája 8 nap után. Kérheted a boltot, hogy intézze a szervízbe szállítást, de ezt már nem fogja ingyen megtenni."

2. "Nem írtam az OBI-nál időtartamot. Ez nem rossz példa, hanem sajnos gyakorlat."
Ha az obi visszaveszi az ott vásárolt dolgokat bizonyos időn belül, az miért "sajnos gyakorlat" ? Épp ellenkezőleg! Semmilyen törvény nem kötelezi rá őket, de nagyon vevőbarát és nagyvonalú gyakorlat, ha ez tényleg így van.

" Ezzel nem értek egyet, mert az elállás nem az árú megfelelőségéről, hanem a vásárlás meggondolásáról szól. Ha már bármilyen probléma van a termékkel az nem elállás (nem azt kaptad amit a neten láttál, nem olyan minőségben amire számítottál.....)"

Tévedsz. Nem a vásárlás meggondolásáról szól az elállás, hanem pontosan arról, hogy a rendelt áru - amit nem tekintettél meg személyesen - megfelel-e az elvárásaidnak. A törvényben sehol nincs olyan kitétel, hogy bontatlanul kell az árut visszaküldeni, így ezt az üzlet sem követelheti meg.

(#47620) gtr8 válasza Khelben (#47604) üzenetére


gtr8
csendes tag

Szia.
2 hete vettem ezt a tipust 140.000 FT-ért, nagyon jó a Tv még kábelon is mert nekem az volt a lényeg, elötte néztem Samu 650-et az analóg kábelon gáz volt , már bánom hogy nem 42"-at vettem.

(#47621) Khelben válasza gtr8 (#47620) üzenetére


Khelben
nagyúr

Számítógépes játékkal esetleg próbáltad már?
Add el nekem és vegyél helyette 42-est :D

[ Szerkesztve ]

(#47622) gtr8 válasza Khelben (#47621) üzenetére


gtr8
csendes tag

Játékkal nem probáltam. Kábel , Mindig TV , Fénykép, DVD ,ezek szépek.
Használtan féláron mi :W

(#47623) ORCA58 válasza DeniBoy (#47574) üzenetére


ORCA58
addikt

Igazad van , nem kell minden eladónak tudnia, mi van a készülékekben, még talán a márkakereskedőnek sem. De ha nem tudja, legalább ne hazudjon csak azért, hogy eladhassa a készüléket. A tisztességes az lenne, hogy elismeri, nem tudja. De a határozottság látszatát fenn kel tartani, és a legtöbb vásárlónál ez bejön.
A szakismeretekkel rendelkező eladó nem hátrány! Ha semmit sem tud, az a legveszélyesebb a vásárló számára! Több személyes példát tudnék ezzel kapcsolatban mondani. (Korábban írtam is pár esetről)

A kocsival kapcsolatos példád azt igazolja, hogy tudod, mi ilyenkor a helyes válasz

Téma részemről is lezárva

(#47624) Luissimo válasza dh66e (#47613) üzenetére


Luissimo
veterán

Igazad van a HTV (rémnélkül :) ) fogyasztóvédelmi műsora valóban mindent megtesz a panaszosok védelme érdekében, ez ténykérdés. :C :K :B

(#47625) ORCA58 válasza rígel (#47575) üzenetére


ORCA58
addikt

Papíron az AUO sem gyárt 40"-os 120 Hz-es panelt és más sem nagyon. A SAMU mégis beszerzi valahonnan. nem tehet mást. mivel kevesebb panelt gyárt mind TV-t
"Létezik a bér gyártás fogalma is, mikor csak egy speciális megrendelő kedvéért gyárt valaki valamit."

Az infó a net-ről származik ahol néhány elvetemült koma a hátlapot levéve megnézte a panel gyártóját és fotót is készítettek a pixelekről.
Az tény , hogy az összes SQXX-esbe amit én láttam, azonos volt a pixel mintázat (ami nem bizonyíték)
Nagyítóval jártam az üzleteket AA-s is más és az CN is más volt. Korábban tettek fel ezekről képeket
A döntő azonban számomra a kép közt látható különbség volt.

[ Szerkesztve ]

(#47626) ORCA58 válasza romulan (#47589) üzenetére


ORCA58
addikt

Egyszer én i letöltöttem valahonnan (nem találom honnan) egy zip fájlt, ami tele volt a SAMU TV-k különböző adatait tartalmazóm pdf fájlokkal Ebben volt a Product Specification, ami az általad leírt adatokat is tartalmazza..

(#47627) ORCA58 válasza gtr8 (#47620) üzenetére


ORCA58
addikt

Már többen írták, hogy egyik tv-n pocsék, a másikon nem az analóg jel. Csak akkor lehet összehasonlítani, ha ugyan azt az antenna kábelt dugod mindegyik készülékbe.
A nálam járt 40B650-es képe egészen jó volt analóg adásnál is. A helyi Euronics-ban bármely készülék sokkal rosszabb. Nem analóg adásra találták ki ezeket a készülékeket, de ha megfelelő minőségű a jel a jobb készülékek egész becsületesen helyt állnak. A gyengébb zavaros jel fokozottan rontja kép minőségét.

(#47628) reks válasza zack (#47585) üzenetére


reks
csendes tag

A másik, hogy én a Samsung Magyarországgal vizsgáltattam volna felül, mert ők nem engedhetik meg a presztizsveszteséget, és nekik is az az érdekük, hogy az ehhez hasonló belső gondokat felszámolják. Ha pedig a tudtukkal történik, akkor az lenne aztán az igazi szegénységi bizonyítvány

Tisztelt ........... ..... úr!

Köszönjük, hogy hozzánk fordult kérésével. Levelének feldolgozását követően sajnálattal tájékoztatjuk, hogy a cserével kapcsolatos kérelmét nem áll módunkban teljesíteni.

A Samsung Electronics Magyar Zrt. Központjában szerviz tevékenység nincs. A meghibásodott termékeink javítását és bevizsgálását szerződött szervizpartnereink végzik. Amennyiben Központunkba érkezik kérelem, az elbírálás kialakítása szervizeink szakvéleménye alapján történik.

Szerződött partnerünk (......) bevizsgálta a készüléket és tájékoztatásuk szerint a készülék a típusnak megfelelően működik.

Ezért a szervizünk vizsgálati eredménye és az ez alapján történt gyártói állásfoglalás értelmében nem áll módunkban teljesíteni kérését.
Amennyiben nem fogadja el szervizünk szakvéleményét, kérheti a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság vizsgálatát.

Megértését köszönjük.

Üdvözlettel:
......... .........
Samsung Zrt.

[ Szerkesztve ]

(#47629) Zyrius válasza GBogyó (#47617) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Ha az USB portot szeretnéd beinditani, akkor 3.15-ön kell lenned!

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#47630) simi12345 válasza GBogyó (#47616) üzenetére


simi12345
tag

munkatársam lg lh2000- lcd-tv.

elvileg az usb csak frissítésre jó, gyárilag, DE

kihívta házhoz a szervízest, megmondta neki, hogy csak be szeretne lépni a szerviz menübe, hogy bekapcsolja a divx-mkv-mp3-picture lejátszást, és a szervízes a saját távirányítójával be is lépett és átállította neki. (mert neki egy kicsit más a távirányítója)

így nem kellett neki átállítania semmilyen firmwire-t

Sőt a htc-telóján volt valami progi amivel felvette a szerviztávirányító infrajelét, vagy mit, és most már ő is tudja ezt a funkciót ,csak a telón keresztül.

(#47631) zack válasza reks (#47628) üzenetére


zack
nagyúr

Siralmas. :( Lepasszolták a dolgot...kezd egyre ellenszenvesebb lenni a Samsung hozzáállása a vevőkhöz. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47632) oxo


oxo
csendes tag

Segítséget kérnék: két LCD TV közül szeretnék választani, melyiket javasoljátok. Az egyik az előző hozzászólóéhoz hasonló, Samsung LE40B530, a másik PHILIPS 42PFL3604. Kategóriában, szolgáltatásokban és árban is nagyon hasonlók, de vajon megbízhatóságban, képminőségben, kezelhetőségben és - itt megtanultam fontosságát - márkaszervíz esetleges garanciális ügyintézésében melyik lehet jobb? :F

(#47633) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Noh úgy néz ki, a köv. héten meglesz a 47"-os 3010-es LG-m.

Kérdés; ahogy olvasgatom itt, mindenki az LG-k firmware-ével szarakszik, miért is?! :F

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47634) simi12345


simi12345
tag

hi
összekötöttem a b550 tévémet a laptopommal, pc módban, de csak a laptopon levő háttér látszik, semmi más a tv kijelzőjén.

valami ötlet erre?

előre is köszi

(#47635) anrab válasza simi12345 (#47634) üzenetére


anrab
addikt

kiterjesztett módban van. húzd át amit a tv-n akarsz megjeleníteni.

(#47636) dh66e válasza runner 125 (#47633) üzenetére


dh66e
veterán

azért hogy mkv,divx meg mit tudom én mit lejátsszon egy csatlakoztatott eszközről.

(#47637) Lanchadan


Lanchadan
csendes tag

Meg tudná mondani, hogy van -e a "2009/09/30_002005" firmware verziónál frissebb az LE40B650T2W... -höz? Amit magyar samu oldalról le tudok tölteni (T-CHL7DEUC.exe, elvileg 2009.10.30-ai), arra azt mondja, hogy ugyanaz a verzió...

[ Szerkesztve ]

(#47638) PLaci58 válasza runner 125 (#47633) üzenetére


PLaci58
őstag

Azért mert megvesz egy olcsóbb kevés szolgáltatással felvértezett TV-t és a szervíz menüben ezeket bekapcsolgatja.
A régebbi fw verziónál be lehetett lépni a szervíz menübe a TV-n és a távvezérlön levő gombok együttes megnyomásával. Ez az LG az újabb fw-inél már nem lehetséges. Csak speciális szervízes távvezérlővel. Ezért rátesznek a TV-re egy régebbi fw-t, beállítják a dolgokat és újra visszateszik az újat, mert kiderül, hogy már nem olyan szép a kép mint azelőtt :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47639) nightshadow


nightshadow
veterán

Philips 2010 TV range [link]

(#47640) nightshadow


nightshadow
veterán

Sony KDL-52NX800 video review: [link]

(#47641) runner 125 válasza dh66e (#47636) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

PLaci58

Neked is.

Eh, akkor rájöttek eldzsíék, h nem eszik olyan forrón a kását.. :))
S, konkrétan milyen beállításokat / + funkciókat értünk ez alatt, h megérje vissza majd újra cserélgetni az fw-t ?
..ha meglesz az enyém, jövök majd én is további segítségért.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#47642) nightshadow


nightshadow
veterán

Megjelent az első expert review a Sony EX700-ról: [link]

(#47643) rígel válasza ORCA58 (#47627) üzenetére


rígel
őstag

Ez így van!
Az analóg adás minősége, nem csak a tv-től és a szolgáltatótól függ, hanem a kábelezés minőségétől és még sok más tényezőtől. Ha van hosszabbító kábeled, annak minősége is nagyban befolyásolja.
Ugyanazon városban ugyanazon szolgáltató ugyanazon csomagja ugyanolyan tv-n sem biztos hogy egyforma minőségű lesz, sőt esélyesebb, hogy nem.
Nekem b650-en sokkal jobb az analóg adás minősége, mint amire számítottam. Több, mint tűrhető.

(#47644) Cyrin válasza nightshadow (#47642) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem is az az érzésem, hogy a Sony tulajdonképpen újracsomagolta a régi tv-it, és most jó áron akarja elsózni. Igazából nem fejlesztett semmit.

(#47645) nightshadow válasza Cyrin (#47644) üzenetére


nightshadow
veterán

A fő változás, hogy az extrák gyakorlatilag bekerültek a belépő szintű modellekbe. Ugye tavaly pl. a 100 Hz először a W sorozatba jelent meg, s előtte volt még sorrendben visszafelé a V, S, P sorozat. A Bravia Engine 3 a V sorozatba került bele először. Tavaly a Sonynak nem volt LED-es tv-je, tavaly előtt ami volt, az meg a csúcs X sorozatba kapott helyett (igaz az Full LED volt, nem Edge LED).
Idén viszont az EX sorozat képviseli a belépőszintet s már rögtön a második készülékbe, az EX400 után az EX500-ba benne van a 100Hz, a Bravia Engine 3, s a következő EX600 és EX700 már Edge LED-es.
Egyébként az idei CES-t elnézve a 3D-én kívül olyan nagy újdonságra nem emlékszem, hogy láttam volna. Szerintem ezek a tv-k műszaki értelemben már úgy nagyjából elérték azt a műszaki színvonalat, ahol fölfele már csak kis lépéseket lehet tenni. Ugye a statikus kontraszt az ha jól tudom már pár éve stagnál, a dinamikus ami évről évre növekszik. A 100 Hz után még lehet ugye 200 Hz, sőt mintha láttam volna már 600 Hz-es tv-ét is. Lehet még a widgetek számát növelni. Meg lassan a LED leváltja a CCFL-t. De olyan nagy forradalmi újdonságot a 3D-én kívül majd az OLED és talán a Lézer tv ami jelenthet.
Egyébként ami eddig megjelent a Samsung C650-ről, az is inkább egy ráncfelvarrott B650, mint egy új készülék. Persze lehet hogy rosszul látom a dolgokat.

(#47646) CHIPman válasza CHIPman (#47567) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha már erre nem kapok választ 3 napja, akkor erről mi a vélemény ghost és egyéb-ügyileg?
szerk.: Semmi, csak 1366-os. 26-32"-ost hogy érdemes venni? Alapból USB-st, vagy egy olcsóbbat és mellé egy WDTV live? Utóbbira mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47647) nightshadow válasza CHIPman (#47646) üzenetére


nightshadow
veterán

A 26”-os méretben olyan nagy különbségek nincsenek a különböző márkák között. Közös bennük, hogy mindegyik TN paneles. Azt vedd, amelyik külsőre is tetszik, nem nagyon lehet mellé nyúlni ebben a méretben. De előtte azért mindenkép nézd meg élőben.

[ Szerkesztve ]

(#47648) nightshadow válasza CHIPman (#47646) üzenetére


nightshadow
veterán

Látom szerkesztetted a hozzászólásod. Ha befér a 32-es akkor inkább azt vegyél, mint 26”-ost. Ebben a méretben azért már a választék is nagyobb, s a panel se TN-es. Külön egy media player (pl. WD TV Live) az mindenképp jobb, mint a tv-be található media player.

(#47649) romulan válasza nightshadow (#47645) üzenetére


romulan
tag

"Egyébként ami eddig megjelent a Samsung C650-ről, az is inkább egy ráncfelvarrott B650, mint egy új készülék."

Valószínűleg itt már az új 10 bites paneleket alkalmazzák. 1 milliárd szín.
Az emberi szem kb. 4 millió színt képes érzékelni. A férfiak 8%-a, a nők 0,2%-a színtévesztő.
12 fős tesztcsoportból 10 nem tudott különbséget tenni a 16 millió és a 262 ezer színű kijelzőn megjelenített képek között.
Inkább normális kijelzőket gyártsanak kisebb szórással és szüntessék meg a panel mizériát.

(#47650) nightshadow válasza romulan (#47649) üzenetére


nightshadow
veterán

Az egyik 2010-es Philipshez azt írják, hogy 4 trillió szint képes megjeleníteni. Ennyi szín szerintem nincs is. De ha igaz az az adat amit írtál, hogy az emberi szem 4 millió szint képes érzékelni, akkor mi értelme a 4 trilliónak. (Egyébként így hirtelen azt se tudom, hogy ebbe hány nulla van :) ).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.