Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47251) guriga1234 válasza dh66e (#47244) üzenetére


guriga1234
addikt

Az 1920x1080i ugyanolyan Full HD, mint az 1920x1080p. Az első interlace-elt, a második progresszív.
Ahhoz, hogy a 100 Hz-es technikát használni tudják, a dolog úgy működik, hogy megérkezik mindkét félkép, és ezt teszi ki a tévé. Vagyis nem félképeket tesz ki, mint az analóg, hanem a teljes képet. Félképekből nem tudna rendesen dolgozni, mert akkor az interlace nagyon bezavarna, és csúnya torzulások lehetnének.

Van látható különbség a 720 és a 1080 között.

[ Szerkesztve ]

(#47252) dabadab válasza Fidel76 (#47242) üzenetére


dabadab
titán

"Chip magazin tesztje szerint a 24" monitoroknál az első 10be sincs isp panel. NEC, Eizo,Dell MVA,S-PVA,S-PVA."

Ez mondjuk mikori teszt? Mert HP DreamColor, Dell U2410, NEC 2490 és az Eizok jó része is mind IPS-es és mondjuk elég nehezen tudok olyan tesztet elképzelni, ahol a DreamColor nincs benne az első háromban. Igen, a kontraszt pont az IPS gyenge pontja, de a színtartása pl. jobb, mint a VA paneleké.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47253) pohár válasza vlaho (#47238) üzenetére


pohár
félisten

Hát ez szép és jó, de kinek lesz akkor még 3D tévéje, könyörgöm? :W :D
Mondjuk nem baj ha ideje korán elkezdik tesztelni a dolgokat, de azt mondom legyen meg rendesen a fullhd a meccsek alatt és nem leszek ideges :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#47254) user137


user137
őstag

urak, el is felejtettem, h a TV vásárlás kapcsán nekem van egy 5k-s kuponom a következő TV-re a digitalko-nál. ha valakinek tudok segíteni esetleg egy új TV vásárlásában, privátban sikítson! :)

[ Szerkesztve ]

(#47255) user137


user137
őstag

jah és akkor kérdeznék is - a UPC-től digitális adásra el lehet kérni a CI kártyát? nekem nem kell, h a hullacsendes nappalimban zümmögjön a settopbox...

(#47256) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Az LCD TV-ken az összes esetben jelen van a ghost, vagy van olyan olcsóbb változat is, amin nincs? Konkrétan LE32B550-re gondolok.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#47257) PLaci58 válasza dh66e (#47235) üzenetére


PLaci58
őstag

Tényleg fogalomzavar ?
1440x1080 és 1920x1080 Az első 4:3, a második 16:9 képarány!
Sok adó ami a DVB-T-n fogható még 4:3-ban vagy sok 4:3-as műsort ad.
Tudtommal az m1 már csak 16:9-ben ad műsort és az RTL-Klub is áttér ebben az évben a 16:9-re.

Én úgy tudom (lehet rosszul), hogy hivatalosan nincs Full HD és HD Ready. Ezt csak a TV gyártók vezették be. HD ami 720 sor vagy annál jobb felbontást tud.

p vagy i? Ugyanannyi információt kapunk a 25p (25 kép/sec) és az 50i (50 félkép/sec) esetén. Ezért ebben nem lehet szerintem minőségi eltérés. 1080 ; 50i, vagyis váltott soros a TV adás, hogy a régebbi készülékek is tudják fogni a műsort, meg aztán erre a TV szabványra vannak meg jelenleg a műszaki berendezések. A "lapos" TV-k meg amúgy is p-s megjelenítést használnak minden esetben (megvárja, amíg megkapja mind a 2 félképet és egy teljes képet jelenít meg, közben unalmában esetleg megjeleníti mégegyszer az előző képet és így lesz 100Hz-es a TV).
A nagy áttörést én a 3D-től várom. Kiváncsi leszek, hogyan oldják meg ennek a TV sugárzását.

A 1080i-nek jobbnak kéne lennie mint a 720p-nek, főleg "Full HD" TV-n. 1080 sor csak több információt tartalmaz mint a 720 sor, ráadásul a TV-nek nem kell a saját felbontásához alakítania. Más kérdés, hogy a TV csatornák műsorainak minősége manapság elég gyenge.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47258) PLaci58 válasza guriga1234 (#47251) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem láttam, hogy már válaszoltál közben.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#47259) SpeedR válasza CHIPman (#47256) üzenetére


SpeedR
őstag

Lcd tv-kre egyáltalán nem jellemző a ghosting.

(#47260) anrab válasza PLaci58 (#47258) üzenetére


anrab
addikt

na fekszek vissza!
csak nem lóg ott a HD lógó!

(#47261) anrab válasza SpeedR (#47259) üzenetére


anrab
addikt

nálad ott van hogy HD?
na jó éjszakát!

[ Szerkesztve ]

(#47262) SpeedR válasza anrab (#47261) üzenetére


SpeedR
őstag

Nincs. De egyébként is elvette az M1-M2 HD csatornát pár napja a rohadék pr-telecom. :(((

(#47263) BBéci válasza anrab (#47261) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a percben kapcsoltam be a tévét (M2) ott a HD logó a jobb felső sarokban. Éppen a jeget simítják a gépek. Gyönyörű a kép! :DD
DVB-T
Mire visszamentem a nappaliba, már síugrásra váltottak. Lefényképeztem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47264) BBéci válasza SpeedR (#47259) üzenetére


BBéci
titán

Erről egy LCD szervizes szakembernek, aki egy másik fórumon szokott írogatni, egészen más a véleménye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47265) SpeedR válasza BBéci (#47264) üzenetére


SpeedR
őstag

Én még eddig nem láttam beégett lcd-t, és nem is igazán értem, hogy technikailag ez hogyan lenne lehetséges.

(#47266) BBéci válasza SpeedR (#47265) üzenetére


BBéci
titán

"Valamiért csak kitalálták az LCD monitorokra, tévékre is a képernyővédőt."
Ezt tegnap írta, akit az előbb említettem.
Ő a munkája során számos képvisszamaradt LCD-vel találkozott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47267) SpeedR válasza BBéci (#47266) üzenetére


SpeedR
őstag

Megkérnéd, hogy készítsen erről nekem egy fotót?
A képernyővédőt szvsz még a régi crt monitorokra "találták ki".

(#47268) BBéci válasza SpeedR (#47267) üzenetére


BBéci
titán

Nem hinném, hogy venné a fáradságot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47270) olahjana válasza #46372352 (#47269) üzenetére


olahjana
tag

nálunk az irodában a térfigyelő kamera képe van rá kivetítve 2 éve. ami azért ugye elég statikus kép:) Semmi ghost meg beégés. lehet nem értek annyira hozzá, de ez technikailag is lehetetlen nem? itt nem holmi gázos plazmáról beszélünk, hanem háttérmegvilágított tv-kről.

(#47271) Fidel76 válasza dabadab (#47252) üzenetére


Fidel76
tag

Nincs az első 10be.(2010 feb.) Az elözőbeírást tavaly ősziből néztem. Mondjuk szerintem egyszerű az oka. Mégha német az újság alapja attól van mág valami határérték amit beleraknak. Gondolom én a listánál van valami értékhatár is. Nem tudom ki adna ki 550.000et egy 24"es monitorért. Majd ha lesz benne olyan teszt amibe milyen 24" monitort vegyél fél millió felett, ott biztos megemlítik ezeket. Eizo Foris FX2431,Dell 2408WFP,HP w2448hc ezek az első 3.(hozzáírom,hogy ezeket pontozzák képminőség,ergonómia,felszereltség,energiafelvétel szerint és így jön ki a lista)
Legtöbb tesztbe nincsenek benne a high-end dolgok, szerintem a chip magazin se az ilyen igényeket támasztóknak készül.:)(néha vannak benne, de arról külön cikkben írnak, ilyen top 10 mindenből meg havi renszereséggel van összefoglaló benne)
További panaszokkal az újságnak a honlapján éljetek.:)

[ Szerkesztve ]

(#47272) dabadab válasza Fidel76 (#47271) üzenetére


dabadab
titán

A Foris az Eizo olcsó (mármint nem olcsóolcsó, hanem nem olyan borzasztóan drága, mint a többi Eizo, csak nagyon drága :) ) "home entertainment" sorozata, a drágább ColorEdge monitorokba IPS paneleket raknak, a Dell 2408-at most váltotta az IPS-es 2410, a HP-t passzolom (de az biztos, hogy nem a DreamColor szintje), szóval továbbra is tartom, hogy "profi monitoroknál az IPS a menő".

DRM is theft

(#47273) sonykor


sonykor
tag

Samsung 32" B550 tv-m van. Csak digitális csatornákat kerestem, analógot nem. De szeretnék 2db analógot csatornát megkeresni. A kézi hangolás ezt nem engedi. Ime: [link].
Csak a digitális opció aktív, az analóg nem.

Hogy tudok 2db analóg csatornát megkeresni?

(#47274) anrab válasza BBéci (#47263) üzenetére


anrab
addikt

basszus! én meg a jégtáncot néztem /állítólag élőben/ és nem vártam meg a jégkotrókat, hogy HD-ban lássam őket! :D
nah, majd négy év múlva megint felkelek egyszer! de csak a jégsimító gépek miatt, ha már olyan gyonyorűek voltak! :D
egyébként részemről nincs jelentősége mert nem nézem egyik HD csatit sem. legfeljebb belepillantok.

(#47275) tothbe válasza sonykor (#47273) üzenetére


tothbe
addikt

azt igy utólag ilyenkor sehogy. ezt én is beszivtam a 650-esen.
Ha csak analógra vagy csak digitálisra keresel, akkor a másik fajtát kézzel nem lehet hozzáadni.
Ha automatikusnál mindkettőre keresel, akkor már megy és utána törölhetsz, kézzel hozzáadhatsz bármelyikhez.

By(e) Tothbe

(#47276) Dog 11 válasza sonykor (#47273) üzenetére


Dog 11
tag

A Samu 550 esetében egy üres ATV programhelyet kell választanod,majd innen kell inditani a kézi keresést.Az ATV csatornák /az analóg csatornakiosztás birtokában / egyenként is memorizálhatók.

(#47277) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Hamarosan LCD tv-t vásárolnék. Milyet érdemes venni olyan 150K körül?
Nem óriási a szobám a 40"-os már lehet zavaró is volna.

Értelemszerűen legyen full HD ha le tud játszani USB-n keresztül mkv-t az plussz pont.

Gyakorlatilag HD filmekre lenne használva. Szóval nem csak a logót szeretném nézni,hogy FullHD közben meg megy a barátok közt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#47278) Kecuhun válasza SpeedR (#47262) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Nem is volt a PR Telekomnál M1/M2 HD! Vagy Neked már van az új set top boxból, amit már vagy 2 éve ígérgetnek? :F

(#47279) psand


psand
csendes tag

Sziasztok ! Lg lf 2510 nél 3.15 re frissítettem és jól működik. Csak annyi a bajom hogy sokat romlott a képminőség ! Vissza lehet e tenni a 3.40.0 ás gyári szoftvert vagy van e más megoldás ? Pl. 3.15 helyett más szoftver amivel működik az usb de nem rontja le a képet .

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#47280) Bandus99 válasza Snoop-y (#47277) üzenetére


Bandus99
őstag

Egy kis piszkalassal:

Ezt

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#47281) tothbe válasza Dog 11 (#47276) üzenetére


tothbe
addikt

nekem ha elsőre csak digitálist keresel automatikusan, akkor utána még a teljes csatorna listában sem adta föl az üres analóg csatonákat. Ha vegyesben kerestettem vele, akkor már igen, még úgy is, hogy kihúztam az antennát, tehát nem talált semmit, de volt lehetőség kézire analógban és digitálisban is.

By(e) Tothbe

(#47282) kribe válasza Snoop-y (#47277) üzenetére


kribe
őstag

Ne gondold hogy a 40'-es zavaróan nagy lenne... ráadásul amit neked ajánlottak a Samu B550, valóban kiváló készülék (ár/érték arányban főleg), és a 37'-es és 40'-es változatok között alig pár ezer forint különbség van, én mindenképpen a nagyobbat venném.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#47283) 5oultrain


5oultrain
aktív tag

Sziasztok!

Arra tudja valaki a választ, hogy a Digi Sport HD műsorai (mikor kint van a HD logó) mekkora felbontásban sugározzák?
720, 1080i?

Szerintem az ott adott HD meccsek szebbek, mint a most M1 - en sugárzott HD téli olimpiai műsorai.

PSN ID: legalkriminalz

(#47284) simi12345 válasza kribe (#47282) üzenetére


simi12345
tag

szerintem is a nagyobbat(40") vegyed meg. nekem mar ez kicsi két hónap után, szivesen lecserelnem egy 46"-osra ha most vennék...de a 40"-os mèg 150k felett van kb 10-15kval...

(#47285) simi12345 válasza 5oultrain (#47283) üzenetére


simi12345
tag

1080i és tényleg nagyon szép a foci hd-ben

(#47287) gombos82


gombos82
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem:
Ha laptoppal kötöm össze HDMI-n keresztül az LCD-TV-t, akkor csak a képet viszi át?!

Csak mert a laptop a másik szobába van, és Wireless billentyűzettel nyomom ,a hang meg a túlszobába maradt:)

tapasztalatok megoldási lehetőség? (anélkül, hogy analógon áthúznám)

Sanyi

(#47288) Luissimo válasza gombos82 (#47287) üzenetére


Luissimo
veterán

ajtót kinyitottad ??? :DD :)) :DDD

Mert ha igen, akkor a kereső egy ilyet mond: Hang-HDMI

(#47289) BBéci válasza gombos82 (#47287) üzenetére


BBéci
titán

Megy a hang is.

Ugyan már Luissimo! Kereső? Az meg mi? :W

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47290) gombos82 válasza BBéci (#47289) üzenetére


gombos82
csendes tag

BBéci

Azt tudom, hogy a HDMI szabvány támogatja, de a laptop ki is küldi a HDMI-n?

De nekem alapesetben nem megy át:(

Esetleg kell valami extra beállítás Laptopon?

Sanyi

(#47291) nanditto


nanditto
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem egy tv-monitorrol. Electro worldbe lehet most kapni Westwood nevü 22" (56 cm-es képátló, HD Ready, 1366×768 pixel felbontás, 200 programhely, magyar nyelvű menü, 500 oldalas teletext, PC-, HDMI-csatlakozó)
Megéri ilyet venni? Véleméyek tapasztaltok esetleg?
Előre is köszi!

(#47292) BBéci válasza gombos82 (#47290) üzenetére


BBéci
titán

Többször, többen leírták, még egy hetet sem kell visszaolvasnod.
Ugye nem nekem kellene megkeresnem?

46880-as hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47293) nanditto


nanditto
csendes tag

Bocsesz tom, csak nem találtam a keresöt emg lousta votlam de most megnéézem :R

(#47294) BBéci válasza nanditto (#47291) üzenetére


BBéci
titán

Erről is volt szó. Azt írták, névtelen vackokat megvenni óriási rizikó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47295) Luissimo válasza gombos82 (#47290) üzenetére


Luissimo
veterán

ezt tőlünk kérdezed?
Hiszen ott van a laptop az orrodelőtt, :Y milyen beállítgatási lehetőségek garmadája kinálkozik??

(#47296) Luissimo válasza BBéci (#47294) üzenetére


Luissimo
veterán

Mér ??
A magyarországon világhírű, méltánhíres WestWood cég gyártmányai nemlehetnek olyan rosszak !! :))

(#47297) sonykor válasza Snoop-y (#47277) üzenetére


sonykor
tag

Nekem az jutott eszembe, hogy mi értelme annak, hogy az LCD tv USB-n keresztül lejátszon mindenfajta HD videót (mkv, stb)?
A Samsung B550 és a 650 között van 55.000 Ft árkülönbség. Ebből a pénzből simán lehet venni Blu-ray lejátszót és az csomó HD videó formátumot lejátszik.

Szerintem Samu 550-est érdemes venni és hozzá egy Blu-ray lejátszót, amiben esetleg van USB csatlakozó is (ennek nem néztem még utánna).

(#47298) Luissimo válasza sonykor (#47297) üzenetére


Luissimo
veterán

szvsz a két tévé között nem csupáncsak ennyi a tudáskülönbség.
Van Neked pl. Internet tudásod, Ethernet csatlakozásod vagy wifi USB lehetőséged miegymásod??
Hmmm?
:F

(#47299) dabadab válasza sonykor (#47297) üzenetére


dabadab
titán

"A Samsung B550 és a 650 között van 55.000 Ft árkülönbség."

Amit leginkább a 100 Hz miatt kell kifizetni, ugyanis az 550 is tud lejátszani USB-ről. :U

DRM is theft

(#47300) BBéci válasza sonykor (#47297) üzenetére


BBéci
titán

50 hertzes LCD tévét nem ajánlanék senkinek, ha van pénze 100-asra..

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.